let reisbureau annuleert naar u >etaalt George's jamsessions 'n flop Uit in de Randstad LO-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit - LD-uit et opwanneer u een reis boekt VAN WEESEL RADIO WAGNER DERDAG 25 FEBRUARI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 21 ;anisatorisch stellen ze hun „droomvakanties" allemaal mooi voor, maar als er iets mis gaat, laat men de klant lal in de kou staan. In twee afleveringen hebben wij een tal authentieke voorbeelden behandeld, waarin dit istal het geval was. Ter waarschuwing om vooral kri ll te bekijken met wie en waarheen men met vakantie gaan. En als aanklacht tegen het feit dat er geen enkele tenlijke bescherming bestaat voor de vakantieganger. deze derde aflevering publi- [i wij opnieuw enige slechte ringen met georganiseerde »n. Zij betekenen niet, dat de rnze voorbeelden met name >emde reisorganisaties in het meen niet zouden deugen, en liet genoemden wel. Wij wil- alleen maar zeggen: let op, r u ook boekt. En: reisbureau- »i, laat uw klanten niet in de ree ervaringen met Hotelplan: echtpaar met twee kinderen alt in totaal 2400 gulden voor ■treinreis plus veertiendaags lijf in een hotel in het Tiroler eld. Er is een half Jaar van te il besproken, doch bij aankomst t het hotel geen kamers vrij te ten. Het gezin wordt voor logies uitbijt ingekwartierd in een huis kan ln het hotel warm komen Een Engels reisgezelschap |t intussen wèl kamers in het 1. veel protesten wil de hotelier gezin de tweede week eerst in kleine kamertjes stoppen, doch weigert het. Dan krijgen de ou- uiteindelijk een zeer goede ka- met bad en toilet, de kinderen ien evenwel een kamertje ach- f in het hotel. Hotelplan blijkt die tussentijd niet regelend te nen optreden; men weet ner- meer andere hotelkamers te ;en in Seefeld. Grote ergernis voor deze vakantiegangers, ander echtpaar gaat met Ho- lan naar Rimini. Omschrijving het hotel in de vakantie- Hotel aan de strandboulevard dicht bij het strand. Alle ka- s met douche, toilet en balkon, taal en terrassen met prachtig Icht op de Adriatische Zee. Ge- flijk dakterras met uitzicht op Marino. Eigen strandcabines", s 475 gulden per persoon voor s weken. echtpaar komt terug en meldt er meer: Het toilet op onze ka- was zo erg kapot, dat alles de badkamervloer liep, als Je doorspoelde. Tijdens ons verblijf ie of kon men het niet repare- Het „geriefelijke dakterras" is chaos van waslijnen en opge slagen matrassen. Er is maar uit één hoekje van het hotel uitzicht op zee, door een zijstraatje, want verder staat er een groot gebouw voor. De „eigen strandcabines" zijn latrines, in gebruik bij iedereen". Over Hotelplan kunnen wij stellen wat wij in een vorige aflevering ook over de Zuid-Europa Stichting de den: men neemt er de klachten in elk geval fatsoenlijk in behandeling en wimpelt niet bijvoorbaat de Juistheid ervan af. De klanten krij gen antwoord dat de zaak wordt onderzocht. Ook hier manifesteert zich echter het bezwaar dat men kennelijk niet in staat is voortdu rend toezicht op de gecontracteerde hotels te houden. Zo wist men niet beter, van enkele Jaren geleden, of het hotel in Rimini ligt wel aan de open strandboulevard, zonder (toen nog) bebouwing ervoor. Hotelplan verklaart verder slechts nog één klacht over de genoemde hotels te hebben gehad, doch be sluit in overleg met onze redactie de knoop vervroegd door te hakken en kent beide klagers een schade vergoeding van 10 procent van de prijs toe. Met daarbij de verzeke ring dat men de hotels nog nader gaat inspecteren. Weer een klacht, die helemaal tot voor het scheidsgerecht van de reis bureaus, de Reiskamer. moet wor den uitgevochten. Reisorganisatie: White Cars. Het betreft een busreis van tien dagen naar een hotel ln Colle-Isarco in Italiaans