Gratis reizen BIJ MOLENAAR EN HOLTHAUS helpt (JJptegen reumatische pijnen 2 septemberdagen voor 65+ers voordelig uit met NS Beëdiging marine officieren LdERDAO 10 SEPTEMBER 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 verpakking: 14 en 40 tabletten In september knnt u met NS op uw 65+kaart twee dagen gratis en onbeperkt reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. Hoe? Door simpelweg nw 65+kaart aan het loket te laten afstempelen. Hebt u nog geen 65+ kaart? Koop er dan een aan het loket. Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto meebrengen. De 65+rednctiekaart geeft recht op reizen tegen de halve enkele- reisprijs. Een driemaandskaart kost f 20.-, voor echt paren f 30.-. Jaarkaart f 50.-, voor echtparen f75.-. Vraagt n gelijk een septemberkalendertje. Feijenoord werd op passende noord tot op de bodem van zijn wijze bekroond. Rinus Israël torst kunnen had moeten gaan. de wereldbeker, ivaarvoor Feije-1 Vreugde en dramatiek liggen Holland blijft', hij wist er zo'n in de sport dicht bij elkaar. Het goede plaats voor... Buenos verdriet van deze Argentijn is Aires, echt. Hij huilt omdat de Cup in ADVERTENTIE Julianadie in ge- van haar echtgenoot hét duel van het temidden van al tienduizenden, was er duidelijk trots op dat zij de we reldbeker mocht uitreiken aan een landgenoot. Rinus Israël, aanvoerder van het team, dat gemeten naar maatstaven van kwaliteit en vooral sportiviteit, daarop het meeste recht had FEIJENOORD. tafereel in Argen- Vooral in de eer- in het begin van de tweede de stand nog 0-0 was, spelers (in dit geval doel man Pezzano) veelvuldig de ver ticale houding aan op de voor hen onbekend zachte grasmat van de Kuip. En steevast ijlde dan de verzorger naar de plek des onheils. Tot de scheidsrechter het genoeg vond en de verzorger naar de kant verwees. Hij is daar niet meer vandaan gekomen singel kunnen zetten. En dat al lemaal mede dank zij Treytel, die Feijenoord eenmaal voor een achterstand behoedde. Wie durft nog te beweren dat Treytel geen goede doelman is altijd op Parijs gein- behoeft te zijn bewijst Molenaar met zijn winter se. Zijn creaties staan lijn- tegenover die van buurman Holthaus. „We hebben er weer een" lijkt Piet Remeyn (r.) Rinus Israël toe te roepen hoog boven de schou ders van de hossende menigte. Weer een die we op de Cool wanneer wordt dat woord einde lijk eens veranderd in goal? Een vertaalde versie van Parijs en Rome werd ons voorgeschoteld bij Holthaus —wel mooi. daar niet van. Dick Holthaus creëerde voor zijn nieuwe collectie deze tweed knicker suit met beverkraag en -manchetten waarbij een vilt- cloche wordt gedragen. maar nauwelijks een verrassing Frans Molenaar bracht alle Neder landse moderedactrices in verruk king met zyn wintercollectie in ge heel eigen stijl. Nu onderscheidde Molenaar zich altijd al van de Ne derlandse couture door zijn geome trische aanpak en opvallende kleur schakeringen, nu heeft hij weer een nieuw element aan zijn collectie toe gevoegd. De kleurcontrasten en schuine vlakverdelingen heeft hij laten vallen en daarvoor in de plaats is de com binatie van verschillende materialen in een tint gekomen. waardoor slechts de structuurverschillen zijn speels lijnenspel benadrukken. Jurken, mantels, capes en tail leurs zijn vaak opgebouwd uit delen of blokken jersey, vistram en borg- bont. Zwart is de hoofdkleur van Molenaars wintercollectie en midi (30 cm van de grond) is de lepgte. Maar toch zijn de modellen niet saai. omdat overal verrassende vondsten in verwerkt zijn. Een rech te, zwarte midi-jurk eindigt bijvoor beeld in vier losse puntvormige pan den en een donkere, bruine jumpsuit heeft met tientallen koperen ringe tjes beslagen mouwen of wordt ge combineerd met een soortgelijk ma xi-vest. een andere zwarte jurk heeft een col met een punt die herhaald wordt in de zoom. Vaak bestaat de enige versiering uit spiraalvormige bontgarnering langs de mouwen, bontkraag en een bontzoom. Een gedurfde paars-wit gestreepte cape doet plotseling pijn aan de ogen tussen al die gedekte tinten. De ideeën die tijdens deze show waren te zien zijn vooral bedoeld om als bron van inspiratie te dienen voor de confectie die „echt niet zit te wachten op kopieën van Paijs," aldus Frans Molenaar. Ook dit seizoen weer brengt hij een serie boetiekmodellen die vanaf half september in zijn zaak verkrijgbaar zullen zijn. Zijn eerder ontworpen confectiecollectie wordt in 80 mode huizen en boetieks door het hele land verkocht. De salon van Holthaus was by de presentatie van zijn zeer Parijse win tercollectie vol ryzige mannequins aan wier ranke lijven de kuitlange, kokervormige creaties en lange wijd- klokkende jassen beeldig stonden. Op de gezichten van de aanwezigen stond echter naarmate de show vor- Een cape in paars-witte streep met paars jersey deux pieces en een midi-jas in paars wollen la ken met paarswitte streep mou wen uit de collectie van Frans Molenaar. derde steeds duidelijker de vraag te lezen: hoe staat dat op een minder perfect figuur? De broek is veruit favoriet bij de ze Amsterdamse couturier. Voor vroeg tot diep in de nacht. En dan niet wat we tot nu toe onder een broek vérstonden, maar zeer wijde, kuitlange pantalons en poffende ko zakbroeken. gedragen onder open vallende robes manteaux van dezelf de lengte, tunieken, heupjasjes en kleine jasjes. Verder dan de kuit rij ken de pantalons absoluut niet. Zelfs de vorig seizoen zo populaire jump suit brengt Holthaus nu in knicker bocker-versie, die hij knickersuit noemt. Voor overdag zijn ze er in jersey, voor 's avonds van stevige glanzende zijde en geplisseerde mousseline. Van de overige kleding is het- sil houet lang, recht en supersmal of recht tot het middel en daaronder wijd klokkend. Bij jurken, mantels en tailleurs laat Dlck Holthaus de lengte variëren van net onder de knie ("zelden), via de kuit (zeer vaak) tot tien centimeter onder de kuit (voor al bij de jassen). De stoffen zijn effen en somber: jersey en wollen gabardine in zwart, bruin, paars en grijs. Maar omdat onder de ensembles sierlijke blouses van sierlijke mousseline met grote stukken worden gedragen, winnen de pakjes weer aan fleurigheid. De mantels gemaakt van zware stof fen in kleurloze dessins maken daarentegen een uiterst verdrietige en sombere indruk. Zelfs onder de zwierige bonthoeden met lange veren van Peter Voorn. Alleen de leren mi- di-mantels, waarmee de show werd geopend, waren jeugdig en elegant. VALKENBURG In het Marine vliegkamp Valkenburg zullen morgen om. als officier worden beëdigd de luitenants ter zee arts der 2e klasse M Bins uit Leiden en H. de Ruijter de Wildt te OegstgeeSt, de luite nants ter zee van vakdiensten der 2e kL E. R. Filon in Noordwyk, W. Smit en P. Gorree te Katwijk aan Zee, P. J. Smits (Leiderdorp) en L. de Jong (Leiden), de luitenant ter zee der 3e klasse J. W. A. Groenbos '(Al phen a. d. Rijn).

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11