Van Bracht redt WK driebanden... neemt geen risico LFC is sterk uit defensie ijajicmet ;en rierland Koerstips Sensationele zege op Ceulemans fa j o (.-WILHELMUS Lugdunum-Neptunus ROODENBURG-FLUKS l911lsW Jan Teeuwen: 3 ropese sprinttitel overdekte banen voor Amsterdammer AG 20 MAART 1971 PAGINA 13 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD n d, Ug [ONINGEN Rini van Bracht heeft het wereld kampioenschapstoernooi driebanden in M: jngen gered door gisteravond laat in een sensationele partij Raymond Ceulemans in 59 ten te verslaan: 6054. Deze stunt van de Nederlandse kampioen was nodig omdat hij eer- >ok ?^e dag, door van Scherz te winnen 6034, 54 beurten) Ceulemans al bijna in het zadel geholpen, ondi ron? en een moyenne boven uit bijna twee maal zo hoog dat van de concurrenten. !rzaDJ-erde overwinning van Ceule- tod vrijwel zeker een vroege telool roor de Vlaming betekend, dit ;Zwe i) i: 5. het ;n die middagpartyen immers de Belg met twee punten omdat Scherz. even voordat Jissing in de ontmoeting Van -Ceulemans viel. ook nog [ashiki was verslagen, ui viel die zege van Van die een grootse voorsprong QÏjpIntig punten (4020 na 26 bijna geheel verspeelde 51 beurten) dubbel in de Nu immers ging het toernooi twee dagen in met drie ners die elk een verliespartij Ceulemans met een tot rstea gedaald gemiddelde, de steeds Spelende Amerikaan Allen met 0.832 en Van Bracht 311. Zelfs Johan Scherz en de Ruyter hebben nog theo- kansen, dank zij v. Bracht hraardig toch. Men had het snkelijke programma gewijzigd om Henny de Ruyter, die tegen Saherz en Ceulemans had moeten aantreden, te sparen. Om zijn kan sen op het kampioenschap een dag langer in leven te laten. Op papier Immers kreeg De Ruyter daardoor mindere tegenstanders: Suarez en Diab. Maar hij verloor beide ont moetingen, waarbij de nederlaag te gen de zwakke Egyptenaar het moei lijkst te verteren was. Niet zo gelukkig met de omwisse ling was Rini van Bracht geweesc Hij immers kreeg nu de taak tegen Scherz en Ceulemans te bewijzen dat hij beter kan dan zijn matige verrichtingen van de eerste dag. En zie. Van Braoht ontpopte zich als de kampioenendoder, overrompelde eerst Scherz en daarna ook nog Ceule mans. Het was geen wonder dat vooral het laatste wapenfeit met een ovatie werd beloond en dat de toch zo nuch tere Groningse organisatoren, die hun dure toernooi bijna hadden zien stranden, achter de coulissen de Brabander ontroerd op de schouder sloegen. Uitslagen Derde ronde: Gilbert (VS) 60 63 4 0.952 Diab (Egypte) 46 63 6 0.730 Suarez (Peru) 60 64 7 0.937 De Ruyter (Ned) 46 64 4 0.718 Van Bracht (N) 60 54 7 1.111 Scherz (Oos) 34 54 5 0.629 Kashiki (Japan) 23 39 3 0.583 Ceulemans (B) 60 39 8 1.538 Vierde ronde: Gilbert 00 56 8 1.071 Suarez 34 56 6 0.607 Diab 60 75 6 0.800 De Ruyter 51 75 4 0.680 Kashiki 60 44 7 1.363 Scherz 47 44 6 1.068 Van Braoht 60 59 6 1.01C Ceulemans 54 50 4 0915 „Die eerste partij tegen De Ruyter gaat mij nu de das omdoen", zei Van Braoht tenslotte met spijt in zijn VAN BRACHT stem. Toen hij zioh echter realiseer de in het weekeinde veruit het ge makkelijkste programma te hebben, klaarde zijn gezicht weer op. Van de drie koplopers moet Van Bracht no? uitkomen tegen Diab, Kashiki en Suarez, de laatste drie uit het klas sement. Ceulemans ontmoet De Ruy ter, Scherz en Gilbert. De Ameri kaan krijgt behalve de titelverdedi ger nog De Ruyter en Scherz tegen over zich. redder Stand pt. h.s. gem. Ceulemans 6 10 1.278 Gilbert 6 8 0 832 Van Braoht 6 7 0.81! Scherz 4 8 0905 De Ruyter 4 9 0.753 Kashiki 2 10 0.866 Suarez 2 7 0.725 