over twee banen in illegoms ennispark Wij vragen uw aandacht Vragen over vuilstort plaats Roomburgerweg Promoties BOSKOOP KRIJGT „OVERKAPPING" OVER HET FRAAIE ZWEMBAD AAN DE ZIJDE Voor de Haagse politierechter Vrachtwagen ramt brug Kabinet van Colombo voor krachtproef IJDAG 2 OKTOBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAOINA 11 (Door Cees Combee) ILLEGOM/BOSKOOP Het komt er steeds meer in ibaden of tennisbanen in de wintermaanden te overkap- met een „ballon". Vooral in het buitenland komt men deze terhallen vaak in steden en dorpen tegen. Het voordeel is, de sportliefhebbers het gehele jaar door in actie kunnen In de zomermaanden in de vrije natuur en 's winters in verwarmde hal. Ook in ons land gaat men er meer en meer over. Hillegom heeft sinds woensdag overdekte tennisba- en Boskoop krijgt begin volgend jaar men hoopt reeds jnaart een door een „ballon" overkapt zwembad. |«nnissend Hillegom heeft een pri- twee overdekte banen ln het Jffipie Nassau Tennispark aan de C 6es Marijkelaan. Deze „hal" is 1250 m2 groot en heeft een van maar liefst 12 meter. De chaf en aanleg kostte ongeveer ).000,-. Dit bedrag en dat is is door leden van de H.T.C. bijeengebracht. Het was niet mo- k een financiële bijdrage van de eente los te peuteren, lige H.T.C.-ers hebben daarom in een N.V. opgericht en gezorgd er voldoende aandelen geplaatst ten om de twee banen te over- ien. Dat lukte wonderwel. Het be- dat in deze onderneming werd :en hoopt men weer terug te •n door het verhuren van de ba- Aanvankelijk lag het in de be- g één baan van een „opblaas- overkapping te voorzien, doch (financiële) enthousiasme was oot, dat men er bepaald geen dte mee had opdracht te geven het maken van een hal voor e banen. Gelukkig B heer F. Smits van HTC-Win- snnis is een gelukkig man. Hij iün mede-commissieleden zijn blij, dit particulier initiatief zo goed de grond is gekomen. Hoewel de .eente geen subsidie kon verlenen deze toch op allerlei manieren .egewerkt om het plan te realise- Ook de gemeentelijke commissie sport en recreatie bleef niet ach- Men is verheugd, dat men de inen heeft doorgezet en dat men, e dank zij de medewerking van vrijwilligers, zo snel tot het be en en plaatsen van de ballon is oen komen. hal is van Zweedse constructie rerd geleverd door Polydroom Ne- ind in Zwolle. Men heeft er in buitenland al goede resultaten 'bereikt en verwacht, dat de ten- »rs<sters) in Hillegom ook tevre- zullen zijn. Het enkelwandige zeil y droom genaamd) is ondanks de slechts 0,7 milimeter zeer sterk, totale gewicht bedraagt twee ton iet geheel is bevestigd op een be en rand, die rond het banen- ïlex is gestort. De ballon wordt laar plaats gehouden door een .e 300 ankers. Door middel van windtunnel kan men het ge- te opblazen en de binnen de tapping bevindende lucht wordt armd door een luchtverhitter 175.000 kw. cal.p.v. -- or middel van een luchtsluis met deuren, die één voor één ge en gesloten moeten worden kan het overdekte tennispark met gravelbanen betreden. Wie mocht en, dat door de druk tijdens het «n ademhalingsmoeilijkheden en optreden, komt bedrogen uit. ruk is namelijk constant. Daar - hebben de spelers en speelsters 5t geen last van belemmeringen, r andere veroorzaakt door on matig ademen. t voordeel van zo'n polydroom- :apping is, dat het monteren en interen heus niet zo heel erg tijd kost. Hoogstens anderhalve leeft men voor dit karwei nodig, bij niet uit het oog mag worden ren, dat 560 bouten, geschroefd anken die het tentzeil op zijn s houden, moeten worden vast jgeschroefd. Het ziet er wel naar iat deze banen in de komende iden belangstelling zullen ge il bij de leden van H.T.C. Best grijpen is, dat zij in de rij zul- taan om een uurtje te kunnen ssen. Voor