Speels raffinement ontbrak De eerlijke lelijkheid van Michels m. Ophalen grof vuil Goe ïde week in D eken aat I ^eiden IIDl krijgt naam van Leidse Rotogravure t Centrum heeft nieuw ,home LIBELLE MODESHOW IN STADSGEHOORZAAL Integratie vordert gestaag Schaakstanden In 't Duivenhuys Inenting ;j Zoeterwonde- t MINI-nieuws t uit ÏMAXI-Leider PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 APRIL LEIDEN Bestaat de lezeressen- kring van Libelle voor het grootste deel uit wat oudere dames? De mode show die gisteren in de Stadsgehoor zaal werd gegeven, deed het wel een beetje vermoeden. Het was veelal af gestemd op de grote maten, maar wat het vervelende was, ook voor de gro tere maten waren er maar heel wei nig speelse vondstjes of grappige ef- fecten. Nee. de vijftigste Libelle mo deshow blonk beslist niet uit in ori ginaliteit of swingend karakter. Na tuurlijk waren leuke dingen te zien maar dat waren wel uitzonderingen. Tot die uitzonderingen behoorde o.a. een beige linnen broekpak voor de grotere maten met randgarnering en een lang tuniek, dat te dikke dijen zo fijn verdoezelt. Voor bruidsmoe ders 'zie foto" was er een stijlvol complét met een v-vormige taille- lijn. Daarover wordt een mantel ge dragen, waarvan de zijkanten zijn voorzien van grote splitten. Ook voor de wat forse figuren, maar nu niet direct voor de grootste maten was de midi of Chanellange heuprok met bo lero en fijn geweven blouse geheel uitgevoerd in wit. Voor de jonge generatie natuurlijk ook wat hot pants, een grappig shortpakje met korte mouwen en een rits, daarover een midi-spencer deed het echt wel. De gaucho- en harem broek combinaties waren bij Libelle voor de Jongelui duidelijk favoriet. We zagen veel leuke toepassingen, maar eigenlijk zonder dat tikje raf finement dat een eenvoudig kos tuumpje zo apart kan maken. Pas toen strandkleding aan bod kwam. kregen we een paar leuke dingen te zien. De bikini (zie foto) van bedrukte stof, met daarover een wijde rok, die van voren helemaal openviel, compleet met sjerp om het hoofd, de grappige strandboernoes in een half uurtje gemaakt bij uit- I zondering leuk, Jong gebracht j en die zo gemakkelijk is om snel van badpak te wisselen, het leuke luchtige folklore-jurkje. met open zijpanden door vetertjes bijeenge houden, dat waren dingen die een wat minder oerdegelijke instelling van de Libelle-lezeressen manifes teerden. Bij de mantels viel op een zacht groen zeer apart gaucho-pak met bijpassende midi-mantel. De Libelle-bruid. kan romantisch in een lila-gebloemde Japon niet sha ken of in klassiek wit en lang naar de burgerlijke stand gaan. Voor de I echte zelfmaakster zal er best een j leuk ideetje bij hebben gezeten, 1 maar de modeshow die Margriet en- kele weken geleden in de Stadsge- hoorzaal gaf. had meer allure in al- Ie opzichten. teerde. Bij de mantels viel op een LEIDEN De NV Haarlemse diepdrukindustrie gaat Nederlandse Rotogravure maatschappij i Haar lem) NV heten. Deze naamswijziging is een gevolg van de enige maanden geleden aangekondigde integratie van het technisch bedrijf van de Ne derlandse Rotogravure maatschap pij NV in Leiden en de H.D.I., beide behorende