3pel zonder grenzen meer m 'n spelletje" Van boerenzoon tot meubelfabrikant hPHENS AANVOERDER AD VAN OMMEN WONINGRUILBEMIDDELING SASSENHEIM DRAAIT GOED j In de aanhef is al gezegd dat aan- voerder Van Ommen tamelük opti mistisch is voor Verona. Hij wüst op de „uitstekende sfeer" in de ploeg, op het door het geroemde teamwork en op de goede conditie. .Als we niet te veel pech hebben eindigen we bü de eerste drie". A. de Bruin clubkampioen van Leithen Burgerlijke Stand WEERRAPPORTEN UNIEK BEDRIJF IN A GRARISCHE „RIF' GESTICHT DOOR DE GEBROEDERS CASTELIJN I U SEPTEMBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 |EN ..Als we niet te veel pech lan eindigen we straks in Verona rste drie". De man die dit met de •lfverzekerdheid zegt, is Ad van (44), niet-spelend aanvoerder Alphense ploeg, die de Europa van het tv-spektakel ,,Spel renzen" (zeskamp) heeft bereikt, •ptember treedt Alphen met ploe- ien 'ln het gewone leven X bij de KLM; nog ta- geleden voorzitter van bond" voor verkeersvlie- ojuist teruggekeerd van isje naar Verona, waar >lshoogte is gaan nemen. |b over de nummers en die op 16 september in n worden afgewerkt, wa lk wat al te zuinigjes eld is erg nuttig", zegt Van kunt het vergelijken liners als Happel en Mi- Die gaan soms ook dtenland om ergens hun p te steken. Waarmee ik 1 zeggen dat Spel zonder ets is als Europa Cup Ambitieus [ezetheid tn de voorberei- treept nog eens de am- reven naar perfectie van t.ofc captain. Voor hem is grenzen bepaald niet zo irappig. vrijblijvend ge- Ditdan in schrille tegen- voeger toen hü eigen- ar tv-uitzendingen ervan i „Het was dat mijn dol op waren, anders nop van het toestel om zag er niet meer in letje koekhappen". Een- igd voor het Alphense jité hij was kort te tter van de atletiekvere- 36c geworden veran- ouding. Hij zag het vele ,voor moest worden ver- e er hevig in geïnteres- ji mij aanzocht voor de niet-spelend aanvoerder ense ploeg heb ik met- •gemeester Gallas ge- t gaan we nu doen, ma- een rotspelletje van of lonnen worden. De bur- ilde winnen. Ik ook Als m een spelletje was ge- geen aanvoerder willen toen tegen de bur ge- tgd: akkoord, maar dan jjn. t geld op tafel komen". log een paar voorwaar - no nmen wilde niet eenma- le wedstrijden als aan- len. En verder liet hü van de steun die de j •nde te geven. Het een ander gebeurde. Bü de hij wel zün normale maar dat waren mees- 'luchten op New York. tontreal. Normaal vliegt iele wereld. Zelf offerde Ommen ook het een en het zeskampwerk o. vakantie. Ad van Ommen thuis (Foto Leidsch Dagblad) Problemen Van Ommen wordt in Spel zon der grenzen het meest geboeid door het zoeken naar de manier om op de meest efficiënte en effectieve manier iets te bereiken en door de psychologische factoren, die altijd volop in de strüd aanwezig zün „Een van de problemen is: hoe re ageren de mensen, die Je tenslotte kiest, in een uitzending, wat doen ze als ze onder druk staan, hoe rea geren ze als het fout gaat. Dat is heel belangrük. Het probleem waar voor we nu staan is; hoe zorg Je ervoor dat een Jongen ook in het buitenland in zün gewone doen blüft. Waarom deden ploegen als Dronten enz. het daar zo slecht? Omdat ze onwennig tegenover him omgeving stonden. Ik kan de men gen uit zes verschillende landen in het Italiaanse Verona aan voor de laatste ronde. Negenveertig Westeuropese steden