Verlichting bij de Grote Vink gaat 140.000 kosten agenda Bij deskundig gebruik geen bezwaar tegen amitrol-bodemherbieide Moeilijkheden voor de waterrecreatie? Sinterklaas Laddercompetitie van de L.B.C. Bridgeclub VOG RAAD VOORSCHOTEN VRIJDAGAVOND BIJEEN MlNI-nieuws l uit l MAXI-Leiden Opheffing vaargelegenheid onder Gemenewegbrug Vakbonden: geef Camara Nobel- rede VROUW STAK MINNAAR INBRAND SSR houdt ommen oud buitenlandse politiek Minister bezorgd over klimaat voor industrie Inenting tegen kinderverlamming Dr. Roosenschc gem.secretaris i' PAGINA S LEfDSCH DAGBLAD DINSDAG 23 MAART ij S De raad van Oegstgeest heeft het college van B. en W. „finan ciële acrobatiek" verweten. Een zwaar verwijt, maar het klinkt nog mild als men bekijkt wat het college de raad heeft voorgescho teld. Er is bijvoorbeeld een huis aangekocht om de secretarie voor 'n deel te huisvesten Dat huis was niet zo duur: plus minus f.65 000. Maar dan komt het: voorziene opknapkosten f. 25 000. Nu blijkt dat die kosten ruim f 110.000 gaan bedragen. Aanbestedingen zijn onderhands gebeurd. Het is bijvoorbeeld niet duidelijk of voor het schilderwerk ruim f. 30.0001 meer dan één offerte is gevraagd. De raad nam dit niet en het col lege zal volgende maal met alter natieven op tafel proberen te komen. Veel zal dat niet uitma ken. Vervolgens wordt in de raad even voor anderhalve ton grond aangekocht, zonder dat duidelijk is met welk doel. Er worden wat mogelijke bestemmingen opge somd. (De grond in de Overveen- polder mag overigens slechts voor twintig procent worden be bouwd». Dat worden dan wel dure bestemmingen en het is nog niet precies te overzien, wanneer die bestemmingen werkelijkheid kun nen worden. Tenslotte kwam in diezelfde vergadering van vorige week de reconstructie van hockeyvelden en tennisbanen aan de orde. Hier mee is de lieve som van ander half miljoen gemoeid. Het is in Oegstgeest een publiek geheim dat de verenigingen die op deze velden spelen, zelf met deze som in de maag zitten. Zij hebben niet gevraagd om een zo royaal clubhuis 'tonnen» als nu van ge meentewege is ontworpen. Zij voelen bovendien maar al te goed dat de raad kritisch oordeelt en dat dat oordeel wel eens op hun hoofden neer zou kunnen komen en dat de gehele noodzakelijke reconstructie in gevaar komt. In de raadsvergadering werd gespeculeerd op mogelijke uit breidingen van de gemeentelijke belastingmogelijkheden. Maar dat is prematuur. En het heeft wei nig met een goed bestuur te ma ken. wanneer men geld uitgeeft, waarover men niet beschikt. Dat lijkt ook in een welvarende ge meente als Oegstgeest is. bepaald niet nodig. Dat het college van B en W. het goede voor heeft met de gemeentenaren is best. Maar dat geeft dat college aller minst het recht Sinterklaas te gaan spelen, zonder over de schatkist van de Goedheiligman te beschikken. LEIDERDORP De leden van de Leiderdorpse bridgeclub speelden de tweede ronde in de laddercompeti tie. De stand is nu: Groep Rood: NZ: heren Van Wezel-Van Wezel 221. echtpaar Veeren 181, echtpaar Swart 173, echtpaar Raap 165. da mes Van Gelder-De Jong 159. heren Slegtenhorst-Weideman 152, me vrouw Van Schendel-heer Stokhuy- zen ]pl. echtpaar Verduin 142 OW: mevrouw Schutte-heer Jans 216. echtpaar Bloemen 195. dames Cunaeus-Van den Koipmer 184. me juffrouw Latour-heer Hermans 178, echtpaar Hollander 160. echtpaar Middelburg 157. heren Blansjaar-Pul 140. heren Hanson-Van Schendel 114. Groep Groen: NZ: echtpaar Van Klaveren 191, heren De Koning-Van Zonneveld 191. echtpaar Bezemer 186, echtpaar Zwanenburg 185. dames Bos-Van der Bijl 175, dames Kengen-Van Wel 153. heren Van der Bijl-Sijpesteyn 134, dames De Haas-Pouw 129. OW: heren Eichhorn-De Jong 208. mevrouw Hanson-heer Schölvinck 179, mevrouw Van den Brink-heer Noorman 172, heren Tijssen-De Win ter 171, echtpaar Wessels 166, heren Veldhuyzen-Van Vliet 162, echtpaar Kruts 147, heren Karstens-Pieters 139. Groep Zwart: NZ: heren De Haas-Pouw 193, me juffrouw-heer A. de Vrind 184, heren Van Berge Henegouwen-Helversteyn 184, heren De Jong-Van den Kom mer 176. echtpaar Tijssen 170, heren Blom-Schippers 150. dames Jans-Van Zonneveld 144, echtpaar Van der Pool 143. OW: echtpaar Den Hartog 195, he ren Van Kins-Rebel 193, heren Bos- Van Leeuwen 192, heren Hoogervorst -Van der Vliet 171, echtpaar Danz 165, heren Karstens Jr.