arnering voor de midi's ■mt. Kritiek op beleid van Huisvesting u vindt het bij Geen verzoening tussen Möller en de CDU-CSU Tweede ENO in foordwijkerhout i J DAG 25 SEPTEMBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA Zuiver scheerwol co»t»ta. Let bij deze exclusieve japon vooral op de nieuwe Chanel-lengte. In aubergine/ecru, bruin/ecru en zwart/ecru. 38-42 139.50 1. Een Nederlandse diamantset van vlak voor de Franse Revo lutie. Unieke juwelen met een totale waarde van 42.000,-. 2. Een set voor fijnproefsters waarin maar liefst 500 karaat robijnen en safieren werden ver werkt. De prijs: 17.000,-- I «OORDWIJKERHOUT De !de "Expositie Noordwijkerhout- f Ondernemers" in de Tennishal il dinsdagmiddag om vier uur offi- fcel worden geopend. J Tijdens deze "Leidato" in het klein 1 ook demonstraties worden ge- Bovendien zal de in belang- toenemende hobby model- .uigbouw op de E.N.O. niet ont- i en kan de bezoeker zich la- voorlichten op gebieden zoals iken. gelaats verzorging, bloem- p bikken, dierenbehandeling en mu- Het evenement zal muzikaal rden opgeluisterd door Herman Üt uit Hillegom, I (Van onze moderedactrice) DEN HAAG (GPD) Met de som bere. wat saaie midimode in het vooruitzicht komt het de komende winter onherroepelijk op de accessoire aan. Sieraden, ceintuurs en bijoux zijn onontbeerlijk om een simpel mi di-jurkje op te fleuren, want zonder kleurige garnering zal bijna iedere vrouw er als een Victoriaanse kost schooljuffrouw uitzien en dat is na tuurlijk ook niet de bedoeling. Overigens stapten Parijs en Rome eensgezind van India naar de Rus sische folklore over. Geen gerinkel meer. maar alle aandacht voor een hoogst curieuze verzameling van kleurige kraaltjes, strengen zijde en ceintuurkoordën. Zij" zijn er nu al hoogst actueel bij de grote waren huizen tegen betaalbare prijzen van zo'n f 3,95 voor de oorbellen tot f 12.95 voor de mooiste folklore ket ting. En dan de suède amazonecein tuurs en patchwork beugel tasjes niet te vergeten. Alles uiteraard in 1930- styi. Vrijwel dezelfde die Laroche, Dior en Yves St. Laurent nog geen maand geleden in Parijs lieten sho wen nu al binnen het bereik van de Nederlandse vrouw. Maar sieraden zijn er in alle mogelijke prijzen en als u nu eens echt de .belle" van het bal wil zijn, dan gaat er niets boven klassieke juwelen. Het in Amsterdam en Den Haag gevestigde juweliersbedrijf Simons, een van de experts op het gebied van antieke juwelen bewees het door ons model een paar spectacelstukken om te hangen colliers en oorbellen met bijpassende ringen, armbanden en clips bij elkaar voor maar liefst f. 150.000. Een droomcollectie die het op iedere midi doet- Een luisterrijke combinatie i Vroeg negentiende eeuiv'se mees- i* smaragden en briljanten. terstukjes voor 70.000,-. 4. Suède accessoires zijn in. BONN lDPA) De Westduitse bondskanselier Brandt heeft giste ren in het parlement verklaard dat hij en zijn regering achter mi nister van Financiën Alex Möller staan. De oppositie van de chris ten-democraten had woensdag het aftreden van Möller geëist nadat de- I ze beweerd had dat degenen „die ver- j antwoordelyk zijn voor de twee we- 1 reldoorlogen en de daaropvolgende in flaties, geestelijk meer met u ver want zijn dan de SPD". Toen Möl ler weigerde zijn uitlating terug te nemen, verlieten de CDUCSU de vergadering. Gisteren verklaarde Möller slechts dat hij de christen democraten niet in de sfeer van de nationaal socialisten had willen trekken. Hij weigerde echter opnieuw zijn opmerkingen onder excuses te rug te trekken, zoals de CDUCSU eisten. Daarop begon in een gespan nen sfeer het debat over de begro ting voor 1971, waaraan nu toch de christen-democraten deelnamen. „Goed snoepen" Verjaars- en andere feestjes voor kinderen moeten nu eenmaal ge stoffeerd worden met de nodige snoepjes en drankjes. Hoe dat ook zonder zoetigheid kan, valt te leren uit een gloednieuw foldertje