'Ik had zo graag een kind van Richard willen hebben' qjyjvancfciaq Bon voor mensen zónder "zitvlees". ...en gisteren Elizabeth Taylor voelt zich nog lang geen oma Vlaamse kerstprom9 met Max van Egmond TVmorgen] teil delta lloyd verzekeringsgroep n.v. DINSDAG 22 DECEMBER 1970 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 5 232 va nbei dei U kent ze allen van het witte doek, van het televisiescherm of van krantefoto's. Zij zijn jeroemdheden, ieder op hun eigen terrein, of jij nu van koninklijke bloede zijn, filmster rijn, of zich in de politiek, sport of het amu sementswezen bewegen. Zij zijn getrouwd en hebben kinderen. Kunnen zij zich volledig aan de ouder-taak rijden wat komt er van die kinderen te recht? Zijn die kinderen, door hun ouders, ook beroemd geworden? Is dat voor hen een orobleem? In een serie artikelen, waarvan vandaag het eerste, trachten ouders en kinderen zelf een antwoord op die vragen te geven. In „beken de ouders over hun kinderen" zijn beroemd heden van buiten onze grenzen aan het woord in „kinderen over hun bekende ouders" de kinderen van bekende Nederlandse ouders. Door Fred Saint-James LONDEN Elizabeth Taylor is de best betaalde filmster ter we- ■eld: minstens een miljoen dollar per rolprent. Ze is ook de laatste Q rote ster uit de Hollywood-school van weleer, de laatste in de lijn lita Hayworth, Ava Gardner, Marylin Monroe. Ondanks haar wan- tele gezondheid zou ze nu graag nóg een kind willen hebben, maar weet dat het onmogelijk is. U hebt vier kinderen, maar toch bent u bedroefd. U maakt de in druk onvoldaan te zijn. jüa. want ik had zo grarg een kind 1 willen hebben van Richard Bur ton. de enige man van wie ik echt heb gehouden, de enige die telt voor mij. Dat kind zal nooit ko men. We hebben alles geprobeerd, maar er is helaas niets aan te doen. Ik heb daar heel veel ver driet om". r is beweerd dat het noodlottig voor u zou kunnen worden, als u nog een kind kreeg. Er is zoveel gezegd en geschreven. Natuurlijk, ik ben geen twintig meer. maar hoeveel vrouwen zijn er niet die na hun dertigste nog kinderen krijgen en waarom ik dan niet?" hebt twee zoons van uw tweede man. Michael Wilding, een doch ter, Liza, van uw derde man. Mike Todd en dan nog de kleine Maria die door u geadopteerd is. Vindt u dat niet genoeg? Ik heb altijd van kinderen gehou den. Ook van die van anderen: van Richard uit zijn eerste huwe lijk, van mijn broer Howard, de kinderen van mijn vrienden en ook van de kinderen die ik gewoon op straat tegenkom, in Mexico, in Amerika, in Zwitserland of waar ook. Ik kind van welk ras dan ook is 'n onschuldig, breekbaar wezentje, dat bescherming nodig heeft en daarom wil ik best meer kinderen adopteren en andere kinderen hel pen". Jizabeth Taylor die ons ontvangt in haar weelderige appartement op de hoogste verdieping van het Londense Dorchester Hotel ver telt uit bescheidenheid niet dat zij een van de vrijgevigste weldoen sters van de Unicef is, de kinder organisatie van de Verenigde Na ties. Via gala-avonden en met di recte giften geeft zij ieder jaar meer dan 300.000 dollar voor de misdeelde jeugd, net zoals trou wens haar vrienden Danny Kaye, Marlon Brando en Frank Sinatra. ADVERTENTIE Een platenbon is altijd raak f5,- 7,60 10,-15,-20,-25,- Verlangde u al naar kinderen, toen u nog heel Jong was? „Niet, toen ik nog maar pas actrice was, want dat kon niet om mijn carrière. Daarom heb ik ook geen kinderen van mijn eerste man. Conrad Hilton. Maar ik voelde al heel gauw dat ik iets miste. Als ik 's avonds