Lugdunum gaf goed partij Eerste „treffer" o/ sportpark De Bijiet Noord wijk deed zijn „plicht" tegen SJC 1 f UVS en Roodenburg begonnen lauw EXPLOITATIETEKORT VAN f. 200.000.- PAGINA 10 MAANDAG !T AÜGÜJ LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD Aangever ONA—VTL 2-2. VTL-rechtsbuiten Wim Meskers fungeerde gisteren in het vriendschappelijke duel dat VTL tegen de Goudse tweedeklasser ONA speelde, als aangever. Tot twee keer toe bood hij Koos van Es de gelegenheid te scoren. Dat tweetal kon het gisteren in Gouda goed met elkaar vinden. Minder goed verging het de VTL-defensie. die nog be paald niet op competitie-temperatuur draaide. ONAVTL was een vrijwel gelijk- opgaande strijd. VTL nam na een kwarter de leiding na een goede ac tie van het duo Meskers-Van Es. Maar nog voor rust hadden de Gou wenaars die achterstand omgebogen in een voorsprong. Door foutjes, eerst van de VTL-doelman en vervolgens van Ad Kolkman, kwam ONA op 2-1. Na rust hadden de Leidenaars maar een kwartier nodig om op gelij ke hoogte te komen. Wederom teken de daarvoor het duo MeskersVan Es. Al met al een knappe prestatie van vierdeklasser VTL. SVLVDoe os 1-1 Een enthou siast spelend SVLV heeft, in het toernooi om de Gouden Leeuw, Do- cos (derde klasse KNVB) een ge lijkspel (1-1) afgedwongen. Docos had het competitie-ritme nog niet helemaal te pakken en stond vooral in de eerste helft dikwijls voor pro blemen. SVLV, dat een goede wed strijd speelde, in de al na tien minu ten de beloning voor de doeltreffen de aanpak. Ted Lumoindong gaf Jan Meyer de bal pasklaar voor en met een klein schuivertje zorgde de ze voor 1-0. Tot aan de rust heeft (Van onze sportredactie) LEIDEN Ook voor de amateurs gloort het nieuwe seizoen al aan de horizon. Vandaar dat de meeste teams dit weekeinde zijn begonnen aan een reeks van oefenwedstrijden. Veel om het lijf hebben de resultaten uiteraard niet. De training is nog maar pas begonnen en de oefenmeesters nemen de gelegenheid te baat om wat jonge talenten te proberen. Toch enkele uitsla gen: Lugdunum verloor zaterdag met 23 van Holland Sport B en won gisteren het DC W-toernooi. UVS kwam niet verder dan 00 tegen Laakkwartier en Roodenburg bereikte slechts de vijfde plaats in het Leonidas-toernooi. LFC behaalde een verdienstelijk gelijkspel tegen een Blauw-Witcombinatie: 11. LugdunumHolland Sport B 2-3. Het was een vlot, maar weinigzeg gend oefenpartijtje dat Lugdunum en het B-team van Holland Sport za terdag onder aardig wat belangstel ling op het terrein aan de Haarlem mertrekvaart speelden. De ploegen lieten elkaar voetballen, wat natuur lijk erg leuk is om te zien, maar in de competitie zelden zal gebeuren. De reserves van Holland Sport, die niet meevielen, traden aan met vier invallers, zoals trainer Cor v. d. Hart vertelde. Hetzelfde gold voor Lugdu num dat Crama, Bavelaar, Ver mond en H. de Cler moest missen, voor wie Oppelaar, Schouten, W. de Roo en v. Egmond meededen. Ook in het veld hielden de ploegen el kaar goed in evenwicht. Lugdunum. dat al een goede conditie toonde, liet zich geen moment overdonderen. De Hagenaars wonnen tenslotte, door een doelpunt vlak voor tijd, met 2-3. Bij de kikkers viel v. d. Starp op met enkele voortreffelijke soli en twee uitstekende doelpunten. Scoreverloop: v. d. Starp 1-0, Borg hard 1-1 (waarbij Honsbeek zeker niet vrijuit ging), rust, Bartels 1-2, v. d. Starp 2-2, Bolleboom 2-3. Gisteren kwam Lugdunum in Krimpen uit in een toernooi, waar aan ook deelnamen Alkmaarse Boys Veerse Boys en DCV. Lugdunum (toen zonder Redel en Collee, maar met Waasdorp in het doel) speelde in de eerste wedstrijd tegen DCV vrij matig. De Krimpenaren vorm den de betere ploeg, maar kwamen niet tot scoren. Lugdunum nam de