'apendrecht bijna heergehaald' loor Roodenburg LFC laat kansen Eveleens weer sterkste judoka RVC kan ook tegen Lugdunum (0-0) geen doelpunt maken [AlIWZW ARTEN LATEN EN TWEEDE HEI,FT VIER MAGNIFIEKE KANSEN ONBENUT Sijbrands alleen aan de leiding 1Twijfelsrond gelijkmaker van onnauwkeurig Xerxes: 1-1 SINDS 7-0 TEGEN OVERMAAS Docos pas in slotfase naast Delft (1-1) >AG 29 MAART 1971 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD 'APENDRECHT De puntenverdeling (00), waarin het gevecht tussen Papen- cht en Roodenburg uitmondde, is, zo op het eerste gezicht, voor de blauwzwarten zeer bevredigend resultaat. Papendrecht is tenslotte één der grootste kanshebbers op kampioenschap, het is bovendien een ploeg die op eigen grond moeilijk te bedwingen En U VS én Lugdunum kunnen daarvan getuigen, zij liepen er beide een flink pak op. laar de Leidenaars waren na iop helemaal niet zo tevreden dat gelijke spel. En dat viel goed te begrijpen. Want als denburg ooit een kans heeft ad Papendrecht onder de m graszoden te spitten, dan het wel op deze milde lente dag. se kansen kwamen er niet in de ie helft, die met tam, saai, bij- slaapverwekkend voetbal werd ild. Papendrecht verdwaalde op keer in de verdedlgingswer- die trainer Smits zijn ploeg ter- d had laten aanleggen. Er ging reinig dreiging uit van de Pa- irechtse aanval" dat de blauw- ten bepaald niet zwaar op hun osie behoefden te leunen. Het eni- lapenfeit dat de gastheren voor afleverden, was het in tweeën a van een der hoekvlagstokken. ienburg had toen al meer aan- lt kunnen besteden aan de eigen falsstoten, maar deed dat niet. bleef behoedzaam en voorzich- optreden om Papendrecht geen er speelruimte te geven, apendrecht werd in de tweede t besprongen door het virus van ast. Heh bezat dan wel een veld- rwicht, maar merkte tot zijn ihoop dat het niet in staat was er zinvols mee te doen. Wezenlijk it uitoefenen konden de Papen- K>r iud Paauw chters niet, daarvoor verdedigde •denburg te efficiënt. En een be- rlijke schietkans kregen zij ook ar sporadisch. Pennenburg en fendijk bleven piet ijzeren hand situatie meester. In het centrum jrde Van Kooperen de vijande- schakelspelers ontzettend. Pa- Henny de Klerk haalt fors uitDe Papendrechter Bergsma heeft er niet van terug. (Foto Holvast) pendrecht, dat geen idee had hoe 't nu eigenlijk wel moest, ging "blind" aanvallen. Het stuurde steeds meer mensen richting Keereweer. Rooden burg zag dat met groot genoegen gebeuren. Want nu kwam er ruimte voor (scherpe) uitvallen. In tegenstelling tot de eerste helft hielden de blauwzwarten hun moge lijkheden nu scherp in het oog. Zij kregen langzamerhand het gevoel, dat er tegen dit krachtige Papen drecht meer in zat dan een gelijk spel. Vier geweldige kansen kreeg Roodenburg in die tweede helft. Hier zijn ze netjes op een rijtje gezet. In de tiende minuut speelde Reinier Verkuylen (die na rust zeer goede dingen deed) Koos van Weer- lee op de linkerzijde mooi vrij. Op een meter of twaalf van het doel had de blauwzwarte vleugelspeler maar voor het inschieten. Hij vuurde ech ter over het doel heen. Kans nr. 2 voor Roodenburg arriveerde in de 20ste minuut. En wat voor een kans. Om de vingers bij af te likken. Hannaart stormde alleen op doelman De Free af, maar stun telde tragisch op het vitale moment. Kans nr. 3 deed zich 8 minu ten daarna voor. De Papendrecht- defensie knoeide en rommelde, dat het een lieve lust was. En ineens stond daar Van Kooperen op een paar meter van het