e Danaiden blijft winnen :ERSTEL PERNIX derlaag J gstgeest erdiend Winst en verlies bridgers IC deed in slotfase achterstand n drie punten bijna geheel teniet Arbiter was de tel kwijt bij HVL-DWS Roodenburg dwingt ADO gelijkspel af ZEGE VAN 15-9 OF 16-8? LDV verloor van Twente's Eerste Jeugd Bona Stars op derde plaats Na-Braassem LSRG winnaar Regionale jeugd RCL brak verweer van KIC (2-0) Papegaai uit zee gered IJVS (zaterdag) valt sterk terug 1,1 40 28 SEPTEMBER 19T0 EBHWCH DAöBLAD PAGINA 11 >HEN De Danaïden is nog steeds gen. Ook ZKC werd naar een neder- speeld (6-7), al stak de Danaïden niet beste vorm. Daardoor kon ZKC in het kwartier een achterstand van drie nog bijna geheel teniet doen. In de i minuut gaf Wim Brugman de Leidse oor de eerste maal de leiding; twee i later was de stand echter alweer in :ht door een treffer van Henny Ul- n die periode was De Danaïden ster- tgeen tot uitdrukking kwam in twee van Gerard Nap en één van Sander en die een strafworp feilloos benutte ;KC herstelde zich snel. Na 2-4, treffer Chris Wijsman kon Trudy Kok nog wel voor 2-5 zorgen, maar bij het ingaan van de rust had ZKC de achterstand bijna geheel wegge werkt, door treffers van Wim Kent. (straf worp) en Cees de Pieteman. Ook na de pauze had De Danaïden aanvankelijk de beste kan sen. Na twaalf minuten tilde aanvoerder Ge rard Nap de score naar 4-6, waarna ZKC drie srafworpen acher elkaar miste. Casper van Nierop zorgde vervolgens voor 4-7. waarna duidelijk bleek dat De Danaïden niet erg op dreef was. want via twee benutte strafwor- pen (van Chris Wijsman en Wim Kent kwam ZKC terug tot 6-7. De Danaïden bleef in de moeilijke slotfase waarin Pasman een strafworp miste kundig overeind. de strafworp bemutte viel het doek voor de Leidse ploeg «7-6» In dezelfde klasse veroverde het Oegstgeestse Fiks het eerste wiinst- I punt. door een nuttige 6-6 tegen herstelde ztch keurig van de vorige week tegen Regenboog Kwiek overigens kende de wedstrijd nederlaag door Rapiditas met 10-8 te kloppen. In de op tal van jnCjdenten. Arbiter Krupe peil staande wedstrijd, beschikte Pernix duidelijk over het reeds voor de aanvang ge- chot. Fred Breedveld opende de score, waarna de gasten de noodzaakt de korven af te keuren. namen (1-2). Die stand bleef niet lang gehandhaafd. Piks nam dlrect het imtiatief: dat tie door Bram Westbroek werd alge- ijverde hechte een doelpunt op (vap rond (5-0.. Doelpunten van Tiny Kws van de Meyi Bil de rust stond de Vink en Connv Carrée bepaalden °P *1™* a"2\ .K„m,ek llep de eindstand tenslotte op 7-0. de PauM «rat uit tot 2-1, voor- dat Fiks goed op dreef kwam. Doel- Guido Bakema bijzonder deze middag) uit een door gelijkmaker tot stand had kwam Pernix binnen korte twee afstands treffers van kker op 42 Fred Breed- kte er 5—2 van en na een tegentreffer. lieD Pernix er wen door twee afstands- ran Bakema 73De rust met 74. Die gedacht had. ridse nloeg na de rust niet moeililkheden zouden komen snel bedrogen uit.. Drie en brachten Rapiditas zelfs voet Guido Bakema zorg- jjraluchtinfr met twee fef- Toen Raniditas er 9— Icte, onstrmd een snannende waarin Pernix het hoofd Een uit-eekiende door- an Jacob Bakker stelde de zege tenslotte vlak voor 10—8». iwartier kwam zaterdag on rein tegen het Haagse VES ert.les voor de dag. Ook de eelden niet groots Drie mi er het laatste fluitsignaal BS via een strafworp de 1-2). Het was al snel dat doelpunten deze middag zouden zijn. Zuiderkwar- Toep v. Dam en Gijs Kloos illers voor de in militaire rkerende Frits v. 