-Karstens Jr. 164, mevrouw en heer H. de Vrind 11, heren Lenaers-Schutte 123. LEIDEN De uitslag van de pa rencompetitie van de Bridgeclub VOG van de vijfde en zesde ronde (groep zwart) luidt als volgt: 1. van Kersbergen-Buijs 107 punten. 2. Schilthuizen-Belt 106 p., 3. Döffer- hoff-Van Noort 103, 4. Gans-Ouds hoorn 102. 5. Tjalkens-Wakka 100, 6. Heer en mevr. Schoof 09, 7. Planje- De Jong 88, 8. heer en mevr. Smit 75. 9 Mevr. Raar-heer van Zanten 69. 10. dames Klarenbosch-Hilligehek ken 62, 11. heer en mevr Boogaard 69 Na de zevende en achtste ronde van groep rood is de stand: 1. hr. en mevr. Prenen 151, 2. Starre-Kluijters 143, 3. De Tombe-v d. Burg 132, 4. mevr. Roorda-rh. Roorda 119. 5. hr. dames Wijngaard-Roman. 116 7. Megchelse-mevr v. d. Ham 118. 6. dames Tuk-Horree 114, 8/9 hr. en mevr Lakomy 113. dames van Nor- den-Korswagen 113, 10. De Haas-Al- tink 92, 11. Baarda-Versteeg 87. 12. hr en mevr. v. d. Scheun 79, 13. da- mr Upwich-Nanning 63. LEIDEN Na tal van voorbereidende werkzaamhe den. o.m. het slaan van een stalen damwand langs het eerste gedeelte van de te dempen Rijn en Schiekade, is men gisteren met de eigen lijke demping begonnen. Vrachtauto's voeren momen teel honderden kubieke me ters zand aan (foto Holvast) en storten hun lading uit in het water. Ter hoogte van het Noordeindsplein is een grote dam geslagen. Het scheepvaartverkeer kan nu van deze vaarweg geen gebruik meer maken. (Foto Holvast» De kinderen van het hoekje" aan de Bachstraat 4, i ven ons een leuk briefje. Dat gi: Wij, peuters van de crèche ,Ji terhoekje" willen vragen of U dagmiddag tussen half twee e vier bij ons wilt komen kijken stukje in de krant. Wilt U i ook een foto van ons maki HAZERSWOUDE Het bestuur mers. toen de Ambachtspolder be- van de Ambachtspolder onderzoekt kend maakte, dat zij het gemeente- op het ogenblik of er bezwaren be- bestuur van Hazerswoude wilde toe staan tegen opheffing van de vaargp- staan de brug in de Dorpsstraat (ge legenheid onder de Gemeneweg- legen op de grens van Noordvaart en brug over de Noordvaart en onder Westeindvaart» te vervangen en te de Katbrug over de binnengedijkte verlagen, kwamen er geen bezwaar- Lodewijksvaart Het dagelijks be- schriften. stuur heeft zijn plannen op 9 maart Het is mogelijk dat de plannen bekendgemaakt Belanghebbenden van het bestuur van de Ambachts- kunnen hun bezwaren binnen dertig j polder opheffing van de vaarge- dagen bekendmaken Ter oriëntatie legenheid onder de Gemenewegbrug de bruggen liggen beide aan de Ge- verband houden met wat Gedepu- neneweg teerde Staten van Zuid-Holland Mm mag aannemen, dat secreta- voor taan betreffende de verbetering ris H. J. de Kort van de Ambachts polder via postbus 126 nogal wat be zwaren zal ontvangen. Men dient bij voorbeeld maar te denken aan de woorden, die de heer J Dekker, voorzitter van de VVD-afdeling Ha zerswoude. ten gehore bracht op een bijeenkomst in het gemeentehuis 'er gelegenheid van Wereldstedebouw dag. ten gunste van het leefmilieu in Hazerswoude-dorp. Het water in het dorp dient de kleine waterrecreatie ten dienste te staan, bepleitte hij toen. Daarbij brak bij pen lans voor diegenen in het dorp. die beschikken over een vaartuig en die de kleine waterrecreatie willen blijven beoefenen. Wethouder L. Verweij zei op diezelfde bijeenkomst een