Ik heb een knobbel voor „rechten" SIR ALF MIKT OP BRITSE JEUGD KRANTENWIJK Tototi ps I I I a a I i i a I a a Bokspromotor Henk Ruhling: FT a a i a i 1 A Nina Rindt nam wereldbeker in ontvangst NIEUWE KERNGROEP VOOR STRIJD TEGEN OOST-DUITSLAND Kalderon wil weer voor Hapoel spelen Zware straf voor Italiaan Vieri West 2 gelijk tegen Zuid 2 Finale Europa Cup 1 op 2 juni WOENSDAG 18 NOVEMBER 1970 PAGTNa 21 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ZAND VOORT (GPD) Henk Ruhling houdt niet van een sleur, is verzot op boksen ('de beste kijksport die er is') en geeft er als individualist de voorkeur aan alleen te werken. Dit gecombineerd met de mogelijkheid dat er voor een kiene vent in de bokssport flink geld te verdienen is, was 25 jaar geleden voor de Zandvoortër voldoende om zijn geluk in de pugilistiek te beproeven, Een kwart eeuw later heeft de, aan de slapen grijzende, vijftiger er nog geen spijt van. Sinds het eerste amateur- programma dat hij in de Zandvoortse bioscoop Mono- pole in elkaar zette, is Ruhling flink gegroeid in het kleine groepje van bokspromotors, organisatoren en matchmakers, dat in Europa de dienst uitmaakt. Als de welbespraakte Zandvoortër uitrekent met hoeveel colle ga's hij het continentale bokswereldje eigenlijk beheerst komt hij op een totaal van 25 man, afkomstig uit Spanje, Italië, Engeland en West-Duitsland. Ruhling: „Deze mensen hebben toch zeker 90 pet van alle gevechten in Europa in handen". Met een lijst van rond de vijf tig gecontracteerde boksers moet Henk Ruhling ook tot dat machtsblok gerekend worden. Hoe hy daar tussen gekomen is? Ruhling: „Door hard te wer ken, relaties te kweken en veel te reizen." Goede betrekkingen met de groten uit de bokswereld zijn voor een promotor als Ruh ling goud waard. Hij leeft im mers van het feit dat men hem kent. Wordt er waar dan ook een profbokswedstrijd uitge schreven, dan moeten de orga nisatoren de weg naar zijn Zandvoortse huis weten te vin den. Ruhling is altijd goed voor een passende tegenstander. Er bestaat geen cursus voor bokspromotor. Het beroep Nis al leen geschikt voor uitgekookte keiharde zakenlieden die hun boksers en zichzelf door middel van een aantrekkelijk bokspro- gramma een inkomen verschaf fen. Voor Henk Ruhling kwam de kans om in de „big business" te stappen kort na de tweede wereldoorlog. In de bezetting was hij zijn baan als auto-ver koper bij Ford kwijtgeraakt. Om toch in de financiën te kunnen voorzien, wierp hij zich op de organisatie van bokswedstrijden. Na zijn eerste amateurparty - en volgden al snel belangrijke profduels met o.m. Luc van Dam. Het was ook na een wed strijd van Van Dam, tegen de Belg Leon Fouquet, dat Henk Ruhling, toen 26 Jaar, voor de eerste maal de hulp van een ad vocaat nodig had. Ruhling: „Di- rekt nadat Fouquet Van Dam verslagen had, contracteerde ik de Belg voor een gevecht tegen Willy Quentemeijer. Dat werd me door de heren van de boks- bond erg kwalijk genomen. Men haalde de Belgische manager over om de mondelinge over eenkomst te negeren. Als het iemand goed gaat. worden men sen nu eenmaal jaloers. Het kin nesinne is niet voor niets door de Nederlanders uitgevonden." Overwinning Henk Ruhling („ik heb een knobbel voor rechten en toch ben ik nooit op de universiteit geweest") hield echter voet bij stuk en liet zijn advocaat be werkstelligen dat de afspraak alsnog werd nagekomen. Na de ze eerste confrontatie heeft de promotor zijn „rechtenknobbel" nog verscheidene keren nodig gehad. Als grootse overwinning op dat gebied staat bij hem te boek, de uitspraak van een Ber- lynse rechter in een kort geding dat hij in '65 tegen de Europese Boksunie voerde. De internatio nale organisatie werd bij die ge legenheid gedwongen een le venslange schorsing, die Ruh ling in Nederland had opgelo pen in te trekken. ders. de goeden niet te na ge sproken, moeilyk te begrijpen wat er bij de professionals alle maal loos is. Als Je wat bereikt hebt en er komt publiciteit dan gaat de afgunst meespelen. Van de mensen die in de bokssport niets te betekenen hebben, lees je echter nooit wat, niet