strafschoppen iets beter (3-2). In de eindstrijd kwamen de groen witten (nu sterker geformeerd) uit tegen Alkm. Boys. Lugdunum was in dit duel heer en meester, zonder even wel treffers te kunnen produceren: 0-0. Alkm. Boys benutte drie straf schoppen en zag er twee door Hons beek gekeerd. De Roo, Redel, Pijn akker en v. d. Starp zorgden daarna regelrecht voor vier treffers, zodat de vijfde strafschop niet meer be hoefde te worden genomen. Lugdu num werd dus winnaar van het toernooi. Laakkwartier—UVS 0—0. UVS speel de een tamelijk flauw oefenwedstrijd- je tegen de Haagse tweedeklasser Laakkwartier. De blauwwitten be zaten een duidelijk veldoverwicht, „ziektebeeld" van eind vorig sei zoen: te veel lopen met de bal, aar dige, maar trage opbouw en een zeer geringe schot vaardigheid. De Hage naars, die zwaar op hun defensie steunden, kregen steeds gelegenheid in te grijpen. De ex-DOS-speler La gendijk stond in de Leidse voorhoe de op de links-buitenplaats opge steld. Hij deed het daar redelijk, maar een echte vleugelspeler lijkt hij niet, zodat UVS vermoedlijk ook dit seizoen wel zal sukkelen met problemen rond de linksbuitenplaats Bij de blauwwitten ontbraken Holl en Sloos. Désar was weer van de partij, maar schoot conditioneel in de tweede helft tekort. Het UVS- doel werd heel verdienstelijk verde digd door Brand, die voor rust zelfs een strafschop stopte. Wegens te vroeg inlopen moest de penalty echter worden overgenomen en toen schoot Laakkwartier naast Roodenburg heeft het ritme nog niet te pakken. Dat is gisteren wel gebleken tijdens het traditionele toer nooi van Leonidas, waar de Leidse blauwzwarten niet verder kwamen dan de vijfde plaats van de zes ploe gen. Roodenburg verloor de openings wedstrijd met 0-1 van de organise rende vereniging, ging met dezelfde cijfers ook tegen ODB ten onder en sloot alleen de laatste wedstrijd win nend af: mede-eersteklaaser CVV werd met 1-0 verslagen. Sam den Os scoorde het enige doelpunt uit een strafschop, toegekend omdat de door gebroken André Ooyendljk ten val was gebracht. Bij Roodeburg probeerde trainer Rinus Smits een aantal jeugdige spe lers uit. Zo mocht in de eerste wed strijd Peter Boom de plaats van rou tinier Mat Keereweer onder de lat innemen en kregen ook o.m. Paul Wetzelaar en Eelke de Jonge weer eens een kans. LFCBlauw Wit comb. 1-1 LFC heeft het oefenprogramma niet onverdienstelijk ingezet. De geel zwarte Leidenaars bereikten op eigen veld ongetraind alleen op een verhard terrein had trainer Rol- fes zijn selectiespelers onder handen kunnen nemen een 1-1 gelijkspel tegen 'n combinatie van t Amster damse Blauw Wit. Halverwege de tweede helft zorgde Plet Gubler di rect uit een vrijeschop voor de gelijk maker. In de tweede helft liet doelman Wim Visser zich op advies van ver zorger Nieuwenburg vervangen door Van der Wetering. Leo de Jong stond na de rust zijn plaats af aan Reinier de Wit. Docos op een gelijkmaker aange stuurd. maar de SVLV-verdediging liet zich niet verrassen. In de Voor- schotense defensie viel vooral het uitstekend ingrijpen van Helmut van Veen op. Docos, dat na de rust de wind mee kreeg, kwam nu wat gemakke lijker in het offesnief. De nieuwe ling Romijn bleek een aanwinst voor de Docos-aanval te zijn. Ondanks de veelvuldige aanvallen was er een strafschop nodig om de roodwitten aan een puntenverdeling te helpen. Dit gebeurde toen een van de SVLV- spelers te hardhandig een Do cos-aanval onderbrak. Kees Vriese- koop scoorde uit de strafschop de gelijkmaker (1-1). Stevig Alphen—Dio 2-7 Tweedeklasser DIO uit Druten heeft Alphen gis teren op het gloednieuwe park De Bijlen een stevig lesje gegeven. Niet minder dan zeven keer passeerden de gasten doelman Proost, waartegen de