Roken, ik heb er tabak van ...en gisteren I ^\proai amma Folkloristisch feest in Leidse Schouwburg giro 34 36 OO TV morgen] Max Tailleur hoest nu veel vrijer NOS beinvloed door Spaanse ambassade giro 34 36 OO gestopt teveel Gouden plaat George Baker lepra bestaat nog steeds giro 34 36 OO giro 34 36 OO Nijhoffprijzen voor Else Hoog en L Roelandt IS» m Sv.'So NOS. iV.io' stSV: SS 'Vuist'-uitzending was niet kwetsend WOENSDAG 27 JANUARI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 AMSTERDAM Max Tailleur: „Weet je wat mijn slagzin is? Roken, ik heb er tabak van". Gesprek in zijn kantoor op de vierde etage van de Diamantbeurs, Weesperplein, Amsterdam. Max achter een bureau, daar moet je wel even aan wennen. In de kamer er naast twee tikkende juffrouwen die meehelpen bij de samenstelling van het blad „Beter met Max", een perio diek zonder bloot, maar wel opgezet krachtens de oubollige formule van „De Lach". Het wordt in 100.000 exemplaren gratis verspreid onder zieken in binnen- en buitenland. Grote adver teerders houden de balans in evenwicht en een stichting ad hoe zorgt dat Max de beloning krijgt voor veel charitatief werk. De grootste moppentapper van het westelijk halfrond heeft zich weer eens in het nieuws gemanou- ■vreerd. ,,'t Was geloof ik een dag na die mededeling van Kruisinga dat jaarlijks tienduizenden mensen ster ven door 't roken. Ik zeg tegen An neke hier. mijn secretaresse, ik zeg Anneke bel jij dr. Meinsma eens op Ik heb een plannetje. Nou dat is alles. Vanmiddag komt ie hier om verder te praten. Meer dan acht honderd brieven heeft de man op mijn voorstel gehad. Kon ik weten dat er zo'n lawine zo uvolgen? Ik geef tien mensen duizend gulden als ze een jaar lang niet roken. Meer niet. Maar de telefoon staat niet stil. Mensen uit het hele land die adhesie willen betuigen". Niet minder verbaasd is dr. Meins ma, die nu al naar Engels voor beeld rondloopt met de gedachte een nationale ontwenningskuur te organiseren. Max daarover: „Het kan me niet schelen. Voor mijn part nemen ze m'n hele initiatief over. Als volksgezondheid 100.000 gulden beschikbaar wil stellen, als jeblieft, doe maar. Maar denk jij dat ze het doen? Natuurlijk niet. Financiën zal toch niet eerst de ta baksaccijnzen incasseren om dan daarvan weer een bedrag te reser veren voor de bestrijding van het roken?". Veertien dagen geleden is Max zelf met roken gestopt. De ontwenning is hem geen gruwel, want zonder pose zegt hij: „Als jij er een wilt opsteken, je gaat je gang maar jon gen. Mij heeft het geen moeite ge kost om er mee te kappen. Vier Jaar geleden had ik het ook al ge daan. Twee jaar rookte ik niet meer toen er iets gebeurde. Ik zat m Johannesburg met Rinus van Galen, de pianist die nu bij Toon Hermans werkt". „Ik kijk een Hollandse krant in om te lezen hoe Ajax het had gemaakt in Milaan. En wat las ik? Dat ze mijn neefje Danny Visser hadden vermoord. Ik schrok zo ontzettend, dat Rinus een sigaret in mijn mond duwde. Van die tijd af ben ik weer blijven roken. Tot voor veertien da gen. van het ene op het andere moment geen sigaret meer. Ik heb er geen spijt van. Ik hoest nu veel vrijer". Toch voelt Max zich een beetje de leerling van de tovenaar, die de ontketende krachten niet meer be teugelen kan. „Ja, ik ben bang. Ik denk wel eens, wat ben ik begonnen met die rook actie. Toen het door de radio was gezegd en in de kranten