Van Hanegem: "Ze keken je met schelvisogen aan... Het veld was in ons nadeeF ^adhronc bang dat de vaart eruit zou gaan Kregen Oostduitsers 'spuit vol doping? Uitslagen en standen van EC-landenteams Arie v. Staveren scoort tweemaal voor UEFA-jeugd Piet Keizer: Leden voor fusie HZC-De Robben rook met Wereldbekend Aroma jOtfDERDAG 12 NOVEMBER 1970 PAGINA IB LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD 99 de inzet van zijn spelers èn over het feit dat. er zo goed gespeeld was. „De mogelijkheid bestaat nu dat we voor de voorronde van het wereld kampioenschap aan een goed team kunnen bouwen. Het was ook niet te verwachten dat we hier zouden i winnen. Ik was met een gelijkspel overgelukkig geweest". Aanvoerder Israël was dezelfde me- j ning over de uitslag toegedaan, maar een team voor de wereldkampioen- i schappen van 1974 zag de Rotter- i dammer voorlopig nog niet. „Dan is er weer dit aan de hand en dan weer dat. Op die manier kom Je nooit I tot een goed elftal. Ik heb er nog altijd plezier in. maar als het zo nog langer door moet gaan begin ik er een zwaar hoofd in te krijgen". (Van een speciale verslaggever) BERLIJN (Gfö) Bondsoefenmeester Fadhronc kon na afloop van het duel tegen Duitsland geen afdoende antwoord op de belangrijkste vraag geven. Waarom immers 'eranderde de bondscoach de taktiek niet toen zijn formatie in het voor de oranje- quipe toch wel beslissende duel voor de voorronde van het Europese landenkampioen- chap een achterstand opliep? Waarom zette Fadhronc pas een wisselspeler in toen et al te laat was en dan alleen nog omdat Van Hanegem om vervanging gevraagd ad? Wery mocht het de laatste zes minuten proberen, maar van de achterstand was iets meer af te knabbelen. spel van de Nederlanders is me overigens meegevallen. Zij waren stukken sterker dan in Rotterdam en dat wil als men de terreinom standigheden in aanmerking neemt toch wel wat zeggen. Er werd enorm veel van de spelers gevraagd en naar mijn mening heeft mijn team het meest gegeven. Ik kreeg af en toe de indruk dat het Nederlands elftal wat al te veel op de klasse ver trouwde". Doping* Fadhronc had na afloop wel een verklaring voor zijn taktiek: iToen we achterkwamen wilde ik niet meteen een of twee wissel spelers inzetten, omdat het team op dat moment erg goed draaide, was bang dat de nieuwe spelers zich niet snel genoeg aan zouden onnen passen, dat de vaart eruit zou gaan". Daarom bleef Neder- IJjaid sterk spelen op het middenveld, maar mede door het zware ld Klijnjan: „Die bal bleef de ene keer in de modder liggen gleed de andere keer meters door" was het vrijwel niet moge- om snel en doeltreffend op de aanval over te schakelen. Wel j israël en Strik byv., in de eerste wamen er nog enkele kansen, o.a. na een goede actie van Drost en heift vaak het beginpunt van een an Hanegem voor Klijnjan en bij een vrije trap van Keizer, maar eide malen greep doelman Croy goed in. Het Nederlandse tegenof- msiefje luwde weer weg en al ruim voor tijd was het duidelijk dat e formatie van Fadhronc niet langszij zou komen. Fadhronc's formatie deed dat met name in de tweede helft inderdaad. En het begon allemaal zo goed. t oranje-equipe, duidelijk gespan- en en nerveus het veld ingekomen ndat men het Oostduitse beginof- nsief vreesde, kwam er na een wartiertje goed in en kreeg het liddenveld, met name door het goe- e werk van Van Hanegem en de als en routinier spelende Neeskens, in uden. Nederland kon zich tegen e straffe wind in met tegensto- sn gaan bezighouden, maar liet zich ivens verleiden tot bijzonder hard pel. Keizer en Van Hanegem kwa len in die tweede fase van de eerste elft in het boekje van scheidsrech- er Liedberg terecht. De Rotterdam- aer tackelde uit wraak de sterk spe- mde Sammer en de AJacied wierp Ün directe tegenstander Strempel r in het gezicht. Later zou hij at „geintje" zelfs nog een keer her telen. Na het laatste fluitsignaal naakte Piet Keizer opnieuw zijn In het toernooi voor de Europese beker voor landenteams werd in vijf Poepen strijd geleverd. Groep 1: WalesRoemenië 00. Stand: 2 1 1 0 1 0 2 0 Groep 2: Frankrijk—Noorwegen 3-1 Stand: frankrijk 1 1 Hongarije 1 1 Noorwegen 2 0 Bulgarije - - - - - Groep 4: SpanjeNoord-Ierland *-■0 (Eerste wedstrijd in groep 4, waarin ook Rusland en Cyprus zijn Ingedeeld). sterke partij uitverdedigen, lieten zich meer dan eens de bal ontfutselen door de van ijver overblakende Oost duitsers, die aldus een moegestre- handen vuil en de Oostduitse spelers den Van Hanegem, een spuit vol do- konden slechts met moeite voorko' men dat de linkeraanvaller door een woedende Strempel tot in de kleed kamers achtervolgd zou worden. Trainer Busschner had zich over dat harde spel helemaal niet verwon derd. ,Het zijn vrijwel allemaal Euro pa-cupspelers en in die wedstrijden leer je wel om hard te zijn. Het Jan van Beveren maakt een Oostduitse aanval onschadelijk voor Kreische (tweede van rechts) gevaarlijk kan worden. Naast de Oostduitser de Nederlandse aan voerder Israel. ping gekregen hadden. De Rotter dammer: „Je kon die gasten niet hard genoeg aanpakken. Ze keken je met een paar schelvisogen aan en zei den helemaal niets". Aanvoerder Is raël over dat .doorzettingsvermo gen": „Die Ducke bijv. is een paar keer neergehaald dat het niet mooi meer was. Hij vloog gewoon door de lucht, maar hij zuchtte een paar keer en kwam zo weer overeind om er weer tegenaan te gaan' Diezelfde Ducke, vaak onbesuisd op alle mogelijke en onmogelijke ballen lopend, scoorde overigens wèl het enige doelpunt van de wedstrijd. r Strik haalt met een sliding Peter Ducke onderuit. Rechts op de foto (nog juist zichtbaar) Epi Drost. Na een combinatie tussen de net in het veld gekomen Irmscher, die door niemand werd afgestopt, en de op gerukte Sammer. die van Van Ha negem teveel ruimte kreeg, werd de bal door de Dynamo-verdediger voor getrokken en door spits Ducke min of meer van richting veranderd. Van Beveren: „Ik zag de bal wel aan komen, maar doordat Ducke hem precies op de punt van zijn schoe nen kreeg, was ik geklopt" kon de enkele centimeters langs de paal in het doel verdwijnende bal alleen maar nakijken. Fadhronc liet, zoals gezegd, ach terwege nieuwe krachten in de strijd te brengen, althans tijdig. Wery mocht de laatste minuten Van Ha negem vervangen, maar pas nadat die Feijenoorder last haü gekregen van een oude dijbeenblessure. „Ik had er steeds een beetje pijn aan. maar ik heb er niet teveel over gezegd, om dat ik er zo graag bij wilde zijn. Even voor tijd had ik het wel bekeken en wilde ik er liever uit. Die gas ten zijn overigens volslagen mesjok ke en de scheidsrechter vond ik veel te dik. Hij volgde het spel van een meter of veertig". Toch was dat laatste feit voor Ne derland misschien wel gelukkig. Lied- berg had als hij het spel van wat dichterbij had gevolgd geheel vol gens de regels enkele spelers van het veld kunnen sturen. Rijnders bijvoor beeld wist zich slecht te beheersen toen Drost door Ducke weggemaaid werd en vloog de Oostduitse spits meteen naar de keel. Israël en Van Hanegem wisten de zaak slechts met moeite te klaren. Fadhronc toonde zich na de ne derlaag niet zo erg teleurgesteld. Zo als gebruikelijk gaf hij hoog op over PAPENDRECHT (GPD) Het voorlopig Nederlands UEFA-jeugdelf- tal (spelers van 16 tot 18 jaar) heeft gisteravond in Papendrecht met 6—3 van de plaatselijke amateur eerste klasser gewonnen. Bij de rust stond de jeugd met 2—1 voor. Het score- verloop was als volgt: Van Staveren (Sparta) 01, Van Tuyl (Fort. Vlaard.) 02. Kila (ADO) (in eigen doel) 1—2, Ten Oever ('22), Kle- ton (Ajax, uit strafschop», 2—3, Ooyen 3—3, Van Staveren (3—4», 1 Sohuitemaker (Ajax) 35 en Van - Kraay (PSV) 36. De wedstrijd gold Mesjokke als voorbereiding op het toernooi om het Europees kampioenschap. DRESDEN Bondstrainer dr. Frantisek Fadrhonc liet na af loop van de strijd in het Rudolf Herbig Stadion een waterval van woorden neerkomen op de ver zamelde journalistenschare. Hij wilde geen namen noemen. „Ie dereen heeft naar vermogen ge speeld. Ik was bang voor de con ditionele capaciteiten van de te genstanders. Zij staan er immers om bekend, ook in andere spor ten. Maar de laatste periode