"Na de wedstrijd 4 of 5 koppen thee? "Treffer van Keizer oor Celtic Jiorele „nadreun" Madrid pover voetbal Piet Keizer: Jock Stein„Door dat derde doelpunt zijn wij verslagen M li UITSLAGEN HEEL GEWONE WEDSTRIJD LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Landskampioenen AjaxCeltic 90 Carl Zeiss Jena'Rode Ster Belgrado 32 Atletico Madrid Legia Warschau 1—0 Bekerwinnaar* PSVVorw&rts Berlin t—0 Gornik Zabrze Manchester City 20 PC BruggeChelsea 2—0 Cardiff City—Real Madrid 1—0 Runners Up Cup Liverpool Bayern MUnchen 30 Leeds UnitedSetubal 21 Tennis De Engelse prof Mark Cox heeft tijdens de open tenniskam pioenschappen van Australië, die to Sydney worden gehouden, voor een sensatie gezorgd. Cox schakelde ln de achtste finales de Australiër Rod Laver uit in via* sets'. 63, 44* 6—3, 7—6. Voor Laver ls daardoor een nieu we "Grand slam", het winnen van de toernooien in Sydney, Parijs, Po* rest Hills en Wimbledon, onmogelijfe geworden. Als je in de rust de kleed kamer binnenkomt staat er een blad met een grote pot. Met een stuk of twintig dampende koppen thee. Dan pakt iedereen een kop. En dan ga je dat op je gemak op drinken. Op je vaste plaats. Thee is erg goed voor de dorst. Ik heb in de voetbal lerij nooit anders gehoord. Overal, ook in het buiten land, krijg je thee. Zelfs in Albanië, al is de thee daar anders, een beetje zoeter. Van thee heb je bij het voet ballen geen last. Een be langrijke overweging. Boven dien kom je van thee niet zo aan. Óok een overweging. Na de wedstrijd is er weer thee. Ik vind het dan lekker om 4, 5 koppen achter elkaar te drinken. Je hebt hard ge werkt en je bent bezweet. Je hebt vocht verloren en je hebt dorst. Thuis drink ik ook veel thee. Dat komt, omdat mijn vrouw er gek op is. Als we thee ma ken nemen we twee mokken, een zakje thee en een enkele keer wel citroen. Thee een vrouwendrank? Is voetballen een vrouwensport dan? Ook als't geen rust is... Pickwick thee van Douwe Egberts Piet Keieerthee goed voor de dorst. JDERD. ►AG 11 MAART 1971 PAGINA 16 Totale ontreddering in dé Celtic-defensie Piet Keiier (links) heeft de trilogie voltooid. ADVERTENTIE der al op twee doelpunten achter stand gezet. Eerst expedieërde Jo- han Neeskens een verre uittrap van Stuy richting Cruijff (Neeskens: "Ik zag dat Johan vrij stond en kreeg mijn voet tegen die bal") die een knap doelpunt signeerde: 10. Over drempel Ajax was over de drempel (Michels "oude" verhaal) en ging nog feller op jacht om die marge uit te bou- AMSTERDAM Aangenomen dat Ajax Glasgow overleeft (en wie gelooft daar niet in?; zelfs bij een 41 nederlaag is de Michels-elf er al), met welke drie andere clubs gaat het dan de hal ve eindwedstrijden in? Een vraag waarop op het ogenblik ten vraag waarop op het ogenblik geen zinnig antwoord valt te geven. Hooguit kan men stellen: Panathi- nalkos. Rode Ster Belgrado en Le gia Warschau lijken favoriet. Do Griekse club immers hield dinsdag Everton op 11 en moet in Athene tot een nóg grotere prestatie in staat geacht worden; Rode Ster verloor gisteren weliswaar in Jena van Carl Zeiss, maar de cijfers (32> bieden riante vooruitzichten, aangezien bij een gelijk doelsaldo de „uitgoals" dubbel tellen; en Lp- gia tenslotte staat voor de eervolle opgave om de 10 achterstand te gen Atletico Madrid (gisteren in Spanje opgelopen) om te buigen in triomfantelijke cijfers en dit lijkt geen onoverkomelijk probleem. Gisteren in Jena na afloop de ar men van de Rode Ster-spelers Jui chend omhoog, de eerste vreugde sprongen waren gistermiddag voor 20.000 aanhangers van de thuisclub. Strempel en Peter Ducke bezorgden de Oostduitsers binnen 21 minuten een 20 voorsprong. Carl Zeiss leek zelfs op een monsterzege af te gaan, maar paal en lat voorkwamen voor de rust een Joegoslavische af gang. Vlak voor de rust ontstond echter de ommekeer. Jankovic tegen: 21. Na de rust ineens een fel offensief van Rode Ster, waarvan Dragan Dzajic de grote animator was. Met een magnifieke lob bracht de veel geprezen Joegoslavische internatio nal na dertien minuten de stand op 2—2. Het was zijn laatste sportieve daad. Even later beging hij in het eigen strafschopgebied een dusdanig zware overtreding, dat hij door ar biter Carpeuter het veld uitgestuurd werd. Tien Joegoslaven echter Jui