dat het Voorlichtingsbureau voor de voeding uitgeeft in samenwerking met het Ivoren Kruis. Er staan allerlei receptjes in voor niet-zoete tractaties die er toch kleu rig <en dus in kinderogen aantrek kelijk) uitzien. „Goed snoep voor feestjes en partijtejs" heet deze met gekleurde voorbeelden geïllustreerde brochure. Voor vijftien cent te koop bij het Voorlichtingsbureau voor voeding, Laan Copes van Catten- burch 44, Den Haag. LEIDEN Hoogstraat 1-3 In verband met een krantenver slag over een strafzaak, waarin een advocate ter verdediging van haar cliënt scherpe kritiek zou hebben la ten horen over het optreden van de directeur van het bureau Huisves ting van de gemeente Leiden en de naar aanleiding hiervan door een raadslid aan burgemeester en wet houders gestelde vragen, graag het volgende. Ik weet niet wie de in het verslag bedoelde advocate is. Ik vermoed evenwel dat zij nog niet zo heel lange tijd in de Leidse rechtsprak tijk werkzaam zal zijn, dan wel dat haar woorden in het kranten-ver slag verkeerd zijn overgekomen. Hoewel ik de verdachte dus niet ken en nog minder de omstandighe den, die tot zijn ongeoorloofde daad hebben geleid, ben ik er van over tuigd, dat de kritiek in zijn alge meenheid niet zou zijn geuit door een ervaren rechtsbeoefenaar die in de loop der jaren meer dan eens met de ambtenaren van het Leidse bureau Huisvesting in aanraking kwam. Met versohillende gemeentelijke bureaus voor huisvesting en met de uitvoering van de Woonruimtewet 1947 belaste ambtenaren in den lan de, speciaal met die in het rechtsge bied van het kantongerecht Leiden heb ik bijna dertig jaren vrij gere- geld zakelijke contacten. Het mee ste heb ik uiteraard te maken met het Leidse bureau. Op grond van mijn ervaring zou ik beslist niet durven verklaren, dat op welk bureau in welke gemeente in „mijn" ressort dan ook, de belan gen van woningzoekenden niet vol doende of geen aandacht genie ten, nóch dat de ambtenaren onheus optreden. Verschil van inzicht over bepaalde problemen en de oplossing daarvan blijft mogelijk. Maar zon der enig voorbehoud kan ik zeggen, dat ik meermalen heb ervaren, dat zij, vooral in .krepeer'-gevallen, bij mij met klem belangen van in wo ningnood verkerende gezinnen heb ben bepleit, vaak in die gevallen, waarin de eigenaar-verhuurder for meel het recht had tot uitzetting te doen overgaan. Bij belangen-strijd tussen verhuurder en huurder wer den vaak onder leiding vag de rech ter, aan wie de eindbeslissing is op lossingen gezocht en nogal eens ge vonden, mits door belanghebbende partijen over en weder geduld en soepelheid werd betracht. Feitelijk onnodig te schrijven, dat de bureaus voor huisvesting door de schrikbarende woningellende, die in Leiden eerder toe —dan afneemt, voor een bijzonder zware taak staan Dat zij niettemin en vooral het bureau Leiden, waar men helaas ge regeld hopeloze urgente gevallen ontmoet blijven trachten de schaarse woonruimte voorzover zij daartoe bevoegd zijn, in rechtvaar digheid te verdelen, verdient alle waardering. Er is naar mijn overtui ging moed voor nodig om de werk zaamheden op het Leidse bureau vol te houden: ik weet dat de wijze, waarop sommige in nood verkeren de woningzoekenden, de aldaar werk zame ambtenaren bejegenen eerder „bij de spinnen af" dan beschaafd kan worden genoemd. Het gevoel van niet kunnen helpen in de vele schrijnende gevallen kan ook op de ze ambtenaren niet anders dan de primerend werken. Voor hun plichts betrachting heb ik en ik houd mij ervan overtuigd ook de rechter lijke macht, alle lof en waardering. TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103, Lelden. klasse bewijst zichzelf Wool Trends International, het etiket onderstreept Uw bewondering. Daarom dit seizoen bij Vinke een ongekende variatie in maxi, midi en mini met het Wolmerk. Fijner, mooier en duurzamer.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9