Diab 2 6 0.678 ROTTERDAM (ANP) Leijn Loevesijn, de 22-jarige Am sterdamse krachtsprinter kon gisteravond in het Rotterdamse sportpaleis zijn tranen met moeite bedwingen. De verticale re genboogtrui, erehemd van het open Europees kampioenschap van de sprinters over het hoofd getrokken te krijgen vond hij mooi, maar wereldkampioen Gordon Johnson in twee ritten verslagen te hebben, daar had hij bijna geen woorden voor. „Dit is voor mij het fijnste moment na mijn derde plaats in Leicester". E (ANP) De disciplinaire Ée van de Europese Voetbal- PEFA) heeft naar aanleiding scheidsrechfcer-rapport over fallen bij de wedstrijd voor de Inales van het toernooi om opese beker voor landskam- tussen Carl Zeiss Jena en Belgrado op 10 maart J.L (3—2) spelers geschorst en waarschuwingen doen uit- de scheidsrechter van het fiurde 48-voudige Zuidslavi- taiational Dzjajic werd voor Strijden van de UEFA ge- Dzjajic die nooit eerder uit 3 werd gestuurd zal als gevolg ontbreken bij de wedstrijd töë—Nederland op 4 april a.s. werd Antonievic van Rode klgrado wegens activiteiten ni totsignaal geschorst voor drie lm. toarschuwing ontvingen de fan Rode Ster Pavlovic, Fili- Djoric. Van de zijde van ?en Schlutter, Strempel en Ducke een waarschuwing. het voor de beide laatst- k spelers, de tweede resp. fcal was, dat zij werden ge- 3*d, werden Strempel en 'oor de tweede ontmoeting jgefS P-odt Ster Belgrado en Carl (24 maart in Belgrado) 50P de Antoon Ebben is met Kairoean op de zesde ►♦♦♦♦«Pindigd in het hoofdnummer Internationaal concours hip- de Dortmunder Westfalen- KB** a om grote prijs van id werd na barrage ge- —J}001" Steenken (Simona) Le'i f^emöhle (Ronald Rex) en (Watersurfer) onder i :ne#fdog 2.30 uur n.m. Boshuizerkade. Geen enkel risico nam de nationa le kampioen in zijn tweede rit tegen Johnson nadat hij de eerste manche had gewonnen. Van kop af demar reerde hij met nog 275 meter te gaan en wist de Australiër in de laat ste bocht boven zich te houden. Dat was Johnson te veel en twintig me ter voor de meet richtte hij zich be rustend op. „Ik wilde het niet laten aankomen op 'n belle," vertelde Loe vesijn. „Het publiek moest mij nu maar eens leren kennen als de sterk ste. Ik had per slot nog iets goed te maken voor het feit dat Tim Mount- ford mij in de kwartfinales door m'n afwachtende houding tot een derde rit kon dwingen". Om die reden zagen de 1700 toe schouwers de doorgaans zo verlegen „Loef" in de halve finale ineens van gedaante veranderen. Zelfbewust en vastberaden „treinde" hij de explosie ve Robert van Lancker in twee rit ten naar een sprekende nederlaag In de tweede rit beet Loevesijn de tanden zo hard op elkaar dat de laatste 200 meter onder hem door vlogen in 11.69 seconden, de beste tijd van de avond. Verliezer Gordon Johnson bleef on der dit alles dezelfde onverschillige Australiër. Hij had gewoontegetrouw zijn verontschuldigingen klaar (Door dat de finale-ritten te snel achter el kaar volgden, kreeg ik last van m'n cholera-inentingen „Johnson is in verband met zijn huldiging als sport man van het jaar in Australië tien dagen weggeweest. „Mijn benen wer den als lood en ik zat compleet vast." Toch had Johnson waardering voor Loevesijn. „Vanavond zou ik in ieder geval van hem hebben verloren. Hij was de sterkste. Ik spreek hem ech ter nog wel bij de wereldkampioen schappen in Varese. Het heeft Bert Boom in Rotter dam bijna belachelijk weinig moeite gekost het Nederlands winterbaan- kampioenschap voor amateurstay ers te behalen. Wat hem betreft had den er geen twee manches behoeven te worden gereden. De