'Kinderen moet je wel volwassen genaderen' a Kerkconcerten in Noordwijk afgelopen vandaag Wim Quint, KRO-veteraan van festival tot Oebele Jimi Hendrix komt ook hier Vakbonden nog ongerust over Centrum Bank programma DINSDAG 18 AUGUSTUS 1970 LEIDSCB DAGBLAD PAGINA HILVERSUM (GPD) Wim Quint, KRO's jeugdman bij tstek, is al 25 jaar bij deze omroep werkzaam. De inspirator in een tv-programma als „Oebele", het KRO-kinderzangfes- ral n een groot aantal minder recentelijk uitgezonden pro- amma's. praat in alle bescheidenheid over zijn omroepacti- d teiten. öd onderwijzer Quml (59) is er man niet naar om. zowel over ge- als nog op het programma ande werkzaamheden, enige op- te maken. Hy is sinds 1 januari dit jaar benoemd tot chef ge- pi bte programma's KRO-radio, met grote liefde nog steeds Jeugdpro- mma's. Kinderen moet je volwassen be leren. Volwassenheid, die ze voor leeftijd aankunnen", luidt zijn M|ïnule voor het totstandkomen van acceptabel jeugdprogramma, n een tijksbestek van 25 jaar is r Wim Quint daarom veel ver- ierd. Lachend: „Wanneer ik mijn te draaiboeken nalees en verge- met hetgeen nu wordt gedaan ik alleen maar lachen. Indertijd elde je duidelijk de pedagogische ichelaar. Het educatieve lag er bovenop. Ik dacht wel, dat mo- nteel bij ons het kind zó vol- irdig mogelijk wordt behandeld. is er rijp voor". [uint, sinds kort weduwnaar en jer van vijf kinderen, is onder tr de man, die enkele jaren gele- aan de wieg van het tv-pro- mma „Oebele" stond. Destijds werkte ik ook voor tv. Al n liep ik met de idee rond een gramma te doen brengen, ge beerd op jongensstad en meis- tad, waarmee ik in mijn werk ge- fronteerd werd. Ik sprak met re- eur Bram van Erkel over het ididee: een georganiseerde chaos, rin kinderen zichzelf zijn. Binnen i dagen kwam van Erkel met een iP^ceptie. „Oebele", een zeer geluk- programma, was geboren", e werkwijze van Wim Quint, kin- vaak vrijuit laten spreken, g niet altijd bij iedereen aan. Hoe kunt u die brutale krengen de microfoon halen" schreven imige luisteraars. Quint, die cor- ondentie aan hem gericht altijd u, indelt „net zonder resultaat, ik ontstaat er daardoor meer be- i" hierover: „Kijk alt je vroe- als kind zijnde sprak over blote >n dan stond de hele familie op kop. Je mocht de woorden wel ken en dat werd natuurlijk gedaan maar niet uitspreken, doen kinderen in een uitzending i mond open". Jn een programma als hetRadio- ntenboek", dat ik tot januari van Jaar mocht verzorgen, zaten vaak epjes kinderen, die glaseerlijk der enige rancune, bepaalde ant- urden gaven. Kijk, dat is nu juist heerlijke aan dergelijke pro- nma's". Emmy Verhey Leuke voorvallen uit de tijd van „radioprentenboek": op een gege ven ogenblik komt er een knulletje naar me toe en zegt: .Meneer, ik speel mondorgel, mag ik 's spelen. Het. klinkt niet eens zo beroerd. We hebben het de huiskamer laten ho ren. Met het gevolg een stroom van jonge muzikanten". Zoals een toen 12-jarige Emmy vterhey. Ze was in één van de uit zendingen geplaatst. We vroegen haar of ze begeleiding wilde hebben. ..Was niet nodig" luidde het eigen wijze antwoord. Wat ze dan wel ging spelen? „Een etude van Paganini" „Wij stomverbaasd natuurlijk. Daar hadden zelfs de grote concertmees ters nog moeite mee Aan de hand van een trotse pa en moe stapte ook Sandra en haar oroertje de studio binnen. Wim Quint: „Je kent dat wel. Het moet zo nodig. Toch bleek het meiske een leuk stemmetje te hebben. Ze is ge loof ik nu. aardig succesvol met die stem". Is Wim Quint tevreden over