Veder land heeft weer een )iraat OPERASTICHTING MET KRUNO EN WILMA MAAR ZONDER MOZART r(jy)yandaag^ en gisteren i TV morgen] ,Bob, je hebt me helemaal opgelicht. {.l^^mgraifirna] hoofdpijn? kiespijn? \iihmci pijnstillers Voor tv-cameras in Stadsgehoorzaal KAMERLEDEN WETEN NIET WAAROVER ZE PRATEN Kunst kijken in Leiden en Wassenaar Veronica geeft ook "s-nachts nieuwsberichten helpen direkt iuUlDAG 14 JANUARI 1971 LEIDSCH DAGBLAD IAARLEM De wereld heeft er weer een piratenschip bij. voormalige viskotter Hendrik Jan ligt voor anker in de wa- ?n van een Haarlemse jachtwerf, beroofd van vitale onder en, de dieselmotor defect, de zwierige schipper echter niet der zelfvertrouwen. Bob Peeters bezwaart: „We blijven rvechten, we willen nu eenmaal een schip waarmee we de 2 wereld kunnen bevaren, waarmee we, om maar wat op te irien, de riveren van de Afrikaanse binnenlanden opvaren Iboeken en medische hulp te brengen, maar waarmee we igoed, met natuurlijk een dominee aan boord, de schippers- ?ld gaan affietsen". Dergelijke pittige taal heeft men sedert niet meer vernomen in de wijde wereld van de Neder- idse zeevaart. aar wc praten dan ook met Bob minst afkerige geestelijke zijn assis- ers, een man die de zucht naar tente weten. Ingetrapt Zy betreurt nu het verlies van alle spaarduiten. in totaal zo'n 25 mille. „Tegen het advies van de dominee in ben ik toch in zijn prachtige praatjes getrapt", zegt zij. „hij is natuurlijk ongelooflijk slim. Bij mijnheer Weiier gooide hij het op diens belangstelling voor sociale dingen, bij mij op de religieuze za ken. Het radioschip zou op idealis tisch, geestelijk en humanitair ge bied gaan werken. Ik ben met al mijn geld met hem meegegaan, maar het werd me maar al te gauw duidelijk dat hij van de hak op de tak sprong. En ineens was het ook met die reli gieuze missie afgelopen. En toen kwam ook zijn laatste stunt. Ik hoorde dat hij met Portugezen in zee wilde om de vrijheidsstrijd te verkondigen. Ik heb toen gezegd: Bob, ik zit voor duizenden in het schip, je hebt me volledig opgelicht, ik kap ermee. En het is nu zover dat hij tot 3 maart de tijd heeft om met zijn Portugezen van het j schip te verdwijnen". Peeters zelf is er de man niet naar om de strijd op te geven. „Die 45 mille krijgen we natuurlijk nooit bij i elkaar", zegt hij verontwaardigd, der. Het lijkt niet onmogelijk I wat jg ^at ook voor achterlijke de nieuwe en fantastische on- I toestand. Maar dan pakken we na- eming van Bob Peeters het I tuurlijk meteen een ander radio- ren van de wereldzeeën met schip. Die Portugese jongens hebben radio-piratenschip en acht Por- hier yjjf weken zonder elektriciteit se vrijheidsstrijders als gezel-verwarming aan boord gezeten, p het justitiële apparaat op- maar deze week is het dan eindelijk in werking zal doen treden. ZOVer dat ze werk krijgen op een ituur in het bloed gebakken zit riens turbulente leven niet zon- sverij is verlopen. Oud-straatfotograaf Zaandam, zijn geboorteplaats, inert men zich de laconieke straatfotograaf nog wel. Ver- *it van meerdere tegen wet en g indruisende feiten verdween jijna zeven jaar geleden met de derzon naar Spanje, een land hij na de perikelen rond een teruggebrachte huurauto korte later weer verlaten moest, foerhalen na die episode spreken het