de (koene) initiatief- rs is het te hopen, dat er ge lde het winterseizoen geen baan uur onbezet blijft. Dat winter - ssen is tevens een goede pro- oda voor deze zo mooie en voor ichaam goede tak van sport, 't ons niet verwonderen als H.T.C. deze „overdekte" ledenwinst zal in. In Boskoop Boskoop Is men met het over- i zwembad aan de Zijde nog niet De ballon is wel besteld bij de The Swimming Pool Suppley Construction" in het Belgische in»- Deze ballon, die een afmeting van 60 bij 40 meter, hoopt men aart 1971 op haar plaats te heb- flS. waarna zwemminnend Boskoop hartelust gebruik kan maken M fraaie bad. In de eerste plaats is het de be doeling zwemles te gaan geven aan jong en oud in de toekomst zal zwemmen waarschijnlijk wel een ver plicht leervak worden en voorts zal deze „overdekte" moeten dienen als recreatie-mogelijkheid voor de burgerij en voor verenigingen. Geplastiviceerd Frevira (polyester garens) is gebruikt om deze uit vijf delen bestaande ballon te maken. Deze delen zullen onderling worden bevestigd door knoopsluitingen. Voor delen daarvan zijn, beweert men, dat het obstakel gemakkelijker boven het bad kan worden weggenomen als het zwemmen in open water mogelijk is en dat het transporteren naar de op slagplaats veel eenvoudiger gaat. De ballon blijft overeind door het in blazen van verwarmde lucht met een overdruk van ongeveer 1/300 atmos feer. Drie luchtverhitters en drie compressoren leveren deze lucht. Voor de veiligheid zal een nood- stroomagregaat worden aangebracht. Door een vernuftig systeem kan men de warmte in het bad regelen en ook bestaat de mogelijkheid de totale luchtlnhoud van de ballon per uur maximaal vijfmaal te verversen. Evenals in Hillegom bereikt men het bad door draaideuren en boven dien is er een luchtsluis. Het gevaar te is berekend op een windkracht van 130 km per uur. De bouw van de be tonnen fundering, waaraan deze bal lon komt te „hangen" en de andere werkzaamheden worden uitgevoerd door de N.V. Goudse Aannemings maatschappij Van Deest onder op pertoezicht van de dienst Gemeente werken. Men is reeds met de werk zaamheden begonnen: het befaamde toegangsbruggetje naar het bad moest verdwijnen en er moest een dam wor den aangebracht voor het transport van de materialen. Zwemmend Boskoop ziet reikhal zend uit naar de opening van dit overdekte en verwarmde bad, want Wij vragen uw aandachtHoe vaak in uw leven bent u dat geijkte zinnetje al niet tegen gekomen. Da gelijks wordt uw aandacht gevraagd voor een nieuw wasmiddel, een nieuw 60ort scheerapparaat, en u bent nu terecht geneigd om met een verveeld gebaar dit artikeltje over te slaan. Maar dit keer wordt serieus uw aandacht gevraagd voor uw naaste buur misschien, een geliefd familie lid, een collega, noem maar op. Als u nog eens de vakantiekiekjes bekijkt, uw verwarming iets harder opstookt omdat het zo koud en guur is, dan ligt er mischien vlak bij u een mens in nood wakker, zonder va kantieherinneringen en met ijskoude ledematen en spieren, omdat hij zo juist een afschuwelijke tocht heeft moeten maken in een overvolle trein, tram of bus. Een eigen aangepast vervoermiddel zou uitkomst kunnen bieden. Maar 't geldHoe komt men aan die be dragen die duizenden guldens belo pen, vooral als men door zijn han dicap minder verdient. Patiëntenlift, toiletstoel, wandelwagen zouden hem uit zijn isolement kunnen helpen. En wat te zeggen van jonge kinde ren in de groei, die steeds weer een nieuwe prothese nodig hebben. Die o zo graag een instrument zou den willen bespelen. Maar dat geld, waar moet dat toch vandaan komen. Gelukkig kan in vele gevallen het Prinses Beatrix Fonds de helpende hand bieden. Gehandicapten van alle gezindtten, lijdende aan polio, spasti- citeit, multiple