't Riet en Groot, kon aanvallend maken. Pas na een half viel de eerste treffer toen Dam raakschoot. Dat zou rt enige wapenfeit voor de (B.id of- .20. rartier na de rust kwam er in het spelbeeld. VES gelukkige wijze op 11. inuten voor tijd viel de toen de bezoekers koel- een strafworp benutten, een fortuinlijke zege Geen moeite Oriëntis had zaterdagmid- Protest PU11**11 val1 Jaclc v Berkum. Ruud en Fred de Gruil gaven Fiks een KNS kwam gisteren tegen Swift in 4-3 voorsprong. Via 4-4 werd het 6-4 Amsterdam heel wat beter voor de door Ton Jansen en Nico den Hol- dag, dan in de voorgaande wedstrijd lander, waarna Kwiek-aanvoerder Weerheym 't veld werd uitgestuurd. Ondanks de nummerieke meerder heid (ook een speelster van Kwiek verliet met- een blessure het veld) slaagde Fiks er niet. in de voor sprong vast. te houden. Het werd tenslotte 6-6. Bij de derdeklassers kon Madjoe het spel ui) de openingswedstrijden niet waarmaken en verloor kansloos bij Eureka (12-4). (Doelpunten van Maarten v. d. Plas <2x). Bart v. Zandwijk, en Gerrit Ravensbergen Noorderkwartier kwam eveneens nie* tot winst. Het sterke Dubbel Zes toonde zich met 7-3 de ploeg, die over de beste schutters beschikte. Pas bij 0-3 kon Noordervliet tegen scoren. Na de hervatting werd het eerst 1-5 en via Hans IJzerman'ze'fs 2-7. Bas Noordervliet bepaalde de einduitslag tenslotte op 3-7 De Lei- denaars misten vier strafworpen. In 3D bleef T.O.P. ongeslagen op kop door een verrassend grote zege op Velooitas. De Sassenheimers be- schikten in deze streekderbv dui- delijk over een betere conditie. Dat gaf tenslotte de doorslag. Via 1-1. liep T.O.P. uit naar 5-1. die voor sprong kwam na de hervatting niet meer in gevaar. Via 6-2 en 8-2 werd het geval was. Niettemin werd we derom een nederlaag geleden. Onder protest van KNS. dat een doelpunt van Wim Brakel bij de stand 66 door de arbiter in tweede instantie afgekeurd zag. terwijl KNS daarna zelf een vrije worp kreeg toegewe zen! Swift scoorde nog éénmaal en won zodoende zij het wat geflat teerd (76). Wim Brakel opende de score in de goede en aantrekke lijke wedstrijd, waarna de thuisclub het heft in handen nam (31). Mary Zirkzee scoorde tegen, echter direct gevolgd door een treffer van Swift '42>. Dat herhaalde zich. toen Wim Brakel voor 43 had ge zorgd. Rust: 53. Na de pauze liep Swift uit tot 63, voor dat KNS aan de opmars begon. Een strafworp van Hans Kluts, een wijkbal van inval ler Bram Zirkzee «Ten Brakel was uitgevallen) en een dito doelpunt van Henny Slegtenhorst brachten de balans weer in evenwicht (66). Swift won tenslotte gelukkig. Sterker De Algemene kwam tegen het nog ongeslagen Fortuna goed voor de dag. De Delftenaars «beslist ster- LEIDEN „Jongens, laten we nu direct spelen: laat de bal snel gaan en» probeer niet al dribbelend te passeren. .Dat zei HVL-aanvoerder Jan Schuuring gisteren tijdens de veldhandbal- wedstrijd tegen DWS op Room burg tegen zijn spelers, toen bleek dat het niet ging. De gas ten speelden met een open ver dediging en de verdedigers zwermden ver uit. Dat had tot gevolg dat HVL de bal in negen van de tien keer al op het mid denveld kwijtraakte, en er van het normale, sterk individualis tische spel niet veel terecht kwam. Wel slaagden de Leide- naars er in een vrij snel opge lopen achterstand weg te wer ken. maar DWS speelde zo goed. dat het er naar uit ging zien dat de HVL met een nederlaag genoegen zouden moeten nemen. Tot Schuuring sprak, en de ogen van