Alphenaren slechts twee treffers konden produceren, waarvan nog één uit een dubieuze strafschop. Bij rust keek Alphen, dat de oud-Al- phiaan Henk Keizer in het centrum van de defensie had opgesteld, al te gen een 0-2 achterstand aan. Beide treffers kwamen van Van Winssen. In de tweede helft werd het door dezelfde speler-3, waarna Klaas de Bruin uit een penalty tegenscoorde. Gerrits <3x) en Van Winssen bouw den de voorsprong van de gasten uit tot 1-7. Frits van Geen zorgde voor de eindstand: 2-7. Trainer Leo v. d. Leek weet nu wat hem te doen staat: dokteren aan Alphens defensie. Alphia—Arcs 4-0 Alphia speel de een nuttige oefenwedstrijd tegen het Utrechtse Ares. dat in de eerste klasse van de Afd. Utrecht uitkomt. Gerard Thomasse zorgde al na twee minuten met een listig schot voor 1-0, maar daarbij bleef het in die eerste helft. In de tweede helft waren de Al- phianen produktiever en met name Niemeijer. die drie treffers op rij fa briceerde. De ijverige George van Leeuwen had met zijn uitgerekende passes een groot aandeel in de doel punten van Niemeijer. RijpweteringMoerbapelle 30. RU wetering speelde in aanvallend opzicht heel aardig tegen Moerkapel- le. De gasten verdedigden zich zo goed als zij konden, maar moesten toch drie treffers incarresen. Leo v. d. Zwet (2x) en Hans Weining scho ten de 3-0 score bijeen. Moerkapelle slaagde er menig maal in de aanval over te nemen, maar eenmaal in het doelgebied van de Rippers gekomen, bleek laatste verdediger Gerard Zoetmelk een te groot struikelblok voor de bezoe kers. SIZOSpel. Lisse 11. Sportclub Lisse heeft lang gedacht dat de O-l voorsprong die zij in de eerste helft door een fraai doelpunt van Gerard van Beek verwierf, voldoende zou zijn voor de overwinning. In de tweede helft drong SZO weliswaar steeds feller op, maar de gelijkma ker bleef uit. Zeven minuten voor tijd rukte Lisse wat al te fel aan de noodrem en daarvoor keerde de arbiter een penalty uit. SIZO peurde daaruit de gelijkmaker, die zeker ook wel verdiend was. ZLC—ARC 3—4. ARC liep in Leiden heel hard van stapel. Binnen het kwartier namen de Alphenaren door treffers van de nieuwe aanwinst Maruanaya een 0-2 voorsprong. Henk de Koning reduceerde de achter stand voor ZLC. maar Oosterom herstelde de marge van twee doel punten (1-3). In de tweede helft gin gen de Leidenaars stevig in de aan val en de resultaten waren ernaar. Henk de Koning en Jan de Boster tilden de score naar 3-3. In de laat ste minuut greep AR toch nog de zege. Dik Schuijtemaker trof voor de vierde keer doel voor de Alphe naren. UDOForeholte 11. UDO en Fore- holte zullen 't dit seizoen in defensief opzicht wel klaren. Dat bleek dit weekeinde overduidelijk in de oefen wedstrijd die de ploegen tegen el kaar speelden. Aanvallend gaat het heel wat minder naar wens. Met de schotvaardigheid is het nog maar dunnetjes gesteld. Van Dijk gaf Foreholte in de tweede helft de leiding, maar Kees van 't Wout trok de score na een misverstand in de Foreholtedefen- sie weer recht. (Van onze sportcorrespondenten NOORDWIJK Zaterdagtop club Noordwijk heeft zijn gezicht niet verloren. In de traditionele vriendschappelijke wedstrijd te gen zondag-derdeklasser SJC zaterdagavond gespeeld voor het tribunefonds van de zwart witten toonden de in het blauw gesto ken roodbroeken zich opnieuw de sterksten. Aad Vermin en Dick Heemskerk (2) schoten na de rust het technisch betere Noordwijk naar de zege, die het aan zijn stand verplicht was (03). Voor ruim tweeduizend toeschou wers waarvan zo'n vierhonderd gezeten op de nieuwe, comfortabele overdekte tribune werd het vriend schappelijke duel tussen „outsider" SJC en „favoriet" Noordwijk van be gin af aan een prestigeslag in een derbylsfeer Tot halverwege de