Ton de Leeuw schreef televisiecompositie rond 'n krantepagina a JE MERKT GOED DAT DE NMB WEET WAT SNELHEID BETEKENT Sterk spel van Britse acteurs in 'Mickery' Litanie van onze tijd Rob Hoeke speelt samen met orkest Belgische opera yqyiclaacf ;e Nederlandse eenakters bij La Mama Film over Amsterdam gaat naar Florence Experimentele concerten op tv Helmen voor bromfietsers ook verplicht en qióteren WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD 7AGINA 5 HILVERSUM (GPD) De Hilversumse componist Ton de ,eeuw heeft de krant „becomponeerd" in zijn nieuwste werk ,Litany of our time" (Litanie van onze tijd). Het klinkt in- rigerend, welke indruk nog wordt versterkt door de onder- jtel van het werk „Acht televisietableaux". Is het wel een compositie? Ja zeker", zegt Ton de Leeuw, alleen fc het typische geregistreerde muziek, die niet in de zaal kan wor- len uitgevoerd, maar uitsluitend (ingeblikt) via het raampje van tv-scherm tot de luisteraar kan komen. Je zou de muziek ook via de radio kunnen uitzenden, maar dan mis je wel het zeer be- ingrijke beeld-element". Ton de Leeuw heeft het werk in opdracht m de VARA geschreven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan on het internationale Gaudeamus-concours. Ton de Leeuw: „Gaudeamus heeft jb de afgelopen jaren al prijsvragen (geschreven voor televisiecomposi- tift. Daar is nooit iets uit te voor- chijn gekomen. Dit jaar heeft men ezaak omgedraaid en een opdracht (geven". Ton de Leeuw heeft, zoals 1, de krant „becomponeerd" of gezegd, één krant van één be ulde dag. Hij kwam op het idee, >en hij eens op een vliegveld lang ioest wachten en uit pure verveling et blad dat hij toevallig in zyn han- had (de London Times) uit- «lde. De berichten van één dag jnd hij de ideale tekst voor een mu- kale reflectie van de gebeurtenis- in van deze tijd. „Ik heb zeer be- ust geen artistiek document willen aken van actuele dingen. Integen- >el, het moest een gestyleerd spie- ■lbeeld worden, een doorsnede van et nieuws van alle dag, uitgekristal- seerd ln geluid en beeld. Ik heb een keus gemaakt uit die ne London Times: wereldnieuws zo- sBiafra en Griekenland, maar ook schuldige items als een verhaal- e over een insectenliefhebber of n meisje, dat illegaal een hond in hgeland had ingevoerd. Nogmaals, et gaat niet over bijvoorbeeld Bia- a zelf, maar over de symptomen het nieuws: er gebeurt altijd wel at, er is altijd wel ellende in de ereld. De werkelijke achtergrond is atuurlijk het menselijk bestaan, dat ihter die dagelijkse actualiteit zit heb ik in feite, omdat ik niet hov dramatiseerd maar abstraherend sreflecteerd heb, in mijn werk op uziek gezet. Er is niet veel van de kst verstaanbaar en dat heb ik pust zo gedaan. Nogmaals, het ^at niet om de inhoud van de he chten. Die onverstaanbaarheid is ck tekenend voor het karakter van krant als communicatiemiddel: er jft nauwelijks iets hangen, het ilezene gaat het ene „oor" in, het adere uit. Al die berichten, al dat leuws, wordt als één klacht, een li nie (vandaar mijn titel), als maar »r gepreveld en gemurmeld, zon- tr dat de zeggers weten wat ze «gen. Tussen twee haakjes, die berichten ja uiteraard in het oorspronkelijke agels, maar er zit één Nederlands agment in, dat ook niet uit de is gehaald. Ik heb daarin een kalkaart willen geven van de Ne- ttlandse muziekkritiek. Uitspraken critici over mijn werk „Lamento 1 ices", dat vorig jaar in het Holland Festival werd uitgevoerd, heb ik in al hun extremiteit (van goed naar slecht) en him botsende tegenstrij digheid achter elkaar gezet. Eèn solist(e) Luister eens, ik heb daarmee de kritiek in ons land niet te kak wil len zetten. Elk spoor van spot heb