Danaïden moeizaam Leiden nadert toppositi Nu penningen van 20 topvoetballen bij Shell Scylla liet zich ei met verrassen ^1 Voetbal Tap 20 Leidenaars pas in slotfase naast Westerkwartier (4-4) WINST PERNIX Korfbalteam van Leiden verloor Spaar mee-speel mee Snel naar Shell Sta niet buitenspel PAGINA 12 MAANDAG 12 OKTOBER LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN De Danaïden heeft gistermid dag op eigen terrein een zwaarbevochten ge lijkspel tegen Westerkwartier bewerkstel ligd. Een puntenverdeling, waarmee de Lei denaars dubbel dwars tevreden mogen zijn. Pas een tweetal minuten voor het einde slaagde De Danaïden erin de gelijkmaker te scoren, nadat Westerkwartier bij 24 twee strafworpen had gemist. Niettemin leverde De Danaïden een goede prestatie. De ploeg van trainer Bos slaagde erin de 41 achter stand van de eerste helft, na de rust geheel weg te werken. Het was al snel duidelijk dat het geen mooie wedstrijd zou worden. Vooral verded- digend bleken de Amsterdammers in alle vak ken uitstekend op dreef, zij het dat de acties niet altijd even fair werden uitgevoerd. Door de vele overtredingen kreeg het duel dan ook een rommelig karakter. De thuisclub had in de dertiende minuut succes, toen Frans Pasman een strafworp benutte (10). Wes terkwartier, dat Leo Borghols moest missen, nam echter het initiatief langzamerhand over, hetgeen in de twintigste minuut resulteerde in de gelijkmaker van Dick Stoeltie (11). De vakverwisseling bracht de Amsterdam mers al zeer snel succes. Nog geen twee mi nuten na de gelijkmaker was het 13, door treffers van aanvoerster Lucy v. d. Bijl en Han Siebenlist. Jacques Schipper zorgde zelfs voor 14, nadat hij Nap op het verkeerd^ been gezet had. Vlak voor de rust miste San- der van Unen een unieke kans,. Nog geen twee minuten na de hervatting miste hij een strafworpVan Unen kreeg de bal echter terug en faalde toen niet (24). De verde digingen overheersten het duel. Beide ploe gen misten de nodige zuiverheid om hun doel pogingen met succes te bekronen. Dick Stoel tie liet zelfs twee strafworpen onbenut. In de Leidse aanval bracht coach Kruit een wijzi ging aan, door Pasman als aangever te laten fungeren. Dat had pas tien minuten voor tijd succes. Wim Brugman had eindelijk succes met een afstandsschot (34). Twee minuten voor tijd vergat Pasman even zijn aangevende rol en flitste langs Siebenlist, om de door braak vervolgens knap af te ronden (44). Pernix bleef in de overgangsklasse A tegen Asko net in het voor deel, al viel ook hier de beslissing vlak voor het eindsignaal (54). Pernix bezat in de tweede helft wel een klein overwicht, maar Asko bleek de kunst van verdedigen uitstekend te verstaan. Daardoor bleef de stand lang in evenwicht. Vooral tn de eerste bleken doel punten schaars. Pas na een half uur viel de le treffer toen Fred Breed- veld van afstand scoorde. 5 minuten voor de rust kwam Asko op gelijke hoogte. Al snel na de pauze verkreeg Pernix een overwicht. Guido Bakema scoorde twee keer (3-1), maar de oranje-kragen konden niet door drukken. Twee doelpunten van een Asko-speelster zorgden dan ook weer voor gelijke stand: (3-3). Tien mi nuten voor tyd maakte Agnes de Rooy 4-3, welke stand tot twee minu ten voor het einde gehandhaafd zou blijven. De wedstrijd kreeg in die minuten nog een sensationeel slot: Asko maakte eerst uit een strafschop gelijk en nog geen 60 seconden later schoot Flip v. d. Kooy zijn club toch nog naar de zege. Beter Zuiderkwartier kwam tegen onge slagen koploper Samos wat beter voor de dag, dan in de laatste wedstrijd tegen VES, maar kon de nederlaag toch niet afwenden. Met 10-7 ble ven de Utrechters baas in eigen huis. De basis voor deze zege werd gelegd, toen Zuiderkwartier bij de