Grondaankopen voor Heineken Chr. Kleuterschool in Zoeterwoude-H.R. Discussie komt los over Leidse hofjes Diplomazwemmen in „Poelmeer,, Verrassend orgelspel van Henk Walvaart 5' IN ZOETERWOUDES krediet van f 23.000J2 voor de totale stichtingskosten Aankoop pand Dorpsstraat Zoeterwoude voor f 120.000 Op stoep staan gevaarlijk Zeeverkenners schaffen 5 de vlet aan PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 25 AUGUSTUS 1970 ZOETERWOUDE In de verga dering van 27 november 1969 heeft de Zoeterwoudse raad in principe be sloten medewerking te verlenen aan de vestiging van Heineken's Brouwe rijen Nederland N.V. in deze ge meente. Hierop voortgaande hebben B. en W. gepoogd de gronden, gele gen in het ontwerp-bestemmingsplan „Barrepolder" in bezit te krijgen Voor deze in bezitverkrijging heb ben B. en W. dankbaar gebruik ge maakt van de diensten van de amb tenaar der gemeente Leiden, die in verband met de grondverwerving in dit gebied ten behoeve van de stich ting van een elektriciteitscentrale reeds herhaalde malen besprekingen had gevoerd met de diverse eigena ren. Vorenbedoelde aktiviteiten resul teerden in het afsluiten van voorlo pige koopovereenkomsten met de N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfa- brieken, voorheen D. van Oordt, ge vestigd in Alphen aan den Rijn, de heer G. C. de Groot, Rijndijk 7 in Ha- zerswoude, J. J. van der Zant, Kerk straat 42 ln Kwintsheul en de Ver eniging voor Kunstmatige Insemina tie Zuid West Nederland, gevestigd te Gouda. Onderhandelingen zijn nog gaande met de gemeente Leiden en de heer C. Tijssen. De overige nog benodig de gronden zijn of zullen rechtstreeks door Heineken's Brouwerijen voor noemd worden aangekocht, dan wel zullen zo nodig middels onteigening worden verworven. De koopsommen van de weide gronden komen overeen met die in dit gebied reeds betaald en met die gehanteerd in de onteigeningsproce dure in het gebied „Industriegebied Grote Polder." De voor de gebouw de eigendommen overeengekomen prijzen zijn door de Leidse ambte naar bepaald aan de hand van de door verkoper verstrekte gegevens. Aangezien B. en W. zich kunnen verenigen de voorgenomen koop overeenkomsten, stellen zij voor de voornoemde eigendommen voor de daarin genoemde sommen aan te ko pen onder aanvaarding van de ge stelde voorwaarden. In aansluiting op dit prae-advies berichten B. en W. de raad, dat de eigendommen van de N.V. Dakpan nen- en Kleiwarenfabrieken, voor heen D. van Oordt, gevestigd in Al phen aan den Rijn, zijn verpacht en met pacht belast worden aangekocht vandaar dat in het aankoopbesluit is vermeld, dat de pachtovereenkomsten met de heer T. Hogewoning, de he ren J. van Leeuwen en F. de Graaf gestand moeten worden gedaan. De te verwerven grond zal worden doorverkocht aan Heineken's Brou weryen Nederland N.V., aldus is met die N.V, overeengekomen, vrij van pacht, uiteraard nadat B. en W. zich ervan hadden vergewist, dat de pachters genegen waren afstand te doen van de heersende pacht. Met de pachters zijn te dien aanzien voorlopige pachtontbindingsovereen- komsten afgesloten. De in die over eenkomsten vastgelegde schadeloos stelling en de daarmede verband houdende bepalingen zijn acceptabel. B. en W. stellen de raad voor met deze pachters op de dag van het transport van de eigendommep een pachtontbindingsovereenkomst aan te gaan conform de ten dien aan zien gesloten voorlopige overeen komsten. Het viscollege „Advendo" heeft dezer dagen in de „Langerak" in Lisse de achtste competitie-wedstrijd gevist. De stand is nu: A-ploeg. 