Leiden krijgt middelbare opleiding voor toerisme Feest van Jeugdleeszaal Orgelconcert in r.k. kerk van Oegstgeest LEIDERDORP WIL DE INSTELLING VAN EEN PASPOORT VOOR JONGEREN eidse agenda Beginnen in schooljaar 1972-1973 Van serie inbraken helft nog duister C.H. Voorschoten neemt begroting 1971 onder loep Kinderboekenweek Slot beleidsnota maandag in raad Kinderpostzegels Been gebroken Riolering van kleuterschool in Oegstgeest wordt verbeter PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 5 NOVEMBER LEIDEN In het thans verschenen scholenplan voor 1971, 1972 en 1973 staat o.m. voor Leiden vermeld de in augustus 1968 aangevraagde opleiding voor middelbaar toeristisch per soneel. Dit betekent dat met deze opleiding naar alle waar schijnlijkheid in het schooljaar 1972/73 kan worden begonnen, waarmee Leiden dan de landelijke primeur voor dit soort op leiding zal hebben. In tegenstelling tot de oorspron kelijke opzet zal de opleiding niet aan een aparte school worden gege ven. doch deel gaan uitmaken van een scholengemeenschap, waartoe ook de reeds enkele jaren bestaande Leid se school voor meao. zal beho ren. Deze wijziging is aangebracht op voorstel van de minister van O. en W. De Leidse gemeenteraad krijgt binnenkort een voorstel om zich met de gewijzigde opzet te verenigen. De wijziging betekent echter niet dat de de toeristische opleiding slechts moet worden gezien als een uitbreiding van de huidige vijf vakrichtingen aan de school voor m.e.a.o., waaruit de leerlingen na het eerste gemeen schappelijke leerjaar kunnen kiezen. De leerlingen voor de toeristische afdeling zullen n.l. in aparte eerste klassen worden ondergebracht en krijgen een afzonderlijke lessentabel. In feite wordt het dus toch een af zonderlijke school, zij het dat boven deze school en de school voor m.e.a.o. éénzelfde bestuur en éénzelfde direc teur staat. Wel wordt er voor de toe ristisch opleiding een aparte adjunkt- directeur aangesteld. Op grond van het deskundigen rapport van dr. M. C. Tideman uit Voorschoten, dat mede ten grondslag lag aan het raadsbesluit van augustus 1968 en op grond van de sindsdien j gebleken grote belangstelling voor de ze eerste gesubsidieerde middelbare dagopleiding voor toerisme, bestaan thans de verwachting dat het aan tal leerlingen zal uitgroeien tot plm. 200. De school voor m.e.a.o., die thans reeds 8 klassen en plm. 160 leerlin gen telt, zal naar verwachting over enkele jaren 18 klassen hebben met plm. 400 leerlingen. De nieuwe scho lengemeenschap zal dus plaats moe ten gaan bieden aan plm. 600 leer lingen. Omdat het gebouw Hoogland se Kerkgracht 20a. waarin de school voor m.e.a.o. is gehuisvest, nu al te klein is, heeft het stichtingsbestuur een verzoek ingediend bij het Minis terie om per 1 augustus 1971 een aantal noodgebouwen in gebruik te mogen nemen. Leerprogramma De toelatingseisen die aan de toe komstige leerlingen zullen worden gesteld, zijn nog niet precies om schreven. Wel staat vrijwel vast, dat zij een MAVO diploma moeten heo- ben. Daarnaast zullen ook bepaalde persoonlijkheidseisen worden ge steld. Een nog in te stellen depar tementale begeleidingscommissie voor deze school zal de eisen nader moeten definiéren. De opleiding zelf duurt 2 jaren en is gericht op de opleiding voor mid delbare functies bij het reiswezen, de hotellerie en V.V .V-kantoren. In het eerste leerjaar krijgen alle leerlin gen dezelfde vakken. In het tweede jaar wordt onderscheid gemaakt tus sen uitzendend en ontvangend (receptief) toerisme. Bij dit laatste zal vooral aan de moderne talen ex tra aandacht worden besteed. Vak ken waarin onderwijs wordt gege ven. zijn o.m.: toeristische aardrijks kunde. verkeerstechniek, toerismé, nederlandse taal en moderne talen en baliepraktijk. Met de hogere be roepsopleiding. het Nederlands We