BADNIMF '71 W; -M BU DE FOTO'S Ik kijk naar wat een wasmiddel doet. En... wat ik er voor betalen moet. Simpel toch? PAGINA 29 VRIJDAG 2 APRIL 1971 LEIDSCH DAGBLAD lovini )-jar? igmgi afwei larlern 2418o stel ti -el. 0 'g 5 i waf| 100 ttaart RiJ teak, 2 fai comb slagi 100 -age 369. ?cht in i lang >om n 2-6 H'len, 35 kg uisbei en. tel. - Jom, euze rij ski 8. gCT! n ni ude t k iers. niela g< -ec Blan 019. i-'k.-i ippeli roz ige 1 369. ik of >0 vr lazel taar ■erl Ijk n of en o uitte en. Het zijn deze zomer geen extra vagante modellen waarmee we op de zonnige vakantiestranden zullen paraderen. Natuurlijk heeft de badmode 1971 nieuwe modieuze ele menten, maar het accent valt toch wel in hoofdzaak op de materialen. Het zijn vooral de sneldrogende, prachtig (als een tweede huidje) om het lichaam sluitende garens zoals lycra-jersey, lycra-tricot. ly- cra-satijn, ycra-bouclé en antron- kant, om er maar eens een paar te noemen, die men voor de bikinies en badpakken heeft gebruikt. Voor deel van de lycra-soorten is dat ze in hoge mate chloor- en zoutwater be stendig zijn en snel drogen. Door een speciale eindbehandeling zijn ze bovendien ook bestand tegen lo tions en zonnebrand-olie en cosme tica. Door Henriëtte v. d. Hoeven We kunnen deze zomer fijn egaal bruin worden want verscheidene fir ma's o.a. Triumph International en Piz Buin Suntex, de meest beken de op dit gebied, hebben zondcorla- tende badkleding ontworpen. De kostuumpjes van Piz Buin Sun tex zijn voor 70% zondoorlatend. Het fijne is dat we niet bang hoeven te zijn voor zonnebrand, want de kle ding werkt tegelijk als een filter. Kleuren Naast de effen kleuren lila, paars oranje, beige, bruin, geel, blauw, groen, zwart en wit, komt ook het bloemdessin, de reptielprint, folklo re- en haakwerk-stijl in de bad mode aan de orde. Bikini De bikini is deze zomer echt ge meengoed. Nou Ja, niet iedereen kan zich in het meest miniscule pakje hullen, maar toch kunnen steeds meer vrouwen de bikini dra gen. Dit komt tot uitdrukking in het inkooppercentage van bv. Wilms Floet. Men heeft daar voor deze zo mer 70% bikinies en 307o badpak ken ingekocht. Tweka meldt dat de verhouding bikini-badpak 66-34 ligt. Nieuwe accenten Kenmerkend voor de Triumph „Waternimf" in 1971 zijn bij de bi kinies de gescheiden cups. Zij wor den door middel van grote ringen, kettingen op bandjes verbonden. De snit van de bustepartij is over het algemeen summier, triangelcups worden afgewisseld met schuinlig- gende smalle driehoekjes. Verstevig de cups zijn zacht, of ontbreken he lemaal. Tweka zette de vorig Jaar geïn troduceerde Ligne Naturel voort. Opvallend in deze collectie is de jeugdige, sportieve lijn en de zeer redelijke prijzen. Ook bij Heinzelmann weer veel bi kinies. De hogere broekjes, voor de wat molliger, of tot een buikje nei gende types, zijn bijzonder prak tisch. Jong en gedurfd is de nieuwe badmode van Lindalu, om nog maar eens een bekende naam uit het badpakken wereld je te pikken. Linda lu kwam met een echte lange ber muda in fde bikini-collectie. Verder zagen we een mooie bikini met bij passende mantel (f 69 voor de man tel). Het maken van sets is toch een tendens die alle badpakfabrikanten nauwkeurig hebben gevolgd. Badpak Maar laten we het niet alleen over de bikini hebben, er zijn ook bijzonder mooie badpakken. De ont wikkeling van de synthetische ga rens stelt de fabrikanten in staat ook voor de 50- en 52-ers fijne goed aansluitende elegante badpakken te maken. De badpakken zijn vaak met een diep-v-halsdecolleté met gespen en ringetjes. Gelukkig voor de zware boezem is ook de ronde hals „in" gebleven. Bij het badpak wordt vaak met doorzichtige biezen, tus- senzetsels van ringetjes of gespen gewerkt, die het omsluitende model geraffineerd licht maken. De uit snijdingen spelen zich af rond de navel