1. G. van Diemen 130 vissen, 250 p„ 2. G. Spaargaren 146244; 3. E. Broekhof 125—214; B-ploeg 1. C. Jansen met 69 vissen 122 p.; 2. J. de Vos 49.122; 3. J. van Noort sr.; 58-109. Leiderdorp heeft er een exclusief eethuisje De Munnikhof bij gekregen. Het is gevestigd in de Al berts Corner aan de Persant Snoep- weg. Een gedeelte van dit bedryf heeft men door een alleraardigste betimmering afgescheiden van het wegrestaurant. Het doet door het vele hout en de afscheidingen denken aan een boerendeel. Er is in dit eet huisje, dat als specialiteiten heeft kaas- en vleesfondue, plaats voor 75 gasten. Het is stijlvol ingericht met gemakkelijke stoelen met rieten zit tingen en tafeltjes met daarop kleed jes in Brabants boerenbont. Foto LD Holvast. Tot mijn grote vreugde heb ik mogen constateren, dat eindelijk in brede kringen een discussie over de bestemming van de Leidse hofjes op gang begint te komen. Velen menen nog altijd, dat huis jes of hofjes, die geheel vervallen zijn en waar men met geen mogelijk heid meer een huurder voor kan vin den. nog wel goed genoeg zijn voor jonge gezinnetjes. Men lost echter op deze wijze beslist de woningnood niet op. Tal van jonge gezinnen die met hoge kosten zo'n huisje hebben opgeknapt, vliegen na verloop van tijd, en vooral als het gezinnetje met een kind verrijkt wordt, tegen de muur op. Ei- is immers geen leef ruimte, zodat het verwachte para dijsje tot een hel wordt. Denkt u eens in. Koken en wassen in het kamertje, slapen op het zol dertje, spelend kind, bejaarde buren, gehorigheid, tv, wasmachine en Us- kast. echt geen overbodige luxe in een hofje, en dat allemaal in een poppenhuisje. Daarnaast is er het sterk toene mende en zeer verontrustende be jaardenprobleem, met eindeloze wachtlijten voor bejaardentehuizen en bejaardenflats, om nog maar niet te spreken van de enorme en steeds stijgende kosten. Het kortgeleden vermelde contact adres van de stichting Leidse Hofjes (P. v. d. Kraats. Vlngboonshof 17, Leiden) ten behoeve van bejaarden die ln een aangepast hofje willen wonen, leverde na enkele dagen reeds tientallen brieven op. Wethoudersberaad Wassenaar begonnen WASSENAAR Het overleg over de verdeling van de wethoudersze tels in Wassenaar is gisteren begon nen. Zoals bekend zal de nieuwe raad als volgt zijn samengesteld: 9 CCP, 7 VVD, 3 Open Appèl (PvdA/D'66), 1 groep Oosterling en 1 Partij Wasse naar. Men heeft overeenstemming be reikt over een aantal gezamenlijke uitgangspunten voor h'et beleid in de komende vier jaar. Een zo groot mo gelijke openheid en inspraak; bij zondere aandacht voor de woning voorziening, vooral voor de eigen woningzoekenden en een actief be leid op sociaal/cultureel gebied. Drie verdeelformules zijn ter spra ke gekomen: 1. 2 CCP, 1 VVD en 1 overige partijen: 2. 3 CCP, 1 VVD: 3. 