zijn spelers opende. Dat hielp: vanuit de achterhoede werden flitsende aanvallen op gezet. waarin vooral routiniers Frank Bonte en Kees Lucas de DWS-defensie veelvuldig uiteen rafelden. Zo werd het 4-3, en dat gaf de doorslag. De Leidenaars zagen dat ver liezen van DWS echt niet nodig was. En HVL ging door. Dat le verde een 6-3 ruststand op. Boosdoener Ook na de rust bleven de Lei denaars onder een felle zon goed doorgaan. De 6-3 voorsprong werd uitgebouwd tot 8-3 en tot 10-5. De toeschouwers genoten vooral van het door HVL ver toonde spel, DWS was daarover niet zo te spreken. De scheids rechter werd de grootste boos doener HVL ging rustig door en behaalde tenslotte een verdiende 15-9 overwinning. Dat stond ten minste op het formulier De meeste mensen hadden echter een ander verdeling gesteld 16-8 Maar HVL vond het niet nodig om daar nog over in de bat te treden met de arbiter Kees Lucas werd gisteren „schutterskoning" met acht do .schutterskoning' met acht doel punten, de andere doelpunten kwamen op naam van: George Tiessema «2). Hans Kagie. Ruud van Zyp, Ton Overdijk. Frank Bonte en Roy van Gurp. Uit slagen in de landelijke tweede klasse F: WestlandiaHellas 2 10-9: SnelwiekDynamo 6-5, QuintusDe Schutters 14-7: HVL—DWS 15-9 Lew Lake toernooi AMSTERDAM De Jongens Ju nioren van Bona Stars hebben dit -- weekeinde het jaarlijkse Lew Lake ker dan vorig seizoen) Jiadden ge- de eindstand tenslotte 8-3. Voor TOP toernooi in Amsterdam met een goe- scoorden: Jaap van Vliet (3x)Wilma I de derde plaats afgesloten. Nadat zij Kuhn (2x): Dik Imanse. Rob Meyer zich vorige week zeer duidelijk van en Sybrand Kamer. Voor Velocitas: een plaats in de finalepoule verze- Jaap Rebel. Jenny Verschmidt en Jan kerd hadden, moesten zij vier wed- Bruins (strafworp). strijden binnen drie dagen spelen. Fluks Noordwijk overklaste het wat ten slotte teveel werd voor de zwakke O.D.O. uiib Maassluis met Jeugdige Stars, die het meer van hun 9-2, na een 7-1 ruststand. Doelpun- i reeds goed ontwikkelde techniek en ten van Dirk Meyer (3x); Albert en snelheid dan van fysieke kracht moe- Hans Passchier .Jan v. Droneelen ten hebben. Vandaar dat zij zondag regeld een voorsprong, die pas en kele minuten voor het .einde door de Leidse ploeg teniet gedaan kon wor den toen de Delftse verdediging met drie tegen vier moest optornen. Er was namelijk geen vervangster voor een geblesseerde speelsterBin nen zestien minuten had Fortuna een 2-0-voorsprong. maar De Alge mene kwam terug. Er ontstonden een Daantal kansen, waarvan Leen Sleg- eigen"- terrein geen enkele tenhorst er één van afstand in een stadgenote Ons Eiland, i doelpunt omzette. Fortuna liep uit heel pover voor de dag tot 3-1 en de rust ging in met de et werd tenslotte 7—0. Een stand 2-3 na een doelpunt van Ruud het verschil in klasse dui- van Vliet, waarbij de bal op miracu- ntoonde. Ons Eiland kon I leuze wijze in de korf caramboleerde ld nauwelijks gevaarlijk wor Oriëntis daarentegen leen de eerste 45 minuten aar het schot. Vooral Ruud tag vele van zijn schoten ist af op de korf vliegen. verdediging van Ons ïleld echter moedig stand, het voor de Vicus Oriën- 1 moeilijk was om doorbra- jrceren. Bij een treffer van Ruud Niesing) bleef het Na de hervatting, toen üesing uit een doorbraak voor 2—0 had gezorgd, was met Ons Eiland gebeurd, iorte tijd was het 40 door ifstandsschoten van Daan (aarna een goede combina- BKERK Hoewel Oegst- lurende de gehele wedstrijd iverwicht heeft gehad, heeft iitmoeting