als vrije taille vanaf het mid den van de buste naar beneden. Om het dikkertje wat langer te laten lijken, werkt men ook met een sa menstelling van twee uni-kleuren, wat niet alleen slanker maar ook heel sportief maakt. Het badpakkenassortiment ls goed afgestemd op de verscheidene figuurtypen. Tweka ontwerpt de speciale long-toso modellen. Veel Westeuropese meisjes hebben een langer bovenlijf dan op de confec- tietabellen staat aangegeven. Deze modellen zijn te herkennen aan de L. Het twee-delige badpak voor de wat molliger vrouw krijgt bij Triumph volop de aandacht. Ze zijn zelfs verkrijgbaar in een C cup. De functiemodellen van Twe ka, eendelig zijn ook voor de moei lijkere figuren (F). - De aanstaande moeders zijn niet vergeten. Ook zij kunnen deze zo mer elegant van de zon genieten. De speciale Maternity-modellen van Triumph gaan onder de buste over in een wijde rok waaronder een broekje is verwerkt dat mee kan groeien. Heren Voor heren, Ja die komen er altijd wat bekaaid af, is er deze zomer ook een badpak, al valt het nog te be zien of iemand zo gek te krijgen is, misschien de borsthaarlozeVer der heren, weer leuke badbroekjes, in alle dessins en kleuren die ook voor de dame opgaan. Wat Tweka betreft kan het hele gezin in een zelfde dessin rondlopen, gemakke lijk als zoon of dochterlief weer eens is weggelopen. prijs De prijs van bikinies, sterk afhan kelijk van de verwerkte garens ligt voor de katoentjes tussen de 22,50- 29,50. Synthetische weefsels kosten f 35,95-49,95. Voor badpakken komen de prijzen ongeveer overeen, met hier een daar een forse uitschieter. Belangrijk Ben je aan de mollige kant, let dan bij het kopen van een bikini op de uitsnijding onder de armen, is die te diep, gaat alles er over blousen en is het effect van het leuke pak je bedorven. Ook de buikjesklanten, moeten liever een wat hogerslui- tend broekje nemen. Accessoires Voor de bikinidraagster deze zo mer leuke accessoires. Een ceintuur of kettinkje om het middel is het deze zomer helemaal. Metaal is voor het zonnige zuiden niet zo erg aan te bevelen, maar van kralen, suède en raffia zijn hele fijne dingen te maken als Je een beetje handig bent. Als de middelketting er een maal is, kun Je verder gaan aan halsbandjes, armband en haarver- siering. Goed gecombineerd met de kleuren in het badkostuumpje staat het verdraaid leuk. 1 Twee bikinies van Triumph Internationaal, links boven. De bikini ,£toile" uiterst 'inks is gemaakt van een po lyamide velour, een zacht glanzende stof. Bij het bad kostuumpje wordt een hals bandje in dezeldfe kleur ge dragen. „Flair" is de naam die de gebloemde bikini mee kreeg van de ontwerpers het is gemaakt van een polyami de/katoenen jersey. 2. Uit de linnen-look van Twe ka haalden roe „Vice Versa" met imitatieleder banden. Het materiaal is polyamide linnenviscose (f 35, 3. Een grapje van Tweka, het badpak voor heren Mis schien iets voor heren met een haarloze borst? 4. Links naast de tekst: Uniseks in blue jeans, voor haar een badpak. Amora 39,75) voor hem een short „Bengt" van f 29,75. De vriendin, die er uiterlijk ook een beetje bij wil horen in een grappige bi- ADVERTENTIE kini „Soft Hand" broekje is in jeans stijl en een boven stuk met handkerchief op druk (f 29,75). 5. Een zeer mooie bikini en dito badpak van Triumph Mobile en Surprise genaamd, van antron-kant. Een nieuw ma teriaal waardoor je het effect van de nude-look krijgt. 6. Een badpak met hals-uitsnij ding en gesp van Heinzel mann, rechts boven naast de tekst 7. Een zondoorlatende bikini (f 39,75) met clausuble f 93,50 van Suntex. 8. Een bermuda van Lindalu, uiterst rechts met daaronder (9) een fraaie franje-bikini ook van Lindalu. Dobbelman... als u gewoon bijzonder goed wit en klem wilt waseeiL. 6,15

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 29