Bona Stars 12 minuten gelijke van Flamingo's RCL won bij fel PVF: 4-1 Docos-aanval faalt Nederlagen voot Leidse schakers RUST ONTBRAK VOOR STUNT IN VIJF MEIHAL: 76-95 VAN TUYLL IS NOG GEEN K0S Prestatieloop AV Holland geslaagd Veldrittitel van Swift voor Cok v. d. Hulst LSRG WON AL ZIJN WEDSTRIJDEN HPC kwam niet UVS (zat.) in tweede Voor De Spa een formal GEEN DOELPUNTEN TEGEN ADS Zwarte band Han Laboi Effect vei Kerstviswei I PAQINA 12 MAANDAG 14 DECEMBï LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBl LEIDEN Bona Stars heeft tegen Flamingo's niet voor een stunt kunnen zorgen. In de volgepakte Vijf Meihal slaagde de Leidenaars er niet in de door de komst van de Amerikaanse profspelers Gerhard Scheur en Bill Moore als nationale kampioenen gedoodverfde Haarlemmers te ver rassen. Met 7695 gingen de Stars (eervol) ten onder. Alleen in de eerste twaalf mi nuten heeft Bona Stars het favo riete Flamingo's verrassend in be dwang kunnen houden. Alleen in de eerste twaalf minuten (2116 via 9—7, 15—11 en 19—14) heb ben de Leidenaars de Haarlem mers .zoek" gecombineerd, zoals coach Tibor Toth (33) in de af gelopen dagen ook op het houten instructiebord met de „echte" poppetjes had trachten uit te leg gen. Toth: „Op de trainingen heb ik het dribbelen verboden. De bal moest steeds maar weer gepasst worden, En niet anders. Zoals het in het begin ging, was het goed. Maar daarna wilden de jongens het weer mooi gaan doen. En toen ging het fout. Alleen door constant hetzelfde te spelen, door constant snel te spelen, hadden we mogelijkheden gehad om zelfs te kunnen winnen. Maar daar voor is de ploeg nog altijd te speels Wat Flamingo's trainer Jan Janbroers, de Haarlemse basket bal-theoreticus, achteraf duidelijk be greep. Janbroers: „Ergens viel duide lijk een Oosteuropese inslag in het spel van Bona Stars te onderkennen Dat verraste ons. Maar het statische Oosteuropese spel ligt ons Nederlan ders net. Ik heb het ook wel eens ge probeerd om „cool" te spelen. Maar dan zeggen jongens als Kales, Schap per en Franke onmiddellijk: wissel ons maar. Daarvoor hebben wij geen rust. Wij willen spelen". Aan die „drang" ging Bona Stars ten onder. Want individueel kwamen de Leidenaars techniek en vooral rou tine tekort. Wat niet verwonderlijk was en ook beslist geeri schande: Flamingo's bezit zeer zeker door de komst van de beide Amerikanen Gerhard Scheur en Bill Moore het compleetste team In de Nederlandse competitie. Franke (29 jaar. 1.95 m), Schappert (26 jaar, 1.84 m) en Kales (28 jaar, 1.89 m) hebben resp. 50, 51 en 59 interlands achter hun naam staan en in de donkere Wim Ombre (19 jaar, 1.85 m) heeft de formatie van de coaches De Wit en Janbroers bovendien nog een balhandige spel verdeler. Die routine fysiek en mentaal was voor Bona Stars duidelijk te veel. Toen de Leidenaars tijdens de tweede time-out van de Haarlemmers zich plotseling hun voorsprong van vijf punten realiseerden stokte het ritme volledig: in twee minuten werd het van 2116 dan ook 2120 en daarna drukten Scheur c.s. professio neel door via 2422 naar 2434. Een beslissende „slag", die later in twee factoren ontleed kon worden: #de aangepaste tactiek van Fla mingo's: Janbroers over zijn wijzi ging (lange man Kees Akerboom. 