ik uitgebannen. Ik houd mij er emo tioneel buiten. Ik heb alleen willen constateren: zo gaat het bij onze vaderlandse muziekkritiek". In ver band met de televisievorm heeft Ton de Leeuw het uitvoeringsapparaat klein gehouden. Er is één solist: een sopraan, welke rol door de Ameri kaanse Joan Carrol wordt gezongen „Een echte zangeres van deze tijd met een verbluffend dramatisch en expressief potentieel". Verder is er een soort koor van drie mannen stemmen. dat als een monnikenrei de krantenberichten (vaak door el kaar) prevelt. Het instrumentale groepje omvat een fluit, harp, piano, contrabas en door twee man bediend slagwerk. Er wordt ook gebruik ge maakt van elektronische en elektro nisch getransformeerde muziek. „De musici zijn zeer betrokken in het werk. Ze zijn erg veel in beeld: acteurs in geluid, die een reactie in muziek en beweging vormen op het dramatisch gebeuren. Dat hebben regisseur Rob Touber en ik onder streept door hen met camera en mi crofoon welhaast op de vingers te zitten: een microscopische weergave van elke handeling en geluidje. Er zitten in feite drie lagen in het werk: daar is eerst de muziek die bepaalde structurele incidaties geeft. Dan het beeld met de voortdurend geobserveerde musici, maar ook met het laten zien van de „becompo- neerde" krant. Maar dat hebben we heel sumier gedaan, omdat je anders een reportage-idee krijgt. Het derde element is anecdotisch en sluit het werk. Dat gaat over dat vliegveld, waar ik het idee voor dit werk kreeg. DEN HAAG (ANP) —Op 23 sep tember as. zullen bij het La Mama theater in New York twee Neder landse eenakters hun Amerikaanse première beleven. Peter van den Hurk, pas afgestudeerd aan de to neelschool van Maastricht en nu verbonden aan het Groot-Limburgs Toneel, regisseert daar „Carnaval len" van Albert Maurits, die als huisschrijver is verbonden aan de Nieuwe Komedie, en „De fotgraaf' van Otto Dijk, dramaturg van het Groot-Limburgs Toneel en leider van het schrijverstheater van dat gezelschap. AMSTERDAM (ANP) De on langs gereed gekomen nieuwe film over Amsterdam „Dynamic Amster dam" zal worden ingezonden naar het internationale industriële film festival in Florence in Italië. De door Carillon Films gemaakte film zal daar tussen 26 en 30 september met neg ongeveer 150 films uit 15 landen worden vertoond. De Nederlandse inzending bestaat uit 12 films, die hiervoor zijn gese lecteerd door een commissie, welke werd ingesteld door de raad van Ne derlandse Werkgeversverbonden. Wereldp remiere Een vliegveld, dat op het gebied van de communicatie een levensgrote contradictie vormt: je kan met bij kans supersonische snelheid iedereen en alles op onze aardbol bereiken, maar de man, die naast je op ver binding zit te wachten, is niet te be naderen". Waarom de verrassende regiekeuze van Rob Touber? „Ik weet, dat dit bepaald niet zijn straatje is, maar ik heb hem gekozen wegens zijn grote technische capaci teiten. In de opname, die al klaar is, worden namelijk alle middelen, waar over de moderne televisie beschikt, benut". De band, waarop de acht ta bleaus naar het karakter van de krantenberichten zijn gerangschikt is in kleur en duurt 35 40 minuten. De wereldpremière is op 18 septem ber in het kader van de Gaudeamus- TON DE LEEUW geen spoor van spot week in de VARA-studio. „Nee, niet live, want dat kan dus niet. We daaiden de beeldband af voor een select publiek, wanneer het werk wordt uitgezonden? Geen idee. Het enige dat ik weet is dat veel bui tenlandse televisiestations er reeds interesse voor hebben getoond". ALKMAAR (GPD) De Nederland se popformatie de Rob Hoeke Rythm and Blues Group geeft op 20 en 23 oktober samen met het