tweede helft hield SJC stand. Toen echter doel man De Ridder even weifelde bij een verre trap van Jaap van Kesteren en er bovendien nog een misver - standje tussen De Ridder en laatste verdediger Jack van Schie ontstond, was het voor de attente Aad Vermin een klein kunstje de score te openen (0—1). Dat doelpunt brak het verweer van SJC. De conditioneel ook sterkere zaterdagvoetballers roken èn grepen direct hun kans. De tegen zijn oude club spelende Westgeest, Karsten en Bröring lokten met de veel schmit- chende Vermin de even aangeslagen verdedigers Wim Braun, Ton van Kesteren Jack van Schie en Jaap van Kesteren uit him posities en nog geen drie minuten later kon Dick Heemskerk via de paal voor 0—2 zorgen. In de 41ste minuut, in het schemerduister, had „de Rous" nog maals succes (03). Een vierde doel punt (kopbal Gerard Duindam) bleef SJC door het „snelle" eindsignaal bespaard. Ter LeedeTellingen 30 Ter Leede heeft de vriendschappelijke derby (zonder derbysfeer want daar voor ontmoeten beide rivalen elkaar tegenwoordig teveel) door het beter gebruik maken van de kansen In zijn voordeel beslist. De zaterdagformatie, ditmaal met Van Harskamp onder de lat en Blom (Kennemerland) ver dienstelijk debuterend op het mid denveld, nam een kwartier voor de rust de leiding toen Teijlingen-doel- man Toon Hogervorst een inswin- gende hoekschop van Nanne Sluijmer verkeerd beoordeelde. Een kwartier na de hervatting voerde Van Biezen uit een strafschop (Dofferhof had een inzet van Sluijmer met de hand gestopt) tot 20 op en dezelfde spe ler strafte in de slotfase nog een aarzeling van Jonker doeltreffend af. Teijlingen, dat nog niet over alle sterke spelers kon beschikken, kwam na de rust van het tweede oefenduel de eerste tegen Celeritas eindigde met 00 nog wel wat conditie te kort. Rijnsburgse BoysKoudekerk 21 Rijnsburgse Boys is er zaterdag op eigen terrein niet in geslaagd het in de competitie twee klassen lager spe lende Koudekerk zijn wil »p te leg gen. De Rijnsburgers wonnen wel met 2—1, maar erg overtuigend was die overwinning toch niet. Daarvoor bood Koudekerk, vooral in de twee de helft, teveel tegenstand. In de eerste helft was Rijnsburgse Boys duidelijk de beste ploeg. Toch duurde het nog ongeveer 25 minuten voordat de eerste goal kon worden genoteerd. Goed voorbereidend werk van Andries van Duyvenbode werd door Henk de Mooy bekwaam afge rond: 1—0. Tien minuten later was het 2—0 toen Jac. den Heyer tussen de Koudekerkers Borowitz en Zwee- rus glipte. Na de hervatting toonde Koude kerk zich nagenoeg de gelijke van de thuisclub waarvan sommige spelers maar weinig inzet toonden. De Wit slaagde er na goed aangeven van Deemoed in de achterstand tot 21 te verkleinen. Bijna was het duel nog in een gelijkspel geëindigd maar de arbiter liet een overtreding tegen Hakkebrak in het doelgebied onge straft. Quick BoysTelstar Comb 1—1 Quick Boys en een formatie van de Velsense eredivisie-vereniging Tel star hebben de ruim 1500 toeschou wers die zaterdag naar het Sport park Nieuw-Zuid waren gekomen, een wedstrijd van goed gehalte voor geschoteld. Toch was dit duel, dat in een 11 gelijkspel eindigde, wat minder aantrekkelijk dan de vooraf gaande oefenwedstrijden die de Kat- wijkers speelden. Er werd weliswaar in een hoog tempo gespeeld en er viel van heel behoorlijke combinaties te genieten, maar opwindende en ge vaarlijke situaties in de doelgebieden, die een wedstrijd pas echt aantrek kelijk maken, bleven vrijwel achter wege. Telstar was met een zeer jeugdige, talentvolle ploeg naar Katwijk geko men. De gevaarlijkste speler in de Velser ploeg was Van der Lugt, die met verre schoten uit de tweede lijn doelman Van Duyvenbode probeerde te verontrusten. Ook de pogingen