2 CCP en 2 VVD Het beraad wordt morgen voortgezet. ZOETERWOUDE - Op 26 mei is door de raad van Zoeterwoude beslo ten over te gaan tot het verlenen vn medewerking aan het bestuur dei- Stichting Protestants Christelijk Kleuteronderwijs „ZoeterwoudeHo ge Rijndijk" voor de stichting van Wapens gevonden Rechercheurs hebben gisteravond in het Londense Hilton-hotel een inval gedaan, auto matische wapens en munitie in beslag genomen en drie mannen ge arresteerd. Tot de in beslaggenomen wapens behoren vyf stenguns, een machine-karabyn en 5.000 patronen. Aangenomen wordt dat de arrestan ten een Amerikaan en twee Libane- zen zijn. OEGSTGEEST Het was zater dag weer diplomazwemmen in Poel meer. Voor het A-dlploma slaagden: J. A. Tebart. M. J. de Bock, P. J. v. d. Lans, Marijke Iterson, Fennie Blansjaar, Joke van Niekerk, Kees Meyer, Mieke Mulder, Jaap Verhoog, Gonnie Langemeijer, Petra Westrik, Imelde Versluys, Diana van Linsen,- Ellen Meskers, Mark Peeter, Jan de Mare, Jan Zandbergen. Trudy Ver sluis, Wilma Koerten, Corrie Wel- sink. C. van Vollaard, Nuel Melkert Ton van Noord. Heriëtte Heemskerk, Ronnie v. d. Beek, Maria v. Iter son, Roberto Veldhoven. Petra van Beek, Martie Zandbergen, Nanda v. d. Ploeg, Henriëtte Zuidhoek, Gerry de Vroomen, Rudy Lautenschlager, Ada Breedyk, Kees. v. d. Assem, Wim v. Egmond, Wilma Westrik. Si- mone Corsel, Mattanja Schwencke, Hanny v. d. Meer, Trix de Bruyn, Paul Bader, Clarie Genuit, Bea 1' Ecluse, Maarten Hogeweg. Alex Driessen, Thea v. d. Dord, Frank van Schaik, Jeannet Oudshoorn, Lot te Peeters, Mary-Ann v. Helsdingen, Lex Peeters, Carolina Noordraven, Ilone Lubach, Ronald Koppers, Da- vid-Jan v. Rossem, Dirk Drijver, Paulette v. d. Berk, Anneke de Goe de. Robbert-Jan Donker, Edwin v. d. Oord, Hessel Teeuw, Robert v d. Meij, Liesbeth Zonneveld. Ruby Boes- jes, Floor Vletter, Petronella Tiesma, Michael Bruyn, Annette Swertz, Georg Wiessing, Mark Prein, Elsje Haddeman, Hans Vellekoop, Nicoline v. Hoek. Ester Daems, Leda van Elk, Audrey van Helsdingen, Jürgen Da niël, Nils de Sitter, Eveline Binne- ma, Ard-Willem Kruithof, Frans van Leijden, Astrid Netjes, Els van Dijk, René Schouten, Nicole Veldhoven, Kees Zaal, Helen Bader, Caroline Anholts, Jitschaka Ravensbergen, Renee van Ree, Jacqueline Anholts, Marion Molenkamp, Denise v. d. Leur, Josje Beerssecher, Liesbeth Star, Ronald Duursma, Simone Gai- lard, Henk v. Woudenberg, Monique Jansen, Evi Diependaal, Yvette Wil- lemse, Pierre Roodbergen, Marcel Komst, Hugo Leyte, Joseline v. Veen, Marjan Keereweer, Carel v. d. Lip- pe, Erik-Michiel Slaghek, Willem van Rossem, Martin Robert Hoekstra Saskia Boersma, Leontien Willemse, Karin Eulink, Pieter van Rees, Erik Scholte, Digna Cleton, Monique Veldt, Andrew Schipper, Franc Spaas Gert-Jan v. d. Valk. Yolanda v. d. Valk, Machteld Blankvoort, Mariken Geldof, Norbert Haarlemmer, Mar jan Jordaans, Annemarie Groenewe- gen, Dirk-Jan de Vink, Petra Spie renburg, Hetty van Moorsel. Voor het diploma B Dick van Tongeren, Peter Ouds hoorn, Marian v. d. Beest, Thea v. d. Geest, Dick Baas, Marian Koek. Ma- rie-Helene Lauren, Agnes v. Tonge ren, Ada Heemskex-k. Paul Boot, Jacqueline Oudshooi-n. Yolanda Schouten, José van Uggelen, Jan- Henk Zielhuis, Mar jo Hoolsema, Ge- l-ard, Laurens, Wilma Ouwehand Tom v. d. Meer, Ans v. d. Geest, Joke v. d. Geest, Hans. v. Vi-eeswijk, Mai-iëtte Ouwenhand, Eva Ouwe- hand, Mariëtte Gaarman, Cora Brandt, Rob Bader, Corrie Beerste- cher, Maarten Baardman, Ria v. d. Geest, Carla van Polanen, Wim v. d. Geest, Wilma Wagemakers, Ma rion Komen, Trudy v. Hulst, Ludo Vink, Henny Komen, Diederick v. Veen, Hans Altena, Arie v. Tonge ren, Veronique v. Velzen, Wybren- Jan Buma, Walter Landesbergen, Ce cilia Rost, Beatrijs Geldof. Linda de Ruiter, Michael Floor, Sanneke Vei-hagen, Carola