Raad protesteert tegen de sluiting van postkantoor in Wilhelminapark [Le/cfei agendi Raad van Zoeterwoude over vestigingsbeleid van industrieschap TARIEFVERHOGING POELMEER STUIT OP BEZW AREN Commissie Milieuhygiëne L. G. Oosterling gehuldigd Met het oog op een mooie zomei Ruim 5500 gulden voor hartpatiëntjes Goede vangsten in Witte Zee De alken naar promotiegroep PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 DECEMBER OEGSTGEEST Het verdwijnen van het postkantoor in het Wilhelminapark heeft gisteravond de raad van Oegstgeest in beroering gebracht. De PTT heeft namelijk het plan opgevat dit kantoor alleen nog maar te gebruiken als bestelkantoor maar niet meer voor postzaken voor het publiek. In de plaats van dit kantoor zou ki de Geverwet raat een postagent schap komen. Dit acht men ten enenmale onvoldoende. Ook de win kelierervereniging Oegstgeest Actief val ach verzetten tegen dit P.T.T.- plaa. Het nieuw te bouwen kan toortje aan de Ljjtweg acht men on toereikend. De heer J P. Brouwer 'Prot. Chr.i die dit onderwerp aansneed stelde voor dat B. en W. namens de gehele raad bij de PIT tegen dat plan zou protesteren. Een voorstel waarmee de raad dadelijk akkoord ging, Ten aanalen van de verhuur van volkstuintje» kwam de mogelijkheid ter sprake een bescheiden volkstuin complex in te richten. Hiervoor zal volgens B. en W. moeilik een ter rein te vinden zijn. De heer de Graaf wilde meer publicatie over de mo gelijkheid tot het huren van volks tuintjes. De uitbx-eiding van de kan tine aan de Voscuyl gaat door. hoe wel de raad nogal aankeek tegen de voorgestelde wijze van financiering nl. nu f 26000 - en een aanvullend krediet in 1972. De wethouder van financiën de heer Temminok zag in verband met de huidige centrale fi- nancieringamoeilijkheden geen andere oplossing. Deze werkwijze moet geen gewoonte worden, doch toegepast in incidentele gevallen. Over het al dan niet gebruken van deze kan tine voor andere doeleinden dan die welke direct met de sport te maken hebben, wilden B. en W niets weten De discussie hierover leidde tot een voorstel om de raad zijn mening hierover te laten uitspreken. Het resultaat was dat de raad zich ach ter de mening van B. en W. stelde. Zwembad Over de nieuwe tarieven voor het i zwembad ..Poelmeer" werd lang ge sproken. De heer de Graaf <PvdA> vond de gehele opbouw niet goed. Hii vond het niet noodzakelijk dat de taneven verhoogd werden op grond van kostenstijgingen. Liefst zou hij zien dat het zwemmen kosteloos was. Hij verklaarde zich ook tegen de verhoging van de prijs van de zwemlessen. De heer Brouwer (P- Chr.) wees erop. dat G. S. destijds sis voorwaarde was gesteld, dat bui ten rente en aflossing de kosten zo veel mogelijk uit de exploitatiekos ten moesten komen. Hij wilde nog rens benadrukken dat .Poelmeer" in 't geheel jaarlijks f 185 000 uit de gemeentekas kost De tarieven zul len gelden zoals thans voorgesteld met de toezegging van B. en W. dat volgend jaar o.m. zal worden beke- ken of de leef tij dsgrens voor per- I soonlijke abonnementen zal worden verlegd van 16 naar 18 Jaar. Bij de aamkoop van bouwgrond na- bij de Voscuyl en de bebouwing was nogal verzet tegen een plan daar een garagebedrijf te bouwen. De burge- j meester vroeg de raad mee te den ken over de plaats van een gara- i gebedrijf. Mevrouw M. E. Gouverneur «KVPi vi-oeg om een container bij de Mon tessorischool. Voorts wees zij op de bezwaren van het uitlaten vam hon- oen bij de kleuterschool De i Sprinkhaan. De heer de Graaf wil de iai de toekomst een eerder be- nandeling van de begroting B. en W. deelden mede dat er een be- grotmgskrantje <1971» zal verschij nen. De heer Olivier (DVt) vroeg of B. en W. bereid zyn het initiatief te nemen om spoedig te komen tot I vei betering in het regionaal woon- wagenkamp. Wethouder Thorn die zich al vanaf 1960 met dit kamp werk bezig houdt wees erop. dat. dit een miljoenenzaak Ls, dofch dat alle aandacht erop is gevestigd hier tot I verbetering te komen. Ir. D. R A. Stapel, voorzitter van de grootste raadsfractie de VVD. zal binnenkort zijn zetel ter beschikking stellen. Zijn werkzaamheden «thans te Amsterdam» en andere bestuurs- werk laten hem te weinig tyd over om het raadslidmaatschap naar be horen te vei-vullen Vrijdag Maria Gijzensteeg: Vogelahot bus. 10 uur voorm.10 uur Ons Centrum (Hooigracht 81, Var. van belangstellenden ln h«t» en tramwegwezen Films 1^ Bundesbahn 8 uur nam. Stadhuis Behandeling begrotlji 7.30 uur nam. Oegstgeest (RIJnlandslyceumi evangellegemeente Spr. dhr. Bui uur nam. nam. Oegstgeest Groene Kerk. Uitn KlndercantorlJ en Jongerenkoor Welhnachtsgeschlchte". 