Van orders van f. 7.50 tot orders van miljoen TE WEINIG AANDACHT VOOR HET INDIVIDU ITALIANO Hoog peil gedurende PAN-muziekconcours Fijn optreden van het trio Caribe PAASSHOW wilms floet Leidse machinefabriek Den Holder bestaat dinsdag vijftig jaar BISTRO FONDUE o VVD-geluid in Oegstgeest: in op brommer W SPORT LEIDEN N.V. ude- TERDAG 3 APRIL 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA i Zwijn ffl&'Mm* >or liet t> 'al De Bo aners I uishof i, zeg an op isenba 't is een babbelaar een zuigertje een zoetertje een suikertje ngen ner uy Berke: is aan vest is e dagei al een or tot en wai ebben 'J.V. ,l k waar het begon. In een klein ndje aan het Galgewater legde heer L. de Holder de grond- g voor zijn bedrijf En ?rmis. uiten iiebar De oprichter van het jubile- \nde bedrijf, de heer L. den Hol- LEIDEN In een bedrijf kan het mee en tegen zitten. In vele gevallen kan men alles onderne men, maar de zaak komt niet van de grond. Het blijft ploeteren en ploeteren. Er zit geen groei in. Een ander bedrijf heeft daaren tegen van het begin af de wind in de zeilen. Zulk een bedrijf is de Leidse vestiging van de N.V. Machinefabriek Den Holder, die a.s. dinsdag vijftig jaar bestaat. In deze halve eeuw heeft het be drijf een grote vlucht genomen. Een enkel voorbeeld ter illustratie. Het is nu vijftig jaar geleden, dat de huidi ge oprichter-in-ruste, de heer L. den Holder (72), bij het ontvangen van één van zijn eerste opdrachten (het repareren van een waterpomp, waar voor in die tijd f 7.50 in rekening werd gebracht) op de fiets naar huis reed om daar enthousiast te vertel len, dat hij zo'n mooie opdracht ont vangen had. Thans schuwt „zijn" Ju bilerend bedrijf niet meer een order van een miljoen gulden en blijft de afzet niet alleen beperkt tot Neder land, maar treft men in de Arabi sche woestijn en in de oerwouden van Zuid-Amerika Installaties aan, waarop de naam van Den Holder prijkt. Voor vijftig Jaar aan het Galgewa ter begonnen als ambachtelijk be drijfje de heer Den Holder stond er toen alleen voor waarop trots de naam prijkte van metaaldraaie rij en machineherstelplaats, is deze vestiging thans uitgegroeid tot een moderne machine-industrie, waar in sinds kort ook de elektronica haar Intrede in het produktieproces heeft gedaan. Van éénmanszaakje zag de heer Den Holder zijn bedrijf in de loop der Jaren groeien tot een onder neming, waarin voor ruim tachtig man werk te vinden is. Goede buur Zo voor iemand het spreekwoord „Een goede buur is beter dan een verre vriend" is opgegaan, dan geldt dit zeker voor de heer Den Holder. Aan het Galgewater „de buur" van de Ned. Rotogravure Maatschappij, had hij voor deze onderneming me nig karweitje op te knappen, vooral in de tijd. toen de koperdiepdruk in ontwikkeling was. Het was de eer ste aanzet voor een thans krachtig ontwikkeld en Jubilerend bedrijf, dat ook in financieel opzicht goed uit de kluiten gewassen is. Na uitbreiding op uitbreiding de naast het Galge water gelegen Valkensteeg bood daar alle mogelijkheden toe zag de heer Den Holder in 1947 zijn kans gekomen. Hij was de eerste zakenman, die in Leiden Zuid-West (aan de huidige Rooseveltstraat) een modern bedrijf op poten zette. Het Delftse Jaagpad bood toen nog de enige kans om het bedrijf „door de achterdeur" te bereiken. Over groei gesproken: had men aan het Galgewater de beschikking over cir ca 50 vierkante meter bedrijfsopper- vlakte. thans strekt het Den Holder- domein zich uit over 14.000 vierkante meter, waarvan nog een behoorlijk gedeelte is gereserveerd voor uit breiding. Rond