'ips voor uw vakantiereis OPMUZIEK ZORGWEKKEND Uit in de Randstad op uw benzineteller IDAG 11 MAART 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 23 afleveringen van onze Uit-pagina is ruime aandacht een aan de rampen, die de onbeschermde vakantie- >nt kunnen overkomen tijdens georganiseerde reizen, t huren van vakantiehuisjes. De waarschuwende voor- daarin waren gebaseerd op ervaringen van vakantie- in het vorige seizoen. iden nog veel meer ervarin- name ook over op eigen d gemaakte reizen. Een iruit laten wij hieronder in conclusie zetten wij al- op: een eigen reis naar den kan nogal eens een iet ongewisse worden. Het ituren en dat heeft na- lok weer z'n charmes en op onbegrip en tegen- inderweg. „Uit Turkije te- I, mochten we in het grens de Bulgaarse politie niet n op onze kaart te kijken, in we weliswaar in prach- rschoon terecht, maar op verkeerde weg. Voor de ing bereikten we de plaats en daar een hotel, dat er a heel modern uit zag, binnen niets dan vliegen (s op de tafelkleden had oed vol met gaten. Forse deuk is bleek dat er op de par- van het hotel een forse onze auto was gereden, bij het binnenkomen van voor achttien gulden een verzekering moet afslui- k de politie waarschuwen, verstond niets, deed ook wuifde ons door naar de -Bulgaarse grens, daar aangifte wilden doen, politie er ons uit omdat irds, zo'n drukte maakten schade van een deuk, in Bulgarije. En ook al had verzekering moeten beta- ielpen ons niet. Het was rond, het kantoor was dan hadden we het maar olitie in Radnevo moeten Ier is het een ramp, als Je Slavië iets aan Je auto zijn, om een Oostenrijkse iminste de thuisreis moge ken, op en neer naar Ita- - een afstand van 325 om er een koppakking If gulden te halen. Bij jkomst, half in de middag, het bij de garage te laat aan het karwei te begin- toerist stond al van vrij- id tot maandagmiddag met Verschrikkelijk nog even de ervaring van ezelschap, dat naar Tsje- ije en Hongarije is ge- >p de bevolking en de lan- niets aan te merken, maar omst en vertrek, bij de douane, is het verschrikkelijk. Men laat Je minstens twee uur wachten om passen en visa na te gaan. Ze staan met een karabijn om de bus heen en kijken in alle hoeken en gaten en eronder, met spiegels, of je soms ook iemand meesmokkelt" Per vliegtuig naar Zuid-Slavië: „De prijzen van Yugotours zijn wel laag en dat kan extra aantrekkings kracht hebben. Maar zaterdag 8 au gustus zou het charteroestel van Yugotours om elf uur 's ochtends van Schiphol vertrekken en 's mid dags om kwart over één in Split aankomen. Na voortdurend uitstel ging het toestel pas om half zeven 's avonds de lucht in. Men liet ons al die tijd op Schiphol aan ons lot over, en hetzelfde was het geva onderweg, toen de stewardessen al leen maar krantjes zaten te lezen" Dan nog wat ervaringen in ander landen. Zoals deze, met hotel Rovi ra in Tossa del Mar (Gerona) Spanje: „Het hotel was prima, al leen had men er van de garage ee nachtclub gemaakt. De gasten kon den hun auto's nergens ander kwijt dan in een droge rivierbed ding. Op een nacht kwam er een hevig onweer met stortregen. De foto laat zien wat er toen met die auto's gebeurde. We hebben er nog een stuk of vijftien uit kunnen du wen." Kort geknipt En deze: „Wij gingen per auto naar Marokko, maar bij aankomst met de boot in Centa in Spaans Marok ko kregen wij de afknapper. De he ren weigerden ons de toegang. Re