LGOVV opvallend sterk a het 'missen van de bus' ABN Kasobligaties Algemene Bank Nederland Rodnina en Ulanov toch weer kampioen paarrijden Fraaie zege van Ilona in leerlingenkoers Nu reizen en trekken ]erouw komt na de zonde Een veilige spaarvorm met een hoge rente: rente thans 71/4 - ll/i°/o f 100,-per stuk Zuid Afrika weigert Ashe opnieuw visum Zaterdag- voetbal SPORTIVITEIT Drie soorten Aan toonder 'Onmogelijkeprestatie )ERDAG 25 FEBRUARI 1971 PAGINA 25 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD 'ELDOORN Wanneer ergens het spreekwoord „berouw na de zonde" kan worden toegepast, dan is het wel in doorn, waar de hartstochten hoog zijn opgelaaid na het lit van de gemeenteraad om AGOW geen financiële steun te verlenen. Apeldoornse tweededivisieclub een verhoging van de reke- tourant-overeenkomst met de nte van drie ton gevraagd en arlijkse subsidie, ingaande met lieuwe seizoen, van f 100.000,- het „nee" van de raad is !V in zo ernstige moeilijkhe- ricomen, dat surseance van be- moest worden aangevraagd faillissement van zelfs de ca. (den tellende amateurafdeling omdat de kantonrechter niet rd gaat met de boekhoudkun- cheiding. die al vele jaren tus- le betaalde- en de amateur- heerst AGOW in het begin van de er Jaren in het betaald voet- artte als gerenomeerde ploeg eerste klasse van het Neder- voetbal begon in feite al het izette tijden missen van de In het eerste seizoen, waarin slissingen moesten vallen over &g, welke ploegen zouden deel ken van de hoogste afdeling de Apeldoorners enkele tekort. Financieel waren er tepaald geen problemen en die ook in de eerstvolgende Ja- it, want AGOW deed van lot jaar mee in de strijd om iplaatsen. En een topplaats in gere afdeling levert meer pu- op dan een slechte plaats in Dgere afdeling. iet ook zij, rond de zestiger leek AGOW dan toch kans tken de eredivisie binnen te Financieel waren de zaken ezond, maar toen de toenmali- wzitter, de heer Chris Meijer, ker moment zich wat onvoor- uitliet, kwamen de proble- In een intervieuw verklaarde lat AGOW bij het bereiken de eredivisie over voldoende ou beschikken om nieuwe spe- kopen. In de eerste de beste rijd die volgde was het hek Ie dam. Enkele spelers gaven brui aan, omdat ze bij pro- toch rekenden op vervanging: vonden, dat wanneer V zo ruim in de middelen e spelers ook wel eens iets ex- lochten ontvangen. Het gevolg dat de Apeldoornse formatie een punt tekort kwam voor promo tie I Nadien ging het bergafwaarts. Nog was er geen reden tot klagen, want AGOW draaide in die tweede divi sie enkele jaren in de top mee, om aan het eind van het seizoen tij dens beslissingswedstrijden toch steeds weer de boot te missen. Maar intussen mocht het zich gedurende enkele seizoenen verheugen in een gemiddelde van ca 10.000 toeschou wers. met toppen van 16000 17000 toeschouwers per wedstrijd. De be wering. dat het betaald voetbal geen belangstelling heeft in Apel doorn gaat dus niet op. Nog even terugspringend in de ge schiedenis: de opvolgers van voor zitter Meijer bleken in hun aan kooppolitiek niet bepaald gelukkig te zijn; gaven hoge bedragen uit aan spelers, die in feite door hun leeftijd hadden afgedaan (Bleijen- berg bijvoorbeeld voor f 50.000,- hetgeen een jaar of zes geleden een Koersen Hilversum HILVERSUM Een van de meest spannende koersen was gisteren de strijd in de zesde afdeling van het Leerlingenkampioenschap, waarin een der kanspaarden. Horse L, door ga loppades faalde. Even had Festa van Hiddum de leiding, doch al spoedig werd deze verdreven door Ilona. die in een straf tempo het jagende dichte peloton steeds de baas blee'. Het werd een bijzonder opwindende eindstrijd, die Wim Duivenvoorden met de trouwe snelle Ilona in een prima 1.24.7 km-tüd in zyn voor deel besliste. Met nauwelijks waar neembaar verschil werd Giovanni tweede vóór Hendrik BS. In de