tenschappelijk Instituut voor het toe risme 'te Breda), zijn afspraken ge maakt over de mogelijkheden tot doorstroming voor leerlingen van de middelbare opleiding naar de hogere opleiding. BLO-School De prot. chr. school voor buiten gewoon lager onderwijs krijgt een nieuw gebouw, omdat Plantsoen 99 a niet meer aan de eisen voldoet. B en W. zullen de raad een kredie: vra gen van f 3.409.000 voor de stich ting van deze school voor debiele kinderen op een terrein aan de Hof- laan. Het aantal kleuters in het Mors- kwartier is zó groot, dat aan de be staande school per 1 januari een vierde klas kan worden gevormd. Om de groei op te vangen, zullen B. en W de raad voorst ellen tot stich ting van een tweede openbare kleu terschool in dit stadsdeel. Als uitvloeisel van het door B en W. overgenomen voor stel van de raadsleden Dries- sen <KVP>, In t Veld (PvdA» en Oosterman <D'66) komen de voorstellen vaiu burge meester en wethouders voor taan niet naar buiten op het moment, waarop ze naar de raad gaan. maar eerder op het tijdstip, dat de commis sies van bijstand er kennis van nemen Dat betekent, dat de voorstellen eerder in de krant komen en bij de afde ling voorlichting ter inzage. Daarna worden ze in de com missie behandeld de ver gaderingen hiervan zijn nog) niet openbaar waar na ze al dan niet. gervijzigd aan de raad worden aange boden De burgerij krijgt eerder gelegenheid op zaken in te haken. Vandaan de eer ste concept-voorstellen over de stichtina van scholen, die één dezer dagen in de com missie van onderwijs worden b°handeld LEIDEN Op verzoek van de PAK-partijen hebben B en W van Leiden de raadsfracties voorgesteld cm de beschouwing over de beleids nota niet voort te zetten in de raads vergadering van maandag 16 novem ber, maar in die van aanstaande maandag. Gezien de stemming in het seniorenconvent over dit voor stel. lijkt het waarschijnlijk dat het merendeel van de raad er mee ak koord zal gaan. De agenda voor de raadsvergade ring van maandag ziet er dan als volgt uit: van half acht tot half ne gen afhandeling van de raadsvoor stellen; half negen tot halftien komt de beleidsnota van B en W opnieuw ter sprake, om half tien huldiging van de heer S. Menken, die 25 jaar wethouder van Leiden is. Als oudste senior zal het raadslid Portheine hem namens de raad een geschenk aan bieden. Aan de reeds gepubliceerde raads voorstellen voor maandag zijn er in tussen nog twee toegevoegd. Het ene voorstel behelst het aangaan van een geldlening ter grootte van f 4,6 miljoen, in het andere stellen B en W. voor om de gemeenteambtena ren 400 gulden uit te keren in twee termijnen (november en januari), eventueel met gedeeltelijke terugbe taling als de algemene uitkerings trend lager mocht liggen dan 400 gulden. DEN HAAG. LEIDERDORP —De inbraak in een winkel aan de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp, was één van de reeks inbraken die een 20-jarige losarbeider 'en zijn 18-jari- ge vriend beiden uit Delft, de afge- lopen maanden pleegden. De buit in Leiderdorp bestond uit sigaretten, condooms, tabaksartikelen etc. voor een waarde van f 2175. De oudste van het tweetal was in het bezit van een auto en wilde wel eens wat anders. In een woonwagen kamp ontdekten zij een Jaguar sportwagen. Het was zeker geen Marktberichten Veemarkt Utrecht Totale aanvoer 3850; ruderen 549; vette kalveren 48: graskalveren 174. nuchtere kalveren 615; schapen 1016, varkens boven 100 kg 416; bokken en geiten 32. Prijzen (ln guldens) melk en kalfkoeien 1225- 1450: kalfvaarzen 1000-1225: vare koel en 810-940- pinken 610-850. stieren 850-1475: graskalveren 4251660: nuch tere kalveren 40-80: fokkalveren 115- 360; schapen 80-115: lammeren 90-145. bokken en geiten 14-74, vette koelen le kwal., per kg gesl. gew. 4.50-4.80; 2e kwal. 4 10-4.50: 3e kwal 3.70-4 10. vette