tot de Verenigde Neder landse Uitgeversbedrijven NV. Om deze integratie reeds in het huidige stadium een duidelijk accent te geven is besloten, dat beide, voor alsnog zelfstandige ondernemingen onder gelijkluidende namen zullen gaan opereren. Hiervoor is de naam gekozen van het Leidse bedrijf, dat op de binnen- en buitenlandse markt reeds vele Jaren een goede naam heeft, zo deelt de H.D.I. mede. De feitelijke integratie vordert ge staag. Een achttiental Leidse perso neelsleden is reeds in Haarlem werkzaam. Een Leidse rotatiedruk pers wordt thans gedemonteerd en gerevideerd en zal daarna in Haar lem worden opgesteld o.a een personeelsrestauratie voor ongeveer 340 personen omvat, in ge bruik genomen. Het in aanbouw zijn de papiermagazijn en de uitbrei ding van de brocheerdertf zullen binnenkort gereed zijn. Een zes ver diepingen tellend nieuw gebouw, waarin de reproduktieafdelingen. de zetterij en de kantoren gehuisvest zullen worden, hoopt men medio vol gend Jaar te betrekken, waarna de panden ln de binnenstad een andere bestemming zullen vinden. Integratie De Integratie heeft ook invloed op de nieuwbouw van de H.D.I. in de Waarderpolder te Haarlem. Verleden Jaar werd de drukkerij in bedrijf ge steld. Inmiddels is ook het aan het grotere personeelsbestand aangepas te personeelsverzorgingsgebouw. dat LEIDEN Joop Piket, in de Leid se dreven nog altijd gezien als een groot talent, heeft tijdens de vierde ronde van de Leidse schaakkam pioenen verklaard „het niet meer te zien zitten". Op dat moment en ook gisteren week de malaise niei helemaal. De afgebroken partij tegen De Haas zal hem vermoedelijk niet j meer dan remise opleveren. De stand na de gisteren gespeelde ronde: 1. C. C. Berg. 4 uit 4; 2/3. A. J. W. Kohlbeck en E Bongers, 4 uit 5: 4. C. Kuypers, 3% uit 4; 5/6 7 H B. Gerritse, H van Loon en F. den I Herder. 3 uit 5. MAANDAG Herensingel (van Medusastraat cot Lage Rijndijk) Hambroeklaan Kooi- laan - geheel Celebesstraat. )eci- mastraat Sieboldstraat. Floresstraat. Bloemstraat. Formosastraat. Borneo- straat Driftstraat. Lombokstraat. Ja- vastraat Medusastraat. Parkstraat Kooi park Atjehstraat (van Kooi laan j tot Sumatrastraat) Ambonstraat, Madoerastraat Lage Rijndijk Voor straat Sumatrastraat Atjehstraat (van Sumatrastraat tot Soemba- straat) Soembastraat Balistraat Ti- morstraat. Ringkade Bonairestraat. Arubastraat Surinamestraat. Antil- lenstraat Curacaostraat, Sint Maar tenstraat Sint Eustatiusstraat Sa- bastraat. Bankastraat Bilitonstraat. Kooihof DINSDAG Jaciiues Urlusplantsoen, Aaltje Noordewierlaan Cornelis Schuytlaan Diepenbrocklaan Joh Verhulst^-aat. Rich Holstraat, Obrechtstraat, Churchill-la. n Willem Piinerc'r^at Pet ei van Anrooystraat. Joh Wage naarlaan Valenusstraat v Blanken- burgstraat Julius Röntgenstraal Mozartstraat Bernard Sweersstraat. Sweelincklaan Eduard van Beinum- straat Briicknerstraat Debussy - straat. Ravelstraat. Chopinstraat. Moesorgskistraat Caesar Frank- straat. Verdistraat, Schubertlaan. Mahlerstraat, Handelstraat ,v Beet- I hovenlaan Vivaldlstraat Bachstraat, Corellistraat r- ninilaan Berlioz- pad Rossimstraat. Liztpad, Men laan Psjaikowskikade