Geen 2-klassige kleuterschool aan Wilddreef Samenwerking bij uitvoering alg. maatschappelijk werk Wethouder mevr. Ticliler slaat eerste paal LAGERE SCHOOL IN BOSCHGEEST ZEER URGENT Dodelijke val van trap Brand in garage Lelieveld- De Jong Grofvuil in yoorschoten WINKELCHEF ZAT KLEM Eerste komkommers AUTO'S BOTSTEN Lustrumuitvoerin g Collegium Musicum Alpheuse Zeskampers trainen weer IN LEIDERDORP Meteropnemer Van Leeuwen MINI-nieuws MAXI-Leide Leiderdorpse met l)ensioen schakers wonnen Knollentuin sloeg in PAGINA 2 WOENSDAG 27 JANUARI is LEIDERDORP De wet houder van Onderwijs, mevr. D. W. Tichler-Moerman heeft gistermiddag met het slaan van de eerste paal voor een nieuwe basis-school, die ge bouwd wordt aan de Wild- dreef, haar eerste officiële daad verricht. Er zullen voor deze school, waar later nog een kleuterschool bij ge bouwd zal worden, 150 palen van ruim 13 m lengte de grond in gaan. Het is een unicum dat zo snel met de bouw van deze school is be gonnen. Het voorstel daartoe is n.l. pas in november 1970 door de raad behandeld. Het school type dat wordt gebouivd is dezelfde als de tegenover lig gende Siem van der Stoel- school. Men hoopt de school in het begin van de nieuwe cursus, dit jaar al, in gebruik te gaan nemen. De school wordt voorlopig voor het openbaar onderwijs gebruikt, maar is ook bedoeld als dépendance voor de chr. schoolverenigingEr bestaan alweer verdere plannen om de raad voor te stellen, n.l. een chr. basis-school in de Houtkamp. De school aan de Wilddreef kan worden beschouwd als de eerste van een scholenbouw- stroom, die medio van dit jaar hoopt aan te vangen in de Hoven, gelegen over de Engelendaal. Architect is het bureau Stuurman uit Waddinxveen, bouwer is de firma Noorlan- der uit Leiderdorp. (Foto LD/Holvast) VOORSCHOTEN De wijkraad van Boschgeest heeft gisteravond uitvoerig gesproken over het over brengen van de Parkschool naar Boschgeest. Vele jonge moeders betreurden het dat het College van Burgemeester en Wethouders, dat in beginsel tot over brenging van deze school heeft be sloten, tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor 1971 geen tijdstip had kunnen noemen waarop overbrenging plaats zal vin- i den. Alle aanwezigen waren het er over eens dat het niet verantwoord is de kinderen van de drie eerste leerjaren de tocht naar school, waarbij de Pa pelaan en de Wijngaardenlaan moe ten worden overgestoken met alle gevaren vandien, alleen te laten maken. Het gevolg is dat de moeders onge veer twee uur moeten besteden om hun kroost naar school te brengen en te halen. De wijkraad beseft dat het ongetwijfeld nog enige jaren zal duren voor er een definitieve open bare lagere school in Boschgeest ge bouwd wordt. Maar het moet echter mogelijk zijn op korte termijn een aantal semie permanente gebouwen I te plaatsen waarin openbaar on derwijs gegeven kan worden. De ouders verzochten de leden van de wijkraad dan ook met klem er bij 't college van B en W op aan te drin gen bij het begin van het eerstko mende leerjaar te kunnen beschik ken in Boschgeest over schoolruimte VOORSCHOTEN Het grofvuil in Voorschoten zal 3 februari worden opgehaald in de wijk. Adegeest (met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Bernhardlaan en Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Raadhuislaan en VoorschoterwegVoorschoterweg. Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg), Prof. Boerhaa- veweg, Krimkade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat en Bere- steynstraat en op 4 februari. Noord-Hofland, aan de Hofweg (het gedeelte tussen de Voorschoter weg en Leidseweg). Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en Vinkweg) en de Vinkweg. SASSENHEIM —Door een val van de trap in haar woning, vermoede lijk tengevolge van een duizeling, is de 49-jarige mevrouw Oostveen uit de Floris Schoutenstraat in Sassenheim om het leven gekomen. in ieder geval voor de kinderen van de drie eerste klassen. Besloten werd op zeer korte termijn onder de bewoners van Boschgeest, de Dobbewijk, de Veurseweg en de bloemenbuurt een enquête te hou den om na te gaan hoeveel ouders het als een urgente kwestie beschou wen een openbare lagere school in Boschgeest te bezitten. Woensdag LEIDEN De 36-jarige uit Haar lem afkomstige bedrijfsleider van 'n sportzaak aan de Breestraat heeft gisteravond zowel letterlijk als fi guurlijk pijnlijke momenten beleefd. De winkelchef kwam, toen het perso neel al naar huis was gegaan bij het sluiten van de ramen met zijn lin kerhand tussen een schuifraam en de vensterbank bekneld, waarbij hij bewusteloos raakte. Eenmaal bij ken nis gekomen zag hij na veel moeite kans om met zijn rechterhand de hoorn van het telefoontoestel te pak ken en de EHD te bellen. Daar na raakte hij weer bewusteloos van de pijn. De man bleek zware kneu zingen bij dit ongeval te hebben op gelopen en is ijlings door de gealar meerde EHD naar het Diaconessen- huis overgebracht. LEIDEN Vroeg voor de tijd van het jaar zijn vandaag aan de Leid- se Groenteveiling de eerste komkom mers aangevoerd. De heer D. N. Kooy uit Leidschendam zorgde ditmaal voor de primeur. De firma Van der Len in Beverwijk betaalde er f 1.50 per stuk voor. LEIDEN Een 58-jarige in woonster van Oegstgeest kwam gis terochtend met haar fiets bij het oversteken van de Haagweg ter hoog te van de Churchilllaan in botsing met een personenauto. De vrouw- sloeg op de motorkap van de auto, waarvan ook de voorruit werd ver nield. Ze kreeg een vleeswond aan het hoofd en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel. 8.3011 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1), Evangeliecentrum afd. Oegstgeest spr. dher. Buithuls, 8 uur nam Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur sociale raadsvrouw 46 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentrum) Con tactochtend aid. Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen 10 uur voorm. Oegstgeest Chr Kweekschool (Ha- zeboslaanReceptie onderwljsjublleum mevrouw N. H. RobljnsTrimp, 4 uur nam Voorschoten (Gouden Leeuw) Re ceptie zilveren jubileum kraamver zorgsters N. van Ginhoven en A Schellingerhout 7—8 uur nam. Voorschoten Cultureel Centrum Burgeravond voor bewoners Krimwijk 8 00 uur nam. Jonderdag Molen De Valk Mobielkantoor ANWB 10 uur voorm. 4 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 81 uur nam. Voorschoten Cultureel Centrum Burgeravond voor woningzoekenden, 8.00 uur nam. Vrijdag Het Eigen Huis Rapenburg 24 K. en O en Leids vredes Kontakt over ge weld, 8 uur nam. De Lakenhal Ver. Oud-Leiden. Spr mej drs. I. W L Moerman en dhr. A Plonk over oud-Hollandse tegels 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Forumavond Vrije Universiteit over internationale politie ke vraagstukken 8 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Kla verjassen 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 8 30 11 uur nam. Zuiderkerk (zaal) Ledenvergadering C.H U. 8 uur nam Staalwijk (Herenstraat) Leidse Tui niers- en Bloemistenver "Door Een dracht Verbonden" Bollenwedstrijd met lezing over "Een reis door Marok ko" 8 uur nam Voorschoten, gemeentehuls, raads vergadering 8 uur nam. Burgerlijke Stand tan Leiden GEBOREN Cornells Maarten, zn. van A. N. M. Jonker en