'hijs Bezemer de man van et Alphense zieken vervoer BOKSTITEL INZET VAN KORT GEDING Ministerie vindt de reinigingsrechten van Ter Aar te hoog Den Uyl in Leiden op veel, rook en drink niet en stap, als burgemeester Gallas, op de fiets rotest van V.S. ij Sowjet-Unie ;en gedrag van oskou's politie Vier dagen voor bierdiefstal China bevestigt tweede satelliet Labour-leden willen naasting Ford Engeland Diefstal van geld Dalende vraag naar personeel in dagbladen PREMIER TROTS OP JAGERS ZEEHONDEN USDAG 17 MAART 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 PHEN AAN DEN RIJN Thijs Bezemer (56) van de enauto's en de fietsen" is in Alphen en in de wijde omge- van deze toekomstige stad aan de Oude Rijn een bekende onlijkheid. Hij kent heel veel mensen en nog veel meer en kennen hem. Dat heeft hij in hoofdzaak aan zijn werk nan van de ambulances" te danken. De oudere sportlief- »rs kennen hem nog uit de tijd, dat hij de kleuren van de lalvereniging "Alphen" knap verdedigde. pel het Thijs in de achterlig- jaren in zaken goed is gegaan -heropende vorige week in het (vernieuwde pand op de hoek xrftstraat 'en de J. W. C. raat z'n keurig ingerichte en bromfietsenzaak en zat a* in z'n kantoortje rondom doemen- en fruitmanden is jh dezelfde joviale Alphenaar n, die hij altijd is geweest heeft het in zijn zakelijke loop- nie altijd even gemak- en gehad. Nog niet zo heel lang Ka c kwam hij financieel maar uit met dat ziekenvoer. komt nu gelukkig verande- r daarom: „Over die moei en praat ik niet meer. Dat is i tijd. Er wordt nu iets aan door de regio-regeling. Het ie gemeentebestuur en de j van B en W uit de omge- ebben voor mijn problemen legrip. Als. particuliere ervoerders hebben we altijd subsidie gedraaid. Vier en uur per dag moeten we staan. Voor ongevallen en eken, die met spoed in het se of één van de Leidse zie- I ea moeten worden opgeno- I 1 Gebeurt wel, dat we met iekenauto's tegelijk moeten en, zoals vorig jaar bij dat re ongeval onder Hazerswou- loden) en bij dat ongeluk bij ais. waarbij negen Ambone- het leven kwamen". Bezemer heeft zijn taak als ervoer der altijd hoog opge- vader Johannes Bezemer er in 1946 mee. Thijs was eeds in de zaak: garage en landel. Als jongen van twaalf ng hij in 1927 zijn vader hei- het bedrijf, dat deze in 1924 ergenomen van J. R. Schou- garagebedrijf hield niet al- repareren van en hande- •yj auto's, maar ook het taxiver- 't Was hard werken van morgen tot de late avond. I" eer we over vroeger spreken Thijs te lachen. Hij zegt: bben toen wel lol gehad. Als van dertien jaar zat ik al het stuur van een vrachtau- mocht natuurlijk niet. De po- ek echter niet zo nauw en als één zag aankomen, dan t" je gauw een straat in. Die reden bepaald niet hard. Een dertig kilometer. Je moest, s nu, achttien zijn om je rij- te bemachtigen. Op m'n 16e reeg ik de eerste bekeuring. :t het nog als de dag van gis- Agent Davelaar schreef me zei, dat ik nog niet mocht Twee jaar later behaalde ik rijbewijs. Examinator was de Cees Combee Door Foto Will Dijkman heer W. A. (Willy) Lam. Tc Moest over de Hooftstraat naar de Here- weg rijden en terug. Dat was alles. Nu gaat het zo eenvoudig niet meer. Het kan ook niet". Wanneer Bezemer het over die goede, oude tijd heeft raakt hij niet uitgepraat. Hij herinnert zich nog de vrachtwagen van vader, waarvan de wielen door kettingen werden aangedreven en waarmee hoogstens twintig kilometer werd gehaald. De ruitenwissers en de richtingaanwijzers moesten met de hand worden bediend. Met deze au to ging „Alphen" altijd naar de competitiewedstrijden, onder an dere naar Haarlem en Gouda. Wan neer er 'n bruggetje genomen moest worden, kwam er mankracht aan te pas. De auto kon de „vracht" na melijk de vaak nogal hoge brugge tjes niet over krijgen. Moest er een van de spelers onderweg een „bood schap" doen, dan reed de wagen ge woon door. Een sprintje was vol- SKOU (Reuter) De Ameri- e ambassade in Moskou heeft En bij het Sowjetrussische