SV NIET VAN DE KOOK Bittere resuitaten voor Manchester C en Chelsea lilipsclub met 2-0 tegen FC Vorwarts karig beloond Holland tot de Sport staat water lippen 00K VOOR HOGE SPAARRENTE In strijd om Europa Cup 2 W* Merckx start als leider in Parijs-Nice Swift rijdt in klassiekers met nieuwelingen Een overbetaald superspektakel gametuwtydmee-ganaardenmb jsRPi iAO 11 MAART 1971 PAGINA 23 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD gp HOVEN PSV kan goedgehumeurd boeken voor Oost- nu het Vorwarts gisteravond op een 20 achterstand igenlijk was het nog niet eens zo zeer die marge, die de irenaren vertrouwen in de doortocht naar de halve finale [Europa Cup II moet hebben gegeven. PSV bouwde zijn oral op geloof in eigen kunnen en doortastendheid, en •en fundamenten, die de ploeg lange tijd niet tot zijn :ing had. Meel. De laatste compe- jtrijden tegen SpOrta en hte bewezen nog eens, dat \zijn rats zit, zodra een \der van naam moet streden. Vorwarts, dat ]pd vorig jaar nog deed mocht onder de noe- Iden gerangschikt. I toen het PSV de eerste een vlekkeloze strate- mde. Hoe vaak raakte Ier dit seizoen niet van f als het eigen spel niet itten, als de tegenstander (naar zijn doel leek te igje paniek dit keer in het i verwachtingsvol gonzende zag het allemaal wel zitten, terwijl Kurt Linder zijn elf driftig op het zwak kloppende hart van de Oost- dultse verdediging wees. Wim van den Dungen bijvoorbeeld had zijn vaak valse vrijheid steed langs de lijn, waar Vorwarts zich steeds in trosjes ophield, uitge buit in plaats van door het cen trum, waar de weg veel minder was opgebroken. Van den Dungen: „Linder zei mij vooral voorzichtiger op te rukken en als ik het deed, door het mid den". Waarna PSV zich in de herkansing opeens veel meer kansen schiep. Enerzijds was dat het gevolg van (eschouwers)PSV kromde op het moment, dat verwijten al over en de kleedkamer knalden, an Overhoff ijl oor: haafdi ode jortpark (uitverkocht met de verscherpte aandacht voor het centrum, anderzijds het conditiete kort van Vorwarts. Want Kiupel moet beter hebben geweten, toen hij riep: „PSV scoorde te snel na de hervatting. Dat maakte mijn spelers nerveus". Wat vreemd lijkt voor een elftal, dat bulkt van de routine van „bejaarde" spelers. Nee, Kurt Linder stelde het reëler: „Ons tempo, zowel voor als na rust, brak Vorwarts. Verschillende spelers kon den ons niet meer volgen, omdat ze door de winterpauze domweg een paar maanden het wedstrijdritme hadden gemist." Wat no g niet wegneemt, dat de eerste, vlotte treffer van PSV na tuurlijk psychologisch voordeel bete kende. Mulders stoorde zich op links niet aan de voor buitenspel wapperende Oostduitse verdedigers en zijn trekbal werd door Joh an Devrindt in de verste hoek verzil verd 1—0 drie minuten na rust PSV wist zijn rustig volharden zijn opvallende mentale zekerheid, be loond en Ijverde alleen nog maar ield joeg PSV door een le tweede helft als dag verschillend van de eerste islotte met een 20 zege karig werd beloond, it dubbel genieten van dit omdat er in die eerste ;ier meer dan ooit reden lervositeit, die het Philips- zo vaak ontwaardde. tig minuten, waarin tacti- Linder In Hans Georg |n gelijke, zo niet zijn moest erkennen. Kiupel basis van een 4-4-2-sy- n spelers de brede stroken zijlijnen als slagveld aan. luitse afweer richtte het voor een n0g rustgevender score, gen dan ook zeer conse-1 verstandig door het centrum dan, waar Devrindt, lang geblokkeerd door de even robuste Begerad, te ontstuimig met de kansen om sprong. Twee keer keek hij Zul- kowski recht in de ogen, maar zijn schoten zwaaiden tot naast het doel af. Tot juist Wim van den Dungen de zilvervloot uit liet varen. Zijn onzekere start