de Jaren vijftig deed de hui dige directeur, de heer J. den Holder 43». zijn entree bij het bedrijf. Zijn vader, zakelijk en technisch van alle markten thuis, zorgde voor een de gelijke opleiding „in 't begin kon ik Door Sam Platteel van pa nog wel eens op mijn blik sem krijgen" en stelde hem een directeursfunctie in het vooruitzicht. Die kwam in oktober 1967. Vader Den Holder kon toen een kerngezond bedrijf aan zijn zoon achterlaten. Een bedrijf, waarvoor hij als „man achter de schermen" nog vrijwel da gelijks belangstelling toont. Sinds de vestiging aan de Roose veltstraat is het accent van uitbrei ding op uitbreiding verlegd naar het toepassen van modernere produktie- middelen en een perfecte organisa tie, hetgeen tot resultaat had. dat de omzet kon worden opgevoerd en men zich uitsluitend toelegt op een pro- dukt, dat aan de hoogste technische eisen voldoet. „Wij zeggen nimmer," aldus zegt ons de heer Den Holder, „dat wij goedkoop zijn, maar wel, dat ons eindprodukt de toets van al le kritiek kan doorstaan en zijn geld dubbel en dwars waard is. Hierdoor en hierdoor alleen hebben wij een vertrouwenspositie weten op te bou wen en weet men ons te vinden. Zo ontvingen wij nog onlangs uit Bel gië een opdracht voor de levering van alle meetsecties voor een aethy- leenfabriek. Een order van een mil joen gulden." De gezonde ontwikkeling van het bedrijf schrijft de heer Den Holder toe aan de volledige inzet van hoog tot laag van het personeel, waaronder er velen, die zich tot „de familie" van de machinefabriek re kenen. Zij hebben dan ook reeds een lang dienstverband achter de rug Voor een goed contact in het bedrijf, zorgt naast de bedrijfsleiding de „vette stoel" in de directeurskamer. Iedere werknemer kan in die stoel Hoe het groeide: de grote machinehal aan de Roosevelt straat. plaatsnemen en tegenover de direc tie zijn mening kenbaar maken. Om in de toekomst het geheel een breder draagvlak te geven is kortge leden de N.V. Handelsonderneming Den Holder opgericht Een vennoot schap, die zich in Nederland belast met de verkoop van in het buiten land geproduceerde prod uk ten, in hoofdzaak voor de chemische indu strie en de huisvuilverbranding Een onderneming, die reeds begint haar vruchten af te werpen. De viering van vijftig Jaar Den Holder begint a.s. dinsdag met een receptie in het Motel Sassenheim. Van 4.30 tot 6 uur recipiëren hier va der en zoon. Voor het personeel krijgt deze re ceptie een vervolg op 29 en 30 april, met een tweedaags bezoek aan Lon den. De reis wordt per vliegtuig ge maakt, met een daarop aansluitend bezoek langs de bezienswaardighe den van de Engelse hoofdstad. IS OEGSTGEEST Voor de VVD- herverschynend protectionisme en be- lifestatie in Oegstgeest waren instrijding van het isolationisme, aula van het Rijnlands Lyceum1 Mej. Kappeyne van de Coppollo jetreden mr. dr. Berkhouwer, mr.besprak het stelsel van de evenredige trtheine, mej. mr. Kappeyne van de vertegenwoordiging, waar de VVD een Dppollo en de lijsttrekker van de voorstander van is. De progressieve m lïVD. mr. Geertsema. Voorts was aan- groepering wenst het districtenstelsel, «apu ezig staatssecretaris De Koster. Als Volgens haar moet elke stem in ge- P" >orzitter trad op de heer J. E. Tem- j lijke mate tellen. Ze waarschuwde te- TO^inck. wethouder uit Oegstgeest. gen de wensen van AR- en CHU- De heer Portheine, vaststellend een 1 zijde voor invoering van een beperkt A gemeen onbehagen verweet de districtenstelsel. VdA te weinig aandacht voor het Mr. Geertsema, tegen 10 uur uit idividu