had ge staan, werd i'k opgebeld door een reclamebureau. „Max we hebben be richt gekregen van een sigaretten- fabriek, ze willen niet meer adver teren in je blad, omdat Je tegen het roken bent". Nou ja, het was een spontaan gebaar van mij. Ik maak een blad voor zieken, maar ik kan er ook een maken voor gezonde mensen in de hoop dat ze niet ziek worden. Als Je de kranten leest, dan sterven de mensen als ratten om Je heen. Al die doktoren, die nemen je toch niet in de maling?". Het zorgelijke gezicht van Max Tailleur ontspant zich wanneer hij praat over de adhesie betuigingen. „Meneer, ik wordt er gek van. Belt er een bootwerker, die zegt: „Kom maar op Max met Je duizend gul den, dat fiks ik wel effe". D'r was ook een vent die zei: „Meneer Tail leur ik wil u helpen. Mag ik tegel tjes verkopen langs de deur met de tekst „Ik rook niet meer". U krijgt het geld". Dan weet je onmiddellijk daar zit een kleurtje aan". Tegen zijn secretaresse: „Anneke, laat jij die meneer die brief eens lezen van dat hoofd der school of wat was het, nee, een adjunct-directeur van een huishoud- en industrieschool. Hij wil getuigen laten opdraven om mij te verzekeren dat ie van 16 ok tober af niet meer rookt. Een ande re meneer wil meteen vangen want hij rookt al twee Jaar niet meer". Heeft Max ooit slachtoffers van het roken gekend? „Als Je ze kent, ken je ze niet meer. Dan loop je d'r achter. Nee, wat ik met mijn actie wil proberen is te zorgen dat behal ve die tien duizenden anderen het zelfde gaan proberen. Niet meer ro ken. Wat die mensen betreft, ik denk dat ik er uit elke provincie een neem. Van hen worden foto's gepubliceerd in de kranten, ze ko men voor de televisie, enfin, ieder een leert ze kennen. Het moeten mensen zijn die in grote bedrijven werken, dan wordt er op ze gelet. Ik reken natuurlijk ook op de spon taniteit van de mensen zelf. „Ach, weet Je wat het is, je kunt hoogstens twee of drie dagen stie- kum een sigaretje roken op de w.c., maar dan zeg je sodemieterop. ik ga weer roken. Het vereist een ver schrikkelijke dosis moed Maar als Je het volhoudt, dan verdien je geen duizend maar tweeduizend gulden. Want Je koopt toch geen si garetten meer?" Anneke presenteert een strootje. Ze staat sympathiek tegenover de actie van haar baas maar om er zelf mee te stoppen is haar te veel gevraagd. Max vindt het niet erg. „Voor mijn part steek je je jasje in de brand". Kan hij overigens verklaren waar om de mensen nu pas reageren op de gevaren van het roken, terwijl er al zoveel publikaties zijn ge weest? „Anneke, weet jij het?" Anneke: „Mensen houden van spel letjes. Allerlei doktoren die voor de HAARLEM (ANP) De George Baker Selection uit de Zaanstreek heeft succes geboekt met de single "Dear Ann". Er werden meer dan' 100.000 exemplaren van dit plaatje verkocht, waarvoor op 28 januari een gouden plaat zal worden uitgereikt in de Amsterdamse discotheek "De schorpioen". George Baker Selection maakte ongeveer anderhalf jaar ge leden zyn eerste plaat. In totaal wer den vier singles uitgebracht, die alle bij de Nederlandse top-veertig be hoorden, en waarmee ook successen werden geoogst in het buitenland, met name Frankryk. televisie verklaren dat roken zo schadelijk is. dat gaat langs de mensen heen. Maar via deze actie wordt hun spelgeest ontwikkeld". Max: „Dat zou best kunnen. Het is the game. Maar er zit ook nog dit bij: Er