Tirol. Prijs 199 gulden per persoon. White Cars verdedigt zich fel met het argument dat men voor die prijs niet alles kan verwachten. Niettemin staat dit er in de folder niet bij, en spenderen vakantiegan gers er, behalve het geld, hun va kantie aan. De klachten zijn: Het hele hotel was vuil, en er was geen personeel om het schoon te maken. De toiletten waren smerig. Het eten was slecht; het vlees was nooit gaar. White Cars verdedigt zich voor de Reiskamer met het argu ment dat er in Colle Isarco een on verwachte stofplaag heerst door de aanleg van een autoweg, en dat daardoor het personeel van het ho tel grotendeels was weggelopen. La ter bestrijdt de directie de klacht over het slechte eten en betoogt: „Met het eten heeft de hotelier alle andere ongerief Juist goedgemaakt". Veroordeeld Maar intussen heeft de Reiskamer het bureau White Cars bindend veroordeeld tot betaling van een schadevergoeding van 35 gulden per persoon aan enkele klagers. Er mel den zich nog zes klagers, die allen dezelfde reis in dezelfde week heb ben meegemaakt. Zij hebben echter nog niet officieel bij de Reiskamer geklaagd en die gaat alleen maar in op officieel ingediende klachten. Volgens White Cars is hun stem ming verknoeid door één klager, doch men zegt toe hun bezwaren in behandeling te zullen nemen. Er komen ook twee verschillende klachten binnen over een 15-daagse vliegreis van White Cars naar Ca- lella aan de Costa Brava (Spanje). Prijs 435 per persoon. De klachten betreffen volgens de vakantiegangers te krappe kamers en te weinig eten. De directie van White Cars: „In Spanje zijn de ka mers altijd aan de kleine kant. Maar dat ze je er te weinig eten geven, kan nooit waar zijn. Dat zijn dan zeker bouwvakkers geweest, die erg grote porties gewend zijn". Uiteindelijk geeft de directie van White Cars wel toe, dat het be zwaarlijk is dat men in Calella en gezin van vijf personen in twee verschillende pensions heeft onder gebracht, tegen de boekingsovereen komst in. Ook bij deze reis wijst White Cars met nadruk op de lage prijs. Een weer heel wat andere ervaring meldt een oudere dame, die de af gelopen zomer met Europa Express op vakantie zou gaan naar Turkije. Zij had reeds 150 gulden op de reissom vooruit betaald, plus 31,30 premie voor de verzekering van an nuleringskosten. Immers, de klant moet bij annulering schadevergoe ding betalen; De reisorganisator hoeft dat niet, als hij van zijn kant annuleert. Dat laatste nu, deed Eu ropa Express. Men stuurde de dame op 12 augustus bericht, dat de reis naar Turkije op 6 september niet kon doorgaan en haar werd ver zocht een andere reis uit te zoeken. De dame ging naar het boekings kantoor van Europa Express, doch vond daar bij de andere reismoge lijkheden weinig naar haar zin. Men sprak er met haar over een reis naar Griekenland, doch daar voelde zij niet veel voor, omdat de vertrekdatum daarvan al op 24 au gustus was. Zij ging, volgens haar verklaring, naar huis met de mede deling dat zij het allemaal nog eens overdenken. Toen begon er een klein drama. Op weg naar huis viel zij en bezeerde haar knie. Haar dokter zei haar dat het allemaal wel meeviel, dat zij rustig op 6 sep tember met vakantie had kunnen gaan maar toch niet meteen al op 24 augustus. En de dame liet Euro pa Express telefonisch weten dat zij nu toch wel definitief van de reis naar Griekenland af zag. Men stel de haar gerust: alles is in orde, zij is immers tegen annulering verze kerd? Geweigerd Later wordt zij opgebeld door Euro pa Express, met het verzoek of zij de resterende reissom maar wilde storten, opdat die door de verzeke ring kon worden vergoed. De dame weigerde dit te doen en dat verwekte nogal wat toorn bij het boekingskantoor, een toorn die in woede verkeerde, toen zij uit