thuis kwam, vond ik mijn huis zo leeg. Toen heb ik vrij snel mijn twee zoons gekregen". Michael, uw oudste zoon, is onlangs getrouwd. Wat vindt u daarvan? „Eerlijk gezegd was ik verrast, ik had het niet verwacht. Michael is net zeventien geworden, hij is nog niet volwassen. Zijn vrouw is twee jaar ouder. Hij houdt van haar. natuurlijk, maar zeventien is wel een beetje Jong voor een man. Ik hoop dat ik me vergis maar ik vraag me af of ze over vijf Jaar nog samen zullen zijn. Ik voel me nog lang geen grootmoe der en in het tempo waarin alles gaat tegenwoordig, kan ik het vol gend jaar al zijn. Het zal wel een beetje gek zijn, om niet te zeggen belachelijk Is uw rol van ster te verenigen met die van moeder? Kunt u uw kin deren alle tijd geven, die u zich zou wensen? VAKANTIE „Tegelijkertijd actrice en moeder zijn is niet altijd gemakkelijk. Er zijn zoveel actrices die ook moe der zijn en ik weet wel dat het niet altijd met evenveel voorspoed is, maar ze zijn het dan toch maar. Soms zie ik mijn kinderen maandenlang niet, wanneer ik naar Amerika ga bijvoorbeeld, terwijl zij in Europa naar school blijven gaan. Maar ieder Jaar gaan we samen heel lang met vakantie, of in ons chalet in Gstaad, of in onze villa in Puerta Vallarte, in Mexico, of bij mijn broer op Hawaii of soms ook nog wel ergens anders. Als wij samen zijn, laat ik ze geen mo ment alleen. En als ik ver bij hen vandaan ben. voor mijn werk of omdat ze naar school moeten, dan gaat er geen week voorbij zonder dat ik een lang telefoongesprek met hen heb. Er Liz Taylor met links het ge adopteerde meisje Maria en rechts Mike Todds dochtertje Liza. kan geen week voorbijgaan zonder dat ik hun stem hoor. zonder dat ik met hen spreek". Verwent u uw kinderen? „Ik heb ze jarenlang verwend en mijn man heeft zich ermee moe ten bemoeien opdat ik me een beetje rustiger ging houden. Ri chard houdt me altijd voor dat zij thuis in Wales met zyn vijftienen waren, zonder moeder want die is bij de geboorte van Richard zelf gestorven, en dat ze per week maar een paar pond hadden om van rond te komen. Hij heeft al van heel Jong af in de mijn moeten werken om voor zijn vader een paar shilling meer te verdienen. CARRIERE Toch heeft hij kans gezien carrière te maken en te worden wat hij nu is. Hij waarschuwt me dat ik mijn kinderen niet met teveel geld. te veel geschenken en teveel liefde moet volstoppen: dan loop je het gevaar ze voor later te bederven. Hij heeft natuurlijk gelijk. Maar ik ben niet alleen royaal voor mijn kinderen, maar ook voor de kinde ren van een ander en voor mijn vrienden. Dat zit in mijn natuur. Ik moet ge ven, ik wil wat ik heb met ie mand delen. Ik houd er niet van de dingen voor mezelf te houden". Wat betekenen in het algemeen uw kinderen voor u? „Alles wat een moeder zich kan wensen: vreugde en verdriet, ban ge nachten en gelukkige dagen; ADVERTENTIE mlsoeUOóK^Ke'aV elf stil Door deze bon in te sturen kunnen zij levensverzekering inspecteur worden. Verder is er een gezond ver stand; organisatietalent; mensenkennis en zakelijk inzicht voor nodig. En een (al dan niet voltooide) opleiding op financieel; economisch; juridisch of commer- cieel gebied Maar ook mensen met ruime verzekering-ervaring kunnen goede inspecteurs worden. Wie maken de meeste kans? Dat zijn de mensen die bovenstaande bon invullen en ons toesturen.