Rndi Carrell bouwt aan filmcarrière „The heel sitting room" na de derde wereldoorlog 'Keurige' seksfilm in de Rex-bioscoop I Ik lig in bed en verdien geld als water Bizarre verwikkelingen in Londen 'Gevaarlijk liefdesspel' LET OP HET GWK-EMBLEEM DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Prolongaties en reprises DAG 26 FEBRUARI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 23 Rudi Carrell speelt hier een i Smirna in een nieuwe Duitse pikante scène met de actrice Ann I filmkomedie. Rudi Carrell bouwt aan een nieuwe carrière. „Ik lig in bed en verdien geld als water", zegt hij. Dat bed stond de afgelopen weken in kasteel Grubhoff, een schilder achtig hotel tussen de Oosten rijkse bergen nabij het dorpje Loofer. Daar legde Rudi de laat ste hand aan zijn tweede speel film „Tante Trude aus Buxte- hude", die in het voorjaar in Duitsland in première gaat. Inmiddels gaan zijn tv-shows ge woon door. Op zondag 21 maart zendt de VARA weer een van zijn Duitse shows uit. Rudi: „Mijn eer ste film „Wenn die Tollen Tante kommen" kreeg vorig jaar het Gol- dsne Leinwand vanwege het record aantal van drie miljoen bezoekers. T.ieo Lingen is een van de spelers en alleen al zijn naam is goed voor tienduizenden bezoekers. Duitsland hangt nu eenmaal erg aan traditie". In Nederland was die eerste film van Carell geen succes. ALS VROUW Hij zegt „Ik speelde in die film voor tachtig procent als vrouw ver kleed. Dat soort humor pikte men in Nederland niet. De film die we nu maken is een soort vervolg op de „Tollen Tante" en zal niet in Nederland worden uitgebracht. In Duitsland hebben we hoge verwach tingen. Mijn rol is nogal gemakke lijk. Gisteren lag ik voor de film de hele dag op mijn bed en toch heb ik nog nooit zoveel geld verdiend." In de film speelt hij samen met Ilja Richter de rol van privé-detec- tives. die moeten proberen een erfe nis van één miljoen gulden (ook de film kost dat bedrag) uit de zakken van een jonge aantrekkelijke vrouw te krijgen. Deze dame (Ann Smir na) neemt haar intrek in hotel Grubhoff, waar het lacheffect van de film zijn hoogtepunt moet krij gen. Regisseur Franz Josef Gottlieb heeft nogal wat moeilijkheden met beeldschone Ann. omdat haar was beloofd dat er in de film geen naaktscènes zouden voorkomen. Dat blijkt in de hotelscènes toch het geval te zijn. Rudi heeft Ami kun nen overhalen toch wat van haar vrouwelijk schoon te tonen met de geruststellende woorden „in de film zie je er bijna mets van terug". PRIVE-LEVEN Rudi wil wel over zijn carrière pra ten maar nie; over zijn privé-leven. Onze Oosterburen menen een ro mance te hebben gesignaleerd tus sen Rudi en een zeker' Anke Robert „Met mijn privé-leven heeft nie- mand iets te maken", zegt hij en schakelt meteen over op zijn verde- re plannen, die zich voornamelijk I op de speelfilm schijnen te richten. Volgend jaar stopt hij met het ma ken van tv-shows. Hij zegt: „Ik wil de tijd nemen om nieuwe ideeën op te doen en om eens een paar keer naar Amerika te reizen en daar de showbusiness te verkennen. Ik sta niet te dringen om daar aan het werk te komen. Misschien zou het me wel lukken, maar de humor van de Amerikanen ligt mij niet". BEST BETAALD Carell behoort in Duitsland tot de best betaalde artiesten. Zijn shows worden nu in alle Duitstalige lan- Filmster Rudi Carrell met twee jonge starlets in de Oosten rijkse sneeuw. den vertoond en ook in België en Nederland met ondertiteling. „Ik maak mijn teksten zelf. daar ben ik nog steeds trots op. Ik wil het ook zo goed mogelijk doen. Wat Johnny en Rijk in hun shows hier deden was onder andere met opzet spreek fouten maken, waarom het publiek dan dubbel ligt Dat doe ik niet De mensen moeten om mij lachen en niet om mijn fouten." STUDIO "The bed sitting Studio-theater vertoond kan woi - room" (de zit-slaapkamer) vao den. Andere bioscopen zullen zich Richard Lester is een film, die niet aan een dergelijke film voor waarschijnlijk alleen maar in Jhet een geselecteerd publiek willen WA- gen. Want dat de film slechts door een klein aantal mensen verteerd zal kunnen worden is duidelijk Voor Studio is het een noodzaak zo nu en dan eens een art-werkje te brengen om de naam van art- house waar te maken. De "zit-slaap kaïn er" speelt in Londen, maar -na de Derde We reldoorlog. Een gebeuren van en kele minuten, waarbij het ding is gevallen. Alles werd verwoest en slechts twintig mensen bleven le