hebben dit jaar aan de competitie deelge nomen. Op 18 september zal de Neder landse tv het strijdgewoel van Verona op het scherm brengen. In Alphen loopt nu de koorts al langzaam op. sen aanwüzen die het vlak bü huis heel goed doen, maar in het buiten land eenvoudig niet meer te herken nen zün. Ik heb door mün beroep het voordeel dat ik overal kom Ik voel me in het Hilton hotel net zo op mün gemak als thuis. Als ik met Alphen dat hotel in het buitenland binnenstap zorg ik eerst dat ik de kamers krüg die ik wil hebben. En ik blokkeer ook direct de conferen tiezaal voor bepaalde uren. Het speelt allemaal een rol. het is van groot belang voor de sfeer. Je moet het alleen even wéten". Van Ommen komt hierna met een amusant verhaal op de proppen hoe hü kort geleden, aan de vooravond van de strüd in Berlijn, tüdens de vergadering van de scheidsrechters een stukje theater opvoerde. Het ging over het kikkeren dat sommige ploegen naar zijn oordeel tüdens de generale repetitie niet juist hadden gedaan. „Ik zei: wü in Holland heb ben zóveel kikkers, wü weten echt wel hoe die springen. Dat viel er goed in. Ze dachten misschien: die Nederlanders hebben zeker een we tenschappelijke studie van het sprin gen van de kikker gemaakt. De voorzitter en zo sprak ik bü de naam aan. want dat had ik van tevoren nagegaan Je zag die kerels gewoon groeien. De volgende dag merkte Je dat ze héél goed geluisterd hadden" Kosten Elke wedstrijd kost Alphen tussen de 4 en 5.000 gulden aan voorbereiding. De totale rekening voor zeskamp be draagt al meer dan 25.000 gulden. In de landelijke competitie bouwde men alle toestellen na, die in de wedstrijden zouden voorkomen, om goed beslagen ten üs te komen. („Je kreeg prachtige tekeningen uit Hil versum. Als Je iets niet duidelük was dan belde Je maar op".» Aan- vankelük hielp de genie de Alphen se ploeg met dat nabouwen, later deed de chr. technische school het Sommige dingen werden uitbesteed aan aannemers tegen gewone beta ling. Ja, spel zonder grenzen is za- kelüker dan u denkt. Op dit ogenblik is captain Van Ommen druk bezig om precies zul ke grote oallen te bemachtigen als straks in Verona voor een bepaalde SASSENHEIM Veertien gezin nen hebben tot nog toe de vruchten geplukt van de ruim een jaar draaiende activiteiten van de wo- ningruilbemiddeling die in Sassen - heim op touw is gezet. Meer dan 100 gezinnen hebben zich tot dusver bü dit niet-op-winst uitzünde bemidde lingsadres van PvdA-raadslid mevr. H. de Meüer-van Zon (Elbalaan 20. elke maandagavond van 7 tot 8 uur en verder voor telefonische inlichtin gen 7481) laten inschrijven Mevrouw De Meüer: „Veertien ge zinnen hebben een ruil tot stand kunnen brengen, ook in 3- of 4- hoeksruil. Het gemeentehuis stuurt de mensen, die willen ruilen ook naar ons door. aangezien men voor ruil niet bü de gemeente terecht kan. De gemeente is wel het aangewezen adres indien men niet over passen de woonruimte beschikt (dus büvoor- beeld veel te klein woont voor de grootte van het gezin» of in het ge heel geen woonruimte heeft". De meeste kans van slagen voor de krachtmeting zullen worden gebruikt Hü had al een stel geleend van kin dercircus Elleboog in Amsterdam, maar in Italië merkte hij dat daar met veel grotere en lichtere exem plaren zal worden gewerkt. „Wü oefenden hier met ballen met een diameter van 60 en in Verona