Roel van Duyn achter actie vuilnisvat i Zeskampers glorieus ingehaald Boskoopse jeugd nuis wil open BOSKOPER ZWALKTE OVER WEG m Kleine schepen weer op visvangst Stiijcl tegen vuil water Nationale water- paalzitwedstrijd --!ï Oranjefeest in Roelofarendsveen is be gonnen VREDESWEEK Misverstand kost f 100.- BOSKOPER NAM ROTONDE TE SNEL ZILVEREN BOKAAL VOOR DE ALPHENAREN lG 18 SEPTEMBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 ,OFARENDSVEEN Kabouter poel van Duijn uit Amsterdam aoedelijk zaterdag deelnemen aan nationale waterpaalzitwedstrijd oelofarendsveen zal worden ge- Omstreeks tien uur zullen de eer ste ,,paalzitters' naar boven worden ge hesen. Zekerheid omtrent zijn deelneming kon de opper-kabouter nog niet geven „omdat", zoals hij zei, ,,er nog zoveel werk tijdens het weekeinde in de hoofd stad op mij wacht". !,8: hij helemaal achter de jr Louis van der Meer gezet tegen de vervui lt water. Daarom was hij bereid, toen de „Vener" derde, om hierover met ichten te wisselen, nn: „Het is echter nog begin van de strijd tegen tvuiling. Het wordt echter j»t de mensen gaan be- ze nu willen: beter leven lid of beter leven met de heeft dit in eigen hand. natuur zou kiezen, dan andere vieze uitlaatgas- verdwijnen". werpen van allerlei rom- iensresten in het water moeten tegengaan. Pas Een daadwerkelijk mee om ig de kop in te drukken". Feest I iactie hoopt de heer Van de inwoners van andere I piassengebieden wakker en hen zodoende aan te de vervuiling van de me tegen te gaan. m-water-strijder" is het linten met de Kabou- Wat zij in het land wil- ïn het water. Is het niet |k dat de kinderen hier water niet eens meer tmmerï? Als ze het toch jpen ze enkele dagen la- jrote zweren op hun liertegen moet hoognodig gedaan". me eerst niet zo goed waarom de Kabouters hamei-den op een betere mkt. Sinds gistermiddag beter. Ongeveer een Hb ik in een file in Am- ■jstaan. Het was op de ■meer mogelijk om de lp mijn auto open te la- ®pze stank drong er naar king komen. Hij of zij die dit het langste volhoudt, ontvangt als eers te prijs een bedrag van vijf honderd gulden. De minimum leeftijd voor deelne ming is op achttien jaar gesteld. Veel ouderen bevinden zich niet onder hen die zich reeds hebben laten in schrijven. De gemiddelde leeftijd ligt rond de twintig. De oudste deel nemer tot nog toe is 32. Veel meer dan alleen maar zitten mogen de „paalzitters" niet doen. Een krant lezen is er niet bij en vis sen is eveneens niet toegestaan. Wel mogen ze met elkaar praten, wat drinken, roken enz. Voor eten zullen ze zelf moeten zorgen. Hiervan zal hun aanhang aan de kant hen regelmatig moeten voorzien. De „kijkers" en „zitters" zullen, als welkome afwisseling, te vens kunnen genieten van enkele eve nementen die op het water worden georganiseerd. Een daarvan is het zo genaamde tonnetje-varen. Tenslotte vertelt de heer Van dei- Meer dat hij verwacht dat zondag de laatste „paalzitter" als kampioen kan worden gehuldigd. deelnemers er zaterdag om het nationale kam- zullen meedoen, is nog bekend. Wel zijn er reeds imeldingen binnengeko- jnder bevindt zich één zijn niet allemaal inwo- oelofarendsveen die aan deelnemen. Er zijn lanmeldingen uit andere jronder enkele uit Haar- een uit Friesland, iter zijn reeds acht pa- Mht. Aan de bovenkant bevestigd en ongeveer iter of vijftig lager een leze zullen naar behoefte (breid. 1 n Wakker schudden ;n weer, het feest gaat te slecht wordt dan zal (elnemers plastic worden it zfj om hun lichaam telen. Zodoende worden nat en blijft het lichaam eratuur 'f palen die in het wa ial een groot spandoek 18 (hangen met het op' van het nat geen titters" zullen minimum op het smalle plank- doorbrengen willen ipioenschap in aanmer- at kl BOSKOOP Tijdens de door het voorlopige Boskoopse Jeugdraadbe- stuur belegde bijeenkomst, met ver tegenwoordigers van de jeugdvereni gingen en z.g. ongeorganiseerde jeugd, waarbij eveneens kapelaan Van der Helm, de beide wethouders Van den Dool en Tromm alsmede gemeentesecretaris Groot aanwezig waren, kwam duidelijk naar voren dat de Boskoopse jeugd een ,,open huis" wil. Het was