„Bloomers" s eleganter dan jieker en de shorts Kangeroes toont pas laat inzet Opzichter Serdijn gehuldigd Ga uw premie haien Leiden blijft in last Blijdat Kloos weg is Maxi-jas voor modieuze mannen onontbeerlijk Eurofashion Winst op Zeemeeuwen I oorlichting met maaltijd over het CJP Meisje (13) breekt been bij botsing Met fiets tegen openslaand portier van auto Inbraak in mavoschool gp Premie Spaarplan Scholten in Leiden: Brand in Oegstgeest LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 20 JANUARI ROME (GPD) Prinses Irene Galitzine maakte op de galashow "an haar zomer en winter 1972-coIlectie maar meteen een eind aan het afschuwelijke misverstand dat mini-shorts alleen maar door tieners op het strand kunnen woren gedragen. De charmante prinses, die de 40 al ruimschoots is gepasseerd, verscheen in een mini-short pakje van zwart satijn met bijpassende even tot de knie reikende laarzen. Na een dag met zo weinig mode-nieuws dat iedereen ernstig aan het voortbestaan van de haute couture begon te twijfelen liet prinses Galitzine zien dat er voor modieuze vrouwen nog echt wel kleren met allure zijn. Ook Prinses Galitzine waagde de sprong naar de confectie. De beste boetiek-confectie die ik ooit heb ge zien. Creaties voor de komende win ter. die vooral gezien de prachtige stoffen en de voortreffelijke afwer king opmerkelyk laag geprijsd zyn. Jassen, capes, ensembles en broek- pakken zouden voor de Nederlandse consument op een kleine f 300. kunnen komen. En omdat Prinses Galitzine er met de roklengte nog nooit naast heeft gezeten en het voor winter 12 op rokken tot net lets over de knie houdt, zou ik u nu al vast willen adviseren geen mldi-jurken of midi-rokken meer te kopen, want daar moet straks een forse zoom in. Een midi-Jas kan nog maar een maxi-mantel niet meer. Prinses Galitzine ziet voor winter AMSTERDAM (ANP» De 20-jarige Marnix von Freyburg, leerling van de akademie voor beeldende kunsten in Arnhem, heeft gistermiddag in het thea ter-restaurant de Koopermolen, de eerste prfjs. een glazen bol met duizend gulden, ontvangen uit handen van zanger-cabare tier Henk Elsink, als winnaar van de Nederlandse Eurofashion Festival 1971-finale. Marnix von Freyburg zal ons land in mei in Joegoslavië ver tegenwoordigen op de Europese finale. Het vorig jaar werd de Europese finale, in Amsterdam, gewonnen door de Finse ont-* werpster Tarja Vuokko. Het fes tival geldt als een stimulans voor jeugdige modeontwerpers onder de 23 Jaar. De winnaar was de enige mannelijke van de vijf finalis ten. In totaal waren bij de or ganisatoren (het weekblad Li- belle) ruim 900 inzendingen bin nengekomen. De opdracht was het ontwerpen van een dag- strand- en avondcreatie De jury, oJ.v. mode-redac trice Annemie van Weert, lette bü de beoordeling op draagbaar heid, stofkeuze, originaliteit en algemene indruk. Door Jos Hagers '72 vooral veel in combinaties met rode klokrokken en zwartsatijnen blouses en zeer brede ceintuurs waar over ze capes laat dragen. Bloomers Maar om niet al te ver vooruit te lopen: de ..bloomers" of zwarte Piet- pof-broekjes namen in haar zomer collectie de belangrijkste plaats in. Ook de bloomers, beslist veel sjieker dan een short, liet zij met tot over de knie vellende capes combineren, terwijl ze de korenblauwe. gouds- bloemgele, zacht oranje en fel rode mini-pakjes ook met even over de knie vallende omslagrokken liet dra gen. Toch hoeft niet iedere vrouw bij Prinses Galitzine een mini-shortje aan. Want voor de zomer biedt ze ook nog een keus uit pantalons met v-hals-tunieken, waaronder een truitje in een contrasterende kleur hoort. En dan zijn er nog met lint afgebiesde op de knie vallende man telpakjes. Creaties die evenals haar kleurig gedessineerde jurken van lelie- kelk-achtige mouwen waren voorzien. De tot iets over de knie vallende mantels waren bijna allemaal kraag loos en hadden een met lint afge biesde a-symetrische sluiting. Stuk voor stuk jassen