iTv* P* y^aagse W/at er doen is MISS PEACH agenda Hansje Bunschoten was cle grote ster op het trouwringen-toernooi Ons dagelijks vervolgverhaal De versierde door bezemsteel Agafha Christie V x? J ik 1/ c :'i dei' Waldorf-salade Appie Happie MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 laandag Schouwburg: Fiesta Git-ana da Sltva, .6 uur nam. insdag Lakenhal. Concert Hedendaagse uzlek. 8.15 uur nam. Leidse bioscopen üaniera: .Met Jouw tanden in mijn c", 18 Jr. Dag. 2.30. 7, 9.15. zond. ook 5. Vrij en zat nachtvoorst. om 10 uur: „De wurger van Boston", 18 r. ,ldo: ,,A professional gun", 18 jr. 5 '2.30, 7, 9.15 zond. ook 4.30. juxor: ..De zwijgende heerser", 18 dag 2.30. 7. 91.5 zond ook 4.45. ex: ,.A man called horse". 18 Jaar. 2.30. 7. 9 15 zond. ook 4.30. Vrij en nachtvoorst om 23.30 uur: „Mon- Freudo" 18 Jr. Itudlo: .They shoot horses don't V?" 18 jr. dag 2.30, 7. 9.15, zond. 4.45. „Mash" 18 Jr. dag 2.30, 7. ""•5, zat en zond 2.15, 4.30 7, 9.15. T entoonstellingen lalerle v. d. Vllst „Herfsttentoon- ÜHillng wandkleden, aquarellen, kera- l^rek en poppen di. t/m za. 9 uur n.6 uur nam. (t/m 1 december). Wassenaar. Kunstzaal Heuff Exposi- i Jan Hoogstijns en Tosca v. d. Haak lerplastieken) maandag t.e.m. za- :dag 10 u voorm., 5 u nam., boven in dinsdag 8-10 uur nam. (t.ejn. 11 vember). De Lakenhal Dag 10-4 uur zondag uur UtlfcBmuseum van Oudheden (Ra- Dburg 83) Werkd. 10 uur voorm 5 r nam. Zond. 1-5 uur nam voor Volkenkunde. teenstraat 1) dag 10-5 uur Zondag uur nam Ned. Legermuseum Geopend maan- g tot en met vrijdag 9 uur voorm aur nam zond- en feestdagen 1-5 u f RHksmuseum voor de geschiedenis r natuurwetenschappen Dag 10-4 u. o 1-4 uur. Heempark: Oegstgeesterweg (Klkker- Ider) Flora van eigen bodem dag en haar pupillen A HA «EMS, BEN 2E V JE zou BEPAALD GEEN SEEN GESLAAGDE SUCCES, ARNOLD.-J ^SSCHIEN NIET SENS' l EEN FLINKE \JV MTEE... /H EN X /US MUIS DUN.... 1 WAT DENK v\ ?82 rf&rrio rW? tMOrtèiT. Jerle Walenkamp (Nleuwsteeg 4 en Grafiek dl. za 1-6 uur nam. cof- MJlu' anno 1866 ma- za 10 uur •m 11 uur nam Duyvenhuls (Rapenburg 94) Expo- ie Wim Jonker (plastieken) en Ma tCarrasquer (wandkleden) di. t.e.m van 28 uur nam. t.e.m. 20 no- ber. Pieterskerk „We nemen 't weer niet" Itoonstelllng over de periode 1933- .«„45 19 uur van de Ned. Vriendenkring enChsenhausen (t.e.m. 7 november) Bezoekuren ziekenhuizen ACADEMISCH ZIEKENHUIS. ,00—19.45 uur Dinsdag van 13.00 |.00 uur. Zaterdag en zondag van [30—15.3 uur Vrouwenkliniek: Dagelijks van 19. •19.45 uur. Zaterdag en zondag te rns van 13.8014.30 uur nQPreaniaturen (alleen voor ouders): ,andag t/m. vrijdag van 19.0019.15 QflT Zaterdag en zondag van 14.15 730 uur (Inderklintek: maandag t/m vril- van 18.1519.00 uur Zaterdag en idag van 14.30—15.30 uur )p algemene Christelijke en Natio- ».e feestdagen gelden de bezoektij- H) als or zondag. Iblaconessennuis Dag le fc) 11-12. 