internationale draverij was Feny Holland-ia door fouten direct kansloos. Jan van Dooyeweerd kon met Grenadier zijn koppositie lang handhaven. In de voorlaatste bocht fouteerde de leider echter en zag door uitschakeling zijn kansen in de rook vervliegen. Kees de Leeuw, die zijn zieke vader verving, tastte gre tig toe, bracht Alchimist sterk naar voren en zegevierde verrassend (w. 16.90) in 1.24.5 km-ttjd. Entry Vo- lann CL. Lange) werd een uitsteken de tweede vóór Everprise en Boy van Quick. Twee driejarigen lieten een voor treffelijk staaltje van hun kunnen zien. Wagenaar jr. won met Jonker Jan met grote overmacht de eerste afdeling van de Ludwinprys in 1.27.2. De tweede afdeling was voor Manus Bouwhuis, die van Jacobus van A lang niet alles behoefde te vragen om in 1.30.2 met een „straat" te zegevieren. UITSLAGEN Ludwin-prijs, eerste afd.: 1. Jonker Jan (J. Wagenaar Jr.) (1.27.2); 2. Igor M; 3. Jungfrau. Toto: w. 2,60; pl. 1.50. 1,40. 1,30; kopp. 10.30; trio 68,10. Leny-prijs: 1. Gay Areta (C. van Leeuw) (1.27,2): 2. Hero Marijke: 3. History Jewel. Toto: w. 23,90; pl. 4.70. 1,80, 2,60; kopp. 8,20. Landlna-prijs: 1. Izegrim (M. Bouw huis) (1.29,3); 2. Impish Hanover; 3 Hanover Cavaljos. Toto: w 5,70; pl 2,30. 7,80, 2,40; kopp. 8,50. trio 253,10 Lira-prijs: 1. French Mac (S. van Leeuwen) (1.25,3); 2. Eddy Six; 3. Fun ny Boy. Toto: w. 2,10; pl. 1,50. 3,00; kopp. 8,90. Leerlingenwlnterkamploenschappen VI: 1. Ilona (W. Duivenvoorden) (1.24,7); 2. Giovanni; 3. Hendrik BS Toto: w. 7,00: pl. 1,90, 1,70. 1.00; kopp 15,50; trio 264,50. Lovita-prijs: 1. Alchimist (C. de Leeuw) (1.24.5); 2. Entry Vlolann; 3 Everprice. Toto: w. 16,90; pl 3.70. 3,10. 4,20; kopp. 47,00. Lorenz-prljs: 1. Gravin Rita W (M. Pools) ((1.24,2); 2. Flftche; 3. Filter. Toto: w. 5,50: pl. 1,50. 1,70, 2.40; kopp. 9,60; trio 165,00. Lobelia-prijs: 1. Hispano (H. van Ooven) (1.27,0); 2. Fllius de Qulnta; 3. Elector Axqorthy. Toto: w. 3.80; pl. 2,10. 3,20, 2,50; kopp. 8,10. Ludwin-prijs, tweede afd.: 1. Jaco bus van A (M. Bouwhuis); 2. Ideton- ka; 3. Indus Thar. Toto: w. 1.50; pl. 2,30, 2.50. 1,90; kopp. 4,80. trio 61,20. Lenny-prijs. tweede afd.: 1. Iduna (P. Smit) (1.26,1): 2. Ilbert K; 3. He lios. Toto: w. 8.40; pl. 2,20, 2,00, 1.20; kopp. 20,60. Totallsatoromzet f 322.075,00. ADVERTENTIE looptijd 3 jaar, rente 7X96 looptijd 4 jaar, rente TA 96 looptijd 5 jaar, rente 7X96 De ABN Kasobligaties lulden aan toonder en zijn voorzien van jaarcoupons. Vaste aflossings- en coupondag 1 mei ABN Kasobligaties verkrijgbaar bij alle kantoren van de stevig bedrag wasi en raakten in de schulden. De verkeerde medicijn werd toegepast en de gemeente zorgde voor een hongerkuur door enkele jaren achtereen met veel pijn subsidie te verlenen van enkele tienduizenden guldens. Dit Jaar bij voorbeeld kreeg AGOW zegge en schrijve 30.000.- subsidie, terwijl het van de betalende clubs in Ne derland de hoogste huur betaalt voor het bespelen van het gemeen telijk complex „Berg en Bos": ca 40.000,-. Aan het begin van het seizoen 19691970 werd de leiding overge nomen door ir. N. van der Kolk, die in feite in een failliete boedel stap te, maar via een nuchter drie Ja renplan heeft getracht te redden wat te redden viel. De patient zag evenwel geen kans opnieuw op krachten te komen. De resultaten zijn bekend. AGOW loopt grote kans faillet te gaan. Tenzij de aandrang, die nu vanuit de burgerij op het gemeente bestuur via protestvergaderingen en protestactie wordt uitgeoefend nog baat geeft of dat er een sponsor wordt gevonden. Het Actiecomité tot Behoud varn Betaald Voetbal in Apeldoorn, dat zelfs de volledige steun heeft van de Federatie van Apeldoornse Ama teurvoetbalverenigingen, ondervind veel sympathie. Maar met handte keningen én protestacties alleen komt men er niet. Er zal geld. veel geld op tafel moeten komen. De