Woubrugge kan nog uit zorgen komen PENNINGMEESTER VROLIJK HEEFT HOOP GEVESTIGD OP OPMARS sportief en financieel) Wereldtitel voor Judith v. Berkel Concours hippique in Zuidlaren Werkloze bokser Jos Grimbergen naar Holland' Dood sloeg toe VRIJDAG 18 DECEMBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 25 (Van één onzer verslaggevers) WOUBRUGGE Door de „winterstop" in de eerste klasse (de vier nog resteren de competitieronden zullen begin volgend jaar pas wor den afgewerkt) richt alle aandacht in het zaterdag voetbal zich morgenmiddag op de lagere klassen. In die laagste KNVB-afd. neemt Woubrugge een wel in het oog lopende positie in: de onderste plaats in de vierde klasse C. Die weinig benijdenswaardige positie hopen de groenwitten morgenmiddag iets te verbe teren. Wat gezien de ranglijst ook wel nodig is, wil Woubrug ge de degradatie naar de Afde ling Leiden nog afwendenWou brugge 3 punten (uit 12 wed strijden) met daarboven als „strohalmen" Pelikaan 13-6, SNS 12-6 en Bolnes 13-9. In die dreigende degradatie wil penningmeester Arie Vrolijk nog bepaald niet berusten. Meent hij: „Wij zijn echt nog niet somber gestemd. Verre van dat: we beginnen juist weer goede hoop te krijgen om toch nog uit de zorgen te komen". Die hoop wordt in Woubrugge gebaseerd op de resultaten (en het spel) van de laatste wed strijden: na acht nederlagen in successie werd op eigen terrein tegen Pelikaan de eerste zege geboekt (4-2) en vorige week na verlies tegen koploper Ro zenburg (0-4) en Heinenoord (1-0) werd opnieuw een punt in de wacht gesleept: 1-1 tegen Bolnes. Vooruitgang Arie Vrolijk, de hoop op winst in de uitwedstrijd tegen SV Hoogvliet (met 13-13 een goede middenmotor) „bewijzend" met de vooruitgang van vorige week: „De laatste vijf, zes weken zit er duidelijk vooruitgang in. El ke tegenstander van de laatste tijd heeft zich na afloop ver baasd over het feit, dat wij zo laag staan. Ook voor ons, als bestuur, is het eigenlijk onbe grijpelijk. Het materiaal is er wel en er wordt stevig getraind, maar toch wil het nog steeds maar ^'et lukken. Door het ge brek aan dat ene tikkeltje geluk, dat je nu eenmaal altijd nodig hebt en door het tekort aan ver band in de plc j. Maar dat is de laatste weken steeds beter aan het worden". Aan dat herstel werkt ook mee ARIE VROLIJK toch nog hoop de (terug)komst van de „oud gedienden" Joop Wolvers, (de aanvalsspits, die een paar maanden uit de roulatie is ge weest), halfspeler Joop Burg- graaff (uit het tweede) en Ger- rit Vermaas, w aardoor de voor hoede, (eigenlijk het hele elf tal) van vorig seizoen ongeveer weer compleet is. Daarom ook, ziet Arie Vro lijk „niet somber" de uitwed strijd tegen Hoogvliet tegemoet, ofschoon de groenwitte verde diging met 31 goals tegen tot de meest gepasseerden in het zaterdagvoetbal behoort. „Het gelijkspel tegen Bolnes zal on getwijfeld als stimulans werken. Doordat de voorhoede ook weer goals kan maken, wordt het natuurlijk voor de verdedi ging wat gemakkelijker. Achter hebben de jongens altijd onder de aruk gespeeld, dat één tegendoelpunt fataal was en dat is alles bepaald niet ten goede gekomen. Want het typische is eigenlijk, dat wij helemaal niet zo'n slechte verdediging hebben. Gerrit Wit en Buntsma, die hem een wedstrijd of vier, vijf heeft vervangen, zijn helemaal niet zulke slechte keepers. Maar het heeft gewoon tegenge zeten Busreizen Een factor, die mede