van ae Quick Boys-voorhoede om te doel punten bleven vooralsnog zonder suc ces. In de frontlinie van de Nieuw- Zuid-bewoners debuteerde de van het Amsterdamse JOS overgekomen Ron Verheul. Verheul, die op de linker vleugel opereerde, toonde zich een harde werker en waarschijnlijk zal de Katwijkse vereniging van deze speler nog wel het nodige plezier be leven. Toch kon ook Verheul niet ver hinderen dat de voorhoed© van Quick Boys, die verder uit Cor van Duy venbode. Gerard van d© Plas en Leo Pluimgraaf bestond, niet zo best draaide. De Nieuw-Zuid-bewoners wilden zich te vaak via het centrum een weg naar het Telstar-doel ba nen: het „switchen" in de Katwijkse voorhoede was beslist onvoldoende Het derde doelpunt van Ter Leede tegen Teijlingen: Dick van Biezen schiet de bal beheerst onder de vallende doelman Toon Hogervorst in het doel. (Foto LD/Holvast) ALPHEN AAN DEN RIJN Met het scoren van het eerste doelpunt op het hoofdterrein van de voelbalvereniging „Al phen" heeft gistermiddag de wethouder voor sportzaken (te vens voorzitter van de Alphense Sportstichting) de heer J. C. Duin het bijzonder fraaie sport park „De Bijlen" officieel ge opend en in gebruik gesteld. Een officiële gebeurtenis die ve len zich voor dit miljoenenpro ject overigens wel wat specta culairder hadden voorgesteld. Na het scoren van het doelpunt werd een zwarte plastic doek voor net doel neergelaten met het opschrift „Sportpark De Bijlen." Naar verluid was het overi gens de bedoeling geweest, dat de heer Duin de bal door dit neergelaten plastic had gescho ten. Bij proeven was echter ge bleken, dat dit voor de beste schutter door de taaiheid van het materiaal onmogelijk was, laat staan voor een wethouder die slechts bij een officiële ge beurtenis zijn rechter schoen te gen het leer mag plaatsen Tijdens de voorafgaande bij eenkomst in het clubgebouw van de voetbalvereniging „Al phen" was het na het begroe tingswoord van de heer J Plompen namens de beheers raad voor dit complex de voor zitter van de Sportstichting de heer Duin die een uitgebreid overzicht gaf van de tot stand- koming van dit prachtige com plex. Daarvoor wees hij er nog op dat 1970 wel eens een keer punt zou kunnen worden in de goede richting wat het sportle ven betreft in Alphen. „Begin mei van dit jaar opening en in gebruikneming van zes tennis banen en vandaag het fraaie sportveldencomplex. Volgende week in gebruikneming van de voormalige ARC velden door de Alphense hockeyclub. In sep tember de in gebruikneming van de nog in aanbouw zijnde sporthal en in oktober de in ge bruikneming van het overdekte zwem- en instructiebad." Daar naast merkte de heer Duin nog op, dat de plannen voor de bouw van vier gymnastiekhallen in Ridderveld, Aarlanderveen en zwammerdam gerealiseerd kunnen worden. De vrijgeko men velden van Alphia gebruikt Kunnen worden voor de korfbal en atletiekvereniging. De Ned. Heidemij heeft de definitieve plannen voor het complex voetbalvelden uitge- De Alphense wethouder voor sportzaken, de heer Duin, klaar voor de eerste trap op het fraaie sportcom plex De Bijlen. (Foto Leidsch Dagblad) werkt. Dat gebeurde in 1962, maar pas in 1968 kon tot de aanbesteding worden overge gaan, met daarna de gunning aan de firma Mosterd en De Winter n.v. te Sliedrecht. Het Burgerlyk Pensioenfonds in Den Haag zorgde voor de financie ring voor het complex, waarin 11 voetbalvelden, 2 z.g. half verharde velden plus een par keerterrein werden opgenomen. Het totale complex omvat 17,5 ha. Het complex is voorzien van een uniek bewateringssys- teem, zodat bij droogte water kan worden ingelaten en in nat tere tijden gemakkelijk kan wor den geloost op het boezemwa ter. Het parkeerterrein biedt ruimte voor 160 personenauto's, terwijl