(Zo snel mogelijk.) (U kunt ons ook bellen: tel. no. 020- 632 72 toestel 47.) dat is het lot van alle moeders ter wereld". Zou u het goed vinden als uw kin deren straks hetzelfde vak uitoe fenden als u? „Ze zouden het toch wel doen, als ze dat zouden willen, zelfs als ik me ertegen verzette. Kinderen la ten zich tegenwoordig door niets meer tegenhouden. Ze redden zich wel, ze vinden altijd wel vrienden die hen willen helpen en hup. ze be ginnen hun eigen leven, op een ADVERTENTIE Een platenbon is altijd raak ✓f 5,- 7,50 10,-15,- 20,- 25,- 1 JtaHHUM leeftijd (en dat maakt me Juist wel eens een beetje bang» dat ze in I mijn tijd nog naar school gingen". LIEFDE Houdt u van één van uw kinderen j meer dan van de anderen? „Dat bestaat niet. Omdat mijn twee zoons mij steeds minder nodig heb- j ben, hou ik me steeds meer bezig j met Liza en Maria. Van die twee i heeft Maria misschien wel de mees- te behoefte aan liefde en genegen heid, want hoe groter ze wordt, hoe meer ze van Liza verschilt. Omdat haar ouders anders zijn, dat is volkomen normaal. Daarom hou ik nog niet meer van haar, maar ik bemoei me met haar een beet je meer, omdat ze anders rea geert. Dat is alles". LEIDEN De benaming „prom" heeft in Londen al 75 jaar bur gerrecht en na Henry Wood's bij na 50-jarig leiderschap van The Henry Wood Promenade Con certs" in Queen's Hall bijna kracht van legende. Nu is prom een veredelend woord voor volksconcert. Tegen over de huidige muziekhumbug in de lucht van alle dag en van elk uur zelfs een veredelend, broodnodig tegenwicht. Dit is haast een allereerste taak van een volksuniversiteit en K. en O. Leiden heeft dat ook nooit anders gedacht. Dat een kerstprom er wel eens wat vreemd uit komt te zien, „da stekt zoe nauw ni" zeggen de Vlamingen. Die zaten er op het podium van de stampvolle Stadsgehoorzaal als leden van „de Philharmonie van Antwer pen". Dat Flipse door ziekte ontbrak, zal zyn oude getrouwen hier wel ge speten hebben. Een goed dirigent is vervangbaar, maar de populaire wij ze, waarop Flipse het muzikale ge weten zijn toehoorder wist te bespe len door zyn toelichting over wat hem te wachten stond, was toch wel bepaald uniek en vruchtbaar. Het K. en O.-bestuur heeft intussen ter vergoeding een Flipse concert in het vooruitzicht gesteld. Dat een kritiek vaststellen moet. dat onze Benelux-vrienden orkestraal niet tegen onze grote steden opkun nen. zullen zij zelf wel beamen. Toch moet Valère Lenaerts, die dirigeerde, vooral veel genoegen kennen om de prijzenswaardige strijkeenheid in zijn Antwerpse gelederen, een eerste voor waarde voor Franck's Symfonie. Harp en althobo en altviool tegen strijkers- orkeststemmen overwoekerde. Deze tweevoudige concertante instrumen tale zang moet onoverschaduwd kunnen doorlopen telkens als het koor weer een regel van het gebroken koraal opneemt. By Bach zelf des tijds was dit geen probleem, voor elk van de vier registers temmen had hij maar een handvol knapen staan. Max van Egmond, onze top-bari ton, was uitgenodigd om een paar solo's in de adventssfeer te zingen en met het superbe evenwicht van al zijn gave klankmiddelen en met de adel van zijn stemklank deed hy dat in een recitatief van de kantate Das neugeborhe Kindelein, in twee lie deren (Hirten, Könige» van Peter Cornelius en in Schlafendes Jesus- kind van Wolf. Hy zal de klank kracht van het orkest wel eens ge dempter hebben gewild. Die Sinjo- ren zyn van aandrift geen pastel schilders. KEES VERHOEF ADVERTENTIE Meteen plaat vindt iedereen z'n draai NEDERLAND I 2.30 (Kleur) Vakantieprogramma (NOS) 6.45 (Kleur) De Woefs en de Lamaars (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.04 Toppop popshow 7.30 Tips voor je