Hlaasesz naar Moerkapelle (i )verdekt zwembadje bij sportschool in Katwijk In Lisse komt een bejaardencentrum Werktijdverkorting bij Dentex voor 180 man Inbrekers vernielden veel in Valkenburg •gemeester I. P. J. Keijzer: 'Er is beslist geen sprake van staking; Isleden hielden zich aan ambtseed het gemeentebelang te dienen' A Belastingdienst Yoga en mime in Oud-Poelgeest Receptie prof. Havinga Gratis crèche op zaterdag SCHOLENQUIZ WASSENAAR Plaatwerker mag toch door gaan Schoolinbraken Gevoelig verlies voor'Leiderdorp' PROMENADE CONCERT MET VIER SOLISTEN boeiende belangstelling voor conditietraining en sauna IA 1 1 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 11 MAART 1971 tje in van v ÏRKAPELLE 't Is woensdagmiddag half vijf. Burgemeester I. J. P. Keijzer a ar en zes jaar eerste burger van de ge en Benthuizen en Moerkapelle) zit ge- over een stapel papieren in zijn kamer fraaie Moerkapelse raadhuis als we 'de concierge worden binnengelaten, lomentje", zegt hij. „Ik moet nog enige tekenen voor Den Haag. Ze moeten tg de deur nog uit". Tegelijk rinkelt de jn. Uit de flarden van het gesprek ma ken we op, dat het provinciehuis aan de lijn is. Over het woningbouwconflict tussen de raad en Gedeputeerde Staten. We horen bur gemeester Keijzer zeggen: „Goed dan ver wachten we de commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, gedeputeerde ir. N. Buijsert en nog enkele andere heren woensdagmiddag 17 maart kwart voor vier voor een gesprek met de raadsleden in het Moerkapelse raadhuis. Ik zal zorgen, dat alles in orde is". - 111 emeester Keizer slaakt aan ide van dit telefoontje een ®n verlichting. Uit de grond a hart: „Ik hoop maar, dat t gesprek de gemoederen ge- orden en wij onze 64 zeer pe woningen (24 in de wo- t- en 40 in de premiesector) illen kunnen gaan bouwen in itemmingsplan „Weet", waar- gronden al büna een jaar p liggen. Ondanks mondelin- seggingen kregen we alleen oestemming de 24 woningwet- en te bouwen. Een merkwaar- tak, daar het hier gaat om woningbouw. De kosten van oning met vier slaapkamers Inclusief btw en architecten- ria en exclusief grond, op on- f33 000 en de inhoud per wo- 342 m3". Geen staking ig doet burgemeester KelJ- de doeken, dat de Moerka- niet in staking is gegaan de gemeente ook niet stuur- ,Wie dat bericht de wereld -uurd is niet goed van d® op de hoogte", zegt hy. „De iden hebben zich naar hun terecht gehouden aan de ed. Door het aanvaarden van iw van die omstreden 64 wo- heeft men het gemeentebe- diend en nu G.S. slechts toe- ng heoben verleend voor d® van 24 woningwetwoningen, de raad geen gevolg meer t® aan uitnodigingen tot het bU- van de raadsvergaderingen, de verlangde mogelijkheden worden geboden om in de wo- hoefte van de eigen inwoners nen voorzien. gemeentelijke autonomie, zo Ie raad nadrukkelijk, wordt in mate aangetast en een ver- )rd sociaal woning (bouw) be- rdt onmogelijk gemaakt. Wan- loh op dit moment een cala- zou voordoen dan weet ik ze t de raadsleden binnen tien n hier aanwezig zouden zijn' orden dus in Moerkapelle, zo 1.8 hun besluit niet herzien, ergaderingen meer van de raad lehouden en ook de wethou- die opdracht hebben zij ge- zullen geen bijeenkomsten et college van B en W meer en. Leids tehuis hele rumoer ts ontstaan door lohten van een klassikaal be- Dcentrum van de geref. ge en, ter vervanging van het niet aan de eisen van deze