Roland (5) redt Bernhard (4) is van 7 ar tegen mbonese ichutter vandaag II 1 Leger redt vogels in Biesbosch 1971 Mevr. Singer-Dekker bedankt voor de PvdA Noordzee 2 maanden dicht voor haring visserij Liefdesaffaire Prinses Ann? NOS 'mam Maarse en Kroon binnenkort in handen van N.S. ANITA KERR SINGERS UIT ELKAAR <§uJ 9cïe teuws [ericht 1 maart 1860 DINSDAG 5 JANUARI 1971 No. 33290 EIDSCH DAGBLAD G. Koopman >eur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 18,10 per kwartaal (postabonnementen f30,50), f6,05 per maand (bij vooruitbetaling)losse nummers f0,30. Witte Singel 1, Leiden - Giro 57055 Telefoon Directie en Administratie 25041; Redactie :21507 - BOSKOOP „Laten we btj die eendjes gaan kijken" stelde de 4- jarige Bernhard van Elk gister middag omstreeks half een zijn één' jaar oudere vriendje Roland Pannebakker voor. Het tweetal voegde de daad bij het woord en ging over het ijs voor hun wonin gen aan de Reijerskoop naar het wak, waar ook nu nog eenden en koeten in rond zwemmen. Aan de rand van het wak bleek het ijs echter te dun voor de "stevige" Bernhard van' Elk en hij zakte er door. Gelukkig voor hem had zijn vriendje Roland de tegenwoordig heid van geest hem direct in de kraag te pakken en op het ijs liggend wist hij hem goed vast te houden. Op het geroep van de twee kameraadjes kwamen enkele buren hun huis uiit, terwijl een zusje van Roland haar ouders ging waarschuwen. Mevrouw Koetsier, de buurvrouw van Bernhard, had het idee het kind te kunnen redden. Ook zij zakte echter door het ijs en verkeerde eveneens in gevaar. Nog enige bu ren, waaronder de vader van de jonge drenkeling moesten hun reddingspogingen met een nat pak bekopen. Op aanwijzingen van omstanders bleef Roland stil op het ijs liggen en hield Bernhard stevig vast. Het was tenslotte de heer A.P. Pannebakker, de vader van Roland, die erin slaagde Bern- hard te pakken en ook zijn zoon voorzichtig achteruit schuivend over het ijs van het wak weg te krijgen. Ook mevrouw Koetsier, de heer van Elk en de andere buren waren inmiddels weer op 't droge Nauwelijks een uur later na zijn red ding had Roland, die morgen 6 jaar wordt, van zijn vriendje Bern hard al een gote speelgoed-auto gekregen. En ook op zijn verjaars feest zal Roland nog wel flink in de belangstelling staan. Burge meester G. W. baron van Dedem heeft vanmiddag namens het ge meentebestuur, samen met de se cretaris. een bezoek aan de jonge redder gebracht en daarbij uiting gegeven van zijn bewondering voor zijn 5-jarige plaatsgenoot. Redder Roland (5) Geredde Bernhard (4i ,N HAAG (GPD) De officier van Justitie bij de —se rechtbank heeft vandaag zeven jaar gevangenis- |B met aftrek geëist tegen de 34-jarige Zuidmolukker Ijrik H. uit Capelle aan den IJssel, die zijns inziens op ïgustus tijdens de bezetting van de residentie van de \esische ambassadeur te Wassenaar het dodelijke heeft gelost op hoofdagent Moolenaar. a 27 van de overige 31 ver- Sa werd anderhalf Jaar gevan- raf geëist. Tegen vier verdach- eiiidoostelijke wind lilt verwacht van vanavond tot lavond 'ankelijk nog opklaringen, norgen toenemende bewolking tornamelijk in het zuidwesten meeuw of ijzel. Tot matig of achtig toenemende zuidooste- [vind. Minimumtemperaturen aan zee tot -12 in het binnen- [aximumtemperaturen van -4 noordoosten tot 0 graden in ieti westen. 