toekomst, programma over beroeps- voorlichting 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.20 Peyton Place, tv-feuilleton (AVRO) 9.10 (Kleur) Muziek is troef 10.00 AVRO's Televizier-Magazine 10.50 (Kleur) Liederen in kerstsfeer 10.55 (Kleur) Journaal (NOS) 11.00 Modelbegrip in wetenschap en techniek les 12 herhaling NEDERLAND II 6.45 (Kleur) De Woefs en de Lamaars (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.04 (Kleur) Den Haag vandaag 7.09 Kunstrubriek 7.30 (Kleur) De dwaze wereld van Tommy Cooper tv-serie 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.20 (Kleur) De schuld, tv-serie Mod Squad (KRO) 9.35 (Kleur) De klop op de deur, tv-feuilleton 9.10 Brandpunt Special 10.30 Onderwyskansen voor ledereen? documentaire 11.00 (Kleur) Journaal (NOS) 11.05 En Francais les 1 (Teleac) Aan het einde van lfDe gouddieven" reed commissaris Cradock met lege handen uit het beeld weg. zyn vrouw ging van hem scheiden, zyn zoon wou hem niet meer, zyn ge liefde had hem de bons gege ven, zyn beste vriend by de po litie was doodgeschoten, zyn carrière hing aan een zijden draad en zelfs zyn grote tegen stander. het brein achter de gouddiefstal, was hem door zelfmoord ontnomen. Het enige wat hem restte was de sympa thie van enkele miljoenen Ne derlanders, die hem slechts node lieten gaan. Wat was nu pre cies de kracht van deze serie? Ik kan beter beginnen met te zeg gen wat de kracht is van de Engelse televisie, n^meiyk dat drie mensen wier namen ik niet kan terugvinden in de na slagwerken die ik er op na houdt, in staat waren een se rie te schryven die van Zambia tot Hongkong furore maakte. In het waardevolle boed „Televi sion: the ephermeral art" van de Engelse tv-criticus T. C. Worsley (uitgegeven in 1970, dus heel recent) worden de schrij vers van het draaiboek (John Hawkesworth en Martin Hall) niet genoemd, evenmin als de regisseur Bill Bain om nog maar te zwijgen van de hoofd rolspeler Peter Vaughan. Toch komen er honderden namen in dat boek ter sprake. Daar biykt uit dat de Engelse tv (in dit geval ging het om een se rie van London Weekend TV) met een voor Nederlandse be grippen ongekende voorraad aan talent gezegend is. Een ander punt is dat in de tekst rekening was gehouden met de gecompliceerdheid van de menselij ij ke natuur. Ik moet de eerste Amerikaanse serie nog zien, waarin de held en hoofdpersoon, de man die voor bestemd is om onze sympathie te wekken, met zyn vrouw in scheiding ligt. zyn zoon door zyn taktloze optreden van zich vervreemdt en ook zyn minna res van zich afstoot doordat hy met. grote verbetenheid in zijn politiewerk opgaat zonder ove rigens de gouden Hollywood- regels van het fair play altyd toe te passen. Daar kwam dan nog by dat het „boevenpak" niet alleen te vinden was in de on derwereld. zelfs niet alleen in de succesvolle zakenwereld (dat is allemaal nog wel te dragen voor een Engelsman, of een Nederlander», maar dat ook een Engelse minister een du bieuze rol speelde en zelfs de directe chef van commissaris Cradock een weinig karakter volle benadering van zyn taak te zien gaf. Amerikaanse serie- schryvers vinden zo'n vermen ging van waarden in personen .no crickett", als er by hen al eens iemand een immoreel standpunt dreigt in te nemen, ziet hy dat toch bytyds en bin nen de vyftig minuten in, waar door we toch weer het gevoel kunnen hebben onze Teleac- cursus in goed gedrag tot een goed einde te hebben gebracht. De Vara bracht verder een aflevering in de serie „Ver woeste steden" van Milo An- stadt, die zyn