de ingrediënten van specifieke jeugd programma's? „Tjaa, natuurlyk moet. je weieens experimenteren. Het gekke is vaak. dat zo'n experiment het helemaal niet doet. Neem nu het hoorspel. Ga je op de zeer moderne toer, dan blijkt het niet aan te slaan. Het genre „alleen op de wereld' blijft nog steeds de topper. Romantiek is bij de kinderen van tegenwoordig sterk >.'4 v®# Hij de KRO hebben we momenteel op de dinsdagmiddag het jeugdpro gramma „Hai". Korte items met in de toekomst, daarbij toegevoegd een soort muzikale strip met afleverin gen van zo'n vijf zeven minuten. Het geheel is enigszins gebaseerd op het smurf-idee. Ik dacht wel een succesformule". Reeds een kleine tien jaar houdt Quint zich bezig met zijn creatie „KRO-kinderzangfestival". Als oud onderwijzer is hij betrokken met Peter Wyngarde, de bij de televisiekijkers wel bekende su perman Jason King uit de „De partments"-serie, werd door de luisteraars van Radio Luxemburg en de lezers van FAB-Magazine tot de best geklede man van dit jaar gekozen. Peter Wyngarde kreeg een zilveren beeldje van de klassieke dandy Beau Brummell. Hier de prijswinnaar met Anna Challis, de 18-jarige Miss Radio Luxemburgop het balkon van een Londense modezaak. hetgeen er op de scholen gebeurt. Muzieklessen op scholen, vindt hij een „must". Quint: .Misschien ontstond daar door het dolle idee van een zang festival. Een kleine 2200 scholen werden aangeschreven. Hieruit kwa men 300 aanbiedingen van lagere scholen naar voren. Het sloeg dus aardig aan. Doorgaan was het pa rool". Er kwamen halve finales en fina les. Wim Quint reisde scholen af en haalde tientallen koren voor de mi crofoon. Nu na tien jaar festivallen: „Ik heb er wel eens aan gedacht om er een Euro-songfestival van te maken. België heeft al zo'n festival. In Oos tenrijk is belangstelling". „Een zekere professor uit Wenen kwam hier onlangs een kijkje nemen hoe alles in zijn werk ging. Praktisch blijkt het echter een onmogelijke zaak. Zoals ook het geval is met. het mee laten doen van niet-katholieke klassen aan dit festival. Ongeloof lijke bedragen gaan dan in derge lijke projecten zitten". „Als je het mij vraagt, zeg ik aan oe ene kant. stoppen met de hele zaak. Aan de andere kant heb ik voor een volgend festival weer ideeën ;enoeg". Gasten Door zijn functie als chef gerichte programma's heeft Quint zich uit de praktijk „ik heb een geweldige leerschool achter de rug" terug getrokken. Het presenteren van kin derprogramma's laat hij graag aan jonge mensen over .Het enthou siasme bij die gasten is geweldig". Om nog voor de volle honderd pro cent met. de praktijk geconfronteerd te blijven, presenteert Quint, samen met Roos Lippes. medewerkster van het eerste uur. een hoorspel op de dinsdagmiddag. Voor het oveirge houdt hij zich naast kinderuitzendingen, achter de schermen bezig met de schoolradio, vrouwen-, zieken- en bejaardenpro gramma's. ZMr - Wim Quint UTRECHT (GPD) Eén van de topattracties van het eind deze maand te houden popfestival op het eiland Wight, Jimi Hendrix and hls Experience, treedt begin september in Rotterdam op. De zanger-gitarist wordt met zyn Experience (drummer Graham Mit chell en basgitarist Randolph Cox) naar Nederland gehaald door de or ganisatoren (het bureau Mojo) van het Hólland Popfestival. De Amerikaanse popster was drie jaar geleden het laatst voor concer ten in Holland. Eind 1968 liet hy het afweten by het Utrechtse evenement Flight to Lowlands Paradise. Op het ogenblik is hy in de films Monterey- Pop en Woodstock te zien. De