denen: wij waren Nederlanders er: onderhielden vriendschappelijke be trekkingen met Israël; ons haai moest kort opgeknipt zijn. en da was het niet; baard was niet toege staan. Anderhalf uur praten hiel niets, wij moesten terug." Weer een heel andere soort erva ring: „De spoorwegen vermelden op hun aanplakbiljetten niets dan mooie dingen over vakantie-trein reizen. Op de heenreis is het alle maal prachtig. Maar terug, uit Ge nua, hadden wij in de slaapwagei een vuile wiebelende tafel die steedj omviel, geen licht omdat er ergens kortsluiting was, geen stukje zeep zoals op de heenreis, en in de toi letten ook geen zeeppoeder om Je handen te wassen." Benzinebonnen Of deze: „In Italië wordt met ben zinebonnen betaald door toeristen. Daar zijn ze soms zo handig om te proberen twintig liter in je tank te doen, als je zes bonnen van elk vijf liter afgeeft. Langs de Duitse auto banen heb ik het al drie keer mee gemaakt, dat ze zo vlug waren met het afslaan van de tellers van de benzinepompen, dat ze op de bon intussen méér liters noteerden dan er ooit in je tank zouden kunnen." Ook over Zuid-Slavië worden derge lijke bedriegerijen gemeld. Nog een automobilistenervaring „Op de terugweg uit Spanje drie keer pech gehad. In Barcelona, in wiiiHPj Béziers, en bij Belfort. In alle drie de gevallen weigerden de garages ANWB-kredietcheques aan te ne men en eisten zij contante betaling. In Nederland zei de ANWB dat ik dan had moeten opbellen om ad vies. Zij hadden dan wel kunnen zeggen welke garage daar in de buurt wél cheques accepteerde. Maar als een auto niet meer kan rijden, heb je daar weinig aan. Het kost Je alleen hoge telefoonkosten en sleeploon." Aanbevelingen Maar nu dan de goede ervaringen, in binnen- en buitenland, met de prijzen van 1970, die wij hier als korte aanbevelingen-van-lezers weergeven: Private-hotel Siegen, 44 Hakwood- road, Boscombe-Bournemouth aan de Engelse zuidkust. Prijs 13 pond per week per persoon voor demi pension, inclusief met goede, geva rieerde keuken. Twee comfortabele lounges, waarvan één met kleuren- tv. Café-restaurant „Zondag" te Garderen, wegens de zeer vriende lijke bediening. NS-reis naar Valkenburg, voor wat betreft de goede verzorging in pension P. Hermens, Neerhem 61. Waldhotel Grubhof in het Beier se Woud, adres 8359 Post Hofkir- chen, pensionprijs 17 Mark per per soon per dag. Zeer rustig gelegen. Hotelier helpt desgewenst met uitstapjes. Keuze uit verscheidene menu's. Overslaan van maaltijd leidt ongezien tot 2 Mark korting per persoon. Vannes in Zuid-Bretagne, aan de Golf van Morhiban. Eenvoudig, doch gemoedelijk en zindelijk hotel is Hótel d'Armor, 20 AV. Fravel et Lincy, met kamerprijzen van 12 toj. 23 franc, zonder ontbijt. Geen maaltijden, doch diverse restaurants vlakbij met menuprijzen van 12 tot 15 franc, en eendagschotelrestaurant a 7,50 franc. Hotel-pension Klein Wien (Tóch echt Italiaans) in rustig Piano di Sorrento, op 5 km van Sorrento. Volledig pension, kamer met douche en balkon circa 22 gulden per dag, •nclusief. Hotelier maakt met zijn Tasten gratis zeiltochten langs de kust. Gasthof Kienberg, Reichenhal- jrstrasse 3, Inzeil (Oberbayern). Een wintersportplaats, die in de zo- ner zeer rustig is. In de zomer ka- .ner zonder bad 10 Mark per per soon per dag; met bad 14 Mark, beide inclusief ontbijt. In Inzeil reeds een goed maal voor 5 Mark. Fietsen te huur voor 4 Mark per