eigen tekst al tyd uitspreekt alsof hy zyn kinderen uit Ot en Si en voor leest. Maar het zou best eens kunnen zijn dat dit de meest effectieve methode is om een niet alledaagse materie als de gevolgen van de atoombom op Hiroshima-inwoners van nu, op de kykers over te brengen. Er zou eens een onderzoek naar moeten worden ingesteld, in hoeverre teksten aan de ky kers voorbygaan doordat zij te gecompliceerd (soms te vak technisch) geformuleerd zyn, doordat zy te snel worden uit gesproken (het schynt dat vooral oudere kykers. die de meerderheid van het kykersvolk vormen daar last mee hebben) of doordat zy niet correspon deren met de getoonde beelden, waardoor er verwarring ont staat by de verwerking van de tekst, vooral weer by oudere kykers, die de meerderheid van het kykersvolk vormen daar last mee hebben) of doordat zy niet corresponderen met de ge toonde beelden, waardoor er verwarring ontstaat by de ver werking van de tekst, vooral weer bij oudere kykers. Dit al leen even als bygedachte by Anstadts documentaire, die voor het overige zyn bekende stem pel van degelykheid en kalme opbouw droeg. Vermelding ver dient tenslotte nog het tele foongesprek dat Dick VeTkiJk gehad had (en niet had. zo als even gesuggereerd werd) met de Tsjechische schaker Ludek Pachman. die enkele da gen geleden werd vrijgelaten. Pachman wilde dit gesprek zelf, omdat hy enkele dingen kwijt wou aan Nederland, te weten dank voor de betoonde solida riteit en voor de vele brieven die hy had ontvangen. Op zyn verzoek werden geen politieke zaken aangeroerd. NICO SCHEEPMAKER. Voor dinsdag 22 december HJ lier sum I 402 iu. 18.19 Ultz. van de Pol Part Radika- len KRO 18 30 Nws 18.41 Act. 19 00 pizzicati in een zeer belangryke rase Licht ens. en sol. 19 45 Evang. zonder van het middendeel schiepen een masker lez. NOS 20.00 Jubileum Conc. ROZ Radio Fllharm. Ork. groot om- ADVERTENTTE Juiste sfeer. Neen. ons ..dat stekt zoe nauw ni" had meer betrekking op de programma-opening: Toccata. Prae- ludium. Adagio en Fugo (BWV 564, in C), een orgelwerk van Bach. Dit orgelwerk begint met een fa- meuse pedaalpassage, die niet uit de verf komt in de orkestbewerking, die Stokofski (in eendracht, met Leo Wiener) van het oeuvre maakte. Er stond in die bewerking nog zoveel meer. dat niet meer des orgels was. wy spelen geen Bach met een zwel- ler. wy maken van hem geen TsJal- kofski. wy laten de barok de barok, zetten er geen honderd man aan en houden ons aan de terrassen dyna miek. wy zyn wat Bach's koor- en orgelmuziek betreft gewoon zwaar op de hand. De rest van het programma, d.l. het hele tussenliggende en eigeniyke kerstdeel. kwam onder de leiding van l6kar Aribo te staan, wiens grote Toonkunstkoor knipeels uit de kanta- tes 122 en 147 van Bach verklankte en een goede hulp werd by de sa menzang in vier ieder vertrouwde kerstzangen. Van dat Toonkunstkoor niets dan goeds te melden, met deze restrictie dat het geliefde koraal Jesus bleibt meine Freude het koor de obligaathobo en de figurerende roep koor Tlvoll-Koor en sol. mod. mu ziek ln de pauze KRO plm. 21.05 Ons Kind onze school pedagogisch program NOS 21 20-21 40 26 jaar ROZ een mi ni portret van 25 Jaar 22.38 Den Haag vandaag KRO 22.50 Kontekst magaz. waarin op de dingen wordt doorge praat 23.16 S Sticker licht platenpro- gram. 23.65-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. 17.30 Trefpunt een discussierubriek voor act. zaken plm 17.56 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn. 18.26 Licht ens. met zangsol. 