tijd vol tehuls aan de Hooigracht in e door besprekingen met de ciale directie van het minis- van Volkshuisvesting werder It tehuis 52 bejaardenwoningen «oegd Omdat het geheel zoveel Uk op elkaar moest worden af- nd, werd door B en W en de bezien in hoeverre men in dit bestemmingsplan-West nu ijk ook eens een zodanig groot woningen in de sociale sector eigen inwoners zou kunnen om de woningnood goed te •estrijden. deputeerde Staten gaven toe- Nhig to. de bouw van het cen- en de '»ej aarden woningen en ia is het ungeveer vijf hectare tiende bestemmingsplan ontslo- tn werden de gronden aange- Daarn.ee was een bedrag van 1200.000 gemoeid. De bespre- over de bouw van het tehuis begin 1968 geopend. Omdat 'ntrum in Leiden niet meer en men in deze stad geen Door Cees Combee geschikt terrein vond voor de bouw van een nieuw, heeft men overal in het westen van het land, ook in Lisse, getracht de bouw te realiseren. Ds. A. F. Honkoop, predikant van de geref. gemeente in Moerkapelle kwam toen op het idee te proberen het in deze plaats gebouwd te krij gen. Dat lukte, mede dank zy df vele activiteiten van de leden van de SGF-fracties in de Tweede Kamer en Provinciale Staten. Er werden talryfce besprekingen gevoerd, waar aan voor de gemeente deelnam de toen fungerende loco-burgemeester D. v. d. Spek, die tevens lid was van het stichtingsbestuur en nu nog raadslid is. De 52 oejaardenwonin gen zullen nog dit Jaar in gebruik kunnen worden genomen en het te huis volgend jaar. De totale kosten zullen ruim f5 miljoen gaan bedra gen. Sociale woningbouw Tydens een bespreking op 12 fe bruari 1970 ging men akkoord met de bouw van he»t bejaardentehuis en de 52 bejaardenwoningen en kreeg men de toezegging, dat daarnaast door een planologische opzet 64 so ciale woningen gebouwd zouden kunnen worden, waarvan 24 woning wet en 23 premie. Op basis daarvan werd de grond aangekocht en bouwryp gemaakt »n het plan tot het aanleggen van een ontsluitingsweg gemaakt. Deze kos ten waren niet betaaibaar uit de op brengst van de grondprys van het bejaardencentrum, maar dat was wel mogeiyk als men die 64 wonin gen zou kunnen bouwen. Gedeputeerde Buysert ging er mon deling mee akkoord. Toen kwam 4 maart het fatale bericht, dat er tot 1980 niet meer dan 64 woningen in Moerkapelle moohten worden ge bouwd en dat G S. op dit moment al leen toestemming verleenden voor ie bouw van 24 woningwetwoningen. Gevolg: geen enkele bouwer zou er te vinden zyn, die deze opdracht wilde uitvoeren en dus dat er geen enkele woning gerealiseerd kan wor den voor de ongeveer 100 woningzoe kenden. Aangezien de raad door deze beperkingen van de hogere overhe den niet langer de verantwoordeiyk- heid wenste te dragen en van me ning was, dat men, als men daar mee instemde, de belangen van de gemeenschap niet zou behartigen, viel in de spoedeisende bijeenkomst van 4 maart het besluit de raadsver gaderingen niet meer te bezoeken en de wethouders opdracht te geven de bijeenkomsten van B en W niet meer by te wonen. Burgemeester Keyzer: „Nu hebben we eens aangetoond, dat het zeker mogelijk is goedkope en goede wo ningen te kunnen bouwen, dank zij het plan, opgezet door het Zoeter- meerse architectenbureau Huurman in samenwerking met de heer L. Pol dervaart, hoofd van de dienst ge meentewerken in Moerkapelle. Dat plan wordt zonder meer de grond ingeboord. De afwijzing werd geba seerd