15 14 N 19-20 uur 2e kl en 8e kl IF f6 0° 19-20 uur, klnderafdellne 15 14 en 18.30-19.15 uur ^flisabethzlekenhuls Dag 14-15 en —■45-19.30 uur kraamafdellng 15-16 en 45-19.30 uur Annskllnlek Dag 13.301430 en -19 .'Ui Bndegeest dinsdag en vrijdag 18- 30 '8 zondags 11-12 en 14-15 uur laandag Dongresgeoouw 20.30 uur: Ned. Ka- Irorkest. insdag Kon. Schouwburg 20.15 uur: Nieuw fcterdams Toneel„Vrouwen"? geen bbleem van Allen. pillgentia 20.15 uur: Sachiko Uryu, /oensdag S; onderdag i. Schouwburg 20.15 uur Ned. Co- lie: „Vrijdag" van Claus. Kon. Schouwburg 20.15 uur Haagse- piedle: „Je weet 't nooit" vdn Rous- f Kot. 20.30 uur: Haagse Comedie tippen" en „Over lijken" van Keuls. Circustheater 20 uur: Ned. Opera- phting: „La Bohème" van Puccini. PUigentla 20 uur: Hongaars Strijk- Hoe is liet ontstaan? Dit woord: SLORDIG Uitgegaan moet worden van tiet zelfstandige naamwoord slord: lap. vod, flard. Hierbij horen ook slors dat: slons, vuil poets betekent, sloor met dezelf de betekenis en de bijvoeglijke haamwoorden slorig en slorzig. Al deze woorden vertegenwoor digen begrippen als: onordelijk, haveloos, niet met zorg onder houden. onachtzaam, mor sig, vuil en wat daarmee sa menhangt. Een eigenaardig ge bruik van het woord slordig vindt men in zinnen als: dat zal wel een slordige duit kosten en hij drinkt een slordige borrel De betekenis is in deze geval len: in onbehoorlijke mate, met de bijgedachte: het komt er blijkbaar niet op aan (hoeveel het kost. hoeveel hij drinkt). 53 „Maar zo is het toen toch gegaan, hè? U zag dat mevrouw Llewellyn - Smythe een codicil bij haar testa ment schreef. U hebt gezien dat ze er haar naam onder scheef en u zelf en die Jim waren beiden daar bij aanwezig en jullie hebben beiden er jullie eigen naam onder gezet. Zo is het toch gegaan niet?" „Ja, precies." „Als jullie dus beiden hebben ge zien dat mevrouw Llewellyn-Smythe haar naam schreef, dan zou die handtekening toch geen vervalsing kunnen zijn, hè. Niet als u het haar zelf hebt zien schrijven." „Ik heb gezien dat ze er zelf haar handtekening onder zette en dat is de waarheid, de absolute waarheid. En Jim zou dat ook kunnen beves tigen. maar hij zit in Australiè. Een jaar geleden is hij daar naar toe gegaan en «k ken zijn adres niet. Hij kwam hier trouwens niet van daan." „En wat wilt u nu dat ik doe?" horen of ik iets zou moeten zeggen, of doen op dit moment, bedoel ik. Niemand heeft me er naar ge vraagd. hoor. Niemand heeft me ooit gevraagd of ik iets over een testament wist." „U heet Leaman. Hoe is uw voor naam?" „Harriet." „Harriet Leaman. En Jim, wat ls zijn achternaam?" „Ach toe, hoe heette hij ook weer? Jenkins. Zo is het. James Jenkins. Ik zal u erg dankbaar zijn als u me kunt helpen, want ik zit er toch wel over in. ziet u. Al die moeilijkheden en als die Juffrouw Olga het nu wer kelijk heeft gedaan, mevrouw Lle wellyn heeft vermoord, bedoel ik, en die kleine Joyce heeft dat gezien Ze was helemaal in de wolken, die juffrouw Olga bedoel ik, toen ze van de advocaten hoorde dat ze een hoop geld had geërfd. Maar 't werd anders, toen de politie vragen begon te stellen en toen is ze er heel plot seling van door gegaan. Niemand heeft me ooit iets gevraagd. Maar nu vraag ik me telkens af of ik toen niet iets had moeten zeggen" „Ik denk," zei mevrouw Oliver, ..dat u dit verhaal waarschijnlijk zal i moeten vertellen aan de man die voor mevrouw Llewellyn-Smythe als advocaat optrad. Ik weet zeker dai een goede advocaat