8.15 uur Oegstgeest. Kerstmiddag v den van UVV. Warmond Ut Sloeple Jazz-avosd Bennlnk, Maarten van Regteren en Karei van Gorkum 8 uur naj Wassenaar. Dorpskerk, Haags K zenkoor 8 15 uur nam. Antoniusclubhuts Concert R.-g monlekapel 8 uur nam. Voorschoten. Gemeentehuls. raj nam. Zaterdag Maria GijzensteegVogelsho» bus. 10 uur voorm.10 uur nu Breestraat 19 Sociëteit Twenty tot 11 uur nam. Antoniusclubhuts K. en O k: voorstelling ..Tony ziet ze vliegen uur nam. Clubgebouw Oosterkwartier neostraat) Tentoonstelling De Sm ger 7 uur nam. Oegstgeexi (Hel Witte Huls) So sociëteit Palamedes 25.30 uur Zondag OEGSTGEEST De leerlin gen van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest hebben in het kader van de fotomanifestatie, colla ges gemaakt, die betrekking had den op fotografie, toneel en mu- ZOETERWOUDE De gevolgen van vestiging van industrie in De Grote Polder zijn in de gisteravond gehou den begrotingsvergadering van de raad onder de loep genomen. Ver scheidene sprekers hadden kritiek op de gang van zaken rond dit Leids- Zoeterwoudse project. Namens df Vrije Lijst werd het standpunt afge wezen. dat de raad geen zeggenschap krijgt over het vestigingsbeleid van het industrieschap, waardoor de mo gelijkheid bestaat, dat naast het woongebied een bedrijf met reuk- en geluidshinder komt De Vrije LUst vindt dit van de Zoeterwoudse verte genwoordigers in het dagelijks be stuur van het schap een on-Zoeter- woudse handelwijze. Kritiek van de KVP: door het industrieschap wor den er gebieden afgesloten .Er moet een weg komen op kosten van het schap. Onderwijs Vele op- en aanmerkingen werden gemaakt over het onderwijs. Uit alle fracties kwamen opmerkingen, on dersteund door een brief van groepe ringen. die bij het onderwijs zijn be trokken, waarin de zorgen worden uitgesproken over het trage tempo, waarin lokaliteiten voor kleuter- en basisonderwijs tot stand komen Hierover komt een gesprek met be trokkenen. De Vrije LUst wil weten wie de «taak ophoudt van de grondverwer ving voor de stichting van een kleu terschool aan de Hoge RUndijk. De prot .chr. fractie vindt de moeilijk heden voor het onderwas zich opsta pelen. De uitlating, dat de bouw van de openbare basisschool binnenkort start, is een slip of the tong. De fractie verweet het college geen ge brek aan activiteit, maar wel van een niet altijd even adequate behan deling van zaken. Woningen Ook de woningbouw was onder werp van gesprek. De KVP wil naast huurwoningen koopbare premie wo ningen tussen de f40.000 en f45.000 De prot chr. groep wil af van een beleggingsoorlogje ten nadele van de woningbouw De Vrije Lijst vindt huurwoningen in de tussenklasse ontbreken. De KVP vroeg om verbetering van de verkeerssituatie op tal van plaat sen. Op het gebied van de recreatie lanceerde de fractie een plan om ln de omgeving van het Papemeer een recreatiegelegenheid te maken met bebossing, speelweiden enz. Zoeter woude ls op dit gebied hopeloos ach ter. Aangedrongen werd op de op richting van een sportstichting B. en W zullen de volgende keer antwoorden. De rest van de vergadering was kort. Tot hoofdleidster van de open bare kleuterschool is benoemd mej A. C. Boon uit Leiden. Aangeboden werd een investerings program voor 1971 tot en met 1975 Voor het komend jaar staan hierop o.a aanleg van de Burg. Smeetsweg «gedeeltelijk» voor f2 miljoen en ver betering van de Welpoortseweg voor f xn miljoen. HAZERSWOUDE De commis sie milieuhygiëne-Hazerswoude is voor het eerst bijeen geweest: Tij