op overschryding van de gren zen van het streekplan „Ryn en Gouwe". Een streekplan is echter niet bindend. Het gaat hier in Moerkapelle om de sociale belangen van de eigen lo- katie, zo meende de raad. Als daar niet alles voor mag worden gedaan, dan heeft het besturen van, in en voor de gemeente geen zin meer Iedereen zegt, dat er veel te duur wordt gebouwd. Nu moet een goed plan van het laten liggen duur wor den om dan uiteindeiyk alleen maar haalbaar te zyn voor personen, die thans minder goed elders gevestigd zyn en dan voor een in verhouding nog niet te hoge prys wel naar Moer - kapelle willen komen". Raadslid A. v. d. Spek: „Ik ben diep teleurgesteld in de heer Buy sert. Toen ik hem telefonisch wees op de verantwoordeiykheid van de raad voor wat betreft het dienen van de belangen van de gemeente, stelde de gedeputeerde, dat hy deze wel zou dragen en dat de raad van Moerkapelle zo ver niet behoefde te gaan. Dit was de druppel, die de emmer deed overlopen. Want toen bleek, dat een raad veel voor de ge meente mag willen bereiken, maar uiteindeiyk tot weinig of niets ui staat is, want de hogere overheid bepaalt. De raad had het graag an ders gezien, namelyk door normaal overleg. Dat bleek helaas nietmoge- ïyk. Heel erg jammer. Vandaar de eenstemmige beslissing". Burgemeester Keyzer tenslotte „Aan de inwoners is vla een enquête gevraagd of men het met het raads besluit eens was. Er werden 630 ex tra edities van het gemeenteUJic voorlichtingsorgaan .Pleinpraat' huis aan huis bezorgd. Na twee dagen waren er 263 positieve en 18 nega tieve reacties binnen. Voor die 40 premiewoningen hebben we uit eigen dorp meer aanvragen om zo'n pand te kopen dan er huizen beschikbaar zyn. Als G.S. voet by stuk houden moe ten we al die mensen teleurstellen. De hoop echter, dat de byeenkomst van volgende week woensdagmiddag klaarheid zal brengen en dat we hec plan alsnog in zyn geheel kunnen uitvoeren". LEIDEN De heer D. H. Heystek, adjunct-inspecteur van 's Ryksbe- lastingen, is benoemd tot inspecteur van deze dienst en toegevoegd aan het hoofd van de Inspectie der di recte belastingen in Brielle. LEIDEN/OEGSTGEEST In het kader van het Belgisch/Nederlands cultureel akkoord wordt van 5 tot 10 april een Nederlands/Vlaamse cursus georganiseerd in het vormingscen trum Oud-Poelgeest voor geïntres- seerden in yoga en mime. Hieraan werken mee Stefan Lubienski, Jan Bronk, Rama Polderman, Julien Baertsoen en B. van der Meer. Mr. Klaasesz (links) bij een i een ges-prek met de raad over de vorig bezoek aan Moerkapelle. staking die volgens de burgemees- met burgemeester Keijzer. Vol- ter geen staking is. gende week komt hij weer, voor I (Foto Dijkman) LISSE Door B. en W. van Lis se wordt aan de raad van Lisse ge adviseerd om de gemeente garant te stellen voor de geldlening van een nieuw modern bejaardencentrum. Dit zal worden gebouwd in opdracht van de Stichting „Berkhout" en zal ver rijzen op de hoek aan de zuidzijde van de Stationsweg en de aan te leg gen grote westelijke omleidingsweg. Omtrent de bouw van het Bejaar dencentrum ,3erkhout" kan worden medegedeeld, dat de bouw onder ar chitectuur Geluk uit Vlaardingen zal worden uitgevoerd door aannemers bedrijf Versloot te Nieuwerbrug bij Bodegraven. De voorzitter, de heer Vermolen, verwacht dat de bouw zo spoedig mogelijk een aanvang kan nemen, aangezien aan de voorberei dingen de