uw gevoelens en uw beweegredenen volkomen zal be grijpen." „Nou, ik weet zeker dat als u een goed woordje voor me zou doen en zou vertellen hoe het zo gelopen is en dat het nooit myn bedoeling is geweest om nou ja. om op de een of andere manier oneerlijk te zijn. Ik bedoel, het enige dat ik heb ge daan „Het enige dat u hebt gedaan was u mond houden," zei mevrouw Oli ver. „Dat lijkt me een redelijke ver klaring." „En als u dat dan zou zeggen als u eerst een goed woordje voor me zou doen en de zaak zou uitleg gen. dan zou ik u erg dankbaar zijn." „Ik zal doen wat ik kan." zei me vrouw Oliver. Haar ogen dwaalden af naar het tuinpad, waar zij een onberispelijk geklede figuur naderbij zag ko men. „Nou, dank u wel hoor. Ze zeiden dat u een heel aardige dame was en ik mag u wel heel dankbaar zijn." Ze stond op, deed haar handschoe nen weer aan die ze in haar zenu wen helemaal verfrommeld had, maakte een soort buiging en stapte op. Mevrouw Oliver wachtte tot Poi- rot naderbij gekomen was. „Komt u hier even zitten," zei ze. „Wat is er met u aan de hand? U ziet er zo ontdaan uit." „Mijn voeten doen ontzettend veel pijn," zei Hercule Poirot. „Dat komt door die vreselijke smalle lakschoenen van u, zei me vrouw Oliver. „Gaat u zitten. Ver telt u me maar eerst eens wat u mij wilde vertellen, en daarna zal ik u Iets vertellen waarover u nog wel eens verbaasd zou kunnen staan." HOOFDSTUK 18 Poirot ging zitten, strekte zijn benen uit en zei: „Ach, zo ls het be ter." „Doet u uw schoenen toch uit," zei mevrouw Oliver, „en laat uw voeten rusten." „Nee. nee, dat zou onmogelijk zijn," zei Poirot en het klonk alsof hij alleen al door het idee geschokt was. „Kom, kom. we zijn toch oude vrienden onder elkaar." zei me vrouw Oliver, „en Judith zou er heus geen aanstoot aan nemen, als ze bij" ons op de veranda kwam j zitten. U moet me maar niet kwa lijk nemen dat ik het zeg, maar u zou op het platteland toch geen lak leren schoenen moeten dragen Waarom schaft u zich niet een paar i aardige suède schoenen aan? .Of zulke dingen als die hippe jongelui I tegenwoordig dragen? U weet wel I die schoenen die zo gemakkelijk aan gaan en die je nooit schoon hoeft te maken blijkbaar houden ze zichzelf schoon door een of ander bijzonder procédé. Weer zo'n arbeid- besparende grapje." „Ik voel niets voor zoiets," zei Poirot streng. ..Beslist niet!" „De moeilijkheid met u," zei me vrouw Oliver, terwijl ze op het ta feltje een pakje begon uit te pakken dat ze kennelijk pas gekocht had. „de moeilijkheid met u is dat u er op staat er chic uit te zien. U geeft meer om uw kleren en uw snor en uw uiterlijk en om wat u draagt dan om uw gemak. Maar gemak is werkelijk iets heel belangrijks. Als Je eenmaal, laten we zeggen, de vijftig gepasseerd bent. is gemak het enige dat nog be langrijk is." ..Madame, chère Madame, ik weet niet of ik het wel met u eens ben." „Het zou beter zijn als u het wel met me eens was," zei mevrouw Oliver. „Zo niet, dan zult u nog veel moeten lijden en zal het elk jaar er ger worden." Mevrouw Oliver haalde een bont gekleurde doos uit het papieren om hulsel. Ze verwijderde het deksel, nam een kleine portie van de in houd en bracht die