v. d. Ber, Giovan ni Matricali, Marjan Moolenaar, Marcel Splinter, Christine v. Eck, Rob Haarlemmer, Alphoxxs v. Duy- venbode, Karin San Giorgi, John Azami, Karin Snel en de heer R. v. d. Laan. Raad Zoeterwoude donderdag bijeen ZOETERWOUDE De gemeen teraad van Zoeterwoude komt don derdagavond om acht uur in open bare vergadering bijeen ter behan deling - van de volgende voorstellen van B. en W. tot: het vei-huren van sportvelden, tot het geven van een naam aan bet nieuwe DJZ-sport- complex aan de Nieuweweg; tot het aankopen van de woning Dorpsstraat 32, tot het verkopen van industrie- grond aan Stikvoorts Bouwbureau NV te Voorschoten; tot het aanvaar den van een aanbod tot geldlening van f 100.000 van de Coöp. Raiffei- senbank te Zoeterwoude; tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Barrepolder"; tot het aankopen van grond in het bestemmingsplan „Bar repolder"; tot het schadeloosstellen van pachters van eigendommen, ge legen in het bestemmingsplan „Bar- x-epolder"; tot het verkopen van grond in het bestemmingsplan „Bar repolder aan Heineken's Brouwe rijen Nederland NV; tot het beschik baarstellen van een krediet t.b.v. de verbetering van de Weipoortseweg tot het instellen van een parkeerver bod langs de Zuidbuurtsewegtot het beschikbaarstellen van gelden t.b.v. de stichting r.k. scholen Zoeterwou de/Dorp m.b.t. de overneming van de speelplaats aan de Schenkelweg; tot het beschikbaar stellen van een kre diet t.b.v. de oprichting van een Christelijke Kleuterschool aan de Hoge Ryndyk; tot het verlenen van eervol ontslag aan de onderwijzei-es van de openbare basisschool; begro tingswijzigingen. ZOETERWOUDE —In verband met de verdei'e realisering van het bestemmingsplan „Kern" zullen ver scheidene panden aan de Dorpsstraat moeten worden afgebroken. In en kele gevallen is hiertoe reeds over gegaan. In het kader van een verdere sa nering van de dorpskern dient het pand Dorpsstraat 32 om tot af braak hiervan te kunnen geraken geraken door de gemeente te wor den aangekocht. De eigenaar, de heer J. 'van Cassel te Zoeterwoude. heeft zich inmiddels bereid verklaard zijn eigendom, omvattende huis, bakker?), schuur en erf, voor f 120.000 aan de gemeente te verkopen. Gelet op het feit, dat betrokkene elders in de gemeente tot de bouw van een nieuw bakkersbedrijf met woning dient over te gaan. is hei college van B. en W. met de com missie openbare werken van oordeel, dat deze prijs redeiyk kan worden genoemd. In verband hiermede stel len zij voor het genoemde pand voor f 120.000 aan te kopen. een protestants christelijke kleuter- j school aan de Nassaustraat of om- i geving. Thans verzoekt het bestuur van ge noemde Stichting de raad een krediet beschikbaar te stellen voor het ver bouwen en inrichten van het pand Hoge Rijndijk 92, dat als huisvesting van deze kleuterschool dienst zal gaan doen. Blijkens genoemd verzoek belopen de verbouwingskosten f 10.726.40. terwijl de inventariskosten f 6.086.55 bedragen, totaal dus f 18.100.12. By deze kosten is door het bestuur zo schrijven B. en W. aan de raad, evenwel geen rekening gehouden met de op het geven van kleuteronderwijs afgestemde kosten van materiaal. Bij de inrichting van de openbare kleu terschool in Zoeterwoude/Dorp be- droegen deze kosten voor een één- klassige school ongeveer f 5.000. Het komt B. en W. redelijk voor om t.a.v. j de op te richten (éénklassige) school