laatste hand wordt gelegd. Wat de bezetting betreft deelde de heer Vermolen, dat alle beschikbare kamers reeds zijn bezet en een wachtlijst van rond 25 urgente geval len reeds moest worden aangelegd. Wat 't opname-beleid betreft, aldus de heer Vermolen, staat het bestuur op het standpunt, dat het méést ur gente geval op een bepaald ogenblik voor opname in aanmerking kan ko men, zelfs al zou men niet eens op de wachtlijst voorkomen. De hoog ste urgentie bij plaatsingsmogelijk heid zal beslissend zijn. NIEUW-VENNEP De kant- fabriek NV Dentex in Nieuw-Vennep (250 werknemers) heeft voor 180 per soneelsleden In de produktiesec- tor een arbeidstijdverkorting van 50 percent afgekondigd, voorlopig voor de tijd van zes weken. Het persöneel zal naast de wettelijke uitkering een toeslag van het bedrijf krijgen en daardoor toch met een volledig week loon naar huls gaan. Oorzaak van de werktijdverkorting Is het oplopen van de voorraden. De directie heeft het volste vertrouwen, dat de markt weer zal aantrekken. Er zijn plannen het produktiepro- gramma van de fabriek uit te brei den Dentex NV beschikt over een nieuw complex in Nieuw Vennep, dat tot de modernste op het gebied van kant behoort in Europa. De receptie ter gelegenheid van het 25-jarig Jubileum van prof. ür. E. Havinga. hoogleraar in de orga nische scheikunde zal niet morgen middag worden gehouden zoals wij gisteren meldden. De receptie werd vorige week vrydag al gehouden. LEIDEN Integratie '71 (voor heen Kerst-Inn) en St. Augustinus beginnen een crèche (zelf schryven ze kresj) elke zaterdagmiddag van 1 tot 6 uur op Rapenburg 24. Deze crèche, die zaterdag a.s. voor het eerst open is, is gratis. Wel wordt steun in de vorm van speelgoed, spelen, of materialen gevraagd. VALKENBURG Een golf van inbraken heeft Valkenburg overspoeld Op niet minder dan vier verschillen de plaatsen is er ingebroken, namely k bij rijwielhandel J. van de Berg, aanaemersmy HANAB, garage Pooi. en ook het gemeentehuis werd niet vergeten. Men heeft vermoeden dat deze In braken niet het werk van beroeps- inbrekers was, maar eerder van een stel amateurs, doorspekt met een gro te dosis vandalisme Hierdoor werd onnodig veel materiële schade aan gericht. Hun doel was geldincasso, waarnaar ze echter ln de meeste ge vallen tevergeefs hebben gezocht. Alleen bij de heer v. d. Berg konden de inbrekers f200 k f300 bemachti gen. Zelfs een spaarpot van het 2- Jarige dochtertje werd leeggeschud. Dit was wel de tweede grote tegen slag die de fam. van den Berg te Incasseren kreeg, 24 november JJ. werd in de vroege morgenuren de winkel waarin vele nieuwe fietsen en bromfietsen en ander materiaal WASSENAAR Kick Stokhuyzen zal vanavond (half acht) een quiz lelden die in de Messiaskerk wordt gehouden door de discotheekcommis sie van de Wassenaarse openbare, bibliotheek. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de oprichting van een uitleen-discotheek. Aan de quiz zullen meedoen de leerlingen van het Adelbertcollege en van het Rijnlands Lyceum, de leerlin gen van de Wassenaarse mavo's. In de pauze treed het mini-kabaret van de Adelbertcollege op. DEN HAAG/ HAZERSWOUDE Het zat kennelijk wel erg moeilijk, met een 23 Jarige eigenaar van een plaatwerkerij in Hazerswoude, die voor de Haagse economische politie rechter moest verschijnen. Zelfs had de rechter sluiting van het bedrijf voor de tijd van een