dag. Vakantie-oord Liederholt, Spoek- weg 49, Beekbergen, met zowel huisjes, als caravanstaanplaats als :ampeer terrein, als enige kamers voor echtparen zonder kinderen. Deze laatste kostten vorig seizoen 93 gulden per persoon volledig pen sion per week. Huisjes en maaltij den eveneens goedkoop. Accommo datie reikend van supermarkt tot wasserette, t.v., biljart enz. Veel reorganiseerd vertier. Voor wie van alcoholvrije gezelligheid onder zeer elen houdt. Toegewijde exploitant. Toeristen naar Roemenië uilen ontdekken dat daar fraaie benzinepompen zijn neergezet, laar als de pomp kapot is moet iet met de hand gebeuren en die operatie duurt opmerkelijk lang. )ben het al eens eerder ge- rd in deze kolommen: het zo best met de popmuziek, rnd van de pop is zelfs in ate zorgwekkend. Vroeger >op putten uit de enorme servoirs van aanverwante als country, Jazz, folk of :e bronnen zijn helaas op en het is niet meer moge- ?e richtingen in de pop in met behulp van geleende >e pop is nu op zichzelf aan- en tot op heden is ze dat afgegaan. de omwenteling die de Beat- egbrachten, is alleen de op- 'an de „underground" mu le LP-artiesten een belang- Iwikkeling. Het aantal wer- alenten in deze categorie is Jzonder beperkt en het groot van wat er voor „progressie- lek doorgaat is nauwelijks loren waard, de Engelse postwitte-blues als Ten Years After of Led zijn afschuwelijk; hun op ma's gebaseerde muziek nadruk op de bastonen, ge- an weinig muzikale inventi ng voorgangers, als bijvoor- Cream, de „originele" wit- groepen, hadden muzikaal te vertellen, al leende men ADVERTENTIE SPECIAALZAAK IAMMOFOONPLATEN nic.de tombe SK.ERAh.OOKS TELG 11 TEL. 01710—22184 veel van de blues. Hun muziek doet ook nu nog zijn invloed gelden. Naast deze groep „underground" en alle epigoontjes is er natuurlijk nog de „discotèque" sound (voorna melijk soul en ska/reggae), die vol komen doodgebloed is. En dat, ter wijl de brown-sound vroeger juist een bron van inspiratie voor de pop musici was! Ook weinig hoopgevend is een blik op een willekeurige top-40 van de af gelopen maanden. De grote hits zijn vrijwel uitsluitend uiterst commer ciële bubblegummezinger van studio- groepen als de Archies, Cuff-Links, Brotherhood of Man, White Plains, CCS. Lally Scott, en ga zo nog maar even door. Een gevaarlijke trend, deze computer-composities! Helaas zijn de vooruitzichten som ber. Goden als Elvis, Beatles of Dy lan, die in hun dooie eentje belang rijke factoren in de ontwikkeling van de pop waren, zullen er hoogstwaar schijnlijk niet meer opkomen. De reden hiervoor is simpel: door de overcommercialisering van de hele bussiness wordt iedere artiest of groep met een beetje aardig geluid meteen op de plaat gezet. Zodoen de hebben ze geen tijd mer om te rijpen en een origineel geluid te kweken. Hoelang duurde het wel niet voordat de Beatles him eerste plaat maakten! Eventuele toekom stige Goden kunnen we alleen nog maar uit Mongolië verwachten. In afwachting van hoopgevender geluiden, duiken we maar weer eens in oude opnamen, die in steeds gro tere getalen de rekening van de pla tenboer bereiken. Een juweeltje van een verzamelplaat komt van de Engelse tak van Liberty/UA, waar Alan Warner zijn tweede compilatie onder de titel „More from the Valtus" de wereld in stuurt. Deze keer heeft hij wat meer zijn best gedaan dan de eerste keer, toen hij er maar een potje van maakte met van alle6 door