duingebied King David" zit het Noord'wijkse nog op strand Hulp voor bedrijven in kader van de EEG Kleinbedrijf heeft voldoende kansen Jongelui bekennen reeks misdrijven jgelbescherming Noord wijk in open brief jnmissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz: Nieuwe uitgaven Zeveneneenhalf jaar voor kaper Minichiello Beroepingswerk Zilveren ibileum lidenaars igehouden e n gebroken het werk 12 NOVEMBER 1970 LEÏDSCH DAGBLAD PAGINA 1» bpWIJK AAN ZEE De commissaris der Koningin rovincie Zuid-Holland mr. G. Klaasesz brengt maandag jiber a.s. Zoals het L.D. reeds berichtte een werk- ian Noordwijk. Op het programma voor die dag staat leer de opening van de nieuwe Duinweg-Randweg, wel- jrbinding vormt tussen de badplaats en het Langeveld. verse verkeersbaan ligt onder aan de begroeide duin voor een deel op de eerste duinenrij. Een van de fraai- urgebieden van het gewest wordt daarmee voor auto- en bereikbaar. els 1* de weg "ontdekt" jjke automobilisten, die zich tuigenhoek naar de bad jeden en daardoor ontaardt Vogelaardreef. Randweg- in een racebaan, waarop heden van 80 a 100 km reden. Wil deze duinweg doel blijven beantwoorden, noodzakelijk haar te be- tot toeristische weg. naar voorbeeld, waar voor de de Holterberg een maxium geldt. ereen in Noordwijk is ge- de nieuwe weg. De vere- Vogelbescherming Noord zich beijvert voor het na- i, heeft zich in een open Commissaris der Konin- Daarin merkt de voor heer W. Baal bergen op. ten bijdrage vormt tot een ng in Noordwijk, die met gevoelens wordt bezien. BEZORGD i groeiende aant 1 inwo- Noordwijk en van de di eving, zo gaat de brief bezorgd over het feit, igeving van Noordwijk in kere mate wordt aange- sllerlei zogenaamde voor- Zo vreest men dat de ta g een startpunt gaat wor- verschillende nieuwe ge- activiteiten op de naast eg en terreinen, ilging heeft kennis geno de gereedliggende plannen stuur kan slecht6 tot de komen, dat deze plannen destructieve gevolgen zul- Onder meer is een nieu- itworpen. die opnieuw het zal versnipperen en ver endien komt er dicht te lt een parkeerterrein, dat een ernstige inbreuk zal het aantrekkelijke karak- duingebied. In de brief wordt gewezen op de actie van Vogelbescherming Noord wijk om tot teniet doen of wijziging van de plannen te komen en daarbij constateert het bestuur, dat dit ini tiatief blijkens de talrijke positieve reacties, reeds op grote schaal waar dering heeft ondervonden. Het heeft de overtuiging dat, met het oog op de steeds groeiende behoefte aan re creatie, bepaalde terreinen op een betere wijze daartoe benut kunnen worden. Met het dienstbaar maken van terreinen zyn wij langzamer hand in een stadium gekomen, zo meent het bestuur, dat een verder ingrijpen slechts om hoogst dringen de redenen mag plaatsvinden. FUNEST Houdt men dit onvoldoende voor ogen. dan zullen in de nabije toe komt vele gebieden rond Noordwijk voorgoed hun aantrekkelijkheid ver liezen, hetgeen voor de plaats, ge zien haar speciale karakter, funeste gevolgen zou kunnen hebben. Vogel bescherming heeft zich tot taak ge steld er voor te waken, dat geen on verantwoorde beslissingen worden genomen en daartoe heeft de vere niging. vooral in het afgelopen jaar. talrijke gegevens verzameld van bio logische. planologische en sociolo gische aard. Het bestuur vraagt de Commissa ris niet uitsluitend stil te staan bij de opening van deze weg, maar zich ook te willen afvragen welke sto rende Invloeden op biologisch en milieu-hygiënisch gebied van deze weg kunnen uitgaan. Het erkent, dat bepaalde verbindingswegen onont beerlijk zyn. maar niettemin vragen de bestuurders van Vogelbescher ming zich af of voldoende alterna tieve mogelijkheden overwogen zijn. De kinderen aan de macht, door Pierre Daninos. Uitg.: De Arbeiders