tegen Koudekerk met 40 verloren. Ten dele op het conto van de ver worden geschoven, maar andere kant zag de aanval de hechte Koudekerkse ng te verschalken. In de jut zorgde K. Boelee uit een 'l'. p via de vuisten van doel- fw voor 1—0. In de 35ste mi- het wederom Boelee die de rkse voorsprong tot 20 op- fa de rust legde Koudekerk it op de verdediging en kwa- geelhemden er niet meer de 65ste minuut werd het na ie solo van Deemoed 3-0 en Uiten later uit (uit een toe strafschop) bepaalde J. de eindstand op 40. Een nederlaag voor de Vo6cuyl- Ook ria de hervatting bleef het een snelle en aantrekkelijke wedstrijd, waarin de balans reeds na vier mi nuten door Ruud van Vliet in even wicht werd gebracht 33. Fortuna benutte echter een strafworp en liep zelfs uit tot 3—5. Wim van Vliet zorgde voor 54. Na het uitvallen van een Fortunaspeelster. moest het een kleine moeite zijn om de gelijk maker tot stand te brengen. Maar dat lukte pas enkele minuten voor tijd aan Andries Molenaar 5—5. Niet kansloos Fluks kwam tegen Ready in Den Haag. dat nog steeds ongeslagen is. aanzienlijk beter voor de dag. dan in de eerste twee wedstrijden. Ready stak niet in al te beste vorm. waar door Fluks beslist niet kansloos was. Een gelijkspel had niet onverdiend geweest. Toen het er echter op aan kwam, faalde het Leidse middenvak 1 waardoor Ready met 32 kon win- I nen. Ready had het eerst succes. Co de Haas bracht de stand op 1—1. Na de rust gaven de ploegen elkaar bij zonder weinig toe. Toch zou de thuis club uitlopen naar 31. Toen Jan Heinrichs voor 3—2 zorgde, zat er voor Fluks zelfs nog een gelijkspel in. maar het zwakke spel van het laatste Leidse middenvak was er de oorzaak van, dat de Leidse aanval veel minder in actie kwam. Ready kwam nog goed weg. toen Piet de Haas vlak voor tijd zijn schot uit de korf zag draaien. Het bleef 32. Strafworp Crescendo verloor van O.D.O. in de allerlaatste minuut dat een straf worp mocht nemen en die dankbaar benutte «7-6). Vooral in de tweede helft heeft Crescendo het de thuis club bijzonder moeilijk gemaakt. Een 4-1 achterstand werd toen in een 5-4 voorsprong omgebogen Lovis Kok opende de score, waarna OD.O regelmatig scorend uitliep naar een 3-1 voorsprong b\j de rust. Na rust werd het 4-1 maar doelpunten van Leny Kok. Louis Kok. Llesbeth Beu- gelsdijk en Piet l'Amie veranderden de stand binnen 20 min. in 4-5. Via 5-5 kwam Crescendo door Leny Kok toch weer aan de leiding en scoorde O.D.O. de gelykmaker toen OD.O. DEN HAAG (GPD> —Het topduel in de tweede ronde van de ere klasse van de Koninklijke Neder landse Dambond was de strijd tus sen de moeizaam gestarte landskam pioen V. A. D.. Amsterdam, en de fu rieus „vertrokken" Betuwse club Huissen. V.A.D. had de waarschuwing uit de eerste ronde begrepen. De Am sterdammers speelden een uitsteken de wedstrijd en lieten zich niet de primeren door een aanvakelijk opge lopen 4-0 achterstand Deze werd spoedig geneutraliseerd en toen de stand eenmaal 5-5 was, bleek de winst slechts een kwestie van tech niek. Aan het topbord deelden Piet van Heerde en Rudi Palmer (vroe ger van V.A.Dj de winstpunten. Het Haagse R.D.G. toonde een op vallend herstel Het bezoekende IJ- Aanval van Pernix op de korf muiden was volmaakt kansloos en van Rapiditas. Daan Vreeken springt naar de bal. Agues de goede voorbeeld door aan het top- Rooy-Boter (5) af. wacht gespannen '2xi. Maddy Faber en Simon v. d Haak. De wedst-ryd vati Warmond werd ter elfde ure van het pro gramma afgevoerd. ROTTERDAM