goed en niet slecht." Zeepkisten Voordat Henk Ruhling zich helemaal op het boksen kon concentreren heeft hij ook op andere terreinen geprobeerd zijn organisatietalent te gelde te maken. Zo organiseerde hij eens een wielerkampioenschap van Nederland op het circuit van Zandvoort, miss-verklezin- gen in verschillende badplaatsen en zelfs een zeepkistenrace. Mede door die affaire hangt er nog altijd een geheimzinnige waas rond de figuur Ruhling. Zijn naam wordt nog vaak ver bonden aan misstanden in de bokssport. Ruhling maakt zich daar niet druk over. Hij zegt: ..Wat het publiek van me zegt laat me koud. Het belangrijkste is voor my dat ik goed met mijn boksers en collega's op kan schieten. Zolang de grootste Europese organisatie-bureaus nog zoveel vertrouwen in mij hebben dat zij regelmatig zaken Henk Ruhling: „De Ne derlandse boksers zijn nog niet rijp voor zware gevech ten". met me doen. vind ik het goed." In Nederland houdt hij zich met het samenstellen van de boksavonden op de achtergrond. Ruhling zorgt voor de tegen standers. maar de program ma's staan op naam van de promotors Veerman, Hartman en Ter Meulen. Henk Ruhling, door ervaring wys geworden: ..Het is voor amateurbest uur- Die laatstgenoemde wedstrijd was tevens het laatste evene ment dat Ruhling in zijn woon plaats mocht houden. Aanlei ding voor die „verbanning" was een incident bij de prijsuitrei king waar Ruhling nu nog na genietend over verteld. „Op de Hunzerug van het Zandvoortse circuit had ik voor die gelegen heid een hoge stellage laten bouwen. Daar werden de wa gentjes vanaf geduwd. Op die manier konden ze op eigen kracht de finish halen. Wie van de twee het eerst over de streep kwam had gewonnen. Alles liep goed tot aan de prijsuitreiking. Ik had de toenmalige burge meester van Zandvoort verzocht om de prijzen boven op de stel lage uit te reiken." .Door de regen was het hout echter gaan werken. En toen het publiek bovendien op de to ren begon te klimmen werd de zaak te zwaar en stortte de stel lage in. Ik was op dat moment net even weg om de tweede prijs te halen, de burgemeester stond nog bovenaan, dus die maakte de grootste smak." Verbod De verwondingen vielen nog al mee. wat niet wegnam dat de burgemeester Ruhling verbood om ooit nog enig evenement in Zandvoort op te zetten. Tegen slagen waren er in die periode genoeg. Een start van twintig bemande luchtballons in Am sterdam werd door een ware zondvloed een grandioze misluk king, terwijl ook de miss-verkie- zingen in eerste instantie geen onverdeeld succes bleken. Ruh ling: „Er zijn jaren geweest dat ik de mooiste objecten aanpakte maar dat alles verkeerd ging. Aan het eind van het jaar had ik dan nog geen stuiver ver diend." De stuivers die toen uitbleven, komen nu wél binnen. Ruhling drijft een bloeiend eenmansbe drijfje, dat vaak tot diep in de nacht zyn aandacht opeist. Des ondanks wil hy zijn zaak aan het eind van het jaar in Ameri ka verder uitbreiden. In decem ber vertrekt de Zandvoortër voor een maand naar de Ver enigde Staten en West-lndië om mogelijkheden voor uitwisseling van Amerikaanse en Europese boksers te bekijken. Of daar ook Nederlandse pu gilisten voor in aanmerking ko men? Ruhling: „Door de komst van nieuwe actieve promotors en de overgang van Rudy Lubbers en Jan van Ispelen naar de profs, is ons land internationaal wel weer mee gaan tellen. Voorlo pig zijn de Nederlanders echter nog niet rijp voor dergelijke ge vechten. Rudy Lubbers kan ver komen, maar het zal toch min stens nog een Jaar duren voor hij aan de top is. Zijn broer Jas zal misschien in de loop van volgend Jaar in aanmerking kunnen komen voor een Euro pees titelgevecht." Meer kans Bas van Duivenbode is mo menteel nog steeds de enige Ne derlander die op een Europese ranglijst voorkomt. Voor de tweede maal binnen een Jaar heeft de NBB hem kandidaat gesteld voor een titelgevecht te gen de Europese kampioen in het halfzwaargewicht Del Papa. Ruhling: „Dit keer geef ik hem een betere kans. Zover ik nu weet kan hij concurreren met de kandidaten van Italië en En geland." SPORTTOTO 19 1 2 3 HaarlemNAC FC