De eerste witte ochtend in Leiden en omgeving „Dank u wel, meneer Broese" Dorpsstraat Leimuiden blijft winkelstraat Martien Versluis schrijft uit Bangkok ONGEVALLEN IN VERKEER EIND PROCES MANSON C.S. IN ZICHT Inbreker maakt f 2500,- buit bij inbraak in 'Eigen Huis' VERKEER ZAL WORDEN OMGELEID Jeugdwedstrijden op „De Poel" PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 29 DECEMBER 197 LEIDEN De eerste sneeuw van enige betekenis in deze laat ingezet te winterperiode heeft het verkeer in Leiden en omgeving voor niet al te grote moeilijkheden geplaatst. Gister avond. toen de aanhoudende jacht- sneeuw nog vrij onverwacht voor winterse beelden zorgde <zie de fo to-impressie van Holvast», spraken de sneeirwpioegen de bergen peikel aan die sinds de zomer liggen opgetast, met het oog op de nu aangebroken winterse tijden. Eerst werden de busroutes met een cocktail van zand en zout bestrooid. Daarna kwamen de drukkere straten aan de beurt en ten lange leste pas de zijstraten. In Leiden en in de mee ste gemeenten rondom waren de voornaamste wegen vandaag goed berijdbaar. Een zaak van er snel bij zijn, zo dat de ondergrond nat blijft. Dan krijgt de sneeuw geen kans om aan de straat vast te koeken, is de stra tegie van de Leidse sneeuwploeg. Bij de reinigingsdienst aan de Noorder straat ligt een berg pekel van 1000 ton gereed voor de gladheidbestrij ding. Daarvan is er nu zo'n 200 ton doorheen gedraaid. De bussen ondervonden vanmorgen een niet noemenswaardige vertraging. In de meeste gevallen liepen ze slechts een minuut of zes achter bij de dienstregeling. Ook al, aldus een woordvoerder bij de NZH, om dat het stil is op de weg, tussen kerst mis en nieuwjaar in. Er kan nu meer dan normaal worden opgescho ten. Bij de foto's: Schilderachtig win terlandschap in Zoeterwoude; on gerepte sneeuw en modderbrel op het Rapenburg. Zoeterwouds baanve- gertje ruimt sneeuw. HUA HIN De timmerman Jan de alles is modern en ziet er Ameri- Koning uit Roelofarendsvc3n en de Warmondse melkboer Martien Ver sluis hebben al heel wat kilometers onder de fietswielen doorgedraaid. Tot nu toe hebben zij. op weg naar de oom van Martien in Australië, nog niet veel pech gehad. Aan belangstel ling van de bewoners van de lan den waardoor zij komen ontbreekt het hen niet. Het gebeurt regelma tig dat zij zioh uit de voeten moe ten maken voor al te opdringerige bewonderaars. In één van zijn laatste brieven schrijft Martien: De laatste 120 kilometers in India waren die van Burdwan naar Cal cutta. We gingen vroeg op stap en alles ging lekker, tot zo'n 50 kilome ter voor ons doel van die dag. Hier liet de weg ons in de steek, door de overstromingen was er maar heel weinig van overgebleven. En hier kreeg ik dan ook een lekke band. Re pareren ging snel en om 2 uur re den we Calcutta binnen. Eerst haal den we een kaart bij de Tourist Offi ce. daarna zouden we naar het con sulaat gaan. Dat was aan de over kant vertelde men, maar pas na heel lang zoeken konden we het vinden Tussen de hopen afval en de duizen den slapende mensen gingen we op zoek naar een hotel. Geld konden we nergens krijgen, geen enkele bank wist van ons bestaan. Op advies van de heer Nieuwenhuis van de Ne derlandse Handelsbank stuurden we een telegram naar Nederland. En nu maar wachten. Voor we met et vliegtuig naar Rangoon konden moes ten we eerst ons haar laten fatsoene ren. In de melkwink°l. waar we gin gen ontbijten, hoorden we dat de koeien hier maar 5 tot 10 liter melk per dag geven, bij ons in Nederland is dat wel 25 liter. Voor Birma moesten we ook nog visa aanschaf fen, de injectie tegen cholera werd verlengd, dat kan hier allemaal. We kwamen hier in Calcutta ook nog een Japanner tegen, die de hele we reld doorgaat op een fiets met Aén wiel. JUDOMAT Voor het eerst in ons bestaan gin gen we vliegen. Om kwart over tien zou dat beginnen, maar het werd