SPEELZAAL-CRECHE Honderd gulden voor aanrijding op een zebrapad REORGANISATIE WAPENFABRIEK DEKKLEDEN-VERHUUR Th. S. van der Laan elektricien leerling-elektriciën Mverfeert in het Leidsch Dagblad keuken' eethoek:; 5 ft f 107,75 Woonhu Voor de Leidse kantonrechter Philatelica heeft een jeugdafdeling Milieubeheer 'Zi 'Xll Het kon ons niet schelen waar u'm voor gebruikt. Wij zorgen dat ie d'r goed voor is. is groot in bedrijfswagens PAGINA 10 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 OKTOBER En Ford kan 1 weten. Ah één van de grootste bedrijfswa gen producenten ter wereld. We hebben geleerd veelzijdige wagens te bouwen. Sterk. Be trouwbaar. Veel auto voor uw gekL En volkomen efficiënt in gebruik. Kortom we hebben ge leerd auto's te bouwen die hon derd procent zijn. Neem nou de Ford Tran sit. Met 18 verschillende deur combinaties zodat u overal makkelijk bij kunt. Het door loop ontwerp van de comfor tabele kabine naar de lange vlakke laadruimte. Een makke lijk bereikbare motor - voorin - waardoor de kabine veiliger en rustiger wordt. Een hele serie motoren van 50 Din pk tot 65 Din pk. U kunt dus precies de juiste krachtbron uitkiezen voor uw transport. Een draaTcirke* van net 11 meter maakt de Transit uiterst wendbaar ook in stadsverkeer en met parkeren. De Transit is eigenlijk een serie van 100 basis modellen, waar u uit kunt kie zen. Benzine. Diesel. Bestelwa gens. Busjes. Chassis met kabi ne. Lange en korte wielbasis. Laadvermogen van 600 kg tot 1700 kg. Alles bij elkaar een zeer veelzijdige bedrijfsmachine. Die bovendien onder alle omstan digheden z'n betrouwbaarheid iedere dag bewijst. De Transit is slechts een gedeelte van de uitgebreide serie Fords. Een se rie die begint met de Escort, 12M en 17M bestelwagen. Ver der de D-serie vrachtwagens, als Trekkers, Trucks en Kip pers. Tot 30 ton toe! Een overweldigende serie. Toch komen er - ohi aan alle wensen tegemoet te komen - nog voortdurend nieuwe model len bij. Alle 100°/o. Ford wijst de weg. Op 15 november a.s. wordt er gestort met een crèche, welke geopend zat zijn van 8 uur 's morgens 6 uur 's middags. Er bestaat plaatsingsmogelijlcheld voor ochtend-, middagkinderen, in de leeftijd van 6 weken tot 4 jaar. De dagprijs inclusief een warme maaltijd be draagt f I 3,50, de halve dagprijs f5,50. Aanmeldingen en inlichtingen: VER. CHR. JEUGDHULP, Zoeterwoudsesingel 99 - Leiden - Telefoon 24839 alle maten - voor alle doeleinden. M. VAN DER MEER LEIDEN Oude Vest 173b - Tel. 20307 VLEES WARENFABRIEK Rietvinklaan 12d Leidschend&m Telefoon 01761—4941 vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding VEREIST wordt: L.T.S.-opleiding of een gelijkwaardige opleiding. WIJ BIEDEN: hoog loon 42Va-urige werkweek gratis door het bedrijf verstrekte werkkleding I vergoeding van reiskosten faciliteiten voor het goedkoop kopen van vleee opname in het bedrijfspensioenfonds I en desgewenst meedoen aan onze premie-spaar- j regeling I Zij die interesse hebben kunnen dagelijks van 8.30— 17.30 uur inlichtingen krijgen bij onze personeelschef. de heer de Jong, toestel 5. I WEEKRECLA» a* Wegens enorm su« bo nog 1 week ;sen T, J Tafel 70x 100, blad - chrome 4 stoelen, skai of fore NU Afdeling Campingmarkt lei bij de Lage Rijpt Beneden 2 kamers, plaats. Ie etage, men, overloop. ba< ligbad en wastafel, vliering en aansluc gasven Vraagprijs f 30.000, Brieven aan het büf dit blad onder no. S De Curator in het 1 ment van de na J. C. KEUS te deelt mede dat bU king van de Rechter-C saris d.d. 29 sept, I970l| paald: 1. dat de schuldvof uiterlijk op 25 oktober J zijnen kantore mee ingediend: 2. dat de verificatie^ ring is bepaald op'é november 1970 des naffl te 15.00 uur in het Pals* Justitie te 's-Gravenh*# Mr. V. C. Orotfj Plantsoen 65, LEIDEN Een 55-jarige automo biliste uit Noordwijk reed met haar auto in mei op de Kon. Wilhelmina- Boulevard in Noordwijk een op een zebrapad overstekende voetgangster aan. Deze liep hierbij enkele ernstige verwondingen op en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd en wordt, zo deelde de officier verdach te mede, een half jaar op non-actief gesteld. De automobiliste, die gisteren by de Leidse kantonrechter werd bijge staan door een raadsman, voelde zich niet of althans weinig schuldig aan het ongeval. „Het was schemer donker en dbor het slechte weer was het uitzicht eveneens slecht. De