Sibelius6tiaat Bartokstraat Kennedylaan. Max Re- gerlaan Jozef Haydnlaan Apollolaan Smétanastraal Paganinistxaat Sear- lattistraat Griegstraat, Donizettilaan DONDERDAG delssohnkade Wagnerplein Brahms- Paramaribostraat. Corantijnstraat Willem de Zwiigerlaan - geheel Abr Crijnssenstraat Stuyvésanthol Van Riebeeckhol Jan Pieterszoon Coenhof Pieter Bothstraat Al- bertine Agnesstraat Charlotte de Bourbonhot Juliana v Stolberghot Anna va.» renhot Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen) Zwarte Pad. Herensin gel «van Medusa straat tot Juliana - straat) Julianastraat Julianakade j Sophiastraat Anna Paulownastraat Alexanderstr Prinsenstraat Jranje- I straat Lusthoflaan nillenburger straat Nassaustraat Mecklenburger- 1 straat Os- en Paardenlaan Jern- hardkade Martfkestraat Margrietstr jr r.~-iraat Beatrixstraat Bernhard- straat i Zaterdag j Doopsgezinde kerk Adventkerk Bij- belstudle 10 uur voorm., prediking ds. C. P. de Ruiter 11 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. j kamerbewoners en alleenstaanden) 0- 12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- j socketeit Palamedes 2-5.30 uur nam. Hoogl. Kerkgrt. 4 L.J.A. Expositie handenarbeid 7.30-9.30 uur nam. Kantine Clos en Leembrugge Phl- latellca Postzegelruilbeurs 10 uur voor- I middag 5 uur nam. r: prestatieloop vanaf Was- senaarse slag 12.00 uur. Zondag Oude Rijn 3 Pinkstergem. Spr. dhr. J. Eikerbout 3 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. i dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam Hogewoerd Jehova getuigen 2.30 en 5.15 uur nam Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Ge meente v. oorspronkelijk christendom, afd. Oegstgeest. Spr evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Maandag Steenschuur 6 Spiritistische Genoot schap. Paaswijdlng Spr dhr Zinsmees- ter over ..Trancemedium" 8 uur nam An tnon lusclubhuis Selskip Fryslftn. Spr. dhr. A. Brouwer over „Springtij" 8 uur nam Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur na middag. Leiderdorp: Ruilavond van Phlla- telisten vereniging Rijnstreek ln Dorps huis 7 uur nam. Oegstgeest: (Akeleilaan 43) Infor matie-avond Baha'i 8 uur. Oegstgeest: (Taberne Julianalaan 1) Geref. vnouwenvereniging Spr. ds. G. van Duinen, opvoering paasspel „Jezus leeft" 8 uur nam ZOETERWOUDE Voor kind geboren ln de Jaxen 1952 t/m zal dinsdag gelegenheid tot inei gegegen worden in het Wit-l Kruisgebouw, Korte Mieningen uur) en 's middags om vier uu het Groene Kruisgebouw, Berkei - de Leiderdorp. LEIDEN Op het ogenblik is er in Leiden een zeer boeien de expositie gaande in galerie 't Duivenhuys aan het Rapen burg. Theo Michels. bekend Amster dams schilder, fascineert met een dertigtal gouaches en olie verf -schilderijen De confrontatie met zijn werk vindt niet zonder meer plaats. De stijl waarin het gepresen teerd wordt veroorzaakt een soort shock-effect waar men niet gauw los van komt. Zonder te dramatiseren ver wekt Michels alledaagse, men selijke types zoals wij ze alle maal kennen, tot indringende persoonlijkheden, welke in een haast tragische lelijkheid, maar allerminst aandoenlijk uitge beeld worden. Groteske figuren