wreekte zich eerst nog in een mislukte een-twee, toen een schot goud waard zou zijn ge weest. Toen Johan Devrindt hem met nog tien minuten te spelen echter opnieuw in stelling bracht op de penalty-stip, won Van den Dun gen het van zichzelf. Zijn driftige knal caramboleerde via Zulkowski over de lijn: 2—0. Van den Dungen later: „Je weet niet hoe heerlijk het is een voor mij zo moeilijke wedstrijd zo te beëindigen. de sneeuwranden, die de links en rechts flankeer - r de vier op het midden- steeds model aanboden, tt nog de geniaal manoeu- Nöldner, die het voetbalin- it dikke lagen op zijn ge !t staan. vrijgelaten door de puur d ingestelde Wietse Veen t heeft geen zin mij te la- iemand volgen kan ik 1st precies wat hij moest eiwerk op de flanken, tot ich ook al langs die zijlij goi in aanbieden, on, Verrassing she! fes eigenlijk de grote ver- lie Kiupel PSV bereidde, postte alleen Wruck en :g aan het front, die zich het centrum concentreer- van den Dungen en Hen- ok Jensen, PSV's vleugel- constateerden verrast nstander te hebben en ga- gretig over aan offensieve parts, als die twee eenmaal waren gesneld, via over de flanken uitbrak, op rechts en vooral Gross links snorden uit de twee- onbekommerd langs de doelman Jan van Be- vleugelschoten bezig te als onvolwassen gebrandmerkte PSV? Het is alleen maar afwachten of de groei doorzet, daar in Oost- Berlijn. 'linderploeg PSV: Van Beveren Van den Dun gen, Strik, Radovic Van Stippent en Munk Jensen Veenstra, Van der Kuijlen en Vos, Schmidt Hansen, De vrindt en Mulders. Vorarts Berlin: Zulkowski, Frassdorf, Hammann, Begerad en Withulz, Kgr- ner, Wruck Andresen en Strubing Malke, Nglder, Grossheim en Piepen- burg. op gat' al om ■tv „Dat opkomen deed Vor- «P, Ja". fim van den Dungen ver- i nogal eens in onverwacht ade vleugelspitsen. „Ik ge- ze me gewoon naar voren in te lokken en dan was er ünand aan mijn kant weg. er onrustig door". Wat fou- hem en Munk Jensen tot tad. De opbouw bij PSV in aanvang al door ver- Ip het middenveld ging het ïeel beter, waar Harry Vos de aanvalsbesognes van door een numerieke teid werd overspoeld, ter- y van der Kuylen veel last ner en zijn nog altijd pijn- had. Scoringskansen stte die eerste drie kwartier niet meer dan twee, zij het fraaie scoringskansen, ander, dat die mogelij khe- de „uitwijkende" tacktiek warts juist in het centrum 'boren, waar Wietse Veen- eerste kee r doelman Zul- öevallig goed zag gokken, de tweede keer iets te gebruikte. dat PSV het toen al niet f het midden zocht, omdat iidt Hansen op rechts „off-day" verbeet en Eef en Veenstra op links om toch hoofdzakelijk zwoeg- het afbreken van de repu- ene Otto Frassdorf. s Georg Kiupel in de rust [de 0—0 helder voor ogen begr jpelijV Z' gjes J later: „Die eerste wa ö,ct E? Se di .F h Shmi tocl 20, een geldig paspoort voor de halve- finale? Linder: „Een bijzon der gunstige uitgangspositie". De Oostduitse grimmigheid, vooral ach ter de muur een mythe voor het vaderlandse voetbal, zou PSV, zou Kurt Linder nog kunnen verontrus ten. Het gezicht van Linder verried echter geen angst. Gek, na zo'n zelfbewuste prestatie van het lang DOURDAN (ANP) Eddy Merckx heeft er zorg voor gedragen dat hij vandaag in de leiderstrui van start gaat voor de grote etappe-wedstrijd Parijs-Nice. Hij won woensdag het voorafgaande tijdritje over 1700 me ter in de omgeving van Dourdan in 2 min. 49 seconden. Hij werd gevolgd door Raymond Poulidor (2.51.4), de Spanjaard Luis Ocana (2.53.6) en de Italiaan Franco Bitossi (2.55.6)# De ze vier coureurs kregen vandaag bij de werkelijke start een bonificatie van resp. 5, 3, 2 èn 1 sec. De tijd, die zij maakten zal niet worden op genomen in het algemeen klassement. Joop