J. J. P. Koppert; Tamara, dr. van W. J. v. d. Laan en L. A. Hoogervorst; Udo. zn. van A. H. Ouds hoorn en H. F. Nieuwenburg; Geeske Elisabeth Maria, dr. van A. van der Klugt en M. Koopmans; Michael Wil fred. zn. van R. Kooijmans en O. Braun. OVERLEDEN H. J. A van der MeiJ (67). man; M. A. P de Zwart (72). weduwe van Q. A. de Graaf; K. J. van Iterson (67), echtgen. van J. B van Heuzen; H Choufoer (80), vrouw; A. van Zeist (82). man; E. Hofstra (85). weduwe van C. van Holland; H. P. G. de Cler (64). man; J. G. Willebrand (76), man; C Wolters (60). man; A. M. C Pufkus (81), vrouw; J. M. Ouwersloot (62) echtgen. van C. Haasnoot; J. J. Visser (49). vrouw. NOORDWIJK -- Op het kruispunt SchiestraatNieuwe Offemweg in Noordwyk vond gisteravond een aan- j rijding plaats, toen een 23-jarige Noordwykse op de stopkruising geen voorrang verleende aan een perso nenauto. bestuurd door een 23-jarige installateur uit Bloemendaal. Beide wagens werden totaal vernield. De bestuurster liep een beenwond op, die door een dokter werd verbonden. De 1 Bloemendaler bekwam geen letsel. LEIDEN Op donderdagavond 4 maart geeft het Leids Studenten- Koor en Orkest "Collegium Musi cum" in de Zuiderkerk aan de Lam- menschansweg zijn lustrumconcert. Tijdens dit concert, waaraan solisti sche medewerking wordt verleend door de sopraan Marion Schmitz en de violist Herman Krebbers, zullen achtereenvolgens worden uitgevoerd de ouverture "Un' Italiana in Alge- ri" van Gioachino Rossini. "Chan sons cruelles" van Hans Kox, het Vierde Vioolconcert KV 218 van Wolf gang Amadeus Mozart en "Gloria" van Francis Poulenc. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense Zeskampploeg heeft de conditietraining weer hervat. Sinds kort wordt er iedere zaterdagmorgen in de Rijnstreekhal het nodige ge daan om goed beslagen op het ijs te komen voor de strijd tegen de win naar van de Zeskamp die op 't ogenblik nog draait. Zaterdag gaat de hele ploeg naar de Ahoy-hal in Rotterdam waar men de eventuele tegenstander aan het werk kan zien De finale wordt op 24 april gehouden De ploeg zal worden uitgebreid met drie heren. Hiervoor vindt zaterdag de selectie plaats. In aanmerking voor een plaats in het team komen J. Hagenaar uit Nieuw Vennep, W. van der Neut uit Bodegraven. G. Brandwijk, N. Verkerk en D. Klaren- beek allen uit Alphen aan den Rijn. Daarnaast ligt het ook in de bedoe ling om aan de ploeg nog een dame toe te voegen. Men heeft reeds een bekende sportvrouw op het oog maar de heer A. van Ommen wilde haar naam nog niet bekendmaken. In de Ahoy-hal vind) op 7 Juli de strijd „spel zonder grenzen" plaats. LEIDERDORP Voordat de Lel- derdorpse raad de algemene be schouwingen hield zijn nog enkele voorstellen behandeld. De raad stem de in met een krediet van f 1.995 voor een distributief planologisch on derzoek ten behoeve van de winkel- vestiging. Dit krediet is de helft van 't bedrag dat voor dit onderzoek no dig is, het andere gedeelte wordt door. de betrokken middenstanders betaald. Dit zijn de winkeliers uit de Hoofdstraat, die door de verbreding van de oude Rijn, -die zal worden vastgesteld in het bestemmingsplan Kerkwijk, hun winkelpanden moeten verplaatsen. Het gemeentebestuur wil nog dit Jaar beginnen met de uitgave van een voorlichtingsblad eventueel te voorzien van foto's en tekeningen. Daarnaast zal een folder worden uit- HAZERSWOUDE Bij een brand gistermiddag omstreeks drie uur in I het garagebedrijf Lelieveld-De Jong j aan de Hoge Rijndijk, liep de 31- I jarige eigenaar ernstige brandwon- den op. Hij moest naar n Leids zie kenhuis worden vervoerd voor be- I handeling. I De brand ontstond toen de