IKKEN Al <»ESTK AFT Sparta haalt winst h één helft binnen Britse clubs nog succesvoller Trofeo Baracchi voor gebroeders Petterson -boy, Hou, gebruik dan óók Agfa BEZORGER ndrukwekkend FC Twente verslaat Eskisehirspor met liefst 6-1 .EIDSCH DAGBLAD law Amstel Goldrace tegelijk met Vlaamse ronde? OVERZICHT EUROPEES BEKER VOETBAL 5 NOVEMBER 1970 PAGINA 21 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD GIMONDI/MOTTA SLECHTS VIERDE (GPD) „Indrukwekkend, zoals FC Twente Met een dergelijk elftal moet het mogelijk zijn L twee tot drie jaar Nederlands kampioen te worden. Lente is voor mij de opvolger van clubs als Ajax en lah Gegic, de Joegoslavische coach van Eskisehirspor, het uitverkochte stadion n volledig werd overspeeld ocht niet naar verontschul- i. „De beste ploeg dient over naar de volgende ronde. En ontegenzeggelijk PC Twente", nee zei Gegic niets teveel. ,000 wild enthousiaste toe- irs speelde FC Twente inder- jn beste wedstrijd van dit Met goed opgebouwde aan- vanuit de verdediging werd rspor dat aanvankelijk dui- oeite had met de gladde gras- het kunstlicht, gedwongen or het eigen doel te ver- 1. prste tegenslag moesten de al binnen een minuut in- Uit de tweede hoekschop ié van de Kerkhof kopte de ttente Jeuring. fel gehinderd te Turkse verdedigers, de bal langs doelman Taskin: 10 feitennis In de tweede 1 voor de tweede divisie van opese tafeltenniscompetitie t Nederlands team in Athene 2 verloren van Griekenland. ;e wedstrijd, enkele weken tegen Ierland, werd met de fers gewonnen. Moreel gesterkt door deze vroege openingstreffer viel FC Twente nog driftiger aan. In de 15 de minuut was het opnieuw raak. Doelman Tas- kin stompte de bal. na een schot van René van de Kerkhof, precies voor de voeten van Jeuring, die zich deze kans niet liet ontnemen: 20 Op dat moment voelde de Twentse formatie zich oppermachtig. De uit blinkende middenvelders Pahlplat en Van der Vall brachten steeds meer vaart en raffinement in de Enschedese aanvallen. De definitie ve ondergang van de Turken leek nog slechts een kwestie van tijd Evenwel, een slordigheid in de Twentse defensie was er oorzaak van dat scherpschutter Fethi de achter stand tot 21 kon reduceren. Maar ook daardoor liet FC Twen te zich niet ontmoedigen. Het raakte geen moment in paniek. Het doel punt van René van de Kerkhof, na een fraaie trekbal van broer Willy, gaf de ploeg alleen maar de overtui ging dat deze Turken geen proble men behoefen op te leveren. In de wetenschap, dat deze stand nog geen garantie betekende voor een plaats in de achtste finales, ging FC Twen te ook in de tweede helft rustig door Eskisehirspor moest in het eerste kwartier vaak naar ongeoorloofde middelen grijpen om de Enschedeërs schuwing van scheidsrechter tot staan te brengen. „Ausputzer" I Glöckner, na een felle charge je- Abdurrahman kreeg zelfs een waar- gens René van de Kerkhof. BERGAMO «ANP» De 29ste edi tie van de Trofeo Baracchi. een tijd rit over 106 km voor tweemans-équi pes. is gewonnen door het Zweedse i koppel Gósta en Thomas Petterson. j Met hun gemiddelde snelheid van 47.453 km per uur vestigden zy een nieuw