„Ik wil graag in Nederland zingen,desnoods voor niks" r/iï Peter Maffay nog steeds nummer één van Top-Tien anna OCCASIONS \_(jyjvandaag_ Ravel en Saint-Saens overtuigend gespeeld TV morgén] Berouwvolle David Alexandre Winter: Litteris met „De Sacrum Revisor Korevaargarage N.V. ...e/7 gisteren VRIJDAG 2 APRIL 1971 PAGINA 5 „Ik kom voor niks desnoods. Als Iemand bereid is de onkosten voor mijn orkest te betalen, dan twij fel ik geen moment. Ik wil het Nederlandse publiek laten zien wat David Alexandre Winter nu werkelijk kan. Ik wil donders graag terug naar Nederland". Vorig Jaar omstreeks dezelfde tijd sprak David, die (tweeeneenhalf jaar geleden nog gewoon Lion Kleereko- per uit Amsterdam), andere taal. Tijdens het Eurovisie Songfestival ln Amsterdam haalde hij zich de gramschap op de hals van alles wat met de Nederlandse tv nauw ver want is en Joeg hij Journalisten de stuipen op het lijf met hooghartig gebral. David ontleende zijn houding aan de verafgoding, die hij toen nog in Frankrijk onderging als de Franse Tom Jones. Een titel die hij kreeg na zyn wereldsucces „Oh lady Mary; Het succes steeg ver boven Davids gebruinde koppetje uit. De ex-discjockey van Radio Veronica en ex-zanger van de vaderlandse popformatie Daddy's Act moest snel intomen, want een Jaar later gingen er slechts tienduizend exemplaartjes over de toonbanken van de Franse platenzaken van een nieuw uitge brachte single. De Franse vrouwen bleken voor David goed, maar toch ook weer niet zo gek. Daarbij kwam nog de complete af gang tijdens het songfestival in Amsterdam waar hij onder Luxem burgse vlag roemloos ten onderging. David stond weer met beide pootjes op de grond en huilde uitvoerig uit, nadat hij zijn managers de deur had uitgetrapt. SYMPATHIE David was inmiddels wel mikpunt geworden van de Franse sensatie pers. die alles wat hij deed of na liet te doen met gretigheid naar halve of onwaarheid doorbreien aan de Franse vrouwen. Deze week was hij in Nederland met vriendin Seda Aznavour. dochter van de gro te Charles. David moest met zijn Seda repeteren voor de Mounties- Show. die de AVRO zaterdag om 20.21 uur via Nederland I uitzendt. Hij is het brallen verleerd. Het Franse accent is verder binnenge drongen in zijn Nederlands. De eer ste indruk, beïnvloed door het ver leden, is die van een patser. Maar David blijkt geleerd te hebben. „Je hoeft mij niets te zeggen. Iedereen heeft hier balen van Winter. Dat kan ik mij voorstellen. Dat was mijn eigen schuld, maar ook die van de mensen die mij omringden en alsmaar gekke dingen deden en rondvertelden, waarvan ik niets wist. Altijd verschenen er verhalen, dat ik barstte van de vrouwen, waarvoor ik diamanten en huizen kocht. Eerlijk, ik zweer het Je er klopte niets van. Maar ik was blind. Ik had succes en iedereen regelde alles voor me Zelfs zo goed dat ik op het laatst geen cent meer over hield." MIKPUNT Hij is duidelijk niet alleen voor de Mounties gekomen, maar ook om boete te doen. zo gaat dat in het show vak. Deze weken is Frankrijk plotseling weer sympathie gaan op vatten voor de mooie David en pluggen de discjockey's veelvuldig „Rien que nous" en „Au soleil"! Het eerste nummer zingt hij samen met Seda. Hij vervolgt zijn monoloog, af en toe steun zoekend bij de niets van Een Vrolijk lachende David Alexandre Winter met zijn ver loofde Seda Aznavour tijdens het korte