vreemdelingenlegioen en maar nu is de 36-jarige dan in het bedaarde Nederland en de politiebeambten die het jeestige vaartuig betreden mo- het aanhoren: „Ik heb mijn leven gerotzooid, ik heb alles- an wat de Heer verboden heeft, »en een echte slechte hond ge- t die overal met de politie in iking is geweest". In de laatste ger jaren is echter sprake van zelfonderzoek en inkeer: „Ik de laatste jaren de justitie niet r gezien, ik heb me overal net jn weten te houden", zo meldt in opspraak gebrachte gezag Peeters temidden van de Portugezen aan boord van zijn piraat. twee geldschieters, het hoofd de bloedtransfusiedienst van Amsterdamse Rode Kruis, de O. Weiier en de vrouwelijke [ichtings-officier van ds. Toorn- populaire radio-gemeente dezer dagen tezamen en ijzervlechterij. Per week kunnen we dan vijfhonderd tot duizend gulden overhouden voor de koop van een nieuw schip. Want laten we eerlijk zijn, met een boot van 25 mille kunnen we natuurlijk ook draaien". De uitspraak getuigt van Peeters rancunes tegen „deze gladde j onverwoestbare optimisme: ook hem ast en gemene oplichter" (het jS iiet niet onbekend dat de in En- lige citaat stamt van de voor- ings-dame) naar een advocaat. merkwaardige geschiedenis van lendrik Jan en zijn ambitieuze >per dateert van de ontmoeting inkele maanden geleden op een terdams terras plaatsvond tus- de heren Peeters en Weiier. De iltijd aanstekelijk pratende Pee- boorde de lang verbeide geld- aan. De gretig toeluisterende Kruis-functionaris stapte voor lille met zijn gesprekspartner in geheel begeesterd door het plan hem ontvouwd werd: een schip n en dat verhuren aan sport 's, Het commerciële doel werd Weiier verzacht door de ideëe- levenfunctie. Invalide kinderen en mogen meevaren, leeland werd vervolgens de kot- Iruinisse 41 voor 35 mille opge- In Zaandam onderging de :huit de metamorfose tot waarop ook het radiobedrijf kunnen worden uitgeoefend, en ;oengeheten Hendrik Jan zette ;p naar de ligplaats in Haar- De heer Weiier achtte toen de geland bestelde zendinstallatie (kos ten 35 mille» nog steeds niet be taald is; van Weiier noch de voor- lichtings-mevrouw valt nog enig be grip voor zijn noden te verwachten. We moeten nog enkele regels wij den aan de bemanning die sedert vijf weken en kleumend tot op het bot op de van alle aardse zegenin gen verstoken Hendrik Jan verblijft. Peeters ontmoette de Portugese va rensgezellen in Amsterdam, dat hen als uit Portugal gevluchte studenten een allesbehalve benijdenswaardig toevluchtsoord booddure pensions en de weinig carrière gevoelige baan van toiletreinigers. Peeters be loofde het achttal hogere verdien sten (ƒ300 in de week) en loodste hen mee naar de aan de woede van de winter en de geldschieters geheel overgeleverde Hendrik Jan. IJsmutser Het moet gezegd zijn: de acht. zich met ijsmutsen en hoog opschietende kapsels tegen de winter gewapende gasten hebben het vertrouwen in hun compagnon nog allerminst op- LEIDEN Zoals AVRO-pre- sentratrice Alice Oppenheim al zei: 'Er komt heel ivat kijken voor een televisie-uitzending'. Aller eerst werd het publiek duidelijk gemaakt, hoe het zich moest ge dragen. Vervolgens stelde Alice zich op een soort platform ter zijde van het podium op en hield daar haar korte inleidingen op de te spelen