Mgr. Felici suggereert dat met namen is gemanipuleerd a Zoetermeer:® dierenshow Boskoop Toch nog vogels op Zwervende muzikant in Nieuwveen overleden Werkloosheid in de Uw Kunstgebit Duin/Bollenstreek is flink gestegen door het ijs Diocesane raad ernstig ontstemd SGP-RAADSLID BENTHUIZEN TREEDT AF Automobilist Rhynenbui_ bieden wetR1 een petiti£°> Steun voor- Wieberdrt JEUGDBENDE OPGEROUD IN HOENSBROEK PAGINA 8 LEÏDUCH DAGBLAD DINSDAG 5 JA HOBAHO HALLEN, LISSE 4 t/m 8 jan. 1971 op deze vaktentoonstelling de laatste ontwikkelingen in de mechanisatie van de BLOEMBOLLENKULTUUR alle belangrijke toeleverings bedrijven zijn op deze tentoonstelling vertegenwoordigd. Geopend: ma. 4 jan. 10.00-21 00 u., di. 5, wo. 6, do. 7 jan. 9,00-21.00 u., vr. 8 jan. 9.00-18.00 uur. ADVERTENTIE Terwijl Nederland nog aar zelt tussen een treinverbinding van Amsterdam Tiaar Schiphol en een verbinding via een lucht- kussentrein heeft de Amerikaanse stad Los Angeles al besloten zo'n luchtkussentrein voor de verbin ding met de luchthaven te laten vervaardigen. Het voertuig heet TACV (tracked air cushion ve hicle). het is geluidloos en ver oorzaakt geen luchtvervuiling. De snelheid is 240 km. per uur en er is ruimte voor honderd personen. De bouw is opgedragen aan Aero- train Systems Company. Tegen 1972 gaan de eerste vie>r proto typen in. los Angelos rijden. Hoeksteen Joodse tempel In de buurt van de Klaagmuur in Jeruza lem hebben archeologen een hoek steen gevonden die deel heeft uitge maakt van de tempel die door de Romeinen in het jaar 70 werd ver woest. Heit twee meter lange stuk kalksteen draagt een inscriptie die ook genoemd wordt in de geschrif ten van de Joodse historicus uit de eerste eeuw, die bekend was onder zijn Romeinse naam Flavius Jo seph us. Oude indianen* tad De Ameri kaanse archeoloog Jeffrey K. Wil- kerson heeft in de Mexicaanse staat Vera Cruz een 2.500 jaar geleden ge bouwde stad van de Totonaken-In- dianen ontdekt. De resten van de stad lagen in het dal van Guiterrez Zamora onder een 22 meter dikke laag aarde. Het opgravingswerk wordt gefinancierd door een maat schappij in New York. Uit talrijke waardevolle vondsten wordt afgeleid dat de streek al omstreeks 3000 v. Ghr. werd bewoond. NOORD WIJK Aan het kordate optreden van een jonge Noordwyker, de 17-jarige Joop van der Holst, heeft een 20 jaar oude bestuurder van een personenauto uit Zoetermeer het leven te danken. Joop. die met zijn enkele Jaren oudere broer Bob in een auto zat. zag ter hoogte van café „Het Blesse Paard" onder Stompwijk een voor hem rijdende personenauto slippen en in de naast de weg gelegen vaart verdwijnen. Zonder zich ook maar een moment te bedenken sprong Joop uit de wagen en kroop hij over het ijs naar de in het water wegzinkende auto. Hij slaagde er in het ijs rond het voertuig stuk te stoten en daar na via het geopende portierraam de chauffeur naar buiten te trekken en op de wal te brengen. Druipend stap te hij uit het ijskoude water om daarna de rit van Zoetermeer naar huis voort te zetten. Nachtclubeigenaar Ron Jones uit de Australische stad Sydney wilde religieu zen bedanken voor het vele goede werk, dat zij in de stad deden voor ouden van dagen, zieken en behoefti- gen. Hij deed dat door 170 nonnen uit te nodigen voor een feestavondje in z'n club. Het werd een ongedwongen feest, waarop het volledige programma werd afgedraaid dat elke avond in de club fè zien is. De showgirls maak ten zoals steeds een praatje met de gasten, die hoewel een beetje onwennig zich toch goed vermaakten in deze voor haar bijzonder vreemde omgeving. BOSKOOP —De pseudo vogelpest, die In ons land vooral onder de hoen ders veel slachtoffers eiste, neemt gelukkig sterk af. Vooral de organi satoren