verblijf in Nederland. het Nederlands begrijpende Seda. Charles Aznavour heeft mij ze ven maanden geleden de ogen ge opend. Hij heeft mij adviezen gege ven. Ik weet nu dat dit een gewoon vak is als ieder ander. Dat Je be halve een artiest ook een intelligent zakenman dient te zijn. Anderhalf Jaar geleden vroegen mijn mana gers 15.000 voor een optreden. Zelf zag ik van dat bedrag ƒ4.000. Nu verdien ik 5000 frank per optreden, waarvan na aftrek van alle kosten 2000 frank overblijft. Die bedragen kunnen mij uiteindelijk niet zoveel schelen. In die dwaze periode heb ik 130 gala's (een woord dat de Fransen in de mond bestorven ligt) gegeven en 135.000 kilometer afge legd." ROTJONG Het advies van Aznavour bracht David weer op het rechte pad. Na een platenflop kwam weer de bloei met „Say goodbye", waarvan er net geen 100.000 werden verkocht, maar „Rien que nous" de titelsong van de tamelijk erotische film „Sapho", die enkele weken uit is. schijnt David, al is het dan met Seda als duo, er weer bovenop te helpen. „Ik wil voor alles mezelf blijven. Wat ge beurt is mag nooit meer gebeuren. Ik was een naar rot Jong. dat blijft waar." David tikt Seda speels op de klep van haar baret. Zij zet grote ogen op. Op de tafel ligt een David in popformaat vervaardigt door een fan en zojuist bezorgd. David, wij zend op de pop: „Dat doet me goed, dan voel je dat nog steeds ge waardeerd wordt wat je doet". Lei (Is concert Residentie-Orkest DEN HAAG (ANP/Reuter) Een streep aan de balk: twee nieu we singles werden deze week bij de Top-Tien in ons land genoteerd en het zijn beide produkten van ei gen bodem. Mieke Telkamp staat op de negende plaats met „Waarheen, waarvoor", een plaatje, dat twee we ken geleden nog niet tot de veertig bestverkochte behoorde. Met zeven mijlslaarzen baant vervolgens de Haagse popgroep Sandy Coast zich een weg naar de top met „True love that's a wonder", een schijfje, dat veertien dagen geleden op de 21- ste was gesignaleerd en thans op de zevende plaats prijkt. Overigens doen de ex-Beatles Geor ge Harrison en Paul McCartney 't bij ons voortreffelijk. Deze week staan hun plaatjes op de Top-Tienladder één of twee treetjes hoger. De va derlandse Top-Tien wordt nog steeds door Peter Maffay's „Du" aange voerd. Stijgend is voorts „Mozart symphonie no. 40" van Manuel Fal- la onder leiding van Waldo de Los Rios. In Engeland is het liedje voor het Eurovisie-Songfestival, dat zaterdag in Dublin wordt gehouden, op de achtste plaats in de Top-Tien gesig naleerd: „Jack in the box" van Clo- dagh Rodgers. En in Engeland ge looft men dat Clodagh hoge ogen gaat gooien op het festival. De Brit ten hebben thans de single „Bridget the midget" van de Amerikaanse zanger Ray Stevens ontdekt, een plaatje, dat in Nederland reeds uit de rijen van de besten werd verban nen. ADVERTENTIE LEIDEN Voor een volle Stads gehoorzaal concerteerde gisteravond het Residentie-Orkest in het kader van de Meesterserie van K en O. Wil lem van Otterloo had de leiding. Be gonnen werd met de nocturne „Eli- ne" van Alexander Voormolen, een werk uit 1957, maar het had mij niet verbaasd wanneer het vijftig Jaar eerder geschreven zou zijn. De com ponist was in de zaal aanwezig en dankte orkest en dirigent. De uitvoe ring was intussen magertjes; het or kest leek verworden tot een aantal individuele muzikanten, die voor het eerst samenspeelden, en