record. Het oude record van 146.913 km/u stond sinds 1958 op i naam van de Italianen Ercole Bal- I diiv en A'^ Mosu" De 36-jarige Moser was er nu weer by. maar hij bracht het met zijn landgenoot Pietro Guerra niet verder dan de tiende plaats Do gro te favorieten voor de eindoverwin ning waren de Italianen Gimondi en Motta. die dank zy een overrompe- ADVERTENTIE is uw kamer minder dan de studio's van Hilversum I Hilversum H Hilversum IE Radio Luxemburg Radio Veronica R.T.B. B.R.T.? ADVERTENTIE WITTE SINGEL 1, LEIDEN Voor ons krantenbedrijf zoeken wij een van minstens 15 jaar. WIJ BIEDEN een goed loon. WIJ VRAGEN verantwoordelijkheidsgevoel, accuratesse en het bezit van een fiets. U kunt zich persoonlijk aanmelden op werkdagen van 8.3017.30 uur bij de heer J. Breedeveld. FC Twenie liet zien ook hierdoor niet uit zijn ritme brengen. Het ijve rige doorzetten werd na een kwar tier beloond met een vierde treffer, opnieuw gescoord door Jeuring, die daarmee zijn taak had volbracht en door trainer Rijvers uit de ploeg werd gehaald. Zijn vervanger was Nagy. die daarmee na anderhalve maand zyn rentree maakte. Kort daarvoor had Twentes trainer René van de Kerkhof al vervangen door Streuer. Na dat vierde doelpunt bliezen de Enschedeërs duidelyk stoom af, ga- Jeuring omspeelt de cp de grond liggende doelman Taskin FC Twente leidt met 20. ven ze Eskisehirspor daarmee onno dig de gelegenheid wat meer in de aanval te gaan. De Turkse forma tie was echter al dermate aangesla gen. dat het niet meer tot een aan val van betekenis kon komen. In de slotfase laaide de scoringsdrift van FC Twente nog even op. hetgeen nog twee doelpunten gescoord door beide invallers Sfceuer en Nagy tot gevolg had. AG FA-G EVAERT lende start halfkoers een voorsprong hadden van 36 sec. op de gebroeders Petterson. Toen bleek dat zy teveel van hun krachten hadden gevergd. Na 76 km hadden zy een achter stand van 1 min. 34 sec. op de sterk rydende Zweden en lagen de Denen Ole Ritter en Leif Mortensen op 1 min. 36. De teleurstelling voor het Italiaan se publiek werd nog groter toen Gi mondi en Motta in de slotfase ook nog werden overvleugeld door de Belgen Herman van Springel en Wil ly in 't Ven, die beslag legden op de derde plaats. De uitslag van de Trofeo Baracchi is: 1. Gösta en Thomas Petterson iZwe.) in 2 uur 14 minuten en 1 sec. 2. Ole Ritter-Leif Mortensen «Den.» 2.15.46., 3. Herman van Springel-Wil- ly in 't Ven «Belg.» 2.17.17, 4. Felice Gimondi-Gianni Motta <Ita.) 2.18.42. 5. Noel van Thygem-Emile Veke- mans «Belg 2.18.47. 6. Guiseppe Ro- solen-Mauro Simonetti (Ita.) 2.20.13, 7 Adriano Pella-Guido Vercelli (Ita.» -2.23.13, 8. Louis Pfenninger-Bernard Vifian tZwits.) 2.25.49. 9. Oliveiro Morotti-Attilio Rotta -Ita 2.26.20. 