doel met de bal voor zijn schoenHij zond een rollertje in dat net naast ging. Vijf minuten voor tijd kans nr. 4. Een scoringspositie, zoals 'n voetballer alleen in zijn dromen krijgt. De Papendrechtse verdediger Troost sloeg bij het uitverdedigen een flater. Den Os nam hem de bal af, rende naar doelman De Free, pas seerde ook die maar kon de wat van het doel afrollende bal net niet meer tussen de palen werken. Roodenburg bezat geen killer, geen puncher, die koel en overwogen de zaak afmaakt. En zo kon Papen drecht, dat tussen de bedrijven door wel sterker was maar aanvallend niets klaarmaakte, toch ongeschon den aan de eindstreep arriveren. Niet Roodenburg, maar Papendrecht mocht de handen dichtknijpen met dat ene punt. Roodenburg: Keereweer, Ooyen- dijk, Pennenburg, Dubbeldeman, Klinkhamer, Van Kooperen, Ver kuylen, Van Weerlee, De Klerk jr, Den Os, Hannaart. Roodenburg - centrumspeler Maarten van Kooperen wint hier een duel van zijn Papendrechtse collega TerlouwLinks Koos van Weerlee. (Foto Holvast) UTRECHT (ANP) Na de derde en vierde ronde van het Nederlands damkampioenschap, dat in Utrecht plaatsvindt, heeft Ton Sijbrands de leiding met acht punten. Bergsma staat tweede met zeven punten. De LDV-er' Bronstring volgt op de der de plaats met zes punten. De uitsla gen luiden: derde ronde: Van Dijk—Visser 1-1, Bergsma— Drost 2-0, Van Tilborg—Bronstring 1-1, HermelinkSijbrands 0-2, Scho tanusWiersma 1-1, Varkevisser Van der Sluis 1-1. Vierde Ronde: WiersmaVisser 1- 1, Van DijkSijbrands 0-2, Bron stringDrost 2-0, Schotanus—Var kevisser 2-0, Van Tilborgv. d. Sluis 1-1, BergsmaHermelinlf 1-1. Uitslagen eerste ronde Nederlands Jeugdkampioenschap GoudtVroeg in de Wei 2-0, Smeenk— Passchier 1-1, Goeree— Jansen 1-1, Van HoutertCreemers 0-2, Martin—Buurke 0-2, Klooster man— Storm 0-2. ROTTERDAM Scheidsrech- Van Burg heeft zich gisteren feens vele LFC'ers (en in het zonder volgens linkerverdedi- Wim Blom) éénmaal goed Bist in de tweede klasse-top- r XerxesLFC. Tien minuten )r het einde van het Rotter- znsLeidse treffen wees" de htspreker Xerxes (ondanks le protesten van LFC) naast Leidse ploeg, die de vergellj- ig tot dan toe zeer goed had orstaan. „Ik schopte die bal q de lijn", rapporteerde Wim om. wiens wanhopige omhaal ssen de doelpalen inderdaad le twijfels zaaide rond de gel oeid van de Rotterdamse ge- bnaker (11). ..Die bal is per- lent niet over de lijn geweest." fan Burg was echter resoluut in beslissing na de inzet van Xerxes ddenvelder Ad Verhoeven en LFC [de zich zij het morrend bij t besluit neer. Voetbalde met vol- Ige inzet verder om de plotselinge dit van Xerxes op nog één de fistgevende treffer te ontvluch- i Hetgeen lukte. Het zou ook zeer bevredigend voor de formatie van WO] ,.1 aul de Tombe liner Rolfes zijn geweest, als LFC ft minder dan de 1-1 remise uit sterdam zou zijn teruggekeerd. i-FC had namelijk het treffen met frxes lange tijd beheerst, had veel fecter gespeeld dan de opponent en Xerxes tenslotte opvallend wei- 1 ruinae gegund om aanvalsacties ontplooien. Tegenover de „gebreide «vallen van de tegenstander stel- LFC het bekende spelpatroon: "ivallen vanuit de verdediging met lange trap als gevaarlijkste wa- Die directe speelwijze bleek zeer tectief, al zij ook gezegd dat de di kheid nog te vaak afhing van toe- piigheden (slecht plaatsen, maar toch de bal bij een medespe- zien belanden door een fout van tegenstander) Zo effectief dat als Reinier de Wit de spits iets doortastender