sclerose enz. zullen bij dit fonds een willig oor vinden voor hun zo dringend nodige apparatuur, aangepaste vervoermiddelen, vakan tie en recreatie, daar waar de Alge mene Bijstandswet of de Wet Ar beidsongeschiktheid geen soelaas kunnen bieden. Ook voor weten schappelijk onderzoek zijn belangrij ke bedragen nodig. Maar het werk van het Fonds kan alleen met succes worden voortgezet als u meehelpt. Daarom vragen wij uw aandacht èn uw steun. Komen één dezer dagen de col lectanten aan uw deur, zend hen dan niet weg zonder wat in de bus te doen. Als u uw gift liever per giro of bank wilt voldoen, dan gaarne op girorekening nr. 9200 ten name- van Am-Ro Bank te Leiden, met vermel ding: bestemd voor Prinses Beatrix Fonds. Bestuur afdeling Leiden van het Prinses Beatrix Fond». Foto boven: De ballon over twee banen van het Oranje Nas sau Tennispark ,in Hillegom, waardoor men ook in de winter kan tennissen. als dat plan gerealiseerd is kan men het gehele jaar door zwemmen. Dit brengt wel enige consequenties mee: de toegangsprijzen en abonnemen ten gaan belangrijk de hoogte in. Maar voor rechtgeaarde zwemmers en zwemsters is dat geen bezwaar. Erg dankbaar is men, dat het Bos- koopse gemeentebestuur zo enthou siast de plannen heeft gesteund en daarvoor een behoorlijk bedrag (meer dan f 100.000,-) heeft willen voteren. Morgen ontvangt Leiden be zoek van The Ancient and Honor- able Artillery Company of Massa- chusetts, een niet-actieve mili taire organisatie op historische J grondslag, die vanmiddag op Schiphol aankwamen (zie foto). In 1638 opgericht ter bescher ming van de eerste kolonisten in Amerika, waaronder de Pil- grimfathers, nam de Company ook aktief deel aan de ontginning van het nieuwe land. Het bezoek aan Leiden wil de groep van 150 man vooral benut ten voor 'n nadere kennismaking met het 3 oktoberfeest. LEIDEN Aan de universiteit is de heer .J Claes te Antwerpen ge promoveerd tot doctor in de faculteit der sociale wetenschappen op proef schrift getiteld „De dingen en hun ruimte Metabletische studie van de perspectivische en van de niet-pers- pectivische ruimte)." Promotor was prof. dr. J. H. van den Berg; idem de heer D. Nauta geboren te Wou- brugge tot doctor in de wijsbegeerte op proefschrift getiteld „The mea ning of information". De promotoren waren prof. dr. mr. C. A. van Peur- sen en prof. dr. G. Zoutendijk: idem de heer G. M. J. Beijersbergen te Oegstgeest tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld „De fotohydrolyse van enige nitro- naftaleenderivaten." Promotor was prof. dr. E. Havinga. Foto onderReeds direct na de opening werd een druk gebruik gemaakt van de twee overdekte tennisbanen in Hillegom. (Foto's LD/Holvast) DEN HAAG/LEIDEN De Haag se politierechter had begrip voor het betoog van een 25-jarige koffiehuis houder uit Leiden die zijn best deed duidelijk te maken, dat bij wijze van misverstand hy zijn auto had be stuurd, terwijl hem dit was ontzegd. Dat was voor een termijn van een Jaar gebeurd, doch het misverstand zat in de tijd. Want verdachte be toogde in de mening te hebben ver keerd, dat de tijd waarin het rijbe wijs bij de veroordeling werd ont zegd, in mindering zou worden ge bracht vanaf het tijdstip dat het was ingenomen, hetgeen niet het geval bleek te zijn. Misverstand of niet. de officier constateerde, dat verdachte fout was geweest en dat hy op die manier ook onverzekerd met zyn auto had gereden. „Voor dat feit kunt u alsnog wor den vervolgd", kondigde de rechter aan. Gezien de omstandigheden, wilde de officier evenwel volstaan met f 200 boete opnieuw twee maanden intrekking van het rybewys en voor- waardeiyk een week gevangenisstraf. De rechter volstond met f 200 boete en voorwaardeiyk 'een week gevange nisstraf met proeftyd van 3 jaar. Burgerlijke Stand Leiderdorp Ondertrouwd: J. N. J. Borst. 