Jaar bevo len. toen na allerlei gerechtelijke pro cedures, de plaatwerker nog steeds niet in het bezit bleek te zijn van de vereiste papieren om zijn bedrijf uit te oefenen. De verdediger deed de achtergron den uit de doeken. De vader van de plaatwerker had in feite de kans ont nomen om de noodzakeiyke cursussen te volgen en zo in het bezit te komen van de papie ren. HIJ werkte toen nog in het be drijf van zijn vader. Toen hij zelf standig een bedrijf wilde beginnen, bleek dit niet mogelijk, omdat dit pas boven de leeftijd van 20 Jaar is toe gestaan. Maar de Jongeman zette door en kwam als gevolg daarvan ln strijd met de vestigingswet. Dat leidde uiteindeiyk tot o.m. een sluitingsbevel voor de tijd van een Jaar. De zaak ging dicht, doch vol gens de officier van Justitie was niet aan alle voorwaarden voldaan zodat opnieuw een procesverbaal volgde. Dit zou dan mede een gevolg zijn van het feit, dat de Kamer van Koophandel de Hazerswoudenaar naar niet geheel Juist omtrent zijn situatie had ingelicht. De man volgde zyn 4-Jarige cursus, waarvan hy nu twee achter de rug heeft. Een nieu we tegenslag volgde, toen bij een brand in het gebouw waar in Leiden de cursussen worden gegeven, ook de papieren van verdachte werden vernield. Niettemin zette hij door en nu zal over twee Jaar wanneer alles goed gaat, zijn diploma zijn behaald. De officier vond dat een te lange termijn en stelde f 10, boete voor en opnieuw een jaar stilleggen van het bedrijf. Daartegen voerde de verdedi ger ernstige bezwaren aan, ook van wege het gezin van verdachte. Hij vroeg de stillegging voorwaardelijk, op te leggen. De rechter hield rekening met de moeilijke omstandigheden voor ver dachte en volstond met opleggen van f 100 boete. door een felle brand verwoest. Vori ge week pas kon deze zaak weer her opend worden Bij de HANAB was de materiële schade het grootst. De daders had- en zich door het forceren van een deur toegang verschaft tot het kan toor. Ook hier is kennelijk naar geld gezocht, dat echter in het gehele be drijf niet aanwezig was. De dader® hebben een ware chaos aangericht. Bureau's zijn open gebroken en la- denkasten gesloopt. De schade wordt op ongeveer f 2000 geraamd. Ook bij garage Poot hebben de op geld beluste inbrekers het kantoor af gestroopt, maar ook hier werd niet gevonden wat werd gezocht. Vervol gens trokken ze naar het magazijn, waar een autoradio werd buitge maakt. In het gemeentehuls zijn de daders wat voorzichtiger te werk ge gaan. De deur werd weliswaar op de zelfde gewelddadige manier gefor ceerd, maar de laden werden hier zonder vernieling doorzocht. Het politieonderzoek naar de da der isis nog volop aan de gang. LEIDEN In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken in de Karei Doorman school aan de Suma- trastraat. De daders zijn het school gebouw binnengekomen door vernie ling van een ruit aan de acsterzijde. Uit een kast in de kamer van het schoolhoofd werden een bandrecor der en een platenspeler weggeno men. In dezelfde nacht is ook een inbraak gepleegd in de Louise de Coligny- school, eveneens aan de Sumatra- straat. Er werd in dit gebouw wat schade aangericht en een klein gelds bedrag weggenomen. Van belde in braken is aangifte bij de politie ge daan. LEIDERDORP De wed strijd Leiderdorp 1-Philidor m. die op 9 maart werd gespeeld, zag er aanvankelijk niet zo gunstig uit. Na het afbreken was de