r>r> Vicon in zal niet J Nieuw Vennep failliet gaan Noordwijksekok eisteen rectificatie van ''Eva directie betreurt uitlatingen van de metaalbedrijfsbond van het n.v.v. Diefstallen in Leiden H NARCOTISEUR EN VERPLE GER AANGEKLAAGD Huisartsen in Haarlemmer meer tegen uit breiden van Schiphol lozen matig betaald Kort geding tegen damesweekblad over publikatie van geheimen uit de koninklijke keuken jfêDAG 23 SEPTEMBER 1970 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 11 [UW VENNEP (GPD) De landbouwwerktuigen- en jnefabriek Vicon in Nieuw Vennep zal niet failliet gaan. ihet antwoord van de directie van dit bedrijf op de op ing van de vakbonden dat voor de sluiting van de fabriek loeten worden gevreesd. Die vrees werd ondermeer ken- emaaktin het orgaan „De Metaalkoerier" van de Metaal- fsbond van het N.V.V. bespaard kunnen worden door via een stringent budgetsysteem iedere afdeling, zelfs meer dan voorheen, met zijn verantwoordelijkheid ten opzichte van de kostenbesparing zal worden geconfronteerd. Suggesties Officiële publikatie GEMEENTEBEGROTING 1971 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 238 en 253 der ge meentewet. dat de begroting der plaat selijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1971. alsmede de begrotin gen voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aangewezen krachtens ar tikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor een leder ter lezing zijn neergelegd i betaling der kisten algeme baar zijn gesteld Lelden. 21 september 1970. ilgemeen vei tegen 'rkryg- Op het zogenaamde Weidepad aan de Weipoort in Zoeterwoude wordt morgen een jongveedag gehouden. De aanvoer wordt geschat op ongeveer 150 stuks. LEIDEN Van een scheepswerf- terrein aan de Sumatrastraat is ln het afgelopen weekeinde voor f2500 aan laskabel ontvreemd. Voorts is bij de Leidse politie aan gifte gedaan van diefstal van f2000 uit een woning aan de Nieuwe Beestenmarkt. De dader is vermoe delijk door inklimming binnengeko men. Het geld lag in een bureaula in de woonkamer. Het kantoorgebouw van het Vicon-bedrijf in Nieuw Vennep. (Foto LD/Holvast) hebben in twintig jaar tijd trnationaal bedrijf opgebouwd fentig procent export. Vicon [eiond bedrijf, de bank staat n achter ons," zo luidt het itaar van directeur H. Vis- ir op het ogenblik een grote onverkochte landbouw- jen in Nieuw-Vennep staat, directie niet ongewoon. Er jen, dat er Mjvoorbee'id 2u0 listrooiers oer dag gemaakt Als er in enkele dagpn tijd u wordt afgeleverd dan staan auw vierhonderd, maar dat dan niet, dat die onverkoop- n, aldus de heer Vissers Wij eenmaal een vericoop- d hebben. Vicon is »n sei- wrijf. De grootste verkoop ge- 1 van Januari tot en met mei. H| najaar zorgen wij dan voor HKxe voorraad. Die wordt dan ■V ingezet in geld, en met, het het najaar wordt het geld m gezet in voorraden. ien :n doorkruist collega. S. Pieper heeft in het elsblad van Vicon, „vicon- eheten, nader uiteengezet hoe itie bij Vicon nu is. Het late, oorjaar en de bijzonder droge m^tijd in grote delen van de hebben de plannen van Vicon 10, die, ondanks stijgende kos- gestadige groei waren afge- doorkruist. Wereldwijd is de van landbouwwerktuigen het halfjaar teruggelopen. Niet al- Vicon maar bij alle fabrikan- lardoor is een vrij groot aan- rktuigen onverkocht gebleven. M mstandigheid, die men zou zien als de druppel die de deed overlopen. die al behoorlijk gevuld was, IAK '"den toegeschreven aan bij- ild de schaarste op de grond- die Vicon dwong meer lad te houden dan gebruike- Verder de in korte tijd snel materiaalprijzen (in een a 25 pet.) en algemene kos- [de langzame betaling door de die overal ter wereld onder lat het geld schaars en duur feiten, aldus directeur Pie- de oorzaken van het niet komen van een aantal guldens, die nodig zouden ;st om een verdere groei te maken. ring iblemen hebben Vicon ge- t tot bijsturingsmaatregelen zelf-onderzoek, mede omdat iktie van landbouwwerktui- Ikorte termijn niet zal kunnen 1 uitgebreid. De produktie van Jf rendabele machines zal na- ■worden beperkt. Er dient re pte worden gehouden met de ihte voorraad en de seriefa- v&n een aantal