warm voorstander te zijn van recreatie op het water, waar dit mogelijk is ARP llfllC VOOI* V raadslid J. D. de Wit bracht daarte- genin, dat de dijken schade oplopen door bepaalde vormen van watertoe risme. Of de beroepsscheepvaart in het gedrang zal komen, wanneer de vaargelegenheid onder de Gemene wegbrug wordt opgeheven, is een an dere vraag. Wellicht, dat van deze zijde niet veel bezwaren komen, Im- van het kruispunt DorpsstraatGe meneweg. In de memorie van antwoord van Januari van dit Jaar schreven G.S onder meer dat wordt onderzocht of de ten noorden van het kruispunt ge legen Gemenewegbrug kan worden verlaagd, waardoor het uitzicht op het kruispunt zal worden verbeterd Er wat. zou men kunnen stellen, gaat dan vóór verkeersveiligheid of wa terrecreatie? UTRECHT (ANP) De Utrecht se politie heeft gisteravond de 44-Ja rige mevrouw B.W uit de Domstad onder verdenking van poging tot doodslag of zware mishandeling van haar 49-jarige minnaar aangehou den De vrouw probeerde wraak te nemen voor 't pak slaag dat zij zon dag tijdens een caféruzie van haar minnaar had gekregen. Ze goot ben zine in de schoen van de man toen hij gistermiddag op de grond in de woning van de vrouw aan de Lam- straat lag te slapen. Daarna stak ze de benzine in brand Toen ze de fles met benzine had weggezet en bij terugkomst in de kamer de uitwerking zag, schrok ze erg Ze doofde de vlammen, met be hulp van haar inmiddels thuis geko men echtgenoot. Het slachtoffer, een kostganger van mevrouw B., is met ernstige brandwonden aan een van de benen opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis. De zondag begonnen moeilijkheden hadden ?ich gisteren toegespitst, om dat de man tegen de wil van zijn minnares naar een café was gegaan. Volgens haar verklaring was het niet de bedoeling geweest de man te doden, maar wel pijn te doen. LEIDERDORP -ANP) De drie grote vakcentrales NVV, NKV en en CNV. die tezamen 1 1/4 miljoen werknemers vertegenwoor digen. hebben aan het Nobelcomité meegedeeld dat zij de kandidaatstel ling van Dom Helder Camara voor de Nobelvredesprijs steunen. De stap werd genomen na een desbetreffend, verzoek van de ..Actie Dom Helder. Camara", in Leiderdorp In hun verklaring zeggen de voor zitters van de drie vakorganisaties, ook het wenselijk te achten dat de wereld kennis neemt van de noodzaak te vechten voor vrede, rechtvaardig heid, een menswaardig bestaan en een samenwerking van alle naties op de wijze zoals de Braziliaanse aarts bisschop Camara dit doet Dinsdag Zuiderkerk Bevolkingsonderzoek tbc. 2-4.30 en 7-9.30 uur nam Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr dhr. J Zeegers 8 uur nam. Levendaal 101 Sociëteit voor gehan dicapten 2-5 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 2-5 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam Stichting StichMng huisvesting werken de Jongenen 8-8.30 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekuur Chr Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Stadhuis Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten 7-8 uur nam Diamantplein 27 Genpreksavond Baha'i gemeenschap 8.15 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver van Post zegelverzamelaars 8 uur nam. Willem de Zwijgerschool, Willem de Willem de Zwijgerschool, voorlich tingsavond basisonderwijs. 8 uur nam Hogrwoerd 108 S.SR Spr prof dr. J. H. de Haas over Vietnam 8 uur nam VOORSCHOTEN -B. en W. van Voorschoten stellen de gemeenteraad voor in overeenstemming met het Leidse gemeentebestuur aan de Kroon een verzoek te doen om een voorstel van wet tot wijziging van de grens tussen de gemeenten Voorschoten en Leiden te bevorderen. B en W vragen een krediet van f 140.000 voor de aanschaf en aan leg van veertig lichtmasten op de Leidseweg bij De Grote Vink. G. S. hebben zich bereid verklaard een bij drage te verlenen van 100' i in de werkelijke kosten. De veertig lichtmasten worden ge plaatst bij de Waddingerbrug en om geving. Het worden masten van 10 meter hoog voorzien van natrium- buizen. Tevens worden geplaatst ne gen masten met een hoogte van 7.50 meter en zes masten met een licht- punthoogte van 12 meter. De aula van het scholencomplex in Noord-Hofland wordt in afwach ting van het gereedkomen van een gemeenschapsruimte vrij frequent oensdag Zuiderkerk Bevolkingsonderzoek t b. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uur nam Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) E- vangellesamenkoiriSt met bijbelstudie 8 uur nam. Breesiraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 4-6 uur nam Stadsgehoorzaal Pauzeconcert Ben Fey (orgel) 12 45 uur nam AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. LEIDER DORP. OEGSTGEEST EN VOOR SCHOTEN'. Geopend voor spoedeisende gëvallen: Haven Apotheek. Haven 18 tel. 20085 en Apotheek Voorschoten. Leidseweg 6 Voorschoten, tel 01717-2525. De zaterdag-, zondag avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagsd van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek Stakingen in Italië In het door arbeidsonrust geplaagde Italië heb ben gisteren opnieuw stakingen plaats gevonden: advocaten, anesthesisten, bankemployé s, landarbeiders en mu seumsuppoosten legden 't werk neer. De zuidelijke provincie Caserta werd getroffen door een algemene staking, die bedoeld was om de aandacht van de regering in Rome te vestigen op de pconomische problemen van de I provincie. LEIDEN De SSR houdt op dins dag 30 maart met het oog op de ko mende verkiezingen voor de Tweede Kamer in 't Academiegebouw. Ra penburg 73. 'n forumavond over bui tenlandse politiek. In het forum, dat wordt voorgezeten door mr. P J A. Idenburg, wetenschappelijk mede werker voor internationale betrek kingen aan de Vrije Universiteit, zul len voorts zitting hebben de heren P Dankert, lid van de Tweede Ka merfractie van de PvdA, mr. G. B. J. Hiltermann. medewerker van Else- viers Weekblad en de A.V.R.O., G Koudijs, lid van de Tweede Kamer fractie van de V V D en drs. L. Wecke, wetenschappelijk medewer kers voor internationale betrekkin gen'oorlog en vrede aan de Ka tholieke Universiteit te Nijmegen. Op de avond, die om acht uur pre cies begint en voor alle belangstel lenden toegankelijk is. zal in de zaal een documentatiemap verkrijgbaar AMSTERDAM .ANP» Minister Nelissen van Economische Zaken heeft vandaag in Amsterdam gezegd dat. de industriële vooruitgang in ons land in gevaar komt. als bij velen sterk negatieve elementen in de be oordeling van de industrie de over hand krijgen. „Het gaat niet aan. om negatieve gevoelens ten opzichte van de indus trie vrij spel te geven en toch in één adem de voorziening in allerlei drin gende maatschappelijke behoeften te bepleiten." aldus de minister in "n le zing voor de maatschappij voor Nij verheid en Handel in Amsterdam. Men kan weten, zo stelde de minister dat de industriële groei een voowaar- de is voor de vervulling van deze wensen. De industrie mag niet ten kos te gaan van het milieu, aldus de mi nister van Economische Zaken. „Als voortgezette economische groei ge kocht zou moeten worden tegen de prijs van een werkelijke achteruit gang van het milieu, dan zou de prijs te hoog zijn". De milieubescherming zal in de ko mende jaren offers vergen: „Wij zul len niet in miljoenen, maar in mil jarden guldens moeten rekenen, een orde van grootte van 1 a 2 procent van het nationaal inkomen, is waar schijnlijk geen overdreven voorstel ling". gebruikt voor het houden van bijeen komsten buiten schoolverband. In verband met deze ontwikkeling dient deze aula voldoende veilig gemaakt j te worden. B en W stellen voor het maximum aantal bezoekers te stel len op 250, vluchtuitgangen