stukkenvoor de zaal af en toe onverstaanbaar weliswaar maar op 14 februari zal het op de buis wel duidelijk worden. In het schelle licht van de schijnwer pers begon het Promenade-orkest onder leiding van Edo de Waart met de ouverture Don Pasquale van Donizetti om de orkestrale motor warm te laten lopen. Toen kwam degene op wie iedereen had gewacht: Kruno Cigoj uit Joego slavië, bijgenaamd „de jongste tenor ter wereld". Aldra bleek hoe kwalijk het is. wanneer een jong kunstenaar, met vele mogelijkheden in zich. te Filmkeuring: gekomen om Bob Peeters niet gezegd. „In plaats van driehonderd I ter te volgen tas zelf: „Hij kon het niet ver- bolwerken, een hartkwestie of De geschrokken Weiier echter: was er gewoon ingetrapt. Het een onhoudbare zaak. Peeters [et met geld, het werd zo gek ik er wel mee moest kappen, jen zijn auto kostte mij al dui- pen guldens. Ik heb hem toen igd dat ik het schip weer wilde (open". Hartkwestie kers zelf vertelt nu vol verve het ïaal dat hij mits hij op 1 mei mille komt aandragen, gevolgd r nog een aantal termijn-beta- en. de Hendrik Jan mag behou- De tegenpartij ontkent dat op gulden in de week was hier niets", zei een van hen, „geen eten, geen koffie, geen geld. geen sigaretten, geen bedden, geen verwarming, he lemaal niets. Maar er is nog geen reden om het schip en Bob Peeters te verlaten. We zullen het geld ver dienen en dan onze strijd op een radioschip v -or'-'Ptfen. Daarom kunnen we deze ellende verdra omdat we wiuen veenten, niet al leen tegen Portugal, maar tegen al les wat fout is in de wereld". Bob Peeters glom na deze verkla ring van voldoening. „Laat men mij maar in de steek laten", zei hij, „wij gaan door. Goed, in ben vroe ger fout geweest, maar ik zit nu voor honderd procent in het andere leven te rotzooien. Wat zal het ogen toon „Natuurlijk verkopen J straks geweldig zijn om naar de de boot", verklaart de treurig i landen te varen, waar mensen wil- enidr voorlichtings-mevrouw. 'en deserteren en vluchten, en hen lar natuurlijk nooit in zijn leven "a ons radioschip te WI^'™ t"* bonden tc hebben de bevindinc dat die Peeters, die grote oplichter naar de vnje wereld kunnen ko- ongpveer een van de volwas uit alles en iedereen geld wil men sen Nederlanders labiel moet worden 'U en die mij van al mijn j Do toekomst van Bob Peeters en geaoht, waarschuwde hy er voor dat ireentjes heeft beroofd", zijn voor verandering zo vatbare zuike films door hun uiterst verru il" verbintenis met de grillige plannen lijken duister en vol onze- Wende werking maotschappelijk na- DEN HAAG (ANP) De Centrale Commissie voor de Filmkeuring heeft gisteren de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer voor wijziging van de filmkeuring op een hoorzit ting voorgehouden, niet te weten waar ze over praat Dit werd door de heer A. van Emden namens de filmkeuringscommissie opgemerkt. De heer Van Emden had er op ge wezen, dat in toenemende mate films worden aangeboden, die uitermate wansmakelijke, walgelijke, sadisti sche. perverse en afschuwelijk wrede taferelen bevatten. Na daaraan ver ichuimer dateert uit de dagen volgden op de mislukking van transactie met Weiiers. Peeters Sekerde zijn financier toen dat verkoop van de Hendrik Jan n sprake hoefde te zijn. Hij had Bloemendaal een