tenslotte elf uur voor we werkelijk startten. De vlucht was niet specta culair, in zo'n oude koffiemolen Op een mini-vliegveldje landden we en konden we onze horloges een uur vooruit zetten. Met de bus gingen we naar de YMCA, waar we voor niks op de judomat mochten slapen. De gouden pagode is hier ontzettend mooi. met grote boedda's en veel kleine torentjes. Na een onrustige nacht op de mat waren we vroeg op voor de reis naar Bangkok. Met de bus. die een uur later kwam dan we dachten naar het vliegveld. En we zaten net een goed uur in het vliegtuig of we wa ren al ln ThnUond Tn de eerste van de 25 kilometer naar Bangk^ ^st ik een lekke band plakken, maar daarna peddelden we rustig door Onderweg op de prachtige vierbaans- weg kwamen we nog een groep wiel renners tegen, die aan het trainen was voor de Aziatische spelen. Het was wel moeilijk om wat te vinden: kaans uit, maar spreekt Engels. GUL ONTHAAL In de Nederlandse ambassade, met zeer mooie tuinen, werden we ouder wets ontl aald, met koffie en veel belangstellende vragen. De heer Broe se gaf ons een kaart °n wees een ho tel, waar we voor een redelijke prijs konden slapen. Na die geweldige sprong die we hebben gemaakt kre gen we toch wel heimwee naar India: alles is in Thailand veel luxer en ook veel duurder. Na wat rondkijken in de stad en een verfrissende dou che gingen we de volgende dag naai de heer Broese. We kregen een heer lijk diner voorgeschoteld en hebben urenlang zitten praten. Bovendien konden we een aantal Nederlandse kranten doornemen en kregen we ook nog vrijkaarten voor een to neelstuk door de Nederlandse kolo nie. In Wat Po gingen we met z'n tweeën kijken naar de grote liggen de Boeddha, een heel mooi gezicht. Op nieuwe schoenen en in ons beste pak gingen we naar de toneelvoor stelling, die werd gegeven in één van de duurste clubs van Bangkok. Het toneelstuk („De nacht van 16 janua ri" getiteld) werd na een aarzelend begin zeer leuk opgevoerd, terwijl er ook een heerlijk buffet was. Heel wat mensen „zagen" ons niet, maar met een aantal hebben we heel leuk gepraat over onze belevenissen. Om een uur of elf bracht de heer Broe se ons weer naar ons hotel. De vol gende dag besteedden we aan het le zen van ons wielerblad en het op knappen van de fietsen. In de avond liet de heer Broese ons de stad zien. Dat is een heel verschil met overdag. Overal lichreclames, nacht clubs, Turkse baden en „massage instituten". Om bij twaalven kwa men pas weer in ons hotel. Met de heer Broese gingen we ook een kijkje nemen in he' °chte Thai se leven. De markt was erg stil, zo dat er niet veel te beleven was. On ze gids had echter een vriend aan één van de kanalen wonen, waar we met open armen werden ontvangen. We kregen direct kokosnoot, ban-nen, suikerriet en een soort grote man darijn. De mensen die helemaal op fruit leven hebben niet veel meu bels nodig. Ze leven erg eenvoudig, maar hebben daartegenover weer een enorm vrij leven. Met een snel le boot gingen we terug en werden door de heer Broese weer op een etentje onthaald. In de oorlog was hij hier krijgsgevangene en werkt nu sinds 1947 op de ambassade Hij is de vraagbaak voor iedereen, en net zo gastvrij als de Thais zelf. „Meneer Broese. dank u wel". Later zijn we nog even het nachtleven n- gedoken en kwamen terecht in een Turks bad. Maar dat was zon^0*- de heer Broese! Dit soort vertier is niets voor ons: ..pretty girls" die op de Amerikanen zitten te wachten We ^''igen weer eens weg uit Bang kok. al wilde meneer r- p wel dat we nog langer zouden blijven Er was geen houden meer aan: maar liefst 166 kilometer gingen onder de wielen door: Er was nu eens geen zon en we Kregen nogal wat regen In Phetburi bleven we slapen, en daarna naar Hua Hin. zo'n 65 kilo meter. Onderweg moesten we nogal eens stoppen door de vele regen, maar om kwart over tien waren we dan op de plaats van