elkaar. Kant één van de plaat bevat vrij wel uitsluitend pop-krakers uit de einde vijftiger, begin zestiger Jaren van Troy Shondell, Bobby Vee, Johnny Burnette, de drumbaas San dy Nelson, de gitaarrammers Ven tures en de beeldschone Jackie De Shannon, die nóg mooier zingt en componeert. Verder „Stav" van Maurice Williams and the Zodiacs, wellicht één van de beste singles ooit gemaakt. De tweede kant van de plaat bevat belangwekkender ma teriaal: het originele „Do You Wan na Dance" van Bobby Freeman (nee, niet Cliff), „Love potion num- nber nine" van The Clovers, „Bony Moronie" vafa Larry Williams, „Mem phis" van Lonnie Mack en verder nog rock van Fats, Jerry Lee Le wis en Eddie Cochran. Kortom, een collectie om te zoenen. („From the Vaults" Liberty LBS 83377, repchan- neled stereo). NegramrDelta heeft sinds kort de rechten verworven voor ons kikker landje de Engelse firma Ember te vertegenwoordigen. Dit heeft als aan genaam gevolg dat de uitsteken de rock LP's waar Ember om be kend staat, nu weer volop verkrijg baar zijn. Helaas zijn ze niet voor promotie beschikbaar, zodat ik er niet verder op in kan gaan, maar als Je interesse hebt, loont een gang naar Je vriendelijke platenhandelaar om de hoek zeker de moeite. Deze toegewijde vakman zal je met raad en daad bijstaan. Wel ontvingen wij van Ember een geweldige rock LP van Esquerita. Deze man, met een ongelooflijke haardos, was indertijd het antwoord van Capitol op Specialty's Little Ri chard en, het moet gezegd worden, deze knaap rockt dat het een lieve lust is. Aanbevolen kost, ook al heb Je nog nooit van hem gehoord. („Wildcat Shakeout" Esquerita, Em ber-Speciality SPE 6603 Tot slot nog even wat eigentijdse platen signaleren die beslist de moeite waard zijn. allereerst die laatste LP van de Velvet Under ground. Hun eerste plaat voor Co tillion, die op het ogenblik luid uit mijn speakerboxen dreunt. Voor mij is dit eigenlijk de eerste plaat van belang van deze groep, want ze zijn er eindelijk in geslaagd een eigen ge luid te bereiken. Lieve muziek, die toch luid klinkt, met de nadruk op het vocale, dat dan ook voortreffe lijk in mekaar zit. (Velvet Under ground „Loaded" Cotillion SA 9034). Verder is elpee van Leon Rus sell uitgebracht. Eindelijk, na het geharrewar over de vertegenwoor diging van het Shelter label. De plaat is eigenlijk het vervolg op Joe Cockers' Mad Dogs plaat, alleen is het gelukkig wat minder massaal, zodat Leon goed tot zijn recht komt. Vrijwel alle nummers zijn door hem zelf gepend, o.a. Delta Lady en twee liedjes met een bekende titel, maar verder heel anders, t.w. I Put a spell on You en Give Peace a Chance. Leuke plaat. („Leon Rus sell" A en M AMLS 982). Dag. ROBERT BRIEL FATS DOMINO AMSTERDAM Stadsschouwburg: 13, 14, 17 t/m 19 mrt. 20.15 uur Nederlandse Komedie „Eva Bonheur", 12 mrt. 20 uur Ned. Operastichting „De Droom/L'heure Espagnol", 14 mrt. 13.30 uur Nationaal Bal let. 15 mrt. 20.15 uur Nw. Rotterd. Toneel „Koning Jan", 16 mrt. 20.15 uur Haagse Komedie „Mooi weer vandaag". Concertgebouw: 13 mrt. 15 uur Matinee op de vrije zaterdag Radiokamerorkest. 14 mrt. 14.15 uur Concertgebouworkest olv Roberto Benzi, 14 mrt. 20.15 en 24 uur James Brown and his Orchestra, 15 mrt. 20.30 uur Ralph Downes, orgel, 15 mrt. 20.15 Yoko Koubo. viool, 16 mrt. 19.30 uur Amsterd. Oratorium vere niging en Gew. Orkest van Zuid-Holland, 17, 18 mrt. 20.15 uur Concertgebouworkest olv Roberto Benzi, 18 mrt. 20.15 uur Bar- tok Kwartet, 19 mrt. 20.15 uur Amsterd. Philharm. Orkest olv Anton Kersjes. De Brakke Grond: 13. 