MISS PEACH ROOYAKKERS N.V. Ronde van Noorden Rosewall zegeviert „De versier t le leei AppieHappie MERCEDES-BENZ (JDAG I4 SEPTEMBER 1970 LE1DSCB DAdRMD PAGINA 19 MAANDAG irerlc: Orgelconcert H. C. Jas- j5 uur nam. dinsdag Urdhal: vebo Fokvee- en tonstelling. 9 uur voorm.— *m' WOENSDAG Inn Modeshow van Egmonds Rijven (Breestraat) 8.15 uur ilusclubhuls: Biertapwedstrijd. jO uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN' ■a. Dond., vrij., zat., zond van een liefdespartner", 18 Hi woe.: .,De eerste liefde", -r 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.45 orst vrij. en zat. om 23.30 u. led"; 18 Jr. ne laatste rekening betaal 18 Jr. Dag. 2.30. 7, 9.15. Zond. R: MWoodstock". a.l. Dag. 2.30 Het intieme) dagboek van vc"niaagd", 18 jr. Dag. 2.30, 7, „d ook 4.30. Vrij. en zat „jrst om 23.30 uur: „Meisjes- 10: ..Kom maar wijfje", 18 Jr. 10, 7, 9.15. Zond. ook 4.45. V0\: „Mash". 18 Ir. Dag. 2.30, Zond. 2.15, 4.30. 7. 9.15. tentoonstellingen u Van der Vlist (Botermarkt positie drie Jonge Haar- chllders (dinsdag t/m zat. 9 „m.6 uur nam. t.e.m. 2 ok- ilenhal. Dag 10-4 uur zondag luseum van Ou'lheden (Ra- 33) Werkd. 10 uur voorm 6 .Zond. 1-5 uur nam luseum voor Volkenkunde, raat 1) dag 10-5 uur Zondag nam legermuseum Geopend maan- met vrijdag 9 uur voorm zond- en feestdagen 1-5 u luseum voor de geschiedenis lurwetenschappen Dae 10-4 u. uur. iark: Oegstgeesterweg (Kikker- Flora van eigen bodem dag Walenkamp (Nleuwsteeg 4 en ifiek di. za 1-6 uur nam. cof- anno 1866 ma- za 10 uur 1 uur nam Botanicus tot 30 sept. dage- 9 tot 12 en van 1.30 tot 6 u van 10 tot 4 uur lenhal: 350 Jaar Pilgrim Fa- g. 10 uur voorm.5 uur nam 1—5 uur nam.) t.e.m. 3 ok- luseum voor Volkenkunde: Dag. 10 uur voorm.5 uur ondag 15 uur nam.) t.em ler nuseum De Valk tot nall sep- dlnsdag tot en met zaterdag zondag 1-5 uur na laar Kunstzaal Heuff: Expo- tels Andre Mielen maandag terdag 10 uur voorm.5 uur vendien dinsdagsavond 810 (t.e.m. 16 september), 't Duyvenhuys (Rapenburg Kitie Cathy Jansen en Loes Boogaard dinsdag t.e.m. zon- uur nam. (t.e.m. 17 sep- EKÜREN ZIEKENHUIZEN DEMISCH ZIEKENHUIS. ;s behalve op dinsdag van 45 uur. Dinsdag van 13.00 r. Zaterdag en zondag van l3' uur nkliniek: Dagelijks van 19 lur. Zaterdag en zondag te- 13.30—14.30 uur. toren (alleen voor ouders): t/m, vrijdag van 19.0019.15 lag en zondag van 14.15 kliniek: maandag t/m. vril- 18.15—19.00 uur. Zaterdag en m 14.3015.30 uur. Bmene Christelijke en Natio- tdagen gelden de bezoektij- op zondag. nsenhuis Dag. Ie kl 11-12, N 19-20 uur, 2e kl. en 3e kl en 19-20 uur, kinderafdeling |«o 18 30-19.15 uur -.lekenhuls Dag 14-15 en uur kraamafdellng 15-16 en uur Uniek Dag 13.30—14.30 eD •ui «st dinsdag en vrijdag 18- endags 11-12 en 14-16 uur illir Ht/i ^^krdi N 1 Ik en J [<0 11 Wttbzii ^120 ui 30 m louwburg 20.15 uur: Ned. Dans Miouwburg 20.15 uur: Hoofd- fftte: „In elner kleinen Kcm- 'an Brammer en Grünwald jO.30 uur; Haagse Comedie: o's laatste avondmaal/ Dui- aglicht" van Barnes Sthallen 20.15 uur: prinsjes- rtmet Residentie Orkest. 'AG ihouwburg 20.15 uur: Hoofd- rette: In einer kleine Kondi- 'Brammer en Grünwald. 30 uur: Haagse Comedie „Leo- laatste avondmaal/ Duivels int' van Barnes. (Md irdense eieren fid wit en dooiers van 8 1 die op kamertempera- tooeten zijn, bak 8 plakjes ltspek licht aan en leg ze fn beboterde vuurvaste Klop de witten met een e zout stijf en werk er 1,8 geleidelijk 4 eetlepels door. Schep de massa in dikke laag in de vuurvaste kl en leg er voorzichtig de eidooiers op. Houd wat af- tussen de dooiers. Zet de kl in een voorverwarmde hete oven, tot het eiwit aangebakken is en de R halfzacht. Strooi er ftfn- W peterselie over. U kunt topt variëren door de eie- tor ze de oven in gaan. te toien met geraspte kaas en en daar een klontje boter Ben. WINA BORN Ons dagelijks vervolgverhaal j-x fooi" door OGZGTTIS Agafba Christie en haar pupillen 3F MOET DIE HOMP l/VTEM >AFRICHTENJ,^eMOLP.TEieW)3L 31] JF HOMP ROMP LEI PT GEEFT PE IMSTRüCTEüF g.EVELEM,PlE JULLIE JMOETEM OPVOLGEKJ. 