stand 5-4 twee strafworpen miste en Samos kort daarna tot 8-4 uitliep. Dat verschil kon de Leidse ploeg in de resterende tijd niet meer over bruggen. In de eerste helft gaven de ploegen elkaar weinig toe. Henny Zierikzee opende de score, waarna Samos de leiding overnam (2-1). Na een half uur zorgde Sary de Vink voor 2-2, waarna de thuisclub de afstand weer opbouwde (4-2). Hen Zierikzee bepaalde via een strafworp de ruststand op 4-3. Toen Yvonne Devilee vijf minuten na de hervat ting snel voor de gelijkmaker zorgde, was de strijd weer geheel open. Sa mos zorgde wel voor 5-4, maar enig gevaar leek daarin nog niet te schui len. Toen Zuiderkwartier echter kort na elkaar twee strafworpen on benut liet, was het snel gedaan met de Leidenaars die de mentale dreun slecht opvingen. Samos liep uit tot 8- 4 en behaalde tenslotte een 10-7 ze ge, waarbij Hen Zierikzee, Yvonne Devilee en Nico v. Leeuwen de res terende treffers voor hun rekening namen. Eerste winst In de eerste klasse C behaalde K.N.S. de eerste winstpunten ten koste van Ons Eiland, dat mentaal niet opgewassen schijnt tegen tegen standers uit eigen stad. Hoewel de rust met een 3-3 stand inging, moest de thuisclub toezien, hoe een KNS in de tweede helft binnen 25 minu ten tot 3-8 uitliep. Wim Brakel had al snel voor 0-2 gezorgd, en KNS liep na een tegentreffer van Piet Beekman uit tot 1-3 (treffer van Henny Slegtenhorst), maar KNS kon de le helft toch niet met een voor sprong afsluiten. Tien minuten voor de rust verkleinde Charles Arnoldus de achterstand tot 2-3, waarna Ju lia Smits van achter de korf 3-3 liet aantekenen. Na de rust viel de beslis sing duidelijk uit in het voordeel uit van K.N.S., dat binnen 25 minuten veilig was. Doelpunten van achter eenvolgens Wim Brakel (strafworp), Sary Barends, Hen Brakel (2 x). Hans Filemon en de tegentreffer van Kees v. Kalkeren, bepaalden de eindstand op 3-8. Verdiend De Algemene behaalde zaterdag in Voorburg een verdiende en nut tige zege op V.E.O., dat alleen in de eerste helft onze stadgenoten kon bijbenen, maar in de tweede 45 mi nuten conditie en techniek tekort kwam om de Leidse zege nog in ge vaar te brengen. Als het laatste Leidse aanvalsvak niet zoveel onzui verheid in de schoten aan de dag had gelegd, zou de zege ongetwijfeld veel groter zijn geweest. De Algemene nam snel een voorsprong. Wim v. Iterson (eerste minuut) en Truus Verlind bezorgden hun club een 0-2 voorsprong, die na de tegentreffer van Wim v. Vliet via een wykbal gecontinueerd werd (1-3). Dat was ook het geval toen VEO 2-3 liet aan tekenen, en Sanny Kromhout in schoot (2-4). In korte tijd kwam de thuisclub echter gelijk, zodat de strijd weer open was. Tien minuten voor de rust, legde De Algemene de basis voor de overwinning. Andries Molenaar en Wim v. Vliet zetten V.E.O. op afstand, welke de Voor burgers niet meer konden inlopen. Na de thee bleek al snel dat de thuisclub het tempo niet meer kon volgen. De Leidse aanval miste ech ter alle mogelijke kansen, waardoor de Algemene toch nog moest oppas sen. Toen Aad Rusman van afstand voor 4-7 zorgdroeg, was de strijd wèl beslist. Vlak voor tijd bepaalde Ruud van Vliet de eindstand op 4-8. Verdienstelijk Crescendo kwam in 2B tot een ver dienstelijke puntenverdeling tegen Merwic Dordrecht, maar voor het zelfde geld hadden het twee punten kunnen zijn. Crescendo bleef echter deze middags halsstarrig strafworpen missen. Nu werd het een gelijkspel, waarmee de Leidse club best tevreden mocht zijn, omdat Merwic in de al lerlaatste minuut eveneens een straf worp liet liggen.. Crescendo begon goed. Reeds na 7 minuten was het 0-1 door Louis Kok, die na 40 in- nuten ook 0-2 liet aantekenen. Tus sen de bedrijven door had Crescen do twee strafworpen onbenut