bestaat niets meer dat ab normaal is voor de mensen. Radiomedewerker Lino Calle: „.Toen de NOS drie jaar geleden het radioprogramma voor de gast arbeiders van de VARA overnam, wist ze donders goed wie Lino Calle was. In het Spaanse gedeelte van de uizending was bepaald geen vriend van Franco aan het woord. Dat ze me nu ineens aan de kant zette, omdat ik te persoonlijk was in het politieke commentaar, zie ik slechts als een officiële reden." Lino Calle, de in Nederland wonen- j de Spanjaard, die zaterdag schrifte lijk van de NOS te horen kreeg, dat op zijn uitzendingen voor de hier werkende Spanjaarden geen prijs meer wordt gesteld, gaf giste ren in Amsterdam een emotioneel commentaar. ook een hard hoofd in het voortbe staan van de Portugese en Griekse uitzendingen in de formule, zoals die nu wordt gebracht. MAX TAILLEUR Aanwezig daarbij was de producer van het programma, de heer H. A. de Heus, die na het gebeuren, waarvan de NOS hem niet op de hoogte bracht, geen verdere mede werking aan de Spaanse uitzendin gen wenst te verlenen. De Heus dis- in Amerika. Italië en tancieert zich van de Spaanse pro gramma's. Hij heeft, evenals Calle, Met Tsjechisch ensemble 'Broln' LINO CALLE LEIDEN Enorme bijval kreeg gisteravond in de Leidse Schouw burg het Tsjechische folkloristi sche ensemble „Broln". Het door gaans zo nuchtere publiek ivas zelfs te brengen tot community- singing na afloop met schatten der toonkunst als „Toen onze mop een mopje was" en „Het loze vis sertje". Maar toen hadden we al een wervelend showprogramma achter de rug, waarin de muziek de boventoon voerde. ADVERTENTIE brandmerkt 20 miljoen mensen elk jaar komen er een half miljoen melaatsen bij lepra bedreigt onnodig het leven van ontelbare kinderen dit voorkomt u met f. 2,50 per kind voor f. 11,— geneest u een slachtoffer steun daarom wereldlepradag doe het nu direct als nou 'ns iedere nederlander... wereldlepradag den haag Desgevraagd antwoordt de NOS, die vanmiddag in Hilversum op de zaak Calle terugkwam: „We zijn er sterk voor, dat de zaken worden weerge geven in de spiegel van de Westeu- ropese pers. Het commentaar mag echter niet persoonlijk pro of con- Tsjecho-Slowakije is in de loop der tra een bewind worden. Gebeurt dit Van onze kunstredactie De Martinus Nyhoffprys voor ver-1 talingen, ingesteld door het Prins Bernhardfonds, is gisterenavond voor dit Jaar onder grote belang stelling door prof. mr. W. F. de Gaay Fortman uitgereikt aan de Belgische vertaler L. Roelandt en mevrouw Else Hoog. Het Juryrapport prees de bescheiden productieve Belg L. Roelandt. als een man die naast verschillende werken van Vestdijk, Helman. Mu- lisch en A.M. de Jong, de brieven van Van Gogh en de „Max Have- laar" van Multatuli voortreffelijk in het Frans had vertaald. Speciaal voor het laatste werk was hem dan ook de prijs toegekend. In zijn bewogen dankwoord zei de heer Roelandt, dat hij er altijd naar had gestreefd om het geniale werk van Multatuli in Frankrijk eindelijk bekend te kunnen maken. Hij zou voortgaan om meer werk van deze grote Nederlander te vertalen, om dat het eeuwig ondenkbaar was dat de hoogtepunten van de Noord-Nederlandse literatuur buiten het bereik van Frankrijk zouden blijven. Rinus Ferdinandusse dankte de Jury namens zijn vrouw Else Hoog, die „sprakeloos" was, omdat haar de prijs was toegekend. Hij vertelde van zijn leed als man van een ver