pers. Amsterdam. Wat betreft katten, door Paul Lé- autaud. (Arbeiderspers» Moet een grijsaard trouwen? Door Poggio de Florentijn. «Arbeiderspers" Een kwestie van liefde en andere verhalen, door Alle Jager. (Arbei derspers» ALICE, door Theo Kars. «Arbei derspers) En het hoofd werd op de tafel ge zet, door Rinus Ferdinandusse. (Ar- i beiderspers» Tappelings, door Rinus Ferdinan dusse. (Arbeiderspers'. Zelfportret, door Salvador Dali. Arbeiderspers". Paradijs der dwazen, door Louis H. Calander. Amstelpaperback. Uitg L. J. Veen, Amsterdam. Het slot Loevestein, door J. F. Olt- mans. (Veen). Liefdesschandalen uit de Franse historie tijdens de regering van Lo- dewijk XV en Lodewijk XVI, door I Guy Breton. (Veen). Moderne modelspoorwegen, door H. F Enter. (Veen». Zeilen voor ledereen, door J. Sijte- ma. (Veen). Creatief met klei, door M. Spie- gel-Kraemer. (Veen». De minnares, door John Fowles. Uitg Van Holkema en Warendorf, Bussum. Malpertuis, door Jean Ray. Uitg.: Meulenhoff. Amsterdam. Was getekend Feiffer, door Jules Feifler. 'Meulenhoff». Piease Sir! Goedhartige barbaren en Hedges temmer van 5C. Uitg.: Van Holkema en Warendorf, Bussum. Love story. Verhaal van een l.efde. door Erich Segal. Uitg.: Wereldbi bliotheek, Amsterdam. VVD-MOTIE De Tweede Ka- mer heeft g.s.ermiddag met 89 tegen 26 stemmen de motie-Rietkerk <VVD» verworpen, w. ar,.i de rege ring werd uitgenodigd haar prijsbe leid opnieuw .n ovei ..e^.ng ,e ne men als de SER vrijdag advies heeft uitgebracht over het co ïjunc. ;rbe- leid. De kamer verwierp ook twee moties van ae oppos Ge, \va.n de regering werd gevraagd de mogelijk- heid om de ioO-gulaen-ultkir.ng in de prijzen door te berekenen, weer on gedaan te maken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG »GPD» Onze na tionale economie komt steeds meer in het licht te staan van de EEG- bepalingen waardoor er bij de plan nen steeds meer rekening mee moet worden gehouden. Bedrijven die ..op de tocht" staan moeten eveneens ge holpen worden in 't grote kader van dt EEG. Deze mening kwam gisteren in de Tweede Kamer tot uiting bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken, de eerste onder het bewind van minister Nelissen. De bezorgdheid van de Kamer ging ROME "Reuter AP» Rafaële Minichiello. de 21-Jarige Amerikaan se marinier die vorig jaar een Ame rikaanse Boeing 707 dwong naar zijn geboorteland Italië te vliegen, is in Rome wegens vliegtuigkaping tot ze veneneenhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Op deze straf worden een Jaar voorarrest en twee Jaar aftrek we gens een recente amnestie in minde ring gebracht, zodat hy maximaal 4'2 jaar kan worden opgesloten. Zijn advocaat heeft aangekondigd dat hy in hoger beroep zal gaan. De verdediger betoogde dat de verantwoordelijkheid van zijn cliënt verkleind was nadat de luchtvaart maatschappij de gezagvoerder had bevolen Minichiello te gehoorzamen Hij betoogde dat als er sprake was geweest van een misdrijf van lucht- piraterU dit slechts het geval kan zl)n in het Amerikaanse luchtruim. De verdediger, die dan weer schreeu wend dan weer fluisterend grote in- uruk met zijn pleidooi maakte op de 200 mensen op de publieke tribune, vroeg het hof de in Italië geboren verdachte "de kans te geven terug te keren naar Melito Irpino "het graf van zijn vader» om daar te bidden". Na zijn kaping heeft Minichiello gezegd dat hij het gedaan had om zijn vader te zien die sindsdien is ge storven. echter over het algemeen bij de re geringspartijen minder ver dan bij de oppositie. Bij de eerste groep bestond in het algemeen veel waardering voor het beleid, de tweede groep had ech- i ter veel bezwaren zy het duidelijk minder indringend dan andere jaren onder minister De Block Toch kwamen er ook dit jaar weer moties van de zijde van