eerste keer was het namelijk al na enkele minu ten duidelijk dat Boom de man met verreweg de langste adem en de meeste capaciteiten was. Perfect „gesleept" door Bruno Walraven zet te hij al zijn tegenstanders op ver nederende afstand. Slechts de brood magere Reynink wist hijgend en blazend aan een ronde achterstand te ontkomen. Dat lukte hem echter niet in de tweede manche toen oud wereldkampioen (1969, BRNO) Boom zo volmaakt stayerde dat ook Rey nink op bijna twee ronden werd ge reden. Uitslagen Om de derde plaats: eerste rit: 1. Van Lancker 12,43,2. Turrini; Twee de rit: 1. Van Lancker 12,80, 2. Tur rini. Finale: eerste rit: 1. Loevesijn 12.29. 2. Johnson: Tweede rit: 1. Loevesijn 11,88, 2. Johnson. Omnium voor professionals, pun- tenkoers over 4000 meter met vier klassementen: 1. Verdoorn, 2. Van der Lans, 3. Bravenboer. Wedstrijd over onbekende afstand: 1. Hill (GBR) 2. Stam, 3. Bravenboer. Eerste manche kampioenschap van Nederland amateurstayers: 1. Boom (Walrave) 20 km. in 19 minuten en 37 seconden, 2. Reynink (De Graaf) 30P 180 meter, 3. De Jong (Staken burg) op drie ronden. Tweede manche: 1. Boom, 20 kilo meter in 19 minuten en 50 seconden, 2. Reijnink op 395 meter, 3. De Jong op 480 meter, Eindstand: 1. Boom, 2. Reynink, 3. De Jong. Omnium voor beroepsrenners, pre- miekoers: i. Bravenboer, 2. Van der Lans, 3. Verdoorn. Eindstand omni um: 1. Bravenboer 9 pnt, 2. Van der Lans 11 pnt, 3. Verdoorn 15 pnt. DUINDIGT, 21 MAART - 1.30 UUR Tulpenprijs: Ivonne Mac, IdunaJ, Igmar Buitenzorg, Irma van Double - Blauwe Druifjesprijs: Fleetwood, Fil ter, Edelreiger S - Welkomprijs II- Appalachian, Rainitri, Sir Warlock Blue Britten - Sneeuwklokjesprijs Eland, Fernandel, C Alkestis van Tino P II - Crocussenprüs: Hano ver Cavaljos, Hasso Beroona, Ido v. Alkestis, Ike Hollandia - Welkom prijs I: Pixicata, Forest Star, Golden Peter, Flanagan - Hyacinten prijs: Evelyn Hollandia, Edelscott Six, Don Camillo, Donar Scotch - Narcissen- pi-ijs: Hardy Regina, Granda, Hispa- no, Happie T - Welkomprijs III: Manuela, Precieuse, Lady Casie, Am- bition - Lenteprijs: Jonker Jan, Jon ker Volann, Inalco Leron, Interna tionaal. LEIDEN LFC ontpopte zich woensdagavond als zo'n verrassend goede sparringpart ner voor eredivisieclub Haar lem, dat men serieus de vraag mag stellen: hoe staat 't eigen lijk met de kansen van de kana ries? Weliswaar draaien zij het gehele seizoen mee aan de top van de tweede klasse nu twee punten achterstand op lei der Xerxes-, maar van hun ti- telaspiraties hebben zij de trouw gebleven kijkers niet al tijd kunnen overtuigen. Praat met Jan Teeuwen, de stevig gebouwde centrumverde diger van de geelzwarte Boshui- zerkade-bewoners, over 'n kam- Door René Vos pioenschap, dan proeft hij dat "woord" toch eerst wel voor zichtig vóór op de lippen. Jan Teeuwen, diplomatiek: "Alles hangt af van de eerstvolgende twee wedstrijden, thuis (zon dag) tegen Wilhelmus en uit te gen Xerxes. Winnen we die en geloof me, er wordt hard aan gewerkt dan geef ik ons een grote kans. Jan Teeuwens analyse over het spel van LFC: "Een homo geen elftal, dat vanuit de verde diging sterk kan spelen. Ik geef toe. dat dit speltype voor het publiek misschien minder mooi is. maar uit die verdediging, waarin de teruggekeerde "orga nisator" Leo de Jong de grote kracht is, proberen we snelle spelers als Gubler, Van Weer- lee en Munne te lanceren en dat lukt soms heel aardig. Trou wens. in de laatste wedstrijden van LFC was het goed mee op komen van de backs toch wel opvallend". Jan Teeuwen is overigens aan zijn laatste seizoen bezig. "Mijn