de blazers probeerden om beurten wie van hen het hardst en slordigst kon spelen. Solist in het pianoconcert K. 467 van Mozart was Géza Anda. Nu zou het eigenlijk zo moeten zijn, dat ie dere musicus die zich bezig houdt met Mozart ook zou moeten weten wat de componist zelf heeft gezegd over de uitvoeringspraktijk. Wat betreft de pianoconcerten kunnen we uit de verschillende bronnen enkele conclu sies trekken. De pianopartij is niet volledig uitgeschreven, er moet dus geïmproviseerd en versierd worden, ook waar helemaal niets voor de pla no genoteerd staat: het instrument mag geen moment zwijgen. Rubato is bij Mozart toegestaan, zeker in de langzame delen, maar dan wel uitsluitend in de rechterhand: Mozart zei zelf eens, dat iedereen zich erover verwonderde, dat z'n lin kerhand steeds precies in de maat bleef, ongeacht wat hij met de rech terhand deed. Géza Anda kent deze bronnen waarschijnlijk niet, en hij zal de eni ge niet zijn. Zijn interpretatie toon de geen inzicht in de materie. Het duideljikst kwam dat tot uiting in de cadens van het eerste deel, dat als los zand aan elkaar hing. De bege leiding van het orkest was slordig. Maar zelfs van dat laatste afgezien was deze versie er een. zoals we die helaas maar al te vaak horen; de Fransen hebben er een aardig woord voor: dépouillé, dus te vergelijken met het Parthenon, slechts het in drukwekkend geraamte staat nog overeind. Het programma na de pauze stond met het vorige in schrille tegenstel ling: de weinig gehoorde symfonie van Saint-Saëns en La Valse van Ravel. Dit is precies het genre, waar- FIAT 850 bwj. '69 FIAT 850 Special bwj. '69 FIAT 1500 C bwj. '65 FIAT 125 bwj. '68 FORD Cortina bwj. '67 FORD 17M Super bwj. '65 Financiering mogelijk. Showroom: Korevaarstr. 19-27 Leiden - Tel. 01710—42146* in Willem van Otterloo zich thuis voelt. Nu was het orkest plotseling 'n eenheid, maar de hoekdelen van Saint-Saëns werden wat vinnig ge nomen en de zangerige thema's kwamen niet helemaal uit de verf. Ravel echter overtuigde op het wat wankele begin na volkomen. Het volgend seizoen moet dit orkest be slist een concert geven, dat volledig aan Franse laat-romantici en im- prossionisten is gewijd uiteraard onder Van Otterloo. R. G. HARMS MIEKE TELKAMP De ex-Beatles houden stand in hun vaderland. Ook in Amerika is er groeiende be langstelling voor de ex-Beatles. De ze week heeft George Harrison in de Top-Tien van New York gezelschap gekregen van Paul McCartney. Opvallend is voorts, dat in West- I Duitsland in een hele week tijd niet één plaatje van de Top-Tienlijst kon worden afgevoerd om ruimte te ma ken voor nieuwkomers. De toptienlijsten van deze week me tussen haakjes de posities van vorige week: Amsterdam 1. 11) Du. Peter Maffay 2. (4) Mozart Symphony no. 40: Orchestra Manuel de Fala o.l.v. Waldo de Los Rios 3. (2) Chirpy chirpy cheep cheep: Middle of the Road 4. (7) What is life: George Har rison 5. (3) Butterfly: Danyel Gerard Cartney 6. (8) Another day: Paul CcCart- ney. 7. (-) True love that's a wonder: Sandy Coast 8. (5) There's no more corn: The Walkers 9. (-) Waarheen, waarvoor: Mieke Telkamp 10. (6) Invitation: Earth and Fire Londen 1. (1) Hot love: T. Rex 2. (2) Another day: Paul Mc Cartney 3. (3) Rose Garden: Lynn Ander son 4. (-) Bridget the Midget: Ray Stevens 5. (4) Baby Jump: Mungo Jerry 6. (5) Its Impossible: Perry Co- mo 