6 JANUARI 1971 )nt: 8.47 uur; onder: 16.44 uur. ed»p: 12.23 uur; onder: 3.40 uur. •kwater te Katwijk te 10.23 en laagwater te 5.58 en Jr- ten de Jongste drie plus de ver minderd toerekeningsvatbare 48-Jari- ge Zadraak T. eiste de officier een gevangenisstraf van één Jaar met aftrek. Tegen Paul T. (40), de organisa tor van de gewapende actie der Zuid- molukkers viel wegens uitlokking een eis van twee-en-een-half Jaar gevan genisstraf met aftrek. Zijn naaste medewerker Jacob U. (36) hoorde wegens medeplichtigheid een gevan genisstraf van twee Jaar met aftrek tegen zich eisen. Paul T. en Jacob U. zijn respectievelijk de voorzitter en de secretaris van de KPK, de Zuidmolukse strijdersorganisatie in Nederland, onder wier auspiciën de overval is georganiseerd. 8. (38), de leider van de actie te Wassenaar, dient volgens de eis van de officier van Justitie te worden veroordeeld tot een gevan genisstraf van een Jaar en negen maanden met aftrek. staat er midden In, xorg dat u dat blijft. Blijf op de hoogte en alles wat er om u heen gebeurt. Als u nu een abonne ment neemt op het LEIDSCH DAGBLAD blijft u dat zeker. Is u nu onderstaande bon Invult, krijgt u het Leideoh Dag- lad 4 weken lang voor de halve prijs. f! Ik word abonnee per 18 januari '71 en ontvang de krant reeds vanaf heden. n Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: okje zwart maken, bon invullen In open envelop (zonder ostzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 14, Leiden. DEIN HAAG (ANP) Minister W. den Toom van Defensie heeft van morgen besloten de krijgsmacht in te zetten bij het redden van de vogels ln de Biesbosch, die dreigen om te komen in de stookolie van de elek triciteitscentrale aan de Amer, aldus de Legervoorlichtingsdienst. Tevens zal de krijgsmacht zonodig hulp bieden bij het opruimen van de nog aanwezige stookolie, die vorige week uit een opengebarsten voorraad tank van de centrale in de Amer stroomde en die thans de watervo gels in de kreken van de Biesbosch zou bedreigen. De minister heeft opdracht gege ven aan de genie van de Koninklijke Landmacht en de mariniers van de Koninklijke Marine om met spoed een hulpactie op touw te zetten. DEN HAAG Op zeer korte ter mijn wordt een beslissing verwacht over de overneming van het autobus bedrijf Maarse en Kroon door de Nederlandse Spoorwegen. De beslis sende besprekingen zijn op het ogenblik aan de gang. Dit heeft staatssecretaris M. Keyzer van Ver keer en Waterstaat gisteren geant woord op vragen van het kamerlid drs. E. van Thijn. Volgens de be windsman heeft de directie van Maarse en Kroon het afgelopen half jaar voortdurend contact onderhou den met de vakorganisaties, de on dernemingsraad en de staf van het bedrijf. Uitgangspunt van de bespre kingen tussen de NS en Maarse en Kroon is het handhaven van de werkgelegenheid en de bestaande pensioenrechten. LONDEN Het Engelse hof dreigt te worden geconfronteerd met een nieuwe „affaire-Town- send". Was het vijftien jaar ge leden Prinses Margaret, die de gemoederen in stormachtige be weging bracht met haar plan nen de gescheiden officier Pe ter Townsend te trouwen, nu is het Prinses Ann (20). die met de strenge regels voor het huwe lijk van leden van het koninklijk huis in conflict dreigt te ko men. Zij heeft haar oog laten vallen op captain Andrew Par ker Bowles: knap, innemend en rijk .maar rooms-katholiek. En dat laatste maakt hem voor Ko ningin Elizabeth, hoofd van de Anglicaanse