Ame rikaan treedt zondagavond 13 sep tember om 19.00 uur en 22.30 uur op in de Doelen. In het voorprogramma staat de Amerikaanse groep Catmo- ther. Met zyn Nederlandse optreden sluit Hendrix een serie af die op Wight begint en hem onder meer in Kopenhagen, Berlyn, Stockholm en Parys brengt. Voor zyn bydrage aan het Wight-festival krygt Hendrix en zyn Experience anderhalve ton. De Hollandse organisatoren moeten ook heel wat voor het fenomeen neertel len en de entreepryzen zyn er naar: van vyftien tot vyfendertig gulden. Van het concert zal de VPRO waar- schynlyk radio-opnamen maken. Voetbal Gisteravond zyn twee wedstryden gespeeld in de eerste di visie van de Engelse voetballeague: Blackpool Liverpool 0—0, West Ham United Arsenal 0—0. Paardesport De heer A. Ste- houwer uit Willemsdorp is gisteren gekozen tot algemeen voorzitter van de Nederlandse Hippische Sportbond. Hy volgt daarmee de heer J. J. L. Baron van Lynden op, die na zeven jaar zyn taak onlangs wegens druk ke werkzaamheden neerlegde. De heer Stehouwer was reeds vice-voor- zitter van de NHS. NOORDWIJK Klaas Jan Mul der was de hekkesluiter van de con certenreeks 1970 in de Noordwykse Grote Kerk. In 1971 zal Noordwijk- Binnen die orgelconcerten missen want de hekken van de restauratie- rijpe kerk gaan dioht en het orgel in dépot. Misschien schakelt men ty- delyk de Herv. zeekerk in. Tien jaar geleden concerteerde de toenmalige organist Ben Fey daar wel eens. In onze herinnering ligt nog de kennis making met een werk van allure- Tema con variazione van Marius Monnikendam en dat kwam heel goed de orgelpijpen uit. Klaas Mulder heeft zyn gemeente Zijn grammofoonplaten zyn in trek bij grote groepen kerkgangers en het waren er ook niet zo weinig, die ook nu de gang naar de kerk hadden gemaakt. Deze organist vertegen woordigt de Jan Zwart-traditie en met Feike Asma als tussenschakel is hy leerling van een leerling van Zwart. Met blijde Galmen" verrees diens uitbundige, iets wilde Toccata Psalm 146, een echt organistenstuk. een Toccata die in Mulders gladde en radde verklanking als door hem zelf gecomponeerd leek. Het koraal zelf bleek eigenlyk maar een aan die Toccata aangehangen coda. Zo zien Paoheibels koraalvariaties over .Was Gott tut das ist wolgetan" er bepaald niet uit. Paohelbel, mis schien de allerbeste wegbereider van de liturgische Bach en de pretentie loze eenvoud zelf. betoont in zyn ko raalbewerking niets koraal-vreemds en doet slechts wat evident is op grond van het gegeven uitgangspunt ADVERTENTIE i De Triosonate in Es van Bach paste I hoewel „werelds", er wel by als op volgend nummer en weer hoorde men I uitstekend spel. In deel I waren de I manuaalstemmen zeer aansprekend I op het stuk van klankkracht, kleur verschil en dialogiserende verbonden- heid. In deel in leek dat minder i sterk, maar in het stemmenpaar stak I toch nergens onna tuur. In het mid- j dendeel vonden we de schilderachtig klinkende bovenliggende stem te op- J zettelyk hoog en gedempt en te veel speelgoed. „Speelgoed" werd zo al het reste rende: Bourrét in Bes van Handel, een Largo Allegro Air and Variations van Michaël Festing (een Engelse violist in Handels tyd), zo te ho ren een transcriptie van symfonisch werk de populaire Toccata van Widor, en, na al dat virtuoos of ver leidelijk en technisch vlekkeloos voor gedrag ene, ten besluite Improvisatie van Klaas Jan Mulder. Wat is een „Improvisatie"? We hoorden nage noeg het eendere al in Katwyk ver leden jaar en ons oordeel daarover I was niet iedereen naar de