zocht wie de annuleringsverzekering was en bij deze Europeesche Verzekering Mij. te Amsterdam zelf haar vooruitbetaalde geld te rugvroeg. Wel wekte zij bij de Eu ropeesche enige verwarring door een onnodige doktersverklaring over haar knieblessure bij te sluiten, wat er toe bijdroeg dat het noodlot (of de boosaardigheid?) zich verder te gen haar keerde. Waar het op neer komt is dit: De dame had in feite niets geannu leerd. Slechts de Europa Express had een reis afgelast. Maar de dame was 31,30 kwijt om haar vooruitbetaling van 150 gulden te rug te krijgen, terwijl zij na de af gelaste Turkije-reis nooit een ande re reis had besproken. In een weerwoord tegenover ons blad houdt de directie van Europa Express vol dat zij wél voor Grie kenland had geboekt. Doch Europa Express kan hiervan kennelijk geen enkel bewijs op tafel brengen. De dame heeft voor geen enkele andere reis getekend dan voor de afgelaste Turkije-reis. Er zijn nog meer noemenswaardige kanten aan deze zaak: De directie van Europa Express stelt tegenover ons dat de Turkije- reis niet kon doorgaan „om u van zelfsprekend bekende redenen <cho- lera-epedemie)", waarmee een eer dere Turkije-reis reeds moeilijkhe den zou hegben gehad. Aan haar cliënte heeft Europa Express even wel laten weten dat de reis niet doorging „wegens onvoldoende be langstelling". Bij haar navraag ont kende men dat dit iets met chole- ra-gevaar te maken had. Het wordt hoog tijd dat er een paar vastliggende rechten komen aan de zijde van de vakantie-con sument. Dat er snel wordt ingegre pen als afgesloten contracten niet juist worden uitgevoerd, zodat het vakantiegenot zo onbeschadigd mo gelijk blijft. Men drijft handel in vakanties, doch men kan er nooit genoeg re kening mee houden hoe kostbaar dit niet voor ruil in aanmerking komende goed voor het publiek is. >e platen die de laatste tijd het est ln de belangstelling staan zijn etwijfeld de soloplaten van ex- itles John Lennon en George Har- in. Hoewel een bespreking nu wel beetje als vijgen na Pasen komt, en we er toch nog even aandacht besteden. De plaat van George en cassette met daarin drie lang- lers die tezamen voor vijftig gul- de toonbank over gaan. De drie ten vallen in twee delen uiteen: e platen met studiowerk en een at met Jamsessions van George nen met een groot aantal goden de popwereld, als Dave Mason, Ie Clapton, Klaus Voorman en ve- anderen. du, wie afgaat op de namen en, moois verwacht van de Jamses- n, komt van een koude kermis lis. Het is een van de meest treu- e producten van de laatste tijd. uw, maar over naar de andere se platen, waar gelukkig wel wat er te beleven valt. De muziek amerkt zich door enorme orkes- en koren, waar we de duidelijke floed van producer Phil Spector ren. Vrijwel alle muziek is door or ge zelf geschreven, op twee immers na, waarvan er een van ?lan is, en de ander van Dylan en iorge samen. De teksten zijn slnigzeggend, en veelal irritant, oral in de god-rock nummers, muziek is soms erg leuk en be- AD VERTENTIE SPECIAALZAAK GRAMMOFOONPLATEN PIETERSKERXKOOKSTEEU 11 (IDEN - TEL. 01710—22184 hoort tot het beste wat George ge schreven heeft, maar daarnaast staat er ook veel zwak materiaal op, zoals de twee uitvoeringen van Isn't It a Pity. Het zou een goed idee zijn als men de Jamsession plaat weg had gelaten en van het overblijvende materiaal één langspeler gemaakt had. In de huidige vorm is het alle maal een beetje teveel en voor de gemiddelde fan vrijwel onbetaalbaar. (George Harrison "All Things Must Pass" Apple 1C 192—04707/8/9, LP's f 49.50). Tegelijkertijd kwam de veel be langwekkender elpee van John Len non uit, maar deze werd reeds op de Altona Gesproken, zodat we het maar bij een vermelding laten. (John Len- non/Plastic Ono Band, Apple 5C 02304703). Jingles