mi- ie van Buitenlandse Zaken ge- teerd tegen het optreden van tie, die kort tevoren een Rus arts, diens vrouw en kinderen Bang tot de ambassade ver- toen zij daar inlichtingen i vragen over emigratie naar renigde Staten. Incident deed zich voor toen de la 43-jarige Wassili Nikitenkow Un gezin het ambassadegebouw binnengaan. Zij werden door agenten tegengehouden ,en te- luwd. Nikitenkow klemde zich hek vast en schreeuwde om Personeel van de ambassade toe en toen ontstond een trek- ^■n duwen aan de arts, waaraan ^Pte een einde kwam toen het ^F^el het hek achter hem wist DEN HAAG Het was niet alleen dat een 36-jarige losarbeider uit Bo degraven een plezierige avond wilde hebben, doch kennelijk bezat hij er ook voldoende dorst voor. Maar het geld om die dorst te lessen, ontbrak kennelijk, zoals de officier van justi tie bij de Haagse politierechter moest vaststellen. Verdachte had zich schuldig gemaakt aan diefstal van niet minder dan vier kratten bier. Verdachte liet bij de rechter ver stek gaan. "Hij vindt dat zeker de moeite niet waard", opperde de offi cier, die daar een andere mening op na bleek te houden. Het kon in dit geval niet zonder gevangenis straf aflopen en de eis luidde een week. De rechter volstond met opleggen van vier dagen gevangenisstraf. TOKIO (AP) Communistisch China heeft pas gisteren officieel be kend gemaakt, bijna twee weken ge leden (op 3 maart) een kunstmaan te hebben gelanceerd. De lancering was op 4 maart al bekend gemaakt door de Amerikanen. De satelliet weegt volgens de Chi nezen* 221 kg en doorloopt in 106 mi nuten een baan waarvan de hoogte varieert van 226 tot 1826 kilometer. De baanhoek met de evenaar be draagt 69,9 graden. Op twee frequen ties zouden reeds vele gegevens over wetenschappelijke waarnemingen naar de aarde zijn gezonden. Bij zonderheden zijn hierover niet be kend gemaakt. China lanceerde de eerste kunst maan 173 kg) op 24 april 1970. Toen werd dit slechts één dag later offi cieel bekend gemaakt. Volgens Amerikaanse deskundigen betekent deze lancering van de basis Sjoeang Tsjeng Tzoe nabij de Russi sche grens, dat China goede vorde ringen maakt bij de ontwikkeling van een betrouwbare intercontinentale raket. doende om weer plaats op de bank In de laadbak te kunnen nemen. Vader Bezemer begon zijn zaak in de J. W. C. Bloemstraat en nam in 1928 het hoekpand aan de Hooft straat over. Daar was toen 'n hoe denwinkel in gevestigd. Hier ging hij rijwielen verkopen. Thijs heeft de garage na de oorlog afgestoten, omdat hij door generatorgasvergif tiging, opgedaan in de oorlog, niet meer in dat bedrijf mocht werken. Hij is zich toen naast de rijwielhan del toe gaan leggen op het zieken- vervoer en heeft daar nooit spijt van gehad. De taxi's het oudste bedrijf in Alphen bleef hij trouw. Wel heeft hij het trouw- en begra fenisrijden eraan gegeven, omdat het een verliespost voor zijn bedrijf betekende. DEN HAAG Een 21-Jarige bouwvakarbeider had op bouwwerken in Bodegraven, Boskoop en andere plaatsen een aardige bijverdienste ontdekt. Regelmatig werd nl. lood ge stolen in samenwerking met een an dere bouwvakker. Het bleef niet bij meenemen van afvalstukjes, zoals aanvankelijk het geval was, doch later werd een spe ciale rit naar bouwwerken onderno men om lood op te halen. Reeds eerder heeft de hoofddader in deze gebeurtenissen zich voor de Haagse rechtbank te verantwoor den gehad, doch de zaak tegen de me dewerker moest worden aangehouden. De officier van justitie vond bij behandeling van de strafzaak tegen verdachte reden om wel wat clemen- ter straf te eisen dan tegen de hoofd dader en eiste 7 maanden gevange nisstraf waarvan 4 maanden voor waardelijk. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en verdachte veroordeeld tot f 150 boete en voorwaardelijk twee maanden gevangenisstraf met proef tijd van 2 Jaar. Amateur Krijgsman-NBB Voor het ziekenvervoer bedient hij de gehele regio Alphen, behal ve Boskoop en Nieuwkoop, die een eigen ziekenauto hebben en sinds kort ook niet meer Hazerswoude. waar de E.H.B.O. het vervoer ver zorgt. Toch komt hij nog wel eens in die laatste plaats als het parti culier ziekentransport betreft. Nu wordt het zo, dat men het vervoer van zieken in regio-verband gaat regelen, waarbij de particuliere be drijven worden ingeschakeld. Thijs heeft goede connecties in „zijn" ge bied met doktoren en politie. Aan 't slot van 't langdurige ge sprek in z'n nieuwe rijwielzaak geeft Thijs een goede raad mee: „Alle halve en hele zieken moeten een fiets kopen en niet meer roken en drinken. Dat heb ik ook nooit ge- TER AAR De gemeenteraad van Ter Aar komt morgen bijeen 's avonds om acht uur voor de vol gende agenda: ingekomen stukken, wijziging verordening reinigings rechten. aankoop grond ten behoeve van de reconstructie van de Kerk- weg en overname in beheer en on derhoud van een gedeelte van deze weg, vaststelling begrotingen voor 1971, vaststelling bedrag per leerling lager onderwijs, vaststelling voor- LONDEN (APP, Reuter) Dertig Labour-afgevaardigden in het Britse Lagerhuis hebben in een motie de nationalisatie van "Ford-Groot-Brit- tanië" gevraagd. Dit initiatief komt de dag na het vertrek van Henry Ford II uit Londen, waar hij zich van de situatie bij de Britse Ford fabrieken op de hoogte heeft gesteld. Ford bevestigde dat hij niet meer in Engeland wil investeren, gezien de labiele situatie waarin de Ford fabrieken zich door de aanhoudende arbeidsconflicten bevinden. Bij Ford wordt al zes weken gestaakt voor loonsverhoging. De publieke opinie In Engeland is nogal in beroering ge bracht door de scherpe kritiek van Henry Ford op 't sociaal-economisch beleid van de Conservatieve rege ring. Ford verklaarde nadrukkelijk dat hij door de uiteenzettingen van premier Heath niet gerust was ge steld. In de Labour-motie worden de uit spraken van Ford „provocerend" genoemd. De indieners zeggen dat Ford grote winsten heeft gemaakt door de lonen van de werknemers bij de Britse Ford-fabrieken lager te houden dan bij andere Britse autofa- brieken. Zij wijzen voorts op de „lan ge geschiedenis van het bittere ar beidsconflict bij de Ford-fabrieken in Detroit". schotten bijzondere scholen en bij zondere kleuterscholen, comptabele besluiten. In de raadsvergadering van acht december 1970 werd een nieuwe ver ordening op de heffing van reini gingsrechten vastgesteld, waarbij deze rechten per perceel werden verhoogd van vijftien tot f 45,00. De ze verhoging wordt door het ministe rie van Economische Zaken te sterk geacht in verband met ongunstig ef fect daarvan op de publieke opinie Het ministerie stelt zich op het standpunt dat de verhoging in fasen moet gebeuren en vindt dat voor 1971 volstaan moet worden met een verhoging tot f 35,00, waarbij inbe grepen is de verstrekking van de plastic zakken. B. en W. stellen nu de raad voor overeenkomstig deze brief van het ministerie de reini- ginsrechten voor 1971 te stellen op f 35,00. Voor de verbetering van de Kerk- weg moet nog een stuk grond ge kocht worden van de polder Nieuw koop, 245 vierkante meter tegen f 1,50 per meter. De polder heeft er bij bedongen dat het onderhoud van het gedeelte weg tussen de Korter - aarseweg en de brug over de Ring- sloot door de gemeente wordt over genomen. De Heidemaatschappij heeft reeds een plan gemaakt voor de algehele reconstructie van de Kerkweg, met begroting en bestek. Gedeputeerde staten hebben hun goedkeuring aan de uitvoering van het plan Kerkweg, opgeschort, totdat in de vaste financiering is voor zien. Alphens ziekenvervoerder Thijs Bezemer tussen de glim mende fietsen in zijn nieuwe rij wielzaak. daan. Ik loop nog iedere avond Gouwsluis in het rond. Dat fietsen gezond is bewijst burgemeester mr. R. M. Gallas. Hij zit er dagelijks op en heeft vorige week nog een nieuwe bij mij gekocht". LEIDEN/DEN HAAG Bij het verrichten van werkzaamheden in een zièkenhuis pleegde een 24-jarige Leidse schoonmaker regelmatig