met een nauwslui tend bovenlijfje en onder de taille wijduitklokkende panden. Prinses Galitzine kreeg een ovatio neel applaus voor haar sprookjes achtige avondjurken. Simpele witte hals band japonnen met langs de zoom de meest beeldige prints, zoals een springende tijger, giraf en vele vogels in de vrye natuur. Pop-artlijn Ook de modieuze man krijgt de komende zomer meer keus. Alleen al doordat de klassieke en de avant- garde-lijn door de shows verder dan ooit van elkaar werden verwijderd. De hippe. Italiaanse herenboetieks rond het Piazza di Spagna kozen zonder uitzondering voor de pop-art lijn. Voor zwarte en donkergroene truien met felgekleurde applicaties van satijn zoals raketten, een vrou wenlip met een sigaret, een vuist, een ster, een wolk met een bliksem- LEIDEN De heren van Kan geroes zullen gisteren ongetwij feld een diepe zucht van opluch ting geslaakt hebben toen het karwei in de Vijf Meihal tegen concurrent Zeemeeuwen geklaard was. Die wedstrijd leverde welis waar de zo begeerde winst op, maar de wijze waarop die winst tot stand kwam stemde coach/ trainer Henk Hoogerwaard be paald niet tot tevredenheid. Kangeroes was geen schim van de ploeg die afgelopen zaterdag in Den Haag de toch geduchte forma tie van Haag '68 het schaamrood op de kaken bracht. De score werd 15—13, 15—17, 17—15, 13—15 en 16— 14. Twee punten verschil dus in de totaal-score. Het was veelbetekenend dat Kangeroes die twee zo beslissen de punten maakte met het blok. Want juist het blok had de hele wed strijd door op schrikbarende manier gefaald. Zeemeeuwen kreeg de kans om daverende smashes te plaatsen, deed dat ook en toonde zich verder defensief zo niet tot beter werk dan toch ln ieder geval tot meer actief optreden bereid dan de jongens van Hoogerwaard. De laatste stak zijn mening over Kangeroes' tekort aan inzet dan ook niet onder stoelen of banken. "Hij zei tegen ons" aldus lange Piet van Zwieten "dat als we niet meer inzet zouden tonen hij zo weg zou stappen. En hij meende het". Pas in de allerlaatste fase van de strijd zou Kangeroes. dat door wissels van Hoogerwaard op een ge geven moment meer leek op c-en combinatie van het eerste en twee de team dan op de basis-formatie, de inzet die Hoogerwaard verlang de tonen. Toen leidde de Zeemeeu wen intussen met 148. schicht en een ijsje. Niemand is er te oud voor, want zelfs Picasso en Charlie Chaplin hebben al een pop art-trui. Truien die op een zeer nauw om de heupen sluitende pantalon met wijd-uitlopende pijpen moeten wor den gedragen of nog liever op een zwart satijnen kozakkenbroek met laarzen. Prnxs Bernhards kleermaker Ange- lo Litrico. sinds kort ook leverancier van C en A, is er niet zo gelukkig mee. „Iedere gek die iets waanzin-een eveneens dubbe knoops zeer nigs draagt beïnvloedt tegenwoordig sP°rtief trench coat-jasje. de herenmode een Mao-jasje. Voor zomer 1971 koos hfj sportieve Ook de modieuze mannen 'rechts) komen bij de Italiaanse modeontwerpers deze zomer aan bod. Batti ontwierp dit sportieve pak, waar vooral ervaren jagers graag in zullen kruipen. Het short gecombineerd met een echt he rencolbertje (links) is een van de toppersvan het Romeinse huis Centinaro. LEIDEN De Culturele Raad van Leiden organiseert op 1 febrari in de Leid se Schouwburg een voorlich tingsbijeenkomst over het Cultureel Jongeren Paspoort (CJP). Het CJP is een abonnement, waarop de hou der grote reducties kan krijgen op culturele evenementen. De korting is bij toneel- en cabaretvoorstellingen soms 50 %van de toegangsprijs. Kos ten van het abonnement: twee gul- j den. Het is bedoeld voor jongeren tot j 23 en studenten tot 27 Jaar. De voorlichtingsbijeenkomst in de Schouwburg begint om half zes met een maaltijd. Na afloop is er een op treden van de Spaanse groep "Els Joglars" met het stuk "Joc". Toegang tot deze bijeenkomst heb ben zij, die een Leidse organisatie, een school of een bedrijf vertegen woordigen en een bewijs van toegang