zin. „Ruwe j stormen mogen woeden" zyn de be- j ginwoorden van Gez. 178 en als het de ooncertgever goeddunkt om via de toetsen sommige orgelpypen een paar maal te laten gieren, omdat er wind in de tekst zit. dan is dat zyn grondwettelyk recht. Richard War ner deed dat ook in zyn Vliegende Hollander. Ma»r het is niet helemaal fair tegenover zo goed als alle vak collega's. die zich aan de beroeps ethiek houden om met geen behaag zieke goedkope, smaafcbedervende ef fecten de volksgunst te kopen. Jam mer deze „miskenning", maar wy mogen en kunnen niet anders KEES VERHOEF DEN HAAG (ANP) De vakbon den zyn nog steeds ongerust over de activiteiten van de Centrum Bank. Ook na de persconferentie van mr. D. A. I. van den Oever biyven er volgens de heer H. L. Fransen, woordvoerder van de DEC OM, het overkoepelend orgaan van de vak bonden in de detailhandel nog vele vragen. „De bonden zyn vooral gegriefd", aldus de heer Fransen „over het feit dat de ondernemers steeds opnieuw bereid biyken hun ondernemingen te verkopen ronder afdoende garanties te bedingen ten aanzien van het voortbestaan van de werkgelegenheid en de voortzetting van de carrière mogelijkheden van hun werkne mers". Verder is het volgens de heer Fransen de bonden opgevallen dat de door mr. Van den Oever aange kondigde nieuwe beheersvorm, GBS- beheer, een afzonderlijk beheer kent NEDERLAND I 3.30 Vakantieprogramma, in kleur (AVRO) 6.45 Pipo de Clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Vaders tegen wil en dank, tv-serie, ln kleur (AVRO) 7.30 Wat nu, mr. Deeds?, tv-serie, in kleur (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Peyton Place, tv-feuiNeton (A?*RO) 9.05 Nana, tv-feuilleton naar de roman van Emile Zola, in kleur (AVRO) 9.50 AVRO's Televizier Magazine (AVRO) 10.40 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 Pipo de Clown (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Kunstrubriek (NOS) 7.30 Muziek in vrUe tyd: De Chr. Muziekvereniging De Bazuin uit Uithuizen (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Brandpunt (KRO) 9.00 De Andy Williams-show, in kleur (KRO) 9.50 Naakt door de hel, Japanse tv-feuilleton (KRO) 10.55 Journaal (NOS) De filmgeschledschryving kan soms heel onrechtvaardig en ook onrealistisch zyn. Ik zal niet be weren dat ik alle naslagwerken op filmgebied heb (of de beste), maar ik heb er toch een stel waarin zowel de prestaties van regisseur Lubitsch uitvoerig be sproken worden. De film die we gisteren te zien kregen „De winkel om de hoek") blykt ech ter niet tot de rolprenten te be horen die men apart vermeldt, tenzy men vastbesloten is alle films van Lubitsch te noemen. Was 'De winkel om de hoek' dan zo'n byzondere film. zult u vra gen. Wat heet byzonder? Het was een film die al 30 jaar oud was, maar die ik van begin tot eind toch met byzonder veel plezier heb bekeken, enerzyds omdat het een ouderwets-ro mantische film was, anderzyds omdat grootmeester Lubitsch er toch niet in geslaagd was het allemaal subtiel te houden en in hoge mate aanvaardbaar, kort om: een film die oud was, maar in wezen niet verouderd. En van hoeveel 30-jarige films kun je dat nog zeggen? 