waren ze 90. Ik hoorde dat er in Haaren in Noord-Brabant een pastoor was die ook een kindercircus leidde. Ik belde hem meteen op. Die pastoor had daar inderdaad van die lichte plastic ballen, maar wist de diame ter niet Dan moet ik ze eerst op blazen. zei hü- Ik heb hem toen ge vraagd dat te doen. Straks ga ik hem weer opbellen". Niet nerveus De prijs voor de winnende ploeg in Verona is een bedrag van 25.000 gulden. Een behoorlük sommetje. Werkt dat niet een zekere nervosi teit in de nand? Van Ommen: „Nee. Als we dat geld in handen zouden krügen, Ja dan misschien wel. Maar het staat al vast dat het naar de ge meente Alphen zou gaan. voor een recreatief doel. Voor onszelf doet dat er dus niet toe. Nee, we voeren alles zo prof ess',in eel uit, maar in wezen Gezagvoerder Van Ommen in de cockpit. zün we amateurs het kost ons al- i emaal geld" Wat is nu naar het idee van de captain de grote winst voor Alphen en de deelnemers bü dit spel? „Al- i phen is op zeer ruime schaal in de publiciteit gekomen. Er is. zou Je kunnen zeggen, een nieuwe stimulans bügekomen voor verdere uitbreiding en groei van de gemeente. En van i ledereen die heeft meegedaan geloof ik dat hü op prettige wüze wat har- der is geworden". Ad van Ommen mag. als men zün uitspraken op een rütje zet. een on- gemakkelük man lüken, zo in 't ge sprek is nü erg hartelük en mede deelzaam. Maar hü blüft wel een man. die er op gebrand is met een goed resultaat thuis te komen. RUUD PAAUW I LEIDEN In de jaarvergadering van de schaakvereniging ..Leithen" kwam wedstrijdleider P. Masurel met een belangwekkend idee naar voren. O-n alle leden elke week steevast te laten spelen heeft hij buiten de on derlinge clubcompetitie een zg. over- braggings-systeem" ontworpen. Men speelt op één avond vier partijen te- een dezelfde tegenstander met eei- bedenktijd van 20 minuten. Zwakke spelers kunnen teeen sterkere maxi maal 4 punten halen, de sterken per duel eén punt. Het bestuur steil geldprijzen beschikbaar Bij de prijsuitreiking ontving de jeugdige Ad de Bruin de nieuwe clubbeker. Hij werd kampioen van het seizoen 1969-1970. waarmee hü Jerry Bev, die vier jaren achtereen kampioen was. onttroonde In de aanstaande competitie van de LSB neemt .Levthen" met drie tientallen deel. De eerste twee tien tallen zijn sis volgt samengesteld: I Jerry Bev, 2. G. Leget. 3. J Koet. 4 C. Verbiest. 5. R Weber. 6. I L. J. Groenendijk. 7. M. J. de Bock. 3 F Teleng, 9 C. J. Jonk. 10. P. Masurel. II. A. Hensing. 2 H Vonk. 3 A. Koet. 4 J. Vink. 5 A J. Hendriksen. 6 W B Kisman. 7. A. Monteba. 8 J. van Kempen, 9. M. C. Schouten. 10. J. van Leeuwen Kampioen A. de Bruin en eerste tientalspeler J. Bakker zijn verhin derd aan de competitie van de LSB deel te nemen wegens militaire dienstplicht. Tenslotte deelde het bestuur mee, dat men het plan heeft een toernooi voor „huisschakers" te organiseren. Zondag zal de Voorhoutse Har monievereniging St. Cecilia deelne men aan KRO-muziekfeest 1970 71. waarvan in diverse provincies in sep tember en oktober voorronde wor den gehouden, ter selectie voor de in februari-maaxt te houden demi finale. De Voorhoutse harmonie zal onder leiding van haar dirigent L. 111. Jansen, uit Den Haag. om on geveer 5 uur in de Stadsdoelen in Delft aan de beurt zün. woningruil heeft men, wanneer men buiten Sassenheim wil gaan wonen, ln