eige- i naar in een van de boxen een auto i aan het repareren was. Door nog on bekende oorzaak schoot plotseling 'n steekvlam uit de auto. Het voertuig stond onmiddellijk in lichtei; laaie De brandweer, die snel ter plaatse was, kon echter niet meer voorko- I men dat het gehele voertuig uit brandde. De box liep ook zware brandschade op. De politie die niet j was gewaarschuwd, maar bijna ge- lijktijdig met de brandweer arriveer de. kon ook niet veel meer doen dan j de nieuwsgierigen op 'n afstand houden. gegeven betreffende Burgerschap en I burgerzin. j Het college heeft in principe f 10.000 voor een offsetmachine gekregen. De oude stencilmachine van de gemeen te zal dan ter beschikking worden ge- 1 steld van het verenigingsleven of de Culturele Raad. Voor de aanschaf van een ver- keers-telapparatuur verleende de raad een bedrag van f 3000 De raad besloot tot de intrekking van het voorstel dat zij had goedge keurd op 9 november 1970. Dit be trof een krediet ad resp. f 625.000 en f 275.000, voor de bouw van een open bare lagere en kleuterschool aan de Wilddreef. De reden is dat de in- spectrice van 't kleuteronderwijs aan de bouw van een 2-klassige kleuter school geen goedkeuring heeft ver leend en dat de begrotingswijziging in zijn geheel in dit stadium door Gedeputeerde Staten niet kan wor den goedgekeurd. delen in de avondvergadering die dag, als de raad weer in ope bare vergadering bijeenkomt, en college zal antwoorden op de geho den beschouwingen van maadi avond J.l. Deze vergadering beg om 7 uur 's avonds. Voordorp Bij de rondvraag vroeg mevr. mr. H. Uhlenbeck-Lagerweij (D'66) of het college al had besloten om nog een hearing te houden voor de om woners van het Voordorpterrein, dat te koop is aangeboden aan de NV Immoproject in Breda. Het gevraagde verkeersrapport is wel binnen maar nog niet een even eens gevraagd verkeersmodel. Burge meester Van der Have antwoordde, dat de omwonenden zeer binnenkort een brief zullen ontvangen waarin zij voor de keuze zullen worden gesteld: nu een bespreking met een deputatie van 2 of 3 afgevaardigden of op la ter termijn met allen, als alle rap porten enz. ontvangen zullen zijn. A.s. donderdagmorgen zullen B. en W. een bespreking, hebben met de koper, en de resultaten van dit gesprek ver wacht hij nog niet te kunnen mede- lilt Zaterdag Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 8.3011 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- societelt Palamedes 25.30 uur nam. Antoniusclubhuis Concert Francis- cusband 8 uur nam. Voorschoten. Cultureel Centrum "Waranka" 8 00 uur nam. LEIDERDORP De Leiderdorp- 1 se Schaakvereniging heeft maandag- j avond 25 januari, een uitwedstrijd gespeeld tegen het Leidse Philidor 4. Het eerste tiental haalde een ruime overwinning. Met 2 gunstig staande afgebroken partijen, is de voorlopige uitslag I 5',è2V4 in het. voordeel van de Lei- I derdorpers. Een uiteindelijke 7—3 1 uitslag is mogelijk. Dit is voor het eerste tiental de eerste gewonnen wedstrijd, daar een eerder gespeel- de wedstrijd tegen LSG 3 is geëin- I digd in een uitslag van 3—7, in het nadeel van Leiderdorp WASSENAAR De heer F.P.van Leeuwen, die meer dan 25 jaren werkzaam is geweest als meteropne- nemenr/incasseerder bij de Centrale Boekhouding van de gemeentebe drijven, gaat de gemeentedienst verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Behalve door zijn dagelijkse werk is hij ook door vele activiteiten in het vereni gingsleven een bekende figuur in Wassenaar. Op vrijdag 29 januari a.s. wordt afscheid van hem genomen tijdens een samenkomst in de kantine van de bedrijven in de