KASSIE KIJKEN pKTOBER '•jv BEELD »AG 5 OKTOBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 ra 'loej Foto's LD/Holvast N dc eri^ n £gin van de stoet. „Kassie kijken" duidelijk verbeeld met echte beeldbuisgluurders, die geen oog van het scherm kunnen af houden. ratuur voor John, Buck, Manolito en de andere tv-sterren. Breestraat heerste geen Mexicaanse tempe- IET- leiden „Kassie kijken" op 3 oktober was geen programma om de knop in te drukken. De verschil lende punten uit het showprogram ma waren de moeite en het aanzien waard, ook al moest je er met tien duizenden anderen voor in de kou staan. De gemakkelijke tv-stoel was by dit „kassie kijken" alleen voor de Leidenaren en hun vrienden en magen, die aan de optochtroute wo nen Het weer het is in jaren niet zo slecht geweest op Leidens Ontzet dat de 3 oktoberviering zo nadelig beïnvloedde zaterdag, speelde ook een belangrijke rol bij de optocht. Geluk kig was in de middaguren geen hoofdrol weggelegd voor stortbuien, zoals die 's avonds de feestvreugde dreigde te blussen. Maar het was toch niet aangenaam om lange tijd stil te staan. En dat moesten de kijkers meer en meer naarmate de bonte stoet het einde naderde. Door het geven van shows door sommige groepen en door welke andere oorzaken dan ook trok de optocht uit elkaar, waardoor je op een gegeven moment in de Haar lemmerstraat minutenlang moest wachten op het vervolg van dit le vensechte tv-programma. Het was toen een programma geworden, waar in vele malen het bordje ..storing" op de beeldbuis moest verschijnen. We hebben het symbolisch in de kop van deze pagina gehangen. Die showtjes waren overigens wel aantrekkelijk voor de kijkers, die hier langs de route stonden. De High Chapparral kreeg werkelijk gestalte in de Steenstraat. En Salto Mortale in de Breestraat, toen de drie olifan ten hun rondedansje maakten. Concluderend: in onderdelen een aardige optocht (wel een verschil met de reclamestoet van vorig jaar), maar door de gaten, die erin vielen, als geheel een minder geslaagd kijk spel. De organisatoren moeten verder zoeken naar een beter communica tiesysteem, want met de portofoons van nu is het niet gelukt de stoet één geheel te laten blijven. Eén geheel, beter gezegd één klu wen van mensen was na de optocht wel de Haarlemmer Trekvaart. De met paling en druiven „geplaveide" weg-aar-de-kermis zat op 'n gege ven moment potdicht. Halverwege zat een „trechter", waarin alles vastliep. Dat gaf een paniekerige en gevaar lijke toestand met angstige kinderen, bezorgde ouders en moeders-met-kin derwagens volkomen in de klem. De Trekvaart met kraampjss aan twee kanten blykt zo'n drukte niet te kun nen verwerken. Is niet eens te den ken over het verspreiden van de stalletjes over een langere route. bijv. vanaf de Beestenmarkt via Beesten- makrt, Lammermarkt en Mare naar de Trekvaart? Op de kermis was het ook druk, maar het Groenoordhal- terrein kan het hebben. De Burcht op de showtoer, daarbij letterlijk in de rug geduwd door drie circusolifanten, die de shoiv evenmin schuwen. Een beeld uit de Breestraat met de kijkers rijendik. Salto Mortale in werkelijkheid, i fanten, die in de bonte stoet mee- Een showtje van de Boltini-oli- I liepen, slurf -in-staart-in-slurf Niet meer op de beeldbuis, maar niet weg te denken uit het Leidse kassie-kijken: de Fabel tjeskrant. Met het voertuig van Willem en Ed Bever voorop. Ook verdwenen van tv.Pipo en Mamaloe, die volgend jaar in een andere gedaante terugkeren on de buis. Dag vogels, dag bloemen, dag koude kijkers hoempa dag kijkers. tetter etè. -„. op rolletjes

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3