26 Jr. Hazerswoude, en C. J. Sas- sen, 20 Jr. Geboren: Bart F. T., E. v. P. P. Schmltz en H. A. Ktlller; Franciscus J. M.. z. v. J. N. Th. Manshande en C. A. P. Buggenum. Getrouwd: A. Schalk, 26 Jr., en J. Wassenaar. 32 Jr., Lisae.; J. T. M. Gil berts, 24 Jr., en C. C. Verhoeven, 21 Jr., Hardlnxveld- Glessendam; R. Zwart, 23 Jr., en M. J. de Brufjn, 21 Jr. Leiden; J. van Spijker, 21 Jr., en J. M. Ouwerkerk, 18 Jr. te Lelden. ZOETER W OUDEGeboren: Alexan dra A., d. v. A. J. Paardekooper en R. van der Ven; Natascha M. M.. d. v. A. C. M. van Nlerop en J. L. M. Ooster- veer; Jeroen, z. v. A. J. Heuzen en O. H. Scheer; Johanna C. W., d. v. J. O. van Rijn en Q. J. M. Kleyweg; Rober- tus H. A., z. v. P. J. Slingerland en A. C. Slnteur; Remko E. J., z. v. P. C. J. Loos en A. H. Turk; Conrad H. J.. z. v. N. J. Loomans en A. M. Z. Belt; Ivonne H. M.. d. v. Th. A. Rotteveel en P. W. M. Waasdorp. Getrouwd: A. P. M. van der Poel en M. J. Omtzigt; B. P. L. van der Lans en J. A. M. Roessen; L. L. W. van Es en C. M. G Kuljf; A. J. J van Mazijk en J. A. de Wit; J. A. M. Ouwerkerk en C. M. van der Krogt; E. C. S. Schuur en J. C. M. P. M. Speel; A. Hueting en M. M. Vink. LEIDERDORP —Een truck zon der oplegger, die uit de richting van Amsterdam over Ryksweg 4 naar Rotterdam reed, raakte by Leider dorp, 100 meter voor de brug over de Oude Ryn in de berm. De wagen reed door tot de brug. ramde de leu ning en kwam tot 6 tils tand. De truck werd totaal vernield. De bestuurder een 19-jarige Rotterdammer is met lichte verwondingen naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Later kon hy per taxi naar zyn woning worden vervoerd. De heer L. J. M. Sommeling uit Oegstgeest slaagde aan de rijksuni versiteit in Groningen voor het kan didaatsexamen sociologie. ROME (GPD) Het kabinet Co lombo is vandaag geconfronteerd met de eerste moeiiykheden. De communistische vakbonden KCGIL laat de werknemers by de spoorwe gen en stedeiyk vervoer twee uur staken. De staking waarvan de an dere bonden zich distancieerden markeert misschien een keerpunt in de discussie die het nieuwe coalitie kabinet al sinds het eind van de va kanties met de bonden voert. De discussie concentreert zich voornameiyk rond de hervormings plannen van de regering die overi gens zowat alle problemen raken die het land tot onrust hebben geleid. Dit kabinet is daarby niet de eer ste regering die een oplossing voor al deze problemen in het uitzicht heeft gesteld zonder in feite ook maar iets ter verbetering te hebben kunnen doen. Commentatoren voor spellen overigens het kabinet-Colom- bo een vrij lang en stabiel bestaan. Dit komt voornameiyk door de gro te bekwaamheden van premier Co lombo die een 6tevige greep op de materie schynt te hebben gekregen en zich kenneiyk ook de eeuwig ru ziemakende partyleden binnen dé christen-democraten van het hjf weet te houden. Als reden voor de staking geeft de communistische vakbond op dat in de gesprekken met de regering naar haar mening niet voldoende waarborgen zyn opgegeven voor een vergaande verbetering in de socia le woningbouw en de sociale verze keringen. Dit zyn twee problemen die tot de grootste van het land be horen. LEIDEN Bbjkens een kennisge ving bevestigd aan de opzichtersk^et op het terrein van de vuilstortplaats aan de Roomburgerweg, is het col lege van burgemeester en wethouders voornemens by het provinciaal be stuur van Zuid-Holland een nieuwe vergunning ingevolge de hinderwet tot het storten van vuil op voornoem de stortplaats aan te vragen. In veri>and hiermede, zouden inge zetenen - mondeling of schrifteiyk - bezwaren tegen de voorgenomen aanvraag kunnen indienen, terwijl