zo nodig ook de Sport- laan voor parkeren van aut benut kan worden. De aanleg van het bedraagt rond de 2 miljoen g den. De verenigingen zullen zamenlijk zo rond de f 25 tot f 30.000 moeten opbren iets wat de heer Duin geen redelijke maar niettemin wel een niet gemakkelijke z vond. De exploitatiekosten geraamd op f 240.000 per ]i alleen het onderhoud van complex al zeker al f 36 gaan bedragen. De voorzitter van de af del Leiden van de KNVB mr. j de Jongh noemde het comi fantastisch en hij sprak daa de hoop uit, dat het veel zachte tikje van wethou Duin tegen de bal bij de o ning geen richtlijn zal zijn de vier clubs, maar dat ia toekomst steviger results zullen worden bereikt. De 1 De Jongh wees er voorts op, dat de clubs en de aut teiten er rekening mee die te houden, dat dit complex een tiental jaren wel weer verouderd zou kunnen zijn. Overigens stelde de Afdelii voorzitter wél, dat men in phen en natuurlijk ook bij afdelingsbestuur met vreugde dit prachtige sport; aan het sportveldenareaal toegevoegd. „Alphen voorts wel bijzonder dank! zijn voor het sportieve ra college, dat de aanleg van mooie geheel mogelijk heeft maakt. Naast de gelukwei bood mr. De Jongh de behe commissie een bondsvlag i voor het complex. Namens de verenigi sprak de voorzitter van AR heer D. van der Neut, die een groot gebeuren noe j voor voetbalminnend Alp t „Wij mogen echter geen vaa len daarbij vergeten dat hiermee een grote verantw c' delijkheid op de schouder gelegd. Daarvoor past de rechte dank van alle Iers voor het gemeentebes en de raad." Dank bracht de heer Van Neut voorts aan de heren <1 Duin en G. Verschuur respei velijk voorzitter en secrel van de Sportstichting. De mes van deze heren bood e een bloemstuk aan. Namens de afdeling Le J van de C.O.V.S. sprak de A. Verhoef die de trap va: heer Duin tegen de bal „gouden trap" noemde. met als gevolg dat de aanvallen van de thuisclub steeds vastliepen in de „defensie-fuik" van Telstar. Na on geveer twintig minuten was dit eens niet het geval. Floor van Duyn buitte die situatie onmiddellijk uit: 10. Nog geen vijf minuten later was de stand al weer in evenwicht. Een snelle uitval van de Velsenaren stel de doelman Van Duyvenbode voor onoverwinnelijke moeilijkheden en dat betekende 11. In de tweede helft kwam Koos Klinkenberg in het veld in de plaats van Verheul. Erg veel maakte het allemaal niet uit. De tweede helft was vrijwel een kopie van de eerste vijfenveertig minuten. Beide teams speelden .aardig voetbal", maar het spel bleef .kleurloos", wat onbevre digend. Quick Boys had na de rust in vergelijking met de eerste helft een grotere greep op het middenveld. Scheidsrechter Wim Schalks uit Lei den leidde de oefenwedstrijd. Quick Boys, dat het zonder de ge blesseerde Ar ie Pluimgraaf en de met vakantie zijnde Aad Remmelzwaal en Wim van der Plas moest stellen, kwam in de volgende opstelling in het veld: Van Duyvenbode, T. Barn- hoorn, Haasnoot, Aandewiel, Verdoes, Van Duyn, B. Barnhoorn, C. v. Duy venbode, G. v. d. Plas, L. Pluimgraaf, Verheul (Klinkenberg). Katwijk ASC comb. 6—1 Ook in de oefenwedstrijd tegen ASC is Katwijk traditiegetrouw goed voor de dag gekonan. Reeds in de eerste helft bou' de kustbewoners een degelijke "tfBfong op. Door W. van Beelen, A. van Beelen en K. Rem- melswaal werd een ruststand van 3-0 bereikt. Na de hervatting zetten Katwijk het sterke spel voort. Eerst was het weer K. Remmelswaal die de voorsprong opvoerde tot 40, waar na C. Guyt met twee uiterst beheer ste doelpunten het halve dozijn vol maakte. Hierna geloofde de oranje hemden het wel en kon ASC in de allerlaatste minuut de eer redden (6—1). SVOWRoodenburg comb. 34 In een zeer sportieve wedstrijd heeft SVOW de winst aan het