heb ben wij alles toch gedicteerd? Het enige wat we nog missen is verfijnd aanvalsspel". Achtte dr. Fadrhonc het spel van oranje niet te provocerend? „Het was niet fair. dat wil ik ook niet zeg gen. Maar wel logisch dat er door deze strijdwijze botsingen kwa men. U moet niet vergeten, dat er verkeerde dingen gebeurden aan beide kanten. De tegenpartij had ook hele rare momenten". Neen, Fadrhonc wilde geen kwaad woord over „zijn" elftal horen. „Met de mogelijkheden die we hadden, kon ik niet meer verlangen". De spelers hadden lang werk nodig om de modder van zich af te spoelen. Doelman Van Beve ren was treurig gestemd: „Zo weinig te doen en dan nog ver liezen. Het is me wat. Dat doel punt? Ducke schoot van vier, vijf meter. Wat doe je dan nog?" De kleine Epi Drost zei veron gelijkt: „Ik kon die bal niet hoog krijgen. Je stond tot zover in de modder". En hij wees tot boven zijn enkels. „Het ging er soms wel hard aan toe, ja. Die bui tenspeler heb ik eigenlijk nau welijks gezien". De frele, Johan Neeskens vond, dat zijn debuut was meegevallen. „Ik heb geen last van zenuwen gehad. Wel moet ik zeggen dat ik dat harde spel bij de Europa cupwedstrijden van Ajax nog niet heb meegemaakt". Zijn clubgenoot Piet Keizer had weinig plezier beleefd aan de wedstrijd.„Ik bleef vóór staan om mannetjes weg te trekken. Maar als ik weg wilde lopen werd ik onderuit gehaald". Met Kei zer had Suurbier in 1967 in Leip zig de „hoekschoppenmalaise^ <34) meegemaakt. „Het ver schil met toen? Eigenlijk alleen het veld. Dat was duidelijk in ons nadeel. Je kon nauwelijks vrijlopen. Maar ik moet zeggen, dat die Oostduitsers in de twee de helft heel anders speelden. Of het hard was? Ach, het is voet bal. Je moet kunnen geven en nemen". Wim Jansen was, op de grond liggend, in onzachte aanraking met een schoen gekomen. De bruine jodiumvlek bedekte de (niet zo grote) wond aan zijn rechtermondhoek. „Ach, dat gaat wel weer over. Mijn tanden zijn gelukkig niet geraakt. Ik moest primair Frassdorf houden. Maar als Frenzel mee naar voren trok, ging ik ook achter hem aan. Wat hebben we nu eigenlijk voor kan sen gehad?" De Oostduitse trainer Georg Buschner, voorzien van zijn on afscheidelijke pet, toonde zich tevreden. „Ik ben blü, dat we hebben kunnen winnen tegen die goed georganiseerde verdediging van Nederland met Israël als beste man. Voorts vond ik Kei zer erg goed. Of wij nu favoriet zijn in de groep voor het Euro pees kampioenschap? Begrijp me goed, wij moeten ook nog naar Nederland en vergeet de Zuidslaviërs niet". HILVERSUM (GPD) Zowel de leden van de HZC als van De Rob ben hebben zich gisteravond uitge- dat I sproken voor een fusie tussen beide volgend jaar mei in Tsjecho-Slowa- kije zal worden gehouden. Nederland moet echter om zich te plaatsen eerst nog voorwedstrijden spelen te gen Luxemburg en België. De eerste daarvan wordt op 25 november in Deventer gespeeld tegen Luxemburg. Hilversumse zwemclubs. Met ingang van 1 januari zou reeds gezamenlijk naar buiten worden opgetreden onder de naam HZC-De Robben Combi natie. Na een aanloopperiode (maxi mum een jaar», die nodig is om de aan de fusie verbonden werkzaamhe den te verrichten, zullen de ophef- fingsvergaderlngen worden gehouden, waarna de oprichting van de nieuwe club zal plaatsvinden. In het tussen beide besturen be reikte akkoord is een regeling ge troffen. waardoor het mogelijk is als .goede vrienden" uit elkaar te gaan als tijdens de inloopperiode blijkt dat een fusie toch niet haalbaar is. Daarvoor zou ook met de zwembond afspraken gemaakt. Roemenië Tsj. Slowakije Wales Finland 1 0 3 1 0 1 1 0 1 3—0 1—1 0—0 1 1 1 1—4 0 0 2 3—1 0 0 2 3—1 0 2 0 2—6 Groep 6: Schotland—Denemarken 1-0. Stand: Portugal 1 1 0 0 2 1—0 Schotland 1 1 0 0 2 1—0 Remarken 2 0 0 2 0 0—2 België o0 Groep 7: Oost-DuitslandNeder- fend i_g. stand: Zuid-Slavië 2 1 1 0 3 3—1 Oost-Duitsland 1 1 0 0 2 1—0 Nederland 2 0 111 1—2 Luxemburg 1 0 0 1 0 0—2 ADVERTENTIE Plets* Leef met plezier Rook de échte Pall Mall Export Wereldbekend aroma Pall Mali Export

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 19