de oppositie. De heer Nederhorst (PvdA» zei van mening te zyn dat door de grotere export uit de ontwikkelingslanden tal van Nederlandse bedrijven nog meer in moeilijkheden komen dan nu al het geval is. Hy meende dan ook dat ten spoedigste maatregelen moeten wor den getroffen om de nadelige gevol gen van de concurrentie uit de ont wikkelingslanden op te vangen. Via een motie die bij het indienen al de steun had van D'66. PSP en PPR, vroeg hij van de regering een program en een tijdschema op te stellen waarbinnen de aanpassing van de Nederlandse industrie zich moet voltrekken Ook vroeg hij in die motie om initiatieven tot het in het leven roepen van fondsen waardoor zowel in nationaal als in EEG-ver- band hulp kan worden verleend aan bedrijven die hierdoor in moeilijkhe den komen. KONINKLIJK HUIS In de Grondwet moet een bepaling wor den opgenomen waarin staat, dat by waarin staat, dat bij algemene algemene maatregel van bestuur wordt bepaald wie lid is van Konin klijk Huis. Een staatscommissie is eenslui dend tot die conclusie gekomen. Zich niets aantrekkend van het gure najaarsweer werd in Ar- tis een opaca geboren. Het is een Zuidamerikaanse afstammeling van de lama. Moeder en jong ma ken het uitstekend. De heer A. de Mey, voor de metaal-, en grafische industrie van stelijk Arbeidsbureau in lopt maandag 16 november ig jubileum te vieren. Hij dag samen met zyn vrouw- een groot aantal in die Brworven vrienden en re- Ünen huize feestelijk ont- tkdiefstal LEIDEN „Het midden- en klein bedrijf moet er rekening mee houden, dat een groot aantal middenstands- bedrijven zullen verdwijnen. Kapi taalkosten en loonkosten stijgen snel. en om rendabel te kunnen werken i had als thema: „Vandaag geen zaken meer doen op de manier van gisteren en dan hopen morgen nog steeds suc ces te hebben" „Wanneer de ondernemer zijn om zet steeds wil en moet vergroten, mag (Door Cees Combee» NOORDWIJK AAN ZEE Het weer zit de bergers van het radio- zendschip „King David" niet mee. De poosje op het strand blijft liggen. Het is een toeristische attractie, die vele auizenden naar de blcame uadpiaats trekt. Horeca-eigenaar B van Schie: Voor mij mag die radiop.raat nog zal de omzet steeds vergroot moeten er van hem een andere mentaliteit gers hebben vannacht „rust" gehou- 32 jaar oude ex-kustvaarder van „Ca- even blijven liggen. Tot maandag- pital Radio" zit nog muurvast op het Noordwijkse strand vlak voor de af gang bij het Palace Hotel. De her worden." Aldus de heer Th. M. Op 't Veld op een ledenvergadering van de Ne derlandse Katholieke Ondernemers Vereniging afd. Leiden «voorheen de Katholieke Middenstandsbond) in de foyer van het Sint-Antonius Club huis. De heer Op 't Veld is hoofd van de op dat de moderne consument verwacht worden", aldus de heer Op 't Veld, „hij zal vooruit moeten zien" De middenstand zal daarby oog moe ten hebben voor het assortiment, de kwaliteit, het prijsniveau, de bedie ning enz. De heer Op 't eVld legde er de na- Drie leden van een commune, resp. 17, 19 en oud, zyn door de gemeen- van deze stad aangehou- verband met een in Hat- ileegde diefstal van antieke rpen. De diefstal zou enkele ftleden zyn gepleegd en de ding van het verdachte geschiedde op verzoek van ipolitie In Hattem. De drie nlddels naar deze plaats I cePten voor i artt wa/ racht en aldaar ingesloten bedryfsvoorlichtingsdienst van de On dernemersfederatie, het samenwer kingsverband tussen katholieke en christelijke ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf. Zijn inleiding den. Het ziet er niet naar uit. dat vandaag iets wordt gedaan om de „King David" vlot te trekken. Het weer is bepaald ruet. gunstig. Er staat een stevige zuidwestelijke bries. Windkracht 7. Daardoor is de zee vrij woelig. Het overbrengen van de