taalster die grote bekendheid ver wierf met .Portnoy's klacht" van Philip Roth. Maar „Portnoy's klacht" werd .Rinus klacht." Op zijn eigen geringe lengte wijzend zei Ferdinandusse. dat de Jury ge lijk had met de lavende woorden, dat Else hoog „voor geen kleintje I vervaard was". NEDERLAND I 6.45 6.55 7.05 7.10 7.30 8.20 8.30 8.35 8.40 10.05 10.30 10.30 NEDERLAND II 6.45 6.55 7.05 8.00 8.21 (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) Den Haag vandaag (NOS) (Kleur) Vrij-uit: vrijetijdsrubriek (NOS) Kenmerk: informatierubriek over kerk en samen leving (IKOR/CVK/RKK) (Kleur) Journaal Uitzending van de Partij van de Arbeid Staatsloterij (NOS) (Kleur) Uitzending van de Stichting Socutera Leve de vrouwtjes (Twenty million sweethearts) Speelfilm (NOS) Studio Sport (NOS) (Kleur) Eigentijds: Madein Paradise. Filmrepor tage over de Japanse theaterwereld (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) De fabeltjeskrant (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Geheimen der zee. Tv-film (AVRO) (Kleur) Journaal INFO maandeljjke advies- en informatieru briek (AVRO) 8.45 (Kleur) We hebben een probleem. Filmdocu mentaire rond de Apollo-13 (AVRO) 9.15 (Kleur) Het mannetje Roozen. Tv-spel (AVRO) 10.00 (Kleur) Journaal (NOS) Je kunt merken dat de zomer in aantocht is: de AVRO ver raste ons gisteren op een herha ling van „De Spaanse rij school," waarnaar slechts wei nigen konden kijken op 31 okto ber, omdat toen tegelijkertijd Brandpunt werd uitgezonden. Helaas kon ik er nu weer niet naar kijken, omdat tegelijker tijd Brandpunt werd uitgezon den. Het was weer de beurt aan de maandelijkse politieke en quête, waarin wordt nagegaan hoe veranderlijk de mens is. Het bleek dat de combinatie PvdA-D'66-PPR de aanvankelij ke achterstand op KVP-ARP- CHU-VVD (34 procent tegen 44 procent) helemaal heeft ingelo pen: beide combinaties trekken nu 40 procent van de kiezers aan. De urgentie van de wo ningbouw is van 49 procent ge stegen tot 60 procent, waarbij bleek dat oud-minister Bogaers nog steeds te boek staat als de man die de woningnood het best zou kunnen lenigen. Premier De Jong groeit nog steeds (in aanzien). Nu ziet 13,6 procent hem als nieuwe premier, tegen vorige maand 10,7 procent. Biesheuvel is goede tweede, Kloos derde, Den Uyl vierde, Luns vijfde. Premier De Jong is bij mannen en vrouwen gelijke lijk geliefd. Biesheuvel echter bleek bij de mannen (12%) meer aan te slaan dan bij de vrouwen (8%). Brandpunt le vert mooi werk met dit onder zoekprogramma, maar het heeft natuurlijk wel de neiging een beetje langdradig te worden. Om dat te verzachten is Sieto Hoving opgetrommeld, die met de zijnen enkele toepasselijke hekelverzen zingt. Dat is na tuurlijk het meest voor de hand liggende idee, Sieto c.s. zijn, met Jaap van de Merwe de eni ge onvervalste politieke cabare tiers die we hebben, maar juist daarom lijkt de gedachtengang me fout: het is alsof Je hetzelf de onderwerp krijgt voorgezet, maar nu in gezongen vorm. Het zou sluwer zijn om de aandacht van de kijkers vast te houden met intermezzo's die helemaal los van het onderwerp staan: even uitblazen. Gewoon Leen Jongewaard dus, die „M'n opa. m'n opa" zingt, en dan ook nog even vertelt waar hij zijn zeven munten zou neerleggen Andy Williams was terug, met de beer, dus dat was goed nieuws Paul Vlaanderen was ook weer present, en dat viel weer