bestemming. Nauwelijks waren we in een eetten tje of grijze wolken pakten zich sa men en het ging gieten. We vonden een hotelletje, maar het bleef de he le dag regenen. Dat zag er niet mooi uit voor het vervolg van de reis. En inderdaad: het bleef regenen. Zo vierde Jan z'n verjaardag in een troosteloze omgeving. Jan bleef na mijn gelukwensen op de ':amer, ik ging eens bij de zee kijken. Het was een prachtige zee, met h -mhoge golven. Na een middagdutje gingen we het stadje in en Jan tracteerde op een feestmaal. Voor een fles bier had hij geen geld genoeg bij zich. zodat we voor het restant ook iaar wa' te eten namen. Morgen hopen we weer op de fiets te stappen als het tenminste droog wil worden. LEIDEN - Een 45-Jarige fietser uit Leiden brak gistermiddag zijn rechteronderbeen, toen hij op de hoek Noordeinde-Rembrandtstraat in bot sing kwam met een personenauto. De EHD bracht hem over naar het Academisch Ziekenhuis. Op de Lage Rijndijk raakte van ochtend een 69-Jarige voetgangster uit Leiden gewond bij een verkeers ongeval. De vrouw, die aarzelend de rijbaan overstak, werd gegrepen door een personenauto. Zij kreeg verwon dingen aan het hoofd en kneuzingen aan de linkerschouder. De EHD zorg de voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. LOS ANGELES (AP) De open bare aanklager Vincent Bugliosi heeft gevraagd Charles Manson en drie van zijn vrouwelijke medever dachten te veroordelen wegens moord. Hij beschreef Manson als „een dictatoriale maharadja van een stam van hielenlikkende slaven die bereid waren zijn moorden voor hem uit te voeren". De eerste verdediger Paul Fitzge rald zei in zijn slot-pleidooi dat er een Toede kans is dat iemand anders dan Manson en zijn drie vrouwelijke medeverdachten de moorden hebben gepleegd. „Ik heb er geen bewijs voor, maar het is een redelijke veronder stelling". Hij wees erop dat nog nooit vastgesteld is van wie de bril is die in de villa van miss Tate werd ge vonden. Hij vroeg de jury geen acht te slaan op de leefwijze van de be klaagden en betoogde dat de aan klacht tegen Manson een voorbeeld was van het in de Verenigde Staten alom tegenwoordige maatschappe lijke vooroordeel tegen onorthodox gedrag. Fitzgerald, de verdediger van Patri cia Krenwinkel, viel scherp het ge tuigenis van Linda Kasabian aan. „Zou u uw spaargelden willen inzetten op grond van de getuigeverklaringen van Linda Kasabian"1" vroeg Fitzge rald „Indien dat niet het geval is. dan kunt u op grond daarvan ook niet het leven van mijn cliënte wa gen". Thailand: mooie wegen, wit te kantelen en kleine torentjes. LEIDEN In de nacht van zondag op maandag is Ingebroken in de sociëteit van St. Augustinus aan het Rapenburg. De dader verschafte zich na forcering van een deur toe gang tot de bestuurskamer, die ge heel werd doorzocht. Uit een kast werden twee geldkistje met een to tale inhoud van f 2500 weggeno men. Van deze inbraak is aangifte gedaan bij de politie. KOUDEKERK Het bestuur van de voetbalvereniging Koudekerk Kreeg zoveel vragen te verwerken, viat men op de maandagavonden van 7 tot 8 uur spreekuur gaat houden in het clubhuis. Iedere keer zullen twee bestuursleden aanwezig zajn, 4 januari gaat men van start. ALKEMADE De muziekvereni ging „Door Gunst Verkregen" en de zangvereniging „Vox Laeta" gaan in Alkemade op oudejaarsdag huis-aan nuis oliebollen verkopen In Oude Wetering zijn deze oliebollen even eens verkrijgbaar in de snackbar De Wigwam". ALPHEN AAN DEN RIJN De carnavalsvereniging „De Cascarvie- teoi" organiseert zaterdag twee fes tiviteiten. In de middag is er een carnavalsfeest voor alle 65-plussers, in de avond is er een nieuwjaarszit ting met groot bal. Diamantplein 27 Gespreksaviftj Baha'i gemeenschap. 8.15 uur nL Stadhuis (wachtkamer trouw: Zitting bouwfonds Ned. Gemeen! 78 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19): Spr» uur Chr. Emigratiecentrale. 