hebben gehaald bij het Bureau Cul turele Zaken van het Stadhuis, ka mer 15a, toestel 125. LEIDEN Op de wegkruising VerdistraatBachstraat kwam gis terochtend een 13-jarig Leads meis je met haar fiets in botsing met een personenauto. Het meisje brak daar bij haar rechteronderbeen. Zij is door de bestuurder van de auto naar haar woning gebracht en vandaar uit la ter op de dag naar een ziekenhuis. LEIDEN Een 47-jarige inwoon ster van Leiden kreeg verwondingen aan haar borst, toen zij met haar fiets op de Rynsburgerweg rijdend in aanraking kwam met het open slaande portier van een bestelwagen. De bestelauto stond nauwelijks langs het fietspad stil of de bijrijder open de zonder goed op te letten het por tier. waardoor het ongeluk ont stond. De gewonde vrouw is door de EHD naar het Academisch Zieken huis overgebracht. LEIDEN In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken in de Oranje Nassau-mavo aan de Asser straat. Ontvreemd werd een bandre corder ter waarde van zevenhonderd gulden. De dader is het schoolgebouw binnengedrongen na vernieling van een glasruit. ADVERTENTIE Hebt u in 1966 gespaard door middel van spaarbewijzen effecten-(bewijzen), levensverzekering, spaarkas- inschrijving of via aflossing op hypotheek of garantiekrediet en voMeed u toen aan de voorwaarden Va het Premie Spaarplan? Verzuim dan niet de 20% spaarpremie (belastingvrij) dit jaar te innen. U moet de premie aanvragen bij de instelling waarbij ui 1966 hebt gespaard. Vergeet het niet! U hebt er per slot van rekening - verstandig én handig - voor gespaard. Inlichtingen en brochures: Antwoordar. 51, Den Haag Officiële publikatie Vier matchpunten weerde Kange roes af en via 9—14 en 1014 werd het onder hoogspanning gelijk, 14— 14. Zeemeeuwen maakte in de slot fase de kostbare vergissing te gaan spelen op de fouten van Kangeroes. Dat foutje kwam niet en toen Kan geroes de score eindelijk gelijk had getrokken was de zaak bekeken. Aan vallend stak Zeemeeuwen de Leidse kampioenspretendenten op zijn minst gezegd naar de kroon, behal ve in de zo belangrijke slotfase. Juist toen miste de aanval de bru taliteit die daarvoor zo kenmerkend was geweest. Overgangsklasse Op overgangsklasse niveau lever de Argos 2 een uitstekende prestatie, door het in de afdeling 9 leidende Advendo met 1115, 155, 158 en 159 te kloppen. En die zege was zowel in puur speltechnisch opzicht j als in tactisch opzicht verdiend. Wat de supporters van Argos goed zal hebben gedaan is dat de aanval, se dert het vertrek van Hanna Wang I naar Kangeroes duidelijk verzwakt, weer tot scoren wist te komen. Met i stevig slagwerk. Met deze winst, j maakte Argos 2 de nederlaag tegen S.V.V. met 2—3, setstanden 12—15, 1015, 154, 156 en 159 weer goed. Argos 1 was tweemaal kans loos, n.l. tegen de reserves van Boe merang, 715, 815 en 815 en te gen D.E.M., 8—15, 2—15 en 13—15. Kangeroes 2, dat Jan Bloot heel erg mist in de aanval, won van K.V.A. 15—9, 17—15, 11—15 en 15—12 maar verloor zeer verrassend van Castel- lum in Alphen met de score 1215, 15—12, 15—13, 8—15 en 15—13. Waar mee Castellum de tweede garnituur van Kangeroes geen revanche toe stond voor de in de eerste helft van de competitie al in de Vyfmei-hal ge leden nederlaag. kostuums met vry lange, slank ge sneden dubbelknoops jasjes en pan talons met iets wijd-uitlopende om geslagen pijpen. Hij geeft de voor keur aan combinaties van kostuums, overhemden en dassen in dezelfde kleur. Bijvoorbeeld gebroken wit. bruin, grijs, marineblauw of zwart. Litrico's dassen werden weer breder en meten nu ongeveer twaalfeneen- halve centimeter aan de onderkant. Dassen zyn by hem overigens geen „must", want zelfs de meer geklede kostuurps liet hij af en toe ook zon derdassen dragen. De coltruien heb ben bij hem de langste tijd gehad. In plaats daarvan lanceerde Litrico sportshirts met opvallend grote kra gen. die zonder das met de boven ste drie knoopjes los moeten worden gedragen. By de mantels