'De winkel om de hoek' zat chronoligisch tussen enerzyds Lubitsch's beroemdste film 'Ninotschka' (met Greta Garbo), en anderzyds That un certain feeling' (met Merle Obe- ron), gevolgd door Lubitsch's meesterwerk To be or not to be'. Me dunkt dus dat 'de winkel om de hoek' in een vruchtbare periode viel en dat was aan veel, zo niet alles te merken, ook al werd het daardoor geen belang rijke' film. Maar toch wel een film die als een biyvertje in de analen had mogen worden op getekend. Overigens, voor hen die de .sysjeslymer' Vadas met genoegen zagen verdwijnen als employé, later zou dezelfde ac teur Joseph Schildkraut de film rol van de vader van Anne Frank spelen, dus achteraf ge zien is hy toch goed terecht ge komen Transworld top-team' is de wat overspannen titel van een quiz tussen middelbare scholie ren uit Engelanden Nederland. Gisteren zagen we de tweede af levering, tussen the Aberdeen Academy en het Christeiyk Gymnasium 'Sorghvliet' uit Den Haag. De voertaal is Engels, de quiz masters zyn ene Wheeler en Kick Stokhuyzen, maar de laat ste wist zich by de eerste twee quizes nog voortreffelyk verbor gen te houden, want ik heb hem nog geen vraag zien stellen. Ky- kend naar deze quiz denk ik af en toe: tjonge, jonge, als ik in- dertyd op de HBS zoveel ge weten had, was ik nooit twee keer biyven zitten. Vorige keer speelde een andere Nederlandse school gelyk, dit keer wonnen de Nederlanders met nogal flink verschil, dus we mogen weer te vreden zyn over ons zelf. De vragen lyken me goed uitgeba lanceerd, het programma zelf echter is een dooie diendersboel het jeugdige publiek klapt als daarvoor het teken gegeven wordt, en laat verder ieder biyk van afkeuring, goedkeuring, ent housiasme of teleurstelling ach terwege. Dat zal dan wel typisch Brits zyn, vrees ik. Belangryker waren trouwens de twee programma's die de VARA respectieveiyk aan de Birma-spoorweg wydde (een herhaling» en aan de bevrijding van de Nederlanders uit de Ja panse kampen. My troffen twee uitspraken meer in het byzon der. De ene was, dat Nederland het enige land ter wereld is dat een deel van zyn krijgsgevange nen (de KNIL' niet betaald heeft voor de tyd dat zy gevan gen zaten, een onvoorstelbaar sch indaal natuurlyk, dat nu al 25 jaar voortduurt, ik beloof me niet meer druk te maken over damslapers zolang deze morele rekening niet vereffend is. En de tweede uitspraak kwam van professor Röllng, die op de vraag of Wim Kan gelyk had toen hy in zyn conference de vraag op wierp of Wiesen thai misschien het adres van keizer Hirohlto niet kende, antwoordde dat Hi- rohito „volstrekt" niet terecht had behoren te staan, omdat hy in Japan juist tot de vredes groep behoorde. NICO SCHEEPMAKER VOOR DINSDAG 18 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. Johan Willem Frlso Kapel. 19.00 Ste reo: Jazz Spectrum: oude en mod. Jazz. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: Gev. pro gramma. 22.00 „O" een rondje ra dio. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22 40 Radlo- Journ. NOS: 22.55 Stereo: Muz. van leze eeuw (opn.) 23.35 lantursolo uit Perzlë. 2 Hilversum 2. 298 m. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Act 19.00 Stereo: Lichte muz. (opn.). 20.00 In uitgesteld relal6: H. De muz. weken van Boedapest: mod. muz. 21.30 Ba- bel: kunstkroniek. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Parlementsoverzlcht. 22 50 De zingende kerk: muz. In de 11- - ie. 23.05 Stei - >-24.00 Nws. Voor woensdag 19 Augustus Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7 23 Stereo: Lichte gram.muz. en lnf (7.33-7.38 Van de voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Stereo: Lichte gram.muz. en lnf. (8.35-8.40 Van alle markten thuis, praatje voor de hulsvr.: 9.05 Stereo: Uit eigen huls: studio-op namen). 9 35 Waterst. 9.40 Jeugduit zending. 