Havenstraat. Daarna te ongeveer 5 uur is er in deze kantine gelegenheid afscheid van hem te nemen. VOORSCHOTEN De caba- j retier Rients Gratama was gis- teravond in het Cultureel Cen trum echt in zijn knollentuin. I Hij had een volle zaal en goed j reagerend publiek. Wat kan een jongen van het amusement, zo- I als hij zich zelf noemt, nog meer wensen. Zijn programma „Knollentuin" is een luchtig vrolijk programma vol fijne hu mor en liedjes. Op een heel ge- zellige manier kan hij zijn lied- j jes aan elkaar praten en laat daarbij zijn fantasie de vrije loop. Vol energie zingt hij opge- I wekt het ene liedje na het ande- re. zo nu en dan bijgestaan of afgewisseld door Mady Misset, die ook bruisend en met tempe rament haar aandeel heeft in de „Knollentuin." Soms was het geluid van muziek of zang iets te hard voor de zaal. Hierdoor ging iets van de kwaliteit van de show verloren. Hoogtepunten zijn er vele in het cabaret van Rients Grata ma. Vooral „Bejaardenhof van Eden" met oudjes op de sex- tour en „Stop ze in de Ster" met wat politiek doen het ge weldig. De muziek was, met uitzondering van enkele te har de momenten, zeer goed ver zorgd. Het combo staat onder leiding van Cees Bijlstra. Met deze cabaretavond, gegeven voor de afdeling Voorschoten van 't Nut, oogstte Rients Gra tama veel succes. Een brok Jeugdsentiment schi de samensteller van deze rubriek vandaag in de keel toen hij vanm gen langs 't Leidse woonwagenkj reed en daar een lijn vol helder wi luiers zag afsteken tegen een hi oud-roest. Nee, geen jeugdsentimi vanwege de luiers, maar door gedachte aan „die goeie ouwe radi waarop dkn deze aankondig j klonk: „Décoreen waslijn wat luiers. Little man, you had j busy day En dn) j dag gehad met het lezen van stuk! I over binnenstadsproblematiek, alt aardig tegen de achtergrond van den Een paar citaten. Allera B van prof. ir. N. A. de Boer, dii teur van de Provinciale Planoli sche Dienst, bij de opening van tentoonstelling in Gouda. is een dringende eis. dat het sta centrum op een klein oppervlak veel activiteiten herbergt, dat p keergarages en een zeer frequ openbaar vervoer verantwoord a „Een binnenstad moet de kw tenten hebben van een goed interii maar ze is geen stijlkara „Auto's, ruimtevretende monst kunnen we ons niet permitteren het centrum. De parkeergarage een dode opb^gkast, nuttig aan j rand, maar verboden in het eig g; j lijke stadscentrum", ir Leidei Willem Marinus Leefbaar Lei van Rooijen wil verder gaan. een interview in „Het Vaderla zegt hij„Parkeergarages verei ren het verkeersprobleem. Ik ben gen elke parkeergarage, hoe dan en waar dan ook". Geen parkiei problemen zijn er bij de Groenoc hal, dat weet u. De hele hal n omgeving is „een loei van een ru te". Dat is meteen de titel een nieuwe uiteraard groene folder, met foto's verlucht. Het i scala van mogelijkheden van ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse IJsclub zal 27 Januari een verjongingskuur ondergaan. Het be stuur zal dan tijdens de vergadering in het Don Boscohuis het werk aan wat jongere bestuurders overdragen Enkele enthousiastelingen hebben al pogingen ondernomen om het schaatsen ook in Zoeterwoude nog populairder te maken. Zo is er b.v. de droogtraining op sportpark Haasbroek. Op zondagmorgen ver trekt een bus met schaatsers naar de Amsterdamse Jaap Edenbaan. De initiatiefnemers tot deze schaatsac- tiviteiten willen ook lid worden van de KNSB. LEIDERDORP De besprekingen van de Protestants Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging in Lei derdorp, de Stichting voor "Mat schappelijk Werk in Zoeterwoude en de gemeente Leiderdorp, hebben er