kalveren le kwal., per kg lev gew. 3.80-4 00; 2e kwal. 3.50-3.70; 3e kwal. 3.20-3 50; nuchtere kalveren, per kg lev. gew 1.40-1.80; slachtzeugen per kg lev. gew 1.70-1.80; Jonge slacht zeugen 1.80-1 95 Overzicht (resp. han del en prijzen) melk- en kalfkoeien rustlg-even lager; vette koeien rustig- vast; vare koelen rustig-even lager; vette kalveren rustig-rulm prijshou dend; graskalveren rulstig-even lager; nuchtere kalveren lui-vast; fokkalve ren lui-even lager; schapen traag-even lager, lammeren traag-even lager; varkens traag-even lager nieuwe auto. maar er was toch nodig voor de aanschaffing. Voor de Haagse rechtbank n het tweetal zich nu verantwoc voor de inbraken, die zij plee om aan het geld te komen. Be! in Leiderdorp slaagde ook een braak in Rotterdam in de bo ..'t Luifeltje" aan de Keizerswi Voorts in een modemagazijn au Lijnbaan, waaruit overhemden, talons, truien etc. werden meefj men. In de dagvaarding had de oflj andere inbraken in de Lijnbaan] vermeld gelaten, evenals één Delft en één in een slagerij. „Er zou dus nog meer tenl gelegd kunnen worden," constal de de president van de rechtbank Op weg naar Delft werd het tl tal bij een controle door patron rende politie aangehouden en u aard gaf de buit in de auto voldi de reden om tot arrestatie ove gaan. Er viel door verdachten bi rechtbank niet veel te ontkennen. De officier vorderde tegen de i ste verdachte 7 maanden gevai nisstraf waarvan 2 maanden v waardelük met aftrek van voo rest. De jongste verdachte heel het een en ander op zijn strafbla had nog slechts twee maanden gevangenis verlaten, toen hij wege genoemde inbraken werd g resteerd. Tegen hem eiste de i cier 8 maanden waarvan 2 maai voorwaardelijk en aftrek van v arrest. De rechtbank zal op 17 noven uitspraak doen. VOORSCHOTEN De Christelijk- Historische kiesvereniging in Voo-r schoten houdt maandag 16 november om acht uur in gebouw De Werf een discussiebijeenkomst over de ge meentebegroting voor 1971. OEGSTGEEST Voor de Oegst- geester parochie staat een uitgebrei de feestviering voor de deur naar aanleiding van de voltooiing #van de vernieuwing van de R.K. kerk aan de Rhljngeesterstraatweg. Voor dit feest op 7 en 8 november zal al het Donderdag Kapel K en O-gebouw Filmlezing, „Natuurleven langs het gebied van de oude Maas 8 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam Vrijdag Zaal Mekel (Hogewoerd) Ledenver gadering P.v.d-A. 8 uur nam Rijnlandslyceum (Apollolaan) volle evangelie-centrum. af cl Oegstgeest, spr, dhr. Bulthuis 8 uur nam. Konlngskerk Ruilclub 7.30-10 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie chrls- tengem. Ecclesia 8 uur nam. Breestraat 19 Socletelt Twentwel 8 30 -11 uur nam. Stadsgehoorzaal NZH feestavond 7.30 uur nam. Stadhuis (burgerzaal) Uitreiking culturele prijs van ZH aan K en O 4 u. Lage Morsweg' hoek Dijkstaat Ope ning dienstencentrum 8 uur nam. Antonlusclubhuls Jaarconc. Cres cendo 8 uur nam. Zaterdag Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaaksociëteit Palamedes 2-6.30 uur ^Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 8.3 11 uur nam. Antonlusclubhuls Cabaretavond Cre scendo 8 uur nam. tentoonstellingen. Bibliotheek Wassenaar (Lulfelbaan 1). expositie Dieuwke Kollewljn van liturgische kleden, dessins, miniatu ren en schilderijen. Dagelijks van 10— 12.30, 2—5, 7—9 uur. oehalve op maandagmorgen en dinsdagavond en donderdag gesloten, zaterdags van 10 tot 1 uur. (Tot 14 november). Avond- en nachtdienst apothekers Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74 tel 20552. Apotheek Voorschoten Leidse- weg 66, Voorschoten tel. 01717-2525 en de Oegstgeestse Apotheek, Wllhelmlna- park 8 Oegstgeest tel. 53274 De zater dag- zondag-, avond- en nachtdienst van 'apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Centraal Apotheek. W eekeinddienst