en teveel voor de collectivi- Gouda in Oegstgeest aangekomen, eit. Hij bracht dit in verband met de zette uitvoerig uiteen waarom geen ïlastingverhogingen, die de progres- afspraken met de confessionelen ge- eve groep wenst voor de collectievemaakt konden worden, ondanks het tie vo wrzieningen. De WD is op dit punt1 feit, dat op tal van punten overeen- VEENENDAAL (ANP) Op een verkiezingsvergadering in Veenendaalltl V1 heeft de tweede fractievoorzitter van JJC/LUI1IH1A.C/L L CCLl de ARP, de heer W. Aantjes gezegd, dat DS'70 een constructieve party' is waarin de AR een goede partner ziet bij de kabinetsformatie. Voor waarde is, dat DS'70 tenminste tien VOORBURG De 19-jarige brom- bij iocietin andere mening toegedaan. Hij ift ng in op de grote gevaren van de meiflatie als gevolg van het vele geld t de progressieve groep wil gaan Bijgeven. ten Mr. Berkhouwer bepaalde zich tot w0 e buitenlandse politiek en zette uit- aspoen ten aanzien van welke punten de rlijk beralen hier en elders in Europa de ïoudi shöuders er onder zetten om o.m. te e ve, omen tot een evenwicht tussen wel- D aart en welzijn. Er moeten nog vele er ïuren worden beslecht om te gera- en tot oplossingen in Europees ver and. Zyn wens is om in het kader an de Europese gemeenschap te ko len tot een soort Europese rekenka- ier. Nodig is voorts strijd tegen het stemming bestaat en er een zekere basis van vertrouwen aanwezig is. Hij was het volstrekt oneens met de ge dachte dat de Nederlanders bereid zouden zijn tot financiële offers ten bate van collectieve voorzieningen. De extra uitgaven die de VVD wenst, zijn lager dan het bedrag dat de con fessionele partijen voor ogen staat. Een ander principieel punt is het omroepstelsel dat de VVD al jaren dwars zit. Er zit te veel politiek van bepaalde richtingen in. Het is niet de bedoeling de bestaande omroepen aan te tasten, doch bij uitbreiding van zendtijd (3e TV-net) houdt de VVD voor ogen een soort BBC. WARMOND Het trio Caribe looide gisteravond hoge ogen op de eede avond van de derde serie agconcours in Meerrust. Deze jroep, die bestaat uit Fred de Haas (leraar Frans aan het Rijnlands Ly- :eum in Oegstgeest). Etien A Goilo in Sem Abduel Hamid (beide leerlin- ,gen van Fred de Haas (toen hij nog e leraar was in Curasao) nam het pu- 1 bliek mee op een „tour de chante" n Èdoor Zuid-Amerika. Het publiek kreeg liedjes te horen uit Chili. Peru, Columbia en de Antillen, die het trio op een heel fijne, muzikale manier ?ide over het voetlicht bracht. Het is 25s daarom niet uitgesloten dat de leer lingen van Fred de Haas binnenkort naar Meerrust moeten om hem in de halve finale te steunen. Een heel ander genre, ook bijzon- wedjder goed waren de Vocanti's. Zes in het rood geklede meisjes uit Drente, die een religieus repertoire hadden. Het klonk zeer zuiver en zeer harmonisch. Een bijzonderheid was dat de meisjes het waagden om zon der microfoon op te treden, dat komt niet veel voor. Tuesday, een groep in country en western stijl kon eigenlijk maar wei nig bekoren, alleen Boudewyn de Groot, dit keer in de Jury gaf een hoge waardering. De avond werd geopend met de beatgroep Changes, maar wat ze nu wilden veranderen was niet helemaal duidelijk. De naam sloeg duidelijk niet op de muziek, want van zulke groepjes gaan er dertien in een dozijn. Frans Dorst, een buut redner, een carnavalsverschijnsel in Brabant, was een leuk tussendoortje, maar niet om serieus een kans op een halve finale plaats te hebben. Anders dan aangekondigd zal de finale op 7 mei worden „verspeeld". zetels zal