sleepdraadverbinding van de .Cing David" naar de sleepboot ..Hector" van het Bureau Wijsmuller uit IJmuiden zal onder deze omstan- morgen vroeg b'jvoorbee'd. Dai heö- ben we kans op een druk weekeinde, 't Is nu al heel gced merkbaar, dat er veel vreemdelingen naar Noord wijk komen. De „meisjes van Capital Radio" ho pen maar, dat aan het onderbreken van de uitzendingen spoedig een ein de komt. Ze zijn liever aan boord als matroos, dan hun tijd in Noordwyk te moeten doden met het verkopen van grote foto's van de „King Da vid" en het bij laag water even aan boord gaan van het schip. Overigens schijnt het met die foto-verkoop niet zo best te lopen. NED. HERV. KERK Beroepen te Lunteren A. Gooyer te Delft! te Nieuw Weerdinge G. J. Martens te Kerkdrle! Aangenomen naar Uithoorn H. J. Smalbrugge te Herveld. Bedankt voor Jaarsveld en Rotterdam - Del fshaven A. van Brum- melen te Hier den. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Fern tree Gully (Australië) W F. van Brussel te Adelaide (voorheen te Minnertsga». GEREF. KERKEN (Toemaakt) Bedankt voor Zwijndrecht-Groote Lindt C. Bijl te Hilversum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zeist G J. v. d Nooit te Capelle aan den IJssel. die be dankte voor Hilversum. VRIJE EVANG GEMEENTE Bedankt voor Antwerpen J. Lu- kasse te Genk. Voor de Burtons was het eer gisteren een dubbele feestdag. Richard Burton vierde niet alleen zijn vijfenveertigste verjaardag, hij werd bovendien door Konin gin Elizabeth benoemd tot Offi cer of the British Empire. Op de ze foto verlaten Richard Burton en Liz Taylor Buckingham Palace nadat de onderscheiding was uit gereikt. kritisch, veeleisend en prijsbewust is, Deze consument zoekt winkelconcen- traties met een ruime keus. Hij noemde dit een rede voor het midden- digheden heel erg moeilyk gaan. Het en kleinbedrijf om naar samenwer- 1S de vraag of het bergingsvaartuig kingsvormen te zoeken. Als belang- ..Hulp in nood' wel dicht genoeg bi) rijke voorwaarde voor winkelconcen-het radioschip kan komen, traties noemde de inleider de hoeveel-Dat de bergingsploeg aan boord heid beschikbare parkeerruimte. Som-van de „King David" onder leiding mige bedrijven gebruiken de gelegen- van Wijsmuller bergingsinspecteur J heid tot parkeren al in hun adver-Halfweeg het, zoals gistermiddag, inblik en de soepuiteenpakje j tenties. Bovendien gaf de heer Op 't i weer zal proberen met het anker is kan nieuwe inspiratie vinden in een Veld de 16 aanwezige detaillisten de vrijwel uitgesloten. Men slaagde erin verzameling recepten van "dunne raad hun bedrijven aan te passen her scheepje 180 graden te draaien, en dikke, verfijnde en eenvoudige aan het veranderde consumptiepa- soepen", door het voorlichtingsbu- lr00n. „Het midden- en kleinbedryf heeft, door zijn flexibiliteit, nog vol doende kansen", zo verzekerde hij. Tevoren had afdelingsvoorzitter J Soepen Wie uitgekeken is op de soepen -| blik en de soepuiteenpakje i tenties. Bovendien gaf de heer Op van eenvoudige voorlichtingsbu reau voor de voeding bijeengezocht, en uitgegeven onder het motto 'er zijn soepen en soepen". En dat zijn dan tips voor bouillons van diverse vleessoorten maar ook van vis. re- klassieke soepen maar C J. Lambermont de avond geopend. Hij zei dit jaar meer succes te ver- wachten van de intocht van Sinter- ook voor een Surinaamse spinazisoep klaas die zoais bekend op de vrije en een koude^ Spaanse^ gaspacho. I woensdagmiddag plaats zal vinden t i - - - koorts kondigde hij aan dat de Leid- se winkels van maandag 30 november t m vrijdag 4 december 's avonds tot Een 17-jarige Leidse kreeg gistermiddag op een kun de Langebrug een sta- 'Platen, die hy bezig was af nummer 36 35 81. n, boven op zyn linkerbeen, brak zodat de EHD er aan "«at komen. De jongen is op- la