heer die hier zo sombernoord zette hij gisteren z'n hand- naar „het vogeltje" kijkt is Hans tekening onder een contract Posthumus. Na het onlangs teke- j met Johanna Bakker; voor het 'nen van een -vontract bij Feije- lieven. JOHANNESBURG (ANPt —De regering van Zuid-Afrika heeft voor het derde achtereenvolgende Jaar geweigerd een inreisvisum te ver strekken aan de Amerikaanse neger Arthur Ashe. Ashe had het verzoek om een visum ingediend om te kun nen deelnemen aan de open tennis kampioenschappen van Zuid-Afrika. die dit voorjaar in Johannesburg worden gehouden. Ook in 1969 en 1970 deed Ashe een poging Zuid-Afrika binnen te komen, maar regeringsfunctionarissen wei gerden hun medewerking te verlenen, onder het motto dat Ashe naar hun land wilde om politiek te bedrijven, niet om te tennissen. "Uitlatingen als: als ik aan Zuid-Afrika denk word ik ziedend. Ik zou zo een atoombom op Johannesburg willen gooien, ik zal die racistische muur daar wel eens gaan afbreken" en "Zuid-Afrika is het meest dweepzie ke land van de wereld" worden hem daarbij zwaar aangerekend. In Zuid-Afrika zelf en met name in sportkringen bestaat grote vrees voor een algehele boycot van Zuidafri- kaanse sportlieden, waar ook ter wereld. Ook bestaat onzekerheid over de regeringspolitiek in deze kwestie. Tot dusver zouden niet-blan- ken worden toegelaten als zij deel uitmaakten van een sportploeg. As he werd gezegd dat hij in Zuid-Afri ka zou mogen komen als lid van het Amerikaanse Davis-cupteam. Maar de Australische Evonne Goolagong, Een van mijn allereerste kolom# men kwam uit Haxnar. En zo oo1| deze. We zijn hier op uitnodiging van de schaatsvereniging H.I.L. Zo gaat dat ieder Jaar na de grote kampioenschappenuitnodigingen van her en der en dan trachterj een reisprogramma samen te stel# len dat een beetje past, maar w&arv bij Je Je eigen wensen naar de aoh* tergrond moet schuiven. Reizen op de onmogelijkste tijden en slapen Idem dito. Je kunt het een beetje vergelijken met een circus. We zijn hier eergisteren gestart mei een 500 meter en een vijf kllomete^ Wat de wedstrijden betreft: de 500 meter ging redelijk goed: 40.2. Dat was maar viertiende seconde achter Börjes en König. Twee dagen te laat, zou je ao zeggen. Maar dat ARTHUR ASHE weer niet een inlandse, komt wel in een indi vidueel toernooi uit. terwijl ook een uitnodiging is uitgegaan naar de Ja panse Kazuko Sawamatsu. D°°r Ard Schenk nu eenmaal zo vlak na die grdfe wedstrijden. De een kan beter tegen veel reizen en weinig slaap dan de ander. En dan krijg Je nogal eeng verschillen in de uitslagen, die som# migen wel wat raar doen opkijken. De vijf kilometer ging wel goed» maar er kwam gewoon niet alles uit. Ik reed met Stensen als enig paar, omdat hij een Noors record wilde pakken Ik had afgesproken hem de eerste drie kilometer te trekken. Dan zou hij zelf verder proberen een goede vijf kilometer er uit te draaien. Goed, ik ging nogal wat snel weg met een ronde van 33.5 en daarna een rondje van 34. Toen ik in een bocht omkeek, viel hele Stensen in geen velden of wegen te bekennen. Dus deed ik het maar wat rustiger aan. En ja hoor. na twee ronden was hij eindelijk weer by me. Dus toen er maar weer een schepje bovenop, met ge volg dat hij weer achterraakte. Vijf ronden voor het einde begreep ik dat hij niet meer door kón gaan. Toen heb ik zelf maar getracht om er nog iets uit te halen. Maar door al deze tempowisselingen was dat toch echt moeilijk. En dan kom Je op zo'n vijf kilometer, waarop je niet goed ingesteld bent en Je niet volledig geeft, toch aan het eind kapot te zitten. Uiteinde lijk nog 7.32.8, een kleine zeven se conden voor Stensen. Een passé - ringstijd op de drie kilometer die gelijk was aan de eindresultaten van de anderen die een drie kilo meter reden. Het gaat dus toch blijkbaar érg ge makkelijk. Gisteren reed