Geheel buiten het terrein van de muziek, maar toch erg interessant voor popliefhebbers, is de plaat "History of Offshore Radio", samen gesteld door de Schot Paul Harris, en uitgebracht door de International Broadcasters Society. De plaat be vat de stations identificaties en Jin gles van meer dan twintig piraten, w.o. Londen, Caroline, REM-eiland, Veronica, Uilenspiegel en de Skandi- navische piraten. De stukjes worden aaneengebabbled door Paul Harris en hij doet dat wel met de nodige Ideologie, waarin vrijheid gedefi nieerd wordt als de vrijheid om met een schip uit te zenden (en er de no dige centjes mee te verdienen). Daarnaast staan er ook nog de ge beurtenissen rond de dood van de directeur van Radio City, de aanval op Radio Nordsee en het verhaal van Johnny Walker op de plaat. (Wie de plaat wil hebben, moet hem voor f 17.50 bestellen bij IBS, Postbus 128, Bussum). Een van de prachtigste platen die op mijn draaitafel ligt, is ongetwij feld het schitterende werkstuk „Hol lywood Dream" van Thunderclap Newman. De groep bestaat uit drie man, die gewoon gek zijn: allereerst Is er Andy Newman, een vent van in de vijftig die op een twintiger ADVERTENTIE De zaak waar muziek in zit. Wagnerplein 1-3 - Tel. 24054 Jaren manier op zijn piano ramt, dat het een lieve lust is. Vervolgens is er een vijftien Jarige knaap, Jim my McCullouch die gitaar speelt en Speedy Keen, de drummer die alle nummer schrijft. Zoals de titel al zegt, gaat een gedeelte van de plaat over Hollywood, waarin men vol nostalgie terugdenkt aan de tijd van de grote sterren van het doek. Ook een prachtige stekst heeft „Acci dents" waarin mensen steeds onge lukken overkomen, terwijl de zanger zich afvraagt of het soms zijn schuld is, dat dat allemaal gebeurd. Jammer is overigens dat er op de plaats maar een drie minuten du rende versie van dit nummer op staat, terwijl op de oorspronkelijke (Engelse) versie het nummer bijna tien minuten duurt. Toch een aan- ADVERTENTIE Ruime sortering PLATEN vanaf L.P.'s f3,95 stereo. RADIO PLEIN 16 Vijf Meiplein 116 rel. 25100 Teylingerlaan Tel. 43631 Sassenheim Tel. 02522—10398 rader van de bovenste plank (Thunderclap Newman „Hollywood Dream", Polydor 2480 009 f 21 Jefferson Tot slot nog een aantal platen in een notendop: „The Worst of the Jefferson Airplane" (RCA LSP 4459 f21). Een aardige „greatist hits" verzameling, samengesteld. Muziek die er in gaat als gesneden Deventer koek, zowel bij de subcultuur als bij het Top 40 publiek. Ten Years After „Watt" (Deram SML 1078, f 21). Dit is werkelijk het dieptepunt van de pop. Volkomen fantasieloze eindeloze gitaarsolo's van ego-tripper Alvin Lee. Als uit smijter staat er op de plaat nog een verkrachting van Chuck Berry's „Sweet Little Sixteen", live opgeno men op het Wight festival. Grateful Dead „American Beauty" (Warner Bros. WS 1893, f 21). De groep die al een mythe is, maar dan meer door de omgeving en persona lity Jerry Garcia dan om hun mu ziek. Hun laatste plaat staat vol lieve deuntjes, die het aanhoren zeker waard zijn. Creedence Clear water Revival „Pendulum" (Libertu 5C 062-92153). Alweer een goeie roek-stamper uit de fabriek van John Fogerty, alleen gaat het op windende er wel een beetje vanaf. Jerry Reed „Nashville Rambler" (RCA International INTS 1215 f 10). Jerry Reed is voornamelijk bekend als componist, o.a. van Elvis hits als Guitar Man en U.S. Male, maar ook als zanger staat hij zijn manne tje. Deze plaat bevat wat ouder ma teriaal, wat niet zo sterk is. Luister liever naar zijn LP „Alabama Wild Man". Matthews Soutern Confort „Later That Same Year" (UNI 6369 607 f 21). De derde, en helaas laatste plaat van deze formatie nu Ian Matthews weg is en de rest onder de naam Soutern Confort verder gaan. Weer elf lieflijke melodietjes die tussen de pop en country/folk muziek inhangen. ROBERT BRIEL ADVERTENTIE grammofoonplaten hoeewoerd 112 AMSTERDAM Stadsschouwburg: 26 feb. 20.15 uur Nederlandse Comedie ..Ho tel 't Paradijs". 