Utrecht—PSV FeyenoordTwente Go AheadSparta NECExcelsior m i AZ '67—DWS Den BoschDFC HeraclesSVV Willem II—GVAV Wagenin.Cambuur FortunaPEC HDVS—AGOVV RBCGooiland LONDEN (ANP) Nina Rindt, de weduwe van de op 5 september in Monza verongelukte autocoureur Jo- chen Rindt. heeft gisteren in Londen de beker, die bij de wereldtitel be hoort. in ontvangst genomen. Het was de eerste maal dat deze beker posthuum aan een coureur werd toegekend. Jochen Rindt werd wereld kampioen 1970 in een Lotus 72 met 45 punten voor de Belg Jackie Ickx (40), de Zwitser Clay Regazzoni (33) die beiden in een Ferrari reden. De Nieuw Zeelander Dennis Hulme op McLaren Ford werd ex aequo vierde geplaatst met de ex-wereldkampioen Jack Brabham (Aus) en de Schot Jackie Stewart. Zij verzamelden 25 punten. Met zijn vijf grand prix- overwinningen in 1970 Monaco. Zandt/voort. ClermontFerrand, Brands Hatch en Hockenheim en nog een overwinning in 1969 (Wat- kins Glen), staat Jochen Rindt op de lijst van beste rijders aller tijden als achtste geklasseerd. De succesvolste grand-prix-coureur aller tijden is de op 7 april 1968 bij een race met for mule 2 wagens in Hockenheim dode lijk verongelukte Schot Jim Clark met 25 overwinningen. Slechts één triomf minder behaalde de Argen tijn Juan Manuel Fangio. LONDEN (ANP) Bobby Charlton (32) en doelman Gor don Banks (32) zijn door manager Sir Alf Ramsey niet meer opgenomen in de selectie voor het Engelse voetbalelftal, dat op 25 november in het Wembley-stadion uitkomt tegen Oost- Duitsland. Het niet meer opstellen van Bobby Charlton, die 106 inter lands speelde en Gordon Banks is een gevolg van het feit dat Sir Alf reeds nu bezig is met het vormen van een kerngroep van 22 spelers voor de wereldkampioenschappen van 1974. Daarom houdt hij het oog gericht op jongere spelers. schijnlijk op 25 november eveneens de Engelse kleuren mogen verdedigen. Selectie: Doel: Shilton en Clemen- ce; Verdedigers en middenvelders: Cooper, Hollins, Hughes, Hunter, Mc- Faland, Moore. Mullery. Reaney. Sad Ier, Wright. Aanvallers: Ball, Bell, Clarke, Hurst, Kidd, Lee Osgood, Peters, Royel, Thompson. Stanley Rous Jackie Charlton, de broer van Bob by, komt niet in aanmerking voor de wedstrijd tegen Oost - Duitslandom dat hy geschorst is voor vertegen woordigende elftallen wegens een ge ruchtmakend televisie interview. Alex Stepney en Peter Bonetti de twee andere doelverdedigers die in Mexico van de party waren, zullen er tegen Oost-Duitsland eveneens niet by zyn. De meeste kans om opge steld te worden maakt Peter Shilton, de Jonge doelman van Leicester City. Ook verdediger Paul Reaney, niet naar Mexico wegens een gebroken been en Brian Kidd zullen waar- ADVERTENTTE Voor scholieren vanaf 15 jaar valt er een aardige zakcent te verdie nen met een Het bezorgen van onze krant, waar je per dag 5 tot 8 kwartier over doet. brengt minimaal 20 gulden per week op. Er zijn echter ook wijken bij van 35 gulden. En dan hebben we het nog niet eens over de aantrekkelijke premies voor het aanbrengen van nieuwe abonnees, de vakantievergoeding en de twee gratificaties per jaar van 15 en 25 gulden. Meneer Breedeveld van de abonne menten-afdeling kan je er alles over vertellen. Hij is van half negen 's morgens tot 's avonds half zes op de krant te spreken. „Wy zouden direct een wereldkam pioenschap voor amateurteams orga niseren, indien men ooit voetbal zou schrappen als Olympische sport", al dus Sir Stanley Roils, voorzitter van de internationale voetbalfederatie (FIFA) in het jongste nummer van het FIFA-bulletin. Sir Stanley gelooft overigens niet dat het zo'n vaart zal lopen. „Al weet ik natuuriyk wel dat sommige leden van het internationaal Olympisch Comité graag zouden zien dat voet bal ophield een Olympische sport te zyn". Zelfs gelooft Sir Stanley Rous niet dat men het aantal ploegen, dat aan de Olympische Spelen deelneemt, zal verkleinen tot byv. acht (van de zestien) Sir Stanley oefende in zyn artikel óók kritiek uit op het feit dat steden, die in aanmerking willen komen voor de organisatie van de Olympische Spelen, waanzinnig veel geld uitge ven aan