nieuwe, finan- niet geheel en al ondraag- tige. medestander gevonden: medewerkster van de ex-radio Itol-predikant Toornvliet, een die zich zelf tijdens een drie ier durend onderhoud niet liet aten. „Het plan is mooi. maar figuur is al te dubieus", zo liet •J van aether-activiteiten aller- kerheid. Misschien zal men hem deiig zijn. Bepaalde niet-aangepaste ooit eens op de Afrikaanse rivieren personen, zo werd aangevuld, hebben aantreffen, de bijbels en de penicil- een grotere mogelijkheid tot identi- line in het ruim. Tot een proces in fjCatie met wat zich in de film ai- Nederland zal het wel niet komen, speelt. „Je kunt van een kikker toch geen De centraie filmkeuringscommissie veren plukken", aldus de voorlich- [had by haar verwijt aan de kamer - tings-mevrouw, op weg naar het j leden er op gewezen, dat aan uit- advocatenkantoor. Veel van zijn be- j nodigingen om de stukken film die narde financiële leven (vrouw en waren afgekeurd te komen zien, kinderen zijn door de sociale dienst nimmer gevolg is gegeven Meege- van huisvesting voorzien) valt te deeld werd dat de kamerleden op- achterhalen wanneer de kapitein nieuw zijn uitgenodigd voor een vroeg op het publiek wordt losgela ten. Want Cigoj was inderdaad veel belovend. maar is helaas halverwege zijn ontwikkeling blijven steken door zyn vele voortijdige concerten. Als lapmiddelen moesten nu dienen zijn theatrale maniertjes: reeds by het eerste nummer (uit Puccini's La Bo hème» ging hi' letterlijk, en het pu bliek figuurlijk, door de knieën. Zijn roem zal verder voornamelijk geba seerd zijn op het predicaat „jongste", want zelfs in technisch opzicht be hoort Cigoj niet tot de uitschieters. Bijna elke toon nam hij met een soort aanloopje, hetgeen in goed Ne derlands „dweilen'' heet en voor de oorlog erg in zwang was. Bovendien „presteerde" hy het. om een halve maat te vroeg in te zetten bij een aria uit Verdi's Rigoletto (aangezien het programma twaalf nummers om vatte, is het niet doenlijk alle titels te geven» Wilma Driessen werd aan het be gin van haar loopbaan terecht een coloratuursopraan genoemd. Het eni ge dat daarvoor vereist is, is een fa belachtige techniek, dus nauwelijks expressiviteit. De laatste jaren is zij meer een dramatische sopraan ge worden. wat meestal enigszins ten koste gaat van het technisch kun nen; daar staat dan tegenover, dat zij nu muzikaal veel interessanter ope- rarollen kan brengen. Daarom is het wat verwonderlijk, dat zij nog steeds coloratuuraria's ten gehore wil bren gen. hoewel dat haar duidelyk veel moeite kost. Zelfs waagde zij zich NEDERLAND I 10.45 2.45 6.45 6.55 7.04 7.10 8.00 8.20 8.50 9.30 10.00 10.30 10.35 Schooltelevisie (NOS/NOT) Schooltelevisie (NOS/NOT) (kleur) De Woefs en de Lamaars (NOS) (kleur) Journaal (NOS) Betty Boop, tekenfilm (VPRO) (kleur) Be glad, muziek programma (kleur) Journaal (NOS) Was er nog wat? Come Clean, film met Laurel en Ilardy De twintiger en dertiger jaren, doe. (kleur) Beauty, film Who invited us, programma over een lange reeks Amerikaanse interventies (kleur) Journaal (NOS) Dammen voor beginners NEDERLAND II 6.45 6.55 7.05 7.10 7.50 8.00 8.20 9.10 9.40 10.10 10.25 11.05 11.10 (kleur) De Woefs en de Lamaars (NOS) (kleur) Journaal (NOS) Den Haag vandaag Van gewest tot gewest Tips van het