op 7 oktober as. om half drie een open bare zitting voor bezwaarden wordt gehouden in het stadhuis. Naar aanleiding hiervan heeft bet PvdA-raadslid Van Aken deze vra gen gesteld aan B. en W.: Is destijds by de grondtransactie een beding gemaakt t.a.v. bestem ming en uiterlyk aanzien van dit terrein? Waren demping van de putten en terreinophoging destyds gestelde voorwaarden? Wat houdt de thans van kracht zynde hinderwet-vergunning in? Wil het college een opgave ver strekken van soort, aard en om vang van de door burgers geleden schade, waarvoor de gemeente is aangesproken? Welke bedragen zyn er respectievelijk mee ge moeid geweest? Waarom is een nieuwe vergunning nodig? Waar en op welke wyze heeft het college zyn voornemen een nieu we vergunning ingevolge de hin derwet aan te vragen, aan de bui gerij ter kennis gebracht? Is het inderdaad de bedoeling om het vuil tot 8 meter hoog op t« stapelen? Hoe lang kan, mag en moet er thans nog vuil ter plaatse gestort worden? Wanneer zal de recreatieve be stemming van het gebied tussen de rijksweg 4a, de spoorUjn Lei den/Utrecht en de Roomburger weg geëffectueerd gaan worden? Is het college bereid om de ter mijn tot het indienen van bezwa ren te verleggen tot 10 dagen na het publiceren van rijn antwoord op deze vragen? Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Marco Alexander, z. v. R. Rehorst en J. Keevel; Hrorje Ruth Elisabeth, d. v. F. Ireeuw en C. Koolj; Roderlk Oustaat, z v. J. M. W. ter Linde en R. T. Z. E. van Ditzhuilzen; Paulu* Jacobus, z. v. P. j. Te Water en A. C. Engel; Mare Chrlstlaan Leonardus. z 7w«R A- M- OaJlert en A. M. F. Mat- thysen; Saskla Elisabeth, d. v. A. J. R. de Mos en A. E. Verbiest; Wilhelmus Frederlkus. z. v. W. L. Sassen en W. H Holswilder; Patrclla. d. v. J Dis- telvelt en J. O. Leuering; Nanette Gertrud d v F J. H. Leenen en E. H. M. Vermeulen. Claire Jeanne, dr. van K R. Wen- neker en W M Boetekees; Laura Daphne, dr. van S. Holswilder en M. C Schild; Jacobus Johannes Hendrl- kUB. zn. van H. P. W. Bank en C M. den Hollander; El mar Heribert An thony. zn. van J. H. B. Hemler en G. A Hlnckere; Romeo Richard, zn. van D Talakua en J. NanlohlJ; Geertrulda, dr. van J. Fllippo en G. de Vries. ONDERTROUWD W P. H. van Dyk en C. Hartevelt; A. C. Rosemeler en E. G. van Vliet; H G. M. Laagland en T. A. M. Ritse laar: W. S. Lips en M. Marchand; P. Ginjaar en P. I. Slkorskt; A. P. van Blezen en H. Ciere; A. Uljé en C. van der Lubbe; W. Floor en C. Verver; W. F Brouwer en G. A. Borreman; R. 3. B. Boekohoudt en M. M. van Veen; J. A. T. M. van der Holst en N. M. Kar stens; A. B. Vasen en E. A. M. van der Meer; O. C. Annokkeé en G. 8. Hulsman; F B Kruis en M. J. Olst- hoorn; T. W. M. van Schalk en G. J. de Vries; J. van Berkel en N. Brakels; J F van der MelJ en G. B. Coes; H. r Metaal en M. J W. Platteel; A. O. Spek en J. Coert. GETROUWD R. B. F. van der Sloot en J. Bey; A G. Holland en J. Sloos; M. H. Bou- man en J. M. Koet; F. P. J. Moolje- klnd en B. T. van Veggel. OVERLEDEN J. A. van Wyk. 71 J., echtgen. van P. J. Wassenaar; C. Hoogkamer. 59 J., echtgen. van P. C. van der Putten; J. C. van der Poel, 61 1., man; T. J. G. Locher. 70 J.. man; J. P. Hazenoot, 64 J., man; J. Verhagen, 73 J.. man; C. A Burggraaf, 74 j.. man; J. Meyers. 74 J., weduwe van W. F. Braam; C. Hartog (60 J., man; J. B. de Boer, 74 J., man. St. Bernard us uit Hazerswoude komt zondagmiddag c mhaif drie op eigen ten-en tegen Randstad Sport in de volgende samenstelling binnen de lynen: Gerard Zandvliet, Ted de Boer. Jan de Boer, Leo van' Wetten. Aad Hogervorst, Wim Kapteir en Bart de Roo; Jacques Wortman, Pim van Wetten. Gysbert Spieren burg en Theo van Goozen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11