ge laten. Merwic „presteerde" dat één maal. Toen Piet L'amie 3 minuten na de rust van afstand voor 0-3 zorgde, leek de strijd in een beslissend sta dium te zijn gekomen, ware het niet dat Crescendo een toegekende straf worp wederom miste. Merwic kwam na een half uur op 1-3 en nadat de Leidenaars wederom de vier de een strafworp hadden ge mist werd het 2-3. Vijf minuten voor tijd werd het zelfs gelijk. En Cres cendo miste weer een strafworp Vlak voor het einde miste ook Mer wic een strafworp. waardoor Crescen do nog goed wegkwam. Zware nederlaag Fiks leed zaterdag in eigen huis tegen het niet bijster sterke Terhey- den wederom een zware nederlaag. Met 4-9 wonnen de bezoekers ge makkelijk. Nico den Hollander open de voor Fiks de score. Na de gelijk maker kwam Fiks door Fred de Gruil even later wederom aan de leiding, waarna de gasten het heft in han den namen. Ruststand 2-6. Na de pauze liep Terheyden nog verder weg (2-8) voordat Herma Tobé de stand een iets draaglijker aanzien kon ge ven (4-8). Het laatste woord was aan Terheyden, dat daarmee een verdien de 9-4 overwinning boekte. Debacle Van de derdeklasser gaat het Sas- senheimse T.O.P. na zaterdag alleen aan de leiding in 3D. T.O.P. over won zelf Ijsvogels met 3-2, ter wijl Vitesse de eerste nederlaag moest incasseren. In 3C was het meest op vallende de debacle van Madjoe in en tegen Schiedam. Met 16-3 wer den de Rijnsburgers van het veld ge speeld. In dezelfde afdeling kwam Noorderkwartier tegen Wion, dat al leen van Madjoe heeft verloren, ook niet tot winst. Met 2-6 handhaaf den de Rotterdammers zich als in de top van deze afdeling. Binnen 20 minuten had Wion een 3-0 voor sprong genomen, waartegen Noor derkwartier slechts één treffer kon stellen. Na de hervatting liep Wion uit tot 1-5. Het einde kwam met 2-6. Treffers: Bas Noordervliet, Gé Brands, Wim van Vliet. RIJSWIJK Zaterdagavond kwa men in Rijswijk de vertegenwoordi gende korfbal ploegen van Leiden en Den Haag tegen elkaar m 't strijdperk ter gelegenheid van de opening van de Rijswijkse sporthal Marimba. Vooral in de eerste helft boden de twee ploegen het publiek een aan trekkelijke wedstrijd. Den Haag won uiteindelijk het treffen (10—5) dat in oe tweede heult begrijpelijk op lager niveau stond, omdat veel spelers- (sters) een dag later ook voor hun club moesten aantreden. Frans Pas man (2x)Ilse de Klerk, Wim Meyer, Gerard Nap scoorden voor Leiden. Opstelling Leiden: Aanval: Yvonne Devilee, Ans Lambooy, Ilse de Klerk. Frans Pasman, Wim Meyer. Verd.: Trudy Kok, Conny Carrée, Gerard Nap, Casper v. Nierop. Casper van Nierop onder de korf in het duel tegen Wester- kwartier. Van Nierop donker LEIDEN Scylla heeft zich niet opnieuw laten verrassen door het Haagse Steeds Hoger/TSB en vero verde in dit weekend in twee wed strijden vier punten. Scylla 2 oogste in een gelijk aantal wedstrijden slechts één punt. De urenlange strijd van Docos tegen Maasvogels werd niet met een zege beloond: de Tref fers bouwden verder aan hun kandi datuur voor de ereklasse door Twen ty One Up te kloppen Het Noord- wij kse TOV won onverwacht, maar niet minder verdiend van Never Dis pair. Steeds Hoger is er niet in geslaagd opnieuw roet in het tafeltennis-eten van Scylla te gooien. Geen moment hebben de Hagenaars, met een fa lende Onnes, Bert van der Helm cs. kunnen bedreigen. Of het moest in de eerste partij zijn. Ed van den Berg verloor in drie games van Pe ter Joëls. Het Leidse zelfvertrouwen was hier echter niet door aangetast. Gerard Bakker en Bert van der Helm topnden dat door respectieve lijk Rob Joëls en Bert Onnes in twee games weg te spelen. Ook de volgen de partijen eindigden in Leidse winst Rob Joëls liep in de partij tegen Ed van den Berg een armblessure