luizen aan Boerhaavelaan erken aan en in de weg Toonbeeld(en) van discipline BALLY DAF-DAG leidse raad komt weer bijeen P M Thijs van De Krogt9 gaat jubileren en neemt afscheid. Parkeerruimtenood in Leiden s» DAF-centrum Leiden EXCLUSIEVE VRIJETIJDSKLEDIKG Nieuws van de universiteit Pauzeorgelconcert Ben Fey Drs. A. L. Demenintl (63) overleden is ilDEN Verschenen is de agenda voor de raadsvergade- tia jop maadag 5 april, die de vijfde achtereenvolgende maan- se bijeenkomst wordt. A.s. maandag staat het vervolg van saneringsplan en investeringsprogramma op de agenda, iveek later staat een agenda te wachten met verscheidene rstellen, die wij reeds eerder hebben gepubliceerd, zoals wij- van de grens met Voorschoten, waardoor „De Vink" wordt, verhoging van de veemarkttarieven en belasting regelen. jgemeester en wethouders vra- ie raad een krediet van f 513.000 roor bebouwing geschikt te ma- terreinen tussen de Boerhaave- en de spoorlijn. Er zijn onder titelingen met een gegadigde voor grond, die bestemd is voor wo- pjouw Het half miljoen is nodig inb ophogen, het aanleggen van en< a met verlichting en het aan- jen van rioleringen, openbaar -^en parkeerruimte. orgesteld wordt grond in het be- mingsplan De Waard te verko- aan de Sikkens Groep NV in tnheim <1360 m2( en aan de NV iersbedryf P. M. du Prie (2000 certl i krediet van f 24.000 wordt ge- j H. jd voor een gedeeltelijke wijzi- van de waterhuishouding van [ridse Hout en omgeving. Deze in het maken van een recht- verbinding tussen de plas- "lren de toevoersloot naar de da- ïxekerij van de firma Ballego. )r<i naagd wordt betaling van ren- ,ua' j aflossing te garanderen van 1 door de stichting huisvesting A ende Jongeren aan te gane geld- su g voor aankoop en aanpassing nde het pand Zoeterwoudsesingel 94. 'd 'D mee een bedrag van f 140.000 is *L Agenda de complete agenda svergadering luidt: vol ontslag aan de heer W. C. Zwieten uit zijn functie van enaar van de burgerlijke stand, vol ontslag aan de heer Th. der Veen uit zijn betrekking van van de Teldersschool. iewerking voor het aanbren- van hekwerken ter afsluiting Jde speelplaatsen van de rk.-glo- arta en aan de Ter Haarkade 1, de 110'jizerlaan 18a en de Franchi- laan 20. ikopen van vijf mobiele loka- M tn behoeve van het openbaar en leuteronderwijs in het Mors- tier en het plaatsen van deze tn aan de Opaalstraat, hoging van het bedrag, dat het laar 1969 voor de openbare i voor gewoon lager onderwijs ïrling beschikbaar is gesteld, en bestrijding van de exploitatiekos- aaronder de kosten van in houding. itel om samen met de Raad Voorschoten aan de Kroon een te doen om een voorstel van te bevorderen tot wijziging van ens tussen de gemeenten Lei- oelj n Voorschoten voor wat betreft tu5* gebied ten zuid-oosten van de rlijn 's-Gravenhage Amster- open van perceel Morsweg Oa. lopen van percelen aan de Caeciliastraat, St. Ursulasteeg en St. Michielstraat. Aankopen van de percelen Groe- nesteeg 86/86a en Zuidsingel 21/23/ 25. Verkoop van grond in het bestem mingsplan "LeidenDe Waard". Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het voor bebouwing geschikt maken van terreinen, gele gen tussen de Boerhaavelaan en de spoorlijn Leiden—Haarlem en in breng c.q. uitneming van een gedeel te van deze gronden in c.q. uit het Grondbedrijf. Beschikbaar stellen van gelden voor een gedeeltelijke wijziging van de waterhuishouding van de Leidse Hout en omgeving. Aangaan van een geldlening met de NV Bank voor Nederlandsche Gemeenten ad f 5.000.000. Betaling van rente en aflossing te garanderen van een aan de Stichting huisvesting werkende jongeren te verstrekken hypothecaire geldlening. Vaststellen van een verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van school geld voor het volgen van algemeen en op het beroep gericht onderwijs als bedoeld in de wet op het leerlin genwezen. Vaststellen van een verordening Officiële publikatie STEMMEN BIJ VOLMACHT. De burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie. afdeling Bevolking c.a.. kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren om bij volmacht te stemmen ter ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De gelegenheid tot het stemmen bij volmacht is opengesteld voor de kie zer, die mededeelt vermoedelijk niet ln staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Als gemachtigde kunnen slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgenote, een