Zo kan 't Vlietpark er uitzien Leuk snoepgoedliedje van Paul Marseille Raadslid vraagt Exclusieve LD-tekening Tweede ronde van Kaagconcours PAGINA S LEIDEN Enkele weken ge- den publiceerde het Leidsch blad de ideeënschets, die de ïderlandse Heide Maatschappij n jeft gemaakt voor het Vlietpark, l 1 n bijna 300 ha. groot toekom - ig recreatiegebied tussen de iet en de rijksweg Amsterdam - D )tterdam. I Zoals de naam al zegt is het nog aar een idee en er kunnen dus nog lerlei dingen veranderen. Het ge- eentebestuur van Leiden heeft het Q an in de openbaarheid gebracht een onderwerp van discussie en •raak. Er is voldoende tijd om iver te praten, want vóór 1980 zal weinig te zien zijn. Ik vermoed, t de volkstuinders, die nu in een el van het complex ruimte heb- II n, wel een duit in het zakje wil- doen. Uit eerste reacties blijkt, it ze niet zo zijn ingenomen met it plan de volkstuinen „om te tur- n". Zoals gezegd, er staat nog niets st en ook bovenstaande tekening moet worden gezien als een ding om de gedachten bij te bepalen. Mijn collega P. Bok maakte de duidelij ke kaart, waarop details zijn weg gelaten, aan de hand van de ideeën- schets. die voor directe publicatie in de krant niet geschikt is. Uit de kaart blijkt waar het gebied ligt en welke aansluitingen het krijgt Die aansluitingen komen aan de Leidse kant. Het is niet de bedoeling het Vlietpark toegankelijk te maken vanaf de rijksweg. De picknickplaats Door Hans Melkert die al langs de rijksweg ligt, zal niet in het gebied worden opgeno men. De opzet is goede toegangswegen te maken, die uitkomen op royale parkeerterreinen. Daarna zal men moeten lopen in deze toekomstige groene long van Leiden. Vanaf het Lammenschansplein is een toegang gedacht. Voorts is tegenover de Lo- rentzkade een overbrugging van het Rijn- en Schiekanaal gepland. De mogelijkheid bestaat ook om de Churchilllaan in het gebied van het Vlietpark door te trekken. Daarvoor zullen evenwel voetbal velden moeten worden opgeofferd. Dan zullen er eerst vervangende moeten zijn aangelegd. Dat gaat ge beuren in het middelste comparti- van het Vlietpark. het gedelte, dat het eerst zal worden aangepakt. Zo als de tekening laat zien zijn hier rond een park voetbal-, hockey- en korbalvelden geprojecteerd, alsmede een ijsbaan. Na dit grotendeels „sportieve" ge deelte voor actieve recreatie komen de andere compartimenten aan de beurt. Eerst het linker gedeelte, waarin een fors stuk is bestemd voor de volkstuinen. Langs de rijks weg opnieuw een park en verder een grote camping met restaurant, wat ook nuttige voorzieningen zijn met het oog op het in aanleg zijnde recreatiegebied „De Vlietlanden", aan de andere kant van de gepro jecteerde rijksweg 11. Tenslotte komt het rechtse com partiment aan de beurt, waar op de vuilstort van thans een heuvelach tig recreatiepark kan worden aange legd, waarvan vooral de Rivieren wijk veel plezier zal hebben. IN DE SCHETSTEKENING van het recreatieplan Vlietparkzijn slechts de hoofdlijnen aangege ven. De dikke doorlopende zwarte lijnen zijn bestaande wegen en de geblokte lijnen ontworpen wegen. De rijkswegen zijn dubbel gete kend. De punt-streep-lijn geeft de spoorbaan Leiden-Alphen aan. Gestreept bestaand en ontworpen water.'De betekenis van de let ters is de volgende: P parkeren. V voetbalvelden, H. hockeyvelden, K korfbalvelden, IJ ijsbanen, KL kleedkamers en T toiletten. Het hele parkcomplex wordt doorsne den door kleinere wegen en pa den en bezaaid met boompartijen en groenstroken die ook een „ver bergende" functie hébben door dat zij wegen, starende bebouwing etc. aan het oog onttrekken. OP DE FOTO'S (LD/Holvast) twee beelden van nu uit het toe komstige Vlietpark, links het volkstuinencomplex en onder een overzicht van de vuilstort, waar in de toekomst een heuvelachtig park komt. 1 LEIDEN Maandag wordt een begin gemaakt et de aansluiting van de nieuwe Oranjeboom- raat op het Levendaal. Over anderhalve week gint de reconstructie van de Sint Jorissteeg. et eerste werk zal circa drie weken werkbaar ter vorderen, het tweede ongeveer drie maan- De bestrating van het Levendaal ten opzichte in de Sint Jorissteeg en de (nieuwe) Oranje- oomstraat ligt duidelijk in een kuil. Het verschil ui circa 30 centimeter moet eruit en daarom ordt het Levendaal opgehoogd. Om de nadruk t leggen op de doorgaande route zuid-noord tus- m Oranjeboomstraat en Sint Jorissteeg, zal de evendaal-oversteek in dezelfde gele stenen wor- uitgevoerd als de Oranjeboomstraat. Dit zal twee fasen worden uitgevoerd. Maandag be- int men aan de kant van de Oranjeboomstraat; ngeveer anderhalve week later aan de Sint Jo- issteegkant. Na deze drie weken zal de Oranje- oomstraat voor het verkeer worden vrij gege- en en zal de verkeerslichteninstallatie in wer ing worden gesteld. Tijdens die eerste fase van anderhalve week zal de Sint Jorissteeg gesloten zijn voor