kerk, ten ene ma le ongeschikt als huwelijkskan didaat voor haar dochter. Tot dusver heeft Prinses Ann zich niets aan een dergelijk be zwaar gelegen laten liggen en dat ook naar buiten duidelijk ge demonstreerd. Tot 1975 is zij met handen en voeten aan toe stemming van haar koningin moeder gebonden, maar op 25- jarige leeftijd mag zij zelf be slissen wie zij trouwt. En dat zal volgens haar zeker niet de Zweedse Kroonprins Carl-Gus- taf zijn of de sportieve Austra liër Stuart McGregor, zoon van een welgestelde grootgrondbe zitter, die beiden eerder als hu welijkspartner naar voren zijn geschoven. Koningin Elizabeth en Prins Phillip hebben ieder daarbij een rol gespeeld. Zij zag vooral veel in Carl-Gustaaf. hij heeft de Australiër geprote geerd. Captain Bowles drong zowel de kroonprins als de landeige- naarszoon volledig naar de ach tergrond, waarbij Prinses Ann eens te meer haar bekende sterke wil heeft getoond. Maar die zal toch niet toereikend zijn, zolang haar zelfstandigheid ook ln deze zaken over jaar wette lijk wordt gesanctioneerd. (Van onze parlementaire redactie) DEIN HAAG - Het vroegere twej- de-kamerlid mevrouw mr. H. Sin ger-Dekker heeft het lidmaatschap van de Partij van de Arbeid opge zegd. Ook haar man heeft dat ge daan. In een brief aan het partijbestuur zet mevrouw Singer uiteen, dat het optreden van Nieuw Links haar en haar man tot hun besluit hebben gebracht. Bij de bestuursverkiezingen in het gewest Gelderland hebben aanhan gers van Nieuw Links volgens me vrouw Singer ontoelaatbare metho den gebruikt om hun kandidaten gekozen te krijgen. Mevrouw Singer is zes Jaar lid ge weest van de Tweede Kamer voor de PvdA. Vorige Jaar aanvaardde zij een wetenschappelijke functie aan de r.-k. universiteit van Nijme gen. Volgens de heer Singer hebben hij en zijn vrouw een „vry grote in nerlijke strijd" gevoerd alvorens zy tot hun besluit zijn gekomen. „Wij behoren tot de linkervleugel, maar dat la iets anders dan Nieuw Links. Nieuw Links is een partijtje in de partij waartegen het partijbestuur vanaf het begin niet krachtig ge noeg is opgetreden" zei hij. De heer Singer zei ook, dat hij en zijn vrouw zich niet zullen aanslui ten bij de nieuwe partij Democra tisch Socialisten '70. KAT*WIJK AAN ZEE De Noord zee zal in mei en in de periode van 20 augustus tot en met 30 september voor de haringvisserij zijn gesloten. De regering heeft ten behoeve van de Nederlandse vissers voor de gehele periode een vrijstelling bedongen voor duizend ton Noordzee-haring. Daarnaast geldt voorts dat in deze tijdvakken tien procent van de totale vangst uit haring mag bestaan. Met deze maatregel, die een recht streeks gevolg is van de overbevissing van de haringstand, wordt uitvoering gegeven aan een aanbeveling van de Noordoostatlantische visserij com missie gedaan tijdens een in mei 1970 in Londen gehouden bijeen komst. België en Frankrijk, die al direct hadden verklaard niet akkoord te gaan met deze maatregel, behoe ven zich hieraan niet te houden Met de betrokken bedrijfslichamen wordt door het ministerie van Land bouw en Visserij overleg gepleegd omtrent de wijze waarop het vangst verbod en de uitzonderingen daarop het best kunnen worden gerealiseerd. LEIDEIN De nieuwe formatie van de Anita Kerr Singers is uit el kaar. Als reden hiervoor wordt op gegeven dat er structurele moeilijk heden binnen de groep zijn opgetre den, die