met te gro te hoofden en geplaatst op een felle contrasterende achtergrond Toch weet Michels te voor komen dat zijn werk een kari katuraal karakter krijgt. Hij omzeilt ook wie mooi of lelijk, goed of slecht is. Hij signaleert alleen en komt zo tot een dui delijke bedoeling, waardoor zelfs de z.g. geestelijke armoe van af gebeelde debiele Jongen (foto Holvast» een heel andere be tekenis krijgt. De enkele stillevens welke tus sen de portretten en figuren geëxposeerd zijn missen de emo tionele binding welke voor het andere werk zo van essentieel belang is. Wel zijn zij visueel ook zeer aantrekkelijk uitgevoerd door hetzelfde subtiele gebruik van keiharde steunkleuren. Het werk van Theo Michels zal niet iedereen bevallen wel zal het bij veel mensen een blijven de indruk achter laten. Willem A. Mulder In het Vijf Hovenhuis aan Hoflaan in Leiden Zuidwest i disco) bal gedurende drie dagei I twee nachten. Ze zijn er al een Je bezig. Het feest gaat door tot j genavond tien uur. Hebt u vanmiddag in de L< Professorenwijk een koe zien wai len? Nou, u kunt er de lekkere s ken van op de paastafel hebben u klant bent van slager Zwijn Die toonde volgens oude traditie paaskoe aan den volke. Er was prijsvraag aan verbonden met 1 derd gulden aan prijzen voor het den van het Juiste gewicht. Pa pallem pasen. Dat hebben teren heel wat kleuters gezon terwijl ze met versierde stokken trokken. De kleuters van "De bloem" verrasten de bewoners de Leidse Elisabeth-gasthuishof Op palmpasen volgt Pasen.# En sen betekent voor Leiden kermis. Jaarlijks lunapark ten bate van V net als de 3 oktober-kermis op Groenoordhalteiyein.# Wilt u gen boven Warmond? Doe dan aan de verloting voor de inrich van de sportzaal, waarvoor f 20 op tafel moet komen. Een inza ling heeft f 1300 opgebracht en mankeert er nog heel wat. De ve ting heeft als prijzen 20 vluchten een helicopter en 4 fototoestellei U kunt ook gewoon storten, zeg ze in Warmond. Dat moet dan op kening van de Coöp. Raiffeisenba Ziet u ze vliegen? Vlieg vandaag even binnen in koffiebar Bovensaaltje" in Warmond om handtekening te zetten in de actie gen de afslachting van jonge zeel Jes aan de Canadese kust. In de fie voortaan alleen rietsuiker. raffineerd. Dat zijn ook SophieJ Jim, welk duo dit weekeinde ij folksongs optreedt in Scarabee inl Pieterskerkkoorsteeg. De gr met "de beste en grootste showzi ger" uit Leiden en omgeving is naar eigen zeggen de rock- bluesgroep Black Pearl (op Dinsdag Prot. Mil Tehuis (le Binnenvest gracht 21) Bevolkingsonderzoek t.b c. 2 4.30 en 7-9 30 uur nam. I Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. Levendaal 101 Sociëteit gehandicap- I ten 2-5 uur nam. I Boommarkt 12 Sociëteit gehandicap- I ten 2-5 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v, kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uun nam. LHJ-gebouw (Levendaal 101) Spreek uur Stichting hulsvesting werkende Jongeren 8-8.30 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam Stadhuis Zitting Bouwfonds Ned. gemeenten 7-8 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba ha'i gemeenschap 8-15 uur nam Motel Sassenheim Receptie 50-Jarlg bestaan