11 ,.Ze schrijft boeken. Detectiveverha len. U hebt haar ontmoet, als u in uw herinnering even terug wilt gaan, in de tijd toen u mij overhaalde een onderzoek in te stellen naar de moord op mevrouw McGinty. U zult mevrouw McGinty toch niet vergeten zijn?" „Lieve hemel, nee. Maar dat is al lang geleden. U hebt me toen een goede dienst bewezen, Poirot, een zeer goede dienst. Ik heb destijds uw hulp ingeroepen en u hebt me niet teleurgesteld." „Ik voelde me vereerd gevleid, dat u mij om raad kwam vragen." zei Poirot. „Ik moet zeggen dat ik een paar maal de wanhoop nabij was De man die wij moesten redden in die dagen ging het nog om zijn nek, zo lang is het al geleden was ie mand di het voor een ander bijzo, der moeilijk maakte om iets voor hem te doen. Het prototype van ie mand die er nooit in slaagt iets ten voordele van zichzelve doen." „Hij is met dat meisje getrouwd, niet? Hebt u nog wel eens iets over hen gehoord?" „Nee," zei Poirot. „Ik neem aan dat het hun goed gaat." „Wel." zei Spence, „hier zitten we nu weer over vroeger te praten Dat is allemaal voorbij. Het heeft geen zin lang bij het verleden stil te staan." Toen zei hij plotseling: „Me vrouw Oliver. Ariadne Oliver. Appels Is ze daardoor in deze zaak betrok ken geraakt? Dat arme kind is tij dens een feest met haar hoofd onder water geduwd, in een emmer vol drijvende appels, niet? Heeft dat soms de belangstelling van mevrouw Oliver opgewekt?" „Ik geloof niet dat ze er zich spe ciaal toe aangetrokken voelde van- weg edie appels,' zei Poirot. „maar ze was op dat feest." „Woont ze dan hier?" „Nee, ze woont hier niet. Ze lo geerde bij een vriendin, een zekere mevrouw Butler." „Butler? Ja, die ken ik wel. Woont niet ver van de kerk. Een weduwe. Haar man was verkeersvlieger. Ze heeft een dochter. Knap meisje. Aardige manieren. Mevrouw Butler is een aantrekkelijke vrouw, vindt u ook niet?" „Ik heb haar tot nu toe nauwelijks gesproken, maar ja, ik vond haar wel aantrekkelijk." „En in hoeverre bent u hiermee gemoeid. Poirot? U was hier toch niet toen het gebeurde?" „Nee. Mevrouw Oliver is bij mij in Londen gekomen. Ze was hele maal overstuur. Ze wilde dat ik iets zou doen.' Er trok een flauwe glimlach over het gezicht van inspecteur Spence. „Juist. Het oude liedje. Ik kwam ook naar u toe. omdat ik wilde dat u iets zou doen." „En ik ben nog geen stap verder gegaan," zei Poirot. „Deze keer ben ik bij u gekomen." „Omdat u wilt dat ik iets doe? Laat ik u dan zeggen dat ik niets kan doen." „Ja. toch wel. U kunt me alles o- ver de mensen vertellen. De mensen die hier wonen. De mensen die naar dat feest zijn geweest. De vaders en de moeders van de kinderen die op het feest waren. De school, de leer krachten, de advocaten, de artsen. Tijdens dat feest heeft iemand een ROUBAIX 'ANP) De Belg Hooy- berghs is winnaar geworden van de vijfdaagse Ronde van het Noorden. De vijfde en laatste etappe werd beheerst door de ploeggenoten van Hooyberghs, die, mede door de ge ringe animo van de anderen, het pe loton vrijwel de volledige kilometer van Anzin naar Roubaix bij elkaar hielden. Harrie Steevens startte zondag niet omdat hij zich ziek voelde. Cees Rentmeester, Jan Krekels en Hen Benjamins worden zaterdag uit de strijd genomen. Zij zouden steun hebben gehad van een andere dan hun eigen ploegleider toen zij mate- riaalpech hadden. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Hooyberghs (Bel 24 uur 23 minuten en 10 seconden; Op 4 mi nuten en 1 sekonde: 2. Catieau (Fra) op 4.31. Leblanc (Fra); op 5.17: 4. Tschan (WD1); op 5.40: 5. Hutse- baut (Bel); op 7.06: 9. Harrie Jan sen: op 7.11; 10. Dolman. kind er toe gebracht neer te knielen en misschien lachend gezegd„Ik zal je eens laten zien hoe je het best een appel met je tanden kunt vast pakken. Ik ken het trucje." En toen heeft hij of zij wie het ook was zijn hand op het hoofd van dat meis je gelegd. Er zal wel niet veel tegen stand of lawaai of iets dergelijks ge weest zijn." „Een smerige zaak," zei Spence „Dat was mijn eerste gedachte toen ik er over hoorde. Wat wilt u weten? Ik woon hier nu een ja-* Mijn zuster woont hier al veel langer een jaar of twee, drie. Het is grote gemeenschap. Het is evenmin een bijzonder honkvaste gemeen schap. De mensen komen en gaan. De man heeft een baan in Medches- ter of in Great Canning, of een van de andere dorpen in de omgevi Hun kinderen gaan hier naar school. Maar dan kan het maar zo gebeur dat de man een andere baan krijgt en dat ze ergens anders gaan wonen. Het is geen hechte gemeenschap. En kele mensen wonen hier wel al heel lang. Juffrouw Emlyn, het hoofd van de school, bijvoorbeeld. En dokter Ferguson. Maar over het algemeen fluctueerd het nogal." „Ik ben het met u eens dat dit een smerige zaak is." zei Hercule Poi rot, „en ik hoopte dat u wel zou we ten welke mensen hier tot een der gelijke smerige streek in staat zijn." „Ja." zei Spence. „Daar zoekt men het eerst naar, hè? En de volgende naai- wie men in een zaak als deze zoekt is een of andere laaghartige adolescent. Wie is er op uit een meis je van dertien te wurgen, te verdrin ken of zich van haar te ontdoen? Niets schijnt er op te wijzen dat er hier sprake is van een zedenmisdrijf of iets dergelijks, waar je natuurlijk het eerst aan denkt. Er gebeuren te genwoordig in de kleine dorpen heel wat van dergelijke misdrijven Meer dan vroeger, geloof ik. Wij hadden ook onze geestelijk gestoorden, of hoe ze die ook noemen, maar niet zoveel als we nu hebben. Alle zenuw inrichtingen zijn vol en ik denk dat ze te vroeg worden losgelaten." „Past dat wel in het patroon van deze zaak?" „Ach, het is het eerste waar je aan denkt," zei Spence. „Misschien was er iemand op dat feest die plotse ling een onweerstaanbare aandrang voelde om te doden. Misschien had hij het al eerder gedaan, misschien had hij het tot nu toe alleen maar willen doen. Op dat feest waren twee jongelui die wat leeftijd be treft in aanmerking komen. Nicholas Ransom, een jongen van een jaar of zeventien, achttien, met een aardig voorkomen. Hij zou er de juiste leeftijd voor hebben. Komt ergens van de Oostkust vandaan. Zo op 't oog is hij oké. Ziet er heel normaal uit, maar je kunt nooit weten. En dan was er een zekere Desmond, o- ver wie vroeger eens een psychia trisch rapport is uitgebracht, maar dat had volgens mij niet veel te be tekenen. Het moet iemand zijn die op dat feest was. hoewel natuurlijk iedereen van buiten af naar binnen is uknnen komen. Tijdens 'n feest is een huis niet afgesloten. Er staat misschien een zijdeur open, of een Wordt vervolgd PANDA EN DE MEESTER-F1LMER 41108. De inzittende van het draagkoetsje stompte Henkie met zoveel kracht van zich af, dat de ongelukkige een heel eind door de lucht zeilde, en pas tegen een rotstblok tot stilstaJid kwam. „Dat komt er van als ge zo hebberig zift", sprak George Good- blood vermanend, terwijl hij tevoorschijn kwam. „Ik had u nog zo gezegd om te wachten op mijn seintje. Ik ben zeer in u teleurge steld". Hrrmpf mompelde de schurk duizelig. „Au „Dit zal een lesje voor hem zijn", prevelde de regisseur voor zich heen. „Hoewel dit ook voor mij een leerzame ervaring is. Die Geldroller is niet de zwakkeling die ik me had voorgesteld. Alleen door list zal ik zijn kostbaarheden in mijn bezit kunnen krijgen. Bruut geweld baat niet". Panda verwachtte dat de regisseur heel boos zou