Leidse huisartsen Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de °lgen huisarte daarna tot zondagnacht 12 uur ""fluitend voor poedgev&Uan d® iofcterstelefoon 22229 nieuwe meubilair geplaatst zijn zo als altaar, preekstoel, tabernakel e d. De feestviering wordt ingezet op vrijdagavond met een orgelconcert, door de heer B. Bartelink met assi stentie van de heer Roodenburg, ho bo De toegang is gratis. Uitgevoerd worden werken van Bach, Andries- sen en Cesar Franck. Zaterdagavond is er van 7.30 tot 8.30 een jongerenmisviering van het nieuw opgericht Jongerenkoor met medewerking van de jongerengroep van de Herensingelparochie. Uitge voerd wordt de Emmausmis met tek sten van de kapelaans L. Bijl en P. de Cock op melodie van negro-spiri- tuals. Daarop aansluitend is in het parochiehuis een tentoonstelling ge wijd aan de geschiedenis van de pa rochie. Enthousiaste parochianen hebben samen met de heer H. van Woerden deze tentoonstelling inge richt. Daar is te zien welke gebouwen (nu niet meer in tact) dienst hebben gedaan voor de eredienst vanaf 1687. De oude kerk van 1772 is in 1901 ver vangen door het huidige kerkgebouw. Tal van bijzonder interessante, zeer oude documenten, brieven, tekenin gen, foto's e.d. geven een goed beeld van wat er de laatste 200 jaar met betrekking tot de kerk is gebeurd. Dit archief is vele jaren geleden dooi de heer W. de Rooy geordend en men krijgt nu voor het eerst dit al les te zien. Ook blijkt uit een docu ment van 1772 dat als noodkerk werd gebruikt het gerestaureerde huis "Ora et Labora". De huidige kerk is gebouwd door de bouwmeester Jos Cuypers. Men komt er tal van Interessante gegevens over het toen malige verenigingsleven tegen, als mede materiaal over vroegere ge nootschappen. commissies e.d. Die avond zal tevens een korte film worden vertoond, opgenomen bij ge legenheid van het 50-jang priester feest van de inmiddels overleden pas toor Looyaard. Door leerlingen van de parochiescholen werden tekenin gen vervaardigd betrekking hebbend op het feest en in een kinderkunst- galerü geëxposeerd. Zondagmorgen om 10.30 uur is een eucharistieviering met medewerking van vier parochiële koren. Tijdens deze vieringen wordt de predikatie gehouden door dr. L. van Noort, de ken van Leiden. Na de viering is de tentoonstelling in het parochiehuis weer opengesteld tot 5 uur. Vanaf 1 upr 's-middags is de kerk te bezich tigen tot 5 uur. Het bestuur van de CH acht het zijn plicht de leden in de gelegen heid te stellen zich tijdig te kunnen uitspreken over de binnenkort in de gemeenteraad te behandelen begro ting. Dit doel meende het bestuur to kunnen bereiken door aan alle leden en aan een aantal niet-leden de com plete aanbiedingsbrief van B. en W bij de begroting '71 gratis toe te stu ren Dank zij vlotte gemeentelijke medewerking kon de CHU tegen kostprijs in een toereikende oplage aan deze belangrijke stukken komen De bedoeling van de CH is aller eerst haar leden degelijk te informe ren en vervolgens om op grond daarvan een discussie over de plaat selijke aangelegenheden te organise ren. Dit laatste vooral om de CH- fractieleden. die bij de discussie toe hoorder zullen zyn. zo beslagen mo gelijk het begrotings-ijs op te laten gaan. wanneer de debatten in de ge meenteraad beginnen. LEIDEN Volgende week dins dag begint de verkoop van kinder postzegels. Burgemeester v.d. Willi gen koopt 's morgens om half negen de eerste in het hoofdpostkantoor, wethouder mevr. Den Haan-Groen een half uur later de eerste in het postkantoor in Zuidwest. LEIDEN Op het kruispunt Lek- straat-Meyestraat kwam gistermid dag een 16-jarige bromfietser uit LEIDEN Meer dan honderd peuters, kleuters en iets oudere spruiten waren gistermiddag naar het gebouw van de Leidse Speeltuinvereniging ..Ons Eiland" gekomen om het jaarlijkse feest van de Openbare Jeugdbibliotheek mee te maken. Het feest werd georganiseerd ter Nadat er erfkele toepasselijke lied gelegenheid van de Kinderboeken- jes gezongen waren maakte mejuf- week van 31 oktober tot 8 november, frouw A. Kloeke de prijswinnaars be- die dit jaar in het teken van N 70 kend. Een moeilijke keus voor de ju ry, maar er waren gelukkig veel prij zen te verdelen. In de eerste plaats natuurlijk kinderboeken en verder postzegels en kleurdoosjes. 