der bloed- en aanver wanten in de eerste tot en met de vierde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een der hulsgenoten van de volmachtgever. Onder hulsge noten worden verstaan zij. die blijkens het kiezersregister hetzelfde adres heb ben als de volmachtgever. Het verzoekschrift tot het stemmen by volmacht moet uiterlijk woensdag 14 april a.s. worden ingediend ter se cretarie der gemeente, in welker kie zersregister de kiezer op de dag der kandidaatstelling, t.w. 16 maart j.l. was opgenomen. indien geen gemachtigde kan worden aangewezen behorende tot de hiervoor bedoelde kring van personen, kan door de kiezer die bij volmacht wenst te stemmen het verzoekschrift tot op de vijfde dag vóór de stemming, t.w. 23 april a.s.. worden ingediend, indien die kiezer zich persoonlijk, vergezeld van de kiezer, die bereid is als zijn ge machtigde op te treden, vervoegt ter secretarie der gemeente, in welke kie zersregister beiden op de dag der kan didaatstelling, t.w. 16 maart J.l., waren opgenomen. Lelden, 25 maart 1971. Weth. loco-burgemeester. S. Menken, De braakliggende grond tus sen Boerhaavelaan en spoorlijn (gedeeltelijk op foto Holvastzal worden ingericht als woning bouwterrein. De nieuwbouw is voor uitbreiding van de r.k. techn. school Don Bosco. tot wijziging van de verordening veemarktgelden. Vaststellen van een verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der personele belas ting. Vaststellen van een verordening, regelende bezoldiging van het perso neel in dienst van de gemeente Lei den (Bezoldigingsregeling 197D. ADVERTENTIE IEDERE ZATERDAG bij ons Verdamstraat 6, telefoon 23041 Hoogerbeetsstraat 6, Telefoon 50330 ADVERTENTIE TEGEN BETAALBARE PRIJZEN T 149 LEIDEN TEL. 21075 Tevens grote sortering LEVI PANTALONS EN JACKS. LEIDEN Aan de Leidse univer siteit slaagden voor het doet. examen mej. E. Gorter (Den Haag), Mevr J. Joanknecht, en de heren Ch. v. d. Meer, D. Moree. D van Schie, O Stavers (allen Den Haag) en E Wildschut (Utrecht). Voor het artsexamen slaagden de heren A. Booij (Amsterdam), A. Hart Wassenaar). Ch. Kramers (Oegstgeest) E. Nieuwenhuis (Lei derdorp) en L. Wilberts «Bergen op Zoom) Voor het doet. examen bio logie slaagden de heren F. Segers (Leiderdorpi W. Buurman (Leiden), A. Hepp (Lochem) en P. van Buul (Leiden) cum laude. De heer P. den Hengst slaagde voor het doet. ex. geologie De heer F. M. A. van Breugel, (Zoeterwoude) is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld „Vergelijkend onder zoek aan chromosomen, phenotype- realisatie en een speciaal type van overerving in drosophila". De pro motor was prof dr. H. Gloor. Mevr. A. M. Millington-Ward (Leiden) is gepromoveerd tot doctor In de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen op proefschrift getiteld .Recombination phenomena in aspergillus nidulans and the mechanism of crossing over in eucaryotes". De promotor was prof. dr. H. Gloor. LEIDEN Ben Fey is voorbe schikt een van onze erkende con-1 certerende organisten te worden. Erl zit een heel sterke motorische ge- j drevenheid in deze man, die waar maakt wat hij in de doorgaans re- solute opzet van al zijn feilloos ver- klankte stukken in het vooruitzicht stelt. Zijn registraties hebben kleine geheimpjes, wijzen op artistieke per soonlijkheid, maar treden niettemin nergens uit de stijl. In het bijzonder in zijn omgang met vulstem en mix tuur is hij boeiend. Hij was te horen tijdens een pauze concert in de Stadsgehoorzaal. U weet het, u komt uw boterhammetjes eten terwijl de organist voor u speelt „O Mensch, beween dein Sünde grosz", koffie wordt geserveerd. Een dame bracht haar hondje mee aan de lijn Een toonbeled van discipline: bij het eerstkomende applaus gaf het prompt z'n luid instemmend kef. Maar de discipline van Ben Fey in zijn Bach-Praludium und Fuge in D hebben we toch meer bewonderd. Er heeft geen stofje gelegen op de ver tolking van deze berucht moeilijke compositie, die op haar hoogtepunt in de fuga nog een pedaalsolo als opgave stelt, die evenwel in de gelijke perfectie deelnam aan de bruisende doorgaande vaart. De lijdensherdenkingsweken be paalden het invoegen van drie ko raalvoorspelen. het reeds genoemde van Bach, O Lamm Gottes unschul- dig van Pachelbel en O Haupt voll Blut und Wunden van Kellner, die een van Bachs' jongere vrienden was. maar merkbaar ook een kleiner ta lent. Niet meer gekruid en „gevuld" ont wikkelde zich Vivaldi's vermaarde vi oolconcert in a ln de orgelzetting van Bach, stabiel van gang zoals alles wat Fey onderneemt. Het Adagio werd weer een staal van persoonlijke fraseringskunst. KEES VERHOEF. Schoenen het kenmerk hu/a.Citeit _vanj)aten_ OEGSTGEEST Een bekende en populaire figuur van het ten nispark "De Krogt" Thijs voor zijn vele vrienden en meer offi cieel de heer M. J. Speklé gaat het volgende maand wat rustiger aandoen. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd is hy deze maand in het tennispark voor het laatst op zijn post als beheerder Dinsdag 30 maart houdt hy zo'n beetje de gehele dag van 's och tends half elf tot 's avonds zeven uur een „afscheidsreceptie". Een afscheid, dat tegelyk een jubileum inhoudt, want Thijs maakt deze maand de 25 jaar by „De Krogt" vol. Het zyn niet de enige 25 Jaar, die Thijs in de tenniswereld doorbracht. Voor zijn Oegstgeester jaren troonde Thijs als „ongekroonde koning" op de tennisbanen van het Casino in Noordwyk. Jaren waarin de interna tionale tenniswereld als het ware ..aan zyn voeten lag". Zijn dertien Casino-jaren vielen samen met de tijd van de Franse tenniscracks Co- chet, Borotra, La Costa en Brugnon, de Amerikaanse en Engelse tennis sterren William Tilden, Hunter, Al lison. Budge. Austin en Perry om er maar enkelen te noemen en dan toch ook beslist niet te vergeten een Timmer, Van Lennep. Diemer Kool. die de Nederlandse kleuren in menig tennisduel hoog hielden Reeds in die tijd hij zou dit later in Oegstgeest prolongeren was Thijs de man. die van alle markten thuis was. Hij ontpopte zich als se cretaris van de secretaris, assisteerde bij de wedstrijdleiding, dreef handel in sportartikelen, creërde tijdsche ma's. waarvan nu nog steeds op „De Krogt" wordt geprofiteerd, zorgde voor het opnieuw bespannen van een tennisracket en het onderhoud van de banen. Vooral deze laatste zorg gaat hem zeer ter harte. De jubile rende (afscheidnemende Thijs is daarnaast een vraagbaak voor ieder een. Thijs, zo zeggen zijn bestuursle- dx, heeft „De Krogt" voor ons 25 jaar M. JSpeklê (Foto Holvast) gerund, met een souplesse en inzicht, die ons tennispark steeds ten goede is gekomen. Hun waardering zal tot uiting komen op 30 april als zy hem een diner aanbieden. Uit zijn Krogt-tydperk bewaart de scheidende beheerder goede herinne ringen aan de contacten, die hy nu al zovele jaren heeft met de Leidse Lawntennisclub, de novietendagen van de V.V.S.L. en de ontgroenings- festiviteiten van het Leidse Studen tencorps. BU het tennispark zal het weer een Speklé zyn, die zich met de dagelykse leiding gaat belasten. Een broer van Thys, de heer H. J. Speklé, is als zyn opvolger benoemd. LEIDEN In zijn woning is gis teravond plotseling overleden drs. A. L. Demenint, oudste firmant van het accountantskantoor De Tombe en Demenint. De heer Demenint, die in 1943 als eerste compagnon tot dit bekende accountantskantoor toetrad, was in de kring van accountings een zeer vooraanstaande figuur. Geruime tijd was hij voorzitter van de Vere niging van academisch gevormde ac countants. Het plotseling verschel den van de heer Demenint laat in grote kring een spoor van diepe ont roering achter. Zijn spontaniteit en grote mate van hartelijkheid was ve len bekend. De crematie van het stoffelijk over schot zal in alle stilte plaatsvin- I den. In Leiden is op vele plaatsen i trum Op de Haarlemmer Trek- op het trottoir langs het water ruimtenood op het gebied van vaart is zo weinig parkeerruimte auto's worden gestald, parkeren, zeker in en om het een- (aan één kant), dat er geregeld I (Foto Holvast) LEID8CH DAGBLAD PAGINA 3 LEIDEN De Willem de Zwijgerlaan is momenteel een rommelige route. Bij de Willem de Zwijgerbrug is de weg afge sloten voor het ingraven van de SLF-stoomleiding. En vóór de Groenoordhal is één rijbaan af gesloten in verband met onder houd (foto links). De ondergrondse stoomleiding die de bovengrondse gaat ver vangen (beide staan op de foto rechts afgebeeld), zit nu in de jrond. Door de winterperiode in het begin van deze maand loopt de eerste fase van dit werk uit. Bij de drie tot vier weken van totale afsluiting komen nog enkele we ken. Vast staat, dat één rijbaan uiterlijk donderdag 8 april (dc dag vóór goede vrijdag) voor hel verkeer zal worden opengesteld Dan komt de tweede fase in uit voering. (Foto's Holvast)

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3