van de kleinveetentoonstel- ling die dit weekend in „Florida" in Boskoop wordt gehouden, zijn hier erg blij mee. Het bestuur van de ras-pluimvee en konijnenfokkersver eniging „Boskoop en omstreken" deelde, dolgelukkig, mee dat de sierduiven nu toch op de tentoonstel ling mogen worden geshowd. Dat betekent dat er in totaal nog 170 in zendingen meer zullen zijn dan de laatste maal was vastgelegd. Secre taris H. J. Hoogeveen koestert goe de hoop dat ook de watervogels voor de tentoonstelling zullen worden vrijgegeven. Wanneer dit het geval is en er wordt voor 99 op gere kend dan zullen van 7 tot en met 9 januari niet minder dan 900 dieren zijn te bewonderen in „Florida. Met medewerking van meerdere enthousiaste leden hoopt het bestuur de dieren tijdig in de speciale ten- toonstellingskooien te kunnen onder brengen en te verzorgen. Een groot aantal keurmeesters van naam zal de dieren onderwerpen aan een keu ring op hoedanigheid en conditie. ROTTERDAM De meeste ver ontwaardiging over de benoeming van dr. A. J. Simonis is ontstaan binnen de diocesane raad van het bisdom Rotterdam, die zich vrijwel eensgezind verzet tegen de benoe ming. De raad, 28 vertegenwoordigers uit alle rooms-katholieke groeperin gen in het bisdom, heeft zich vooral de uitlatingen aangetrokken van de zijde van mgr. Angelo Felici, de pau selijke vertegenwoordiger in Neder land, die gesuggereerd heeft dat er met de namen van de kandidaten was gemanipuleerd. van de nieuw benoemde bisschop i Daarom acht de actiegroep het van heid wordt gegeven om in rust en meespeelt, maar ook onwil om diens groot belang, dat er geen acties pro met respect voor de veelheid van opvattingen, die nog steeds die van of contra de benoeming van dr. Si- meningen over de mogelijkheden van vele katholieke ambtsdragers en ge- monis worden gevoerd, maar dat aan een goede samenwerking te overleg- lovigen in de wereld zijn, aan bod te het episcopaat, het diocesaan bestuur, gen en dr. Simonis een eerlijke kans laten komen. de dekens, de priesters de gelegen- I te geven. ADVERTENTIE de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats! Als Uw wilt, dat Uw kunstgebit de ge hele dag door gemakkelijk, stevig en zeker zit, neem dan Dentofix - een nieuw, beproefd, antiseptisch poeder - en strooi een weinig op de gebits plaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle ongemakken van Uw kunst gebit vergeten, want U kunt lachen, spreken en eten zoals U wiltl Dentofix is daarbij verfrissend, voorkomt on aangename reuk uit de mond en is een weldaad voor Uw gehemelte. Wij garanderen, dat U tevreden zult zijn. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plas tic flacons, prijs f. 2,60, bij apotheken en drogisterijen. Een zogenaamde gro6lyst van kan didaten met acht namen was opge steld nadat de dekenale raden en de raden van religieuzen hun voorkeur hadden uitgesproken. De uiteindelijke rangorde werd vastgesteld door de veertien dekens, de hoofden van de diverse bisschoppelijke diensten en priesters uit het bisdom. Op die ma niet kwamen drie lysten van acht namen tot stand waarop kapelaan Simonis steeds als laatste kandidaat werd genoemd. BENTHUIZEN Het SGP-raads- lid P. van Laat uit Benthuizen heeft zijn functie neergelegd. Zijn plaats zal nu worden ingenomen door de heer J. Leune. Nieuwe maissoort De Ameri kaanse nobelprijswinnaar voor de vrede 1970, dr. Norman Borlaug, heeft meegedeeld dat er in Mexico een nieuw soort mais is ontwikkeld waarmee in de voortbrenging van dit produkt een omwenteling zal wor den teweeggebracht. Reeds zijn voor raden van deze mais gezonden naar landen waar honger wordt geleden. De nieuwe soort heeft een sterk weerstandsvermogen, ontwikkelt zich rijkelijk en zal