ven in de massa van gas. blubber, ruïnes. Een vreemd gezelschap Een echtpaar met een dochter, een jon- eeman. een homofiele kapper, eer. dokter, twee politiemensen, etc Op de ruïnes van het oude Londen leven ze verder. Lichamelijk nog •vel in- orde. maar geestelijk zwaar aangetast. Richard Lester heeft op bizarre vijze ikleur. geluid, zwarte humor) de verwikkelingen van de nabe staanden gefilmd. En logica lijkt niet te bestaan. En boodschap aan het eind lijkt wel te bectaan. maar het wordt niet duidelijk welke dat la. De natuur wordt weer green, de wereld lijkt gered, maar waardoor wordt niet duidelijk De vader van het resterende gezinnetje wordt een oapagaai en later als wild opge diend om als diner te dienen. De noeder verdwijnt plotseling. De dochter laat haar kind niet gebo ren worden aanvankelijk om het niet in de wereld te schoppen, maar probeert met meubeltjes haar ba- bytje in de moederschoot een leuk huisje te scheppen. Het lijkt allemaal onzin wat Les ter op gezag van de toneelschrij vers Spike Milligan en John An- trobus verfilmt. Waarschijnlijk is hst dat cok. Het geheel komt over als een visioen van iemand die on der dope zit. Voor het grote pu bliek is het allemaal niet te prui men. Liefhebbers van dit soort "art-house"-werk al vanaf veertien jaar mogen het onbegrijpelijke bizarre spektakel gaan bekijken Ze treffen in het Londen na d- ramp (het jaartal wordt niet ver teld) de bekende komiek Marty Felöman en Rita Tushingham. eveneens geen onbekende voor trouwe tv-kijkers ,an-en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële, dagelijks in Ie grote dagbladen gepubliceerde koersen ook voor cheques, reisver- ekeringen spaar-, salaris- en depositorekeningen goud en zilver. ~)e Grenswisselkantoren N.V. op het N.S.-station van Leiden. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 8 en op :ondag van 9 tot 5. Telefoon 01710-44558. De Engelse komiek Marty. REX Ook deze week weer veel bloot in de Haarlemmerstraat bi<- scoop. De Amerikaanse seksfilm die daar sinds gisteren draait, heti in het Engels heel gewoon 7Ih; babysitter', maar die titel is in on land kennelijk te onschuldig be vonden. 'Gevaarlijk liefdesspel' i. in elk geval een redelijk alterna tief. In deze vrij fletse zwart-w? film gaat het namelijk om zowf het een als het ander. Een alon gerespecteerde substituut-officie, stort zich, om begrijpelijke redenei overigens, in een wild liefdesavon tuur met de pleziermakende oppo."- De zaak dreigt uiteraard geheel ui de hand te lopen wanneer de to over zijn oren verliefde en aan <i> slapen al wat grijzende substitun met foto's wordt gechanteerd. H, moet als aanklager een van moor. beschuldigde hippie-achtige figuu uit de nor zien te krijgen wil hl zelf niet aan de schandpaal van d society worden genageld. De liel desspelletjes met de blonde baby sit leveren al een hele serie blote plaatjes op, maar om de film nog zinnenprikkelender te maken ls aan oe doheter van de substituut ie rol van lesbienne toebedacht Drie paar borsten bieden nu een- naai meer variatie dan eén paar noeten de Amerikaanse filmma kers hebben gedacht Hoe het ver ier met die chantage afloopt? De .ubstituut blijkt een man van eev an laat zich tijdens het proces niet ntimideren En aangezien in Ame ika al het goede nog steeds worct >eloond mag de substituut, het lippertje met de oppas ten spiil owel zyn baan als zyn tot mkcc. ekomen vrouw behouden 'Gevaar jk liefdesspel' is een keurige sekr lm, dat wel. Als nacht voorstelling draait van- iaag en morgen in het Rex-thea er 'Groene ogen in de nacht', een thriller voor mensen met sterk» .enuwen'. Herkent u deze peinzen de figuur met het grappige paar destaartje? Het is de be faamde Amerikaanse filmac teur Marlon Brando, gefoto grafeerd op het Londense vliegveld even voor zijn ver trek naar New York. Marlon Brando heeft in Engeland meegewerkt aan de film 'The nightcomers' TRIANON bracht Dokter Zjivago van David Lean weer terug Een film met Gerald ine Chaplin en Julie Christie, die het nog wel zal doen. LUXOR houdt het nog een week op „De avonturiers de verfilming van Harold Robbins' veel verkochte oman. LIDO - Billy Wilders kostelijke rilm „Irma la dome' doet het op- ïieuw goed en blijft daarom nog even. CAMERA tenslotte is al aan de zesde week toe met „Meisjes In- ternaa(k)t". waarin humor en sei hand in hand gaan.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23