dezelfde maatstaf aan te leggen. Als totale stichtingskosten kan dus een bedrag van f 23.100.12 in aanmerking 1 worden genomen. B. en W. stellen de raad voor hiervoor ter grootte van laatstgenoemd bedrag een krediet be schikbaar te stellen. In een uitvoerig schrijven heeft het bestuur van de Stichting Prot. Chr. Kleuteronderwijs „ZoeterwoudeHo ge Rijndijk" aan de ouders opening van zaken gegeven van de tot nu toe gevoerde onderhandelingen. Doordat de onderhandelingen over het pand langer geduurd hebben dan was ver wacht en daardoor het voorstel tot het verlenen van een krediet donder dag pas in de raad komt, kan de school op zijn vroegst eerst medio ok tober gaan functioneren. Het bestuur biedt de ouders zijn verontschuldiging aan omdat het door onwetendheid („ook voor ons is deze materie nieuw") willicht 'n wat al te optimistische voorstelling van de gang van zaken heeft gegeven. Na- di-ukkelijk wordt gesteld, dat van de gemeente en andere instanties de vol le medewerking is ontvangen by de realisering van de plannen. In Voorschotens Dorpskerk VOORSCHOTEN Het 5de en laatste orgel-beiaardconcert Voor schoten 1970 werd door een nog maals vermeerderd aantal be langstellenden bijgewoond. De hon neurs hadden: op het orgel Henk Walvaart, de eigen organist van de Dorpskerk, op het carillon Add ie de Jong. Walvaart, die geen beroepsor ganist is, valt als een soort semi-pro fessional te beschouwen. Van de vier mede-concertanten, die hem in de se rie voorgingen, hebben de namen Addie de Jong en Sander van Marion een bijzonder goede klank in Voor schoten. Als minderen in concerte rende ervaring had hfj het dus tegen deze twee en de anderen op te ne men en dat is Walvaart gelukt. Op zyn verklankingen van twee Poolse composities uit de 16de eeuw (welke organist in Nederland speelt Polen?) een koraal partita van Böhm, een koraalbewerking en een Praelu-di um in C. van Bach kon het woord „mindere" onmogelijk toepasbaar zijn. Deze stukken gingen vlot en vlekkeloos, boeiend en ontspannen, vormhelder en met vaste hand de ruimte in. Alleen in de by het Bach- praeludium behorende fuga trok even een absence in, waardoor de elastici teit van de vingerdruk wat ging ver stroeven. Een groot compliment voor de presentatie van dit bijzonder aan trekkelijke programma! De twee Polen zijn Jan Podbielski in een Praeludium in d en Andrzej Rohaczefski in een Canson a 4. Geen achtergebleven musica! Harmonische finesses, begin van doorwerking, soe pelheid van de ritmische cadans doen deze muziek voor 16de eeuws zelfs ge avanceerd klinken. En waarom niet. Polen had in 1485 al een bekwame contrapuntist in Nikolaas van Kra- kau. Latijn en muziek waren geeste lijk en artistiek internationale munt. Onweerstaanbare invloeden als van Josquin en Gabrieli gingen over alle grenzen. De muziek begon vrij te ko men van de vocale en rituele over heersing, kreeg stilaan instrumentale zelfstandigheid en tegen de 16de eeuw aan begon de bloei van de or gelbouw. Böhm's Herr Jesu Christ dich zu uns wend" <6 versetten in variaties) is een werk om ogenblikkelijk naar terug te verlangen. Wir glauben all' in einen Gott Vater is uit Bach's Or- gelmis, die welvoorzien is van aller lei krachttoeren voor de organist. Zo is hier dubbelpedaal aan de orde. Voor de zoveelste maal was het, dat Addie de Jong de toren inklom om te carilloneren: De Jong, begenadigd