stand 12, het als taxatie een kleine Nederlaag voor derdorp. Na hervatting verloor, Leiderdorp echter de een na de an dere partij zodat de eindstand 1%—8 >4 werd. Alleen de Leiderdor per Verschoor won zijn partij en Wels kwam tot remise. Leiderdorp n speelde tegen Noord- wijk II en won deze wedstrijd met 4%—2%. Leiderdorp m ging naar, Leimulden waar een 1—5 overwin ning naar huis. LEIDEN Het Rotterd&msch Philharmonisch Orkest o-l.v. Edo de Waart zal morgenavond in de Stadsgehoorzaal een concert geven met vier belangrijke blazers. Het is de feestelijke afsluiting van de reeks promenadeconcerten, die de Leidse Volksuniversiteit K en O dit sei zoen heeft georganiseerd. De vier solisten Heinz Friesen, hobo; George Pieterson, klarinet; Pleter Gouderjaan, hoorn en Wim Stok, fagot zijn alle solisten van het Rotterdamsch Philharmonisch Or kest en hebben reeds veel schitte rende vertolkingen op hun naam staan. Het programma is zoals meestal bij de promenadeconcerten van K en O bijzonder gevarlëerd. Geopend zal worden met Monumen- tum pro Gesualdo die Venosa, drie madrigalen herschreven voor instru menten, van Strawinsky. Vervolgens klinkt Symfonie nr. 5 in Bes van Schubert, opvallend door zijn bijzon dere orkestbezetting. Na de pauze wordt de Slnfonla concertante ln Es van Mozart uitgevoerd en de geesti ge Lustige Streicher von Till Eulen- splegel van Richard Strauss zullen dit concert afsluiten. A'WIJK AAN ZEE Krijgt Katwijk en tweede over- Die vraag is ongetwijfeld gesteld bij het lezen van een le-ntelijke bekendmaking, waarin b. en w. mededeelden, zij van plan waren vrijstelling te verlenen van het bepaalde tat uitbreidingsplan "Hoornespolder" voor de "bouw van biitenbad met overkapping op een terrein gelegen aan de *nvan Prinstererweg nr. 1 te Katwijk aan Zee". Zou men N©r het braak liggende stuk grond bij het gemaal gaan fuiken? De Katwijkers kunnen gerust zijn. Er komt geen ®de overdekt zwembad. Het betreft slechts een uitbreiding Spo'tschool Van Leeuwen met een buitenbad van vier bij t meter met overkapping. Jaar geleden toen de Lel- P J. van Leeuwen z'n sport- 01 begon ln een klein zaaltje aan ™is Hendrikkade haalde men in de schouders op. Van alle adviseerde men de sportleraar °let aan te beginnen. Van Leeu- tette door. Het liep zo goed. dat W Jaar geleden zijn nleuwge- He sportschool met woonhuis aan de Groen van Prinstererweg ln de Hoornespolder Ingebruik kon ne men. De groei bleef aanhouden. In Juli 1969 kwam er een sauna bij en nu die sauna goed loopt vervolmaakt de heer Van Leeuwen zijn school door op een braak liggend stukje grond een overdekt zwembad te laten bou wen naar ontwerp van het Katwljk- se architectenbuerau Verloop en Van der Mey. Heel veel leerlingen komen er uit Katwijk. Er zijn er echter ook tal- Door Cees Combee rijken onder uit de omliggende plaatsen en zelfs uit Leiden. Vooral voor de sauna is dat het geval. Die blijkt in een grote behoefte te voor zien. Wanneer dat bad er eenmaal is zal de heer Van Leeuwen zijn sau na nog intensiever kunnen laten „draaien." Steeds meer zakenmensen die na dagen van keihard werken 'n „oppeppertje" nodig hebben, maken van deze unieke gelegenheid ln Kat wijk gebruik om zich te ontspannen. Na zo'n saunabad van anderhalf uur tot twee uur voelen ze zich weer een heel ander mens. Vroeger moesten *e daarvoor naar Noordwijk, Wasse naar of Den Haag. Nu kunnen