18 jaar, 2.05 m er uit en een full pres sing tegen over de man-to-man van Bona Stars „Wij moesten wel pro beren het initiatief in handen te krij gen. Dat kon alleen op die manier. Toen bleek bovendien weer eens de zwakte van Bona Stars. Die jongens hebben het nog altijd erg moeilijk bij een pressing. Zij maken gewoon domme fouten. Aanvallend en verde digend". Daarvan maakte Flamingo's in derdaad trefzeker gebruik. Ofschoon Toth in de rust (toen de strijd met 3042 overigens in feite reeds was beslist) nogmaals het instructiebord voor de dag haalde om de speelwijze uit te stippelen, kwam er in het veld van alle goede bedoelingen soms wei nig terecht: onder leiding van de wat excentrieke Moore (met een witte band om het hoofd) blééf het Haar lemse team scoren. Met af en toe zeer fraaie staaltjes werd het verschil op twintig punten gebracht (49.70 in de tiende minuut) en met aantrekkelijk gallery-play hielden Scheur c.s. het spel èn de voorsprong in handen. de wissel bij Bona Stars van dri ver Harry Stol voor Ad van Slinger land: Toth: "Ik wilde Harry even rust gunnen, ook al omdat hij drie fouten had. Op de training was Ad daarnaast erg goed geweest. Maar het pakte verkeerd uit". Janbroers op de andere bank begrijpend (na vijf minuten werd Harry Stol terug- gewisseld): "Elke wissel is een gok. Maar zoiets valt achteraf altijd ge- Ik had het misschien niet gedaaa makkelijk te zeggen. Ik kon ergens wel begrijpen, dat Toth het deed. Wij gaan bij iedere bespreking van een tegenstander uit van een speler of drie. Wij hadden ook uitgebreid ge praat over Harry Stol. Per slot van rekening is hij een dynamische dri ver, die het spel kan maken. Maar dat kwam er tegen ons bepaald niet uit". Wat ook Fiat Stars aanvoerder, als spion op de overvolle tribunes in de sfeervolle Vijf Meihal aanwezig, was opgevallen. Boot: "Bona Stars maak te te weinig tempo met de bal. Zo moeilijk als Harry Stol het ons maakte, zo gemakkelijk maakte hij het nu eigenlijk Flamingo's Tegen het volop draaiende Flamin go's moest Bona Stars tenslotte steeds meer terrein prijsgeven. Het hoge tempo en de internationale er- varing van de Haarlemmers begon een woordje mee te spreken en me de daarom haalde coach Toth één voor één zijn (eervol moegestreden) I ster-spelers naar de kant. j Toch wisten de Leidenaars in de j slotfase met slechts Pieter van Tuyll van het vaste basisteam binnen de lijnen de dreigende "schande" van een nederlaag met 100 punten af te wenden. Via 6786 bij het ingaan van de laatste drie minuten kwamen de Haarlemmers, die in zes van de zeven competitieduels wél de drie cijfers hadden gehaald (701 uit 7) niet verder dan 7695. Verzuchtte trainer/coach Tilbor Toth later: "En toch was deze ne derlaag niet nodig geweest. Het was wéér het oude liedje: de jongens ble ven galopperen. De jongens bléven de bal brengen via dribbels in plaats de bal het werk te laten doen. Dat wreekte zich tegen dit Flamingo's dubbel. Het houten instructiebord me de poppetjes lag er toen, in de Leid- se kleedkamer, stilletjes bij Bona Stars: Pieter van Tuyll 16 (610), Peter de Jong 14 (68). Har ry Stol 11 (101), Ben van Cleef 10 (2—8), Paul Ruysenaars 8 (6—2). Jaap Maassen 8 (08). André de Jong 5 (05». Wim Stol 2 (0—2) en Cees van Diest 2 (02). Vrijewor- pen: 16—10 (62^ Flamingo's: Bill Moore 35 (1322), Jan Schappert 18 (8—10), Wim Fran ke 15 (7—8). Gerhard Scheur 10 (6— 4), Frank Kales 6 <42), Wim Om bre 6 (42) en Eef Halewijn 5 (0— 5). Vrijeworpen: 2013 (65 Standen: Rotterdam-zuid 918, Flamingo's 816, Fiat Stars 814, Punch 8—14, Bona Stars 8—8, Suvri- kri 8—8, F.A.C. 9—6, Donar 8—4, Landlust 84, Agon 84. D.E.D. 8— 2. S.VE 8—0 Peter de Jong (12) kan het in de rebound niet redden tegen Flamingo's aanwinst Gerhard Scheur (9). Kees Akerboom en Paul Ruysenaars wachten maar af. (Foto LD/Holvast) (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De meeste aandacht, van de talrijke toeschouwers ging za terdagavond in de Vijf Meihal uit. naar het rebound-duel tussen de in ternationaal geharde Amerikaanse Nederlander Gerhard Scheur (2.01 meter ,22 jaar). Een ..rebound-slag" waarin Pieter van Ruyll niet ten on der ging: aanvallend kwam de Leid- se student tot 16 punten (Scheur 10 punten) en verdedigend liet hij zich door de getructe Flamingo's aan winst slechts af en toe verrassen. Toch was duidelijk, dat Van Tuyll nog veel „te lief" was onder de bas ket. Analyseerde Flamingo's coach Jan Janbroers: „Pieter is veel voor uit gegaan. Vroege was hij alleen maar een lange man, nu is hij een echte tegenstander. Maar hij speelt nu nog veel te clean. Als hij nog wat agressiever wordt, zou ik hem graag in mijn ploeg willen hebben. Maar dan hoort hij eigenlijk niet meer in Nederland thuis, maar in Amerika als prof." Dat gebrek aan een lange man heeft Flamingo's vorige week in Tsjechoslowakije een plaats in de tweede ronde van de Europa Cup ge kost: de Haarlemmers, die in eigen zaal tegen Dukla Olomovic een vei lig lijkende 92-59 voorsprong hadden genomen, werden in de return in fei te door één man weggespeeld (113- 66)de 2.10 m lange Kos. goed voor 28 punten èn elke rebound. Jan- broers: „Toen hebben wij gezien, hoe één speler een wedstrijd kan be slissen. Pieter van Tuyll zou ook zo'n man kunnen worden." AMSTERDAM In deze van de Iers voor kortere of langere tijd zijde van PVF veel te hard gespeel- voortijdig het veld zien verlaten, de wedstrijd heeft RCL twee spe- j Reeds in de 5de minuut werd de j opgerukte De Ruiter in de heupzwaai genomen. Hij moest met een scheur in het sleutelbeen naar het zieken huis worden afgevoerd. De Racing ging onverdroten voort. In de 15de minuut scoorde Ferry Haver met een fraaie lob het eerste doelpunt. Tien minuten later plaatste B. Ederveen een hoekschop uitstekend voor het doel, waar Rietveld de bal ineens op de „pantoffel" nam en keihard raak schoot (20). Drie mi nuten later knalde B. Ederveen de derde treffer tegen de Amsterdam se touwen. De Amsterdammers be antwoordden deze acties met grof geweld, waartegen scheidsrechter Kok onvoldoende optrad. Nadat John de Lange nog voor een vierde tref fer had gezorgd, verloor de Racing andermaal een speler. De doorgebro ken Ton Ederveen werd op het laat ste moment op dusdanige wijze te gen de grasmat gewerkt dat van verder voetballen geen sprake meer was. Oegstgeest laat in de slotfase helft van winst glippen OEGSTGEEST Voor de rust had HVO duidelijk het beste van het spel, maar de aanvalslinie was nief bij machte de goed georganiseerde Oegstgeest-verdediging te overmees teren. Na de rust kwam er meer leven in de brouwerij. In de 55ste moment, opende Jaap van Duyvenboden uit een vrije schop de score (1—0). Een tiental minuten later werd het via