10. Aldo Moser-Pietro Guerra «Ita.» 2.26.44. HEERLEN «GPD.i Het is nog niet zeker dat de Amstel Goldrace volgend jaar op 3 april kan door gaan. Op zondag 4 april wordt na melijk de internationaal belangrijke Ronde van Vlaanderen verreden. De organisatoren van de Belgische klas sieker hebben inmiddels geprotes teerd tegen het laten doorgaan van de Amstel-race op 3 april. De UCI, de internationale wieier unie. heeft evenwel in deze het laat ste woord. Zy zal namelyk beslissen of beide data gehandhaafd blijven. Als de twee wedstrijden inderdaad op zaterdag en zondag gereden zou den worden, zou dat betekenen dat de Amstel Goldrace minder sterk be zet wordt, omdat de kopstukken uiteraard de voorkeur- geven aan ds Ronde van Vlaanderen. Overigens bestaan er plannen om van 1972 af de Amstel Goldrace u» koppelen aan de ronden van België en Luxemburg Aldus zou er een Tour de Benelux geschapen worden die tien dagen zou duren. ERA7NE «ANP» Spartr de derde ronde van bet. oi om de Runners-Up-cup t, door het Noordierse Cole- ook op eigen grond te ver- Werd het in Rotterdam 2-0 Ie Spartanen, in Coleraine frden zij met 21, welke reeds bij de rust was be- dat moment had Sparta al neer te vrezen, want evenals thuiswedstrijd haspelden de ook nu weer met het pro- doelpunten maken. Wilden enige kans op succes hebben, iuiden zy in de aanval te Gesteund door de harde wind- onvoorziene. maar welkome deden zy dit. Zy n Sparta met hun opportunis- pel veelvuldig in de verdedi- resultaat was echter onvol- Slechts één doelpunt wist roe te produceren en dat ont- nadat Sparta reeds tweemaal fscoord en daarmede ruim af had genomen van zyn tegen- ir. Ofschoon de Ieren niet van &n wisien en ook na de rust, end op een ijzersterke conditie, komen, waren zij toch voor otterdammers geen moment dreiging, omdat zij daarvoor 'Pariteiten misten, zowel op chnische vlak (een enkele uit- hng daargelaten) als in tac- tWcht. REGEN Rrtjd tussen Coleraine en Spar- eft in het teken van de regen in. bakken kwam het hemelwater en doorweekte de spelers en ra5mat. Ondanks dat ontrolde v°or de 6000 toeschouwers een boeiend duel. waarin Coleraine da delijk het windvoordeel probeerde uit te buiten. Gegroepeerd trokken de Ieren ten aanval en drukten Sparta in de verdediging Drie hoekschoppen achtereen kreeg Coleraine te nemen in de vijf de minuut, bij twee waarvan (ge vaarlijke inswingers van Dunlopi Pim Doesburg hoog in de lucht red ding moest brengen. De volijverige Brendan Mullan, grote inspirator van Coleraine in de aanval, werd zo meegesleept in zyn aanvalsdrift, dat hij in de tiende mi nuut inplaats van de bal Walbeek schopte, hetgeen hem op een repri mande van de Deense scheidsrech ter Soerensen kwam te staan. Het felle gevecht speelde zich voornamelijk af op Sparta's speel- helft, maar in de elfde minuut slaag den de Rotterdammers er via een over vele schijven lopende en on gevaarlijke aanval in tot in de rich ting van het vijandelijke doel op te stomen. GLADLOPEND i Enige minuten later gebeurde het dan, uit een glad lopende combina tie Klynjan Heijerman kwam de bal in het doelgebied, waar de atten te Koudyzer op de juiste plaats stond om met een welgericht schot doelman Crossan te passeren: 01. En in de 25ste minuut moest Co leraine een tweede treffer incasse ren. Ditmaal van Kristensen, die uit een wederom goed opgezette aanval, waarin Koudyzer de voorlaatste schakel was. de stand op 02 bracht. Coleraine bleek echter nog niet aangeslagen. En toen in de volgen de minuut Jennings uit een voorzet van Dunlop de bal achter Doesburg kopte. 