op en moest uitvallen wat de Hagenaars twee „nullen" opleverde. Ook gisteren, in Utrecht tegen SVE, liet Scylla er geen twijfel aan be staan wie de betere partij was. Ne gen gewonnen partijen, waarvan slechts twee in drie games, waren daarvan het overtuigend bewijs. Ondanks de steun van vele sup porters moest Scylla 2 gisteren te gen Tempo Team genoegen nemen met een 3-7 nederlaag. En Scylla was zo goed begonnen. Ed Fallaux opende met 22-20 tegen Wim Schoo- nemeijer, verloor de tweede game met 3-21 maar kwam via 21-17 te rug. Anton Will van Zoel en bracht de stand op 2-0 door Leo van Leuf- fen te verslaan, maar daarna ging 't mis. De reserves van Scylla (Van Schie af en toe vertwijfeld, Van Zoe- len slechts bij vlagen in eigen kun nen gelovend en Fallaux met ver keerd aflopende bravoure-stukjes) kwamen met 2-4 achter. Even ging het beter toen Van Schie van Van Leffen won, maar de Amsterdam- j mers grepen tenslotte de winst met Bergsma (geheel linkswacht af. 3-7 Tegen NO AD hadden wel twee I punten veroverd moeten worden; (Foto LD/Holvast) het werd er maar één. Er zal toch /an jJpi /el) etl snel wat moeten veranderen Scylla 2 ook dit jaar weer in dt motiegroep van de ereklasse den. Verleden jaai de de wedstrijd Docos-Maas vier uur, dit Jaar werd het nq ger: een wedstrijd van niet n dan 300 minuten. Vele malen op „tijd" worden gespeeld, gel heden waarin de „prikkers" heuvel en Thai op hun best zijn Dankzij overwinningen van van Veen (op Geersheuvel) l'Ami (op Thai) kwam 2-0 voor. In de party tussen a Iers Gerard van der Klaauw e gele greep de Maastrichter del_T 21-15; 14-21 en 18-21. Dat luidi keerpunt in. Maasvogels kwam 1 met 2-3, Van Veen maakte door Heygele gemakkelijk te pen (21-12, 21-16), l'Ami nive! op zijn beurt weer een 3-4 ai I. stand door dezelfde speler met 9 te verslaan. In de laatste partijen veroverde Maasvoge winst. In een slopende onto ^Pr tussen Van Veen en Thai speëfrks Maastrichter zeer bewust klok, en via 29-31 21-18 21 kwam de 4-6 overwinniï stand. De Treffers komt dit seizoen t der sterk voor de dag. De uit Roelof arendsveen lyken 1 op indrukwekkende wijze stoten naar de promotieafdelii de hoofdklasse. Zaterdag wen Twenty One Up uit Rotterda slachtoffer van. Herman en J van Ruiten bleven ongeslagei de dubbel leverde winst op vi Treffers en Twenty One Up niet verder dan het redden v eer door het ene puntje dat Vesseur aan Bussing moest staan: 1-9. TOV zag de ontmoeting met Dispair met de nodige zorg< gemoet, maar in Noordwyk dat de Bossche spelers niet ra hetzelfde niveau opereren als afgelopen seizoen. Door ov ningen van Turk en Van der op Wenting en Schraven kwan met 2-0 voor. Rudy Alkemad het niet redden tegen Willem» TOV stoomde toch door. Neve pair kon nog twee punten p doordat Willems ook van Petei en Rudy Alkemade won, de bleef met 7-3 in Noordwijk. var een ivd k A J. c stel oprol rïli, LEIDEN Leiden heeft gisteren in de hockeycompetitie voor een goede prestatie gezorgd door de Kraaien te verslaan. Siseo won de uitwed strijd van Rood-Wit, Noordwijk ver loor ook deze keer weer op het nip pertje, nu van MRHC. Zuidwyck kwam goed terug van een achter stand en zegevierde over de Rei gers. De dames deden het ook goed. Si seo won van Rapid, Forescate van Tempo '34 en Leiden van Ever Swift. Zuidwyck kon tegen de Reigers uit verder komen dan een gelijk spel. Leiden is koploper Hillegersberg nu weer tot op één punt benaderd, dankzy een fraaie 40 zege op de Kraaien. Dankzij een intensieve "mental training" kwamen de Lei denaars geladen in het veld en dat heeft geholpen. Al vrij spoedig werd duidelijk dat de LMHC de betere ploeg was en na een kwartier lever de dat een doelpunt op van Wilton. Jef Gardeniers voerde nog voor de rust de