14 mrt. Mime Theater Will Spoor Free Jazzopera ,X>e Boodschap". Carré: t/m 24 mrt. 20.15 uur Rock-mus ical „Salvation"., 13 mrt 20.15 en 24 uur optreden van zanger Tom Jones (zie foto). Shaffy Theater: t.e.m. 31 mei (beh. ma.) 20.30 uur Funhouse horror m.m.v. Rob van Houten en Feike Boschma. Kleine Komedie: t.e.m. 8 april (beh. ma.) 20.15 uur Blijspel „Nee, schat, nu niet". De Koopermolen: t.e.m. 31 mrt. 19 uur Cabaret rond Henk Ei- Bink. Nw. de la Mar-theater: t.e.m. 30 apr. (beh. ma.) 20.15 uur Ca baret Wim Sonneveld. LeBerry: elke dag (beh. di.) 20 uur Cabaret Tete a Ted met Ted de Braak. Tropenmuseum: t.e.m. 14 mrt. ma. t.e.m. za. 10-17, 19-22 zo 12-17 uur 5 mrt. 13-17 en 19-22 uur Internationale Orchideeën- tentoonstelling (zie foto). RAI-gebouw: 12, 13, 14 mrt. vr. za. 10-17, 19-22 uur, zo. 10-17 uur. Kon. Schouwburg: 13 mrt. 20.15 uur Haagse Komedie „Moo. weer vandaag", 12, 18 mrt. 20.15 uur Haagse Komedie „Ronde dans", 17 mrt. 20.15 uur Ned. Danstheater, 14 mrt. Haagse Ko medie „Een vrouw om weg te gooien", 14 mrt. 20.15 uur Haagse Komedie „Vriend Antoine", 15 mrt. 20.15 uur Ned. Komedie „Eva Bonheur", 16 mrt. 20.15 uur Toneelgroep Centrum „Te huis". Ned. Congresgebouw12 mrt. 20.15 uur Buhnen der Stadt Koln ,J1 Trovatore". 13 mrt. 20.30 uur Residentie Orkest olv Willem van Otterloo. Diligentia: 12 t/m 14. 16 t/m 18 mrt. 20.15 uur Cabaret Seth Gaaikema „Tien miljoen geboden". Hot-theater: 12, 13 mrt. 20.30 uur Haagse Komedie Antigone". 16, 17 mrt. Toneelgez. La Mamma Street Sound. Leidse Schouwburg: 12 mrt. 20.15 uur Vrijdag van Hugo Claus door de Nederlandse Comedie, 15 mrt. 19.30 uur Variaties op een Oidipoes-complex door de Nieuwe Komedie, 16 mrt. 20.15 uur Kevin Ayers and the Whole World, 18. 19 en 20 mrt. 20.15 uur Snip en Snap souvenirs met Willy Walden en Piet Muyse- laar. Stadsgehoorzaal: 12 mrt. 20.15 uur Rotterd. Philharm. Orkest olv. Edo de Waart. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg: 12 mrt. 20.15 uur Nieuw Rotterd. To neel .(Koning Jan", 13, 14 mrt. 20.15 uur Nieuw Rotterd. To neel „Vrouwen geen probleem". 14 mrt. 14 uur Scapino Ballet. 15 mrt. 20 uur Haagse Komedie. 17 mrt. 20 uur Nw. Rotterd. Toneel „De Speurhond", 18 mrt. 20 uur Ned. Komedie. De Doelen: 12 mrt. 20.15 uur Ned. Kamerorkest, jubileum concert. 13 mrt. 15 Tiur Matinee op de vrije zaterdag Radio Philharmonisch Orkest olv Jean Fournet. 13 mrt. 20 15 uur Het Kralings Vrouwenkoor olv Iskar Aribo, 14 mrt. 14.30 uur Rotterd. Philharm. Orkest olv Edo de Waart. 19 mrt. 24.16 uur Cabaret Seth Gaaikema mmv Paul van Vliet. De Lantaren: 19 mrt. 21 uur Theatre of the Ridiculous olv John Vacaro. Laurenskerk: 15 mrt. 20.15 uur Concert gewijd aan Henri Gag- neb in. Hofpleintheater: 12 t/m 14. 17 t/m 19 mrt. Cabaret Pepijn Opus Luxor-theater. 18, 19 mrt. 20 uur Toon Hermans Show. Piccolo-theater: t/m 4 april 20.15 uur Cabaret rond Fiet en Frans Koster. Ahoy-hal; 16 t/m 19 mrt. Nedex, vakbeurs voor exportdienst verlening. Ahoy-spnrtpaleis: 12 mrt. 20.15 uur wielrennen met koppelkoers voor profs om de Grote Prijs Wereldhaven, 14 mrt. 10 uur me daillekoe rscn (wielrennen), 19 mrt. 20.15 uur wielrennen Euro- nese kampioenschappen sprint.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23