behoorlijk tegen. Welis waar zaeen we „moeder" even terug uit de Wrekers, maar dat had onmiddellijk tot gevolg dat er een Wrekers-achtige geschie- denis op de proppen kwam, die kennelijk niet bedacht was door Durbridge zelf (zoals ik vorige keer al heb gemeld, zijn niet alle afleveringen van Durbrid- ges hand, al heeft hij wel de eindredactie) Rest me nog te melden wat AVRO's Televizier te bieden had Onder meer een interview met kardinaal Alfrink in een van die vliegtuigen, waarmee hij de mensen rond Schiphol in een psychiatrische inrichting hielp Jageft Dat is namelijk in Engeland gebleken, waar van de bevolking rond het Londense vliegveld meer men sen in een psychiatrische in richting terecht komen dan el ders in het land. Niet allemaal natuurlijk, maar zij die het toch al moeilijk hebben, hebben een extra kans om ergere moei lijkheden te krijgen Maar Ja, wat de haven voor Rotterdam en Philips voor Eindhoven is, is Schiphol voor Amsterdam, re kende prof. dr G. Delfgaauw ons voor. Honderdduizend Am sterdammers hebben hun inko men rechtstreeks of afgeleid te danken aan Schiphol. Tel daar 150000 gezinsleden bij op, dan kom Je tot 250.000 mensen, ruim een kwart van de bevolking Eén op de vier Amsterdam mers, twee op de acht Amster damse oren, kunnen Schiphol met zijn lawaai niet missen. Ik zal daar ook wel toe behoren, want ik schrijf er nu over en krijg daar geld voor Het zou me niet verbazen dat als je de financiële invloedsfeer zou bere kenen, niet alleen van Schiphol, maar ook van de haven, van het toerisme, van de kantoren en van de kantoren, dat Amster dam dan al gauw een bevolking van 10 miljoen mensen zou blij ken te hebben. Eén ding viel me nog op Een deskundige zei dat het vooral die plotselinge lawaaistoten zijn die de mensen last bezorgen. Zou het continu lawaai zijn, zoals van een ven tilator, dan zou men er aan wennen en er geen last meer van hebben. Misschien dat die gezegende situatie benaderd wordt als het vliegverkeer, zo als verwacht werd. nog inten siever wordt. Want geruisloze vliegtuigen zijn binnen enkele tientallen jaren nog niet te ver wachten, zei een vliegtuigbou wer van Fokker, al hoopt men op zeer lange termijn de ge luidshinder enorm te kunnen reduceren NICO SCHEEPMAKER eeuwen een smeltkroes geweest van West- en Oosteuropese culturen. Op muzikaal gebied heeft dat geresul teerd in eenvoudige melodieën met al even eenvoudige ritmen; de grote kracht van deze muziek ligt in de spontane variaties, waaronder ook 't „overgooien" van een melodie naar 'n andere instrumentalist moet wor den gerekend. Een soort wedstrijd dus. waarvan de spelregels in de wes terse kunstmuziek hebben geleid tot het soloconcert Ook de instrumen ten komen uit alle mogelijke gebie den. Het orkest telt inclusief Steh geiger Bohumil Smejkal tien violen, twee contrabassen, een klarinet en twee cimbalen. Een cimbaal is een grote soort citer, die gewoonlijk ge slagen wordt en zo als voorloper van de piano kan worden beschouwd. Maar een prachtige solo van Helena Cervenkova bewees dat het instru ment zich ook tot tokkelen leent en dan niet alleen in principe, maar ook in klank met het klavecimbel over eenkomt. Ook werd er gespeeld .op originele 17de eeuwse vedels met hun nasaal timbre en op een fujara, een ver fa milielid van de blokfluit, evenals de herdersfluiten. Genoeg over muziek. Het aandeel van de zes dansparen