werk laat het niet toe om regel matig te trainen. Misschien nog wat zaalvoetbal, om bij het spel betrokken te blijven. Gerekend naar voetbalmaat staven is Teeuwen een "men senleeftijd" in dienst geweest van koning voetbal, waarbij hij de kleuren droeg van Lugdunum op 15-jarige leeftijd debuteer de hij in het "eerste" van de kikkers, volgende maand hoopt hij 35 te worden-, semiprof VVV (twee seizoenen was hij vaste keus in het eredivisieteam van de Venlose club tot hij zijn neusbeen brak), opnieuw Lug dunum, Randstad Sport en ten slotte nu die van LFC. En bij de kanaries heeft Teeuwen "het groots naar mijn zin". Blijmoe dig meldt hij: "Een hardstikke leuke sfeer, een keihard werkend elftal zonder "moeilijke" Jon gens en een trainer (Jan Rol- fes) die zijn ideeën gemakkelijk weet over te brengen. Tegen achten op woensdag 10 maart Ten eerste 15 programma's van zwalkte er nog een groep Schotten, i verschillende clubs, allemaal uit sei- met groenwitte kleuren, vrolijke zoen 70'71, voor 30p (6/-) lOp (2/-) mutsen etcetera, op de Dam rond, straallazerus volgens mijn ooggetui ge en geenszins van plan zich naar het Olympisch Stadion te begeven waar over een stief kwartiertje Ajax Celtic zou beginnen. Zo gaat dat, in de wereld van sport en spel. Die Schotten konden hun genot natuur lijk niet op, met al die open café's tot diep in de nacht, zij zijn slech ter gewend in Glasgow, waar als ik het goed heb alle dranklokaliteiten vóór een belangrijke wedstrijd op slot werden gedaan. Toch waren er blijkbaar nog ge noeg Schotten in het stadion om een grote voorraad programma's op te kopen. Ik hoorde tenminste een Amsterdammer klagen, dat hij ver voor het beginsignaal al geen pro gramma meer had kunnen krijgen omdat de Schotten ze, met hele pak ken tegelijk, hadden opgekocht. Waarom? Zo goedkoop waren ze niet (75 cent). Misschien om ze uit te delen aan hun kameraden die de wedstrijd gemist hadden doordat de Jenever hen de verkeerde kant had opgestuurd, zodat deze onfortuinlij ke Celtic-aanhangers althans thuis, voor moeder de vrouw en de kinde ren, de schijn konden ophouden in het stadion te zijn geweest? In ieder geval zullen deze wed strijdmissers wel bereid zijn geweest woekerprijzen te betalen voor zo'n progr m ia. De belangrijkste reden voor die koopwoede zal echter de waarde zijn geweest, die zulke pro gramma's voor verzamelaars hebben. In Engelse voetbalbladen (ik neem nu even Charles Buchan's Foot ball van april 1971) staan altijd ad vertenties, waarin behalve clubdas sen en badges ook oude programma's worden aangeboden. Ik zal een van de vele advertenties voor u (verkort) vertalen. post. Met andere woorden: u krijgt 15 verschillende programma's voor 30 pence is 6 shilling is f 2,65. Niet duur dus, een cent of 18 per stuk Er is ook een aanbieding voor 10 programma's met Europacupwed strijden, voor 40 p (dus zeg f 3,50), oftewel 35 cent per stuk, met an dere woorden: dat programma van AjaxCeltic dat 75 cent gekost heeft, zal de Engelse of Schotse verzame laars financieel zwaar op de maag liggen en ik vraag me al of de groothandelaars er zo hun reis- en drinkkosten wel uit krijgen. Hoera Om verschillende redenen Juich ik het saneringsplan van de F.B.O. die het aantal betalende clubs wil te rugbrengen tot 18 plus 20 is 39 clubs, van harte toe. In de eerste plaats ga ik toch nooit naar tweede divisie wedstrijden kijken, dus als Drente en EDO verdwijnen zal ik er geen traan om laten. In de tweede plaats zal die sanering ten goede ko men aan het betere voetbal en in de derde plaats zullen nu minder voet