Machinefabriek Den Holder 4.30-6 uur nam. Konlngskenk N.C.V.B. afd. Noord spr. mevr. T. Attema-Roosjen over het vier de kruiswoord 8 uur nam, Steenschuur 6 Ned. Ver van Suiker zieken mej. dr. J Terpstra over „Is spulten noodzakelijk?" en mej. G W Kuijvenhoven over „Diabetici en het menu" 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkzde 6) Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Spn. dhr. J. Sloff over „Tochten naar Noorwe gen" 8 uur nam. Wassenaar: Discussie over uitleen - recht ln Openbare Bibliotheek Wasse naar 8 00 uur nam. Weckeindeillenst huisartsen na tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Leiderdorp: Dokter S. P Ouwerkerk, Roerdompstraat 20. tel. 34924. (wijk zuster S. v. d. Leer. B G. Cortslaan 34. tel. 23109). Oegstgeest: Dokter J B. Hugen- holtz. Julianalaan 25. tel. 50605. Warmond: Dokter Bots. Prof. Aal- berselaan 2 Voorhout tel. 11393 (wijk zuster Meljssen. Vermeerstraat 2 Voor hout, tel 11796). Voorschoten: Dokter A. M. Kosten- se. Voorstraat 23, tel. 2493 (wijkzuster Parmentier, tel. 4646). Avond- en nachtdienst apotheken te Lelden. Leiderdorp. Oegstgeest en Voorschoten. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek van Drlesum Mare 110. tel. 20406 Apotheek Voorschoten. Leidse- weg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525 en Apotheek R van Breest Smallenburg, Loevestetn 6. Leiderdorp, tel. 42947. De avonddienst na 18 uur, de nacht- m I dienst en de zondagd. van de Oegst- Leiden: Tot zaterdagmorgen 10 uur geestse Apotheek wordt waargenomen raaplege men de eigen huisarts, daar- door Apotheek van Drlesum. ALPHEN AAN DEN RIJN Na enkele weken van hard werken was het gisteravond zover, dat het nieuwe clubgebouw van de Alpheuse Postdui ven Sociëteit 't Centrum, dat verrezen is aan de Nieuwe Sloot iti gebruik kon worden genomen. Waarnemend voorzitter van de Kring Gouda en Omstreken de heer P. Tom opende op verzoek van de heer G. v. d. Dool. voorzitter van 't Cen trum het nieuwe home. Alle leden zaten om acht uur in het donkere gebouw met een brandende kaars in de hand waarna de heer Tom met het inschakelen van het elektrisch licht het gebouw in gebruik stelde. De heer Tom sprak daarna een propagandis tisch woord voor de duivensport, wat hij voor de liefhebber s( sters) een prachtige vrijetijdsbeste ding noemde. Hij feliciteerde het bestuur en de leden van 't Centrum met dit fraaie nieuwe club gebouw. De secretaris van de afdeling C., de heer C. Middelkoop uit Dordrecht, sprak eveneens harte lijke gelukwensen. Als herinnering aan dit ge beuren bood hij namens de bond een fraaie mar meren bokaal aan. Met dit gebouw is de thans 21 jaar bestaande vereniging die een vaste kern heeft van 26 leden een waardevol bezit rijker geivorden.xHet gebouw heeft een bestuurskamer, plus een grote zaal en een buffet. Het geheel heeft een afmeting van 13 meter lengte bij zes meter breedte. Op de foto: het gebouwtje feestelijk met vlag gen getooid, is geheel door eigen leden opgezet, geschilderd en afgewerkt. Foto Dijkman PAROCHIE BOETE- PALMZONDAG VIERING WITTE DONDERDAG GOEDE VRIJDAG PAAS ZATERDAG le PAASDAG H. Lodewijk dinsd. 19 30 u. 9.45 palmw. 