toe geleid, dat bij de uitvoering van het algemeen maatschappelijk werk tot samenwerking werd beslo ten. Door de komst van veel nieuwe be woners neemt de behoefte a&n verschillende soorten van dienst verlening. zoals bijvoorbeeld -"ho len. winkels, banken, artsenprak tijk en dergelijke toe. Met de behoefte aan sociale dienst verlening. met name het pelijk werk is dat ook het geval. De bereidheid tot samenwerking van de in die sector werkende personen is aanwezig. Een samenwerking zal zowel voor de zich in Leiderdorp vestigende personen, als voor de reeds gevestigden van grotere dui delijkheid blijk geven, waardoor de weg tot het maatschappelijk werk gemakkelijker gevonden kan worden. Om zowel aan het een als aan het ander tegemoet te komen, hebben de beide stichtingen en de gemeen te Leiderdorp besloten to t het openen van een bureau voor maat schappelijk werk voor de gehele gemeente, dat zal worden gevestigd in het artsencentrum aan de Me relstraat 184a te Leiderdorp. in dat gebouw zal met ingang van 1 februari 1971 op iedere werkdag van 14.00—15.00 uur hulp van een maatschappelijk werker te verkrij gen zijn daartoe zullen mejuffrouw G. Beimers, maatschappelijk werk ster van de Protestants Interker kelijke Stichting voor Maatschap pelijk Werk en Gezinsverzorging in Leiderdorp en de heer W. den Heeten, maatschappelijk werker van de gemeente Leiderdorp, in het bureau zitting houden. Aangezien op dit ogenblik de funktie van maatschappelijk werker/werk ster bij de Stichting voor T' t- schappelijk Werk in Zoeterwoude vacant is, zal over de daadwerke lijke deelneming van die Stichting nog nadere informatie worden ge geven. Voorlopig zal volgens onderstaand rooster zitting worden gehouden: ma. en di. mejuffrouw G. Bei mers; wo. waar te nemen bij toer beurt door de beide anderen; do. en vr. de heer W. den Hee ten. Binnenkort zal een folder worden verspreid over het maatschappelijk werk, zodat alle bewoners van Lei derdorp geïnformeerd worden over het wie, wat en waar van het matschappelijk werk. Voor de goede orde zij nog vermeld, dat mejuffrouw Beimers voor het oude deel van de gemeente op haar huisadres <B.G. Cortslaan 4) be reikbaar blijft voor het verlenen van maatschappelijk werk-hulp en de heer Den Heeten op het adres Hoofdstraat 6 (afdeling V van het gemeentehuis). i Groenoordhal (op foto) wordt noemd. De vrouw van de san c steller van deze aflevering zou er aan willen toevoegen. Er is beb( te aan zwemruimte, zeker voor structie-doeleinden, zegt ze. Groenoordhal is verwarmd. Leg een opblaasbaar instructiebad in klaar is Kees. De scholen kunnen recht. Kleedkamers zijn er al. zijn baden, die gemakkelijk op bouwen en weg te halen zijn. een tip naar een oproep. De heei van der Kley, Postbus 9840, Haag wil een reünie organisej voor oud-militairen van 17 A AT, in 1950 uit de tropen terugkeer! De reünie is eind april of begin Prof. dr. A. M. Hugo, hooglet aan de universiteit van Kaapstad in Nederland. Donderdag 4 febn spreekt hij in Leiden over de taal de functie van het Christelijk In tuut van zuidelijk Afrika, om uur in het LHJ-gebouw. De L se raadscommissie openbare wef komt morgen bijeen. Er zal wor gesproken over de bouw van doenbare lagere school aan Strausspad. Verder zijn er vt oude voorstellen tot aankoop verkoop van panden, o.a. het I» Oude Rijn 55-55a, dat nodig is verband met het „schoonmaken"1 het terrein Ir. Driessenstraat. Wijkgemeenschap Groot Deylero belegt vrijdagavond om 20.15 uur het Deylerhuis een kennismaffl avond voor inwoners van de Zijlwatering en andere belangS lenden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2