Zoetemelk werd als vijfde ge klasseerd. FC Vorwarts-doelman Zul kowski zit verslagen in het doel. Johan Devrindt rent juichend naar zijn ploeggenoten: het is 1—0 voor PSV. LEIDEN Het bestuur van do Leidse Ren- en Toerverenlging „Swift-combinatie" heeft besloten onj in het komende seizoen met zijn nieuwelingen aan vrijwel alle „klas* siekers" en belangrijke wegkoersen als ploeg te gaan deelnemen. In het verleden heeft men daar al eens mee» succes mee geboekt. Er is reeds een voorlopige selectie gemaakt en die wordt gevormd doo» Cees Valentijn, Ton van Bemmelen, Aat v. d. Voet, Piet van Leeuwen, Cees Akerboom en Jan Jansen. Er zullen steeds vier renners voor een bepaalde koers worden aangewezen. De nieuwelingen van „Swift" be« ginnen als ploeg met een drietal Zeeuwse wedstrijd, t.w. zaterdag 17 april: criterium van Bosele, zaterdag 24 april: ronde door Walcheren en zaterdag 1 mei: omloop van Nieuw* Kapelle. Over deze drie koersen wordt een ploegenklas6ement opge* maakt met als inzet de P.Z.C.-trofee. Voorts wordt er gereden om een „klassieker"-clubtrofee voor nieuwe* lingen en daarvoor tellen de navol* gende wedstrijden mee: zaterdag 29 mei: Flevo-toer te Dronten; zater dag 5 juni: Land van Bart je te As* sen; vrijdag 11 juni: ronde van Mid den-Nederland te Utrecht; zaterdag 21 aug.: omloop van Niekerk; zater dag 4 sept.: omloop van het Zuiden te Eindhoven; zondag 12 sept.: Ster van Bladel en zaterdag 18 sept.: ron de van Midden-Brabant te Dongen. Voetbal In de eerste divisie van de Engelse voetbalcompetitie heeft Nottingham Forest woensdag avond met 1-0 gewonnen van Tot tenham Hotspur. De wedstrijd werd gespeeld in het stadion van Totten- ham Hotspur. NEW YORK (ANP) De New York Times heeft woensdag naar aanleiding van de strijd om de we reldtitel zwaargewicht tussen Cas- sius Clay en Joe Frazier geelst dat het beroepsboksen in Amerika wordt verboden. "Men moet erkennen dat het hier alleen maar gaat om bloe dig amusement, dat in zijn nutteloos heid en decadentie herinnert aan vergane beschavingen", aldus het blad. "Dit had met de mannelijke kunst der zelfverdediging niets te maken. Het was een overbetaald su perspektakel, waarbij twee mensen elkaar onder de ogen van een hys terische massa trachtten te verwon den. Een voorstelling als deze is in wezen onmenselijk en onwaardig". Voetbal Het Belgische UEFA-jeugdelfbal (spelers van 16 tot en met 18 jaar) heeft in Oberkorn met 30 van Luxemburg gewonnen. O Gewichtheffen De Russische gewichtheffer Adamgnatov heeft woensdag tijdens internationale wed strijden in Rostov zijn eigen werel-d record drukken in de vlieggewicht- klasse met een halve kilogram ver beterd en gebracht op 114.5 kilogram. DEN HAAG Het ogenblik geneigd zou zijn te veronderstellen, lijkt niet veraf dat tussen ADO Is het, bij voorbeeld, een volstrekt en Holland Sport overeenstem- uitgesloten zaak dat ADO en Hol- ming zal worden bereikt over het land Sport overeenstemming zouden gezamenlijk bespelen van het Zuiderpark. Tussen de besturen van beide verenigingen, althans door enige leidinggevende func tionarissen van de twee Haagse clubs, zijn in de afgelopen weken gesprekken gevoerd die in een voorlopig akkoord zouden zijn uitgemond. Een aanwijzing daarvoor vormt mede het feit dat het bestuur van ADO voor volgende week woensdag de verenigingsraad (het hoogste „gezagsorgaan") voor een buitengewone, informele verga dering, heeft geconvoceerd. Daaruit mag worden geconcludeerd dat ADO's bestuurderen de leden van het huidige verloop van de bespre kingen met Holland Sport in kennis willen stellen, eventueel zelfs hun j vermogen aan te passen. Daarnaast fiat willen vragen het akkoord te ook heeft men soms horen verlui