11.00 palmw. 20.00 uur 15 u. Kruisweg 20 u. 20.00 uur 9.45 gem.koor 11.00 ned. 12.15 en 18.00 u. H. Petrus 10.30 palmw. 16.00 uur 19.30 uur 15 u. Kruisweg 19 30 u. 19.30 uur 9 00 u; 10.30 pl.h. 12.00 u. geen avondm. Herensingel 11.00 palmw. 20.00 uur 15 u. Kruisweg 20 u. 20.30 uur Timorstraat 9.30 lat.gev. 11,00 u.The Lords' F. 18.30 U. 9.30 en 11 u. Hartebrug dinsd. 19 30 u. iedere euch. viering palmw 20.00 uur 15 u. Kruisweg 20 u. 21.30 uur 9 00 u. lat. 10.45 ned. 12.00 u. geen avondm. H. Leonardus dinsd. 19.00 u. 20.00 uur 15 u. Kruisweg 20 u. 22.00 uur 9.00 u.lat. 10.45 ned. 12.00 u. en 19.00 u. H. Antonius woensd. 19.30 u. 9 30 palmw. 11.00 palmw. 15.30 uur 20.00 uur 15 u. Kruisweg 20 u. 22.00 uur 9 30: 11.00 kinderk. 12.15 jongerenmis Haagse Sch. maand. 19.30 u. 19.30 uur 19 30 U. 19.30 uur 8.30: 9.30; 11.30 u. Oegstgeest dinsd. 19.30 u. 10.30 palmw. 17.00 uur 19.30 uur 15 u. Kruisweg 19.30 u. 23.00 uur 9.00; 10.30; 12.00 u. Bonakapel 20.00 uur ned. 21.15 uur lat. 15 u. Kruisweg 20 u. 20.00 uur 8.00; 10.00; 11.00 u. Leiderdorp 20.00 uur 20 u. 22.00 uur Laurentius dinsd. 19.30 u. 10.30 palmw. 17.00 uur 20.00 uur 15 u. Kruisweg 20.00 u. 20.00 uur 8.30:10.30 hoogm. 12.00 IL Moeder Gods maand. 19.30 u. 10.00 palmw. 17.00 uur 19.30 uur 15 u. Kruisweg 19.30 u. 19.30 uur 8.00; 10.00; 11.30; 18.00 u. Studenten 22.30 uur Hoogl.kerk 11.45 Hoogl.kerk Meerburg dond. 19.30 u. 19.30 uur 15 u. Kruisweg 19.30 U. 21.30 uur 10.00 u. hoogm.; 12.00 u. Vanavond treedt deze formatie vit de derde maal op ln Jeugdsociet! De Moriaan. De groep heeft «l druk leven. In het weekeinde me tal twee optredens en ook op and< dagen werk aan de winkel. Blii Pearl is bekend in sociëteiten clubhuizen, waar soms gratis wc' gespeeld in verband met de kaspo^ tie. Van de clubhuizen natuurlijk Mensen, die een aquarium houdi' zijn geen milieuvervuilers. De vei J niging van "aquaristen" gaat n verder: daar wordt niet meer rookt op de contactavonden. Kei dienst met eten toe. Zo ls het one! biedig gezegd op paaszaterdag bij Leidse doopsgezinden. Voor het ee wordt van half elf tot half twaalf e paasnachtdienst gehouden met paasmaaltijd na afloop. Bij f 12.000. Zoveel kwam in Wassena in de bus voor 't Nationaal Rheu fonds. In Lisse is sinds gisteren slaapkamer van de randstad. Leidse firma Van der Klugt hei hier "Het slaapkamercentrum vo de randstad" geopend. #Dit wed einde geen competitievoetbal, mai in Wassenaar toch een aantrekkel ke partij voetbal: tussen Blai Zwart en Holland Sport. Gei voetballiefhebber? Wel schaker? D dan maandagavond mee aan Wassenaarse snelschaakkampioe schappen, ln het Jeroenhuis. H Leidse Bonaventuracollege is d weekeinde voor de elfde maal prijzenpaleis. Er wordt weer een fa cy-fair gehouden, ten bate van 1 werk. dat mgr. Geise verricht. Pasto Wortelboer. een oud-studiegeno van mgr. Geise. heeft de fancy-f»! gisteravond geopend. De Leide, dorpse bejaarden gaan voor de 25s maal op reis. In de komende week de collecte. Een paar mededelinge de tocht is op zaterdag 19 Juni. Pee ningmeester is E. Kronenburg. Zi gironummer 251576. Prettig wee end.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2