het maken van reclame voor zichzelf. Men zou dit geld veel beter kunnen besteden aan het verbeteren van sportaccommodaties in deze ste den. Daarom zou het volgens my beter zyn om de spelen om de acht of twaalf Jaar te houden. Dan zou er meer tyd zyn voor een dientenge volge daarvan betere voorbereiding". Wereldtoernooi Tijdens een plenaire vergadering i van het organisatiecomité zal op 6 januari in Athene worden beslist over de definitieve vormgeving van j het wereldkampioenschap voetbal 1974 in West-Duitsland. Dit is giste- ren na een bijeenkomst in Brussel be kendgemaakt. Het organisatiecomité heeft zich al wel een idee gevormd over de afwik keling van het eindtoernooi. Zo wil men de kwartfinales afschaffen. Als vroeger zouden de zestien finalisten worden ingedeeld in vier groepen van Twee 'oudgedienden' van het Engelse elftal die door Sir Alf Ramsey zijn afgeschreven voor de toekomst: links doelman Gordon Banks, rechts spelverdeler Bobby Charlton. vier. Vervolgens en hier zou dan een nieuwe regeling in werking tre den worden de twee besten uit elke poule samengebracht in twee nieuwe groepen van vier. In elke groep wordt wederom een halve com petitie afgewerkt, gevolgd door „krui selingse" halve finales van de beste vier. Dit alles als de voorstellen over de nieuwe opzet worden aangenomen. Onder meer moeten nog de bonden van de lidStaten van de FIFA worden geraadpleegd. Voorts gaan er nog steeds stemmen op om het aan- j tal deelnemende landen aan het eindtoernooi op 24 of zelfs 32 te bren gen. JERUZALEM (QPD> Ronny Kalderon wil graag in Israël biyven. Dat heeft de 19-Jarige oud-speler van Hapoel Tel Aviv, die vyf weken ge leden uit Amsterdam terugkeerde naar zijn land. gezegd tegen de heer Jitachak Menachem, directeur -spor tief van Hapoel Het gesprek werd gevoerd in een militaire gevangenis „ergens in Isra el". Ronny Kalderon zit daar een gevangenisstraf uit van zes weken, omdat hy zich te laat heeft gemeld voor de dienstplicht in Israël. Don derdag 26 november wordt hy daar uit ontslagen. Kalderon zei, dat hy niets liever zou willen dan weer spe len voor zyn oude club Hy heeft echter wroeging, omdat hy bepaalde afspraken heeft gemaakt met Ajax en zelfs een voorschot heeft ontvan gen. Zoals de zaken er nu voor staan moet Kalderon in elk geval eerst drie jaar lang zyn militaire dienstplicht in Israël vervullen. Een andere moei lijkheid is dat de Israëlische voetbal bond hem geen toestemming heeft gegeven voor een buitenlandse club te spelen. De overeenkomst van Ajax met Kalderon wordt niet erkend, om dat die te gesloten zonder de regle menten van dm bond in acht te ne- Nina Rindt, de weduwe van d* verongeluke wereldkampioen der autocoureurs, met de wereld beker, die haar man posthuum werd toegekend. Links op de foto Jackie Stewart. HOME (ANP) - D, Italiaan- voetbalbond heeft de doelman van Internationale Milaan en het Ita liaanse elftal, Lido Vleri. gisteren ln Home een verbod opgelegd om de ko mende drie jaar m Internationale wedstrijden uit te komen. Bovendien kreeg Vleri een boete van één mil joen lire, byna 6.000 gulden. De straf ls een gevolg van een In cident ln een wedstrijd ln het toer nooi om de Runners Up-Cup tussen Intemaztonale en Newcastle United, op 30 september In Newcastle. Tij dens de wedstrijden ontstonden er moeilijkheden tussen Vleri en de scheidsrechter, waarna Vleri van het veld werd gezonden. De Italiaan se voetbalbond ls van mening, dat een dergelijk wangedrag streng ge- etrait moet worden. SPRANG-C APELLE (ANP) Het amateurteam van het district Zuid II van de KNVB heeft gister avond in Sparng-Capelle met 3—3 (rust 20) geiyk gespeeld tegen de selectieploeg van West II. De doelpunten van zuid 2 kwamen op naam van Lacay (2) en Ensinck, voor west 2 scoorden Vosmaer, v/d Akker en Hordyk. PARIS (ANP) De finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen zal op 2 juni in Londen worden gespeeld. De finale van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars wordt veertien dagen eerder op 19 mei gehouden in Athene.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 27