Symfonie- ADVERTENTIE Als je zelf snel werkt en slagvaardig beslissingen moet nemen, verlang je dat ook van je bank. Daarom voert de NMB betalingsopdrachten, die 's morgens zijn binnengekomen, nog diezelfde dag uit. En reeds de volgende dag bent u in het bezit van uw dagafschrift. Maar de NMB kan nog veel meer. Want van oudsher weet de NMB wat er in het bedrijfsleven omgaat. Daarom kan zij u goed en snel helpen bij het oplossen van uw financie ringsproblemen, bij uw zaken met het buitenland, met assurantie-adviezen. Als moderne, dyna mische bank voert zij een volledig diensten pakket. Hoe kan een bedrijf van dit alles profiteren? Door gewoon een reke ning te openen bij de NMB. U bent helemaal klaar met zo'n NMB-reke- ning, want praktisch alle bedrijven - en steeds meer particulieren - be schikken vandaag de dag over een rekening. Zodat betalingen over en weer zeer snel kunnen worden uit gevoerd. gametuwtydmee-ganaardenmb! nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! I orkest van de Belgische Nationale Opera een experimenteel concert in de Koninklijke Muntschouwburg in Brussel. Met als titel .Autour de Tristan' wordt een bewerking ge speeld van die opera .Tristan et Isolde' van Wagner Een Nederlandse tv-ploeg zal van de concerten opna men maken. Voor België is het de eerste keer dat klassiek en pop elkaar in de schouwburgzaal ontmoeten. In Ne derland was het .Ekseption', die al verschillende malen samen met grote orkesten op de klassieke toer ging Overigens is het verschil tussen de muziek van .Ekseption' en Rob Hoeke erg groot. .Ekseption' imiteert of be werkt klassieke thema's. Daarentegen speelt Rob Hoeke eigen harde rock. die op rythm and blues is geschoeid Het experiment van Rob Hoeke ge beurt niet uit commerciële overwe gingen. De Nederlandse musioi willen laten blijken dat klassieke muziek in wezen erg dicht bij de pop ligt. De jongens noemen beide soorten mu ziek gevoelsuitingen van de compo nist. weliswaar met eigen instrumen ten en mogelijkheden geïnterpre teerd. Daarom is het volgens Rob Hoeke's groep niet moeilijk om sa men met een groot orkest een con cert te spelen. Voor het optreden in de Munt schouwburg in Brussel wordt 4 da gen gerepeteerd. Onder leiding van regisseur Francois Weyergans zal het draaiboek worden samengesteld. De Rob Hoeke Rythm and Blues-groep is de laatste jaren sterk geëvolueerd. Nog niet zo lang geleden speelde de popgroep voornamelijk boogie-woo- gie-muziek. Vanuit deze .klassieke' thema's ging de groep steeds meer in een eigen stijl spelen, die zich ont wikkelde tot een muziek die in pop kringen graag underground genoemd wordt. De Rob Hoeke Rythm and Blues group wordt gevormd door Rob Hoe ke (piano), Jaap-Jan Schermer (drums), Guus Willemse (bas, zang), Jan Vennik (sax, fluit, orgel) en Wil de Meyer (zang, gitaar, viool). Rob Hoeke kreeg de aanbieding in Brussel te komen spelen na een succesvol op treden in het Belgische Knokte DEN HAAG (GPD) Minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) kondigt in zijn memorie van toelich ting op de begroting voor 1971 op nieuw een aantal veiligheidsvoor schriften voor het verkeer aan. Zo zijn niet alleen voorschriften over een verplichte keuring van auto's op komst, maar tevens komen er eisen voor reflecterende kentekens en voor het dragen van helmen door motor en scooterrijders. In beginsel is voorts besloten om ook de helmen verplicht voor te schrijven voor bromfietsberijders. Voordat het echter zover is, moeten de eisen voor de keuring van deze helmen nog worden vastgesteld. In het internationale overleg over verkeersregels zijn van Nederlandse zijde enkele onderwerpen ter discus sie gesteld: maximumsnelheden buiten de bebouwde kom, normen voor het testen van de doelmatig heid van verkeersborden, het voeren van mlstachterlichten, het voeren van knipperlichten op stilstaande voertuigen en het gebruik van stads en/of dimlichten binnen de bebouw de kommen. Er zal worden gestreefd om op de ze gebieden in Europees verband een harmonisatie te verkrijgen. NEDERLAND I 5.00 6.45 6.55 7.04 7.09 7.30 8.00 8.25 Kinderprogramma (VARA) Pipo de clown (NOS) Journaal (NOS) Den Haag vandaag (NOS) Première, programma over filmktjken en film maken (NOS) Kenmerk (CVK/IKOR/RKK) Journaal (NOS) Voetbalwedstrijd Feyenoord Unizale Textile Arad (Roemenië) in Rotterdam (NOS) In de pauze plm. 9.15 uitzending van het Ger. Politiek Verbond. Uitzending Stichting Soeutera (NOS) Studio Sport (NOS) Journaal (NOS) 10.25 10.30 10.55 NEDERLAND II 6.45 Pipo de clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Van je ras-ras-ras; documentair programma over kinderspel (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 The Virginian, western-serie (VARA) 9.35 Het intieme leven van het roodborstje, documen taire film (VARA) 10.00 HIRO-Magazine (HIRO) 10.20 Journaal (NOS) Temidden van al die vorste lijke en ministeriële toespraken over onze politieke en maat schappelijke toekomst, temidden van miljoenen, miljarden, van procenten en opcenten, en steeds maar dat ene terugkeren de onheilspellende woordje „om- hoog", was op deze avond van Prinsjesdag het kinderzangfesti val van de KRO een welkome oase van hartveroverende spon taniteit. Overigens een goede ge dachte om deze ontwapende uit zending van een middag in Ju ni j.l. te herhalen, want de lied jes die door de verschillende scholen (r.k. uiteraard) ten ge hore werden gebracht bleken in muzikaal opzicht van een hoog gehalte, zodat het beluisteren een bijzonder genoegen was. Tja. en vervolgens eiste de klok van 20.20 uur een moeilij ke beslissing. Op het eerst net „Vanavond in Nieuwspoort" met ongetwijfeld een dodelijke dosis van zwaarwichtig politiek vuur werk en cijfermateriaal, op het andere net het aantrekkelijker lijkend kostje van de AVRO, 'n soort talentenjacht waarvan ik begreep dat de kijkers uitmaken wie zich de beste artiest van het programma mag noemen. Het irriterende stemmetje dat zich bij zulk soort beslissingen altijd pleegt aan te dienen won ook dit keer weer. In eerste instan tie wel te verstaan. Want alle goede bedoelingen ten spijt drukte ik toch na een kwartier maar door naar het tweede net. Men moet immers wel over een behoorlijk incasseringsvermogen beschikken om dit politieke ge- priet-praat te ondergaan, terwijl men anderzijds in nagstige spanning verbeidt of in „Inter national Opportunity Knocks" de kans ook aan de deur klopt van de tweeling uit Schiedam, die onder de oerhollandse naam Les Diaboliques hun dia bolo's vaardig laten wentelen. Door middel van een onver biddelijk wegdrukken van Den Uyl en Langebent slaagde ik er in het gediaboleer ten volle te genieten. Maar ik heb helaas mijn reserves ten aanzien van de prestaties en de winnende kansen van dit Nederlandse tweetal. Die briefkaart, die de Nederlandse kijkers moesten op sturen naar de AVRO om hun keuze kenbaar te maken, leek mij nogal een probleemgeval, want de kaarten moesten woensdagavond, dus binnen 24 uur bij de AVRO zijn. En het lijkt me toe dat wie niet nog gisteravond een kaart opschar relde en naar de brievenbus ren de geen kans meer had zijn stem in Hilversum te laten klinken. Wat Peyton Place betreft, daarin zijn gelukkig enkele nieuwe gezichten opgedoemd. In dit eindeloos, van intriges, opgekropte gemoederen en on heilspellende blikken zwanger staande stuk, bleek na de