Amsterdam. Den Haag. Noord- Holland en het noorden of oosten van het land büvoorbeeld. Bü zo'n ruil, wanneer een familie van Sas senheim naar elders verhuist, kun nen door meerhoeksruil, meer gezin nen in Sassenheim worden geholpen. De praktük van de woningruilbe- middeling in Sassenheim is vrü een voudig. Men ontvangt direct bü In schrijving «waarvoor in totaal een eenmalig bedrag van f7,50 verschul digd is voor advertentie-, administra tie en portokosten» een lüst met in geschreven ruil adressen. Aan het einde van ieder kwartaal komt er een lüst met wüzigingen en aanvulling. Inschrijving blüft van kracht totdat men is geslaagd of men te kennen heeft gegeven niet meer op de lüst te willen voorkomen. Wassenaar Geboren: Florl* C s. v. W. F. Brugman en M C. M van der Reep, Astrid E. d. v. J. A. T Slata en G. H. Looljesteln. Debby F Th d. v. T. J. C de Ruyter en J. L Noor- dervliet, Adriaan. z v. A Foekens en G Wolters. E B S. d v W Blgnell en S. Johannis. Ondertrouwd: P I" Verkerk (Den- Haag) en A. Koning, J. A. Schoorl en S. M. Braun. I B. C de Nooljer en S F. Mey. J. T. M. Pleterse en P J. Schenk (Vlaardingen)T. Stam Delft en A. Serlie. K. C van der Mark en F C. Verberg. R J. P Nlenhuls (Lel den) en C. w Zonneveld F D. Woo- ter (Woking, Engeland) en C W. C. van Eijk H J. G. Llps (Ryawljki en M. J. Dolk, J. J. Slate en J C M van Wissen A. J. Ellens en A. van d. Berg Getrouwd: F. W. Koeman en J P. v Noort. J F. van der Lell) en L. H M Kouwenhoven. J. G. F. Thomassen en M. T. J Knljnenburg. H. M. Vulllngha en C. M. Knijnenburg. D. Schmal en S J van der Pluijm. J. J. T. van der Velde en C H. F Tegelaar A. J. M. Overgaag en H. A. M van der Krogt. J van Duijvenbode en M. de Vreugd. F. A. H. Storm en E. C Haas L J A=jes en A. Bosch, A Methofer en F. M Backer Dirks. Overleden: Johannes L. van Leeuwen 70 Jr (Voorburg) wed V D van Wal raven-du Crocq. 54 Jr. J. Moolenaar CL a 4 6 S te a a e -e ka M m a u s e? Amsterdam zwaar bew. 18 12 0 De Bilt zwaar bew. 16 12 0 Deelen zwaar bew. 16 12 0 Eelde geheel bew. 16 11 0 Eindhoven zwaar bew 16 13 0 Den Helder regenbul 17 14 06 I uchth R'dam zwaar bew. 17 13 0 Twente zwaar bew 15 12 0 Vlissingen zwaar bew 17 13 0 Zuid-Limburg regen 16 12 2 Aberdeen zwaar bew 15 8 0.1 Athene onbewolkt 34 24 0 Barcelona licht bew 28 20 1 Belgrado onbewolkt 32 15 0 Berlijn zwaar bew. 30 13 1 Bordeaux licht bew. 16 10 11 Brussel zwaar bew 16 13 0 Frankfort half bew. 26 11 02 Geneve regenbul 30 13 0.1 Grenoble onweer 29 10 06 Helsinki zwaar bew. 14 12 1 Innsbruck zwaar bew 27 14 0 Kopenhagen half bew 17 11 3 Lissabon onbewolkt 20 13 2 Locarno onweer 23 17 33 Londen zwaar bew. 11 O Luxemburg regen 14 10 12 Madrid licht bew 29 12 0 Malaga onbewolkt 29 22 0 Mallorca half bew. 29 19 0 1 Milnchen geb. bew 28 13 02 Nice zwaar bew 27 20 0 1 Oslo zwaar bew 15 11 13 Parijs zwaar bew. 16 13 0.4 Rome half bew. 28 18 n Stockholm half bew 21 11 7 Wenen mist 27 14 0 Zurich licht bew 27 13 0 „Aanvallend" ring voor zün bezeten- zo mag je het wel noe- oor een belangrük deel n zyn karakter, dat hü ekent: „Mün natuur is l Dat kon ik hier. Als wil ik het ook goed doen. len zeggen dat ik het al- snde type ben. De men- meedoen zün dan ook 'ppers, maar echte sport- het zeskampcomité zün al erg mooi vinden dat I. Die mensen begrijpen t zo goed. Want ik heb maal nooit als zo maar i