se ln eigen plaats naar de sauna. Sportleraar Van Leeuwen heeft er heus geen spijt van, dat hij een Jaar of elf geleden in de ogen van velen een beetje eigenwijs is geweest en dat hij z'n plan een sportschool ln Katwijk te stichten heeft doorgezet. ,,'t Gaat fantastisch," zegt hij. „Het gemeentebestuur verleent me bijzon der veel medewerking bij het realise ren van m'n plannen. Eerst bij de sportzaal en wat daarbij behoort toen bij de bouw van de sauna en nu weer bij de aanleg van het zwem badje. Neen, 'k ga beslist niet con curreren met m'n sportcollega Tim mermans van „De Miereweide". Het bad is uitsluitend bestemd voor de mensen, die van de sportschool ge bruik maken." Sportschool is eigenlijk geen ge schikte naam meer voor wat de heer Van Leeuwen klein begon. De totale diepte van het instituut wordt nu 24 meter l&n gen 22 meter breed Daartoe behoren dan een van al le gemakken voorziene sportzaal van 18% bij 8 meter, een sauna met een oppervlakte van 100 vierkante me ter en straks een overdekt bad van 4 bij 8 meter. Bij de sportzaal zijn goede kleedruimten en douches en de sauna is verrijkt met kleedkamers, vijf douches, een relexkamer en een massagekamer. Wanneer alles zo blijft lopen als nu het geval is, dan zal de volgende etappe in de uit breiding van de school een nieuwe sportschool zijn. De heer Van Leeuwen, die nu as sistentie heeft gekregen van Han Jan sens (lange tijd verbonden aan sportschool Van Houdt in Leider dorp), geeft individueel onderricht en clublessen onder meer ln judo jiu Jitsu, boksen en balspelen en ver zorgt daarnaast conditietraining voor dames en heren. Ook geeft hij les sen in Rijnsburg, Noordwijk en Lis se. HU zegt: ,,'ik Heb een Jongerengroep voor Judo. Dat is bijzonder leuk. Die kleinen zijn zo enthousiast. Ook de conditietraining loopt best. 't Opmer kelijke is, dat er veel meer dames dan heren gebruik van maken. Van de 17 uur nemen zij er 14 in beslag. En.... ze komen heus niet overdag. Voorna melijk 's avonds. BIJ de sauna ls het opmerkelijk, dat er door ouderen meer gebruik van wordt gemaakt dan door Jongeren. Trouwens zU heb ben deze vorm van lichamelijke ont spanning het meeste nodig, 't Is goed voor het hele lichaam. Ze voelen zich na zo'n sauna een heel ander mens". Sportleraar Van Leeuwen heeft een druk bezet leven. Hoewel nog niet al le uren overdag bezet zUn is hij toch van de vroege morgen tot de late a- vond bezig. Zelf traint hij ook nog volop. Om bU te blijven. In Amster dam en Den Haag op respectievelijk maandag en dinsdag met een groot aantal leraren. Dat zUn voor hem echt prettige uren. Er worden colle ga's ontmoet en daardoor kunnen ge dachten worden uitgewisseld en bo vendien blijft men op de hoogte van de „nieuwtjes", die er ook in dit be roep steeds weer zijn. Tenslotte: „Er ls in die elf Jaar, dat ik hier werk al heel wat veranderd in Katwijk. Voorheen deed men niet al te veel aan actieve sportbeoe fening. Behalve dat de Jongens, dia lid van één van de voetbalverenigin gen waren en degenen, die bij „Her cules" gymnastiek beoefenden. Sinds de opening van het overdekte en open bad en de sporthal is een belangrijke verbetering merkbaar, 'k Constateer het ook ln mijn school. Fijn, dat de lichamelijke oefening hier op *n ho ger plan komt te staan. Het is heel belangrijk in deze emotionele ttjd."

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11