ik een 1500 meter tegen Fornaess, niet gefor ceerd, 2.04.8. Claeson in 2.05.0 en Fornaess 2.05.2 De omstandigheden waren bijzonder goed en ook over de publieke belangstelling viel niet te klagen. Hopelijk is het in de Holland-week ook zo, als we maan dag met de Noorse gasten naar Ne derland komen. Direct na de wedstrijden van gis teravond in de nachttrein naar Trondheim, waar we vanavond een wedstrijd rijden. Zo ook morgen en overmorgen, in plaatsjes in de buurt van Trondheim. En dan snel terug naar Oslo om het vliegtuig naar Nederland te halen. Wij zijn ge wens om met schema's te werken, maar tóch. dat rennen en vliegen wordt Je wel eens zat. Zeker als Je nog overal aan Je Jas getrokken wordt. LYON Het russische paar Iri- na Rodnina/Alexei Ulanov is giste ren voor de derde achtereenvolgen- maal wereldkampioen in het paard rijden geworden. De 21-jarige Rod nina en de twee Jaar oudere muziek student Ulanov leverden daarmee een bijna voor onmogelijk gehouden prestatie. Na de verplichte figuren hadden zij immers een aanzienlijke puntenachterstand op hun landgeno ten Loedmilla Smirnova en AndreJ Soeralkin. Voor him kür werden de oude en nieuwe wereldkampioenen beloond met tienmaal 5.9 zeven maal 5.8 en eenmaal 6.0 Irina Rodnina verliet met een van pijn verkrampt gezicht het Ijs. Ondanks een ge blesseerde en omzwachtelde rechter voet had zy één van de beste presta ties uit haar loopbaan geleverd. Loedmilla Smirnova en AndreJ Soeralkin, die na de verplichte figu ren een aanzienlijke voorsprong had den, kregen in de slotseconden met pech te kampen. Een heffing misluk te en de blonde Loedmilla gleed bij de afsluitende dodensplraal enigs zins uit. Dat heeft waarschijnlijk de doorslag gegeven de puntenwaar dering voor Rodnina/Ulanov bedroeg 419.1, die voor Smirnova/Soeraikin 418,9. Vier juryleden kenden het eerstgenoemde paar de overwinning Irina Rodnina en Alexei Ula nov tijdens 'hun kür. toe. Twee waren voor Smirnova/ Soeraikin. Twee Juryleden stelden beide paren op gelijke hoogte. De uitslag was: 1. Irina Rodnina/SergeJ Ulanov (Rusl.) pl.c. 11. 419.1 pnt, 2. Loed milla Smirnova/EndreJ Soeralkin (Rusl.) 17-418.9 pnt, 3. Jo Jo Star- buck /Kenneth Shelly (VS) 29—4105, 4. Manuela Gross/Uwe Kagelmann (O. Did.) 37—404.1 pnt. 5. Almut Leh- mann/Herbert Welsinger (W. Did.) 48—399.7 pnt. LEIDEN Het programma In de eerste klasse A van de zaterdagcom petitie is totaal gewijzigd. Er zijn twee (inhaal) wedstrijden blijven "staan"Heer jansdam—Zwart Wtt '29 en SHOTer Leede. PARIJS (ANP) De sporti- viteitsprijs van de Unesco, de cultureel-soci&al- en opvoedkun dige afdeling van de Verenigde Naties, is uitgereikt aan de Poolse wielrenner Ryszhard Szurkowski. De Pool kreeg deze onderscheiding voor zijn optre den in het nationale wegkam- pioenschap. In die wedstrijd re den Hanusik en Szurkowski zij aan zij ln een kopgroep, beiden hadden kant omdewedstryd te winnen. Die kans verdween voor Hanusik doordat hij pech kreeg, zijn ploegleiderswagen was niet in de buurt en Szurkowski ver zocht zijn ploegbaas Hanusik te helpen. Deze weigerde, waarop Szurkowski zijn fiets aan Ha nusik afstond, die daarna het kampioenschap veroverde. Na de rit vertelde Szurkowski, die op de vijfde plaats eindigde: „Wanneer lk mijn fiets niet aan Hanusik zou hebben afgestaan, had ik misschien kunnen win nen, maar zo'n overwinning, zonder werkeiyke stryd met mijn grootste concurrent, zou mij geen enkele sportieve be vrediging hebben gegeven." Voetbal In de Engelse eerste divisie heeft West Ham United woensdag op eigen veld met 2-0 ge wonnen van Nottingham Forest. Frans Verbeeck heeft woensdag de Grote Prijs van Monaco gewon nen, een wegwedstrijd over 185 km. De Belg was de snelste sprinter uit een kopgroep van elf man van wie Eddy Merckx tweede werd.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 25