27 feb. 20.15 uur Nederlandse Comedie ..Eva Bonheur". 28 feb. 20.15 uur Nederlandse Comedie „Wachten op Godot", 28 feb. 20.15 uur Het Nationaal Ballet. Concertgebouw: 26 feb. 20.15 uur Concertgebouworkest olv Eugen Jochum, 26 feb. 24 uur Nachtconcert van John MayaU, 26 feb. (zie foto) 20.15 uur Quartetto Italiano, 27 feb. 15 uur Radio Philharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor olv Rober to Benzi, 27 feb. 20.15 uur Ned. Kamerorkest olv Szymon Gold berg, 27 feb. 20.15 uur Yu Chun Yee, piano, 28 feb. 14.15 urn Concertgebouworkest olv Hans Vonk. Carré: t/m 24 mrt. (beh. ma.) Rock-musical „Salvation". Shaffy-theater: t/m 28 mrt. 20.30 uur (beh. ma.) Funhouse Horror mmv Rob van Houten. De Koopermolen: 19 uur (beh. ma.) Cabaret rond Henk Elsink. Nw. de la Mar-theater: 20.15 uur (beh. ma.) Nieuwe show van Wim Sonneveld met Corrie van Gorp en Willem N\jholt. La Berry: dagelijks beh. dl. 20 uur Cabaret .Tete a Ted. Tingel Tangel: dagelijks beh. ma. 20.30 uur Cabaret Tingel Tan gel „Burgers op de bres". De Suite: 1 mrt. 20.15 uur Vierde lustrumconcert Ar dito Kwin tet. Museum F odort/m 14 mrt. Rijksaankopen Nederlandse kera miek. Rijksmuseum: t/m 14 mrt. Camesi, projecten en documentatie 1968-1970. DEN HAAG Kon. Schouwburg: 27 feb. 20.15 uur Haagse Comedie .Ronde dans", 28 feb. 14 en 20.15 uur Haagse Comedie .Rondedans". Congresgebouw: 26 feb. 20 uuur Het Residentie Orkest olv Wil lem van Otterloo. Diligentia: 26 t/m 28 feb. 20.15 uur Jasperina de Jong-show. 28 feb. Soliste de Zagreb, kamermuziek. 1 mrt. 20.15 uur Yu Chun Yee, piano, 2 mrt. Quartetto Italiano. Gemeentemuseum; t/m 16 mei Huis in, huis uit, een beeld van het dagelijks leven in Nederland gedurende twee eeuwen 1770- 1970. Concertgebouworkest: 2 mrt. 20.15 uur Noordh. Philharmonisch Orkest olv Ives Prin. Stadsschouwburg: 3 mrt. 20.15 u. Toneelgroep Centrum „Kwas ten" 4 t/m 7 mrt. 20.15 uur Herman van Veen. Kennemer Sporthal: 2 t/m 11 mrt. dag. 10-17, 19-23 zo. 13-17 uur Haarlemse Voorjaarsbeurs en Lenteflora. Leldse Schouwburg: 26, 27 feb. 2 mrt. 20.15 uur Rients Gratama en Mady Misset in het cabaretprogramma „Knollentuin", 3, 4 mrt. 20.15 uur Vlinders zijn vrij niet Andrea Domburg (zie foto) Trudy Laby, Lex van Delden en Hein Boele. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg: 26, 27 feb. 20.15 uur Nw. Rotterd. Toneel Koning Jan van Friedrich Durrenmatt, 28 feb. 20.15 uur Nieuw Rotterd. Toneel „Vrouwen geen probleem" blijspel van Woody Allen, 1 mrt. 20.15 uur Nederlands Dans Theater, 2 mrt. 20.15 uur Toneelgroep Theater „Het Proces" van Franz Kafka. 3 mrt. 20.15 uur Nw. Rotterd. Toneel Honing Jan" van Friedrich Durrenmatt, 5 mrt. Nw. Rotterd. Toneel Tchao (oo medie) De Doelen: 27 feb. 15 uur Joh. Lemckert, orgelconcert, 27 feb 20.15 uur Rotterd. Phllharm. Orkest, 28 feb. 14.30 uur Ned. Ka merorkest olv David Zinman, 1 mrt. 20.15 uur Knaakconcert Ned. Blazersensemble, 2 mrt. 20.15 uur Ned. Kamerorkest, 3 mrt 20.15 uur Glen Miller Orkest, 4 mrt. Rotterd. Phllharm. Orkest olv F. Leitner. Piccolo-theater: 26 feb. 20.15 uur Nw. Rotterd. Toneel „De Spra- kelooen", 2 t/m 5 mrt. Nw. Rotterd. Toneel 20.15 uur. Groot* Schouwburg-ZuJd: 27 feb. 20.15 uur Comedie .Ree schat nu niet" Hofplein-theater: t/m 7 mrt. 20.15 uur „In de holte van je arm" blijspel van Dimitri Frenkel Frank (beh. ma.) Ahoy-gebouw: 26, 27. 28 feb. Binnenhuis '71. Vijfde internatio nale beurs voor woninginrichting. Ahoy-sportpaleis: t/m 7 mrt. Wereldkampioenschappen ijshoc key.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 21