naar haar mond. Toen likte ze haar vingers af, wreef ze schoon aan een zakdoek en mom pelde nogal onduidelijk. „Kleverig." „Eet u geen apples meer? Ik heb u nooit anders gezien dan met een zak appels in uw hand. of terwijl u bezig was er een op te eten." Wordt vervplgd PANDA EN DE MEESTER-FILMER 83108. Joris Goedbloed had het erg moeilijk. Hij hing in een verdachte houding over een boomtak, terwijl onder hem agen ten Aal en Henkie met hun buit in een gevangenis-auto duwden. Daarop verdwenen ze in snelle vaart uit het gezicht, tot grote opluchting van Joris. „Dat was net op tijd", prevelde hij, terwijl hij zich oprichtte. ,,De kramp in m'n benen werd me bijna teveel. Eén minuut langer en ik had mezelf verraden. Niet, dat ik nu ook maar iets gewon nen heb. Al mijn moeiten zijn vergeefs geweest. Wederom is ko ning Karmolijn's weelde me onder de neus weggekaapt en nu voorgoed. Hoe moeilijk en ondankbaar is het leven toch Hij begon uit de boom te klimmen, maar zijn moeilijkheden wa ren nog niet voorbij. ..Bent u bezig mei uw middag-gymnastiek?" vroeg rechercheur Siiappers, die op dat moment tevoorschijn trad. „Klimmen is heel gezond, heb ik gehoord. Maar waarom doet u dat hier?" Een „creatie" .van het beroemde luxe-hotel Waldorf- Astoria in New York. heel ge makkelijk te maken. Schil een niet te grote selderijknol af. snijd de knol de dunne schij ven en deze weer in de vorm van kleine lucifertjes. Leg deze in kokend water met enkele druppels citroensap en een snuf je zout en laat ze er vooral niet langer dan 2 minuten in. Schep ze in een vergiet of zeef en spoel ze af onder stromend koud water. Snijd een iets min der grote hoeveelheid geschilde appel in evengrote reepjes Meng selderij en appel en voeg 2 flinke eetlepels fijngehakte -van 4 eetlepels mayonaise, ci troensap naar smaak en enkele druppels worcestersaus en roer dit door het selderijmengsel. Schep de salade op een bedje van slablaadjes en stuif er wat paprikapoeder over. De ingre diënten moeten vooral goed koud zijn, zet de salade even in de koelkast. Geef er vers geroos terd brood bij. WIN A BORN DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 1883. De volgende morgen luisterde vooral de burgemeester, die immers een ballonvaart zou gaan maken, naar de voorspellin gen van de Weerman. Weer stond dat in scherpe tegenstelling tot iaat Gerrit even later voorspelde. Want terwijl de weerman mee deelde, dat het later op de dag windstil zou worden, liet Gerrit juist weten, dat er een heerlijk briesje zou waaien. Voor de burgemeester was het moeilijk kiezen. Maar in de echte Weerman had hij toch al niet zoveel vertrouwen meer en boven- dien zou het ballontochtje zijn neus voorbijgaanals hij de eerste voorspelling geloofde. Daarom gaf hij dé voorkeur aan de voor- OJ5 UB HOUDT TOCH IA/EL VAN fAB .KISHA? spelling van de molenaar en uitgewuifd door al zijn gemeentena ren steeg hij op in de ballon van de heer Loesman, die hem per soonlijk begeleidde. Gerrit de molenaar kon het'niet laten om Bram en de Weerman, die eveneens het vertrek van de burgemeester hadden gadegesla gen, te bespotten. Vandaag valt de beslissing. Weermannetje", zei Gerrit. „Je zult