18.56 Big Band Beat: mo derne muz. 19.25 Paris vous parle 19.30 Nws. 19.35 Vanavond gevar. program., 22.30 Nws. 22 38 Med. 22.43 Radlojourn. NOS 22.55 Signaal muz. van eigen tijd 23.35 Horizon muz. uit India herh. van 23 junu 1970 23.55-24 00 Nws. Voor woensdag 23 december Hilversum I 402 m. NCRV 7.00 Nws 7.11 Het levende woord 7.16 Op het eerste gehoor klas. muz. gr. 7.25 Horen en zien 7.30 Nws. 7.32-7.50 Hier en Nu act. TROS 8.00 Nws. 8.11 Als dat zou kunnen verzoek platenprogr. 8.30-8.32 Nws. 9.00-9.10 - Gymn. voor de hulsvr. 9.36 Voor de kleuters 9.50 Vier eeuwen muz. muzi kale lez. 10.15 Voor de vrouw 11.00 Nws 11.03 Aktuam agaz. Nws. Nieuwtjes - report, comm. en muz. 11.65 Med. KRO 12.00 Van twaalf tot twee gevar. pro gram. 12.22 WIJ van het land 12.26. Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws.. 12.41 Act 13.00-13.06 Raden maar 14 00 Huisbezoek pastoraal gesprek NCRV 14.10 Klas. muz. gr. 16.00 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars 16.00 Nws. 16.03 Voor de kleuters 16.30 Jeugdland gevar. Jeugdprogr. Hilversum II 298 m. 7.20 Dag woensdag muz. en ln/orm. plm. 7.33 Van de voorpagina VPRO 7.54 Deze dag VARA 8 00 Nws 8 11 Act 8 22 Dag woensdag vervolg 9 00 VARA radioweekblad voor de woensdag ochtend meto m 9.36 Waterstanden om 10.45 Voor de kleuters om 11 00 Nws. en om 11.03 Koffiepauze 12.00 Licht ens met zangsol. 12.25 Brass Band Magazi ne 13.00 Nws. 13.11 Act 13 25 Speel ruimte met om ca. 13.45 Gesproken 1 portret om ca 14.00 Operettemuz.. om ca 14.35 Kinderkoor ca 14.50 Imitaties 1 hoorspel ca 15.40 een grote naam van nu profiel ln muz. 16.00 Nws. 16.03 In myn tyd, gesprek ca 16.30 In de toon zaal 17.02 NOS Oude liedjes 17.20 Nos Dnescomagaz. VARA 17,40 Nederlanders maken muz. Hilversum III 240 m. AVRO 9.00 Nws. 9.02 Van Meet af aan lichte pi. 10.00 Nws. 10 03 Radlo- Oo Arbeids7lt. pop. verzoek 5 00 Nws. 12 03 op een vrolijk platenprogram. Journ. platenprogr. 11.00 Nws. 1 Zet 'm op een vrolijk platenpi 13 00 Nws 14.00 Nws 14.03 Gimmick: een duidelijk herkenbaar platenprogr 15.00 Nws. 15 03 Muz. Boetiek 16 00 Nws. 16 03-18 00 Lichte platen 17 00- Nws. 17.02-17.05 Radlojourn. Dit is het recept: Kaasfondue van Nededandsekaas. Caquelon inwrUven met wat knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn ln de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Nu 500 gr fijngesneden Jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met en op smaak afmaken met zout. peper, nootmuskaat en een scheutje kirsch. tera NOS 20.35 De Lord. de lady en de butler speelfilm rijkskeuring alle- leeftllden 22 05 Studio Sport 22.30 Wet strijd spel over kennis van recht wet 23.00-23.06 Journ. Nederland II. NOS 18.45 De Woefs en de Lam aars. NOS 1855 Journ NCRV 19.04 Eddy - Ready Go licht muz. progr NOS 20.00 Journ. 20.20 De kleine Zielen tv feuill. dl. 10 herh. 21.30 Hier en Nu act. ru briek 22.00 Memorboek tv serie over he leven der Joden ln Nederland tot 1940 NOS 22 06 Journ. TELEAC 22.10-22 40 I Dammen voor beginner» les 14 herh. Nederland I. NCRV 15.00-17.35 Vakantie en kinder progr. NOS 18.46 De Woefs en de La- maars 18.55 Journ. N08 19.04 Den Haag vandaag 19.09 Première 14- daags progr. over fllmkljken en film- maken CVK/ IKOR/ RKK 19.30 ken merk de wekelijkse Inform, nibr. over kerk en samenleving NOS 20 00 Jour naal 20.20 Pol. Part. Ultz. van Binding •recht* 20.80 20.30 Ultz. stichting soou- i ADVERTENTIE r Een platenbon is altijd raak L f 5,- 7,fiO IO,-IB,-SO,-SS,- A

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5