juist het doel van deze bijeenkomst dat het bestuur de mening zou vernemen over de pogin gen om een gebouw te verkrijgen ten dienste van de totale jeugd met be houd van de bestaande verenigin gen. Daarvoor is echter de volle mede werking van die jeugd nodig voor het voeren van acties ter verkrijging van de nodige financiën. Uit de gevoerde discussies kwam bovengenoemde wens duidelijk tot uiting. Maar dan een gebouw voor ieder toegankelijk waar tegen billijke prijzen consump ties verkrijgbaar zijn en waar gele genheid is om bezig te zijn. Gedacht werd aan handenarbeid, sport en spel, discussie-avonden enz. kortom diver se vormen van creativiteit. Voorts kwam tot uiting dat ook onder de georganiseerde jeugd behoefte aan een dergelijke gelegenheid bestaat. Desgevraagd deelde secretaris Groot mee dat het gemeentebestuur deze behoefte onderkend maar dat er momenteel financieel en economisch geen mogelijkheid is een dergelijk ge bouw te i-ealiseren. Hij zag het streven van de jeugd raad als een tijdelijke oplossing als een overbruggingsperiode om dan gezamenlijk tot een definitieve oplossing te komen. Kapelaan Van 7' r de sterke wind die woei, moest Roel tuen proberen hoe het "in zijn werk ging. (Foto Will Dijkman) ROELOFSARENDSVEEN. Als wij de weersvoorspellingen mogen geloven dan ziet het er naar uit dat de Veense Oranjefeesten onder bij zonder gunstige omstandigheden ge houden zullen worden. Zelfs op de openingsavond kon reeds gesnroken worden van een gunstige gezindheid van de weersgoden. Voor de massa le deelneming van de jeugd aan de openingsoptocht was dit aan ook ge lukkig. want gestoken in de luchtige sportkledij is men bepaald niet ver langend naar een fikse regenbui. Al had het vlagvertoon misschien wel iets groter gekund toch was er langs de route van deze optocht een grote belangstelling op de been om deze enthousiaste jeugd gade te slaan. De spits van deze optocht werd afgebeten door de Franciscus- band uit Leiden, gevolgd door de massale DOSRjeugd in sporttenue, waarna Rakkers, Gidsen Judoklub— Alkemade en Jeugdbeweging. Uiter aard ontbrak de plaatselijke mu ziekvereniging met druband „Lief de voor Harmonie" niet in deze op tocht en zorgde dan ook voor een ge waardeerde muzikale omlijsting. Achter deze muziekvereniging kwa men de leden van het Oranjecomi té Juliana waarna de wel zeer talrij ke Jeugd van de gymvereniging "Ex celsior Alkemade" de lange stoet af sloot. Het einde van deze optocht was op het feestterrein op het par keerterrein nabij het DOSR sport park. Hier nam de Jeugd alras bezit van de talrijke vermakelijkheden. "Liefde voor Harmonie" hield tot besluit van de avond een taptoe. der Helm zag eveneens de behoefte aan een jeugdcentrum maar vroeg zich tegelijkertijd af hoe men dit zal moeten gaan doen. Er moet dan iemand zijn die leiding kan geven en de activiteiten kan organiseren. Hiervoor heb je een full-time kracht nodig, een cultureel werker b.v. Wet houder Tromm zei in verband met een gemaakte opmerking omtrent het verlenen van subsidie, dat deze niet aan een particulier persoon wordt verstrekt. De beste oplossing zou zijn dat een stichting in het leven wordt geroe pen die deze aangelegenheid verder zou kunnen uitwerken. In de sta tuten kunnen dan de nodige regelin gen worden opgenomen. Op deze wijze kaïn het snejst worden gewerkt. Na nog enkele opmerkingen werd be sloten dat het voorlopige bestuur, aangevuld met de heren mr. J. J. M. Tromm, J. Jonkers en W. Vermeu len zo spoedig mogelijk een ontwerp van de statuten zal maken en dat er dan als het kan over twee weken weer een vergadering zal worden belegd waarvoor de gehele jeugd als individueel zal worden uitge nodigd. Tijdens deze vergadering kan dan een ieder zijn mening naai' voren brengen en kan een definitief stichtingsbestuur worden gekozen. Dan kan men aan de verwezenlij king van de ideeën en wensen gaan werken. Het is dan wel zaak dat de jeugd in grote getale opkomt opdat het stichtingsbestuur op zo breed mogelijke basis kan worden samenge steld en men dan tevens uitvoerig de doelstellingen kan vernemen. DEN HAAG BOSKOOP Een 