een prachtige goal van H. Anes zelfs 2—0. HVO pakte nu de zaken wat beter aan en Oegsgeest moest terrein prijsgeven. In de laatste tien minuten was het alles HVO wat de klok sloeg. In deze slotfase moest Oegsgeest dan ook zijn kostbare voorsprong prijsgeven. Door twee uitgekookte doelpunten van Kornaat kregen de verdienstelijk spelende Vlaardingers tenminste nog een punt uit dit vooral na rust aantrekkelijke ke duel. LEIDEN Ruim 250 deelnemers meldden zich zaterdagmiddag in het sportpark „De Leidse Hout" voor de prestatie-loop die de Leidse atletiek vereniging AV Holland ter aan vulling van de eerder dit jaar gehou den Leidato-loop organiseerde. Bege leid door een fris,maar niet onaan trekkelijk windje zette de meute zich om 3 uur op de sintelbaan in bewe ging. De deelnemers moesten een ruim 5000 meter lang parcours, uitge zet in en om het Leidse Hout-bos, af leggen. Na ruim. 17 minuten meldde Lissenaar Bert Smit zich als eerste aan de finish terwijl ook de laatst aankomende het parcours binnen de gestelde llmiettijd van 45 minu ten volbracht. Iedereen ontving aan de finish een herinneringsmedaille. In de tweede helft beperkte RCL zich alleen tot het in goede staat houden van lijf en leden. Dat PVF in de 55ste minuut nog de twijfel achtige eer kon redden (41) was hier het rechtstreekse gevolg van. NOORDWIJKERHOUT Voor de achtste keer in successie heeft favo riet Cok v.d. Hulst zondag op het tamelijk zware en lastige duinpar- cours in Noordwijkerhout beslag ge legd op het veldritkampioenschap van de Leidse Ren- en Toervereni- ging "Swift-comblnatie". Er was nie mand die het hem werkelijk lastig kon maken en alleen zijn broer Bert v.d. Hulst wist zich van "dubbeling" door Cok te vrijwaren. Alle overige veldrijders werden op 'n ronde ach terstand gezet. De uitslag: 1. Cok v.d. Hulst: 2. Bert v.d. Hulst: 3. C. Vermeulen: 4. J. Rietbroek: 5 P Akkerboom (2); 6 W. van Velzen: 7. S. Dubbel- deman; 8. P. de Jong. Bij de nieuwelingen legde Kees Akerboom zoals verwacht onbedreigd beslag op de titel. Hij had bijna driekwart ronde voorsprong op zijn naaste rivaal Gijs Zandbergen. 1. K. Akerboom; 2. G. Zandbergen; 3. P. van Leeuwen; 4. T. van Bem- melen; 5. J. Jansen; 6 C Valentijn; 7 P. Jansen; 9. A. Jong; 9. H. van Bellecom; 10. J. Mollet. De overige uitslagen: adspiranten: 1 P. Post; 2. P. de Bie, 3. J. v.d. Klink. Veteranen: 1. Th. Brandt; 2 W Wassink; 3 Th Hoogkamer; 4. J. Ouwerkerk; 5. F. Zoons; 6. B. Kruit. A-Jeugd: 1. L. van Velzen; 2. J. Aartssen, 3 W. Rekelhof; 4 vV. Kanbier. B-jeugd: 1. J. Kuyvenho- ven; 2. A. Goossen. 3. J. Gieseman; 4. R. Hoogkamer; 5. T Koet: 6 J. Ouwerkerk; 7. A. Jansen; 8 R. van Smissen: 9. A. Rekelhof. C-jeugd: 1. A. Robijn: 2. R. vdd Linden; 3. P. van Weeren; 4. R Kuyvenhoeven; 15. W. v.d. Wel D-jeugd: 1 H. Ba- velaar; 2. P. Bekooy; 3. T. van Wee- ren LEIDEN Het Leidsche Studen ten Rugbv Gezelschap won gisteren al zijn wedstrijden. Uit tegen de Delftse col'ega's won het eerste team voor de competitie. Ondanks vele po gingen daartoe konden de Leide naars niet scoren in de eerste helft; de Delftenaren evenmin, zodat de tweede helft met stand 00 inging. Toen lukte het geruime tijd nog steeds geen van beide teams, totdat een minuut of tien voor het einde Ulrich een break van de debuterende De Jonge afmaakte met een try. De