1—2. kreeg de kleumende en j en doornatte Ierse supporterschare doorgebroken Jennings, die profi teerde van een misser van Ter Horst, een wonder gaan inleiden? Het gevaar ziende, wierp Eijken- broek zich voor de Ier, hetgeen voor de Sparta-aanvoerder een pynlijke manoeuvre was. die bovendien be straft werd met een vrije schop. Eijkenbroek moest met een gebles seerde (rechter)-enkel en scheen been strompelend het veld verlaten Jennings volgde hem in de rust. Zij werden vervangen door respectieve lijk Peter Drijver en Curley Met Eyekenbroek verdween de grote or ganisator in de verdediging en dit was vooral in het begin duidelijk merkbaar. zelfs weer nieuwe moed. Zou de SAAI In een saaie tweede helft is Spar ta er niet in geslaagd zyn overwin ning glans te geven. De Ieren ble ven. strijden voor een beter resul taat. desnoods een gelijkspel. Met een goed gesloten verdediging vin gen zij de Rotterdamse aanvallen op. die overigens steeds minder inhoud kregen door gebrek aan inspiratie en onnauwkeurig samenspel. Sparta speelde een gewonnen wed strijd. Doesburg (bij een schot van Mullan) en Venneker, die een kop bal van Curley op de doellijn met het hoofd retourneerde, stonden het gelyke spel van Coleraine in de weg. Georg Kessler: "Wij hopen nu op een tegenstander met een klinkende naam. Wij moeten internationale ervaring opdoen. Ook nu is toch wel gebleken, dat wy die nog missen. Teveel heeft Sparta zich ook in de ze wedstrijd, vooral in de tweede helft, laten beinvloeden door de te genstander en het publiek. Ik streef naar aanvallend voetbal en dat is er toch niet geheel uitgekomen. Spar ta heeft echter ook dit soort wed strijden nodig om ervan te leren". DEN HAAG i ANP t Met de overwinningen van Ajax (21 tegen FC Basel), PSV (30 tegen Steaua), Sparta (21 tegen Cole raine» en FC Twente (61 tegen Eskischir) voor ogen zou men ge neigd zijn Nederland uit te roe pen tot het meest succesvolle Europa Cup-voetballand van gis teren. Groot-Brittannië overtreft ons echter in dit opzicht. Twee Britse olubs drongen door tot de laatste acht van het toernooi om de Europa Cup I. drie plaatsten zich bij de laatste acht van het ge- beuren van de bekerwinnaars er eveneens drie kwalificeerden zich bi] de laatste zestien van het Runners- I Uptoernooï. Die positieve balans I werd bereikt ten koste van bloed, zweet en tranen. De Engelse kam pioen Everton nam het laatste red middel te baat om zioh te ontdoen van de Duitse kampioen Borussu Mönchen Gladbach. Nadat de twee de wedstrijd de totaalbalans op 22 had gebracht, won Everton met 1 strafschoppen. Het schoot er vier in I tegen Borussia drie. I Een soortgelijke strafschoppenpro- j cedure werd Newcastle United in de Runners-Up Cup-wedstryd tegen het 1 Hongaarse Peis Dosza fataal. De Hongaren schoten driemaal raak. De I spelers vaji Newcastle United misten evenzovele malen. Uit het veld i De Engelse hegemonie in de Run- I ners-Up Cup «Engelse clubs wonnen de laatste drie jaar de beker) werd I trouwens tóch hevig op de proef ge- steld. Newcastle United, de winnaar i van