beiaardier op een kostelijke beiaard. Het programma leek totaal Vlaams: Peter Bexioit (Rubensmars!), twee Vlaamse volksliedjes, Staf Nees. Ver der Edw. Loos en Gustave van Hoey, ons niet nader bekend. Vlamingen ook? KEES VERHOEF „Warniuncla" krijgt nieuwe kleedlokalen WARMOND De kleedaccommo datie van de voetbalvereniging War- munda zal worden vernieuwd. Ver moedelijk zullen de werkzaamheden na deze competitie worden uitge voerd. Tevens zullen de vier oude lichtmasten door twee nieuwe wor den vervangen. Dit deelde voorzitter G. Schave- maker tijdens de ledenvergadering mee. In het bestuur werden als nieuwe leden de heren P. Bouters en P. van Kempen gekozen, terwijl de heer C. van Dam werd herkozen. Tenslotte deelde de „schatbewaar der" mee dat er een batig saldo is van f 848,41. Sergeant gedeserteerd De Ame rikaanse sergeant Chuck Cunning ham, een van de hoofdgetuigen in de zaak-My Lai, is uit het leger gede serteerd en naar Zweden uitgeweken, waar hy asiel heeft gevraagd. De 39- jarige beroepssergeant heeft in Viet nam gediend onder luitenant William Calley, die verantwoordelijk wordt gesteld voor de moord op 109 Vietna mese burgerö in My Lai, ifzaró schrijven Bovendien is er de tendens, de bejaarden zolang en zo veel moge lijk zelfststandig te laten blijven. Het is gebleken, dat de hofjes na verre gaande verbetei'ingen uitstekend passen in de modernste vormen van de bejaai'denzorg. De stichting Leidse Hofjes, alsmede een aantal deskundigen en tal van regenten spannen zich momenteel in tot het vinden van een verantwoorde oplossing voor de problemen rond de hofjes. Het is inmiddels betreurenswaar- dig, dat een maatregel van over heidswege. die er op gericht is, ook voor bejaarden voldoende aange paste woonruimten te scheppen, het geen van een zeer vooruitziende blik getuigt, op zo geëmotioneerde wijze bekritiseerd wordt. Indien de problemen betreffende de huisvestisg van bejaarden niet met krachtige hand worden aange pakt, dan ziet het er naar uit dat de jonggehuwden die thans jammer lijk genoeg geen passend onderkomen kunnen vinden, over een kleine vijf tig jaar opnieuw op straat staan, als bejaarden waar niet op gerekend is. R. J. Spruit secr. stichting Leidse Hofjes Schachtenhof Leiden Aan alle particuliere automobilis ten in Leiden: Vorige week zaterdag zijn wij be gonnen met een plak-aksie onder het I motto: op de stoep staan ge-1 vaarlijk! Afgezien van het feit dat u hier-1 mee een strafbaar feit begaat, brengt u, op plaatsen waar veel mensen ko men, de voetgangers (spelende kin deren, bejaarden, moeders met kin derwagens enz.) in gevaar. Al deze mensen worden door uw blikken troeteldier gedwongen op de rijweg te lopen. En op die rijweg zijn ze onbeschermd. Aanstaande zaterdag wordt de voetgangers-pl'ak-aksie op grotere schaal gevoerd. Wilt u voorkómen dat ook uw auto beplakt wordt, parkeer dan zoals het hoort of laat uw auto thuis en neem de bus naar de stad. want daar is hy tenslotte voor. Bovendien maakt u er de binnen stad een stuk gezelliger mee Toon u eens een beetje Kabouter! Tot aanstaande zaterdag, Groetjes, aktie groep stifok Oranje Vrijstaat Leiden DINSDAG Zijlsingel 2: Evangelie-centrum. Spr, dhr. J. Zijlstra. 