mogen bekrachtigen. den dat bestuurslid Hans Katten- burg al eens heeft overwogen zich Aan de andere kant evenwel mag Uit Holland Sport terug te trekken, men zich afvragen of „de gezamen- maar dan wél en alleen dan als de lijke bespeling van het Zuiderpark- j situatie het voortzetten van zijn be- hebben bereikt over een fusie? Of, wellicht, dat ADO zelfs Holland Sport gaat„opkopen"? Het zijn gissingen, dat vooral. De verantwoordelijke leiders van ADO en Holland Sport hullen zich in een begrijpelijk stilzwijgen. Ook het ge meentebestuur, dat ten nauwste bij de besprekingen is betrokken, wenst geeen enkel commentaar te ver strekken. Niettemin mag als bekend worden verondersteld dat Holland Sport, in alle geledingen, het water tot aan de lippen is gestegen. Zowel op het organisatorische, financiële als sportieve vlak. Stichtings-voorzitter L. Kroesemelj- er van Holland Sport heeft, vooral de laatste weken, herhaaldelijk la ten doorschemeren niet langer be reid te zijn de verliezen uit eigen complex" letterlijk moet worden op gevat zoals men in eerste instantie BRUGGE/CHORZOW Bittere resultaten voor het Engelse voetbal in de strijd van de Europese bekerwinnaars. De trotse winnaar van „Cup II" anno 1970, Manchester City, werd in Chorzow door Gornik Sabrze met 20 geklopt en de houder van de Engelse beker, Chelsea, botste in België met dezelfde cijfers onverwacht hard op Frans de Muncks FC Brugge. Zijn voor Gornik en Brugse (ie stappen naar de halve finales al bijna even klein geworden als voor PSV, anders is dat met Real Ma drid. De trotse Spanjaarden, in een vorige ronde al bijna uitgegleden tegen een clubje als Wacker Inns bruck. zullen in het Bernabeu-sta- dion de 10 achterstand, die in Cardiff tegen de plaatselijke „City" werd opgelopen, moeten goedmaken. De Bruggelingen in het stadion „De Klokke" rolden al in de vierde mi nuut van het duel tegen Chelsea van puur plezier bijna van de vol gepakte tribunes. De muur die de Britse verdedigers na het eerste sig naal van de Bulgaar Roussev be gonnen te bouwen, bleek uiterst wankel toen Rensenbrink en Mar- menout er met een flitsende combi natie op aanvielen. De bal kwam bij Johnny Thio terecht, die een voorzet secuur op het hoofd van de stugge spits Raoul Lambert mikte Omorzet secuur op het hoofd van de stugge spits Raoul Lambert mikte en diens kopbal was even simpel als doeltreffend: 10. Dat daardoor Chelsea defensieve plannen werden verstoord was dub bel erg, omdat de Londenaren in de voorhoede niet alleen Hutchinson, maar vooral ook Peter Osgood mis ten. Baldwin kreeg nog wel een goede kans die door goalie San ders teniet werd gedaan maar had Frans de Munck gedicteerd, moest Brugge het dan maar verder van uitvallen hebben. Een tactiek, die slaagde, want Celsea kwam de Brugse defensie niet voorbij en aan de andere kant was Houwaart nog dicht bi jeen doelpunt toen hij de lat raakte. Jubel Negentig duizend toeschouwers bejubelden in het Silezië-stadion van Chrozow weer eens het Poolse nationale voetbalidool Wlodek Lu- banski. Hij was het, die in de 34p minuut de basis legde voor de re vanche". die Gornik zo graag wilde voor de nederlaag in de finale van het vorige Cup n-toernooi, juist te gen Manchester City. Nadat Lu- voor het overige kon Brugge zich bansM had gescoord duurde het vijf rustig verlaten op z«n defensie, met minuten voordat de Polen de wraak in waardevoller cijfers konden uit drukken. Labanskl - weer terug na drie weken buitenspel wegens een blessure en Banas speelden Wilc- zek vrij en diens schot betekende 20. Vooral in de laatste half uur van de strijd (Lubanski had inmid dels de met vereende krachten sneeuwvrij gemaakte piste verlaten) vocht Manchester City