voetgangster stak onverwachts over en daar rekende ik niet op. Ik remde nog wel maar het was toen al te laat om die aanrijding te voorko men". verklaarde zij een en ander. Enkele feiten waren echter nogal belastend voor haar. Zo bleek uit de getuigenverklaringen w.o die van het slachtoffer), dat verdachtes auto nog een flink enid van de oversteek plaats verwijderd was toen de voet- gangster aan haa roversteek begart. Waar de officier even later in zijn requisitor nog aan toe kon Voegen, gangster van links kwam, hetgeen het gezichtsveld van' verdachte aanmerkelijk verruimde. „De voet gangster stak dus niet onverwachts 'van rechts) over en verdachte kan dus wel degelijk worden venveten dat zij onvoldoende heeft opgelet", al dus de officier. Hoewel verdachte niet werd vervolgd wegens het toebren gen van ernstig letsel, vond de offi cier haar onachtzaamheid toch der mate afkeurenswaardig, dat hij ter correctie hiervan zowel een geldboete van f 100 subs 10 dagen als een voorwaardelijke ontzegging der rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maan den 'proeftijd 2 jaar» eiste. Het pleidooi van de raadsman kwam hier op neer: „Gezien het slechte weer en het slechte zicht had de voetgangster er beter aangedaan even te wachten met oversteken en aldoende geen risico te lopen". Hij sloeg de schuld van zijn cliënte laag aan en vroeg dan ook een aanmer kelijk lager vonnis dan de gestelde eis. „De voetgangster handelde mijns Inziens nogal onvoorzichtig", zo gaf verdachte in haar laatste woord nog eens te kennen, dat zij haar schuld niet groot achtte. „Een onpartijdige getuige zag de voetgangster op een afstand van ruim 100 meter oversteken. Waarom zag zij haar dan niet", wilde kan tonrechter wel eens weten. Verdach te bleef het antwoord schuldig De kantonrechter zag geen enkele reden ook maar iets van de eis af te doen en vonniste derhalve conform. Een 19-jarige slager uit Den Haag haalde met zijn auto op het Lam- menschansplein een file in. Toen hij een tegenligger zag aankomen, schoof hij weer in de file en reed aldoende een andere auto klem. Zijn verweer kwam neer op: „Toen ik wilde invoe gen kwam hij rechts naast mij rij den en dus kan ik niets aan het ge val doen" Enkele getuigen spra ken. aldus het proces-verbaal, ande re taal. Zy vonden, dat verdachte zich als een wegpiraat had gedragen en biy mocht zyn, dat hij het pak slaag, dat enige automobilisten hem wilden geven, was ontlopen. Al met al stelde de officier vast. dat verdachte qen levensgevaariyke stunt had uitgehaald en alleen aan het feit. dat hy nog nimmer eer der werd veroordeeld, dankte hy dat zijn rijbewys nu nog buiten het ge ding bleef. Zijn eis luidde f 100 subs 20 dagen „Ik ben momenteel zonder werk DEN HAAG 'ANP» Het staats bedrijf „Artillerie-Inrichtingen" te Zaandam zal worden gereorgani seerd. De minister van Defensie heeft op grond van adviezen van het raadgevend bureau ir. B. E Beren schot NV besloten een aantal maat regelen hiertoe te nemen, aldus een mededeling van genoemd bedrijf. De te nemen maatregelen zyn: de afdeling grootkaliber munitie zal worden geconsolideerd. Dit geldt me de voor het laboreerbedryf Pyro NV te Ossendrecht, een dochter-onder- neming van de artillerie-inrichtingen De afdeling kleinkaliber munitie zal worden ingekrompen tot een capaci teit. die overeenkomt met de behoef te van de Nederlandse strydkrach- ten in de komende Jaren. De afdeling wapenrevisie, die drie procent van de totale omzet van het bedrijf uitmaakt, maar een ver lies gevend karakter draagt, zal op 1 januari 1971 'de streefdatum» wor den gesloten. Voor de afdeling op tiek te Ryswyk zal worden gestreefd naar onderbrenging in een aanver wante industrie. De afdeling gereed schapswerktuigen en -machines zal I een verder herziening van het pro- duktieprogramma en verbetering van de produkt/markt combinatie noodzakelyk is. Tenslotte aanpas sing van de centrale staf- en steun- I diensten aan deze herstructurering. I Op korte termyn zullen reeds effi- I ciëncy maatregelen worden getrof fen. De hierboven opgesomde maat regelen zullen een tydsbestek van een a anderhalf jaar vergen. Deze reorganisatie zal op korte termyn leiden tot een personeelsver mindering van ongeveer 150 man. Voor het personeel van de Artillerie- Inrichtingen is een wachtgeldrege ling van kracht, die gelijkwaardig is aan die van het rykspersoneel