gespeeld LFC al voor de rustperiode een marge van twee goals op het debet saldo zou hebben geschoten. Die doelpunten bleven echter achterwe ge omdat De Wit éénmaal (15e minuut) na een zeer fraaie verre pass van Piet Gubler in kansrijke positie op de vuisten van Xerxes-doelman Van Dijk spetterde én omdat hij "n tiental minuten later (weer aange speeld door Gubler) in zo mogelijk nog fraaier positie via het lichaam van de voor hem in verticale hou ding verkerende Van Dijk naast schoot. Toch zou LFC beloond wor den voor het spelletje-zonder-franje. Een achttal minuten na de pauze trok Joop Munne struikelend langs twee opponenten en werd vervolgens net buiten de zestienmeterlijnen ter aar de gewerkt door Xerxes-aanvoerder Ad Verhoeven. Met zijn vrije trap vond Munne de rechtervoet van mid denvelder Wim van der Linden die verrassend knap uithaalde: 0-1. In het gedrang dat na die treffer veel vuldig voor het doel van de „roepen de" LFC-doelman Visser ontstond kon LFC lange tijd koelbloedig standhouden, omdat Xerxes weiger de de „breinaalden" weg te leggen. Totdat Reinier de Wit om een ver vanger wenkte en Moesman binnen de lijnen kwam (Xerxes had inmid dels al twee invallers ingezet: Faa- se voor linksbuiten Daudey, Brito voor middenvelder Eger) op het mo- Eén van de twee kansen die Reinier de Wit in de eerste helft kreeg in beeld: via het lichaam van Xerxes-doelman Van Dijk zal de bal achter gaan. (Foto Holvast) ment dat Faase een corner voor het LFC doel draaide. De onoverzichte lijke situatie die voor het LFC-doel ontstond werd na de omhaal van Wim Blom abrupt beëindigd door de resolute sprint richting midden stip van scheidsrechter Van Burg. LFC: Visser, V. de Berg, He.vmans, De Jong, Teeuwen, Blom, V. de Lin den, Gubler, Munne, Van Weerlee, De Wit (Moesman). RIJSWIJK RVC kan het niet meerSinds de RiJswiJ- kers zich aan de overdadige maaltijd zetten van een 70 overwinning op Overmaas op 21 februari hebben zij, in competitie-verband, geen doel punt meer kunnen scoren. Ook gistermiddag tegen Lugdu num is de productielijn van RVC niet in beweging gekomen: de kolpopers van de eerste klas se A (desondanks!) moesten de helft van de winst afstaan aan de Leidse groenwitten, die met de gedachten aan een 00 spel letje in het achterhoofd naar de roodzwarte burcht van WCS- secretaris Karei Jansen waren getogen. Lugdunum-oefenmeester Joop de Kubber liet vóór de aan vang van de wedstrijd over de voornemens van de groen witten trouwens geen enkele twijfel bestaan. „Wij spelen vanmiddag," vertelde hij, „in een 5-3-2 opstelling. In de aan val zullen dus twee spitsen het werk moeten doen. Ik denk, dat Gijs Collé en Jan Pijnakker dat wel aankunnen. Bovendien heb Door René Vos ik de mogelijkheid ingecalcu leerd van opkomende backs.." Dit op verdedigen ingestelde krijgsplan van De Kubber, dat aantrekkelijk voetbal al bij voorbaat naar het tweede plan verwees, werd door de met ge weldige inzet spelende Lugdu- num-ploeg tot in de perfectie uitgevoerd. In het spitsuur voor het Leidse doel (dat bracht de spelopzet nu eenmaal mee) ont glipte de RVC-aanvallers ten slotte het laatste restantje zelf vertrouwen Er mogen ex tra pluimen worden uitgedeeld: <4 Aan trainer Joop de Kubber wiens tactisch goed doordachte plan een* in de slotfase van de competitie bijzonder kostbaar punt opleverde; Aan doelman Honsbeek, die zijn veste in grootse stijl ver dedigde en er o.a. in de eerste minuut van de tweede helft een harde gecamoufleerde schuiver