nieuwe werk- il nog niet kunnen beginnen, ontwikkeling daarvan nog fgerond. p korte termijn de omzetver- in geringere mate dan aan- werd gedacht gerealiseerd worden, is het nodig de Ite verlagen. Helaas, aldus di- Pieper, heeft dit ook conse- B voor de personeelsbezetting, r 50 medewerkers zullen in- rden overgeplaatst en aan kaai geen passende functie orden aangeboden. Inmiddels I de vakbonden, na uitvoerig overeenstemming bereikt t maatregelen bij overplaat- p ontslag. en is, dat de meeste vertrek- elders spoedig een nieuwe zullen kunnen vin- natuurlijke verloop, onge- i tot 6 man per maand, en het fa van een personeelsstop kan ile bezetting dit jaar nog iets teruglopen. In oktober zal beslist of het contract met de w 30 Spaanse arbeiders, dat ftnber afloopt, zal worden ver- Aft Per bedrijfs- en kantoorafde- al worden bezien waar koeten Vicon haar ontwikkelingsarbeid vrij wel stillegt. Niets is minder waar. Juist op dit moment verdient in het bijzonder de research alle aandacht. Vicon heeft sinds kort de beschikking ge kregen over een ultramodern ont- winkkelingscentrum, waarin efficiën ter dan voorheen zal kunnen worden gewerkt. De definitieve opzet van de researchafdeling is aan iedereen be kendgemaakt. Er zal met minder kosten meer gericht worden gewerkt, omdat minder zaken tegelijk zullen worden aangepakt. Bovendien wordt er meer systematisch getest en met minder prooypen gewerk. zodat met kleinere aanloopseries zal kunnen Volgens directeur Pieper zal kost- prijsverlaging extra de aandacht I worden volstaan, krijgen. Van verschillende kanten Vergeleken met vorige jaren zou zijn er uit het bedrijf zelf al sug- j Vicon verhoudingsgewijs minder gesties gekomen. De investerin- i geld aan research hoeven uit te ge- gen zullen worden getemperd. Ten j ven omdat de organisatie thans is onrechte, aldus directeur Pieper, is opgebouwd, voortreffelijke outillage daaruit de conclusie getrokken, dat beschikbaar is gekomen en een aan tal interessante objecten in een ver gevorderd stadium verkeren, aldus de heer Pieper. Vicon is ondanks de rem van deze tijd een gezond bedrijf met veel spirit en vele troeven in de hand vol perspectief voor mensen die mee kunnen switchen. Polyesterfabriek Dankzij extra investeringen in het verleden beschikt Vicon nu over een polyesterfabriek. waar prepreg vol- Zwembad .De Vliet" in Lei den vierde vanmorgen feest ter afsluiting van het zomerseizoen. Voor de dames van de zwemploeg die iedere morgen hier zwemmen, waren twee wedstrijden georgani seerd. Op de foto een van de zwemsters die tijdens de hinder nisrace door een band moet krui pen. Op de achtergrond de met groene zeep ingesmeerde brug, waarover het bad moest worden overgestoken. I gens eigen patent wordt gefabri- I ceerd en een ongelimiteerde reeks van polyesterprodukten warm wordt geperst. Een volledig gemechani seerde gieterij is ter beschikking voor de fakricage van nodulaire pro- dukten. ook voor derden. Ondanks de genoemde problemen kan voor 1970 toch nog een posi tief resultaat worden verwacht, al zal dat lager liggen dan wenselijk is. Met de ondernemingsraad zal nauw contact worden gehouden. Ook is er dit voornemen ten aanzien van de vakbeweging, maar dan moet er zekerheid zijn dat het be drijf niet door onverantwoorde lijk geschrijf in grotere spanningen wordt gebracht dan nodig is. al dus de heer Pieper, die hiermee doelt op de publikatie in „de Metaalkoe rier". Commissarissen en de bank staan helemaal achter de plannen van de Vicondirectie. Zij worden voort durend in het beleid betrokken De maatregelen, voorzover nog niet gerealiseerd, zullen zo snel mogelijk moeten worden doorgevoerd. Maar er is tijd voor nodig, vooral waar het mensen betreft, de komende maanden kunnen nog spannin gen opleveren, aldus directeur Pie per. Doch als er verder geen grote tegenslagen komen. mogen we verwachten na ingehouden pas toch weer vooruit te kunnen gaan. iJK> f s HAARLEM (.GPD.) —De 61-Jari- te staan, dat de ziekenbroeder en de ge narcotiseur J. van L. en de ver- anaesthisist bij de operatie zeker pleger H. uit Haarlem zullen op don- niet alle zorgvuldigheid in acht