chend op, toen Irmscher de toege kende strafschop miste. Toch kon den de Oostduitsers de veel te har de strijd tenslotte in hun voordeel beslissen. Vijf minuten voor tijd klopte Peter Ducke het Joegoslavi sche tiental: 32. Wat Dzajic betreft, de lichtste straf die hij van de UEFA kan krijgen, ls een schorsing voor één Europa Cup-wedstrijd. In de return in Bel grado is hij er dus in elk geval niet by. In Madrid op een besneeuwd veld uiterst pover voetbal tussen Atletico en Legia. Waren de Spanjaarden constant in de meerderheid, het maken van doelpunten was een te lastige opgave. Slechts eenmaal dn de 22ste minuut) kon middenvelder Adelardo Rodriquez uit een voorzet van Aragones de bal achter doel man Grotynski koppen. En daarbij bleef het, tot ergernis van de 30.000 toeschouwers Zelfs de meest ge makkelijk kansen verprutsten de Spaanse aanvallers. De allerfraaiste ontstond vier minuten voor tijd. Aragones onderschepte een terug speelbal op Grotynski, schoof de bal naar de mee op gekomen Ufarte, die een leeg doel voor zich had. Hij schoot beheerst naast STERDAM De waarde van de treffer van Piet Keizer (de derde van Ajax) jide per minuut. Toen de roodwitte tornado in het Olympisch Stadion dan eindelijk itgewerveld en Ajax dank zij Cruijff, slimme Hulshoff en Keizer driemaal gaaf allengs armoediger Celtic was getold, besefte Schotse coach Jock Stein: ,,Dat derde »unt heeft ons verslagen „beauty van Keizer (de omschrijving is van trainer Rinus Michels) dreunde in het toch al geteisterde moreelvan de Schotten. Die treffer ook tilde de kans van l om te reiken naar een plaats bij de laatste vier kampioensploegen van Europa [dichter naar de verwezenlijking. Hetgeen in nat Amsterdam trots maar niet ioedig werd gerealiseerd. Rinus Michels de trainer die waarschijnlijk nog ler zo actief meeleefde aan de zijlijn ,,Dat derde doelpunt was uiterst belangrijk iet oog op de uitwedstrijd". Johan Cruijff de voorbereider „Die goal van Piet en tik na voor Celtic, zéér belangrijk voor ons moreel". En Piet Keizer de ma- „Je weet nooit of het voldoende is, maar drie-nul is natuurlijk wel een mooi uit- ppunt. Ajax verdiende dat goede igspunt, al lagen daaraan drie waarlijk briljante \ten ten grondslag. Want \terdamse stijlgroep had heel lang doorgedreund op itse muur van verdedigers zei dat Celtic niet kón jen? en Ajax toas vaak, iak te pletter gelopen. Om- Schotse zuinigheid vooral \erste helft door de Celtic- (zelfs Jimmy Johnstone verdedigende taak opge- consequent werd ge- d bij het weggeven van Hoeveel echte kansen, we toen nou eigenlijk ge- eerde uitblinker Johan de taaie weerstand. „In maar twee. Piet Keizer één j één". nff ("Ik vond ze in de eerste pap spelen, die buitenspelers en zeer goed terug") had ge- bndanks de overtuiging die meer uit de Amsterdamse spreken, bleef koelbloedig afwe- de ruimte voor de allermins: doelman Williams. En om- voortdurend bleef "gaan' daarom veel mankracht rconcentreren, werd de speel- t steeds enger. Rinus Michels kardoor niet verrast. "Ik wist éltic goed kan verdedigen. Bo- |n was de opstelling daarnaar Uct. Van de drie middenvelders «han, Connely en Graig) de Tombe er twee verdedigend. Al- sprintte nogal eens de in." Waardoor "opdringerig" op de hoede moest zijn, Celtics' grote kracht nu een- de aanval ligt, al was dat nauwelijks te bespeuren. Betrouwbaar i dan de verdienste van shoff, Nico Rijnders en L die zo betrouwbaar ichtten dat voor Johan Velibor Vasovlc de doelpunt van Johan de schoen ineens achter Neeskens aangespeelde Jock Stein: ,flet derde doel punt heeft ons verslagen. weg open lag om Ajax nog vaker voorwaarts te stuwen. Wat later dan ook regelmatig geschiedde. Neeskens: "We hadden de opdracht om zoveel mogelijk te gaan: Rijn ders en Krol moesten Johnstone hou den, Vasovic en ik moesten dan om de beurten naar voren. In de eerste helft lukte dat nog niet zo vaak, om dat we "kort" speelden en Celtic nog teveel aan de bal was. Bovendien lag ons tempo te laag om echt gevaar lijk te worden". Toch kreeg Ajax ook in die eerste periode al kansen. Weliswaar slechts twee, maar dat waren dan ook zeer gerede mogelijkheden. Maar Cruijff Joeg de bal na een corner van SJaak Swart richting tweede ring en Keizer die zich na een passje van de opgekomen