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 8.30 -11 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal); zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uux Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- hai gemeenschap 8.15 uur nam. WOENSDAG Zoeterwoudse wegAandeelhouders, vergadering Leidsche Wolspinnerij, y uur voorm Breestraat 19: Sociëteit Twentwel, 8 3011 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. DONDERDAG Galerie 't Duivenhuys: Opening ten. tuonstelling Cathy Jansen en Loes Uit den Boogaard. 8*30 uur nam. Oegstgeest (Roode Leeuw): Opening' afdelxngsseizoen Ned. Kapperspa- I troonsbond. 8 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik- hoot". Clubhuiswerk handenarbeid. 810 uur nam. OEGSTGEEST De groep zee verkenners van Sagara Satrya's uit Oegstgeest zal binnenkort over vijf vletten kumien beschikken. Dit om dat het Anjerfonds de vereniging een bedrag van twaalfhonderd gulden heeft geschonken. Tot voor kort voeren wekelijks vier vletten met 24 Jongens de Kaag op. Twaalf knapen hadden dus het nakijken. Voor de aanschaffing van een vlet is een investering van f 2900 nodig. Door de ouders was een be drag van f 1367 bijeengebracht. Nu het Anjerfonds dus een toe zegging heeft gedaan is er nog een bedrag van ruim driehonderd gulden nodig. Dit zal door de verkenners „met eigen riemen by elkaar worden geroeid." Vliegtuig gekaapt —Een gewapen de man heeft gisteravond een Boeing -727 van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij „Trans World Airlines" met 80 passagiers en zes bemannings leden gedwongen koers te zetten naar Cuba. Na een tussenlanding in Chi cago dwong de man de piloot van het toestel dat op weg was van Las Vegas naar Philadelphia naar Havanna te vliegen. WEERRAPPORTEN a E o, S 3 bp X X 8 f «5 t X eS a bis ■f S 2 Cs Amsterdam licht bew. 22 10 0 De Bilt half bew. ■24 10 0 Deelen onbewolkt 24 11 1 Lelde onbewolkt 22 8 0 Eindhoven mist 24 11 0 Den Helder zwaar bew. 18 14 0 Luchth. R'dam mist 24 9 0 Twente geh. bew. 23 12 0 Vlissiixgen zwaar bew. 22 13 0 Zuid-Limburg motregen 22 12 0.1 Aberdeen onbewolkt 14 25 0 Barcelona licht bew. 24 19 0 Belgrado regen 22 13 3 Berlijn zwaar bew. 24 14 0 Bordeaux onbewolkt 23 11 0 Erussel mist 23 14 0 Frankfort licht bew. 22 9 1 Genéve half bew. 19 8 0 Grenoble mist 20 8 0 Helsinki licht bew. 18 10 0.1 innsbruck zwaar bew. 14 10 6 Kopenhagen licht bew. 22 13 0 Lissabon onbewolkt 30 16 0 Locarno onbewolkt 23 9 0 Londen geh. bew. 21 14 0 I -uxemburg onbewolkt 22 11 6 Madrid half bew. 31 16 0 Malaga zwaar bew. 28 22 0 Mallorca onbewolkt 28 17 0 München zwaar bew. 13 11 0.3 Nice onbewolkt 25 16 0 Oslo onbewolkt 22 8 0 Parijs geh. bew. 21 14 0 Rome onbewolkt 27 15 0 Stockholm onbewolkt 19 8 0 Wenen zwaar bew. 19 13 13 Zürlch geh. bew. 14 11 7 Oude Vest 13: Evangelisatie chrls. tengern. Ecclesia. 8 uur nam. Rullclub Boshuis (achter Hoflaaa j 76), 79.30 uur nam. 11 Rijnlandslyceum: Volle Evangelie afd Oegstgeest. Spr. de hr. Bulthui, l 8 uur nam. Wijkgebouw Staalwijk. Afscheidsre.1 ceptie ds en mevrouw Kloek. 8—1| uur nam. ZATERDAG Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaal j sociëteit Palamedes. 25.30 uur nan j Zylsingel 2: Evangeliecentrum. Spr, dhr. J. Zijlstra. 10 uur voorm. Breestraat 19: Sociëteit Twentwel I 8.3011 uur nam. Hogewoerd 175: Jehova Getuigen 2.304.30 en 5.157.15 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan l)fc Gem. voor oorspronkelijk christendon jc afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezn Christus van de heiligen der laats dagen. 