zelfde Bert Ulrich stuurde even la ter een penalty kick feilloos tussen de palen, waardoor het 60 voor Lei den werd. Delft liet het er niet bij zitten en maakte nog zelf een penal ty kick. maar daar bleef het bij: al weer 63 voor het LSRG, evenals twee weken geleden. Leiden heeft nu met 4 verliespunten goede aanslui ting met de Haagsche RC, die er 3 heeft en op de eerste plaats in de Ne derlandse competitie staat. Het derde speelde een competitie wedstrijd tegen het tweede van Gro ningen. Het peil lag wat hoger dan voorheen, en Van Lummel drukte de eerste try. De Noorderlingen kwamen echter terug met een try. die gecon verteerd werd, aldus een ruststand van 35 voor de gasten bewerkstel ligende. Leiden III drukte weer 'n mooie try van Van Dobben de Bruijn, geconverteerd door Schiff. Na wat verdedigend spel was het voorbij, winst 8—5 voor Leiden. Het tweede vijftiental had vrij, wel ke gelegenheid werd aangegrepen om een oefenwedstrijd te spelen tegen de Minerva Rugby Club, bestaande uit Leidse reünisten. De ouderen werden kordaat onder de voet gelopen door de enthousiaste jongelui, die de lang ste adem bleken te hebben. Door tries van Van Dobben de Bruijn, Raas- veldt, Schokking, Petit, Rogaar, Ter Haar en Sleeswijk Visser, alsmede 5 conversions van Schiff, werd het 310 voor de Jeugd. KATWIJK De jeugd van LZC en Sleutelstad heeft zaterdagavond voor niets staan wachten. Voor de jeugd- competitie waterpolo was om 7 uur de wedstrijd tegen HPC vastgesteld, maar de Heemstedenaren kwamen niet opdagen. LEIDEN Voor de Leidse schaakclubs was het za de KNSB-competitie een zwarte dag. Philidor li Utrecht een V/24^ achterstand op en zal vermoei 41/2"5/'2 verliezen. LSG kreeg met grote cijfers klopv; graafsmeer voorlopig 72. Waarschijnlijk wordt stand 73. Overige uitslagen: MoerwijkVAS/ASC3 en Philidor LeeuwardenRotterdam 44 (vrl.). Phi den is daardoor van de eerste plaats verdrongen, tei de rode lantaarn in handen gedrukt kreeg. De match tussen Philidor en Utrecht had een triest verloop voor de Leidenaars. Joop Piket speelde uit gesproken zwak tegen Spanjaard, haalde nog wel het afbreken, maar zal vrijwel zeker ten onder gaan. Berg veroverde tegen Van Kleef een pion in uitstekende stand, maar liet zich in tijdnood beetnemen. Van Maaren en Barkema kregen even eens een nul gepresenteerd. Winst punten kwamen er van Theo Piket en Stam. Schouten hield zijn partij ondanks materiaalachterstand remi se. Aan het eerste bord weerde Ad v. d. Berg zich uitstekend tegen de oud-kampioen van Nederland Prins: remise, na een levendige partij. Het gevecht aan het tweede bord tussen Bakker (Phil) en de oud-Philidor- speler Etmans werd afgebroken, in betere stand voor Bakker. LSG was kansloos tegen wa tergraafsmeer. Al in een vroeg sta dium werd Kort. vorig jaar topscorer van LSG, van het bord geveegd. De Groot incasseerde eveneens een nul, waarna Smout en Wichers tot remi ses kwamen. Drama's speelden zich al in de partijen van Wiebes en -De Vries. Beiden stonden op zeker mo ment beslist beter, maar moesten, tenslotte toch capituleren. Van der Wolk won een stuk en wikkelde naar winst af. maar Carel v. d. Berg (te gen Zuidema) en reserve v. d- Nat dolven t onderspit. Een uitstekende partij speelde Van Geet tegen Har- toch, van wie hij tot dusver drie keer verloren had. De