veroveren bij de komende verkiezingen. Wel zal eerst een ge sprek met de WD moeten plaats- fletser J. H. de Vreede uit Leidschen- vinden zoals is afgesproken. Daarna dam Is overleden, nadat hij gister- is alleen nog bepalend, of men el- middag op de kruising Nieuwe Ha- kaar met een goed programma kan i venstraat Oosteinde te Voorburg vinden, aldus de heer Aantjes. De 1 doOT een betonmixer was overreden, deur naar de PvdA rit dicht en blijf;D<1 "Udende betonmolen, bestuurd mr. Geertsema) hebben aangetoond j absoluut dicht, zo voegde hij er door 6611 53-J*rige Leidenaar. sloeg dat zelfs in een NOS-programma de &SlIX links af. de Jongeman kwam uit te- politiek een grote rol speelt. i I gengestelde richting. ADVERTENTIE t is een sabbelaar een bijtertje een zoutertje een dropje 't is een lekkertje! de candydrop de candy drop in Holiday-Inn van tuin- en kampeermeubelen tenten en kampeerartikelen SHOW GEOPEND: vrijdag van 1022 uur zaterdag van 1022 uur le Paasdag van 25 uur 2e Paasdag van 1022 uur. Haarlemmerstraat 182-184 - Leiden - Telefoon 2487241830 LEIDEN Gisteravond kon Rut- ger Schoute maar liefst 10 prijzen uitreiken aan de winnaars van het PAN concours van de afgelopen twee dagen. Gisteren was de categorie ka mermuziek aan de beurt en zo kon den we 's morgens om 9 uur reeds luisteren naar cellist H. de Wilde en pianist A. Scheurkogel met een so nate van Beethoven, waarmee zij een tweede prijs behaalden Een opmerkelijke prestatie werd die ochtend ook geleverd door A. A van Eggelen met drie stukken voor soloklarinet van Strawinsky; hy viel echter buiten de prijzen. Fluitist Ro nald Snijders bracht twee eigen oomposities ten gehore; één ervan speelde hij gisteravond tijdens hel concert in de Zuiderkerk en oogstte daarmee veei bijval. Uiteraard won hy het onderdeel solo instrumentaal De vroege vogel Scheurkogel had 's middags opnieuw een cellist als partner: Egbert Hoogenberk, die de beroemde cellosonate van Debussy liet horen; goed genoeg voor de eer ste prijs kamermuziek instrumentaal. En dan te bedenken, dat al deze jon gelui uit Delft afkomstig zijn! Helaas viel het ensemble uit Am sterdam. dat zo puntig een Tele- mann-concert speelde, ook niet ln de prijzen, evenmin bariton(?) Andries van der Berg, voor wie eigenlijk een aparte prijs geschapen zou moeten worden Hij zong. of liever hij be speelde het publiek met liederen uit de Dreigroschen-Oper. Het vocale ensemble Audite Nova uit Nijmegen zong op subtiele wijze renaissance- en barok-repertoire. maar voelde zich ook thuis ln de 30ste Psalm van Pendereckl Uit bovenstaande valt op te ma ken, dat het pell van deze concours dag vaak zeer hoog lag. Helaas moet één uitzondering hierop gemaaid worden: het vocaal solistisch optre den. Deze prys had m.L niet uitge reikt mogen worden; het gaat er na melijk niet om, of iemand de minst slechte is. maar of iemand een on derscheiding waardig is? De Gro ningse bariton Frans Lambour is dat nog niet naar mijn gevoel. Na de prijsuitreiking (de jury be stond uit Rutger Schoute, Nap de Klyn, Edo de Waart en Erna Spo ren berg) en een optreden van en kele winnaars werd het concert be sloten door het PAN-trio. bestaande uit Henny Ravestein. Piet Veensda en Jan van der Meer Zy speelden het pianotrio in d van Mendelssohn op een manier, die het hoge peil van de amateurs des te duidelijker deed uitkomen. Slechts Jan van der Meer stak hier met kop en schouder» bovenuit. R. G. HARMS ADVERTENTIE or kind 5 t/m tot ine Wit-< J'hoordwiik'AAH'ZEE3"

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3