de oogsten doen groei en. BOLLENSTREEK De werk loosheid in de Duin- en Bollen streek is in de maand december flink gestegen. Eind november stonden er 267 ingeschreven en een maand later 440. Hoewel het aan tal wat de werkgelegenheid betreft nu wel het dieptepunt bereikt zal hebben is het totaal van eind de cember toch nog iets achter geble ven (24) met de stand van eind de cember 1969 toen 464 werkzoeken den ingeschreven stonden. Dit is me de een gevolg van een versluiering van het huidige aanbodcijfer door de niet als zodanig gerigistreerden die in een vorstverletregeling zijn opge nomen. Een vermeerdering van het aan bod kwam. met uitzondering van het horecapersoneel en by een gelyk blijven van het aanbod kantoorper soneel in alle bedrijf skiassen voor. In hoofdzaak steeg de geregistreer de arbeidsreserve bij het landbouw- personeel (bloembollenarbeiders) met 107, losse arbeiders 34 en min- dervaliden 13. Deze toeneming is bij na geheel toe te schrijven aan de beëindiging van het seizoenwerk in de bloembollenbedrijven. De vraag om arbeidskrachten in de verschillende sectoren is met 56 gestegen tot 443, waarvan 93 uit de metaalnijverheid. 54 uit de land en tuinbouwsector en een 40-tal aanvragen om kantoorpersoneel. In de sector vrouwelijke arbeids krachten is het aantal werkzoeken den iets gestegen en wel van 178 tot 191. In deze sector is het aan bod van arbeidskrachten aanmerke lijk hoger dan per eind december 1969, toen 129 werkzoekende vrou wen ingeschreven stonden. Vermin dering van werk in de bloembol lenbedrijven is wel de voornaam ste oorzaak hiervan. Op de oorspronkelijke lijst werden de volgende namen genoemd: mgr. dr. C. G. F. Braun m.s.c., vica ris-generaal van het bisdom Rotter dam: dr. A. J. Simonis, kapelaan van de parochie van het Allerheiligste Sa crament in Den Haag; drs. Th. J. C. Beemer, lector aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; dr. Th. J. A. Geraets s.j., deken van dekenaat Den Haag; mgr. drs. W. M. I. van den Ende. vicaris-generaal van het bisdom Rot terdam; J. G. Sul, deken van het dekenaat Delft; mgr. M. W. J. Kuypers, vicaris-gene raal van het bisdom Haarlem; drs. A. J. van Oosterom, deken van het dekenaat Rotterdam. Inmiddels heeft de Actiegroep We reldkerk haar ernstige bezorgdheid geuit over de grote kloof tussen Ne derland en Rome. „De kloof is zo groot, dat de paus bij de benoeming van een nieuwe bisschop meent de adviezen van officiële Nederlandse kerkelijke instanties niet te kunnen volgen". De actiegroep meent dat naar mate het openlijk uitspreken van be zorgdheid zich gaat ontwikkelen tot het voeren van campagnes tegen de benoeming, het vermoeden gerecht vaardigd wordt, dat niet alleen eerlijk gemeende twijfel aan de openheid DEN HAAG —Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen wordt in de toekomst waarschijnlijk in een nieuw gebouw in Zoetermeer onder gebracht. De secretaris-generaal van het ministerie, mr. M. D. van Wolfe- ren, zei dit gisteren in zijn nieuw jaarstoespraak tot het personeel. Er is overleg gaande met het gemeente bestuur van Zoetermeer over de plaats van de nieuwe vestiging. Het ministerie is thans in Den Haag ondergebracht in niet minder dan 24 gebouwen. Het hoofdgebouw staat aan de Nieuwe Uitleg. Volgens mr. Van Wolferen is een verplaatsing van het ministerie de enige mogelijkheid om uit de deplo rabele huisvestingssituatie te komen. Ook zag hij er een mogelijkheid in om de „ongezonde Haagse arbeids markt" te ontlopen. Zoetermeer heeft voor de bouw van het ministerie enkele terreinen be schikbaar, zei ons burgemeester J. W. Wegstapel van Zoetermeer van morgen. De plannen voor de vesti ging van het ministerie passen pre cies in de opzet van Zoetermeer