entree van Ann Howard als de nieuwe therapeute (met verleden) van dokter Rossi nu ook de Jonge mevrouw Sandy Webber het to neel te betreden. Een blonde en een zwarte aanwinst voor de hJi. kijkers, die nu natuurlijk min der moeite zullen hebben met 't komende afscheid van Mia Far row. Van Andy Williams heb ik weer genoten al ontgingen me enkele niet of moeilijk vertaalde woordspelingen. En Wibo van der Linde, die overigens wel wat dikker geworden aan zijn tweede Jaargang bij Tele- vizi.r- magazine begon, liet ik zonder al te veel gewetensbe zwaar links liggen om de avond tevreden te besuiten met „Naakt door de hel". Begrijpen hoe Je met een handgranaat aan om singeling door vele troepen kan Qntsnappen doe ik niet, maar dat is allemaal in deze vreemde maar intrigerende serie minder belangrijk. Het laatste deel is aanstaande dinsdag. INVALLER. Voor woensdag 16 september Hilversum I 402 m. VARA 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Ultz. van de Katholieke Volkspartij: 18.30 Stereo: Klink Klaar. zonder nonsens 19.30 Nws. 19.35 Buttenlands- weekoverz. 19.45 Licht ens. met zang- eoI. 20.10 Stereo Dansork. met sol. 20.40 Tante Leen mag het zeggen 21.20 ste reo Metropole ork. en sol. 22.00 Lit. herin. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.43 Act. 22.55 Stereo Strijkkwart. mod. muz. 23.10 Stereo Pianorecital mod. muz. 23.30 Stereo strijkkwart. mod. muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV 18.00 Stereo:Strlctly Coun try Style country and western rubriek 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu act. NOS 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 or de van vrijmetselaren lez. 19.20 De H. kerk van Clemens XV een teken van tegenspraak klankbeeld 19.35 lichte gr. muz. 19.50 Progr. voor blinden en slechtziend. 22.00 Lichte gram. muz. 20.25 Voetbalwedstrijd om de Europa beker voor landskampioenen Feijen- oord Ut Arad, ln Rotterdam 22.15 Lichte gr am. muz. 22.30 Nws. 22.36 Stereo Cosa Nostra ook uw zaak. 23.55-34.00 Nws. Politieel geweld in urinoir HILVERSUM (GPD) Op het aan experimenteren zo gewone toneel van het Mickery-theater in Loenersloot gingen gisteravond nu eens niet avant-gardistische stukken in première. „The wages of thin" van Trevor Griffiths mag dan enigermate gesitueerd zijn in Kafka- en Pinterland met „Escurial" van de Belg Michelle de Ghelderode (geboren in 1898) zit men nu toch wel in vertrouwd water. Beide korte stukken bieden wel volop kans tot geweldige ac teerprestaties en van die kans maakten de drie spelers van de Stables Theatre Company uit Manchester volop gebruik. „The wages of Thin" speelt zich geheel af in een urinoir en het door trekken van een wc alvorens het stuk begint, is meteen al een sfeeraan duiding van jewelste. Een Britse heer met de naam Thin komt een plasje doen en wordt dan door twee in regenjassen gehulde en zich voor po litie uitgevende mannen aangehou den, gebrutaliseerd, mishandeld, ge ïntimideerd, aan een derde graads verhoor onderworpen. Zy zien hem aan voor de moordenaar van een jongeman, die badend in zijn bloed vanaf een toilet de Seine gadeslaat De Pinter-achtige intrige beweegt zich dan in onverwachte richtingen. Niets is, wat het iykt. Mister Thin (lijkt niet toevallig op „Sin" ofwel zonde) gaat meer en meer van een eerst onschuldig slachtoffer op een werkelijk misdadiger lijken, wat de betrouwbaarheid van de rechercheurs zou bevorderen. Of niet? William Simmons als Thin en Richard Ho ward en Richard Wilson als de poli tie-mensen maakten er een fijn stukje toneel van. In schril contrast en toch niet vloekend staat het stuk van De Ghelderode, dat handelt over een koning, die in afwachting