zijn, omdat de cameraman te laat kwam om het gebeuren te verfilmen. Maar in plaats daarvan draafde de filmmaker weg, terwijl hij over zijn schouder riep „Uitmuntend' Ga voort met filmen, tmrwijl die twee de koets verder dragen. Ik zal intussen de volgende aktie voor bereiden!" Kyvu W**- rf- DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 1841. Eén ma?i ivas er, die met ontzetting het doelpunt van Bram had aanschouwd. Dat was de trainer van Interlegia, die in trainingskostuum aan de kant zat en die al zeker was geweest van de overwinning. Ook hij haBrammet je onderschat, maar nu deze zo'n schitterend doelpunt had gemaakt kreeg hij het vrese lijke vermoeden, dat hij erin was gelopen en dat Bram ah een ge heim wapen door Fijnax achter de hand was gehouden. „Daar moet ik iets aan doen", zei hij grimmig. „Want dit gaat niet goed". Het ging inderdaad niet best met Interlegia. De spelers waren door het tegenpunt sterk teleurgesteld en bovendien bleek Bram plotseling, hoewel bij toeval, wél op de goede plaatsen op te dui- ken.ln tegenstelling tot vele spelers, die wél wisten waar ze moes ten zijn, maar steeds op de verkeerde plaatsen stonden. Zo stond Bram voor het doel van zijn eigen club, ergens in de achterhoede, toen Knon plotseling doorbrak en als de Verschrikke lijke Schutter op Bram afstormde. sportstrip door Dick Bruynestein ADVERTENTIE Paardesport De Nederlandse hengst Felix is zondag op de baan van Gelsenkirehen in de met 50.000 gedoteerde race om de grote dra- versprijs van de stad Gelsenkirehen als vijfde geëindigd. Winnaar werd de vijfjarige Vicor, die de laatste ki lometer van de 2800 meter in 1.20,5 legde. UEGSTGEES1 - TELEFOON 01710—51Ö55 REEDS 30 IAAR DEALER VAN Wielrennen Raymond Delisle heeft zondag op de Puy de Dome een wedstrijd heuvelklim gewonnen Eddy Merckx eindigde op de tweede plaats. Jan Janssen werd vijftiende met een achterstand van bijna vier minuten. De renners moesten de laatste 4100 meter naar de top van de Puy du Dome twee keer afleggen, eenmaal ln een gewone wedstrijd een keer in een tijdrit. Eddy Merckx won de wedstrijd met een voorsprong van twee seconden op Delisle. De Frans man revancheerde zich in de tijdrit, waarin hij vijftien seconden sneller was dan de winnaar van de Ronde van Frankrijk. NEW YORK (ANP» Ken Rose wall lijkt het eeuwige leven te heb ben in de top van de internationale tenniswereld. Veertien jaar nadat hij voor het eerst Forest Hills had ge wonnen, slaagde de 35-jarige Austra liër erin voor de tweede keer de open Amerikaanse titel te veroveren. Hij versloeg in de eindstrijd zijn tien jaar jongere landgenoot Tony Roche met 2—6, 6—4, 7—6, 6—3. Rosewall, die een ander belangrijk kampioenschap al eerder met een vergelijkbare „onderbreking" had ge wonnen, Parijs in 1953 en 1968, werd met zijn overwinning in Forest Hills 20.000 dollars rijker. De kleine Australiër speelde in de finale zeer subtiel en passeerde her haaldelijk „door het oog van een naald". Na een goed begin raakte Roche van de wijs door het magni fieke spel uit het achterveld van zijn rivaal. In de halvefinale had Rose wall met eveneens zeer sterk spel Wimbledon kampioen John New- combe uitgeschakeld: 6—3, 64, 63, zonder zijn (zwakke) service ook maar een keer te verliezen. Margaret Court was ook in New York ongenaakbaar In 57 minuten versloeg zij de Jonge Rosy Casals met 62, 26, 61. Zij veroverde daar mee haar tweede Amerikaanse titel in successie en tevens 27.000 gulden voor de eerste prijs. Als tweede speel ster in de historie won zij in één jaar alle vier de grote kampioenschappen (ADVERTENTIE) (Australië, Frankrijk, Engeland, Ver enigde Staten). In tien maanden tijd heeft Margaret Smith nu ongeveer 280.000 gulden bijeen getennist.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 19