van dien aard zijn, dat een tournee van elf dagen door Neder land moest worden afgelast. De groep had reeds contracten afgeslo ten met theaters in Alphen aan den Rijn, Den Haag, Rotterdam, Apel doorn, Drachten en Amsterdam. In een aantal andere plaatsen was hun optreden nog niet helemaal rond. "Directies van diverse schouwbur gen en andere zalen waren verrast toen zij van de ontbinding van de Anita Kerr Singers hoorden", vertelt Steve Austen, organisator van het evenement. Reeds verscheidene za len waren uitverkocht waaronder die van Alphen aan den Rijn. In deze gemeente stelt men alles in het werk om een andere muziekgroep van in ternationale faam te laten optreden. Er wordt zelfs gedacht aan Rika Za- rai met haar eigen begeleiding. Anita Kerr is reeds druk doende met de samenstelling van een nieu we groep, die vermoedelijk eind van de volgende maand voor het eerst zal optreden. In verband hiermee is in enkele plaatsen deze gebeurtenis naar een latere datum "verschoven". Het is overigens niet voor de eerste keer dat de Anita Kerr Singers uit een zijn gegaan. Ook vorig Jaar werd de groep ontbonden. De lawine van prijsverhogingen staat niet stil. Het past een krant die juist zijn prijs heeft moeten verhogen daarover niet een ze* kere schroom te schrijven, maai? het is niettemin bedenkelijk. En dat geldt dan vooral voor de overheidssector en de semiover* held. De directeur-generaal van de PTT kondigt prijsverhogingen aan en de voorzitter van de NOS dreigt met mindere programma's als de omroepbijdragen niet om hoog gaan. Je krijgt wel eens de indruk dat de NOS erg veel wil en niet van plan is om in enig opzicht de tering naar de nering te zetten. Regionale televisie? Geen nood. De NOS kan het doen. Of zij enig verstand heeft van regio's doet niet ter zake. voor het geld sal de overheid wel zorgen. En als er nu voor nieuwbouw niet meer geld komt, zal of die bouw moe ten worden afgeremd of de pro gramma's wordn van geringere kwaliteit. Alternatieven die de NOS niet aanstaan. Het publiek ook niet. Maar het lijkt toch maar het beste dat de NOS er rekening mee gaat houden, dat de nieuwbouw wat soberder wordt opgezet. 14 PAGINA'S Jan Blaaser lift nogal goed by zün zoon Elia (18): „Een gezel lige man als hy thuis is". En een heel positief punt is ook, dat hy zich niet ophoudt met „die ar- tiestenkliek". In „Ouders en kin deren" PAGINA De acteur Willy Ruys vreest, dat hü tot zyn dood toe „de Dikke- deur" zal blijven. Al gaat Pi po zonder deze figuur verder PAGINA S We zyn alweer op de helft van onze fotopuzzel PAGINA 6 Burgemeester Van der Willigen heeft de Leidse raad dringend ge vraagd de zaken eensgezind aan t« pakken STADSPAGINA President Nixon heeft halverwege de rit de balans van de eerste twee jaar opgemaakt PAGINA 7 De Nederlandse schaatsers hebben de Noren in het Bislet-stadion een gevoelig pak slaag gegeven. Eddy Verheyen was de grootste verrassing PAGINA 9 TJit het Leidsch Dagblad van 4 Januari 1871: Harlingen. In de laatste gemeenteraadsvergadering is met 7 tegen 6 stemmen be sloten bij de maatschappij van gemeentecrediet een leening van f 100.000 te slui ten, steunend op het beginsel dat in de eerste 68 jaren de rentestandaard niet dalen zal. Gedurende het jaar 1870 heeft het Nederlandsche zen deling-genootschap aangif ten en legaten ontvangen f 29.577.-.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1