nationaal bureau voor Toerisme (kleur) Journaal (NOS) (kleur) De zeven zeeën (TROS) (kleur) Wegwezen, quiz voor autorijdende echtparen (kleur) Liefde op z'n Amerikaans Waar gaat het om? (CVK/IKOR) (kleur) Benjamin Spock's zorg voor de mens (kleur) Journaal Onze landbouw nu en straks (TELEAC) Een film van Carol Reed maakt een televisieavond na tuurlijk goed voor de televisiekij kers. maar voor de televisiecri tici was er gisteren weinig te beleven. Omdat er echter veel meer kijkers dan critici zijn, althans beroepscritici, houdt men daar terecht geen rekening mee. Ik beperk me daarom maar tot „verslag op woens dag", één van de aardigste pro gramma's van het ogenblik, met een constant goed niveau. Men zoekt het in de kleine curieuze zaken en mensen, soms ook in gewone mensen die curieus wer ken omdat zy of zeldzame din gen doen of zulke gewone din gen dat zij nooit geïnterviewd worden. Tot de laatste categorie be hoorden de twee inpakmeisjes van de Patriafabriek, die tij dens het inpakken over aller lei levenskwesties praatten, zo als sex. hun contact met de ouders, hun betekenis voor de maatschappij. Vooral één van de meisjes bleek een particu liere spraakwaterval, wat waar schijnlijk veroorzaakt werd door dat zij in 't ritme van haar in- pakwerkzaamheden doorpraat te. Misschien een idee om na te volgen, de mensen altijd inter viewen terwijl""zij hun bezighe den voortzetten, dan hebben ze geen tijd om hun woorden te wikken en te wegen. Tot, de gewone mensen die op de kijker een curieuze indruk maken, behoorde het Viktorie- trio, van beroep magazijnbe diende, kantoorbediende, meu belmaker, die als lekepredikers en lekezangers optreden in de huiskamer met een soort ge prefabriceerde act, die op een ongelovige als ik een naieve in druk maakt, maar de gelovi gen waarschijnlijk de nodige wijding verschaft. Dan zijn er ook nog de curieu ze persoonlijkheden, zoals gis teren Barry Hughes, de trainer van Go Ahead, de echtgenoot van Elles Berger, die af en toe tranen in zijn ogen krijgt van het lied „land of hope and glo ry", maar niet altijd denk ik, want als ik goed ben ingelicht draait hij die plaat altijd op zondagochtend voordat hij naar de wedstrijd gaat. Men had hem gefilmd tijdens een wedstrijd, fanatiek zijn manschappen aan vurend. die hij ook inderdaad als soldaten beschouwt. Beschouwt u voetbal als een soort oorlog, werd hem gevraagd door een jongen met de haar lengte van een Ajacied. „Oor log op zondag", antwoordde Hu ghes, die eraan toevoegde dat hij van zijn spelers eist dat zij hun tegenstanders tijdens de wedstrijd haten. Hij houdt er ook allerminst van dat zij vó6r de wedstrijd met hun tegenstan ders praten. En de trainer die hem vóór de wedstrijd succes wenst, vindt hij een ouwehoer en huichelaar. NICO SCHEEPMAKER. LEIDEN Er komen weer nieu we exposities in Leiden en Wasse naar. In het Academiegebouw is van 15 januari tot en met 10 februari werk (grafiek en schilderijen) te zien van de Leidse kunstenaar Rein Dool. Deze tentoonstelling wordt vrijdagavond om half negen ge opend (met gitaarmuziek door Bas van Kampen In de Wassenaarse kunstzaal Heuff exposeren van 16 januari tot en met 3 februari Miep Hart-Nijburg (wandkleden». Henny Radijs (kera miek) en Chris Heeneman (roldruk- ken). De opening is zaterdagmid dag a.s. om vier uur. Miep de Leeuwe stelt haar schil derijen en aquarellen ten toon in 't Duivenhuys van 22 januari tot en met 12 februari. De opening van de ze expositie volgende week vrijdag avond wordt opgeluisterd met zang door Pax Gritter en gitaarmuziek door Ab Bronkhorst. In de openbare bibliotheek Zuid- West hangen tot en met 3 februari VRIJDAG 15 JANUARI 1971 HILV. I 402 M EN FM-KANALEN 00 KRO. 14.55 TROS. 18.00 NCRV. 22.00 TROS. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerie: klassieke en mod. muz. (gr) (7.30 Nws; 7.32-7.40 Actua liteiten; 8.00-8.10 Nws) 8.25 Overwe ging. 8.30 Nws. 8.32 V. d. hulsvrouw (9.00-9.10 Gymnastiek v d. huls vrouw) 9.40 Schoolradio. 10.00 Auba de: mod. en klass. muz. (Gr.) 11.00 Nws. 11.03 V. d. zieken. 11.55 Mede- lingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar. 14.05 Schoolradio 14.30 (S) Licht muziekprogr. (opn.) 14.55 Ver- zoekprogramma van operamuziek. 16.00 Nws. 16.03 (S) Dlsco-Drlve-In: De showbusslnes op de korrel geno men. 17.00 Aktua/Sportkompas. (Sport) nieuws, rep. comment. en muz. 18.00 Actueel programma met muzikale illustratie. (18.30-18.41 Nws: 19.00-19.10 Wereldpanorama). 19.30 veelgevraagde gewijde muziek. 20.00 (S) Metropole Orkest met zangsolls- ten en plano: amus.muz. 20.53 Infor matie over actuele tentoonstellingen. 20.58 (S) Radiografie, hoorspel 22.00 Aktua-Magazinerep. comment, en muziek. 22.30 Nws. 22 40 Hullen op de trap. muzikaal ge/llustr. radlo- feullleton. 23.05 Apollo XXI, fantas tisch ruimtevaart mysterie. 23.30 (S) Toontje later, licht muz.progr. 23.55 Nieuws. HILV. II. 298 M EN FM-KANALEN. 7.00 AVRO. 9.00 NOS. 10.00 AVRO. KRUNO CIGOJ door de knieën aan een soubrettepartij in Strauss' Frühlingstimmen. Jammer, zij ver dient een beter repertoire. Vlak voor de pauze moest het pu bliek ten gerieve van de cameralie- den nog een tyd net doen, alsof men aandachtig zat te luisteren. Zo wordt dus de onschuldige televisiekijker „bedrogen". Door al dat gedoe liep het programma wat uit, dus werd na het vertrek van de „jongens uit Hil versum" het gedeelte na de pauze bekort. Dat gebeurde uiteraard op de verkeerde manier: twee aria's van Mozart moesten gemist worden. Dat dit niet naar de zin van het publiek was begreep ook Edo de Waart (die voor de pauze een schitterende „For- za del Destino" had weggeven). Na 112.00 "nos. i3.n "vara. 14.oo eo. het slotapplaus vroeg hij: „U denkt 15.00 NOS. 16.00 VPRO. 21. vara. Ochtendgymnastiek, gaatje: lichte (8.00 Nws; 8.11 nu zeker dat Mozart komt?" Stem vanaf het balkon: „Ja, maar dan moet het orkest wat zachter spelen!" Inderdaad waren de vocale solisten vanaf deze plaats soms slecht te horen. Waarschijnlijk werd daarom het duet uit Das Land der Lachelns herhaald. R. G. HARMS Radio Veronica gaat met ingang van 1 maart tijdens het weekeinde dag en nacht ieder uur nieuwsbe richten verzorgen. Dit is besloten na het nemen van een geslaagde proef tijdens de kerstdagen. Tevens is Veronica van plan gedurende de hele week nachtprogramma's uit te zenden. Het is nog niet zeker wan neer daarmee begonnen kan wor den. Men wil eerst een aantal ad verteerders bellen welke geïnteres- 7 00 Nws. 7.11 7.20 Dag met een gram .muz. en rep. Radiojournaal: 8.30 De groenteman.) 