en die zal worden toegepast en kan zoveel niet betalen"; aldus verdachtes laatste woord. De kantonrechter kwam hem in het boetebedrag iets tegemoet en bepaal de dit op f 50 subs 5 dagen. Hy stel de hier echter een voorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proef- tyd van 2 jaar tegenover. Week cel Tegen een niet ter zitting versche nen 30-jarige koopman uit Amster dam eiste de officier, mr. A. G. Pos, gisteren tydens de zitting van de kantonrechter, mr W de Koning, een week onvoorwaardelyke hechte- nisstraf, een week voorwaardelyke hechtenjsstraf met een proeftyd van 2 jaar alsmede twee geldboeten van LISSE —De postzegelclub „Phi latelica" in Lisse heeft er een jeugd afdeling by. Dit ls voor een groot deel te danken aan de dames-le den die een actie onder schooljeugd hebben gevoerd. Gisteravond waren deze jeugdle den al byeen. Mevrouw Van Hamme -Meyler hield een causerie over de veraamelaar als beginner. Op duidelij ke wyze vertelde zy hoe men een goed verzamelaar kan worden. Na de pa uze ging de jeugd druk aan het ruilen. Direct aansluitend werd een ver gadering van de club volwassen ver zamelaars gehouden waarin tweemaal een quiz werd gehouden over vra gen op philatelistisch gebied respectievelyk f 50 en f 200 subs 25 dagen en de vernietiging van Ryks- wege van de auto, waarmede de koop man destijds op Ryksweg 4 onder Leiderdorp werd aangehouden. By deze aanhouding bleek, dat de Amsterdammer geen rijbewijs en geldig kenteken bezat en bovendien niet tegen W.A. verzekerd was. In zyn scherp afgesteld requisitoir memoreerde de officier, dat verdach te al enige malen eerder werd ver oordeeld wegens het rijden zonder rybewys. Verdachte had zich, con cludeerde hy kennelijk weinig aan getrokken van de geldboeten, die hy tot nu toe kreeg. Vandaar dat hy ditmaal ook tot de eis van een vrij heidsstraf kwam. De kantonrechter onderschreef een en ander volkomen en vonniste met uitzondering van de week voor waardelyke hechtenisstraf geheel conform. De voorwaardelyke hech tenisstraf verhoogde hy tot twee we ken. es Uit de openbare behandeling van de zaak, die diende tegen een even eens niet verschenen 23-jarige chauffeur uit Abbenes werd het zo wel de officier als de kantonrechter duidelyk, dat deze verdachte een le vensgevaariyke stunt had uitgehaald Hy nam namelyk met zyn auto een bocht in de Alkemadeweg te Roelof- arendsveen met een dermate hoge snelheid (getuigen schatten deze op 75 km/u» dat hy de macht, over het stuur verloor en hierdoor een anwb- bord ramde .Alleen de ANWB-scha- declaim bedroeg al ruim f 500. Omdat zyn auto nog kon ryden, bleef verdachte niet ter plaatse maar dook even verder in een café waar hy enkele pilsjes bestelde. „Hierdoor was het onmogelyk om vast te stellen of verdachte vóór zyn overtreding al sterke drank had ge dronken", stelde de officier terloops vast. Hy onthulde eveneens, dat hy vanwege dat doorryden nog even had overwogen verdachte wegens misdrijf te vervolgen. Gezien de ernst van het feit eiste hy zowel een geldboete van f 100 subs 10 dagen als by wijze van waarschuwing een voorwaardelyke ontzegging der ry- bevoegdheid voor de tyd van 6 maan den met een proeftyd van 2 jaar. Het vonnis luidde confomr. LEIDEN Onder de titel Luurbescherming in hot teken milieubeheer" wordt op dingdag - oktober in de sociëteit van de Ltj se Studentenvereniging SSRL gewoerd 108» een avond gehouo* waarop prof. dr. D J. Kuenen^ recteur van het Rijksinstituut Natuurbeheer en dr. R. Huetinj het Centraal Bureau voor de tyj tistiek respectievelijk de biologie en de economische aspecten van natuurbeheer zullen belichten. Op voor alle belangstellenden to^ kelyke bijeenkomst ,die om uur begint, zal voort» een doori Wereld Natuur Ponds Nederig beschikbaar gestelde film over wty verontreiniging worden vertoog Hoogste gebouw van de wereld Het Wereldhandelscentrum, du Manhattan 'New York) in is, heeft gisteren een hoogte van 382 meter. Daarmede is het hoogste gebouw van de Tot nu toe was het Empire Building, dat 381 meter de steekt, 40 jaar lang het hoogst* bouw ter wereld. Herkent u deze nors automobilist? Het is de komiek Louis de Funes, dit zijn nieuwste film „Sur J\'o, branche perché" een pruik J om zo goed mogelijk een man uit te kunnen beelden,!jer toni Q i - 00, s 1 lens, I W| I reld dl», Jl

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 10