25-jarige vertegenwoordiger uit Bos koop was naar de clubavond van zijn voetbalvereniging geweest. De Haag se politierechter zei, dat er waar schijnlijk wel wat bier bij te pas was gekomen. Maar volgens de vertegen woordiger, waren dat slechts twee glazen geweest Daar ging het echter niet alleen om. Ook over het feit. dat verdachte met de door hem bestuurde auto een verkeerspaal omver had gereden. Het ongeluk gebeurde op het Rapenburg in Leiden en de ver tegenwoordiger moest naar het zrie- kenhuis worden vervoerd. Een politieman, die de Boskoper had zien rijden, verklaarde argwaan te hebben gekregen, omdat de auto geen verlichting voerde en süngerend over de weg reed. De officier was van oordeel, dat hier weliswaar geen sprake was van een zwaar geval van onder invloed van drank een auto besturen, maar vond het toch ernstig genoeg, om naast een geldboete van f 400,- ook intrekking van het rijbewijs gedu rende zes maanden te vorderen. Hoewel hij enige twijfel had in hoeverre de vertegenwoordiger onder invloed van drank verkeerde, ver klaarde de rechter daaraan niet te twijfelen. Dat werd de reden, dat hy verdachte veroordeelde tot twee we ken gevangenisstraf benevens zes maanden intrekking van het rijbewijs met aftrek van de tijd, waarin dat reeds is ingenomen. ALPHEN AAN DEN RIJN In het kader van de vredesweek in Al phen worden volgende week twee discussieavonden met o.a. een forum i gehouden waarin het thema van de vredesweek „Verenigde Naties" zal j worden besproken. De eerste avond j wordt op maandag 21 september ge houden in het centrum „Het Kas teel" (Alphen-Ridderveld) en de I tweede, met hetzelfde programma op donderdag 24 september in het ge bouw Onderweg aan de Lijsterlaan. Beide avonden beginnen om 8 uur. Initiatiefnemers zijn personen uit verschillende kerken. DEN HAAG APHEN A D RIJN Volgens een 24-jarige meubelmaker uit Alphen aan den Rijn, had hij niet begrepen dat op de Hooge- waard in Koudekerk een politieman hem een stopteken had gegeven, zo doende was hij dan ook met de door hem bestuurde auto doorgereden. Een andere agent zette de achtervolging in en hield even later de automobi list aan. De politie was bezig met een con trole en een agent in witte jas ge kleed zwaaide met een rode lamp. Naar de meubelmaker aan de Haag se politierechter verklaarde verkeerde hij in de veronderstelling, dat er langzamer moest worden gereden en hij had dan ook snelheid vermin derd. Hier was sprake van een misver stand. De officier was van mening, dat verdachte had moeten stoppen toen hij de politieman en de rode lamp zag. Hij eiste daarom wegens niet voldoen aan het bevel, f 100,- boete. waartoe de rechter veroor deelde. Toen Roel eenmaal op het ..zitje'' had plaatsgenomen, had hij het gauw gezien. De wind zwiepte de paal heen en weer zo dat de Kabouter na enkele se conden weer veilig in de boot stapte. (Foto Will Dijkman) IJMUIDEN De kleine vaart is gistermorgen vroeg in allerijl uit de Vissershaven vertrokken. Het weer was woensdagavond rustiger gewor den en de vooruitzichten waren be ter, ook al werd nog vrij veel wind voorspeld. Na enige dagen van ge dwongen nietsdoen pogen de be manningen nog gauw wat binnen te halen voor het einde van de week. In de omgeving van de route-boei en werden nu trekken gedaan van 15 tot 20 kilo tong met een iets rui mere bijvangst van 4 a 6 manden. In de omgeving van 56 graden noor derbreedte variëerden de trekken van 15 tot 30 manden. In de noord werden trekken gemeld van 45 tot 70 manden, waarbij koolvis sterk in de meerderheid is. Voor de vrijdagmarkt in IJmuiden stonden o.a. genoteerd de Liesje en Rutger VL 153 met 330 kl. kistjes vis, de Michel Jan VL 110 met 10 kisten en 371 kl. kistjes vis, de Voorwaarts VL 142 met 300 kisten haring en de Annie Hillina KW 170 met 300 kisten haring en 375 kl. kistjes. De Hendrika Johanna KW 81. die in de noord viste, heeft gemeld op thuisreis te zijn. Het schip heeft een lading van 2.000 kisten, merendeels koolvis. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 19-jarige Boskoper nam gisteren met een geleende bromfiets de rotonde bij Gouwsluis met de grote snelheid. Hij raakte van de weg. botste tegen een hek en bekwam zodanige verwondin gen, dat hij overgebracht is naar het Academisch ziekenhuis in Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN Het onthaal dat de bevolking van de succesvolle Zeskampploeg gister avond bij de intocht in Alphen aan den Rijn en de huldiging voor het gemeentehuis heeft bereid had nauwelijks groter kunnen zijn dan als de ploeg in Verona de eerste plaats had bereikt. Ieder die er in Verona bij is geweest en dat waren naast de rond 20.000 Italianen toch nog wel enkele honderden Nederlan- landers, hetzij vakantiegangers hetzij supporters die speciaal of vanuit Holland of uit een van de aan Ita lië grenzende landen even" waren overgewipt heeft het kunnen zien dat de Italiaanse ploeg bij de meeste spelonderdelen of door scheidsrech ters of door personeel van de" Are na en dat laatste was wel zeer belangrijk is geholpen. De kroon op de houten Nerokop werd voor het Italiaanse meisje zo licht er op ge zet dat zij hem er met duim en wijsvinger kon afhalen. Voor alle andere meisjes en in het bijzonder voor Ria Rietveld-Ven Vel- zen werd er nog een extra klap op gegeven. NCRV-commentator Dick Passchier nam een en ander van zeer dichtbij duidelijk waar. Begrijpelijk dat Ria Rietveld bij haar pogingen de vastgeslagen kroon los te krij gen moest wegglijden. Ik heb het misschien wel tachtig keer geoefend en niet één keer ben ik van de schil den gegleden maar door mijn kramp achtige pogingen de kroon toch er af te rukken moest ik met mijn voe ten wat houvast zoeken met het ge- dat ik er wat van kreeg" was het commentaar van de Bodegraaf se. Zo waren er nog meer kleinebe voordelingen voor de Italiaanse ploeg. Onder meer bij het trampoline springen waarbij de Italiaan nog algemene scheidsrechter op het laat ste moment toestond dat dé springer naar boven ging. Toen hij de kus gaf was ook net de tijd verstreken waarbinnen de oefening moest zijn afgelopen. Daarmee ontliepen de Ita lianen op dat nummer nog net een diskwalificatie. Inplaats van vijf hadden zij dan één punt verkregen waardoor Nederland als eerste in 't klassement zou zijn geëindigd. Nogmaals de huldiging en het enthousiasme van Alphens bevolking was er niet minder om. Vanaf het bordes van het gemeentehuis sprak burgemeester mr. R. M. Gallas de duizendkoppige menigte hartelijk toe en dankte hen voor de steun van het thuisfront". Ook de ploeg feli citeerde hij met het behaalde suc ces evenals de NCRV met dit zo uitermate geslaagde programma Namens het comité Alphens Zes kamp sprak de wethouder voor sportzaken de heer J. C. Duin even eens woorden van dank tot alle ploegleden en hun leiders in het bij zonder captain Ad van Ommen. Tot slot sprak Dick Passchier na mens de NCRV woorden van hulde en dank voor de prachtige ploeg die Alphen bezit. Het zijn fijne sport lui waarmee het bijzonder prettig werken is". In hotel 's Molenaarsbrug" werd daarna gedineerd waarna in de grote zaal van Nabij" een druk bezochte receptie werd gehouden en waar zeer velen van de gelegenheid gebruik maakten eens persoonlijk kennis te maken met de leden van de ploeg In gebouw Nabij kwam tijdens deze receptie een telefonisch bericht door van Dik van Bommel uit Vero na. Hij was daar achtergebleven voor een bespreking met alle om roepmensen. Van Bommel deelde me< slechts tien bloemen boven had en de de dat aan Alphen aan den Rijn een prachtige 50 cm hoge zilveren bokaal i Leden van de Cascarvieten heb- zal worden toegekend voor de enor- ben vervolgens een bijzonder leuk en me prestatie die de ploeg in Vero- gezellig programma ten beste gege- na heeft geleverd. Een geste van de ven zodat de kleine uurtjes reeds Italianen die door de Alphenaren in lang waren verstreken voor de laat- Nabij met een donderend applaus ste zeskampers hun woningen gingen werd ontvangen. j opzoeken. Het was een prachtig be- De Alpheuse meisjes nemen de hulde van de duizenden bij het gemeentehuis in ontvangst. (Foto Leidsch Dagblad) sluit van een bijzonder actieve pe riode.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9