reserve team van Roodenburg moeten laten. Hoewel Roodenburg sterker spel ten toon spreidde zorgde C. van Heek al na drie minuten voor een 10 voor sprong. In de 8ste minuut kwamen de Leidenaars weer langzij 11 en slaagden zij er zelfs in de rust in te gaan met een voorsprong van 21. Na de hervatting werd het al snel 13. Maar SVOW gaf zich niet zo snel gewonnen. SVOW ging onver vaard ten aanval en met succes. Eerst zorde andermaal C. van Heek voor 23 en kort hierop slaagde Verhoeven er in beide partijen op gelijke hoogte te brengen (3—3). In de slotfase kwam Roodenburg ech ter weer zeer sterk opzetten en tien minuten voor het einde slaagden de Leidenaars erin de stand naar 34 te schieten. Pas to engaf SVOW zich gewonnen. Pech Capelle TAVV 4—6 Een goed- spelend TAVV heeft uitspelend tegen de sterke derdeklasser Capelle in de eerste helft de kans op een goede uitslag laten liggen. Nu moet ook worden vermeld dat domme pech de Ter Aarders zeker twee doelpunten heeft gekost. Na rust kwam duidelijk naar voren dat TAVV nog de goede conditie miste. De degelijk combine rende voorhoede van Capelle slaagde er toen in de TAVV verdediging viermaal te passeren. Een wat ge flatteerde uitslag,^ het goede spel in de eerste helft van TAW in ogen schouw genomen. SMS Wartburgia 1—1 In het kader van het toernooi om de Ja cobus Griekspoor beker heeft SMS zaterdagmiddag bekerhouder Wart- burgia een 11 gelijkspel afgedwon gen. Met de van SIZO overgekomen Over beek als spelverdediger maakten de Vennepers een goede indruk en tien minuten na de rust namen zij dan ook een verdiende 10 voor sprong door een kopbal van Tates. Vijf minuten voor het einde ontstond na een verwarde situatie voor het heiligdom van doelman De Blaay de Amsterdamse gelijkmaker. Invallers Woubrugge Semper Altius 25 Gehandicapt door het vijftal in vallers heeft Woubrugge de eerste oefenwedstrijd tegen het Rijswijkse Semper Altiua niet tot een goed einde kunnen brengen. De aeer beweeglijke vil dj I Rijswijkse aanvalslinie Woubrugse verdediging brekens en het was dan a verwonderlijk dat Linde al club een voorsprong k( (01). Nadat doelman Scti aanvankelijk de zaak hai klaren verhoogde Janssen sprong tot 02. Vlak voor de C. van der Hoek uit schop, over het muurtje, de Semper touwen. Na Semper Altius het heft handen en de Rijswijken via Janssen (2x) en Linde lei op tot 1—5. J. Wolvers de laatste minuut nog score een wat dragelijke! te geven: 26. Hazerswoudse Boys Hazerswoudse Boys zette wedstrijden voort tegen lie damse ECZ '58. In de lieten de Boys wel merken aan de competitie toe te langzaam tempo werden len opgezet en bezaten verrassing. Toch slaagden v< er in via E. Harkes een van 1—0 te nemen. In de nuut sloegen de Amst< pi» echter verrassend terug voor rust slaagde D. Bavf de Boys toch nog een sprong te geven. Na de den de Boys het wel. Het sloom partijtje voetbal w« zich nog het meest spannen. Hierdoor slaagdf Izc sterdammers er in door t« te scoren aan de positie) komen. (j K Ver 1 Texel Oegstgeest 0-1 f geest ondernam een verre het eiland Texel om daa: gelijknamige vereniging f- 1 veren. Het werd een le n voetbal. Vooral voor de ra een aantrekkelijke wedstii minuten gaf J. van Dui' ';i( geelhemden een voorsprong De tweede helft was bedui der. Vooraf de grote wantijs mede debet aan. In de echter geen verandering1 UVS Ter Lede cori UVS ontving In de Kiti» combinatie van het r Ter Leede. In een prettige ten de blauwwitten een a spel zien, waarmee zij aai komende competitie nietd aan de ranglijst te will® Ter Leede slaagde er niet te blauwwitte verdedigd meesteren. Het blauw quintet deed dit stukl wist tweemaal het net i uwwit«y .tukkeiH net «F7

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 10