afgebroken stel ling is vrijwel zeker voor de Leide- naar gewonnen. Uitslag OUDE WETERING —1 helft bracht UVS via sa len de SVOW-verdedigint aan 't wankelen. Brand van deze acties om blaui voorsprong te geven: 0-1. hierna verwoed in de aj de UVS-defensie hield de goed gesloten. Na de hervatting was c Oude Wetering duidelijk I vooralsnog beperkten de schade tot enkele hoeks de 65ste minuut bracht C de dik verdiende gelijknu scorebord. Tien minuten Gedetailleerde uitslag: Philidor I- cnrnnt^varf^fS Utrecht: 3^-4'2 «voorl): Ad van de JEf-' te. Bakker-Etmans bla"wwitte verdediging gaf geen kansen meer Brussel-Evertse 10. Utó 4-5, voorl. Gommers-Hön Knol-Keyser 0—1 Buisma 0—1, Caljé-Kuijpers te- pier-Sikkel 0—1, Driedonfc Rosmüller-Noordijk 1—0, v. d. Drift 1—0, van ziasse 10 Kees-Schuerin schoten-NRSG/W. Steini voorl van West-Sio 1-0 lder tete. van Schaik-1 Bongers-Lodewijk 1—0, Posthumus afg. Houweli: 01. Sluiter-de Jong 1H ten-Regeer 01, Thieme- nes 01, Schuckink Koo; afg. Berg-Prins te afg.; van Maaren-v. Oosten 01; de Graaff-Verholt te—te, Joop Piket-mr E. Spanjaard afg. Theo Piket-Duis- termaat 1—0, Schouten-Kieboom te Cees Berg-van Kleef 01, Stam- Knipscheer 1—0, Barkema-Perrenet 01. Watergraafsmeer-LSG I 7—2, voorl. Zuidema-C. v. d. Berg 1—0, Hartoch-van Geet afg. v. d. Weide- Kort 10; Lenstra-Smout tete. Vogel-de Vries 1—0. T. Timman-de Groot 10, Roos-Wichers tete de Lange-Webes 1—0, v. Haastert-v. d. Nat 1—0; Klein-v. d. Wolk 0—1. In de tweede klasse C bracht Phi lidor II het tot een niet onverdien stelijk gelijkspel tegen het Haagse D.D. II, hoewel 'n kleine overwinning verdiend zou zijn geweest, want hoe wel Kohlbeck met stuk achter re mise wist te houden en Rosdorff 't bijna onmogelijke presteerde om in tijdnood stand te houden, liet v. d. Bosch zich mat zetten in ge wonnen stelling, blunderde Smit een kg. paard weg en verprutste van Loon zijn stelling. Fraai was de manier waarop v. d. Meer zijn tegenstander ten val bracht. toen had SVOW de pun nen. LEIDEN in de coc strijd tegen Herkules heeft De Spartaan opnie winst behaald. Daar de ren niet volledig waren door al bij voorbaat kam het voor de Leidse gei niet meer dan een forma ner-coach Brandt wijzigd en liet Theo Sanders en Riet hun trainingsschera De uitslag werd: Sparti Herkules 841 kg, versch! LSG II en Utstud scoorden pas in het laatste halfuur Voordien waren pas twee remises gevallen. Achter elkaar verloren daarna de Leidenaars op de borden. 7 t/m 9. In hevige tijdnood bleek LSG de zenuwen be ter de baas en scoorde een serie over winningen aan de hoogste borden. (54). De enige afgebroken partij zal voor LSG waarschijnlijk verloren gaan. Eindstand vermoedelijk 55. De wedstrijd tussen Voorschoten en NRSG/ W. Stéinitz had een regel matig verloop, slechts van Schaik vergooide zijn partij op opvallende wijze. Voorlopig staat Voorschoten met 3teite achter. De beide afge broken partijen zullen niet meer dan remise opleveren. Gedetailleerde uit slagen: Philidor II-D.D. II: 5-5 Kohlbeck-Roemjansev tete, v. d. Meer-Jacobson 1—0, v. d. Bosch van Leusden 01, v. Halderen-Rost van Tonningen 10, de Haas-Happel te, Rosdorff-Breet 10, Smit- Zwetsloot 01, van Loon-Mulder 0-1 Wlsse-van Kranendonk 01 van LEIDEN De vrije trap die Stan van der Meel in de eerste minuut tegen de lat schoot, had voor DOCOS