dens deze vergadering zijn tien pun ten op het vergaderrooster geplaatst. Deze punten zullen, voor zoveel mo gelijk. in het seizoen 197071971wor den besproken. De commissie zal een vraagbaak voor de bevolking zijn. Klachten, die op het terrein van de milieuhygiëne liggen. V- -,ien worden gezonden aan: Commissie milieuhygiëine-Hazerswoude. p a ge meentehuis ta v. de secretaris van de commissie, de heer P. de Bruin. Er is volop haring gevangen aan de Schotse westkust. Zo meldde „Pi shing News", dat sinds een paar jaar in de week eindigende 21 november J.L te Mallaig de grootste aanvoeren hebben plaatsgehad. De totale aan voer van ringnetters, trawlers en drijfnetten bedroeg in die week 17.531 cran «is 52.500 kisten) met een op brengst van 119.316 ^ond Tot op de ze datum werd dit seizoen te Mal- laigh 165.921 cran haring «ca. 500.000 kistenaangevoerd voor 945.992 pond. De Nederlanders «van zelfsprekend ook Katwijkers)* zijn ook in deze omgeving present om haring te kopen. De Engelse trawler „Vivaria" heeft een record reis gemaaK. Na een reis van 22 dagen voerde dit schip te Grinsby 2120 kit 'is 70 kg) aan de besomming bedroeg 24.713 pond. (circa f216.000». Dit schip heeft in de Witte Zee gevist. Deze grote be somming kwam in hoofdzaak door dat dit schip 1800 kit schol p™ '^oord had En deze vissoort ls in Enge land altijd prijzig. LEIDEN Ruim 8300 mapjes met kerstkaarten waren vanmorgen ver kocht. door de leerlingen van de Medusastraatschool ten behoeve van hartpatiëntjes van hun eigen leef- tijd. Dat was goed voor een netto opbrengst van ruim 5500 gulden. Dat betekent precies, dat. dankzij de ac tie van de leerlingen in de week van vijf juli 25 hartpatiëntjes een va- kantietochit kunnen maken met het Rode Kruisschip Henry Dunant I Dit is te meer belangrijk, omdat het hier gaat om kinderen die door hun gebrek nooit aan vakantie toegeko men zijn. Met groot genoegen nam de directeur van de Nederlandse Hartstichting, de heer Kierkels. het bedrag dan ook van de leerlingen aan. ..Op dit soort momenten ben ik blij dit werk temogen doen", zei hij. Hij vertelde ook. dat elders ln het land inmiddels ook acties on dernomen worden. „In Leiden be gon de victorie", meende hij. De leerlingen met de grootste op brengst kregen een herinnering in ce vorm van een geschennkbon. Dit waren de leerlingen A. Grimber gen «532 mapjes van één gulden». K. Bonte 488 F. Turk <478), K Schouten <337. ook verkoper van het honderdduizendste mapje uit de 12-jarige geschiedenis van de ac tie» en D Bronsgeest «300i Bij de foto: Leraar D Peterusrna feliciteert een van de topverkopers. (Foto LD Holvast). WASSENAAR De heer L. G. Oosterling, die zeer veel weet van de Wassenaarse geschiede nis. heeft in Kasteel Oud Was senaar zijn 200ste lezing over de historie van Wassenaar ge houden. Dat was voor de His torische Vereniging Oud Wasse neer aanleiding deze avond een wat feestelük cachet te geven. De heer Oosterling sprak over Huize De Paauw en zUn vorste- lyke bewoners, waarbij hU voor al aandacht schonk aan het le ven van Prins Frederik. die lange tijd op Huize „De Paauw" heeft gewoond. Daarna vertoon de de heer Oosterling een in teressante serie dia's. Na zyn lezing werd de heer Oosterling toegesproken door burgemeester mr. W. J. Geert- sema. die zyn grote waardering uitsprak over de activiteiten die de heer Oosterling op het ge bied van de plaatselUke histo rie ontplooit. Het werk van de plaatselijke historicus verdient des te meer waardering omdat hU dat alles con amore ver richt. De heer Geertsema betrok ook mevrouw Oosterling in zijn dankwoord. Daarna sprak de voorzitter van „Oud Wasse- naer", die de heer Oosterling een van de oprichters van de vereniging het erelidmaat schap aanbood en een fraaie foto van het dorpsplein. ziek. Gisteren schoot onze foto graaf dit plaatje van de jongelui, die zich in een van de klasloka len helemaal konden uitleven. Gisteravond werd ook de uit slag van de foto-, dia- en collage- wedstrijd bekendgemaakt. De fotowedstrijd werd gewon nen door Jan van Iersel. de le- raren sleepten