10.00 Stereo: Lichte gram.mu- ztek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Voor de vr. 12.00 Stereo: Hallo Volluk! Licht amusetnentsprogr. met muz. 12.64 Voor het platteland. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Een avond aan zee met Paul van Vliet, cabaretprogr. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Ste reo: Licht lnstr. trio. 14.20 Stereo: Over en weer, hoorspel. 15.16 Way-out: teks ten. muz. en andere geluiden van ge- nerzijds. 16.00 Nws. 16.03 Sociëteit: Zestig min. voor boven de zestig. NOS: van panden en goederen. Inmiddels schynt de als president-directeur naar voren geechoven Gerron-direc- teur B. P. Hecht nog te aarzelen of hy deze nieuwe functie wel zal aan vaarden. Uit de rapporten van organisatie bureaus is gebleken dat voor Gerzon, Blschoff en Schröder maar twee mo- geiykheden waren: liquidatie wegens de oplopende verliezen of fusies met andere krachtiger bedryven. Het Lin gerie huis ls nog beechedden winst gevend. 17.02 Onder de groene linde: oude lied- les. 17.20 Toerismo: toeristische lnf. uit binnen, en buitenland. VARA: 17.40 Stereo: Tenor en harp: mod. liederen. 17.55 Med. Hilversum 2. 298 m. NCRV; 7.00 Nws. 7.11 Het lev. woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klaas. muz. (gr (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws.; 7.32-7.50 Hier en Nu: act.). TROS: 8.00 Nws. 8.11 Als dat zou kunnen: verz.pl.progr. (8.30-8.32 Nws.; 9.00-9.10 Gymn. voor de hulsvr.) 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Stereo: Ge schikt voor UI: klass. muz. (gr.). 10.1 Voor de vrouw 11.00 Nws. 11.03 Ak- tua: act. 11.55 Med. KRO: 12.00 Ste reo: Van twaalf tot twee: gev ar. progr. (12.22 Wy van het land: 12.26 Med. t.b. v. land- en tulnb.; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Zonder drempelvrees: gespr. met kin deren. NCRV: 14.10 Stereo: Klass. mu ziek (gr.). 15.00 In 't zilver: progr. v. oudere ulsteraars. 16.00 Nws. 16.03 Voor de Jeugd. 17.00 Stereo: Twlen -Popradio voor t(w)leners. 17.50 Over- helasvoorl.: Samenwerking met ont wikkelingslanden. Hilversum 3. 240 m. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing. zing. zing!; lichte vok. muz. 10.00 Nws. 10.03 Meneelmuze: nieuw verschenen lang- speelpl. voorzien van kritisch commen taar EO.: 11.50 Nws. 11.03 Gos pelsound: een progr boordevol muz.. spec, voor Jonge mensen AVRO: 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op: vroiyk pl.progr, (13.00-13.32 Nws; 13.03-13.06 adlo- Journaal). 14.00 Nws. 14.03 Gimmick: een duidelijk herkenbaar pl.program- ma. 16.00 Nws 16.03-18.00 Lichte pla ten. (17.00-17.02 Nws 17.02-17.05 Ra dio- Journ). Nederland 1 VARA: 17.00-17.35 Voor de kinde ren. NOS: 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journ NOS. 1904 (K) Puffen- stuf. TV-serie voor de Jeugd. CVK/ keiykse lnf. rubriek over kerk en sa menleving. NOS: 20.00 (K) Journaal. NCRV: 20.20 (K) Lang leve de operet te: fragm. uit een aantal bekende ope rettes. 21.06 (K) Spel zonder grenzen: Internationaal wedstrijdprogr. uit Groningen. 22.20 Koorzang: geestelij ke liederen. 22.30 (K) Ultz. Stichting Socutera. NOS: 22 45 (K) Jcrurn. 22.50 •23.00 Studio Sport. Nederland 2 NOS: 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journ. VARA: 19.04 Midweek: longerenprogr. NOS: 20.00 (K) Journ. VARA: 20 20 (K> De Virginian. TV- Western. 21.35 (K) Ha. die Annema- rle: liedjes en parodieën. 22.05 HIRO- Magazlne NOS: 22.25 (K) Journ. NOS /NOT: 22.30-23.00 Voorlicht ln gsprogr. Schooltelevisie-series: tekenen sn Handenarbeid.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5