gezien". had verwacht, zo gaat hij Alphen het tenslotte zo ngen. „Dat kim Je zien organisatie, die is daar ekend geweest. Ik moet ach, trainer én manager ft af en toe op een beet- smütwerk. Er hadden kommissies moeten zün". et een zweem van lichte oe: „Als ik het werk zo ik wel een kantoor met nogen hebben". Selectie leskamp begon, werd in groep van een man of meerd, waarna een se cond. een ploeg mag lal 25 personen bestaan, tweede selectie verdwe- etballers van het toneel, top is een kwestie van ffldigheid en hersens. En fcrs waren niet behendig bezaten niet voldoende Dat hangt waarschün- len met het huidige voet- ilphen. Dat karakter trof aan bü de waterpolo- Ommen zelf is een en- ange-afstandloper. Vorig hü uit in de mara- toschede. Hü vertelt dat een vlucht op Montreal steeds een kilometer een park hard loopt.). (Door Cees Combee) RIJPWETERING Gerard Cas- telijn 38) is een rasechte Ripper. Hü één van de vüf zoons van een landbouwer heeft het ver ge schopt. Met z'n broer Giel (32) is hü eigenaar van Castelün Meubelen en betimmeringen aan de Zuidweg in het landelijke Rüpwetering. Klein begonnen kunnen de Castelüns nu trots hun moderne, nieuwe produktie ruimte van 1500 m2 tonen. De twee Rippers zün echter door het succes en de groei van hun bedrüf niet bui ten hun schoenen gaan lopen. Het zün dezelfde eenvoudige dorpsjon gens van vroeger gebleven. Gerard Castelijn in overhemd gezeten achter zün stalen bureautje, waarop een flinke stapel post ligt is moeilük aan het praten te krü gen. Hü doet dat kennelük niet graag over zichzelf. Maar op onze vraag hoe hü als boerenzoon in de meubelen terecht is gekomen wil hü toch wel antwoorden. Kük eens, zegt hü. we waren met vüf broers. Allemaal in vaders be drüf werken ging niet. Als kleine Jongen vond ik het boerenvak we) leuk en ik heb vader na schooltüd vaak geholpen M'n broer Giel trou wens ook. 'k Zag echter wel in, dat er van boer worden niets kon ko men. Daarom heb ik eigenlük onbe wust na het doorlopen van de lage re school gezegd: „Ik ga naar de l.tB en kies het vak meubelmaken". Nou Ja. toen ik mün diploma op zak had ben ik als beginnend meu- belmakertje gaan werken bü Klin kenberg in Leiden en later ben ik op Jachtwerven in Lisse en de Kaag scheepstimmerman geworden. Dat wil zeggen, dat ik zorgde, dat het interieur er „zó" uitzag. Leuk werk met die Jachtjes. Meubelfabrikant Gerard Castelün onderbreekt het gesprek even. Voor een telefoontje en om even te bab belen met z'n ontwerper, de Rotter dammer W. Wilson. Wanneer die ge sprekjes achter de rug zün komt hü wat meer los. Hü zegt: Je moet niet denken, dat ik dit bedrijf zo maar heb gekregen. Heel hard heb ik moe ten ploeteren om het zover te schop pen. Toen ik nog bü mün baas werk te en ook daarna zat ik avond aan avond te werken. Voor het be halen van de diploma's verstigings- wet en handelskennis. Keihard ben ik er tegenaan gegaan. Met succes. Als je ziet wat wij vroeger doen moesten om iets te bereiken en je be- kükt dan naar de inzet van de Jon geren van thans, dan valt het ver schil toch wel op en erger Je Je wel eens. Ze nemen het de goeden niet te na gesproken veel makke- lüker op. 