is van de dood van zijn gade en maar niet in de juiste (rouw)stemming kan ko men. Hij roept zijn nar en samen voeren zy een spel op, waarbij de dwaas de kroon en de vorst de nar renkap opzet. Het spel ontaard, er vallen harde en ware woorden, de ko ningin sterft en de nar gaat wegens impertinentie naar het schavot. Op nieuw prachtig spel van Richard Wilson en William Simmonds als koning en clown. Wie zich het genie ten van perfect acteren uit Enge land niet wil ontgaan, heeft de kans tot 29 september, waarna in Mickery in één week zeventien wereldpremiè res van micro-stukken zullen gaan. Donderdag 16 september Hilversum I 402 m. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Stereo Lichte gram. muz. 8.00 Nws 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo Lichte gr. muz. vervolg 8.30-8.33 De groenteman 8.50 Morgenwijd. 9.00 Klassieke ka- mermuz. opn. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio 10.00 voor de kleuters: 10.10 Arbeldsvlt. pop. verzoekpl. pro gram. 11.00-11.02 Nws. 11.30 voor de vrouw (Om 11.50 Beurber.). 12.30Mod. platteland praatje 12.35 Sportrevue 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.30 ste reo Gaudeamus 25 jr. Gaudeamus kw. 15 Jr. I. Officiële opening door de mi nister van Cultuur, Recreatie en maat schap. werk H. E. Dr. M. A. M. Klom pé II Gaudeamus kwart. mod. muz.: 4.30 Aspecten van proza en poëzie: schrijvers over zichzelf 15.00 Voor de zieken 6.00 Nws. 16.03 Land der mu zen kunstkroniek 17.00 Blrth licht pl. prop1. 17.30 O, een rondje radio 17.55 Hilversum II 298 m. KRO 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Badlnerie klas. muz. gr. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.50 Overw. 8.00- 8.10 Nws. 8.32 Voor de hulsvr. 9.00 Gymn. voor de vrouw 9.40 Schoolradio NOS 10.00 Wat heeft dat kind pedago gische kroniek 10.20 Stereo Muz. uit de Barok KRO 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken 11.55 Med. NCRV 12.00 Los- Vast gevar. progr. 12.26 Med. t.b.v. 1.- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en nu act. 14.00 Stereo The Kllima Ha- waUans Show 14.30 Stereo mod. ka- mermuz. opn. 15.00 Evangel, lutherse, mlddagd. NOS 15.30 Meer over minder honderdste ultz. NCRV 17.45 Hier en Nu 6portact. Hilversum III 240 m. NCRV 9.00 Nws. 9.02 Terug van weg geweest muz. van toen voor luisteraars van nu. 9.30 ZZoef een lnstrum. j 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de 11.00 Nws. NOS 12.00 Nws. 12.03 Pop slick KRO 13.00 Nws. 13.03 Waarom: en lunchprogr. 14.00 Nws een mixture van pop en country 15.00-15.02 Nws. 16.00 Nws. 16.03 10RRR popmagaz. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Draaljljofdraallk vera. pL TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOS/ NOT 10.45-12.00 en 14.35-14.50 Schooltelevisie NOS 18.15 Voetbal film verslag van de gisteren gespeelde wed strijd AJax/ Nendurt Tirana 18.45: Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. Tros 19.04 Three Ekseptlonal Days profiel v. een Nederl. popgroep 19.30 Wat een fa milie tv serie NOS 20.00 De dief van Washington tv serie 21.10 Wereld op wielen autorubr. 21.45 Barbecue Party muz. amusem. progr. NOS 22.30 Journ 22.35 De toekomst van de kerk samen vat. report, v. d. laatste dag v.h. theolo- gencongr. ln Brussel plm. 23.15 Einde uitzend. Nederland II. NOS 18.45 Pipo de Clown NOS 18.55 Journ. NOS 19.04 Den Haag Vandaag 19.09 Van gewest tot gewest regionaal Journ. 19.49 Tip6 van het nationaal: Bureau voor Toerisme NOS 20.00 Jour naal VPRO 20.20 Bericht, uit de zo mer 20.40 Het moment van de waar heid Italiaanse speelfilm N08 22.20— 32.25 Journ.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5