w Esso Esso service gaat steeds verder Esso Schoon Rijden Code Mm. j Samen met Esso pakten zij de luchtvervuiling aan. Zij gingen over op de Schoon Rijden Code. En Esso lanceerde op die dag twee benzines met polyamideamine voor schonere motoren. Twee belangrijke stappen op de weg naar schoner rijden. Want de luchtvervuiling m oeten we samen bestrij den. Met de juiste rijstijl en de juiste benzine. De Esso automobilisten, die dit vorig jaar reeds inzagen, dienden het algemeen belang. Maar profiteerden er zelf ook van. Want schoon rijden is zuinig rijden. Hoe vollediger de verbranding, hoe schoner u rijdt en hoe zuiniger uw motor gaat lopen. Ook een reden om samen met Esso de luchtvervuiling te bestrijden. schone motor 1 1 - li iEEBua-éo]Bj|^ E Hés Schoon rijden hangt nauw samen met een schone, volledig juist afgestelde motor. Zowel stationair als onder belasting. Regeling van de luchttoevoer in uw carburateur bij stationair draaiende motor helpt wel iets, maar is lang niet voldoende. Esso Schoon Rijden Service is erop gericht uw motor op alle punten in conditie te brengen en te houden. Hij omvat onder meer: Esso benzines met polyamideamine om nieuwe motoren schoon te houden en oude, vervuilde motoren te reinigen. Uniflo: Een motorolie die is gemaakt om uw motor onder alle omstandig heden efficiënt, en dus zo schoon mogelijk, te laten draaien. Elektronische test-apparatuur op steeds meer Esso Servicenters. Bediend door vakbekwaam personeel dat beschikt over de volledige afstelgegevens van vrijwel alle autotypen. Voortgaand onderzoek in de grootste aardolie-researchlaboratoria ter wereld, in nauwe samenwerking met de automobielindustrie. U zult van de resultaten op de hoogte worden gehouden. Als altijd. \anaf 11 juni wig jaar zijn Ësso automobilisten schoner en zuiniger gaan rijden. - schone nieuwe motor i auto met benzine zonder „polyamideamine" dezelfde auto met een nieuwe Esso benzine gereden afstand Houd uw motor in perfecte conditie. In een goed onderhouden motor verbrandt benzine met maximum rendement. En hoe efficiënter de verbranding, hoe geringer de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen. Door een vakkundige servicebeurt kan deze tot zelfs 50% worden gereduceerd. Laat uw motor daarom minstens twee keer per jaar inspecteren. 2, Vermijd overbelasting van uw motor. Rijden in een te hoge versnelling betekent overbelasting van de motor. Daardoor functioneert de motor minder goed en verbrandt de benzine minder efficiënt. Gevolgen: verspilling van brandstof en meer luchtverontreiniging. Houd u daarom aan uw instructie boekje en luister naar uw motor. V kunt horen wat het juiste snelheidsbereik is in een bepaalde versnelling. Vooral in de stad belangrijk. 3, Gebruik uw choke sporadisch. De choke beïnvloedt de brandstof- lucht verhouding. Hoe meer u de choke hanteert, des te meer benzine u verbruikt met als gevolg sterkere luchtverontreiniging door inefficiënte verbranding. Gebruik de choke daarom alleen als het noodzakelijk is. 4* Laat de uitlaat van uw auto regelmatig controleren. Een lekke uitlaat is niet alleen gevaarlijk, maar kan bovendien de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen vergroten. Laat er daarom tweemaal per jaar naar kijken als onderdeel van elke servicebeurt. 3, Zet de motor af als uw auto stilstaat. Belangrijk als u moet wachten in een file of voor een brug: een lopende motor veroorzaakt plaatselijk veel meer lucht verontreiniging als'uw auto stilstaat dan wanneer hij rijdt. Indien u wat lang moet wachten, zet de motor dan af. 't Is beter voor uw auto en voor de lucht. va-V--. -jjp J. Samen gaan we door: Esso Schoon Rijden Service Deel van checklist met afstel - gegevens bij Esso dealers.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 20