zien, dat ik het weer opnieuw beter heb voorspeld". „O. dat is waar ook", zei Bram. ,£r is één ding, wat ik je nog moet vertellen. Gerrit sportstrip door Dick Bruynestein Tennis Betty Stöve heeft za terdag in Aberavon tijdens het der de tennistoernooi voor de Dewarbe- ker met haar partner Frangoise Durr (Fr.) een nederlaag geleden in de finale van het damesdubbelspel. Het Britse duo Virginia Wade/Ann Jones zegevierde met 6—4, 6—3. AMSTERDAM (ANP) Hansje Bunschoten was de grote ster op het laatste nummer, de 400 meter vrije slag, van het tweede HDZ- trouw-ringen toernooi dat zondag in het Sportfondsenbad Oost in Amster dam werd gehouden. Met een tijd van 4.41.8 was zij niet alleen veruit superieur aan haar tegenstandsters, bij wie o.a. de zilveren medaillewin nares van Barcelona. Linda de Boer. maar toonde zij tevens nog maals duidelijk aan hoezeer de re glementen in de KNZB aan een wij ziging toezijn. Want een zwemster, die in de morgenuren eerst nog een zwempro- gramma van anderhalf uur en daar na nog een conditietraining van an derhalf uur afwerkt, moet toch wel in staat worden geacht op een Europees toernooi tot zeer bevredi gende resultaten te komen. Ondanks haar jeugdige leeftijd. De wijze waar op Hansje deze zeer fraaie race be heerste stempelde haar opnieuw tot een van onze grootste vedetten, die wij ooit hebben bezeten. Het was Jammer dat Anke Rijnders op dit nummer verstek moest laten gaap, doch een verstuikte enkel, opgelopen tijdens een veldloop in de afgelopen week, noopte haar zich terug te trek ken. Anke had het eerder op de middag geprobeerd op de 200 meter wisselslag, doch constateerde toen dat het niet ging zoals zij wel wen ste. Het was weer frappant dat de al lerjongsten opnieuw sterk de toon aangaven bij deze wedstrijden. Op de 100 meter schoolslag heren kwam Hans Elzerman met een prachtige 1.10.5 uit het water gestapt. Niet alleen een triomf op de weer ijveri ge Ben Slipthorst. maar tevens een nieuw adspirantenrecord dat deze Ziannees reeds in zijn bezit had. Ook de pas 12-jarige Irene Wentink kwam op de 100 meter rugslag tot een goede verrichting met een tijd van 1.18.2 terwijl de Schiedammer Rudi Pijper op de 100 meter vlinder slag een tijd liet afdrukken van 1.4.3 Alle te Riet kwam, hoewel alleen over de baan gaande, op de 200 me ter schoolslag tot een alleszins aan vaardbare 2.47.6 een kwalificatie die ook geldt voor Cora Schouten met haar 1.2.9 op de 100 meter vrije slag. I Atletiek De Amsterdammer Ge Jansen, die vorige week in Rot terdam het Nederlandse record uur loop verbeterde, heeft gisteren in Hilversum de Maple Leafloop. die voor de vijfentwintigste maal werd gehouden, gewonnen. De uitslag: heren (6000 m): 1. Jansen <AV23> 20.40.6, 2 V. d. Lin den <GAC' 21.29 6. 3. De Hollander (Hellas) 21.34.6: dames «2000 nu: 1. Snijders (ADA) 7.59.2, 2. Jaegers (GAC) 8 00 5, 3. Kalf (Blauw Wit) 8.07.8. Boksen De Antilliaanse bok ser Fighting Mack heeft vrijdag avond in Marseille na een zeer goed gevecht in de negende ronde (van de tien „geplande") door knock out ver- toren van Roger Menetrey. kampioen van Frankrijk in het weltergewicht.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 17