de dia-prijs in de wacht, de collage-wedstrijd werd j gewonnen door klas B4A en de j affiche-prijs ging naar Veronica Rogge. (Foto LD/Holvast» VALKENBURG De afdeling ta feltennis van de sportvereniging „De Valken" heeft de eerste helft van de competitie afgesloten met 2 teams in de promotie-groep. De Valken I speel den de laatste wedstrijd 5—5 te gen N.N.P.V. I. Met 17 punten uit 10 wedstrijden staan ze op de le plaats en gaan proberen de le klasse te ha len. Ook „Valken 3" behaalden een le plaats, dankzij een 6—4 overwinning op mede-kandidaat Reflex V.S. 4. Op zaterdag 6 Januari start de sportvereniging „De Valken" met een uur conditie-training v«x»r heren, op donderdagavond van 9.30 uur tot 10.30 uur. De kosten bedragen f 1 per week. onder het motto: „Geeft u op als lid, trim u fit." Alleen bij voldoende deelname kan men van start gaan. Opgave zowel schriftelijk als telefonisch bij onder staande adressen: Mevrouw Rollema Woonark ..Archimedes," tel. 15001; Mevrouw Mlzee, 't Boonrak 19, tel 14374; Mevrouw Bauer, Katwijkerweg 68, tel. 15428 en Mevrouw Visser. Hoofdstraat 2. Maria Gijzensteeg: Vogelsho» bus 10 uur voorm.6 uur nas Zijlsingel 2 Evangellecentn. J. Zijlstra 10 uur 'voorm. Rijnlandslyceum (Apollo)aanl meente voor oorspronkelijk chii dom, afd. Oegstgeest. Spr. evang d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus tus van de heiligen der laatste 11.30 uur voorm. Hogewoerd 175 Jehova's getuig» en 5.15 uur nam Breestr. 19 Socletelt Twentwel 11 uur nam. Clubgebouw Oosterkwartier (Be straat) Tentoonstelling De Snelt 10 uur voorm. Oude Rijn 3 Plnkstergem. Spr J. Eikerbout 2 uur nam. Voorschoten: Sporthal De Vilei Levend schaakspel 1.00. Voorschoten: ScholencomplM, ventsdlenst 7.00 uur nam. Oegstgeest: Garage Kamsteeg, zang. 8.15 uur. Avond- en nachtdieu apothekers Geopend voor spoedeisende gen Apotheek Herdingh en Blanken,: woerd 171. tel. 20502. de OegHg Apotheek. Wilhelminapark 8. geest tel 532274 en Apotheek schoten. Leldseweg 66, Voorschot* 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. Smallenburg te Leiderdorp wordt genomen door Apotheek Herdii) Blanken. WEEKEINDEDIEXST l»t LEIDSE HUISARTSEN Leiden: Tot zaterdagmorgen 10 uur raadplege men de eigen ht daarna tot zondagnacht 12 uur ul tend voor spoedgevallen de dokt 22222. Oegstgeestdokter E J. Rot Frans Halslaan 10. tel. 53747. Leiderdorp: dokter S. P Ouwl Roerdompstr 20. telef. 34924. A. v. d Ven Rijndijk 200 Hazero tel 2856 Warmond: dokter Bots. Prof Ai selaan 2. Voorhout, tel. 11393.1 Josten. Oranje Nassauln. 69 Vood telefoon 10711. Voorschoten: dokter F H W. Veurseweg 20. telef. 2356. Wijkvernleglng Gezondheidscentra Wijngaardenlaan 2. telef. 2177. Als groet van de gezamfl kerken zal in Koudekerk aan df! huis-aan-huis het kerstnumme "Open Deur" worden bezorgd dewerkers en medewerkster» ti Open Deurgroep, de geref. en lisatiecommissle en de r.k. oee nische sectie zullen dit numma de titel "Met grote blijdschap wij kennis" verspreiden. Het mannenkoor "Die 0 Sanghers" zal ter gelegenheid het 25-jarig bestaan morgen ln de r.-k. kerk aan het Reijd in Boskoop een kerstconcert f Dit concert, dat onder leiding van René Verhoef en om ach begint, is gratis bij te wonen. De bejaarden van Boskoop kregen gistermiddag een kerstviering aan geboden door een damescomité. In het gebouw "De Loods" werd de zang verzorgd door het Bejaarden koor onder leiding van de heer H. de Groot. Ook de jeugd werkte er aan mee deze middag te laten sla gen. Een groepje kinderen, onder leiding van mevr Klumper-Nieuwe- steeg. voerde het toneelspel "Daniël de herdersjongen" op. Traditiegetrouw boden de Plat telandsvrouwen van Woubruggc de bejaarden van alle gezindten een kerstviering aan. In het "Oude Raedthuys" waren gistermiddag ook burgemeester van Wageningen en echtgenote aanwezig. De bejaarden werden naast traktaties en samen zang ook onthaald op een kerstver haal, dat werd voorgedragen door mevr. Levert, solozang door mevr. Bloem en de heer van Nimwegen an een kerstspel.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2