ballers de neiging krijgen hun toe komst aan het voetbal te verkwan selen. Want laten we wel wezen: de meeste spelers in de tweede divisie leiden toch een minimumbestaan, zij krijgen een soort „opcenten" op hun gewone verdiensten, terwijl oom en tante maar niet kunnen begrijpen hoe het komt dat „hun" Johan, die toch betaald voetballer is in het aloude EDO, nog op de brom mer rijdt, terwijl die andere Johan in een fraaie auto zit en een mooi huis in Vinkenveen bewcont. Tege lijk met het opruimen van een 13- tal „ongeluksclubs" (het getal is blijkbaar niet willekeurig gekozen), zullen ook heel wat misverstanden binnen de familiekring worden op gelost, hoop ik. Welke dertien Blijft de vraag, welke 13 clubs het loodje zullen moeten leggen? Het ligt voor de hand de onderste der tien van het betaalde voetbal de laan uit te sturen, dus als we even van de huidige stand van zaken uit gaan: Drente, EDO, RBC, AGOW, Baronie, ZFC, Gooiland, VVV, Roda JC, Limburgia, Fortuna VI. en NOAD. Maar dan zegt NOAD: ik wil eerst wel eens een beslissingswed strijd spelen tegen De Graafschap om te zien wie de sterkste is? Heilloos gekibbel dus De KNVB zou daarom ook gewoon kunnen lo ten tussen de 51 betalende clubs, dat is zuiverder. Maar u weet hoe de KNVB loot, de eerste twee clubs die uit de hoed komen zullen Ajax en Feijenoord rijn! Dat is dus ook geen oplossing. Beter is misschien de 51 clubs op alfabet te zetten, en dan gewoon de laatste dertien weg te schrappen. Ik heb dat even voor u uitgeprobeerd, de weggerangeer- de clubs worden dan: ZFC, Willem 2, Wageningen, VW, Volewijkers, Volendam, Vitesse, Veendam, Utrecht, Twente, Telstar, SVV en Sparta. Dat is, achteraf gezien, misschien ook niet zo'n goed idee. Laten we dan zeggen: de zwakste clubs, los van de divisie waarin zij spelen, maar af gaand op het aantal tegendoelpun ten dat zij hebben moeten toestaan. Ja, dat is een eerlijke methode. De uitvallers zijn dan: AZ '67, Excelsior Utrecht, Haarlem, EDO, NAC, Vo lendam, Willem 2, DWS, De Graaf schap, Drente, Wageningen en Tel star. Nee dat is het ook niet. Laten we gewoon maar afwachten welke dertien clubs het eerst failliet zijn, dat is verreweg het eenvoudigste Miller over Clay Norman Mailer is de Harry Mulisch van de Amerikaanse literatuur. Je kan hem, net als Harry (denk aan A.S. ZONDAG Aanvang 2.30 uur n.m. Terrein Haarlemmervaart. Eichmann, Provo, Cuba) overal heen sturen om een boodschap, en bent er dan verzekerd van dat hij iet een 'nog grotere boodschap huiskomt. Zoals Mailer van de twee- Ie wereldoorlog, de presidentsverkie- mgen, de maanlanding en laatste- ijk de boksmatch van de eeuw tus- en Cassius Clay en Joe Frazler. Het vas het Amerikaanse geïllustreerde weekblad Life dat hem naar die boks- vedstrijd toestuurde, en hem verslag laat doen in het nummer van 19 naart, dat op de voorpagina gesierd vordt door een actiefoto van deze natch, gemaakt door Frank Sina- stra zelf. Te vergelijken dus met die oto's die Prins Claus over zijn eigen anderen maaktNu voert het ïelaas te ver om de hele tekst van horman Mailer voor u te vertalen, maar ik wil u het begin toch niet onthouden. De titel van het stuk is Ego. En het begint zo: ,Het is het grote woord van de 20e eeuw. Als er één woord is dat onze eeuw heeft toegevoegd aan het po tentieel van de taal, dan is dat Ego. Alles wat we in deze eeuw gedaan hebben, vanaf monumentale helden daden tot nachtmerries van mense lijke vernietiging, heeft gefunctio neerd. Als die buitengewone staat van de psyche die ons de autoriteit geeft te verklaren dat we zeker z|jn van onszelf