het Diaconessenhuis. een minestrone die, zoals bekend een volledige maaltijd kan vormen. Aan de kunst van het bouillon trek ken wordt een hele bladzijde be steed, tips om kantenklare soe pen wat meer persoonlijkheid te ge ven zijn evenmin vergeten. Voor vijf endertig cent kan het soepenboekje besteld worden bij het Voorlichtings bureau voor de voeding. Laan Copes van Cattenburch 44. Den Haag, giro negen uur geopend zullen zijn. Met genoeg endeelde hij tenslotte mee. dat de Leidse detailhandelsschool, die mo menteel ongeveer 160 leerlingen telt, waarschijnlijk in 1972 de status van middelbare detailhandelsschool 1 za bereiken. zodat het nu met zyn boeg naar zee ligt. De 356 ton metende kustvaarder ls namelijk vannacht met het achter schip vaster in het zand van de eer ste bank komen te zitten. Bovendien is de zuid-westelyke wind er oorzaak van, dat er te weinig water op de kust komt. Het bergen van schepen is het ne men van beslissingen op de meest on verwachte ogenblikken. Vaak dagen lang liggen de bergers op hun prooi te loeren en dan, als het weer maar even gunstig is, slaan ze toe. De be slissing daartoe wordt uitsluitend ge nomen door de bergingsinspecteur by het object en door niemand anders. In Noordwijk aan Zee hoopt men maar, dat de „King David" nog een ILIEFDE lil Eindhoven in de 32-jarige mevr. J. B i37-jarige Turkse gastarbei- verschillende malen met gestoken. De Turk had twee verhouding met de vrouw. 1° het ziekenhuis opgeno- a verkeert niet in direct le- Ur. Burgerlijke Stand OUNG Meer dan 60000 Franse wijn afkomstig uit feite van een bekende g^rl^S Warmond Geboren: Leonle H. v. C. C. M. Wlllemsen en E. P. M. de Jong. Hermlna Th. d. v C. J. M. Scha- vemaker en C. H. van Egmond, Eliza beth M. d. v. W. J. van der Voort en H. W van den Berg. Laura C A. d. v. J. van der Voort, en A. H M. de Groot, Albert J. z v. J. R. D Delnum en J. G. Kauffman. Overleden: K. van Leeuwen. Ondertrouwd: P. D. J. van Sltteren en A. M. C. Koot Wassenaar. A. J. Th. van den Kerkhof en C. J. van den Berg, J. P. J. van der Laan Lisse en S. G. Juffermans. R. Voogd 's-Gra- venhage en C. A. M. van Dam Getrouwd: A. R. Haarsma en Y. J. M. Wurzer Leiden, J. C. Heemskerk en C. Th. Meiland Noordwljkerhout. A. - -- - - I. Verkaik. VOORHOUT/ 8ASSENHEIM (ANP) De politie in Voorhout blijkt met de aanhouding van 'n jeugdige Delf tenaar (18) een goede vangst te heb ben gedaand De jongeman, die zon dagochtend op heterdaad werd be trapt bij het stelen van een perso nenauto, bekende samen met een Jeugdige Sassenheimer een reeks van 52 misdrijven te hebben gepleegd in gebouwd Sassenheim en naaste omgeving. De len werd lende inbraken in scholen, hotels en kantines op sportterreinen. In de meest uitgebreide zin maak ten de jongelui zich schuldig aan ple-1 zierrijden met allerlei voer- en vaar tuigen. waar zij niet bepaald zacht zinnig mee omsprongen. In een van de jachten werd door de Jongelui met de aanwezige spiritualiën een feestje Een keur van artike- door de beide Jeugdigen Re wijnhandel, zullen van Th." Kroon en W. M. M. van der Ploeg november b'i de kunstvei- Woubrugge. J C. G Winkler 's-Gra- criminele activiteiten van de beide ontvreemd o.a. autoradio s. platen- f Brandt ,*n rt. Kei/ers- i ve5,ha8e T" A S L iï" ,„W a.'.ÏTS Jongelui omvatten diefstallen van spelers, rookwaar en snoepgoed. De Amsterdam onder de ha- meuw'oaawf'en P J. van den Berg. bromtfietsen. personenauto's speed- beide knapen worden dezer da- fc Sr Mn in totaal 1587 t L.smotorjachten en verschil- gen voor de officer van justltla ln »iiw tv trttool 1SH7 w- Bekeiaar en u j. t-nnippo l.ci- zyn in totaal 1587 den D p JJ Bartlema Amsterdam en I M. J. Schippers Amsterdam. 1 Den Haag geleid. —4

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 15