heb- derdag 8 oktober voor de Haarlem- I ben genomen. Behalve de verwisse- se rechtbank terecht moeten staan j ling van de zuurstof- en gascilinder vanwege een noodlottige fout in het, (makkelijk herkenbaar door verschil- St. Elizabeths Gasthuis, die ruim lende kleuren) zaten er namelijk ook twee jaar geleden het leven kostte nog verkeerde ventielen od de fles- aan de 35-Jarige Lissenaar J. G. van der Poll. Beide verdachten is arti kel 307 van het wetboek van straf recht. inhoudende dood door schuld, ten laste geleed. De arbeider Van der Poll werd op 2 Juli 1968 met ernstig beenlet sel het ziekenhuis binnengebracht en de medische staf achtte gezien de toestand een operatie noodzake lijk. Door een fout kreeg hij lachgas ln plaats van zuurstof toegediend. Toen men dat ontdekte, was het al te laat. De patiënt overleed zes da gen na de operatie. Na het incident nam de directie contact op met de inspecteur van volksgezondheid, waarna ook politie en Justitie werden ingelicht. Hoofd inspecteur C. van Marion, van de Haarlemse recherche, is ruim an derhalf Jaar met het onderzoek be zig geweest. Hierbij werd hem van de zijde van het ziekenhuis, met in achtneming van de medische gehei men. alle medewerking verleend. Tijdens het onderzoek kwam vast sen. Men heeft dit niet gemerkt om dat de cilinders waren afgedekt, met plastic. In afwachting van het resultaat van het onderzoek heeft de zie kenhuisdirectie tegen Van L en H. in overleg met het medisch tucht- colege disciplinaire maatregelen genomen. Zij mochten echter in het St. Elizabeth Gasthuis blijven wer ken. Bovendien zijn intern voorzie ningen getroffen, die een herhaling van het gebeurde moesten voorko men. Aanvallen in Montevideo „Tu- pamaros" hebben gisterochtend aan vallen op zeven politiebureaus in Montevideo (Uruguay» gedaan. Er werd slechts materiële schade aan gericht. De aanvallen worden ge zien als hun antwoord op de weige- ring van de president om te zwich- ten voor de eisen van de guerrille- ros om een clandestiene nota van hen te publiceren over de twee bui tenlanders die zü sinds augustus in RIJPWETERING Op de Ripse- laan in Rijpwetering vond een ver keersongeval plaats waarbij twee P01"" sonenauto's waren betrokkeji. Op deze vrij smalle weg. werd een Roe lof arendsveense chauffeur, gedwon gen naar links uit te wijken voor een voor hem rijdend kind op een fiets zonder achterlicht. HAARLEMMERMEER (GPD) Het bestuur van de plaatselijke huis artsenvereniging Haarlemmermeer heeft zich uitgesproken tegen aanleg van een vijfde en zesde startbaan van de Luchthaven Schiphol. Het is. met de afdeling Haarlem en omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunst, de Haarlemse spe cialisten vereniging en de Haarlem se Huisartsenvereniging, die reeds eerder een verklaring aflegden, van mening dat de te verwachten ge luidsoverlast als gevolg van deze uit breiding een ernstige bedreiging vormt voor de volksgezondheid in de omgeving van Schiphol. Uitbreiding van het banenpatroon wordt derhal ve onaanvaardbaar geacht. DEN HAAG (GPD) „Meestal moet ik naar Soestdijk. Ik blijf dan vijf of zes dagen op het paleis en slaap er ook in een speciale kamer". „We bereiden in de keuken alleen maar „groente uit het water". „Prins Bernhard doet ook aan de lijn. Bij elke maaltijd eet hij Mexicaanse pepertjes". „Wan neer er frites zijn, worden er per persoon maar twee of drie gegeten". Geheimen uit de koninklijke keuken, opgetekend uit de mond van de 54-jarige Noord wijkse eethuis-eigenaar, tevens gelegenheidskok op Soestdijk, Leen Houwer, deze week te vin den in het damesblad Eva. Ze vormden gisteren de inzet van een kort geding voor de president van de Haagse rechtbank, dat de restaurateur tegen de Nederlandse Rotogravure Mij N. v en tegen hoofdinspecteur Bouke Poelstra van Eva had aangespannen, omdat hü zich door de betreffende artikelen aangetast voelt in zün goede naam. SCOOP De Boskoopse veiling op woensdag en vrijdag een verscheidenheid aan pernellia ïïicentha. De prezen hiervan ■oor pernellia f 3,50-f 4.00 per voor pyracantha f 2,00-f 2,30- 1 per tak. Chfysanten in alle van de regenboog verschil- in prijs. Rozen worden mid- i!