11.30 uur voorm. I Pieterskerk: Afscheid ds P. Kloel 7 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Ou'lheden (R n penburg 33) Werkd. 10 uur voorm uur nam Zond. 1-5 uur nam 111 Rijksmuseum voor Volkenkund (Steenstraat 1) dag 10-5 uur Zondi ee 1-5 uur nam s Ned. Legermuseum Geopend ma» et dag tot en met vrydag 9 uur voor 5 uur nam zond- en feestdagen 1-5 0 Rijksmuseum voor de geschiede der natuurwetenschappen Dag 10-4 zon 1-4 uur. et Heempark: Oegstgeesterweg Klkke iel polder) Flora van eigen bodem dl Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 4 11): Grafiek di za 1-6 uur nam fee-clut anno 1866 ma- za 10 i voorm. 11 uur nam. Hortus Botanicus tot 30 sept. d3ffP lljks van 9 tot 12 en van 1.30 tot 6 li opzondag van 10 tot 4 uur De Lakenhal: 350 Jaar Pilgrim f thers. Dag. 10 uur voorm.—5 uur na. (Zondag 15 uur nam.) t.e.m 3 d tober Rijksmuseum voor Volkenkunl „Oase "70". Dag. 10 uur voorm.—5 u n nam. (zondag 1—5 uur nam.) teij 11 oktober Galerie van der Vlist (Botermai 3): Zomertentoonstelllng: Mathi' van Wijk, wandkleden; Han F gouaches en plastieken; Batavus, lages; Machteld Hooyen, gouache t Amp Smit, schilderijen. Dinsdag zaterdag 9 uur voorm.6 uur t.e.m. 31 aug. Molenmuseum De Valk tot half tember, dinsdag tot en met zaterd 10-5 uur zondag 1-5 uur na Wassenaar Kunstzaal Heuff: Exp sitie pastels Andre Mielen maand t.e.m. zaterdag 10 uur voorm.—5 ir nam. Bovendien dinsdagsavond 8- jji uur nam. (t.e.m. 16 september). LEIDSE BIOSCOPEN. CAMERA: „The sterile cuckoo" Jr Dag. 2.30, 7„ 9.15. Zond. ook Vrij. en zat. nachtvoorst, om uur: „De man met de wassen den". 18 Jr. LIDO: „West Side story", 14 Dag. 2.30 en 8 uur LUXOR: „De strijd van Cable Rue", 14 jr. Dag. 2.30, 7, 9.15, Zoa ook 4.45 uur. REX: „De sex-zoekers", 18 jr. 2.30, 7, 9.15 uur. Zond. ook 4.30 Vrijd. en zat. nachtvoórst. om 23 uur: „Vla Erotica". 18 Jr. STUDIO: „Samen uit, samen thuK a.l. Dag. 2.30, 7, 9.15 uur. Zond. 4.45 uur. TRIANON: „Remmen los In Mis' h, slppi' 14 Jr. Dag. 2.30, 7. 9.15 Zond. 2.15, 4.30, 7, 9.15 uur. Avond- en nachtdienst apotheken te Leiden. Leiderdorp en Oegstgeest Geopend voor spoedeisende gevalletu Centraal Apotheek, Breestraat 74, i 20552, Apotheek Voorschoten, Leid; 1,1 weg 66, Voorschoten, tel 01717-2S 10 en de Oegstgeestse Apotheek, Wl® mlnapark 8, Oegstgeest, tel 53274. De zaterdag-, zondag- avond- nachtdienst van apotheek R. van Brf Smallenburg te Leiderdorp W® Ds waargenomen door de Centraal theek. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Dagelijks behalve op dinsdag 19.0019.45 uur. Dinsdag van 13.W 14.00 uur. Zaterdag en zondag 1 14.30—15.30 uur Vrouwenkliniek: Dagelijks van 1'; njg 19.45 uur Zaterdag en zondag' vens van 13.3014.30 uur. Preamaturen (alleen voor oud® «I Maandag t/m. vrijdag van 19.00-1': a uur. Zaterdag en zondag van H" i t4.30 uur. i Kinderkllnlek: maandag t/m. dag van 18.1519.00 uur. Zaterd»! zondag van 14.3015.30 uur. J Op algemene Christelijke en Na"-. r>ale feestdagen gelden de bez«w den als op zondag. .dathil Paktse Dlaconessenhuxs Dag. ie fcl 13 15 14 N 19-20 uur 2e kl eD 3' 13 15 14 en 19-20 uur kindprafd*" 13 15 14 eD 18.30-19.16 uur Ellsabethziekenhuls Dag 18.45-19.30 uur kraamafdeling 16'"' 18.45-19.30 uur Annakllnlek Dag 13.30—14-30 1819 uux Endegeest dinsdag er vrijdag 14.30 's zondags 11-12 en 14-16 uur- «s

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2