9.00 Intern, spectrum: mod. en klass. muziek, (opn.) (9.35 Qaterstanden.) 10.00 V. d. kleuters. 10.10 Arbeidsvi taminen: populair verz.platenpro- gramma. <11.00 Nws.) 11.30 :S) Rot terdams Philharmonisch Koperensem ble: oude en mod. muz. 11.55 Beurs berichten. 12.00 Blik op de wereld: populair orogr. over ontwikkelings hulp. 12.30 Overheidsvoorlichting: het bezoek twee kwartjes moet vra- filmvoorstelling, die in het Bijou schilderijen van Elze Verhoef, in de gen: de tocht per stadbus moet Theater' in Den Haag zal worden openbare bibliotheek Houtkwartier seerr' zijn in reclame tijdens de worden bekostigd. j gegeven. foto's van Marco Admiraal. i nachtelijke uren. ADVERTENTIE Ultz. v. d. landbouw. 12.40 (S) Jazz trio (gr 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. 13.11 Actualitei ten. 13.20 (S) Planoduo en altsaxo foon: mod. muziek. 14.00 Ruimte: ra diomagazine met gewijde muziek, le zingen en een korte overdenking. 15.00 (S) Aspekten van de kamermu ziek: I Viool en plano: mod. muz. II. Strijkkwartet: moderne muziek. 15.40 Toeristische Inform, uit blnnen- en buitenland. 16.00 Muziek, com ment. rep. interviews, berichten en telefonische reacties. (16.00 Nws. 17.55 Mededelingen; 18.00 Nws; 18.20-18.30 Uitz. van de CPN.: 19.30 Nws.) 21.00 (S) Radiophilharmonisch Orkest en solisten: oude en moderne vuziek (opn.) 22.30 Nws. 22.40 Mede delingen 22 45 Actualiteiten. 22 55 (S) Prettig Weekend: licht platen- programma. 23.55- Nieuws. HILV. III 24(1 M EN FM-KANALEN 9.00 VARA. 10.00 NCRV. 13.00 NOS. 9 00 Nws. 9.02 De Eddy Becker Show. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. 11 00 Nws). 12.00 Nieuw- 12.03 Pers Vers: nieuwe platen. 13.00 Nws. 13 03 De Jan Corduwener Show. met o.a. Europees Popparlement. 14.00 Nws. 14 02 De Felix Meurders Show (15 00 Nws.) 16 00 Nws. 16.03-18.00 Top -30. (17.00 Nieuws.) DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) Vrijdag 15 Januari 1971 van 18 - 20 uur Gaetano Donizetti: Uit „Lucia dl Lammermoor" Maria Callas (Lucia); Ferruccio Tagllavlnl (Edgardo); Plcro Cappuccilll (Enrico); Bernard Ladysz (Ratmondo); Leonard del Ferro (Ar- turo). Margreta Elklns (Allsa); Ren- zo Casellato Normanno; Phllharmo- nla Koor (o.l.v. Roberto Benagllo) en Orkest. Dirigent: Tullio Sefarln. Giu seppe Verdl Uit „Nabucco" opera ln 4 bedrijven op tekst van Temlstocle Solera Koor van de Weense Staatso- pera (o.l.v Roberto Benagllo): Orkest van de Weense Opera; Dirigent: l.ambert Gardellla Umberto Glordno Uit „Andrea Chenler" Franco Corelll; Orkest o.l v Franco Ferraris. Nederland I NOS NOT: 10 45-12.00 Schooltelevi sie NOS: 18 45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ. EO. 19.05 (K) Walk beside me. film. NOS: 20.00 (K) Journ KRO: 20.21 (K) Johnny en Rijk Een paar apart. show. (KRO /ZDF -co-prod 21.11 Brandpunt Bui tenspel. KRO RKK: 22.26 Riskante Kerk: magazine over een kerk-ln-ont- Wlkkellng. NOS: 22.56-23.01 (K) Journ. Nederland II NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ. NOS: 19.05 brlek over het verkeer ln al zijn as pecten. NOS 20.00 (K) Journ AVRO 20.21 Televlzler - Supplement. 2045 (K) High Chaparral. TV-fllm 21.35 (K) Voor de Vuist weg. NOS: 22 45 (K) Journaal TELEAC: 22.50-23.20 Studeren le6 1 (herh.).

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5