de overwinning op het Loosduinse ADS kunnen betekenen. Dat woordje „had is gistermiddag ongetwijfeld vele malen door de hoofden van de elf van Loerts gegaan, want de matte wedstrijd eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Een onnodige puntenverdeling, want vooral in de tweede helft hebben Peter Dubbeldeman, Ton van Dinten en Stan van der Meel echt wel gelegenheid tot scoren gehad. Toch begon Docos, nog zonder Van Polanen, veelbelovend na de „bijna- treffer" van Van der Meel. Het of fensief dat de roodwitten met veel ijver inzetten bood alle perspectief voor een fijne wedstrijd. Maar na tien minuten ebde de felheid weg uit de Docos-aanval en nam ADS zoetjes aan de touwtjes in handen. Ook ADS bleek echter aanvallend geen vuist te kunnen maken. Al kwamen de Loos- du in ers door slordigheidjes van de Doe os-defensie er vaak gevaarlijk door, maar die aanvallen met een doelpunt afronden was een geheel andere, moeilijker kwestie. Niet door betere techniek of spel inzicht, maar louter door grotere in zet bleef ADS het doelgebied van Do- cos belegeren. De roodwitten waag den zo nu en dan wel een uitval, maar deze kwam te traag op gang om de verdedigers van ADS in paniek te brengen. Kort na de rust kreeg Ton van Dinten een fraaie scoringskans, toen hij de bal op rechts netjes had vrij gemaakt; maar in plaats van zelf te schieten, tikte hij het leer door naar de goed meegekomen Peter Dubbelde man, die daar niet op had gerekend. Al was het schieten van Docos nu wat frequenter, echt gevaarlijk was het niet. Aan de overzijde, voor het doel van Dubbeldeman, was het by tyd en wu- len ook gevaarlijk, maar Cees Vrize- koop. Jan van Zijp, Cees Hogeboom en Dick van der Bosch kwamen er met enig zwoegen wel uit. Na twin tig minuten mocht Jos Reizevoori de plaats van Zwagerman innemen, maar ook hij kon de aanval niet tot een doelpunt inspireren. Toen scheidsrechter Bakker affloot, verliet trainer Loerts hoofdschuddend het veld. Zo had hij het zijn pupillen niet geleerd- Opstelling: G. Dubbeldeman; C. Vrizekoop, J. v. Zijp, C. Hogeboom, D. v. d. Bosch: B. Bakker. W. Ha gen: P. Dubbeldeman. A. v. Dinten, A. Zwagerman (J. Reizevoort); S. v. d. MeeL Persoonlijke resultaten: rijt 260 kg. Arie Swags Herman Filippo 265 kg. i penhout 265 kg en Nico! Ook de Jeugd kwam op b Resultaten: L. de Romijc Sloos Iblte kg, W. v. Putt en H. Smit 205 kg. VLAARDINGEN - bandexamens judo, die in Sportschool van Gors dingen afgewerkt word; Labordus, 17 jaar en lid' school Luiten," geslaagd I zwarte band. Labordus, naar dit examen toeges zal zich nu volledig op d: sport toeleggen. ZOETERWOUDE - wedstrijddag van de eer tiehelft bracht Effa I Den Haag achter de ti MVO 6. De Zoeterwoudd I den er niet in de prestafl I ste ontmoeting (Een 1- 1 ning) te herhalen. Met beide punten in de resÜ I Hulsbos Gzn. won 3 P I wijl Bert Hulsbos JDs i winning boekte. De junioren verzekerden 55 resultaat, thuis t«| 1 van een promoti hun poule. De pupillen verloren r H./TSBc (9—1) en Bart LEIDEN Het Leid# revuegezelschap hield I vaart onder Aalsmeer 5 kerstviswedstrijd. In slechts 2.275 gram vis geslagen. De uitslag lutó 1. T. Honders, 2. A. 3d A. Meyer, 4. A. HilleW d. Reyden, 6. W. Neutf Schipaanboord, 8. L. ï- v. Egmond, 10. J. Gerrit*

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 12