verkeer in de richting Levendaal. NZH-bus 13 zal daar door komende van de Hooigracht, in de Water- steeg rechtsaf gaan naar de Hogewoerd, die uit rijden en dan linksaf naar de Korevaarstraat gaan. Dit is de tijdelijke route voor het autover keer. Volgende week heeft opnieuw overleg plaats tussen NZH, politie en gemeentewerken over de situatie tijdens fase twee. Gelijktijdig gaat de Jorissteeg helemaal onder steboven. Hier wordt de bestrating verwijderd, aan beide zijden riolering aangelegd en een nieuw zandbed gemaakt voor de nieuwe weg. Het weg dek zal worden geasfalteerd. Tevens behoort bij dit werk de plaatsing in de verhoogde midden berm van vijf dubbelarmige lichtmasten met kwikverlichting op 8 meter hoogte. Na deze reconstructie zullen aan de kant van de voormalige Krauwelsteeg (naast de bioscoop) voor 19 auto's insteekhavens en aan de overzijde voor ongeveer 20 auto's langparkeerplaats over blijven. Naast de bioscoop komen 60 fietsklemmen op het trottoir. (Van één onzer verslaggeefsters) WARMOND Met Boudewyn de Groot in de jury ging het Kaagcon cours in Meerrust gisteravond de tweede ronde in De regelmatige be zoekers en bezoeksters van het Noordwijkse Casino hebben er oude bekenden kunnen ontmoeten, de Spi ders uit Stompwyk. Eerst begeleidde deze groep het Leidse zangeresje Ma- ja Groenendijk. Zij zong in de stijl van Corrie en de Rekels, en afgezien van het genre, was het qua presen tatie en muzikaliteit zeer matigjes. Ook de Spiders, die later alleen aan traden. konden maar weinig bekoren Gelukkig had het Kaagconcours ook enkele heel prettige verrassingen in petto. We kregen eerst het optreden van Paul Marseille, een jonge Haar lemmer, die troubadourachtige eigen composities bracht. Het leukste daar van was wel zijn snoepgoedliedje, Bonte harlekijn en Spoor 3. Paul is een jongen om zomaar, by een goed glas Franse wyn, naar te luisteren Voor een paar prettige minuten zorgde ook Andrea van Breda uit Utrecht. Zij bracht een tempera mentvol Spaans-Italiaans repertoire en zag er bovendien in haar paarse tuniekpak en romantische jabotblou se erg aantrekkelijk ujt. Haar optre den was heerlijk vry. ze flirte een beetje met het publiek, alles by el kaar deed dat erg leuk aan. Iets in heel andere styi bracht Wim Pypers (Den Haag). Zyn Spaanse gi taarspel. hoe knap ook technisch, mis te lets van het temperament dat toch wel by de flamingo hoort. Hy kon dan ook de aandacht van het pu bliek niet zo lang vasthouden. Miriam Boaz. een donkere Amster damse, oogf^te veel succes met haar liedje (zelf gemaakt) „Jeanne". Een ,,'erg gek liedje, dat ik graag zing'zo als ze zelf zei. Het sloeg onmiddeliyk aan by het talryke publiek dat ook nu weer was komen opdraven. By na traditiegetrouw zou Je kun nen zeggen werd de avond besloten met een beatband. Dit keer de Cru sade uit Rotterdam die heavy blues speelden. Of het heavy was. kwam er niet helemaal uit, keihard was het in leder geval we! Het was Jammer dat de toegift een beter nummer was dan de drie voorgaanden, waarvan een eigen compositie, die voor de jurybeoordeling meetelden. Volgende week zal de laatste van de eerste serie voorronden worden gespeeld. Na het optreden van de ar tiesten zal dan bekend worden ge maakt wie in de demi-finale van 19 februari zal mogen optreden. Het was. wat de gezelligheid be treft weer een geslaagde avond, maar het peil lag duideiyk lager dan by de eerste ronde. Troepen in Ulster De sterkte van het regiment verdedigingstroepen in Noord-Ierland zal van 3.500 ge leidelijk op 6000 worden gebracht. Dit is gisteren door de Britse minis ter van Defensie in Belfast bekend ge maakt. Het regiment omvat zowel roomskatholieken als protestantenen werd gevormd na de ongeregelheden van augustus 1969 Het is voorname lijk bedoeld om belangrijke instal laties te beschermen. LEIDEN Het PvdA-raadslid Van Aken heeft aan B. en W, schrifteiyke vragen gesteld naar aanleiding van een bericht en het commentaar van de gemeentesecretaris daarop in ..Het Vaderland" van reps. 12 en 14 Januari. Het raadslid stelt tien vragen over het commentaar van de secretaris op het bericht over meningsverschillen tussen de secretaris en gemeentewer ken in Leiden. Onrust Reggio Acht politie mannen zijn gisteren In de Ita liaanse stad Reggio gewond bij bot singen met betogers Twee van hen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. De politie werd bekogeld met stenen die de betogers van ach ter de opgerichte barricades wierpen. Zo nu en dan maakte de politie van traangas gebruik. Koster wordt niet verolgd Het Amerikaanse leger heeft gisteren al le beschuldigingen tegen generaal- majoor Samuel W. Koster, verdacht van het in de doofpot stoppen van de slachting in het Zuidvietnamese dorpje My Lai. ingetrokken. Uit een onderzoek was niets van opzet geble ken, zo werd bekendgemaakt.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3