78 nam. LHJ-gebouw (Levendaal 101Spre uur Stichting huisvesting werke Jongeren. 88.30 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twentï 8.3011 uur nam. Leiderdorp. Schepplngskerk: K. Poppentheater van Franclne en H« Abbins. 10 uur voorm. Idem ln Dorpshuis 2 uur nam. Woensdag Oegstgeest (Rijnlandslyceum) Evaü geliecentrum. Spr. dhr. Roose. 8 nam. Apotheken In Lelden, Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten. Geopend voor spoedeisende gevalli Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, t 24807; Apotheek R. van Breest Smi lenburg. Loevestein 6, Leiderdorp, Lel 42947 en Apotheek Voorschoten, Li seweg 66. Voorschoten, tel. 01717-25 e: De avonddienst na 18 uur en nachtdienst van de Oegstgeestse Ap theek wordt waargenomen door Ap theek Kok. KOUDEKERK De zwemet Koudekerk heeft een clubblad, under redactie Staat van secret» t A. C. Kroon, die suggesties vrai voor een naam voor dit blad. LEIMUIDEN De raad van Lei muiden heeft gisteravond, na breed voerige besprekingen, besloten het pand aan de Dorpsstraat 19 aan te kopen. Dit met het doel om deKerk- laan in de toekomst te kunnen door trekken. De eigenaresse van het huis, mevrouw N. Post-Lagerwey, zal de woning in augustus van het volgen de jaar moeten hebben verlaten. Het toenemende verkeer eist in grijpende veranderingen. De Dorps straat moet winkelstraat blijven en van verkeer worden ontlast. Het ligt dan ook in de bedoeling de Kerk- laan door te trekken tot de provin ciale weg. Het doorgaande verkeer KijnsaterwoudeKudelstaart kan dan van deze verbindingsweg gebruik ma ken. De aankoop van het pand is echter voortijdig aan de orde ge komen door het overlijden van de heer K. Post. Om de plannen in de toekomst te kunnen realiseren moest r.u reeds over de aankoop worden beslist. Het verbindingsbruggetje Kerk- laan-Lijsterbeslaan zal worden ver- gebracht, die dan dienst zal doen als plaatsvinden. Ongeveer drie maai 'J trottoir. Op deze manier wordt de rijwegbreedte vergroot. De CD-er J J. Gillissen adviseerde de ver breding een sterke constructie te geven, zodat trucks met aanhangers ook gebruik van deze bruc kunnen inaken. De kosten van de uit te voe ren werkzaamheden bedragen negen duizend gulden. Als de Willem van de Veldenweg zal worden gereconstrueerd, zal er cok een moderne verlichting worden aangebracht. De kosten hiervan worden geraamd op f 62.000. Het ligt in de bedoeling, dat er 47 licht masten, met een tussenruimte van 25 meter worden geplaatst Over de aanleg van parkeergelegenheid aan de Lindenlaan kon men niet tot overeenstemming komen. De raad was van mening, dat er altijd naar meer trottoirs is gestreefd en nu willen burgemeester en wethouders deze voor parkeerstroken bestem men Besloten werd tenslotte om dit punt aan te houden. Omdat de raadzaal op het ogen blik w >rdt verbouwd, zullen de werk- reed. Aan beide zijden zal een j zaan. den van de burgerlijke stand l' den zal het duren voordat de M in het gemeentehuls weer in bruik kan worden genomen, huwelijken zullen op het adres Dorp straat 30 worden gesloten. De r.k. Jeugdraad krijgt over li afgelopen jaar een subsidie van dï 1 zend gulden. De Stichting Zwembi 1 Leimuiden krijgt een bijdrage 1971 van f26.000. Voor het J« daarop zal dit bedrag met tweed) zend gulden worden verhoogd, zal een procedure worden begonfl 1 :egen de gebroeders Van Haasten 1 Dit in verband met een bijstand» uitkering van drieduizend gulden a» de heer J. van Haasteren. De KV? er A. C. Kea stemde hier tegen. cv\.. nau üijutii ftx i v v 1 /.at III i JC|] vail u I verhoogde strook beton worden aan- I in de achterzaal WARMOND De Warmond IJsclub organiseert woensdagmidd» jeugdwedstrijden. De jeugd van 7» en met 14 jaar op de Poel kan zid hiervoor opgeven. De wedstrijd*1 van café Keyzer beginnen om 2 uur.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2