nemen de trenchcoats nu de belangrijkste plaats in. terwijl Litrico alleen by zijn smokings voor een kleurenvuur- werk zorgde. Maxi-mantel Bij Prins Pictelli's kostuums ver andert er niet zo veel. Behalve dan De Italiaanse kleermakers zochten Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter kennis van be de variatie voor deze zomer vooral janghebbenden. dat van 21 januari in de stoffen. Naast gabardine en tot en met 3 februari 1971 ter ge- lichtgewicht jersey kozen zij natu- "rer relzljde, suede en jutte. Teiwyl men onlwerp vau eeu door hun college aan voor sporthemden Nattier's nieuwste de gemeenteraad, voor te stellen be- plooihoudende zeer fijn geplisseerde sluit krachtens artikel 9 der wegen I mot mot truillphtinrr an tplrAnlnffl ln jerseys gebruikte trekken van het plm. 50 m lange Wethouder Harmsen stipt enkele zorgen aan. die nadelige invloed hebben op de gemeentelijke hulshou ding. Punt één: de grachten binnen de stad zijn nog open riolen, wat hy giënisch niet meer kan <zie L D. 16 jan.). Waarom die riolen niet ge dempt? Ze kosten handen vol geld aan onderhoud (wallen, bruggen enz) Het verkeer zou er zeer mee gebaat zijn. Het is een kwestie van uitstel. Over tien Jaar zijn ze toch dicht. Denkt men nu heus het toenemende verkeer tegen te kunnen houden? Niemand kan de klok terugzetten. De wegen moeten aangepast aan het verkeer, maar niet omgekeerd en „mooie riolen", pardon grachten, sparen. De auto de stad uit? M. i. brengen deze niet de ohaos. In de schoolvakantie is er geen chaos. Er komen dan minder bussen naar de stad om van het aantal bromfietsen maar te zwijgen. Dit is een catego rie, waar eens wat meer op gelet moetst worden. Met drie en vier naast elkaar, links en rechts overal tussendoor glippen en door rood licht rijden is voor hen een heel gewone zaak. Maar deze zijn voor de poli tie praktisch ongrijpbaar. Voetgan gers beschermen? Prima. Maar ve len moeten ook opgevoed worden. Men vergeet zo dikwijls, dat het ge hele verkeer een samenspel is en niet een spelletje, dat individueel gespeeld kan worden. Wat betreft punt twee: de benarde financiën van Leiden, zou ik de andacht willen vestigen op de woonvergunningen, die Leidenaren (en vooral de jonge mensen) worden onthouden. In 1970 alleen in Leiderdorp 276 woonver gunningen aan Leidenaren afgege ven. die hun gemeentelijke belasting dan ook elders betalen. Koudekerk, Noordwijk en veel omliggende plaat sen slokken de Leidenaren met hun inbrengende belasting op. Zou dit geen oorzaak zijn van de daling van het inwonersaantal en de vergrij zing? Daling beneden 100.000 bete kent ook minder rijkssteun. Overwo gen wordt reinigingsrechten en ta rieven op te trekken. Volgens minis- terieële circulaire moeten de r.r. f 28,25 bedragen. In Leiden is dat reeds f 30,. Redelijk vindt de minis ter 230 opcenten voor personele be lasting. In Leiden is dit reeds 250 LEIDEN Het tweede-ka mr. Y. Scholten heeft gister gesproken voor de vergaderini de Christelijk Historische Unie tenkring Leiden in Den Burch heer Scholten vertelde zijn blij te zijn met het vertret Kloos. De afgetreden NW-voa was volgens hem verward gera een groot aantal controversie» vertrouwen heeft mr. Scholt Kloos opvolger drs. H. ter Heide De heer Scholten zei het a zijn met CNV-voorzitter Lanse ri de christelijke partijen de Pvd >t Voor stucientvn worden huizen ge- bij voorbaat moeten uitslui,en: j kocht en gerestaureerd, flats voor geringspartner. De kritiek van gebouwd met parkeerruimte. Ik meen sel „p de PvdA. die de samen» kleurtje wil geven. Overal mo» vergunning voor worden aanget waar soms maanden op moet worden. Straks wil men een promenadi ken van station naar binnenstad Denkt u, dat er mensen gaan delen om hun inkopen t Leidtschendam. Oegstgeest ls by voor de auto en geen pi problemen. Wanneer de Leidi meentera'ad op deze weg wordt Leiden een dode stad leen studentenstad. A. Zwane Roomburgerlai De midi en de maxi-mantels mo gen dan op het ogenblik in de da mes-sector fel omstreden creaties zyn, de Italiaanse kleermakers vin den dat geen man meer zonder een lange jas met nonchalant omge knoopte ceintuur en grote revers- kraag en extra hoog ingezette mou wen kan. - dat de meesten alleen maar geld h« v|iSrn8'oml1 koeten en geer. belasting inbrengen. jfi En dan zou ik nog een categorie willen noemen, n.l. de zakenmensen. Hoe zou het toch komen, dat er in Leiden zoveel zaken verdwijnen? noordelijke gedeelte van de te ver leggen Pelikaanstraat, gelegen tussen de Van der Werfstraat en de Oude Vest. 