wekte de in druk, dat men veel veren had gela ten aan de commercie, wat niet weg neemt dat het gebodene 'n lust voor het oog is. Enerzijds de stoere dan sen van de mannen, bijv. de Hajduk, i anderzijds de gracieuze bewegingen van de Jongedames met als spectacu lair hoogtepunt de flessendans. Van avond kunt u nog genieten van dit folkloristisch festijn. wel dan grijpt de programmaraad in en wordt er gewaarschuwd. Calle was reeds gewaarschuwd. Hij was op de hoogte van het feit, dat hij te ver ging in zijn commentaren". Calle. leerling van de School voor Journalistiek in Utrecht en vader van twee kinderen: „Ik noem het een keiharde maatregel. Van mijn luisteraars heb ik niet eens afscheid mogen nemen. Wat de NOS wil, blijkt nu slechts een programma te zijn met veel muziek, geen politiek en ook geen behandeling van vra gen van briefschrijvers over sociale problemen. Onder druk van de Spaanse ambas sade. die me allang uit de ether wilde hebben ze boden de VARA destijds gratis eigen programma's aan. wanneer Calle maar van de radio verdween wordt nu de Spaanse gastarbeider de dialoog ontzegd. Met mevrouw Victoria van der Brink-Mas als mijn opvolgster kan ik de ambassade en de NOS daarom alleen maar feliciteren. Ze zal de Spaanse dictatuur ongetwij feld een goede dienst bewijzen." Commentaar van de NOS hierop: „Voorzover wij weten, heeft zij slechts bij de Deutsche Welle en de Wereldomroep gewerkt". DONDERDAG 28 JANUARI 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerle: oude-, klass.- en klass. operamuz. (gr.). 7.30-7.32 Nws.; 7.32-7.40 Actualiteiten: 8.00-8.10 I Nws. 16.03 Land der Muzen: kunst- I kron. 17.00 AVRO's Toppop. 19.30 O: Jongerenprogr. 17.55 Medi 8.30 (S) De Belleman: intern, troubadoursclub. 18.55 (S) Jazz Spectrum. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. 19,35 Kerk veraf en dicht bij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Ad- ?OTv'kho8 7n oil Fvns'"",f,L J?n8",nprogr 17 55 'Meden 1800 Nws 8.25 Overweging. 8.30 Nws. 832 dls: woorden, woorden, woorden. 'i 1. IA AA A 1 A SS... pn milTl Of* AR 1. - LEIDEN Liefhebbers van Weense operette-muziek kunnen don derdag en vrijdag in de Leidse Schouwburg terecht. De Hoofdstad- operette geeft op deze twee avonden een voorstelling van "In einer klei nen Konditorei". De vrouwelijke hoofdrol wordt vervuld door de sou brette Helma Reichle, die speciaal door de Hoofdstad-operette is aange trokken. De muzikale leiding berust R. G. HARMS by John Kapper. Voor de huisvr. (9.00-9.10 Gymn. voor de huisvr.) 10.00 Wat heeft dat 'kind?: pedagogische kron. 10.20 (S) Mua, uit de Barok (opn.). 11.00 Nws. 1.03 Voor de zieken. 11.55 Meded. 12.00 Los-Vast: gevar. progr. (12.26 Meded. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws.; 12 41 Hier en Nu: actualitei ten). 12.50 Mlddagpauzedienst. 13.10 Los-Vast (vervolg) (13.14 Radio-Re bus). 14.05 Country and western rubr. 15.00 Gereform. mlddagdlenst. 15.30 Meer over minder: De stem van de sprekende minderheid. (16.00-16.02 Nws). 17.30 NCRV en Bloc: act. progr. met muzikale lllustr. 18.30- 18.41 Nws.). 19.00 NCRV-Klnderkoor, De Speelgroep en orgel: geestelijke liederen. 19.15 Kerkorgelconc.: klass. en mod. muz. (opn 19.45 Muz. van Het Leger des Hells. 20.00 Radio-Ac tief: gevar. progr. (22.20 Avondover denking; 22.30 Nws.; 22.38 Den Haag vandaag). 23.55 Nws. HILV. II. 298 m. en FM-kanalcn. 