7. (-) Power to the people: John Lennon 8. (-) Jack in the box: Clodagh Rodgers 9. (10) Amazing Grave: Judy Col lins 10. (8) My sweet lord: George Har rison. New York: 1. (2) Doesn't somebody want to be wanted: Patridge Family 2. (1) She's a lady: Tom Jones 3. (4) Just my imagination: Temptations 4. (3) Me and bobby McGee: Ja- nis Joplin 5. (5) Proud Mary: Ike Turner 6. (9) What's going on: Marvin Gaye 7. (6) For all we know: Carpen ters 8. (8) What is life: George Har rison 9. (-) Another day: Paul McCart ney 10. (-) Oye como va: Santana 1. (1) My sweet lord: George Har rison 2. (4) Immigrant song Led Zep pelin 3. (3) Ich bin verliebt: Chris Roberts 4. (8) Hey tonight: Creedence Clearwater Revival 5. (2) I hear you knocking: Da ve Edmunds 6. (5) Knock three times: Dawn 7. i7) Ruby Tuesday. Melanie 8. (6) Apeman: Kinks 9 (9) Für dioh allein: Roy Black 10.10) A song of you: Miguel Rios. NEDERLAND I 6.25 6.40 6.55 7.05 8.00 8.20 9.10 9.35 10.15 - 10.55 RL AMD n 6.45 6.55 7.06 7.30 - 8.00 8.21 9.10 9.35 10.25 10.50 10.55 11.05 (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) Verkieringsultzending (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Een lach en een traan: licht muziek programma (VARA) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Mannix. TV-film (VARA) De ombudsman (VARA) (Kleur) Hadimassa. Satirisch programma (VARA) Een klein uur U: presentatie van mensen en hun meningen (VARA) (Kleur) Journaal (N08) (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) Ter visie: parlementair en politiek weekoverzicht (NOS) (Kleur) Operatie Zeezand: programma over de winning en bewerking van zeezand (NCRV) (Kleur) Journaal (NOS) Hier en nu (NCRV) (Kleur) Please Sir. TV-serie (NCRV) Lang leve de operette. Spectacle coupé (NCRV) Farce Majeure: satirisch programma (NCRV) Dagsluiting (NCRV) Verkiezingsuitzending (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) Ondanks de vernieuwingsdrang bij de Journaalredactie gister avond tweemaal de 1 april grap. Om zeven uur een uit vrije nieuwsgaring, uiteraard gefilmd in Den Briel en om acht uur een exclusieve: vijf tien meter aluminiumfolie voor een kwartje; als bescherming voor de tv-buis tegen het derde oog van de op zwartkijkers be luste postbodes. Het was geen dijenkletser. Tussen beide grappen in over leed het TROS-programma Jam van Lex de Rooi. Het was geen fraaie dood. De Rooi heeft dit seizoen diverse malen geprobeerd de presentatie van pop uit de weinig elastische sfeer van de studiopresentatie te halen. Een edel streven, met een groot risico: de technische mogelijkheden op de plaats van handeling kunnen tijdens zon live-uitzending onvoldoen de blijken, zoals gisteravond op ie huishoudbeurs in Amster dam. Ondanks ingelaste film beelden kwam de sfeer niet over. Tot overmaat van ramp maak te het reclameblok voor het Journaal van acht uur het ein de van Jam nog abrupter dan ongetwijfeld was bedoeld. Ook de VPRO wilde niet ach terblijven met een 1 april-grap. Met de gedachte „1 april - kikker ln Je bil": kwam de tekst op het scherm: .Mis schien heeft u wel echt een kikker in uw bil". Bepaald minder grappig was het signa lement voor het woord do cumentaire was het duidelijk te licht dat Leo Kool in Amerika maakte over de mili tante dominee Billy James Hargis en zijn leerlingen. Se nator McCarthy is dood. maar zijn kruistocht