klei ne diefstallen. Uit tasjes, laden van kasten en jaszakken ontvreemdde hij geld, waarvan de officier bij de Haagse politierechter bedragen van f 10 tot f 25 noemde. Er werd een val opgezet middels bankbiljetten, voorzien van kleurge- vende poeder. Toen die kleur aan de vingers van de schoonmaker werd waargenomen, zat hij in de klem. Verdachte ontkende andere diefstal len te hebben gepleegd, doch de offi cier was daar niet zo zeker van. Hij wilde nu volstaan met een geldboete van f 100, waartoe de rechter ver oordeelde. AMSTERDAM (ANP) De Schiedamse amateur-bokser Ton- ny Krijgsman ls van oordeel dat de nationale titel in het vederge wicht door de Nederlandse Boks- bond (NBB) ten onrechte op 8 maart is toegekend aan zijn te genstander, de Amsterdamse bok ser Iwan Roesli. Omdat Krijgs man meent, dat dit kampioen schap hem toekomt, heeft hij een kort geding tegen de NBB aan gespannen, dat gisteren voor de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Sthee- man, heeft gediend. Krijgsman vraagt de president, de NBB te bevelen, de aan Roesli toe gekende titel in te trekken en deze in het openbaar toe te kennen, op straffe van een dwangsom van f 1.000,—. De advocaat van Krijgsman, m: G. G. Abeln, zei dat bij de weging voor de finalewedstrijd op 8 maart in het nationaal congresgebouw in j Den Haag Roesli te zwaar woog, 57,7 1 kg in plaats van het maximum van j 57 kg. De NBB-voorzitter Hofman I had toen tegenover Krijgsmans trai ner, De Haan, bevestigd dat Krijgs man automatisch kampioen was ge worden ingevolge de reglementen. De Haan had toen een zogenaamde 'vrije' wedstrijd aangeboden terwille van het pubhek, maar Roesli wei gerde. Krijgsman had daarna eeo flesje limonade gedronken en twee broodjes gegeten. Omdat hij ervan overtuigd was, dat er niet meer ge bokst zou worden. Om kwart over negen was Hofman bij trainer De Haan gekomen met de mededeling dat Roesli, op een andere weeg schaal gewogen, het juiste gewicht had, en er alsnog kon worden ge bokst. De Haan was niet bij deze we ging tegenwoordig geweest. 'Aftrainen' Volgens mr. Abeln was Roesli gaan 'aftrainen', hetgeen verboden is krachtens de reglementen. Tot ver bazing van Krijgsman, die de wed strijd op punten verloor, werd de titel toegekend aan Roesli. Mr Abeln zei, niet te begrijpen hoe de weging op de andere weegschaal, bo ven die op de officiële gesteld kon worden. De NBB-voorzitter had vol gens de advocaat gezegd, dat het een vrije wedstryd zou worden en uit drukkelijk verklaard, dat Krijgsman kampioen was. Het is heel erg onre gelmatig gegaan, aldus nu*. Abeln. die zei dat de NBB het aanbod had gedaan om de wedstrijd over te la ten boksen. Krijgsman was hierop niet ingegaan. De raadsman van de NBB, mr. H W. Harreveld, deelde mede dat de weegschaal, die eerst werd gebruikt, pas was gelakt en niet behoorlijk functioneerde, vooral bij boksers, die tegen hun gewicht aanzaten. Voor dat de even wichtsstand werd bereikt, bleef hij vastzitten, zodat het ge wicht niet juist was te bepalen Roes U's trainer zei dat de weeg schaal niet deugde en de NBB-voor zitter keurde het apparaat af, na het protest van de trainer. In de kelder van het congresgebouw werd een an dere, uitstekende weegschaal gevon den. aldus de advocaat Deze werd door de technische commissie ge keurd en in orde bevonden. Roesli bleek bij de derde weging niet te zwaar. De advocaat ontkende dat de heer Hofman zou hebben gezegd, dat Krijgsman kampioen was en er al leen nog maar een vrije wedstrijd zou komen. Fout De NBB-voorzitter, die later zelf ook nog als getuige door de presi dent werd gehoord, verklaarde dat hij in de pauze aan trainer De Haan had medegedeeld dat het finalege vecht zou worden gehouden. Het ge bruiken van de eerste weegschaal was, volgens de NBB-voorzitter, een organisatorische fout geweest Trai ner De Haan was medegedeeld dat er een tweede weging zou plaats hebben. Mr. Harreveld merkte nog op dat de NBB al Jaren geleden had be