van in vloed is op de mindere presta ties van Woubrugge is de inde ling in de „Rotterdamse" vier de klasse C. Een zaak, waarover penningmeester Vrolijk zich nog verbaasd en bijzonder on tevreden toont. Vrolijk: „Die indeling snap ik niet. Het. is niet alleen een onbegrijpelijke, maar zelfs on gezonde zaak. De KNVB heeft ons ingedeeld in de .Rotter damse" klasse, in plaats van de „Leidse" of desnoods de „Haagse" afdeling. Zij heeft daarmee een regelrechte finan ciële aanslag op onze kas ge pleegd. Wij zijn geen rijke ver eniging. Doordat wij plots voor grote onkosten werden gesteld, moesten wij wel bezuinigen. Het was voor ons onmogelijk om een goede, maar dure trainer als Herbert Zuma aan te houden, al zijn wij met de heer Lens ook erg tevreden". Die verre reizen eenmaal in de veertien dagen, hakken er flink in. Vrolijk: „Door het ge brek aan streekderbies kosten onze thuiswedstrijden veel toe schouwers van de bezoekende clubs. En bij de uitwedstrijden moet altijd geld bij. Want door dat we nu zo onderaan hangen, voelt bijna niemand er iets voor om met de bus mee te gaan. En zo'n halfgevulde bus met alleen maar spelers en reserves, kost de club geld". Daarom heeft Arie Vrolijk zijn hoop gevestigd op een op mars van de groenwitten. Spor tief, om de dreigende degrada tie nog af te wenden. En als penningmeester, om door goede resultaten in de tweede compe titiehelft meer supporters te „trekken" voor de kostbare bus reizen. Progi noses De prognoses van Arie Vro lijk voor dit weekeinde zijn: Rijnsburgse BoysSpijke- nisse: 3, OegstgeestOrnas: 2, Semper AltiusDUNO: 2, NSU '70Koudekerk: 2, BolnesRo zenburg: 2, SV HoogvlietWou brugge: 2, PelikaanSNS: 1, Zevenhoven—Heinenoord3. Scores De scores van de vorige voor spellers zijn: Albert Zweeris (Koudekerk) 64 Bert Paauw (Rijnsburg se Boys) 62 Plet Gillebaart (Katwijk) 58 Jil Heitinga (TAVV) 53 Peter Wieman (Oegstgeest) 50 Cees Spaan derman (Noordwdijk) 40 Constant Smit (Ter Leede) 38 Leo Pluimgraaf f (Quick Boys) en Martin Horsman (SVOW) 36 Koos Ouwerkerk (UVS) en Thijs de Wit (RCL) 27 CEES ONVLEE. WASHINGTON (ANP) Judith van Berkel- De Nijs (Hazerswoude) en Johan Schans (Utrecht) zijn don derdag in Washington door de we reldfederatie voor beroepszwemmers tot wereldkampioen 1970 uitgeroepen Hun titels werden toegekend naar aanleiding van het aantal punten dat de Nederlandse zwemster en zwem mer hebben verzameld in zeven ra ces, die door de wereldfederatie zijn uitgeschreven en waaraan door meer dan 90 zwemmers uit 17 landen werd deelgenomen. De 22-Jarige Johan Schans, die in 1968 deel uitmaakte van de Neder landse Olympische zwemploeg in Mexico en in 1969 profzwemmer werd. eindigde in zijn eerste jaar als beroepzwemmer op de tweede plaats achter de Argentijn Horacic Iglesias. De Argentijn eindigde nu als tweede. Voor Judith van Berkel-De Nijs Judith van Berkel-De Nijs was het de zesde titel in de laatste zeven Jaar. Als tweede eindigde dit Jaar de Amerikaanse Stella Taylor. ZUIDLAREN (ANP) Op het Internationaal concours hippique in de Prins Bernhard Hoeve in Zuid laren heeft de 16-jarige Westduitse jeugdkampioen Wolfgang Kun don derdag een internationaal spring concours gewonnen. In de barrage versloeg hij 18 com binaties. Uitslag: 1. Wolfgang Kun (WDld.) met Agent, 0 strafpunten 35.1 sec, 2. Wolfgang Kun met Domjunge 0.36.0, 3 Jan Maathuis (Ned.) met Forma teur 0,36.9, 4. Hubert Parot (Fr.) met Restignac 0,40.0, 5. Hans Brug man (Ned.) met Fresco 0,42.4. 