In het weekein de nam het Leidsche Studenten Rug by Gezelschap deel aan het nationa le gedeelte van het C 70 Rugby- toernooi in Rotterdam. Leiden was ingedeeld bij Wageningen. het Ko ninklijk Instltuur voor de marine en Ascrum. In de andere poule er werd m twee groepen gespeeld kwamen Delft, Thor. Utrecht en Rotterdam uit. Met Wageningen had LSRG weinig moeite (34-0), de Adelborsten uit Den Helder werden met 18-0 verslagen en Ascrum verloor eveneens met die cijfers. De finale tegen de winnaar van de andere groep ging wegens tijdge brek niet door, zodat het puntento taal de beslissing moest brengen. Dat viel ruimschoots in het voordeel van het LSRG uit met 70 punten voor en 0 tegen. Tweede werd Delft win naar van de andere poule. Het internationale gedeelte van het toernooi, met voor wedstrijden op donderdag en halve en hele finales op zaterdag, was interessanter. Na de competitie werden de halve fina les gespeeld tussen het Nederlands Studententeam en St. Andrews Uni versity uit Schotland: Paris Univer- 6ité Club tegen een combinatie van New Castle en Durham Universities en Engeland. Uitgeschakeld waren de teams uit Belgie en Spanje. Tegen de verwachting in verloor het Stu dententeam van de Schotten «18-5». Da Fransen werden door de Engel se verslagen met 8-0. In de finale won Newcastle met 24-0 van het team van St. Andrews University in een wedstrijd van zeer hoog gehalte. de kracht tekort kwamen om eerste of tweede te worden, maar de der de plaats was toch 'n goede beloning voor de af en toe zeer fraaie staal tjes basketball, die zy ten toon spreidden. Vrijdagavond hadden de Jonge Leidenaren weinig moeite met J. R. C. Boxtel. Het werd een zeer regelmatige overwinning 57-36. waarby coach Cees den Hollander gerust al zijn spelers in kon zetten. Zaterdagavond verloren de Stars van BOB (50-52). Ook de slotwedstrijd tegen Jum pers konden de Stars niet in winst omzetten. Trainer coach Den Hol lander gebruikte dit duel om alle wis selspelers in te zetten: Uitslag: 74-27 voor de Jumpers. Toernooiwinnaar werd Jumpers, dat nota bene een gevoelig verlies leed tegen J R. C. Boxtel, DED werd tweede. Scores Aad van de Nieuwendyk 25-18-17-11, Leen van Paridon 12- 13-13-7. Frank van der Ingh 1-9- 5-5, Han Vermeulen 7-8-0-0. Peter Kop 22-4-2. Jan Nijssen 6-2-0-1, Wil van Rijn 4-0-0-1, Tirke Karim 0-0-2-0, Flip Rosdorff en Rein Pau- lides 0. OUDE WETERING (ANP) zuidoosten wind had dit weekeinde de 485 schepen die. verdeeld over 19 klassen, aan de traditionele "Na- Braassem" deelnamen, wel iets meer vaart kunnen geven. Toch is ook dit Jaar de wedstrijd uitstekend geslaagd. Opvallend goed zeilde de tweeling Vollebregt, die duidelijk ze gevierden in de nieuwe 470-klasse. Zij wonnen zowel zaterdag als zondag. bord Cees Pippel te verslaan. Met V.A.D. bleven Huizum, Leeu warden en Twente's eerste uit Hen gelo ook ongeslagen. De Friese club had weinig moeite met het bezoe kende L.D.V. De Leidenaars blij ken Cees Varkevisser sterk te mis sen hoewel de score tot 128 beperkt bleef. Twente's Eerste liet i Excelsior met een 13-7 nederlaag naar Den Bosch terugkeren 'Stand in de ereklasse: 1/2/3 Hui zum, Twente's Eerste en V.A.D. 4 punten, 4 5 Huissen en R.D.G. 2, 6 7 8. Excelsior, L.D.V. en IJmuiden 0. Automobilisme coureurs Gentis en Poizat, deelne mers aan de autorallye Tour de OoiT'twee ovVrwümiiigen"boekten de P""?' raterdagavond met hun Duitser Boëmer bij de Sharpies. De Wielrennen Voor een dui zendtal toeschouwers heeft West- Duitsland