voorsprong op tot 20. Na het wisselen van veld schoot Wilton voor de tweede maal raak. Een kwartier voor tijd bracht De Boer de eindstand op 40. Siseo speelde bij Rood-Wit een ga ve partij hockey, maar door fel ver dedigen van Rood-Wit bleef de stand tot de rust dubbelblank. Ook na de thee bleef Siseo sterk aandringen. Na tien minuten spelen drong Ben Ramakers op, en slechts ten koste van een overtreding kon hem het scoren worden belet. De toegekende straf^ush werd door Jacpies Gerris benut 01. Dat werd ook de eindstand Noord wyk was bijzonder slecht op dreef op het vrijwel onbespeelbare veld van MRHC. De thuisclub was in technisch en tactisch opzicht iets be ter. MRHC drong misschien iets meer aan, maar de Noordwijkse de fensie, waarin linksback Tiemstra uitblonk, bleef overeind. Door een schot, dat door een Noordwijkse stick van richting werd veranderd kwam MRHC aan een zeer gelukkige over winning (10). Zuidwyck had een ongelukkige start tegen de Reigers. De thuisclub had al spoedig een 10 voorsprong en gaf die tot de rust niet uit han den. Na de rust maakte Hans Al- tink gelijk, Sander Hilarius bracht Zuidwyck aan de goede kant van de score en uit een straf corner bepaal de Hans Labree de eindstand op 1—3. Dames De dames van Siseo hebben de wedstrijd tegen Rapid beheerst. In de eerste helft bracht Els de Vrind de stand op 10. Na de pauze op Roomburg behield Siseo het over wicht, en dat resulteerde in nog twee treffers, van de stick van Els de Vrind en Emy van Brussel. (3—0). Forescate speelde by Tempo '34 een gelijkopgaande wedstrijd. Voor al in de eerste helft hielden de da mes elkaar in overwicht (22). Na de rust wist Forescate een klein veldoverwicht op te bouwen, hetgeen in nog twee treffers resul teerde (24). Emmy Vriens schoot tweemaal raak, Liesbeth van der Burg en Margreet Versteeg zorgden voor de andere twee doelpunten. ADVERTENTIE Leiden-speler Wilton is gedrongen tot voor het do de Kraaien on zal ook de man passeren 3-0. (Foto LD/Ho B-El De dames van Leiden speel de Van Abtspoel weg een behi wedstrijd. De dames van Eve hadden geen verweer tegen d vloeiende combinaties. In de helft werd het 2—0 dankzy I las» van Ellen Mulder eh Marie >lendj van de Hardenbroek (uit 'n p Pwenl Ellen Mulder)na de rust k Hol] er nog twee treffers bij. Dif l A men van de stick van opnieu Feyer '67 20 Nederlandse top- het teken staat van Voetbal Top 20. Bij 20 liter ben voetballers, geselecteerd zine of 2 liter Sheliina Premix krijgt u zo'n penning gratis. doorlr.A.vanEmmenes, Spaar ze bij elkaar. En koop de speciale verzamel- Evert Grifhorst, Herman Kuiphof en Joop Niezen, kaart (50 cent). Daarop ziet u uw collectie „groeien"en vereeuwigd op schitterende, zilverkleurige penningen, u kunt uw eigen favoriete elftal formeren. Een leuk spel. Ze liggen voor u klaar bij elk Shell Station dat in d: Bi rie Louise van Hardenbroek ne van Eerp. Evenals de heren gingen dames van Zuidwyck -op bea CTI de Reigers. De thuisclub kw» ui 1—0 voor, maar Kit van I r ür. maakte gelyk. Toch konden i tetle gers de kleedkamer in de ru D een 21 voorsprong opzoek* 0n__^ een solo van Helen Lefebe cil het in de tweede helft opnie lijk, maar weer kwamen de voor. Vijf minuten voor het ef-2. naai wist Susette Floor er i zorgen dat er één punt me Bc Oerei Kchi naar Lelden. (3—3). De her*'elet< Forescate speelden in een tegen Zoetermeer een 32 ning by elkaar, de dames-B versloegen na een 12 achtt »■»-hinki BSC icnw f by rust Togo met 42. De nen van Zuidwyck moestes 31 de meerderen erkennen i! maar. De resultaten van de ve-ploegen van Siseo waren: i ren een 10 overwinning op -0 p< ce 4, de dames een 41 Groen Geel 4. TotU Broi Unio Tru Rac

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 12