't Wordt hen ook heel wat eenvoudiger gemaakt door het leer lingenstelsel. Ze krügen een vrüe dag ln de week om op de vakschool een cursus te volgen. Wü deden dat ln de avonduren. Je was blü als Je een kwartierje eerder weg mocht! Maar goed. Gerard Castelün nam een Jaar of twaalf geleden het kloe ke besluit voor zichzelf te beginnen j Onenigheid met de voorman op de I Jachtwerf was daar de indirecte aan leiding toe. Een klein schuurtje ach ter „moeders woning" aan de Pas toor van der Plaatsstraat werd de werkplaats. De Rippers hadden ook wel een aandeel in dit „voor eigen rekening" gaan werken. Ze kwamen steeds bü Gerard of hü een of an der reparatiekixweitje aan een tafel of een stoel voor hen kon versieren. Klanten waren er dus direct. Voorts kwam er al spoedig vraag naar wo ningtextiel en meubelen. Daar hielp hü zün klanten ook aan. Bü de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rünland stond Castelün dan ook ingeschreven als detaillist. Gerard besist: In de textiel- en meubelen verkoop zat echter niet veel winst. Daarom heb ik het roer omgegooid en ben me gaan toeleg gen op het vervaardigen van be timmeringen en speciaal-meubelen Dat werd een groot succes. In 1962 was broer Giel in de zaak gekomen Gewoon als werker. Enige Jaren la ter trad Giel tot de directie toe en sinds die tüd werken we heel pret tig samen. We huurden enige oude onbewoonbaar verklaarde huisjes aan de Zuidweg en begonnen met de fabricage van bankstellen met losse kussens. Die waren in die tüd zeer modern. We gingen toen ook uitsluitend leveren aan de detailhan del. De verkoop aan particulieren was verleden tijd. Je kunt nu een maal niet van twee walletjes eten Met die bankstellen liep het lek ker. Er was grote vraag naar. 't Ge tij keerde echter toen andere fabrie ken een gestoffeerd bankstel tegen ongeveer dezelfde prijs op de markt brachten. Toen moesten de Caste lüns overstappen op een ander type modern meubel. Dat lukte. Vooral dank zü de voortreffelüke samenwer king met ontwerper W. Wilson, die de Design meubelcollectie ont wierp: bankstellen, huiskamermeu belen. houten bureaus, slaapkamers etc. Die collectie sloeg in. Speciaal zaken uit het gehele land toonden er Interesse voor Er kwamen zoveel opdrachten, dat er een houten werk loods gebouwd moest worden en nu is de nieuwste uitbreiding, eveneens bestaande uit deze houten loodsen. gereed gekomen. Gerard en Giel zün er wat trots op. Ze hebben maar liefst 1500 vierkante meter fabrieks- rulmte. Niet bang Gerard Castelün lachend: We zün niet bang iets te ondernemen. Ons doei was te trachten op meubelgebied een produkt op de markt te brengen dat qua vormgeving en kwaliteit goed aansloeg bü de consument. de laatste meubelexportbeurs toonde men zeer veel belangstelling voor on ze prod uk ten We hebben ook geen concurrentie Misschien gaan we ons nu binnenkort ook aan de export wa gen. Wat wü brengen is geen lopende band-werk Het gehele meubel ma- Daarin zün we geloof ik geslaagd. Op ken we zelf. Tot het stofferen tos. Door de uitbreiding van het bedrijf is onze produktie verdubbeld. We hebben een fün stel van dertien me dewerkers. 't Gaat erg leuk. In Rüpwetering zeggen ze: Die Jongens van Castelün hebben het toch maar geklaard Wat ze in hun hoofd hebben wordt doorgezet. En Gerard flinks en Giel frechts Castelijn bespreken in hun be drijf de fabrikage van een nieuw model meubel. (Foto Leidsch Dagblad) ze slagen nog ook. Leuk. dat het sue ces niet in hun bol geslagen is

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9