van Kloor uithaalde: een van de weinige werkelijk gevaarlijke acties van de RIJs- wijkers; Aan aanvoerder Leo Redel, die, vooral in de tweede helft, in het centrum van de vijfmans- verdedigingslijn een domineren de rol speelde; Aan Koos van Egmond, met speciale opdracht „toegevoegd" aan RVC-„splelmacher" Carol Schuurman, die door de groen witte „agent" stevig aan ban den werd gelegd; Aan de geweldig veel werk verzettende Gijs Collé, die met assistentie van Pijnakker, soms van De Roo en dikwijls van de goed mee opkomende linker verdediger Nico Reyne- veld de aandacht van de be paald niet „vaste" RVC-verde- diging voortdurend gevangen hield. Uiteindelijk toch nog heel wat pluspunten voor de Lugdunum- Koos van Egmond - schaduw van Schuurman - formatie, die de halve winst rechtvaardigen, ook al werd die gehaald uit een wedstrijd die de neutrale kijker naar „voetbal" weinig te bieden had. Daarvoor was het beeld te eenzijdig: een voortdurend aanvallend RVC, dat zich al even „voortdurend" vastliep in de groenwitte verde digingsmacht en dan ook zelden gevaarlijk was. Het ontbrak de M-age Rijswijkers aan koelbloe digheid. De door „zwaan-kleef- aan" Van Egmond wat van zijn stuk gebrachte Schuurman (vin nige duels met zijn belager) on derstreepte dat tweemaal erg duidelijk, door met een verlaten doel voor zich elke verdedi ging laat bij zo'n constante druk wel eens een steekje vallen nóg naast te schieten. Lugdunum brak verscheidene nalen goed uit, maar waarover ilVC voor de veste van Hons beek in ruime mate kon be- chikken, kwamen de „kikkers" aan de andere kant te kort: mankracht. Desondanks creëer den de Leidenaars een handvol gevaarlijke situaties voor het heiligdom van V. d. Meer, die in de eerste helft languit naar de hoek moest voor een harde schuiver van Van Egmond en zich na rust bijna verkeek op een kopbal van Pijnakker. Trainer Joop de Kubber pro beerde tenslotte nog de hand op de volle winst te leggen door tien minuten voor tijd, toen een murw RVC „op het tandvlees" liep, Wim de Roo om te wisse len voor de grillige troef Hans van der Starp, maar deze „cou pe" van de groenwitte trainer nislukteNegatief spel van Lugdunum," gromden de Rijswijkse kijkers. De Kubber tenslotte: „Wat wil Je, we heb ben de punten hard nodig. Toen we in Leiden voetbal wilden spelen werden we door RVC mooi weggetikt." Lugdunum: Honsbeek; Cra- ma, Oppelaar, Redel, Van Delft. Reyneveld; Van Egmond, De Roo, Vermond (na rust vervan gen door H. de Cler); Collé en Pijnakker. APELDOORN De 24-Jarige Ju doka Dirk Eveleens uit Burgerveen is in Apeldoorn voor de tweede ach tereenvolgende keer Nederlands kampioen alle categorieën geworden. Hij behield zijn titel door in de fi nale de 22-Jarige Amsterdammer Peter Adelaar met een houdgreep te bedwingen. Het toernooi om het na tionale kampioenschap in de open ge wichtsklasse werd dit Jaar, meer dan een seizoen geleden, beheerst door de zwaargewichten. De vorige keer bracht middengewicht Jan Snijders het nog tot de finale, nu maakten in de laatste fase van het toernooi de „zware Jongens" duidelijk de dienst uit. De finalisten, Eveleens en Adelaar (115 en 155 kg zwaar), brachten geen hoogstaande partij. De grotere routine en betere conditie van de kampioen gaven de doorslag. Na acht van de tien minuten had Ade laar geen verweer meer en klopte snel af na een door Eveleens aange legde houdgreep. Het is overigens dubieus geweest of Dirk Eveleens het weer tot de eindstrijd zou brengen. Hij