'op6'^ "februari I Het ingezonden van Hans Melkert ,5 1971. overeenkomstig i.rtikel 10. lid 2. jan. jl.) over de lichtreclame spreekt van de Wegenwet, bij de gemeente- boekdelen. Als ik de zakenmensen be- raad worde^ngedjMid.^ Weth()ud()rs j juister dan wordt men tegengewerkt van Leiden. wanneer men een gevel een modern met de christelijke partijen al uitgesloten, deelde het CHU-kai De heer Scholten liet zich ga rend uit over de nieuwe partij Hij voorspelde deze partij bij i mende verkiezingen een goed o» bij de kiezers. Samenwerking VVD vond de heer Scholten r zo zeker, omdat de VVD hem C raai zou worden, vooral op b( bied van de zedelijkheidswetgevi ALPHEN AAN DEN RIJN LEI DEN De heer W. Serdijn, bouw kundig opzichter bij de Provinciale Waterstaat in het district Leiden, is dat de pantalons met wat wüder uit- ff ermiddag gehuldigd vanwege zijn lopende pijpen en breed omgeslagen arbe.dsjub.leum De huldi- pijpen weer teruggekomen zün. Wat vond Plaata ta Hotel Toor de jasjes betreft zyn er vijf mogelijk heden: een reversloze blazer; een met twee knopen gesloten Kennedy-jasje; een knoops jasje Alphen. De eerste spreker was ir. J. C. Tee- kens die zijn bewondering uitsprak voor de wijze waarop de jubilaris zich door ijverig studeren heeft we ten te bekwamen. Ir. Teekens besloot klassiek zeer lang dubbel-zijn toespraak met zijn dank uit te spreken voor de prettige samenwer king met de heer Serdijn. De heer A. H. Kramer, die vele jaren met de jubilaris heeft sa mengewerkt, noemde de heer Ser dijn een voorbeeld voor velen. Mevrouw J. Pijl sprak namens de aannemer van de provincie in dit district. Haar toespraak was geheel op rijm en somde de deugden en ondeugden van de jubilaris op. Mevr. Pijl bood Jubilaris een geschenken bon aan Vervolgens spraken de heer P. Groenhart (namens de Rijwiel- vierdaagse Laura), de heer W. Geer lof (namens de dakpannenfatyriek Van Oordt en Cie). De directie chef van de jubilaris, de heer A. Kalis, prees de heer Serdijn om zijn uit stekende staat van dienst en bood hem een verrekijker en sigaren aan. De hoofdambtenaar J. Wondergem. die 16 Jaar met de heer Serdijn sa menwerkte, sprak namens allen dank uit voor de prettige omgang met het overige personeel. Hy bood OEGSTGEEST In een pand aan de Celebesstraat brak gisteren om streeks drie uur brand uit. In de woning was men bezig met het leg gen van vloerbedekking. De lijm die voor het plakken van de vloerbedek king werd gebruikt, stond voor de kachel en vloog door de hitte in brand. In korte tijd stond de kamer in lichterlaaie Twee brandweerlieden, die op weg waren naar de brandweergarage, kwamen op de kruising Willem de Zwijgerlaan-Mauritslaan met elkaer in botsing. De brandweerman die in een Volkswagen reed. verleende geen voorrang aan zijn collega, die een bestelwagen bestuurde Bij de bot sing werd de bestelwagen zwaar en de volkswagen licht beschadigd. als geschenken een enveloppe met inhoud en een topografische kaart. den die tot hem en zijn echtgenote In zijn slotwoord dankte Jubilaris j waren gericht, alsmede voor de ca- Serdijn voor de vriendelijke woor- deaus die daarbij aangeboden zijn. Jubilaris Serdijn, zijn vrouw l die hoofdambtenaar V en kinderen kijken belangstel-\ (links) zojuist overhandigd lend naar de topografische kaart .(Foto Leidsch Dagt

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 10