tegen het com munisme is onder anderen overgenomen door deze Chris tian Crusaders, die iedereen die niet in Christus gelooft, voor communist uitmaken en ondermijnen. Leo Kool gebruikte bij dit miljoenenbedrijf van j dominee Hargis geen opgehe ven vingertje Hij deed het be scheiden en daardoor des te Indringender. Dat 'aatste gold duidelijk ook voor regisseur Rob van der Linden, die - dankzij de geluk kige samenwerking tussen de VPRO en het Mickery-thcater- tje in Loenersloot al diver se malen in de gelegenheid is geweest een avantgardistische toneeluiting op het scherm te brengen. De opvatting van The Freehold Company over „de hertogin van Malfi" van Sha kespeare's tijdgenoot Webster kwam daardoor bijzonder in dringend over. Van der Linden registreerde feilloos de intentie van deze groep, vooral met fy sieke en vokale middelen - te gelijk als vervanging van de handeling en als accenten op de tekst - het beeld te schep pen. Daarmee maakte en de groep en Van der Linden veel goed aan deze magere variant van de bijbelse kruisingingsver- telling. INVALLER ZATERDAG 3 APRIL HÏLV. 1. 402 m en FM-kanelen. 7.00 NCRV. 12.00 KRO. 1.00 NOS. 14.00 KRO. 16.30 NOS. 17.30 KRO. 7.00 Nws. 7.11 Het levend»' woord 7 16 (8) klass muz. (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32-7.50 Act). 8.00 Nws. 8 11 Muz van bet Leger des Hells 8.30 Nws 8 32 (S) voor de hulsvrouw. 9 00 Theologische ehter- leergang 9.35 Gymnastiek voor de hulsvr. 9.45 Tijd vrij voor muz ln vrije tijd: A (S) Middelburgs Ka merkoor. 10.15 (S) Klass. orkestwerk, (opn). 11.00 Nws 11.03 De kerk en beweg. voor geloofsvernw., lez. 11.15 Solarium: een hoogtézonprogr voor ledereen. 11.55 Mededel. 12.00 Zonder erenzen: rubr. over missie en zen ding. 12 10 Uit balans 12.14 Markt- ber Overheldsvoorl 12 16 Franco huls Inform, voor het bedrijfsleven 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tulnb 12.30 Nws. 12 41 Act 12.50 Buitenl commentaar 13.00 Vliegende schijven. 14.00 (S) P.M.: een weekbl. „j In Leidse Schouwburg LEIDEN Litteris Sacrum 115 jaar. Dat is niet alleen een felicitatie maar ook een lustrum voorstelling waard De koninklijke Leidse toneel vereniging heeft ter viering van het lustrum gekozen voor een monster- produktie. Opgevoerd wordt namelijk 'De revisor' van de Russische schrij ver Gogol. Wie dit scherp tegen de bureaucratie gerichte, satirische stuk wil zien kan op zaterdagavond 3 april, woensdag 7 april en zaterdag 10 april in de Leidse Schouwburg terecht. Het uit 1835 daterende stuk, dat een zeer grote bezetting vereist, brengt door zijn verscheidenheid aan karakters bijzondere problemen met zich mee, zowel wat de regie als de vertolking van de rollen betreft. 'De revisor' is een van bizarre humor doortrokken satire op het corrupte leven in het Tsjaristische Rusland van anderhalve eeuw geleden; de ge hele ambtelijke wereld van een klein stadje, zijn notabelen en zijn koop lieden, vormen het mikpunt van Go- gols geniale spot. Er is veel lef voor nodig om een dergelijk theaterspek takel op de planken van het ama teurtoneel te brengen De voor deze gelegenheid met enige gastspelers uit- gebreide Leidse toneelgroep heeft er zelf gelukkig alle vertrouwen in. Er wordt al sinds januari van dit jaar hard aan het stuk gewerkt en van avond is het dan zo ver dat het doek opgaat voor de generale repetitie. Kosten noch moeite