verloor van Kruis en moest via de herkan sing letterlijk over de rug ran Peter Snijders („de matten waren erg glad maar dat is geen excuus") terug zien te komen. Het lukte wonder wel. De Burgervener: ,Je gaat op zo'n dag altijd beter draaien. Zo langza merhand wordt bovendien de routi ne natuurlijk belangrijk. Voor de judoka's uit de lichte ge wichtsklassen voor zover versche nen was er weinig eer te beha len Zo verdween middengewicht Poglajen al in de eerste ronde door een nederlaag tegen De Groot. Deze leverde later overigens goed werk, evenals Boot en samboworstelaar Chris Dolman. Van de „vedetten"* kwam half zwaargewicht Ernst Eug- ster, een gerenommeerd technicus, het minst uit de verf. Hij verloor in de kwartfinales van zijn poule van de Almeloër De Groot. "Wim Ruska, die zeker een goede kans op de titel had gehad, moest van deelneming afzien wegens een trainingsstage in Japan. Uitslagen halve finales: Eveleens (Burgerveen) wint op beslissing van Dolman (Amsterdam), Adelaar (Am sterdam) wint op beslissing van Kruis (Utrecht). DELFT Het ontbreekt Docos nog steeds aan een afmaker. Ook in de wedstrijd tegen Delft verging het scoren de rood-witten moeilijk, want pas in de laatste minuut kon Ton van Dinten voor Docos de gelijkma ker laten aantekenen, nadat Verha gen Delft een kwartier voor rust de leiding had gegeven. Docos, ditmaal experimenterend met Dick van der Bosch op de linksbuitenplaats en de goedspelen- de Junior Frans Smit als rechtsach ter, begon met een sterk offensief. De aanvallen werden echter door de Delftse defensie keer op keer on derschept en de uitvallen waren vooral via Verhagen erg gevaarlijk. Na een half uur spelen leek Docoa succes te hebben, maar het schot van gelegenheids-linksbuiten Van der Bosch verdween via de lat achter het doel van Delft. Het doelpunt kwam aan de andere kant. Uit een van de uitvallen kwam Verhagen alleen voor Hennie Rozier en scoorde beheerst: 1—0. Dit bete kende tevens de ruststand. Na de hervatting trok Docos mas saal ten aanval. Van der Bosch werd naar achter gehaald, Stan van der Meel verhuisde naar links en Junior Ed Dubbeldeman verving Van der Meel op rechts. Het spel werd hiervoor levendiger, maar het ontbrak de Leidse ploeg nog steeds aan de nodige schotvaar digheid. De schoten van Delft waren daarentegen veel gevaarlijker, maar doelman Rozier wist met goede red dingen zijn doel verder schoon te houden. In de laatste minuut ontstond uit een scrimmage voor het doel van Delft een indirecte vrije trap. Stan van der Meel plaatste zich achter de bal en plaatste naar Ton van Dinten, die met een hard, droog schot de Delftse deelman geen schijn van kans gaf1l. Met deze stand kwam tevens het einde van de wedstrijd DOCOS: Rozier; Smit <E. Dubbel deman), Van 2ijp v. Polanen, Vre zekoop; Van Dinten, Hoogeboom; Van der Meel, De Romijn, P. Dub beldeman en Van der Bosch. Voetbal Na afloop van de wed strijd voor de hoogste divisie van da Italiaanse competitie tussen AC Mi lan en Varese zijn gisteren in het San Sirostadion in Milaan relletjes ontstaan, waarbij de politie gebruik moest maken van een traangasgra naat om de uit ongeveer duizend stenengooiende supporters bestaan de menigte te verspreiden. AC Milan verloor de wedstrijd zeer verrassend met 1—2 en raakte daardoor de lei derspositie op de ranglijst aan stad genoot Internazionale kwijt. De sup porters begonnen daarna de kleed kamer met stenen te bekogelen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9