zaterdag in Bamberg (Beieren) een stayerswedstrijd voor amateurwielrenners met 23—19 ge wonnen. Ruiter in de Randmeerklasse. Heine- ken bij de Flying Juniors, Kraan in de Valkenklasse, Lefevre bij de Ok- jollen, Van Tongeren bij de Olym- pia-jollen en Barg in de Schakelklas se. De winnaars van de belangrijkste overige klassen zyn: Fin jollen :Reyn- ders met een eerste en vierde plaats, 16-m2 klasse Kempenees met 3/1. VrijheidsklasseAerst met 1 5, Hor- netklasse Van Dehn met 1/6, Re genboogklasse Van der Hulst met 5/1. Pampusklasse La Bouchere met 1 2, Soloklasse Peter Volle bregt met 1 6, Sternklasse Zwart met 3/1, Vaurienklasse Huizenaar met 1/3. Porsche tijdens een tydrit in de buurt van Aix-les-Bains van de weg geraakt en tegen een groepje pijn bomen tot stilstand gekomen. De auto ging volledig in vlammen op, maar de beide mannen liepen geen brandwonden op. Wel een zware her senschudding. Ze werden overge bracht naar een hospitaal in Greno ble. De jonge Nijmegenaar Jos Her mens (U.N.C.i heeft zaterdag tij dens internationale atletiekwedstrij den in het Westduitse Bonn een voortreffelijke vyf kilometer gelo pen. Hy finishte als derde in de tyd van 14.02, de snelste tyd van dit seizoen en slechts vier seconden bo ven het nationale record van de Limburger No Opdenoordt. LEIDEN ANP> Het Nederland se bridgeteam heeft dit weekeinde de tweedaagse 1 andenwedstrijd tegen het Engelse team verloren met 20— 40. In de Holliday Inn in Leiden won de damesploeg echter met 43—17 van de Engelse dames. Voor zowel het Nederlandse als het Engelse team was de wedstrijd van dit weekeinde bedoeld als voor bereiding op het Europese kampioen schap, dat de volgende maand in Portugal wordt gehouden. De Neder landse herenploeg, die na de eerste dag een achterstand had van 636 speelde niet in zijn sterkste samen stelling. aangezien Slavenburg niet uit Marokko was overgekomen Voor Nederland speelden KokkesVan Heugden en C. Kaiser—Sint. Kreyns is een halve wedstrijd ingevallen voor de grieperige Van Heuflden. Ook En geland miste een van zijn topspelers, namelyk Reese, die wegens ziekte de kaarten niet ter hand kon nemen. Voor Engeland speelden Cansino Flint en GordonRose. Het Nederlandse damesteam, be staande uit de dames Akkerman— Mirrer en Van HeusdenDe Kater (zaterdag speelde mevrouw Gerards voor mevrouw Akkerman), lag zater dag al in gewonnen positie «34—6» tegen de Engelse speelsters Marcus Shannahan en FlemingFlint. LEIDERDORP R.C.L. blijft het in de 4de klasse A uitstekend doen. Opnieuw werd de volle winst binnen gehaald en door dit resultaat gaat de Racing met 10 uit 5 resoluut aan de kop In de eerste helft zag het er tegen KIC niet naar uit dat volle winst in Leiderdorp zou blijven. Niet dat R.C.L» slecht speelde, verre van dat, maar de Velsenaren verdedig den zich krampachtig met als laat ste man d e voortreffelijk spelende doelman Kok. Na de rust hield Kok de Racing aanvankelijk nog van de overwinning af Maar het werd toch wel duidelijk dat door het aanhou dende bombardement een treffer moest komen. Zes minuten voor het einde was het dan zo ver. Uit pure armoede veroorzaakte aanvoerder De Reifs in het strafschopgebied hands. De toegekende strafschop werd door Th. de Wit feilloos tegen de touwen geknald Nu was het ge daan met de tegenstand van KIC. In de allerlaatste minuut maakte B. Ederveen er nog 20 van De wedstrijd had van scheidsrech ter H.Homberg nogal veel gevergd. Toen men in zyn kleedkamer kwam lag hy bewusteloos