Krol plotseling in een zeer fraaie positie kon manoeuvre ren, wipte de bal vlak voor de rust periode tegen het lichaam van Wil liams. Oud verhaal "In de eerste helft bleek die muur niet te nemen", zei Michels later. "We zochten wel. maar we zochten te eenzijdig. En het is een oud ver haal. maar als er een doelpunt valt, gaat het allemaal wat makkelij ker". Vasovic had een andere ver klaring voor het uitblijven van doel punten: "In de eerste helft hebben ze geweldig staan verdedigen, dat wel. Maar wij moesten ook eerst zien met wie we te maken hadden. We kenden alleen maar een paar namen". Waarmee dan voor een goed deel de voorzichtige Amsterdamse speel- trant en de kennelijke angst voor Maar toen in de eerste 45 minuten gebleken was, dat verkeerde passes toch niet dat effect hadden dat Ajax vreesde (alleen George Conne ly kon doelman Stuy eenmaal in moeilijkheden brengen, dat leverde Celtic een corner op) trok de Am sterdamse formatie veel onbevange- ner richting Williams. Ajax speelde plotseling veel sneller, "durfde" ook meer hetgeen wel méér balverlies tot gevolg had, maar wat ook leid de tot meer ruimte voor het opzetten van de aanvallen. Want had een Celtic-verdediger een pass onder schept, dan kón Celtic de neiging niet onderdrukken op te rukken; al dus ongewild ruimte creeërend voor de Ajax-aanvallers. Die toen vooral gevoed werden met vaak goed be speelbare ballen uit verre trappen van Vasovic en een enkele maal van eenzame Stuy. Verre trappen Zo'n verre Vasovic-trap zou al 'n handvol minuten na de thee bijna volledig zijn uitgebuit (combinatie Cruijff-Mühren), ware het niet dat Cruijff door doelman Williams Cruijff "hij pakte me" fors van de bal werd gezet en dat de onder het lichaam van de Schotse doelman doorgeslipte bal door Brogan van de doellijn werd getrapt. De Portuge se arbiter Ribeiro wuifde alle protes ten tegen de obstructie van Williams goedmoedig weg. Dat wuivende ge baar zou de rechtspreker later nog maals herhalen toen Cruijffs bewa ker David Haye de bal in het straf schopgebied duidelijk wegstompte. Maar toen had Ajax de tegenstan- Landskampioenen wen. De vinnigheid waarmee Celtic antwoordde koste de Schotse ploeg 'n tweede treffer. Cruijff werd vakkun dig ter aarde geholpen door Mc- AMSTERDAM (ANP) - A ja*— Celtic was een van de meest ewone wedstrijden die ik ooit heb gefloten", aldus scheids rechter Antonio Saldanho uit Portugal. „Over zo'n wed strijd is heel weinig te zeggen, er is eigenlijk niets bijzonders gebeurd. Alles ls wat mij be treft naar wens verlopen. Geen enkele waarschuwing, niets opvallends zo'n enkel stuk- Je vuurwerk op het veld telt ook niet. Dat zie je overal, bij alle Europese bekerwedstrijden". Het resultaat? „Dat staat op het scorebord. In uitslagen stel ik geen belang, het feit dat de ene club beter is dan de ande re interesseert mij helemaal niet Ik kom alleen maar het veld op om in anderhalf uur mijn werk als scheidsrechter zo goed mogelijk te doen. In die tijd let ik op overtredingen, niet op de capaciteiten van de spelers of van een geheel elftal". Neill, Keizer posteerde zich aan de rand van het strafschopgebied bij de bal en Hulshoff "curvde" dat voor werp uit de vrije trap in het door Vasovic professioneel open gehouden gat in het muurtje: 20. Met de vervanging van de zwoegende SJaak Swart (Michels: "Het was helemaal mijn bedoeling niet om hem eruit te halen; maar hij gaf een teken dat hij wilde stoppen") door Dick van Dijk, leek Ajax toen nog fors te wil len uithalen. Dat lukte echter niet, omdat de Amsterdammers een straf schop werd onthouden het hands- geval van Hay en omdat Ajax te gejaagd aandrong. Totdat Piet Kei zer als aanvallende apotheose zijn "beauty-set" aansprak en na aangeven van Cruijff in één vloeien de beweging Mc Neill en Williams misleidde30. Johan Cruijff de voorbereider "Ik gaf die bal aan Pietje in de ver- onderstelling dat ik hem terug zou krijgen. Je speelt het spel immers j om de bal terug te krijgen? Dat verwachtte ik en dat dachten ook drie verdedigers plus de doelman. Maar Piet ls zo'n knappe voetballer dat hij dan kan scorenPiet Keizer de maker "Een mooi uitgangspunt, vooral omdat ik niet denk dat Celtic zich heeft ingehou- den.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 25