paald, dat in een geval, zoals zich 8 maart had voorgedaan, de bokser onder toezicht van de technische commissie in een wedstrijd moet aantonen dat hij de titel waardig is. Volgens de advocaat wist Krijgsman dat het geen vrije wedetrijd was. Trainer De Haan, die als getuige werd gehoord hield staande dat Hof man na de weging had gezegd, dat Krijgsman automatisch kampioen was. Ook werd nog als getuige ge hoord een lid van het hoofdbestuur van de NBB, J. P. Kaneman, die zei dat De Haan zich ermee akkoord had verklaard, dat er een andere weeg schaal zou komen. De Haan ontken- dé dit. Mr. Harreveld stelde dat de meest billijke oplossing is dat de party wordt overgeookst. Roesli is i ni bereid de titel af te staan, zo voegde hy eraan toe. De president doet 23 maart uitspraak. In Londen zal binnen afzien bare tijd op Parliament Square (het plein voor het parlements gebouw in Westminster) een standbeeld van drie en een halve meter hoog voor wijlen Sir Win ston Churchill worden opgericht. De keuzecommissie heeft haar oog laten vallen op dit ontwerp van Ivor Roberts-Jones, een van de negen beeldhouwers, die wa ren uitgenodigd om een beeld te ontwerpen. Op de foto: het ont werp, dat ruim een halve meter hoog is. Het definitieve bronzen beeld komt te zijner tijd op een voetstuk van bijna drie meter hoog te staan. Basken in anrest Tijdens een politie-actie in Bilbao zijn veertig le den van de Baskische ondergrondse organisatie ETA gearresteerd, die zich gespecialiseerd hadden in bank overvallen. De politie kon de groep oprollen na de arrestatie van een ETA-leider, toen deze op 7 maart een schuilplaats van de organisatie In Bilbao verliet. In die schuilplaat- werd een ten dele bewapende groei verrast, die na een waarschuwings schot wapens en munitie neerlegde. AMSTERDAM (ANP) Uit een onderzoek onder 20 dagbladen is ge bleken dat in de maanden januari en februari van dit jaar ongeveer 9 pet minder advertentieruimte is gebruikt voor het aanwerven van personeel dan in dezelfde maanden van 1970. Van tien landeiyke bladen bleek dat 11 pet minder advertentie ruimte is gebruikt en van 6 Rotter damse bladen by na 12 pet. In vier Haagse kranten daarentegen steeg het volume voor personeelsadverten ties in de twee maanden met ruim 2 pet, zo biykt uit een onderzoek van het Cebuco, Centraal Bureau voor de Courantenpubliciteit ST. JOHN'S (Reuter) De pro vinciale premier van Newfound land Joseph Smallwood vindt dat de „propaganda en de nonsens en het geklets" over de jaariyke zee- hondenjacht „voldoende is om Je maag om te keren". Vanaf een schip in het ys ter hoogte van Labrador nam Smallwood het doden van de zeehonden in ogen- schouw en zei dat de „Newfound- i landers .niet wreed zyn New- j foundlanders brengen niet graag Uchameiyke- pyn toe en hen daarvan te beschuldigen is een gruwelyke lastering". Smallwood die al eerder verklaarde de jacht, waarby Jonge zeehonden worden doodgeknuppeld, persoonlek te zullen verdedigen by premier Trudeau en minister van Vissery Jack Davis, „Was nog nooit trotser geweest op de bevolking van New foundland dan gisteren en van daag By het zien hoe deze mensen hun werk verrichten". LEIDEN De afdeling Leiden van de Party van de Arbeid komt vry- dagavond om 8 uur in Zaal Mekel (Hogewoerd 87) byeen voor een open bare ledenvergadering. De agenda vermeldt onder meer de verkiezing van een nieuwe secretaris, de voorbe- reiding van het buitengewoon PvdA- congres op 20 maart en de verkie- I zingsactie. Het bestuur stelt kandi- I daat voor de functie van secretaris de heer L. G. A. van Es. De huidige secretaris, de heer L. F. Meyer, moet aftreden wegens dienstplicht. Op 29 maart zal PvdA-Ujsttrekker Den Uyl een werkbezoek aan Lelden brengen. Op het programma staan voorlopig een gesprek met B. en W., een bezoek aan enkele Laidse verpau perde wyken en een btcpreking met enkelen, die werkzaam zyn in het i Leidse sociale werk.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11