als dat niet het geval is. Muhammed Ali begint met het meest verwarrende ego van allemaal. Na eenmaal het toneel beheerst te hebben, pretendeert hij nooit meer te zullen terugtreden en zijn plaats af te staan aan andere acteurs als een twee meter grote papegaai blijft hij Je toeschreeuwen dat hij het middelpunt van het toneel is. „Kom hier en haal me, dwaas", zegt hij. „Maar dat kan Je niet, omdat Je niet weet wie ik ben. Je weet ook niet waar ik ben. Ik ben de menselijke Intelligentie en Je weet zelfs niet of ik goed ben of slecht". Jan Teeuwen (archieffoto) Jan Teeuwens voorspellingen voor het komende weekeinde: RoodenburgFluks: "Ik hoop dat Roodenburg wint, want dat maakt (oude liefde roest niet) de kansen van Lugdunum op be houd groter. Een l dus". CVV—UVS: "Een 1. Ik geloof dat UVS mentaal wat aan de grond zit". LugdunumNeptunus: „Als Lugdunum niet teveel door het centrum daar staan die lan ge Jongens speelt is er een goede kans op winst. Een 1". LFCWilhelmus: „Winst, zon der meer. al zal die klein zijn" En verder: Lisse—Delft 1, Do- cos—HW 1, Teylingen—SJC 3, Alphen—DHL l, SJZ—Quick Steps 3, ASC—Van Nispen 1, Concordia H—Gona 1, Warmun- da—Ooievaars 1, Foreholte-Con- cordia D 1, VTLKranenburg 1 Rijpwetering—Altior 3, Floreant RKNSV 1, Wassenaar—Bode graven 3, Wippolder—Alphia 1. De percentages van de vorige voorspellers zijn: Mattie Kante been (ASC) 52.4 pet, Leo Redel (Lugdunum 42.1 pet, Gerard Thomasse (Alphia) 41.1. pet. Jan van Polanen (Docos) 37.5 pet, Leo van der Leek (Alphen) 33.3 pet, Henk Uiterdijk (Roo denburg) 28.6 pet, Hennie de Klerk (Roodenburg) 26 pet, Jan Breedveld (Lugdunum) 23.1 pet. SJoerd Teske (UVS) 22.2 pet Nico Wassdorp (Lugdunum i 18.1 pet, Adriaan van der Hoe ven (SJZ) 16.6 pet, en Cock van Maris (SJC) 12.5 pet. Zondag a.s. 2.30 uur de competitiewedstrijd Sportpark Noord. Dat is al die Jaren zijn essentiële boodschap geweest aan Amerika. Het is onverdraaglijk voor onze Ameri kaanse mentaliteit dat de man die voor ons waarschijnlijk de meest pro minente is na de president, eenvou dig niet te begrijpen is. omdat hij zo wel demon als heilige kan zijn. Of bei den! Richard Nixon lijkt tenminste begrijpelijk. We kunnen hem haten of we kunnen op hem stemmen, maar in ieder geval kunnen we met elkaar van mening over hem ver schillen. Wat ons tot zwijgen brengt over Cassius Clay is, dat de onenigheid binnen onszelf huist. Hij is fascine rend aantrekkingskracht en afsto ting moeten in dezelfde verpakking zitten. Hij obsedeert ons dus. Hoe minder we aan hem willen denken, hoe meer we daartoe verplicht zijn. En daar is ook een reden voor. Hij is Amerika's grootste ego. Hij is ook, zoals ik u zal trachten aan to tonen, de snelste belichaming van menselijke intelligentie die we ooit gehad hebben, hij is de geest zelve van de 20e eeuw, hij is de prins van de massamens en de massamedia. Nu is hij, misschien tijdelijk, de ge vallen prins. Maar de kans bestaat dat de drang terugkeert hem te be grijpen, of proberen te begrijpen, want obsessie is een ziekte. Twin tig kleine obsessies zijn 20 bloedzui gers op'de geest, en een grote obses sie kan een grote ziekte worden als we weigeren ermee te leven Als Mu hammed All Frazler in de return match verslaat, zal hij onze natio nale obsessie worden en zullen we hem nog tot president kiezen ook Je zou Inderdaad Je stem kun nen uitbrengen op een man die in staat is een zo grote vechter als Joe Frazler te verslaan en toch Mu hammed All te blijven, want wat een combinatie is dat nietl"

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13