desperaat terug. Hetgeen wel tot een reeks in cidenten, manr niet tet doelpunt^ aan het hoofd de voortreffelijke Zweed Kurt Axelsson. De Belgen konden zich daardoor ook nog voldoende met de aanval bemoeien en dat resulteerde onder andere in een knappe kopbal van Henk Houwaart die het doel op een haar na miste. En een minuut later (40) was het wél raak, toen Mar- menout een indraaiende corner van Thio inkopte: 2—Na »^st, af leidde, hoezeer Mike Summerbee en Francis Lee ook aandrongen. Banas en Towers kwamen in het boekje van de Griekse, zeer tolerante arbi ter Vamvakopoulos. Real Madrid was in Cardiff op nieuw geen schaduw van de ster- renploeg uit het verleden. De Welshmen, spelend in de Engelse tweede divisie, dicteerden vrijwel de gehele wedstrijd. Ze maakten echter maar één keer gebruik van de kansen. Dat was in de 32e minuut toen de 17-jarige linksbuiten Nigel Rees twee man op het verkeerde been zette en spits Clark in staat stelde te scoren. In de tweede helft deed Real nog wel iets terug, maar toen stond goalie Eadie klaar om schoten van Perez en Velasquez te stoppen. Ver der hield Cardiff de zaak wel dicht en dat is eigenlijk ook niet zo ver wonderlijk, want de ploeg mag zon der twijfel de meest ervaren Britse formatie in Europees bekervoetbal worden genoemd: omdat Jaar op jaar moeiteloos de beker van Wales wordt gewonnen, speelden de man nen nu al voor de 28e keer een Eu ropese Cupwedstrijd. Voor de goede derde: Aamacio, Pirri en Grosso wa ren er bij Reel wal degelijk bij— stuursarbeid onmogelijk zou maken. Bovendien heeft het derde stich- tings-bestuurslid, Theo Fehling, aangekondigd aan het eind van het seizoen als zodanig te willen terug treden. Ook de positie van trainer Cor van der Hart is bij dit alles in het ge ding. De onderhandelingen met de Belgische eredivisieclub Sint Trui den zijn afgestuit op zijn te hoge financiële eisen, en voorzitter Kroe- semeijer zou hem hebben laten we ten dat het bepaald niet zeker is dat zijn contract met Holland Sport kan worden verlengd. Een koop door ADO van Holland Sport ondenkbaar? Niet helemaal toch. ADO zou, daartoe in de gele genheid gesteld door financiële steun van de gemeente, de bereid heid kunnen hebben getoond het gehele spelersarsenaal van Holland Sport over te nemen. Het zou de beste spelers van Holland Sport zelf kunnen behouden, een aantal spe lers wellicht transfereren en het resterende deel van de huidige Hol land Sport-contractanten naar de rijen der amateurs kunnen laten terugkeren. Het zou, bij voorbeeld, de huidige drie geldschieters van Holland Sport in behoorlijke mate schade loos kunnen stellen en voorzitter Kroesemeijer, de grootste aandeel houder van Holland Sport, op diens uitdrukkelijke voorwaarde, een (niet overheersende) positie in het ADO-bestuur kunnen garanderen. Tezelfdertijd dan zou niets het ge meentebestuur meer in de weg staan de opstallen in het Zuider park, die eigendom zijn van ADO, over te nemen. Blijkt tenslotte dat ook de KNVB niet geheel onkundig is van de stand van zaken in de onderhande lingen tussen ADO en Holland Sport. Een woordvoerder van de KNVB wenste althans noch te be vestigen, noch te ontkennen dat in die kringen rekening wordt gehou den met de mogelijkheid dat aan het eind van dit seizoen (of wel licht eerder) bekend wordt dat de Stichting Holland Sport wordt op geheven. Gevraagd althans of het sectiebestuur betaald voetbal zich er al op heeft beraden of en zo Ja op welke wijze de aanvulling van de eredivisie tot achttien clubs zal worden geregeld werd ons meege deeld: „Daar kan op dit moment geen Ja of geen nee op worden ge zegd. Dit is een te delicate zaak". Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 27