>l betaald en babyrozen bren- I de f 0.40 per tak op. Pot- *ordt maar weinig aangevoerd. „Confidentieuze mededelingen die er echt „uitgezeurd" zyn en die op geen voorwaarde gepubliceerd hadden mogen worden zo noemde de raadsman van de Noordwij kse kok. mr. A. van Zallngen de door „Leen aan Eva-verslaggeefster Barbara Plugge (22) prijsgegeven keukengeheimen. „Bovendien zijn er passages in het artikel, die ver draaid, tendentieus of onjuist zijn weergegeven. Zo wordt de indruk gewekt als zou de koninklijke keu ken een soort patates friteskraam zijn", aldus mr. Van Zalingen. Een groot aantal in het artikel ge citeerde uitspraken wordt door de heer Houwer als „baarlijke nonsens" gekwalificeerd. Mr. van Zalingen gaf echter ter zitting toe. dat zijn cliënt „graag mag praten". „Maai de redactie van Eva heeft niet het recht mededelingen, die door de heer Houwer vertrouwelijk zijn ge daan. over zijn werk als gelegen heidskok bij het'Koninklijk Huis te publiceren, terwijl de heer Houwer daar bezwaren tegen heeft kenbaar gemaakt", zo betoogde mr. Van Za lingen. Omdat Evan het verhaal toch had gepubliceerd, vroeg de raadsman rechtbankpresident mr. J. H. C. Slo- temaker te bepalen, dat het dames blad op straffe van een dwang som van 100.000 gulden bij niet-na- koming ervan ln het eerstvol gende nummer een rectificatie plaatst met de volgende strekking: Dat de hoofdredactie van het blad ondanks uitdrukkelijke bezwaren van de heer Houwer en hoewel het technisch mo gelijk was geweest het artikel tegen te houden, het interview toch ge plaatst had. dat de hoofdredactie er kende dat dit een onjuist standpunt was geweest en haar excuses aan de heer Houwer aanbood. Geforceerd In de dagvaardiging eiste de heer Houwer aanvankelijk, dat de ver spreiding van het blad ongedaan werd gemaakt, maai' het nummer met het gewraakte interview ver scheen reeds vorige week vrijdag. Volgens mr. van Zalingen had Eva de vlotte verschijning van dit num mer geforceerd, gezien de datering had het pas op 26 september uit moeten komen. Mr. H. J. Hueffer betoogde namens de gedaagde par tij, dat dat laatste verband houdt met een nieuw dateringssysteem. De heer Houwer had vooral be zwaar gemaakt tegen de strekking van het artikel: volgens hem had zijn eethuis weinig aandacht gekre gen en was er teveel gehamerd op zijn rol als bereider van vorstelijke spijzen. „Terwijl zijn functie als ge legenheidskok juist uitsluitend in al gemene zin vermeld had mogen wor den", zo stelde mr. Van Zalingen Afspraken in die richting waren er volgens de interviewster, die ter zitting als getuige optrad, nooit ge maakt. „Het feit. dat de heer Hou wer behalve eethuis-eigenaar ook nog gelegenheidskok voor de koude keuken van het Koninklijk Huis is. gold voor de hoofdredactie juist als het sausje van het verhaal", zo be toogde mr. Hueffer. Letterlijk geciteerd Verslaggeefster Barbara Plugge bevestigde voor de president, dat zij de heer Houwer in haar verhaal let terlijk geciteerd heeft. Ze ontkende, dat hü het interview onder voorbe houd had toegestaan. Wel had hij gevraagd, of hij het resultaat van het gesprek van tevoren mocht le zen. Een kopie van het artikel werd hem toegezonden met een begelei dend briefje van mejuffrouw Plug ge. waarin zij hem verzocht even te bellen als hij bezwaren had. Toen de heer Houwer drie dagen later opbelde bleek het artikel reeds gezet te zijn. Telefonisch en per te legram verzocht de heer Houwer daarna de hoofdredactie van Eva het artikel niet te plaatsen. Zün, volgens mejuffrouw Plugge, „nogal vage bezwaren" werden echter door de hoofdredactie niet als zodanig er kend. „Indien ar werkelijk onjuistheden in het artikel hadden gestaan, had nop anus] «,n Voor helcort Qeding voor de P"s!«'nt ran de Haagse recht gevraagd kunnen worden en was het interview misschien niet versche nen". zo stelde mr. Hueffer. Mr. Slo- temaker zal op vrydag 2 oktober uitspraak doen. bank poseert gelegenheidskok Leen Houwer voor onze fotograaf. V.l.n.r. mr. A. van Zalingen, ver dediger. mevrouw Houwer en ge legenheidskok Leen Houder.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11