twee jaar geleden, werd uitge schakeld. Leeds United en Arsenal j handhaafden zich ternauwernood. Leeds verloor met 12 van Dynamo Dresden, maar mag verder bekeren omdat doelpunten in de uitwedstrij den dubbel tellen. Arsenal had een strafschop in de allerlaatste minuut nodig om langs de Oostenrij'kse semi-profs van Sturm Graz te komen. Daarentegen werd de Britse greep op de Europese be ker voor bekerwinnaars versterkt door overwinningen van Chelsea op CSKA Sofia. Bij deze laatste ont moeting werd de Bulgaar Stankov van het veld gestuurd. Eenzelfde lot ondergingen Yates en Geyer in de ontmoeting Dynamo'Leeds United. Het nemen van strafschoppen, een dit seizoen ingevoerde nieuwigheid om beslissingswedstrijden te voorko men, werd veelvuldig toegepast. Ben- fica, de trots van Portugal, was één van de clubs, die op deze wijze wer den uitgeschakeld. Vorwarts Berlin bleek tegen de spanningen, die dat met zich meebrengt, beter besta nu Strafschoppen Rode Ster Belgrado ontpopte zich als een gevaarlyke outsider in hei toernooi van de landskampioenen. D-> Zuidslavische kampioen versloeg UT Arad, dat Fejjenoord de pas afsneed met de totaalscore van niet minder dan 61. Celtic, de enige oud-kam pioen by de laatste aoht. herstelde zioh van een schokkende 20 ach terstand bij rust en won uiteindelijk met 32 van het Ierse Waterford. De totaalcijfers werden daarmee 102 in het voordeel van Celtic. De loting voor de derde ronde van het Runners-Up Cup-toernooi zal vandaag plaatsvinden in Londen. De loting van de kwartfinales ran de Europese beker voor landskampioe nen en die van de bekerwinnaars wordt gehouden op 18 november in Parijs. Landskampioenen Voor de kwartfinales hebben zich geplaatst: Rode Ster Belgrado. Pana- thinaikos. Celtic, Legia Warschau. Ajax. Everton. Carl Zeiss Jena, Atlé- tico MadridCagliari wordt van avond gespeeld. «Tussen haakjes staat de uitslag van de eerste ontmoeting». FC Basel (ZwijAjax (Ned.) 1-2 (0—3). Odermatt 10 «strafschop». Rust Rijnders 11. Neeskens 12. Toe schouwers: 30.000. Scheidsrechter: Baret (Ierl.). Everton (Eng.)Burussia Món- chengladbach (W.-Dld.) 11 (11). Morrissey 10 Lammen 11. Rust en eindstand. Everton wint na straf schoppen. Toeschouwers: 43.000 Scheidsrechter: Sbardella (It.). Legia Warschau (Pol.)Standard Luik (Bel.) 2—0 (0—1). Pieszko 1—0 Zunyewski 2—0. Rust en eindstand. Toeschouwers: 20.000. Scheidsrechter: Mendebil (Spa.). UT ARAD (Roem.)Rode Ster Belgrado (Joeg.) 13 (0—3). Rust 0—0- Filipovic 0—1, Broso- vschi 11, Filipovic 12. Jankovic 13, Toeschouwers: 30.000. Scheids rechter: Howley «Eng.). Slovan Bratislava (Tsj.)Pana- thinaikos (Griek.) 21 (03). Medvid 1—0. Rust Ondoniadis 1—1, Lapkovic 21. Toeschouwers: 20.000. Scheidsrechter: Loew «Zwl.). Celtic (Schot.)Waterford (Ierl.). 32 7 0 McNeil leigen doel» 01. Mat thews 02. Rust Hughes 1—2. John stone 22 en 3—2. Toeschouwers: 19.000. Sporting Lissabon (Port.)Carl Zeiss Jena (O.