duide lijk te markeren, noodverlichting aan te brengen en borden te plaat sen met „verboden te rokenMet deze voorzieningen is een bedrag ge moeid van f 900, waarvoor B en W een krediet vragen. B en W stellen de raad voor de „Zeeheldenbuurt" In Noord-Hofland uit te breiden met de namen van de volgende Nederlandse zeevaarders uit de 16e en 17e eeuw. Het gedeelte omsloten door de Leidseweg. Piet Heynlaan. Admiraal de Ruytersin- gel en de zuidwestelijke grens van Noord-Hofland wordt vernoemd naar Willem Barents. Abel Tasman Jacob van Heemskerck en Cornells de Houtman. Agenda De agenda voor vrijdag vermeldt voorstellen van B en W tot straat- naamgeving van een gedeelte van Noord-Hofland: tot het indienen van een verzoek inzake grenscorrecties met de gemeente Leiden: verkopen van twee percelen bouwgrond aan de heer J. Nell in het plan Blijdorp: be schikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van verlichting bij „De Grote Vink"; wijziging van de gemeentelijke belastingen en de rioolbelasting en een aantal onder- wijsvoorstellen. LEIDEN Hoewel het percenta ge van de Leidse kinderen, dat Is in spectie van de Volksgezondheid geënt tegen kinderverlamming gun stig is en boven het landelijk gemid delde van 90'; ligt, is er dus gener lei reden tot paniek Door de Geneeskundige Hoofdin- wordt evenwel aanbevolen om de niet of onvolledig ingeente personen In de leeftijd tot en met 18 jaar op nieuw gelegenheid te geven zich als nog te laten inenten. Voor inenting van kinderen geboren in 1965 en later moet men zich wen den tot de huisorts. Voor kinderen ge boren in de jaren 1952 t!m. 1964 zal gelegenheid tot inenten worden gege ven op vrijdag 26 maart en maandag 29 maart op beide dagen van 14.00 tot 17 00 uur in het gebouw van de G G. en G.DRoodenburgerstraat la. Voor alle leeftijden is het noodza kelijk dat het oranje inentingsboek je (in het bezit voor kinderen gebo ren in 1959 en latere jaren» of an dere inentingsbescheiden worden meegebracht. Men dient er rekening mee te houden, dat in het normale programma voor herhalingsinentin gen deze week worden opgeroepen: kinderen geboren in 1967 voor een herhalingsinspuiting te geven dooi de huisarts op zijn Inentingsspreek uur kinderen geboren in 1962 voor een herhalingsinspuiting of voor niet of onvolledig ingeënte kinderen een eerste inspuiting op dinsdag 30 maart of woensdag 31 maart 1971 in het gebouw van de G.G. en GD., Roodenburgerstraat la. Deze fkinde- ren worden op een aangegeven tijd verwacht; om onnodig lang wachten te voorkomen, wordt dringend ver zocht op de aangegeven tijd te ko men. Het is van belang te weten, dat een onvolledig tegen poliomyelitis ingeënt persoon iemand is, die in 't verleden ten hoogste tweemaal tegen kinderverlamming werd ingeënt. Met andere woorden: degene, die reeds driemaal of vaker tegen polio myelitis werd ingeënt, wordt be schouwd voldoende tegen deze ziek te te zijn beschermd. In Leiderdorp kan men zich wen den tot de huisarts of de kruis- of kruisverenigingen, die voor de inen ting zorgdragen. wij hebben een groot lentefeest komen allemaal verkleed Onze tograaf Jan Holvast ging op de ui f diging in. Naar zijn zeggen was er erg gezellig.# Augustinus is de Britse toer. Vanaf gisteren morgen staat Leiden door deze s dentengezelligheidsvereniging in teken van bolhoeden, wandelstok E. smile. Het is mogelijk, dat U 'n e ki Engelse dubbeldekker door ziet rijden. Dat heeft er ook me i maken Met de paasdagen in z 1 bestaat er in vele gezinnen weer D hoef te aan ideeën voor smakd H gerechten en versieringen voor jg paastafel De Plaatselijke Stich voor Huishoudelijke en Gezinsr lichting wil dergelijke inform wel kwijt. Er is een heel prograi ontworpen. Vrijdag 26 maart id kwart voor twee wordt inform dj gegeven over paaslekkernijen. 