een werkstad te maken en te voorkomen .nd om HAZERSWOUDE 1 digers van de jeugd uit Iz wijk Rhynenburch zull^e P. A. Th. v. d. Werf p e omstreeks half vijf, op )pie huis een petitie aanbie(n title, waarin de plaatseden onder meer wordt gevr%we dig mogelijk een clubher5j geren in Rhynenburch t „vergezeld" zijn van de gen van de bewoners, djder ondersteunen. de Zoals al eerder werd a U vanaf vier uur een (s Z stratieve manifestatie pen ganisatie hiervan berusO ir kantie Aktiviteiten ?an (VAH>. De bliksemtJat maandag onder 430 iok Rhynenburch werd gehoreec resultaat, dat 404 pers< stemming betoonden rmds« tief. De enquête werd g si tien jongens en meisjesmat en UTRECHT Het c* Utrechtse AcademischlU over de kliniek voor hi chirurgie heeft tot ver^,. acties geleid. Drie bekLl gen, prof. dr. A. G. Bro aangifte by de politie, die direct een j prof. dr. J. N. Homan vAP HOENSBROEK In Hoensbroek is een jeugdbende van negen leden, in leeftijd variërend van 16 tot 24 jaar, opgerold. De bende, die de naam Black Poema's droeg, stond onder leiding van een 22-jarige bouwvakker en maakte zich in Heerlen. Brunssum en Hoensbroek schuldig aan vernielingen, baldadig heid, beledigingen, mishandelingen en verkrachtingen. Aanleiding tot de arrestatie was een meisje dat in de oudejaarsnacht in Hoensbroek en later nogmaals in Heerlen werd verkracht. Zij deed dat het hier een slaa; aldus de heer Wegstapel Over'de huisvesting ren maakt hij zich geer termeer gaat volgens ningbouw versnellen, doende woningen zullen^ personeel van het depai onderzoek instelde, Tot nu toe zijn vier gevallen van verkrachting bekend. Verder heeft de bende auto's en motoren gestolen die daarna werden vernield of in brand gestoken. NIEUWVEEN Hage Vis, in Nieuwveen en omgeving algemeen bekend als straatmuzikant, vrijbuiter en zwerver, is overleden gevonden aan de Amstelhoek. langs de weg tussen Uithoorn en Mijdrecht. Hage Vis woonde al sedert 1938 in Nieuw veen, eerst in een huisje, de laatste 18 jaren in de oude molen aan de Ringvaart. Hoewel daar geen licht en geen water aanwezig was, wilde hij noch zijn vrouw, die enkele jaren geleden overleed, naar een betere woongele genheid verhuizen. De gemeente heeft hiervoor vele pogingen onder nomen, maar zonder resultaat. De naaste buren hebben zich het lot van deze zonderlinge man de laatste jaren aangetrokken, daar geen familielid zich om hem bekom merde. Maandag werd de overledene opge baard in de Johannes-Stichting, ter wijl woensdag van daaruit tussen 11 en 12 uur de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats van de hervormde kerk te Nieuwveen. In deze „outfit" woonde foto model Vicky Hodge de Londense première bij van de nieuwe film van Mick Jagger, Performance. en dr A. L. E. M. S. Scyer, Riempst, die op verzoek gl' missie-Donner het vCjS riaal van de hartoperaj^g, Wieberdink hebben onCgt den positief over zijn (6, capaciteiten hebben gejlir Een aantal medeweron medewerkers van prof," onder wie vijf ohirurgerge sen. hebben het met eea brief in het NRC-Hand nomen voor prof. Wieb^ Wallace hertrouwd - g(j lace <50), oud-gouver, Amerikaanse staat Alaj november opnieuw als 2ee kozen en die bekendhei^ zyn actie tegen rasseru^ gisteren in het huweve met de 32-jarige Corne vely, moeder van t\^cl Wallace's eerste vrouw aa twee jaar geleden aan Hj Schenking De Pai t rio en theaterdirecteur on heim heeft het forse bn" enkele weken geleder o voor het handschrift ïg roemde appèl dat genera in 1040 vanuit Londen üt genoten richtte, geschojj< Orde voor de Bevrijd ir,n Franse staai. Het gaatje drag van 200,000 guldenfa ving voor het manusc zich in 1940 als lijfwa Gaulle in Londen had

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 8