op de grond Het gelukte weldra de man weer bij zyn positieven te brengen. Automobilisme Bij een nachtelijke klassementsproef van de Rallye van Beieren in de omgeving van Regensburg zyn zaterdag twee eelnemers verongelukt. In een flau we booht naar links op een afgezet traject raakte de auto van de 28-ja rige Duitser Volkart Triibsbach van de weg. Hij botste met zyn wagen te gen een telefoonpaal. Zowel de rij der als zijn co-equipier Johann Wine berger overleed kort na het onge luk. ZANDVOORT «ANP' De Zandvoortse reddingbriga de heeft zondag een opmerkelij ke redding verricht. Twee leden van de brigade, die met een vlet patrouilleerden, zagen plotseling een papegaai vliegen, die kort daarna ongeveer 30 meter uit de kust op het water een steunpunt dacht te vinden. De kletsnatte vogel werd opgevist en, terwijl hij wat minder oir- bare uitdrukkingen bezigde, naar de kant gebracht. De dierenbe scherming heeft zioh over de vluohteling ontfermd. LEIDEN en ROTTERDAM De regionale Roodenburg-jeugd heeft opnieuw een kranige prestatie ver richt door ADO een gelijkspel (22) af te dwingen. En toch gingen de blauwzwarten ook zaterdagmiddag op „Noord" weer volkomen ten on rechte zeer geïmponeerd uit de startblokken. ADO speelde hierdoor een betere eerste helft dan de Noord- bewoners, die met een 01 achter stand (doelpunt van Kees Storm) echter geenszins kansloos aan de tweede helft konden beginnen Dat bleek inderdaad, toen een sterker Roodenburg na 20 minuten de ge lijkmaker via Bram Ruys produceer de, maar na de aftrap sloeg Hugo Lochtenberg voor de Hagenaars on- iniddelijk terug: 12. Ondanks de vele spelondermynende handelingen (het was onder zwakke leiding een vry harde wedstrijd) hierna van de ADO-spelers. kwamen v. Kooperen ca. drie minuten voor tyd toch weer langszij in de score. Na een goed op gezette Roodenburg-aanval doelpunt- LEIDEN UVS begint na zijn T sterke start wat terug te vallen Te- stand. De Leidenaars kregen name- gen het ntet buster sterke Ornas te Ruys voor de tweede keer uit een haast „onmogelijke" hoek. Ook na de vierde wedstrijd is de UVS-jeugd nog puntloos gebleven Zaterdag werd op „Vreeburg" een 3—1 nederlaag geleden tegen Sparta. Maar het blauwwitte verlies kwam op enigszins schlemielige wijze tot lyk twee strafschoppen tegen. Zowel uit de eerste (na een kwartier spe len) als uit de tweede penalty liet De Spartaan Hoogeveen doelman Eradus kansloos. Bij deze laatste 20 minuten na de rust gegeven straf schop verdween ook UVS-verdediger Visser van het veld wegens natrap pen. Vlak voor de rust had Jilles Hendrikse uit een vrye schop nog wel voor 1—1 gezorgd, maar met de 2—1 achterstand en met 10 man spe lend waren de blauwwitten kansloos geworden. Vlak voor tijd zorgde De Neef voor 31. Het was overigens een onplezierig üuel. waarin de Spar tanen opvallend veel lichaamsgewicht in de strijd wierpen. moest ook nu weer met een neder laag genoegen worden genomen. Voor rust kregen de technisch vaardiger UVS'ers wel enkele kan sen. maar deze werden niet benut. Na de rust opereerde UVS opnieuw te statisch om tegen het zwoegende Ornas succes te hebben. In de 75ste minuut mocht Ornas op de rand van het strafschopgebied een vrije trap nemen. Na enig geharrewar kreeg De Gelder de bal voor de voeten en met een fraaie lob werd de te ver voor zijn doel staande Brand gesla gen. (01). Hierna trok Ornas zich terug in de verdediging. Voor UVS was er geen doorkomen aan.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11