1 dag 30 maart, kwart voor twee: gerechten. Dezelfde avond om k i voor acht: paasmenu, Donderd he april kwart voor twee: paasgen U ten. Vrijdag 2 april: paasgebat o activiteiten vinden plaats in n Hoeksteen," Levendaal 1, Ld til Op 15 april houdt de afde Wassenaar van het Nederland! Roode Kruis haar Jaarlijkse alge ne vergadering, De Wassen se Jeugdraad houdt donderdag acht uur een vergadering in t huis „De Pauw." Er zal wordi sproken over activiteiten in mervakantie en over de in de komst iedere eerste donderdagaï jr van de maand te houden hearing i eerste in de serie is bepaald op I pril, half acht. Openbare Bibliotl aan de Luifelbaan Voor de I senaarse afdeling van de Nederl( se Vereniging van Huisvrouwen op dinsdag 23 maart om twee uu de kerk van de NPB aan de Lu Kerkdam de heer J Kamerling, o inspecteur van de registratie successierechten en kandidaat-tt ris een causerie houden over welljksrecht en erfrecht", v n der Land zal voor de Ned. J Vrouwenbond een dag later om j uur in de Messiaskerk een met dia's houden over zijn bij de Trio-Indianen# Ugh# Duitsers maken nog geen hoo zoen# Bitte?# LEIDEN De gemeenteraad 1 Deventer heeft gisteravond i algemene stemmen tot secre ris van deze gemeente benoei mr. J. M. Roosenschoon, cl van de afdeling Onderwijs i gemeente Leiden. Dr. Ro#3 schoon heeft deze functie ij tien jaar bekleed. dag i de de I OEGSTGEEST In Oegstgeest, Deze dienst, heeft twee uitgangspun- gaan de laatste tijd steeds meer ten voor het gebruik van bestrlj- v,aarschuwende stemmen op tegen, dingsmiddelen a. onder de huidi- het gebruik van bestrijdingsmidde len door de plantsoenendienst. Ook In de gemeenteraad is dit aan de orde geweest en werd aan B en W verzocht de toepassing van dit ver gif of tot het uiterste te beperken of geheel achterwege te laten. Naar aanleiding daarvan heeft de directeur van gemeentewerken zich gewend tot de Rijkstuinbouwconsulent voor Plantenziektenbestrijding te Wa- geningen. ge omstandigheden kunnen nog steeds bepaalde ziekten en pla gen uitsluitend worden bestreden door het toepassen van bestrijdingsmetho- den. b. willen de plantsoenen aan hun functie beantwoorden dan die nen ze een esthetisch aanzicht te hebben en redelijk vrij te zijn van ongewenste onkruiden. Hoewel het theoretisch mogelijk is onkruid me chanisch te verwijderen, is het ten gevolge van de steeds stijgende kos ten van arbeid en door gebruik van personeel veelal niet meer moge lijk en verantwoord géén gebruik te maken van onkruidbestrijdingsmid delen. In verband met nadelige gevolgen voor het milieu is het een eerste ver eiste dat bij een plantsoenendienst mensen werkzaam zijn. die over de nodige deskundigheid beschikken Ir. Vlasveld geeft een globaal over zicht over het gebruik van bestrij dingsmiddelen door een plantsoenen dienst. Onder de ziektenbestrijding, vallen de bestrijding van insekten en schimmels en de wondbehandeling als gevolg van snoeien en wegsnijden van zieke plekken. Wat de onkruid- bestrijding aangaat moet men onder scheid maken tussen bestrijding in gazons (niet alle onkruid weren), in sportvelden, onder heesters en op fa brieksterreinen en bushaltes. Ter reinen en haltes wenst men graag lange tijd onrkuidvrij te houden Voor dit doel worden aanbevolen krachtig werkende middelen in hoge dosering. Veelal wordt een com binatie van amtirol met een bodem herbicide toegepast. Bij deskuD gebruik bestaat volgens ir. uit oogpunt van de \0lksge2 geen bèzwaar tegen deze middeli By het behandelen van bermen zal men met veel overlfï werk dienen te gaan. Bestrijding waterplanten ls 'n vak apart doorc* met veel omstandigheden rekenu m worden gehouden. Ir: Vtos" zegt san het slot van zijn beto»!11 alle bij de dienst van Gemeenfl ken Oegstgeest in gebruik Q middelen zonder bezwaar worden toegepast.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2