1 In de weken voor het feest konden de kinderen al aan wedstrijden mee doen. waarvoor gisteren ook de pro staat. De verkleedpartij moest nu dan ook iels met de natuur te maken heb ben Als kikker, konijn of madelief je waren de kinderen uitgedost; ze wis- Leiden in botsing met een personen- ten hUn vaak van crépepapier ge- auto. bestuurd door een Leiderdor- maakte kostuumpjes vrij lang in tact per. De jongen brak zijn linkerbeen te houden. Dat moest ook wel. want zen werden uitgereikt. De EHD bracht hem over naar het er was een wedstrijd uitgeschreven De kinderen konden een leesdiplo- Academisch Ziekenhuis. voor het leukst verklede kind. i ma behalen als zij meer dan 5 boe- LEIDERDORP Gemeenten als f Amsterdam en 's-Gravenhage heb ben via jeugdacties en jeugdraden l het cultureel-jongercn-paspoort <C.J. P.) in het leven geroepen Dit C.J.P. geeft aan de houder ervan het recht op kortingen bij diverse culturele evenementen, musea en abonnemen- j ten op tijdschriften. De ontwikkeling van het C.J.P. is door de culturele raad al geruime tijd nauwlettend ge volgd. In eerste instantie leek het zinvol om de ontwikkelingen op lan- dclijk niveau af te wachten, omdat in eerste aanzat het C.J.P. een dure "hobby" van grote gemeenten, met een rijk gevarieerd cultureel leven was. Deze gemeenten zagen zich ge steld voor de kosten van zowel een j administratief apparaat als de uit- gifte van een informatieperiodiek. Het paspoort heeft inmiddels een landelijke geldigheid. Een inwoner j van Leiderdorp kan dus in 's-Gra venhage een paspoort kopen en ge bruik maken van de faciliteiten die daaraan verbonden zijn. Hij ontvangt dan het Haagse informatieblad, maar mist daarin het Leiderdorpse nieuws De gemeente Leiden heeft kort ge leden besloten om gebruik te gaan maken van de mogelijkheden die het Haagse paspoort biedt. Deze rege ling houdt in dat de gemeente 's-Gra venhage f 2.50 per Leidse paspoort houder per jaar van de gemeente Leiden ontvangt. In het Haagse in formatieblad wordt dan een hoofd stuk met Leids theaternieuws opge nomen en de gemeente 's-Gravenha ge stelt wervingsmateriaal ter be schikking. De culturele raad heeft aanbevolen om tot een dergelijke regeling met de gemeente Den Haag te komen. Dit gezien het omvangrijke pakket faciliteiten waarover de houder van een C.J.P. kan beschikken, maar ook gezien de representatie van Leider dorp, de mogelijke stimulans voor het Leiderdorpse culturele leven en de mogelijkheden om uit te groeien naar een "volwassen C.J.P." tegen de tijd dat de groei van Leiderdorp een zeker rustpunt heeft berèikt en de gemeente bijvoorbeeld beschikt over een gemeenschapscentrum. B en W hebben het advies van de culturele raad overwogen. Gezien de groei van Leiderdorp en het hoge percentage "importbevolking" zal er zeker vraag ontstaan naar een C.J.P. De culturele Inbreng van Leiderdorp In de combinatie 's-Gravenhage Lei den zal in dit stadium slechts gering zijn. Het ls te verwachten dat deze Inbreng zal stijgen. De culturele raad is van plan om het verenigingsleven te benaderen met een verzoek om aan paspoort houders faciliteiten te verlenen Het ls niet te verwachten dat dergelijke faciliteiten een zware aanslag op het verenigingsbudget zullen plegen. Het aantal paspoort houders is namelyk gering en een lagere toegangsprijs zal mogelijk een groter aantal be