7.00 AVRO. 19.3"> IKOR. 20.05 AVRO. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte gramm.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radlo- Journ. 8.20 (S)'Dag met een plaatje (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Radio Kamerork.: klass. muz. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verz.pl.progr. (11.00 Nws). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw (Om 11.55 Beursbcr 12.30 Sportre- vue. 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. en muz.! 20.05 Concertgeb.ork. (his torische opnamen): klass. muz. 21.20 Bloei, hoorsp. 22.05 Interview. 22 30 Nws. 22.38 Meded. 22 43 Radlojourn. 22.55 (S) Dichter bij de muz.: nieu we chansons 23.20 (S) Muz. zonder podium (VII): serie uitzendingen over elektronische muz. 23.55 Nws. HILV. III. 240 m. en FM-kanalen. n.OO NCRV. 11.00 EO. 12.00 VPRO. 14.00 KRO. 9.00 Nws. 9.03 Zing, zing, zing: lichte vokale muz. (10.00 Nws.). 11.00 Nws 11.02 Gospelsound: progr. boordevol muz, speciaal voor Jonge mensen. 12.00 Nws. 12.03 Joost mag 't weten: de wekelijkse tlp-parade. 13.00 Nws. 13.03 De Felix Meurders Show 14 00 Nws. 14.03-18.00 KRO-op-Drlepop- mixture. (15.00. 16.00 en 17.00 Nws.) Nederland I. NOS-NOT 10.45-12.00 en 14.05-14.50 School tv NOS 18.45 De Fabeltjeskrant. NOS 1855 Journ. VPRO 19.04 Betty Boop tekenfilm 19.10 Namens film over het plan Mansholt I5CJ 20.00 Jour naal VPRO 20.20 Wes er nog wat reac ties op het Nws. 20.30 Helpmates film, met Laurel en Hardv 21.00 De Jaren 20.3C progr. over de pol. en sociale ont wikkelingen In Nederland 21.40 De ze ven doodzonden van de kleine burger man. toneelstuk met muz. 22.10 Inter- lichte muz. 13.56 (S) Karakteristieke j VOS 22 30-22 35 Journ combinaties: oude kamermuz. (opn.).| 14.30 't Is historisch: progr over ge- I heiland II achteden!*. 15.00 Voor de zieken. IS.00 I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant NOS 18.55 Journ. NOS 19.05 Den Haag van daag 19.10 Van gewest tot gewest 19.50 Tips van het Nationaal bureau voor Toerisme NOS 20.00 Journ TROS 20.20 Blaad'ren ln de wind: muz. progr. 20.40 Gemengd Dubbel 8 eenakters 22.10 K Piano recital klas muz. CVK- IKOR 22.25 De naam van Allah dl 2 docum. NOS 23.00 Journ. TELEAC 23.05-23.35 Onze landb. nu en straks les 12 herh. Affaire-Van Moosdijk De Brabantse kruidendokter W. J. A. van Moosdijk heeft zijn civiele procedure tegen Willem Duys en de AVRO verloren. De rechtbank ln Amsterdam is van mening dat noch de AVRO, noch Willem Duys in zijif Vuist van 13 december 1968 de kruidendokter' onrechtmatig hebben bejegend. De rechtbank kwam tot die uitspraak na de door Van Moosdijk bedoelde Vuistuitzending en de uitzending waarin Van Moos dijk een weerwoord mocht geven uitvoerig bestudeerd te hebben. In de bewuste Vuist gingen een ex- klant van de kruidendokter en twee ex-chauffers van Van Moosdijk in op de volgens hen ontoelaatbare praktijken van de Brabander. Vol gens de rechtbank mag kritiek via de tv niet nodeloos kwetsend of schadend zijn, ook niet wanneer die kritiek zich richt op misstanden. Maar, aldus het vonnis, hierbij is van groot belang, dat er een sa menhang bestaat tussen ae ernst van de misstanden en de toelaat baarheid van de kritiek daarop: Hoe bedenkelijker de misstand, des te ruimer de vrijheid van de criti cus om daartegen scherp stelling te nemen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5