er mag nu best eens extra diep in de subsidiepot wor den getast! zijn gespaard om deze serie lustrumvoorstellingen in artis tiek opzicht zo verantwoord mogelijk aan het publiek te presenteren. Een produktie van dit kaliber kost nu eenmaal handen vol geld en het is daarom vurig te hopen dat vele to neelliefhebbers deze en komende week de vertrouwde gang naar de Oude Vest opnieuw zullen maken. Litteris heeft een reputatie hoog te houden en is vast van plan om ook ditmaal te laten zien waartoe een groep ent housiaste toneelamateurs in staat is. Het is zelfs niet onmogelijk dat de toneelgroep door Dolly Boode deze Gogol als een educatieve voorstelling zal uitbrengen voor leerlingen van de middelbare scholen. De Culturele Raad van Leiden vindt het in elk ge val een leuk initiatief wy trouwens ook. PIETER C. ROZIER met veel pl (16.00-16 02 Nws). 16 30 Inzet: een progr. over am at. muz.beoef. 17.00 Hïro-Mag. 17.30 (S) lichte muz. (gr). 18.19 Verklezlngs- uitz. 18.30 Nws 18 41 Act 19.00 Li turgie van berouw en vergeving 19.30 <S) volksmuziek. 20.00 Verzoekplaten- progr 21.00 Licht muz progr. 22 00 (S) Kurslef. een progr. dat schuin .egen de dingen aankijkt 22 25 Avondgebed. 22 30 Nws 22 40 (8) Goal...! muz. sportprogr 23.55 Nws. HILV. 11. 298 m en F.M-kanalen. i.a»^5.vifvAS?°-800 vara- 7.00 Nws 7.11 Ochtengymn. 7.20 (8) ^Vea/ ^r°Br <733 van de voor- 55?'.* o £4«?eze da«; 800 Nw«; 8 11 I Act., 9.35 Waterst.; 10.10 Gespr. over soc. probl. 100 (S) muz en ln- form.show. dl.00 Nws) 13 00 Nws. r?«V"Varia 13 13 Act. 13.23 (S) ,4) n-H.l bf8ln Jongerenprogr 1430 (S) Radio Jazz Mag. 15 00 Frans - 5 En8els lulst*rprogr 16.00 Nws. 16 03 (S) Hobbvscoop: populair progr. over electr. 16.15 <S) De Staal- Act iaJb T,Me^e' 1800 Nws 1811 Lieve Tante Truus: levens- probl. van luisteraars 18.55 (S) stu- dlo-opn exclusief 19.20 Verkiezing en* 19 30 Nws 1935 De Scale jofè- iSaO HV omr05 Ned chansons, fj? J®> °r °rk. groot om roep- koor en sol. Russisch concert. 22 30 2lTs Mededt' 22 45 Act Pr°gr. 23 55 Nws gesprekken en Ilcht« muz. "'LV111. 240 m en F.M-kanalen. 9.00 NOS. 10.00 KRO. 13.00 NCRV. 9.00 Nws. 9 03 Gevolmachtigd: verz pl progr. 10 00 Nws 10.02 DJlnn* fïZX Pr°Kr "100 en 12 00 Nws) 13.00 Nws. 13.03 Popipenlcast: nieu we LPs. 14 00 Nws 14.03 Nee, we noemen geen namen.pl. progr 'met verzoeknummers (15.00 Nws V 16 00 ^YÏ5- '603 sportshow: sport en muz. 17.00 Nws Nederland I. TELEAC 10.30 En Francals 11.00 Ster- rekunde les 7 11 30-12.10 Bouwen en 9 NOS 16 00 J°um. AVRO 1602 Klnderprogr. 16.26 Techn van morgen magaz waarin techn. snuflea en vondsten 16 45-17.35 Stuif Es In N'os 1835 Fabetjeskr. 18 40 Verkiez uitz NOS 18 55 Journaal AVRO 19.06 Poets de avonturen van een verborgen camera 19.30 De Gou verneur en JJ Governor and JJ TV serie NOS 20 00 Journ AVRO 20.21 De Mounties Show 21.15 Clenn Miller Or chestra NOS. 2145 K) Eurovisie Songfestival '71 te Dublin. 23.15 (K) Journaal. 23.20-24.00 Wereldkamp - Zw«fen IJshockey 8r°®P A: Rusland Nederland II. NOS 18.00 Wereldkamp schap IJs hockey eroep A Tsjecho Slowakije Fln- |*Ud 1845 De Fabeltjeskr NOS 8 55 Journ EO 19.06 Kinderprogram. dttad blI bct w°ord bijbelquiz NOS 20.00 Journ KRO 20 21 Marcus- Welby tv serie 21 11 Brandpunt 2145 Moderato Cantabile film 23 15 Epiloog NOS 23.20 Verkiez. ultz. 23.30-23 35 K Journ.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5