zoekers trekken. Via een door de cul turele raad te verspreiden invulfor- mulier met wervingsfolder kan het paspoort ln 's-Gravenhage worden aangevraagd. Het college stelt de raad. die vol gende week maandag vergadert voor. om met ingang van 1 januari 1971 met de gemeente 's-Gravenhage een overeenkomst aan te gaan met be trekking tot het CJ.P. Deze over eenkomst houdt in een jaarlijkse be taling aan Den Haag van f 2,50 per I Leiderdorpse paspoorthouder. Nu, door de snelle uitbreidingen, c.e aanblik van Leiderdorp van tijd tot tijd ingrijpende wijzigingen onder gaat. lijkt het B en W zinvol om de ze veranderende beelden voor het nageslacht te bewaren Al enige ja ren wordt daaraan aandacht besteed door verzameling en bewaring van foto's en dia's ln een zogenaamd fo to-archief. De gemeentesecretaris deed de suggestie om dit archief uit te breiden met een film over Leider dorp. Het toeval wil dat onder de In woners van het dorp een bijzonder kundig amateurfllmer is. die deze hobby al jaren lang beoefent. Het idee is besproken met de cul turele raad. die zich volledig akkoord verklaarde. Via de foto- en filmclub "Daquerre" is met de filmer, de heer Lohman. contact opgenomen i Deze heeft aangeboden om een kleu renfilm met geluid, met een speel- duur van ca. 45 minuten, te vervaar digen. De kosten daarvan kunnen uiteraard niet dan bij benadering en zeer globaal worden geraamd. Een j bedrag van f 1.000 dient om de ge dachten te bepalen. Afgezien van de archiefwaarde van een dergelijke film is het mogelijk om door middel van dit medium nieuwe bewoners op een attractieve wijze met hun woonplaats te laten kennismaken. Voorop zal de raad behandelen: diverse onderwijszakencomptabili- teitsbesluiten; beëdiging van het lid van de raad. de heer F. G. E. van Haersma Buma; vaststelling besluit waarin wordt verklaard dat een be stemmingsplan wordt voorbereid tot toetreding als begunstiger "an de Europese Beweging in Nederland; het in 1971 uitzetten van gelden ln deposito bij de N V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten; vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 1971 bU de N.V Bank voor Nederlandsche Ge meenten; nemen van een algemeen besluit tot het aangaan van kasgeld leningen in 1971 tot een maximum van f2.500.000; aangaan van vaste geldleningen in 1971 tot een maxi mum van f 4.000.000: verhoging van presentiegelden voor de leden van de stembureaus. De eerste vijf prijzen voor verkleedpartij gingen na v.l.n.rAuke Chrispijn (3e Ma ten Brué (1), Peggy Netz i Dirk Jan Out (4) en Ronald JVi teboer (5). (Foto LD/Holva ken lazen. De 8 ijverigste lezers k gen nu een prijs. Voor de lag school was er de "gele puzzel" voor leerlingen van de laagste kl sen van de middelbare scholen kruiswoordraadsel Halverwege de prijsuitreiking v het podium ontruimd voor een as tal jongens en meisjes die een neelstukje naar het kinderboek en Janneke" opvoerden. OEGSTGEEST Burgemees en wethouders van Oegstgeest st len de raad. die vanavond bjji komt, voor om het noleringssyste van de Montessorikleuterschool de Aert van Neslaan van die v het flatgebouw los te koppelen em zonderlijk op het gemeenteriool i te sluiten. Tevens wil het college schade, aangeriéht door het wat laten herstellen. Als bij hevige regenval een vertr ging in de afvoer plaatsvindt, bijvod beeld door een tijdelijke versta ping, vindt er een terugslag plas waardoor het sterk door regenwat verdunde rioolwater vla de clost potten en toiletten de laag gelegd kleuterschool binnendringt. Om te voorkomen dat deze ovd last zich herhaalt is het nodig de r.j lering van de school direct op hj gemeenteriool aan te sluiten, ij kosten van de werkzaamheden, M herstel van de vloerbedekking vit de school inbegrepen, zullen f 15J bedragen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2