-Did.) 11 (12). Peter Ducke 01. Kurbweit 02. Rust Consalves 12 Toeschouwers: 40.000. Bekerwinnaars Voor de kwartfinales hebben zich geplaatst: PSV. Gornik Zabrez, Chel sea. Real Madrid. Manchester City. FC Brugge. Vorwarts Berlin. Cardiff City. «Tussen haakjes staat de uitslag van de eerste ontmoeting) Steaua Boekarest (Roem.)PSV (N'ed.) 0—3 (0—4). Veenstra 01. Rust Veenstra 0—2, Van der Kuylen 03. Toeschouwers: 30.000. Scheidsrechter: Finney (Eng.) j Gornik Zabrze (Pol.)Goeztepe Izmir (Turk.) 30 (10y. Lubanski 10. Ban as 20. Luban- ski 30. Rust- en eindstand. Toe schouwers: 12.000. Chelsea (Eng.)CSKA Sofia «Buig.» 1—0 (1—0). Webb 10. Rust- en eindstand. Toeschouwers: 45.000. Scheidsrechter: Schiller (Oost.». Wacker Innsbruck (Oost.)Real Madrid (Spa.) 0—2 (l—O). Rust 00. Grande 01. Bueno 0—2. Toeschouwers; 17.000. Scheids rechter: Szolt (Hong,). Vorwarts Berlin (O.-DId.)Ben- fica (Port.) 2—0 (0—2). Wruck 10. Rust. Frassdorf 20. Vorwarts wint na strafschoppen.. Toeschouwers: 15.000. Scheidrechter: Odarr (N.-Ierl.). Manchester City (Eng.yHonved (Hong.) 20 '10). Bell 1—0. Rust Lee 2—0 Toe schouwers 25.000. Scheidsrechter: Antos Leite (Port.). FC Zurich (Zwit.)— FC Brugge (Belg.) 3—2 (0—2). Carteus 01. Axelsson 11 (eigen doel). Rust. Grünig 2—1. Rensen- brink 22. Kunzli 32. Toeschou wers: 11.500. Scheidsrechter: Dilek (Turk.). FC Nante» (Fra.)—Cardiff Citv (Wales) 1—2 (1—5). Toshack 01. Rust. Clark 02 Blanchet 1—2. Toeschouwers: 10.000. j Soheiderechter: Latsiof (Griek.). I Runners Up Cup Voor de achtste finale hebben zich geplaatst: FC Köln, Spartak Trnava, Juventus. Liverpool. Dosza Pees.. Dy namo Zagreb. Vitoria Setubal. Leeds United. Arsenal, Spartak Praag, FC Twente. Beveren Waas, Anderlecht, Hibernian. Ba.vern München en Spar ta. (Tussen haakjes staat de uitslag van de eerste ontmoeting). Arsenal (Eng.)Sturm Graz (Oost.) 20 (0—1). Kennedy 10. Rust. Storey 20 (strafsch.). Toeschouwers: 38.000. Scheidsrechter: Boosten (Ned.». Coleraine (N-Ierl.)Sparta (Ned.) 1—2 (0—2). Koudijzer 01. Kristensen 02, Jennings 12. Rust- en eindstand. Toeschouwers: 5000 Scheidsrech ter: Soerensen Den. Dynamo Dresden (O-DId.)Leeds United (Eng.) 2—1 (0—1). Hemp 10, Jones 11. Rust. Krie- sche 21. Toeschouwers: 40.000. Scheidsrechter: Marschall (Oost.). FC Twente (Ned.)Eskisehirspor (Turk.) 6—1 (2—3). Jeuring 1—0 en 20. Fethi 21, R. v. d. Kerkhof 31. Rust. Jeu ring 41, Streur 51. Nagy 61. Toeschouwers 24 000 Scheidsrech ter: Glöckner O-Dld. Dynamo Boekarest (Roem.)Li verpool (Eng.) 11 (03). Saecanu 10. Rust. Boersma 11. Toeschouwers: 40.000. Scheidsrech ter: Linemayer (Oost.). Anderlecht (Belg.)AB Kopen hagen (Den.) 4—0 (3—1). Van Himst 10, Nordahl 20. Rust. Nordahl 3—0. Elizen 4—0. Toeschouwers: 10.000. •Beveren Waas (Belg.)—Valencia (Span.) 1—1 (1—0). Rust 00. Raeymaecker 1—0, For- ment 11. Toeschouwers: 14.000. Dundee United (Schotl.)Spartak Praag (Tsj.) 1—0 (1—3). Gordon 10. Rust- en eindstand. Toeschouwers: 10.000. Juventus (Ita.)—Barcelona (Spa.) 21 (2—1). Bettega 1—0, Capello 2—0. Rust. Gujol 2—1. Toeschouwers: 30.000. Scheidsrechter: Mannig W.-Dld. Hamburger SV (W.-Dld.)Dyna mo Zagreb (Joeg.) 10 (04). Hajduk Split (Joeg.)—Victoria Se tubal (Port.) 21 (02). Dosza Pecs (Hong.)Newcastle United (Eng.) 2—0 (0—2).

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 21