6. Siem Pruikemaker (Ned.) met Care Away 0.46.3, 7. Vittorio Orlandi (It.) met Fulmer Feather Duster 3,42.9, 8 Gilbert Rameix (Fr.) met Roi du Manoir 4.36.3, 9. Anton Ebben (Ned.) met Kairouan 4.36.5, 10. Jean Cha- brol (Fr.) met Nacarat 4.37.5. Jachtsprinconcours 1. Carolyn Bradley (GBr) met Franco 45.2 sec., 2. Vittorio Orlandi (Ita) met Fulmer Feather Duster 46.1 sec. en Anton Ebben (Ned.) met Kairouan 46.1. 4. Marten Koes (Wdl) met Grunga 47.1, 5. Judy Boulter (Gbr) met Funny Girl 48.3 LOS ANGELES (ANP) Sonny Liston, de oud-wereldkampioen bok sen zwaargewicht, moet zich vol gende week dinsdag voor het ge recht verantwoorden voor het feit dat hl) in de nacht van woensdag op donderdag dronken achter het stuur van zijn wagen zat. Liston werd op een snelweg ln Los Angeles door politieagenten aangehouden, omdat hij overdreven langzaam reed en het andere ver keer in gevaar bracht. Aan de agen ten gaf hH als beroep op „werkloze bokser". LEIDEN De Leidse atletiekver eniging AV Holland krijgt het nieu we jaar versterking in de persoon van Jos Grimbergen uit Lisse. Grim bergen die zich het afgelopen sei zoen onder de beste middenafstand- lopers van de Nederlandse jeugd schaarde heeft zich inmiddels naar de Leidse vereniging laten over schrijven. Jos Grimbergen (oud-pu pil van Hans Keizer) is daarmee de derde vooraanstaande middenaf- standloper van "De Spartaan" uit Lisse die "het oude nest" verlaat. Eerder waren dat Piet Beelen (ge stopt met atletiek?) en Wim van Gerven. Laatstgenoemde meldde zich als persoonlijk lid van de KNAU aan. Bij twee talentvolle jeugdatleten van de AV Holland, Mark van Vliet en Jeroen van de Boon' gleed deze week een uitnodiging in de bus om deel te nemen aan de centrale trai ning voor polsstokhoogspringers. Van Vliet, die dit jaar tweede werd op de Nederlandse Jeugdkampioen schappen en gekozen werd voor de interland tegen België, wipte deze zomer over 3.70 meter. Van de Boon kwam tot een beste prestatie van 3.50 meter waarmee hij zich evenals Van Vliet bij de acht, sterkste jeugd- polshoogspringers van Nederland plaatste. De trainingen vinden plaats op het sportcentrum "Papen dal" in Arnhem en staan onder lei ding van KNAU-bondscoacll Servee Wijsen. BERCHTESGADEN (ANP) Op de eerste kunstijsrodel- en bobbaan ter wereld im B erch tesgaden heeft donderdagmiddag de dood voor de tweede maal toegeslagen. In de derde afdaling om de Austria Cup 1970 werd de 29-jarige Oostenrijker Josef Schnellrieder bij een snelheid van bijna honderd kilometer van de tweemansbob geslingerd. Hij ie aan zijn verwondingen overleden. Op 1 februari 1969 verongelukte de Pool Stanislav Peczka op dezelfde baan, toen hfj in een s-bocht van de bob vloog en met zijn hoofd tegen een boom kwam. Een alfabetische dieren-encyclopedle met elke week een nieuwe aflevering vol interessante beschrijvingen, briljante Illustraties en kleurenfoto's, In totaal 30OO bladzijden, 112 week-afleveringen, gemakkelijk op te bergen In 7 prachtige verzamelbanden met goud-opdruk, straks een slersad In uw boekenkast. Bestel nu de eerste verzamelband, tydeiyk van 9,75 voor 4,50. Verkrijgbaar bij o.s. warenhuizen, de boekhandel, tydschrlftenhandel, supermarkten en kiosken. rSpedruiij® i te J3 fttyiiojiefij alles ADVERTENTIE over dieren

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 25